Diskuze k článku


 • Béda • 3. srpna 2014

  Jiný vojenský analytik v grilování redaktora ČT k systému BUK. https://www.youtube.com/watch?v=2McROBjZxQM

 • Béda • 3. srpna 2014

  S rozborem p. Glazjeva souhlasím až na jedinou výjimku. A tou je perspektiva nacistů na Ukrajině.
  Ukrajina je před bankrotem a postupně rostou projevy nespokojenosti s nacistickým loutkovým režimem. Nedaří se kamuflovat neúspěchy na frontě, ekonomický debakl, jsou problémy s mobilizací do občanské války – matky nechtějí posílat své syny do masomlejnu a dělat z nich válečné zločince a trosky. Nedaří se kamuflovat, že nacistický režim jsou pouze loutky Washingtonu (viz uniklý výběr loutek do čela, nedaří se kamuflovat, že občanská válka je pouze zavádějící přetlaková klapka, která má zamaskovat úplné rozkradení země cizím kapitálem a místními oligarchy… Ukrajina má problémy s dodávkami plynu a zima se blíží. A co horší, každým dnem je stále zřejmější, že všechny předkládané „důkazy“ USA jsou zjevné podvrhy a falza. Osobně si myslím, že do zimy nadejde na Ukrajině čas dalšího Majdanu, kde již proti juntě nebude stát pouze znásilňovaný jihovýchod země ale taky Kyjev a západ země a junta bude muset vydat příkaz k likvidaci „vlastních“ včetně vlastních rodin, které ji budou chtít svrhnout. A tím se naplní její čas i doba amerického loutkaření na Ukrajině.

 • Béda • 3. srpna 2014

  Ještě jednu věc bych vzpomenul. Potenciální nárůst fašismu na Ukrajině začne byýt převelice na obtíž Evropě, která o sobě prohlašuje, že je demokratická a lpí na lidských právech. Disproporce mezi těmito prohlášeními a praxí totalitního genocidního režimu, zcela nekompatiblího s jakýmikoliv lidskými právy a jakoukoliv byť jenom předstíranou demokracií se stane neudržitelnou. Genocidu nelze trvale utajit.
  Tzv. civilizované evropské země , jestliže budou nadále podporovat genocidní fašistický režim se fakticky delegitimizují jako parlamentní „demokracie“ a zastánci lidských práv a humanity.

 • bbb • 3. srpna 2014

  Těm, co video 10 minut nesledovali, obsah řeči přibližně:
  „Ukrajina – roste počet nacistů, od prosince 2.000, přes 20.000 nyní a koncem roku statisíce.
  Kyjev zničil nejmodernější letiště. Ničí školky, vše.
  Nevadí mu, když zanikne východní vyspělá výroba, továrny.
  Charkov modernizuje staré tanky, úspěšně. Přibývá jich.
  Oděsa – totéž s letectvím.
  Zájmem Kyjeva je válka proti Rusku. Nepodaří se to zastavit – pokud se ztratí Donbas.
  Pak budou chtějí Krym. Nulandová včera řekla, že očekávají od svých Ukrajinců válku o Krym.
  Rusko má užít totéž, co bylo v Libyi. Nejprv uzavřít vzdušný prostor, pak protistraně letecky rozbít zbraně.“
  (Bylo by prospěšné, zveřejnit i pouhý text překladu)

 • Alena • 3. srpna 2014

  ráda bych to viděla optimisticky. Ale pokud fakticky USA vládnou Ukrajině, a jejich vláda nechala vědomě zabít své lidi 11.9., stačí ještě udělat nějakou prasečinu, přičemž životy lidí jsou jim ukradené

 • ray • 3. srpna 2014

  Ano, přesně tak, stačí jedna pořádná teroristická akce na vlastních lidech.
  Ale pozor, Ukrajina není USA. Myslím, že se to jen tak snadno neututlá.

