Diskuze k článku


 • petr • 29. září 2015

  Ruské lietadlá prekazili plánovaný americký “blitzkrieg” na Sýriu
  http://www.hlavnespravy.sk/ruske-lietadla-prekazili-planovany-americky-blitzkrieg-na-syriu/687114

 • Starý doktor • 30. září 2015

  Přehledné a výstižné:
  Sýria je dnešný Stalingrad. Nemôže byť odovzdaná a nebude. Stávka o všetko to neumožňuje. Tak ako vzdanie Stalingradu v roku 1942 by znamenalo katastrofu, tak geostrategická kapitulácia Asada s následným kolapsom sýrskej armády by predznamenala geopolitickú katastrofu v Strednej Ázii. Všetky slová Američanov o koalícii a boji proti ISIS sú lož a pokrytectvo. Nebudú vážne bojovať ISIS. A oni nechcú Rusko v akejkoľvek podobe v anti-ISIS koalícii. Rozhodnutie o presune ruských zbraní a poradcov do Sýrie im zhatilo ich plány. Z diskusií na Valnom zhromaždení OSN sa dozvieme ako sa budú snažiť vytláčať Rusko zo Sýrie. Tlak bude šialený, ale Ruslo ustúpiť nemôže.

  Nastáva totiž čas keď Američania budú musieť zodpovedať a vysvetľovať ako sa ISIS dostali do rúk miliardy dolárov z predaja ropy a zbrane. Prvotným cieľom ISIS je zvrhnúť Asada a zničiť Sýriu. Ako už bolo povedané na oficiálnej úrovni, Američania plánujú simulovať vojnu s ISIS niekoľko rokov. Aby nedošlo k rozporu s jeho plánmi v strednej Ázii chcú dať celú Sýriu do rúk ISIS. Až čas ukáže, ako sa budú vyvíjať udalosti v Sýrii. Potom čo Rusko akoby prespalo globálne geopolitické provokácie Američanov na Blízkom východe a Ukrajine, ruské vedenie do značnej miery eliminovalo prvotný americký úspech radom účinných postupných taktických úspechov. Ale celková situácia je stále veľmi zložitá. Je potrebné pochopiť a to bez ilúzie. Naša krajina momentálne prechádza svojim rokom 1942“.
  Více – https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/09/30/preco-je-syria-ruskym-stalingradom/#more-942045

 • Starý doktor • 30. září 2015

  Vysoce manipulativní článek, oficiální media se opět vyznamenávají!
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/382048-rusko-zahajilo-bombardovani-syrie.html

 • orinoko • 30. září 2015

  Tak jsme se , majore Gagarine, dockali. Syrie to sice s podporou , ale vicemene sama, tahla 4 a pul roku a dokazala neuveritelne.
  V tuto chvili je Assad svornikem cele syrske existence. A Rusko jejim garantem. Iran spojencem … a Cina velmi zainteresovanym pritelem.
  Je to zacatek a cesta bude dlouha … a vysledek … jako vzdycky – takove blato.
  Rusko svym namornictvem zabranilo libyjskemu scenari v srpnu 2013 … a po dvou letech se situace opakuje. Dzudy se do Syrie nedostal od vody, tak to zkousi ze vzduchu. A situace se opakuje.
  Nenechme se mylit. Rusove jsou v Syrii i na zemi. Jak pravi the bajbl – jak nahore, tak dole.
  Specialni jednotky, dobrovolnici, dobrodruzi z Donbasu, bojoval tam i jeden Ami, ktery rekl, ze byl vlastni vladou podveden v Iraku.
  Komu zvoni hrana?
  No prece zapadnimu dobytku.
  Ohava, Mer-kel, britsky sliz, francouzsky chcipak, zidovsky rypak, tele Erdragon … vsechno jedna prdel. Muzou se libat do aleluja. Hnus. Stokrat blejt nad tzv. Zapadem nestaci.

 • Irena • 30. září 2015

  orinoko napsal
  Rusko svym namornictvem zabranilo libyjskemu scenari v srpnu 2013 … a po dvou letech se situace opakuje. Dzudy se do Syrie nedostal od vody, tak to zkousi ze vzduchu. A situace se opakuje.

  Řekla bych, že jde tentokrát o víc. Je to rozehrané na všech stranách a všichni do toho jdou s příliš velkou vervou. Situace se mění před očima. Podle mě všechny strany částečně improvizují, ovšem směrem k plánům, které měly.
  Tj. hlídají si zpětné vazby, a podle toho dále predikují, že Sio?

 • Viky • 30. září 2015

  Ori, těch rusů není a nebude zase tak moc. Ale RF už mezitím stačila dodat Assadovi nedostatkovou munici. Je těžké jít do útoku, když je na tank 3-4 náboje, prostě nejsou. Po prvních větších úspěších nastala „migrace“ – protivládní nepatřící pod IS přecházejí ke vládním. Nebezpečná část povstaleckých jednotek byla vytlačena od Damašku. (na některých předměstích se dál bojuje, ale to je něco jiného, tyhle bojůvky přišly o hlavní logistické zázemí) I jediná čínská letadlovka je ve Východním Středomoří. Oni nebojují, ale jsou tam a kryjí rusům záda. To hlavní si stejně musí vybojovat Syřané sami. Ale ono se hned lépe dýchá (a bojuje!), když vědí, že nejsou tak docela sami,

 • Irena • 30. září 2015

  Сергей Лавров проводит заседание Совета Безопасности ООН
  Sergej Lavrov vede zasedání Rady bezpečnosti OSN, přímý přenos.
  V září je Rusko v Radě bezpečnosti předsedajícím státem.
  https://www.youtube.com/watch?v=AefzVG9pG8U

 • orinoko • 30. září 2015

  Ireno, jsem dost emotivne zalozen.
  Samozrejme, ze ted uz to zapadni dobytek zkousi naostro. Co jsou vlastne zapadni uspechy? – Jedna krize za druhou. Oni sami sebe nahnali do kouta.
  A nouzovy Zapad nikde. Neco se lame i v teto zemi. Cim vice skutecneho deje, tim mene ideologickeho Zadolarka. – Je toho tolik, ze bych potreboval pul dne, abych to zpracoval.
  Navic jsme v patek odehrali kseft daleko lepe, nez se cekalo. I na noveho se lidi prisli kouknout. – Nasledna konzumace nebrala konce …
  Ale zpet: My bychom byli radi svedky presvedciveho vitezstvi skutecne pravdy. Nikoli Havlovy oplZLOSTI – pravdy a lasky.
  I ruske angazma v Syrii dozna neuspechu, ale to je normalni.
  Meni se nalady v Ceske armade. Porad mame se Syrii nekdejsi vazby a tudiz nas k Syrii vaze i konkretni ceska odpovednost.
  A ted jakoby reakce smerem k Viki-mu.
  I Rus musi vyzkouset svuj vlastni armadni potencial naostro. Syrie je k tomu uplne idealni teren. Blbci – Emi robocop, blbci na druhou – jejich po-TRATI … a dalsi skrumaz ruzne ohnutych rypaku touz prece dela davno.
  Nejsvetejsi ruska trojice?
  Putin, Lavrov, Sojgu.

 • orinoko • 30. září 2015

  Ta emericka opice , co byla … a mozna porad je … clenem dementu, co si rikaji – Lebka a hnaty … tak varovala Rusko pred leteckym angazma v Syrii.
  Nastane nevhnutelne: V Syrii bude sestreleno emericke letajici hovado, hlidajici nemennost situace.
  Emericka opice bude rvat jakoze je zivotne zasazena. Ale to bude v naprostem poradku. Putin smerem k Syrii ohlasil ruske narodni zajmy.
  A kde je cesky narodni zajem? – Prestat zkoumat krasu emericke nechutne duhove rite.