 • PB • 3. srpna 2014

  No a co s tím uděláme? Pošleme mail Zaorálkovi a knížeti, že je svinstvo podporovat fašisty? To bude pro ně jen kredit pro jejich loutkovodiče.
  Také na významný odpor Ukrajinců nevěřím. Na vymývání mozků bude vždy dost peněz. Vždyť i u nás je stále dost těch co říkají jak dobře bylo vzít nám občanům továrny a nerostné suroviny a dát je cizím firmám. Parlamentní demokracie je k smíchu, když rozhodují kmotři a cizí korporace, když nás zastupují strany co by se vešly do výtahu.

 • Béda • 3. srpna 2014

  bbb,

  s tím souhlasím. Bezletovou zónu a ochranu civilistů by to velice chtělo. Otázka je, co by se stalo, pokud by Rusko prohlásilo, že Ukrajinu prohlašuje za sféru svých národních zájmů, že chce ochraňovat své příbuzné Rusy před genocidou a své národní zájmy před potenciálními agresory. A že bude na Ukrajině proti totalitě a fašistům postupovat analogicky jak postupovala koalice ochotných v Libyi. Jestli jenom na to mezinárodní teroristé nečakají aby mohli začít v Evropu (třetí) čtvrtou světovou válku. Byl by to velký risk. Zrovna tak jako je riskem čekat, že junta vyměkne pod vlivem rozpadu státu, armády a narůstání vnitřního pnutí na západě Ukrajiny, kde vládne v režii USA.

 • Asfalt • 3. srpna 2014

  Nespolehal bych na to, že současný režim na Ukrajině pandne sám pod tíhou ekonomických a jiných problémů, jak podle mého názoru příliš optimisticky míní Béďa.
  Pokud by to bylo tak jednoduché, padl by svého času i nacismus v Německu, kde matky také ztrácely své syny atd., géta Židů, kde lidé za 2. sv. války přežívali v daleko horších podmínkách, než budou na Ukrajině, se rovněž nevzbouřila a tak podobně.
  Další Majdan nebude z toho důvodu, že jakýkoliv odpor proti režimu musí někdo zorganizovat a ten organizátor tam prostě nebude. Nespokojení, zklamaní, chudí lidé k převratu či revoluci nestačí.
  Ve své úvaze předpokládám, že nikdo jiný než USA dnes státní převraty v cizích zemích neorganizuje ani se k tomu nechystá.

  Katastrofální situace na Ukrajině bude svedena patrně na ruského viníka za všechno, Ukrajincům budou vymyty mozky a ti, co by se snad odvážili vyjít do ulic, budou tvrdě potlačeni.

  Zajímavá je nastolená otázka, zda Rusko může nechat povstalce na východě Ukrajiny padnout a za jakou cenu. Pokud východ padne, bude to velký geostrategický problém pro Rusto a možná osudová katastrofa v politické kariéře Putina samotného, což by mohlo vést k ohrožení Ruska zevnitř známou ame

 • Asfalt • 3. srpna 2014

  Dokončení předchozího příspěvku:
  Zajímavá je nastolená otázka, zda Rusko může nechat povstalce na východě Ukrajiny padnout a za jakou cenu. Pokud východ padne, bude to velký geostrategický problém pro Rusto a možná osudová katastrofa v politické kariéře Putina samotného, což by mohlo vést k ohrožení Ruska zevnitř známou americkou technologií barevné revoluce.
  Na druhé straně, pokud Rusko na Ukraníně zasáhne, Západ rozpoutá takovou hysterii, jejíchž důsledků ani sám nedohlédne.
  Celkem by mě zajímalo, jak by tuto situaci řešili čtenáři. Sám, já být Putinem, doufal bych v úspěch povstalců na východě a nezasahoval bych. Pokud by však situace spěla k takovému závěru, že povstalci padnou, pak bych velmi nějakou akci Ruska zvažoval, protože na Ukrajině se nehraje o Ukrajinu samotnou, ale o Rusko. to je dnes už zřejmé (pokud by USA šlo o něco jiného, pak příležítostí to ukázat měly dost).

 • Béda • 3. srpna 2014

  Podle mého mínění existuje ještě jedna možnost, na kterou se zapomíná. Za úvahu by stálo prošpikovat diskuse mainstreamových médií odkazy na videa, které obnažují zločinnou nacistickou podstatu režimu v Kyjevě s krátkými komentáři. Veřejné mínění jak ukázala zločinná válka Američanů ve Vietnamu má velkou moc a někdy dokáže politiky konat tak, jak zrovna nechtějí ale musí.

 • peter. • 3. srpna 2014

  Myslím si,že Putin by mal nejakým spôsobom zasiahnuť,lebo ak to neurobí,tak potom keď bude musieť ísť do otvoreného konfliktu a bojovať o Krym,by sa mu to,že nechá padnúť Donbas veľmi,veľmi vypomstilo.

 • Dolmen • 3. srpna 2014

  Bédo, vy jste nenapravitelný optimista. Předkládáte pro své optimistické vize velice racionální argumenty, jenomže ty v takovéto situaci nefungují, tady pracují především emoce.Důsledek naprostého kolapsu U-krajiny bude mít naprosto opačný účinek, než předpokládáte…a náckové v Kyjevě to vědí moc dobře. Proto to k tomu kolapsu tak vehementně tlačí. Teď ještě by se dala situace zvládnout, tak jako navrhuje Glazjev – použitím libyjského scénáře. V zimě už bude pozdě – proti východu nebude stát pouhých 100 tisíc banderovských nacgardistů, ale 2 miliony naprosto vymydlených a zfanatizovaných Ukrů. To už se pak zastavit nedá a válka bude v celé Evropě.

 • Béda • 3. srpna 2014

  Dolmen,

  víte já jsem na pochybách. Z ruské strany existují v zásadě 2 velice rizikové možnosti řešení americké lstivé „barevné“ fašistické konspirace na Ukrajině. Přiznám se, že nevím která je horší. Každá z nich může vést k vítězství anebo k totální prohře. To je riziko Putinova rozhodování – a já bych ho nechtěl nést. Nechtěl bych být v jeho kůži. Že amíci jakýmkoliv způsobem (i opakováním různých Gliwitzkýh podvrhů – ostatně v tom mají dlouhou tradici) usilují o zatažení Ruska do války, není nic neznámého. (Psal jsem o tom již někdy na začátku „Pravděpodobné cíle USA v ukrajinské krizi“)
  Jsou to dvě špatná a velice riziková řešení, které budou mít tak jako tak množství obětí.

 • Dolmen • 3. srpna 2014

  Béda napsal
  Podle mého mínění existuje ještě jedna možnost, na kterou se zapomíná. Za úvahu by stálo prošpikovat diskuse mainstreamových médií odkazy na videa, které obnažují zločinnou nacistickou podstatu režimu

  To je moc hezké, Bédo, ale amíci už nejsou tak naivní, jak byli koncem šedesátých let – Vietnam je poučil. Dnes všechna mainstreamová média ovládají a řídí v podstatě oni, snad jen kromě Ruska a Číny. Volovize ČT budiž jedním z důkazů tohoto tvrzení. Kdo se zmocní duše a myšlení lidí, ovládne vše a to i beze zbraní, to ti zm.di vědí velmi dobře. a o mentální a rozumové schopnosti člověka dvakrát rozumného (homo sapiens sapiens) si netřeba dělat iluze.

 • peter. • 3. srpna 2014

  No a začal konflikt Azerbajdžan vs.Arménsko.Po pohraničných prestrelkách v piatok,už Azerbajdžan odstreluje Arménsko z Gradov.
  http://www.kramola.info/vesti/novosti-s-ukrainy/poslednie-novosti-s-ukrainy-i-novorossii-za-3-avgusta-2014

 • Béda • 3. srpna 2014

  Ještě jedna věc. USA v podstatě nemají jinou sebezáchovnou možnost pro svou ekonomiku a pokus o zachování dominance než rozpoutat pod nějakou vykonstruovanou záminkou s pomocí mainstreamu s Ruskem válku. Jinak hrozí hrana nejenom jejich ekonomice, dominanci, způsobu života ale také jejich elitám. To by dávalo zapravdu Glazjevovu řešení.