 • orinoko • 30. září 2015

  Jeden muj vstup se ztratil.
  Ale to je jedno.
  Ruska letadla startuji v kryti. Tzn. s jednim typem startuje druhe. Zabouzrout si dopral bene a v Syrii shodil nekolik pum. Klidny Puta se pry neuveritelne rozcilil. Francouzsky Raffale bude tim spravnym kusem , ktery bude symbolonem padu Eurosojuzu na drzku.
  Vazeni a mili … jsme svedky tzv. paky na nebi.
  Nejsem hazardni hrac … ale vyjimecne bych si vsadil. Rus jim nakope prdel !!!
  A to vsechno teprve zacina.

 • orinoko • 30. září 2015

  Jsem rad , kdyz si pri v hospode muzu vyrizovat i web.
  A ted za mnou prisla mladez, co si pry myslim o imigrantech. Predtim mi nakukovali do obrazu.
  S ohledem NATO, ze se tady u nas objevili snad i Rumuni, tak jsem se vyjaril celkem jasne.
  Cast mladeze u nas zacala nosit obleceni s napisy: My jsme odsud, odkud jste vy?
  A zajimaji je dedci s nazorem.
  Jsem stary blbec … a s mladim mam porad problem …
  Dneska me sokovala jedna zenska odhadem veku … asi to bude delsi historie.
  Hudryper by mohl vypravet.

 • orinoko • 30. září 2015

  Tak, a ted uz dnesni definitiva po precteni ruznych dalsich zdroju … Putin dosel na konec syrske cesty.
  Klid nebude, dokud nespadne nekolik emerickych letajicich sajrajtu. Pak zacne plk o ruske agresi.
  Ale , vazeni a mili, ted to podstatne: Vsadite se , ze do Syrie prileti emericky Raptor?
  No ani omylem, o nahode nedmluve

 • Sio • 30. září 2015

  @Irena : tohle všechno je součástí širší strategické hry. Cílem je udržet ruskou pozici v regionu a nejlepší pro to je udržet Asada u vesla. Když jsem četl novinku o náletech Rusů na ISIL, napadlo mě, že je to další symbolický krok. Rusko ukázala, že má na to i vycenit zuby a zaútočit. Doposud se od Afghanistánu, pokud vím, odehrály dva vyloženě vynucené útočné tahy. Na Gruzii a na Krym. Jinak hodně politiky, to je správné. Ale pokud by někoho napadlo, že se budou Rusové krčit v koutě za každých okolností, tady je odpověď. Jak to dopadne a o co tam do detailu jde, to nevím, nejsem odborníkem na tyto končiny. Ale že toho mohou Rusové hodně překazit, to je evidentní.

 • Irena • 30. září 2015

  Sio.
  Evidentní je hlavně to, že v tom nejsou tentokrát sami, a že se hodně přitvrzuje.
  Jinak to mají rozehrané nejen vně, ale i uvnitř, takže řízení přešlo do ostřejší fáze, kdy jsou neustálé korekce a reagování na okolnosti nutností.

 • orinoko • 30. září 2015

  Lidi, na dostupnem webu je takova nalada, pote co Rus poslal svoji chloubu tam , kam patri … dost neuveritelna.
  Emericke hovado to jaksi cekalo.
  Ale takhle brzy a tak rapidne?
  Mam sen: Do Ceska vjizdeji ruske tanky. Rok 2021.
  Je to preemtivni obrana proti islamske zhovadilosti. Rypakaty Zid by mel vedet uplne presne … vo co go.

 • Viky • 30. září 2015

  Sio““Když jsem četl novinku o náletech Rusů na ISIL „“ Oni to asi nebyli lidé z Islámského Státu, ale příslušníci al-Nusrá. Sio, první reakce emeričanů byl jekot, protože al-Nusrá nepatří do ISIL, ale je to dítko Saudů. A Saudům dělá tiskového mluvčího teď zrovna emerický ministr zahraničí. Jinak je to úplně stejná sebranka jako ISIL, fanatici co řežou hlavičky. (to kdybyste zaslechl, že Putin bojuje proti opozici Assada a vydává to za boj proti ISIL.)