 • Dolmen • 3. srpna 2014

  Vždy nejúčinnější řešení je zabít bestii v jejím doupěti, když to nečeká…, dříve než z doupěte vyleze.

 • Béda • 3. srpna 2014

  peter,

  téměř s jistotou to bude další z protiruských pák Američanů. Jsem o tom přesvědčen. Cílem je zcela rozvrátit ruské příhraničí a dostat je do varu. To nasvědčuje o pevném úmyslu USA začít další velkou válku na periferii Ruska a Evropy. Jsem zvědav, kdy to dojde těm úplatným idiotům evropským „komisařům“. Pro mě není žádnou náhodou že jsou do války na hranocích Evropy postupně zavlékány všechny země se zdroji strategických surovin a tranzitních tras. (Azerbajdžán patří mezi tyto země, stejně jako Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie, Ukrajina, Írán. Psal jsem o tom kdysi v diskusi na CFP – počítám že je to tak 5-6 let zpátky.

 • Asfalt • 3. srpna 2014

  Béda napsal

  Podle mého mínění existuje ještě jedna možnost, na kterou se zapomíná. Za úvahu by stálo prošpikovat diskuse mainstreamových médií odkazy na videa, které obnažují zločinnou nacistickou podstatu režimu v Kyjevě s krátkými komentáři. Veřejné mínění jak ukázala zločinná válka Američanů ve Vietnamu má velkou moc a někdy dokáže politiky konat tak, jak zrovna nechtějí ale musí.

  Proti církevním restitucím také stálo veřejné mínění a jak to dopadlo. Vaše metoda by fungovala, pokud by fungovala demokracie. Já si ale nejsem jist, že funguje. Pokud by fungovala, pak tady tyto problémy neřešíme, neboť válka a dobývání cizích území není zájmem lidu.

  Jediným řešením je podle mě převrat v USA, i kdyby se mu mělo pomoct. V první fázi by snad stačil i rozpad EU, aby USA zůstaly ve své agresivní politice samy (a to říkám jako člověk, který byl ještě před Ukrajinou „eurooptimista“). Myslím že ani nějaká vojenská a politická integrace Ruska s čínou a pod. by nebyla moc platná.

  Velmi se obávám, že pokud k uvedenému nedojde, budou USA do všecho tak dlouho rýpat, až se jim ta celosvětová katastrofa opravdu povdede. Byl bych velmi rád, kdyby mě někdo přesvědčil, že se mýlím.

 • peter. • 3. srpna 2014

  Béda napsal

  peter,

  téměř s jistotou to bude další z protiruských pák Američanů. Jsem o tom přesvědčen. Cílem je zcela rozvrátit ruské příhraničí a dostat je do varu. To nasvědčuje o pevném úmyslu USA začít další velkou válku na periferii Ruska a Evropy. Jsem zvědav, kdy to dojde těm úplatným idiotům evropským „komisařům“. Pro mě není žádnou náhodou že jsou do války na hranocích Evropy postupně zavlékány všechny země se zdroji strategických surovin a tranzitních tras. (Azerbajdžán patří mezi tyto země, stejně jako Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie, Ukrajina, Írán. Psal jsem o tom kdysi v diskusi na CFP – počítám že je to tak 5-6 let zpátky.

  Podľa mňa je účelom tohoto konfliktu postaviť proti sebe Turecko a Rusko,čo významne ovplyvní budúci boj o Krym,ku ktorému nepochybne dôjde.Zo strategického hľadiska je Krym dôležitý pre dianie na celom Blízkom Východe.

 • Béda • 3. srpna 2014

  Peter,zajímavé je do jaké míry si osvojily USA metody nacistické 3.říše při dobývání „Lebensraumu“, trhů, surovin a otroků ve směru nach Osten. Páté kolony, propracovaná na lžích založená propaganda, nadřazenost nad ostatní „untermensche“, mezinárodní právo, úsilí o světovládu, podvracení států, totalitní diktát, všeobsáhlé šmírování, gestapácké metody. Jeden by nevěřil, že se USA mezičasem nestaly nacistickým Německem

 • peter. • 3. srpna 2014

  Béda napsal

  Peter,zajímavé je do jaké míry si osvojily USA metody nacistické 3.říše při dobývání „Lebensraumu“, trhů, surovin a otroků ve směru nach Osten. Páté kolony, propracovaná na lžích založená propaganda, nadřazenost nad ostatní „untermensche“, mezinárodní právo, úsilí o světovládu, podvracení států, totalitní diktát, všeobsáhlé šmírování, gestapácké metody. Jeden by nevěřil, že se USA mezičasem nestaly nacistickým Německem

  Máte pravdu.Pre mňa to už ale nie je nijaké nóvum a skôr ako zaujímavosť to pociťujem ako hrozbu.Veď oni sa nezastvia pred ničím,morálka ,etika dokonca aj kresťanské hodnoty sú im na smiech,6enevské konvencie a medzinárodné právo sú pre nich zdrapom papiera.Svet by sa mal začať báť.No my si miesto protestu neustále volíme do čela našich štátov stále do kolečka rovnakých riťolezcov týchto netvorov.Ja ani neviem,či sa ľudstvo ešte dokáže tejto klike ubrániť.

 • ray • 3. srpna 2014

  Tak čemu se divíte když Pentagon je doupě satanistů
  http://seeker401.files.wordpress.com/2013/02/pentagon-pentagram.jpg

 • mirror • 3. srpna 2014

  … a co naše vláda, zvláště její ministři, kteří předstírají levicovost. Trpí dočasnou a selektivní ztrátou řeči. Stvořili nám manuál, jak exportovat do Ruska. Našim obchodníkům bude věrně sloužit, až budou svým obchodním partnerům překládat moudré vládní instrukce. Doufám, že si uleví, aby se nestyděli za zemi, které vydělávají peníze a umožňují lidem pracovat. Nechápu, kde se bere v lidech, kteří jsou sociální demokraté tolik zloby, aby Rusům ublížili?

  K vládě má blízko Deník referendum. Navštivte ty stránky a hledejte něco o Ukrajině. Najdete jen text od Petra Jedličky Na Ukrajině se pohnula fronta. Zatím bez duchaplné diskuze. Zdroje jsou výhradně západní a kyjevské. Jedlička jen jednou použil RT (Russia Today), aby nevypadal jako blbec, když referuje o tiskové konferenci MO Ruska. Nic o fašismu v článku na DR také nenajdete. Velmi opatrně napsal, že strana Svoboda Oleha Ťahnyboka je „obecně hodnocena jako krajně nacionalistická až fašizující síla“. O sestřeleném letadle jen zopakoval, co každý ví. Zřejmě povinně za úplatu věří, že Saddám Husajn měl atomovou bombu. Měl by více číst OM, Zvědavce a Novou republiku.

 • mirror • 3. srpna 2014

  ray napsal
  Tak čemu se divíte když Pentagon je doupě satanistů

  ray, vy jste nejvíce kompetentní vysvětlit čtenářům OM, co poradil Bůh Bushovi, když se ho ptal, zda má začít válku proti Iráku?

 • ray • 3. srpna 2014

  To nevím, ale určitě by mu radil činit svátostné pokání, neboť jakožto zednář vysokého stupně zasvěcení jest ve stavu těžkého hříchu, což se potom odráží v myšlení a skutcích, které rozhodně nejsou jen pozitivní.
  Kdo je v otroctví hříchu, sám si už nedokáže poradit, je nutná pomoc vně.
  Nevím jestli to Bush udělal (spíš bych si tipnul, že nikoliv, to by se totiž podobal tomu zlosynovi Putinovi).