 • merlin • 30. září 2015

  Viky napsal

  Sio““Když jsem četl novinku o náletech Rusů na ISIL „“ Oni to asi nebyli lidé z Islámského Státu, ale příslušníci al-Nusrá.Sio, první reakce emeričanů byl jekot, protože al-Nusrá nepatří do ISIL, ale je to dítko Saudů. A Saudům dělá tiskového mluvčího teď zrovna emerický ministr zahraničí. Jinak je to úplně stejná sebranka jako ISIL, fanatici co řežou hlavičky. (to kdybyste zaslechl, že Putin bojuje proti opozici Assada a vydává to za boj proti ISIL.)

  zcela vyjímečně bych si dovolila naprosto nevýznamnou opravu :-) an-Nusrá, nevím proč anglosassové to píšou s al

 • Sio • 30. září 2015

  Irena napsal

  Sio.
  Evidentní je hlavně to, že v tom nejsou tentokrát sami, a že se hodně přitvrzuje.
  Jinak to mají rozehrané nejen vně, ale i uvnitř, takže řízení přešlo do ostřejší fáze, kdy jsou neustálé korekce a reagování na okolnosti nutností.

  Ano, to všechno je pravda, souhlasím.

 • Sio • 30. září 2015

  Viky napsal

  Sio““Když jsem četl novinku o náletech Rusů na ISIL „“ Oni to asi nebyli lidé z Islámského Státu, ale příslušníci al-Nusrá.Sio, první reakce emeričanů byl jekot, protože al-Nusrá nepatří do ISIL, ale je to dítko Saudů. A Saudům dělá tiskového mluvčího teď zrovna emerický ministr zahraničí. Jinak je to úplně stejná sebranka jako ISIL, fanatici co řežou hlavičky. (to kdybyste zaslechl, že Putin bojuje proti opozici Assada a vydává to za boj proti ISIL.)

  Jo, už jsem to zaslechl. Jak přiznávám, moc se v místních detailech neorijentuji, dík za připomenutí.

 • Sio • 30. září 2015

  merlin napsal
  zcela vyjímečně bych si dovolila naprosto nevýznamnou opravu an-Nusrá, nevím proč anglosassové to píšou s al

  Hergot, teď už mi to jméno připomíná nejen vylučovací proces, už to jasně ukazuje odkud to jde ven.

 • merlin • 30. září 2015

  Sio napsal
  Jo, už jsem to zaslechl. Jak přiznávám, moc se v místních detailech neorijentuji, dík za připomenutí.

  Nikdy mě nenapadlo, že by třeba třetí světová mohla začít v sýrii

 • Irena • 1. října 2015

  http://www.vz.ru/news/2015/9/30/769758.html
  Ministerstvo obrany: Ruská letadla zničila velicí stanoviště IS v horách (video)
  Минобороны: Российские самолеты уничтожили командные пункты ИГ в горах (видео)

 • Gatta • 1. října 2015

  Sio napsal
  Jo, už jsem to zaslechl. Jak přiznávám, moc se v místních detailech neorijentuji, dík za připomenutí.

  Ono je to v podsstatě jedno, je to jako u volby prezidenta – jen dvě možnosti.
  Z dnešního rozložení sil je zřejmé, že zvítězit a ovládnout Syrii může buď Assad nebo IS.
  A tam taky jde ta dělící linie – bojují především proti Assadovi, nebo proti IS ?

 • Irena • 1. října 2015

  švýcarský! ministr zahraničí vyzval k dialogu s Asadovou vládou v Sýrii
  http://www.vz.ru/news/2015/10/1/769796.html

  Generální tajemník japonského kabinetu ministrů prohlásil, že je Japonsko připraveno jednat o situaci v Sýrii s Ruskem na různých úrovních
  http://www.vz.ru/news/2015/10/1/769804.html

 • Irena • 1. října 2015

  Lavrov: Prohlášení státního tajemníka USA Kerryho o tom, že koalice v čele s USA v Sýrii zasahuje v souladu s Chartou OSN neodpovídá skutečnosti.