 • Irena • 3. srpna 2014

  Pro bbb – máte v článku ten text videa, pokud byste si toho nevšiml.

 • Irena • 3. srpna 2014

  Béda – myslím, že to je velmi dobrý nápad do diskuzí, kterých se účastníte umisťovat pravdivé informace o konfliktu na Ukrajině. Mě například už dvakrát vyloučili z diskuzí na Novinkách. Jednou neoprávněně – neboť jsem poukazovala na školení Majdanovců v Polsku a podivovala se Polákům, že školí Banderovce, kteří jich za 2. světové války tolik vyvraždili – dala jsem tam odkaz na článek, který o tom pojednával, už se nepamatuji, který to byl web. To mě vyloučili na 24 hodin. Po druhé mi bylo jasné, že minimálně smažou příspěvek, protože jsem ho napsala vysloveně provokativně včetně hrubých výrazů směrem k juntě. Stačila jsem nabrat 26 souhlasných hlasů, než mě ho smazali :-) Bohužel na to mám moc málo času, a taky se neúčastním dost velkého počtu diskuzí…. V každém případě si myslím,že to MÁ SMYSL. Pokud tu možnost máte, jednejte.

 • merlin • 3. srpna 2014

  ray napsal

  Tak čemu se divíte když Pentagon je doupě satanistů
  http://seeker401.files.wordpress.com/2013/02/pentagon-pentagram.jpg

  Představujete zde vlastně jakousi jistotu. Byť je to nepřitažlivé, ve Vašem podání dokonce mnohdy zcela odpuzující, je to alespoň spolehlivě předvídatelné.:-)

 • Béda • 3. srpna 2014

  ray,

  jenom bych se zeptal, jestli nevíte jak je to s Duca-tistama a Ukrajinou, potažmo s Duca-tistama a potenciální mírovou humanistickou válkou s Ruskem, sankcemi a podobně. Co soudí Duca-tisté o „antiteroristické“ operaci kyjevských fašistů a teroristů.

 • peter. • 3. srpna 2014

  A takto oj…vajú celý svet dodnes:
  http://slovak.ruvr.ru/2014_08_03/Prva-svetova-vojna-ako-USA-vsetkych-prekabatili-6170/

 • bbb • 3. srpna 2014

  Irena napsal

  Pro bbb – máte v článku ten text videa, pokud byste si toho nevšiml.

  Děkuji za doplnění. Vámi přeložený text je plný faktů, a tak je velmi prospěšný.

 • hudryper • 4. srpna 2014

  bbb napsal
  řešením je podle mě převrat v USA, i kdyby se mu mělo pomoct. V první fázi by snad stačil i rozpad EU, aby USA zůstaly ve své agresivní politice samy

  Nenapsal to bbb, nýbrž nick asfalt. Kdybych radil Putinovi,navrhnul bych mu jistou modernizaci zbraní pro oplocence současně s personálním posílením jejich boje. Když sankce, tak aspoň zasloužené ,ne ? Nesouhlasím s Glazjevem pro koho pracuje momentálně čas.Podstatně posíleni opolčenci by mohli mít za úkol vydržet do nástupu zimy a pár speciálních jednotek by mělo dát k lepšímu další ztráty zahraničních „poradců“.Samotné uzavřené kohoutky plynu do Ukrajiny,a tedy i do Pobaltí,Polska,Slovenska či Maďarska vykonají své.Severní troubou pod Baltikem se s bídou dokáže saturovat Německo,už ale ne Rakousko či Itálie,o Francii a dalších ani nemluvě.
  Přitom půjde o přímou,Spojenými státy záměrně vyvolanou nepříjemnost ,která se dotkne téměř každého Evropana na vlastní kůži.
  A určitý názorový pohyb lze pozorovat i v USA samotných.Věřím,že se objeví „černá labuť“ a všechno bude rázem jinak než plánují jestřábi
  v el Avivu a Washingtonu i než očekávají tzv. prognostici.