  V průběhu středečních jednání si Lavrov také od Kerryho vyžádal předložení důkazů o tom, že ruské letectvo svými údery nezasáhlo pozice IS v Sýrii.

  http://www.vz.ru/news/2015/10/1/769785.html

 • Viky • 1. října 2015

  Merlin,
  „“zcela vyjímečně bych si dovolila naprosto nevýznamnou opravu an-Nusrá, nevím proč anglosassové to píšou s al““

  Merlin, já si nejsem úplně jistý ani tím, jestli jsou to „nusráci“. Takže, když mne vytáháte za uši, nic se neděje. Že zrovna tihle nepatří k IS je fakt, stejně jako je fakt jejich bestialita. Ještě cosi zaslouží drobné vysvětlení pro všechny ostatní. Tyto skupiny zahrnují desítky (DESÍTKY!) směrů. Lze se v tom vyznat? Asi ano, ale potom nebudeme dělat nic jiného. Moje představa o situaci je hodně „základní“.
  No a protože koutkem ucha poslouchám to, co nazývají v ČRo zprávy, malé dementi dementů: Rusové zveřejnili kde jaký záběr z bombardování. Jak akci, tak výsledky následné prověrky dronem. Z nich je zřejmé, že stříleli (bombardovali) sklady a techniku. Dokonce ani samotné bojovníky ne. Ale „při bombardování obytných čtvrtí Homsu ruskými letadly přišlo o život…“ Zdá se, že do příletu ruských letadel kypěl v Homsu mírový život.

 • ducatista • 1. října 2015

  IS, an-Nusrá, Syrská svobodná armáda – máte recht, kdo se v tom má vyznat? Každopádně na tuhle pakáž platí okřídlené „škoda bomby, která padne vedle“. Takže ruským pilotům palec nahoru a přesnou mušku.

 • Viky • 1. října 2015

  a rovnou vysvětlím i cosi dalšího. Syrská armáda má k dispozici letectvo. Jenže mají letuschopné především Mig-21, Mig-23. Prodleva mezi určením cíle a náletem je příliš dlouhá, přesnost bombardování nízká, a schopnost efektivně působit v noci spíš mizerná. Tohle všechno jsou schopni rusové poskytnout. Ta noc je zvlášť důležitá, protože se přesunují jednotky v noci, v noci běží zásobování přes hranice. Účelem operace je oddělit extrémisty od hranic. především přes tureckou hranici a přes íráckou hranici jdou hlavní zásobovací kanály. S Islámským Státem a dalšími extrémisty pilně obchodují okolní země. Obchoduje se s ropou, potravinami, bavlnou – a penízky jdou na financování ozbrojenců. Spousta z ozbrojenců se má zatraceně dobře díky své příslušnosti k extrémistům. Pokud se je podaří oddělit od hranic, může být tažení vládních opravdu efektivní. Rusové jsou schopni ohlídat hlavní komunikace ve vnitrozemí, jejich hlídání totiž odebírá Assadovcům strašně moc sil.

 • orinoko • 1. října 2015

  Ktera tzv. demograticka prasatka jsou vlastne nelegitimni.
  V prvni rade Bibi Netan v zidovskem Izraeli. – Vladne s pomoci pravicovych extremistu.
  Dale: Tele Erdragon. Osmanske demo mechanismy po volbach, ktere to prasatko projebalo, jsou svym zpusobem unikat.
  Potom: Barak Ohava. Nejvetsi valecny stvac s mirovou ratoLESTi papa Nobela.
  Pak: Britsky supersliz z konzervy indocinskeho kolonialismu.
  V neposledni rade: Zabozrout mistralovity. Takoveho pomatence vygenerovala francouzska volebni fajnovka.

  Da pambu … a velky OSUD , ze ASAD ze Syrie tento veskery tzv. demo-dobytek prezije.
  A co NATO my Cesi? Zapad ma otresne kravaty.
  A baba Mer-kel totalne otresne bombardaky.

  A Rusko? – Skvele bombardery.

 • Viky • 1. října 2015

  Merlin, „“nevýznamnou opravu an-Nusrá, nevím proč anglosassové to píšou s al““ tentokrát to byla moje chyba. (al-Nusrá X an-Nusrá)
  an-Nusrá je součástí dalšího uskupení na severozápadě Sýrie. A celé tohle uskupení je zase zařazováno do „Svobodné Syrské Armády“. (o které se na Západě oficiálně tvrdí, že je demokratická. Do morku kostí.) Ale jinak? no jinak je an-Nusrá odnož al-Kajdy. Poslechnout si některé výroky, no to už ani sranda není. gen. Petreaus prohlásil něco v tom smyslu, že by bylo potřeba al-kajdě poskytnout podporu, aby bojovala proti ISIL. Chtělo to jiné načasování. Oslavy sundání mrakodrapů a vystoupení Petreause skloubit dohromady. To by bylo opravdu emerické.

 • Irena • 1. října 2015

  Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že RF nemá v úmyslu připojit se ke koalici v boji proti IS, v jejímž čele stojí USA, na jejím stávajícím základě.

  Источник: http://politikus.ru/v-rossii/59200-mid-rf-rossiya-ne-budet-obedinyatsya-s-koaliciey-ssha-po-borbe-s-ig.html
  Politikus.ru

  A něco pro odlehčení k pobavení
  http://politikus.ru/events/59201-a-vot-eto-uzhe-serezno-vvs-ssha-v-sirii-za-sutki-nanesli-odin-udar-unichtozhiv-dva-ekskavatora.html

  obzvláště diskuse

 • merlin • 1. října 2015

  Viky napsal

  Merlin,„“nevýznamnou opravu an-Nusrá, nevím proč anglosassové to píšou s al““ tentokrát to byla moje chyba. (al-Nusrá X an-Nusrá)
  an-Nusrá je součástí dalšího uskupení na severozápadě Sýrie. A celé tohle uskupení je zase zařazováno do „Svobodné Syrské Armády“. (o které se na Západě oficiálně tvrdí, že je demokratická. Do morku kostí.) Ale jinak? no jinak je an-Nusrá odnož al-Kajdy. Poslechnout si některé výroky, no to už ani sranda není. gen. Petreaus prohlásil něco v tom smyslu, že by bylo potřeba al-kajdě poskytnout podporu, aby bojovala proti ISIL. Chtělo to jiné načasování. Oslavy sundání mrakodrapů a vystoupení Petreause skloubit dohromady. To by bylo opravdu emerické.

  Viky – začínám se bát. Fundamentailsti amíci + fundamentalisti arabové, to nebudí dobrý dojem ze situace. Chápu, že rusové a čína chtějí přístavy udržet. Ale nevím, jestli tohle nedopadne špatně. Dobrý nápad je, sdílet s Íránem a možná Izraelem zpravodajské informace /tak si vysvětluju návštěvu Putina Netanjahuem, který tak může leccos vrátit Obamovi, ostatně írán a izrael mají jediní sutečně relevantní zpravodajské info – si myslím /, to je od Putina chytrý, tam se bez nich jinak nedá nic vyhrát. ta oprava plynula jen z toho, že se právě bavím arabskou gramatikou. Třeba džamila znamená hezká.Tak jsem si prohlédla Stehlíkovou a usoudila jsem, že jméno nutně nemusí být znamení :-)

 • hudryper • 1. října 2015

  merlin napsal
  Chápu, že rusové a čína chtějí přístavy udržet. Ale nevím, jestli tohle nedopadne špatně.

  Kdyby Rusové včera nezasáhli,nejspíš by se dostaly oddíly an-nusra až k moři a ohrožovaly by přístavy. To by ovšem pro ně i pro Damašek dopadlo velmi špatně. Rusové by do takové akce nešli, kdyby neměli na 95% spočítáno,že její klady silně převáží před zápory. Zatím se neozvalo ani slovíčko od Obamy a už to třeskuté ticho trvá 48 hodin. Neumím si představit,že bude pokračovat tak jako oněch 48 hodin i nadále. Nějaké vysvětlení budou muset oznámit. Tož to jsem zvědav.

  • Stan • 1. října 2015

   Zato české sračkomety už začaly chrlit svoji propagandu. Zatímco Amíci a jejich spojenci bombardovali zásadně ISIL, Rusové bombardují Sýrii, zabíjejí demokratické povstalce proti Asadovi, kteří bojují proti ISIL, a nevinné civilisty a ISIL nechávají na pokoji. Říkali to na ČT, že to údajně řekli ti syrští povstalci, tak to musí být svatosvatá pravda.

 • orinoko • 1. října 2015

  Merlin, co ten katastrofalni skepticismus?
  Kolem co vidim … totalni uvolneni z deprese. Rusko nakoplo do prdele neuveritelnou lavinu politicke tihy. Rusko osvobozuje samo sebe.
  Mozna to nekteri z nas zname ze skol … anebo z rodiny. Moje o mnoho let starsi segra vzdycky delala generala. Co musim, co je treba , co je nutne…
  A na duraz prichazely rany. Az jednou jsem se vzbouril. Dostal jsem samolitr po drzce, ale ji jsem na pravem kravskem VOKU vystavil takoveho jokla, ze si brala cerne brixle. V ramci boje jsem ji trefil do jejich objemnych cecku , az ten potrefeny vletl na lopatku … a ejhle … uz nikdy si na me netroufla.
  Mezi nami oblude se tomu rika EMANcipace. V Havlistanu aSERtivita.
  Rusko je dneska vlastne teprve na startu.
  Rusko je dneska STAR!

 • orinoko • 1. října 2015

  Merlin, co ten katastrofalni skepticismus? Od Tebe bych ho necekal.
  Jako profik bys mela vnimat veci vicero pory.
  Kolem co vidim … totalni uvolneni z deprese. Rusko nakoplo do prdele neuveritelnou lavinu politicke tihy. Rusko osvobozuje samo sebe.
  Mozna to nekteri z nas zname ze skol … anebo z rodiny. Moje o mnoho let starsi segra vzdycky delala generala. Co musim, co je treba , co je nutne…
  A na duraz prichazely rany. Az jednou jsem se vzbouril. Dostal jsem samolitr po drzce, ale ji jsem na pravem kravskem VOKU vystavil takoveho jokla, ze si brala cerne brixle. V ramci boje jsem ji trefil do jejich objemnych cecku , az ten potrefeny vletl na lopatku … a ejhle … uz nikdy si na me netroufla.
  Mezi nami oblude se tomu rika EMANcipace. V Havlistanu aSERtivita.
  Rusko je dneska vlastne teprve na startu.
  Rusko je dneska STAR!

 • orinoko • 1. října 2015

  Njn, napsal jsem koment-ar … a pry jsem duplicita.
  Tak at.

 • orinoko • 1. října 2015

  Popravde receno … ja osobne mam nejake globalni prediktory u vyfuku stejne jako nejakeho Pana Boha.
  Ale na jine info alternative nekdo celou syrskou anabazi shrnul par excelence. Ale zakoncil … ze pry prediktor hleda nove reseni.
  Ach ano … po velke strane musim pouzit hajzlpapir, tedy pokud prediktor nerozhodne jinak.
  V Syrii rozhoduji lide … a globalni cunas celou dobu jen cumi. A jeste si necha rikat prediktor.
  Nezni vam to jako diktator?
  Mne se u toho slova vybavuje jine – picus.

 • orinoko • 1. října 2015

  Kousek na konec.
  Ucinnost ruskych naletu je mimo jakoukoli pochybnost.
  Mnohonasobne se zvetsuji seznamy emerickeho islamskeho dobytka, ktery byl uveden do bezziti.
  Ten emericky cerny kreten pocita ztraty v dolacich. – Take jak jinak. Havluv lidsko-pravni sen.

 • orinoko • 1. října 2015

  Nu vot …
  Debilni emik vsemu rika – dobra prace. Pry to ta hovada rikaji i po sukani.
  Takze tedy – Rus v Syrii odvadi velmi dobrou praci.
  Co NATO tak asi mlaska globalni dement?
  Zjistuju, ze nekdy je mi lepe mezi obecnym lidem nez mezi intosskou nakazou globalniho blbstvi.
  Uz sovetsti soudruzi to meli v planu. Rikali tomu gloBALISTIKA.
  Asi vystrel blbosti na balistickou drahu.

 • Viky • 1. října 2015

  Stane,““Zato české sračkomety už začaly chrlit svoji propagandu. Zatímco Amíci a jejich spojenci bombardovali zásadně ISIL, Rusové bombardují Sýrii, zabíjejí demokratické povstalce proti Asadovi, kteří bojují proti ISIL, a nevinné civilisty a ISIL nechávají na pokoji. Říkali to na ČT, že to údajně řekli ti syrští povstalci, tak to musí být svatosvatá pravda.““
  ————
  A vše je jako obvykle. Ihned se začaly objevovat snímky mrtvých civilistů, obětí ruské agrese. A zase stará dobrá chybička. snímečky už byly v minulosti použity.

 • orinoko • 1. října 2015

  Lidi … nebojme se jich …
  Oni jsou z NAS uplne posrani.

  Minimalne rok jsem tady u nas nezazil hovado hlasici se k ODS a k emerickym prasecim nazorum. Nektere ceske klasiky anglokonzervy pry vydesil emericky buzerantismus. Havla nemeli radi, pak ho zacali mit radi, a ted uz pry i McCocain neni co byval.
  Lidi, nebojte se …

 • ducatista • 1. října 2015

  k mediálním sračkometům: jediné pozitivum související s uprchlickou vlnou vidím v tom, že hodně, ale opravdu hodně lidí konečně pochopilo, jak jsou manipulováni a obelháváni masmédii. Možná měli pochybnosti o zprávách z UA, možná pochybovali o informacích souvisejících s řeckou krizí, ale až tohle byl poslední krok, kterým se naše mediální fronta definitivně odkopala.

 • Viky • 1. října 2015

  to Merlin: Bát se? No občas mrazení v zádech mám. Pokud člověk vidí kousek dál než je „běženecká krize“ v sousedství, tak ho daná situace samozřejmě vyvádí z míry. Už jenom úroveň pitomosti s kterou se tzv.politici angažují.
  Merlin, trochu komplexní vysvětlování je hodně obtížné. alespoň kousek.
  Musíte brát v úvahu současnou politickou situaci, minulou situaci, hlubší historický kontext, kontext nedávné historie, náboženské vlivy, vlastní a cizí politické zájmy a vlivy, vnitropolitický vývoj… a to všechno současně. Přístavy? no to je přece někdejší „Alawitský stát“ na pobřeží v meziválečném období. To není „jenom“ strategické místo přístavů, ale také zázemí té nejsvětštější části Syřanů. Včetně Assada. A světsky nebo alawitsky orientovaná část společnosti si je hodně dobře vědoma, co by s nimi sunnitští fundamentalisté udělali. To staví na zadní Írán. Jenže alawité jsou šíity jenom formálně, díky fatvě šíitského duchovního z první poloviny sedmdesátých let. Mnohem blíž mají (snad) k alavitům tureckým, maloasijským. (kdo v tom chce mít ještě větší zmatek Alavité a Alawité jsou dvě různé, ale příbuzné skupiny věřících) Takže účast Íránu je sice vítána, ale ne zase tak moc. Protože ani samotní alawité moc netouží po větším vlivu šíitského islámu. Sunnité už vůbec ne. Proto je pro Assada účast RF darem z nebes. Protože nemá vliv na rovnováhu šíitů, sunnitů a alawitů. Proto je také tak skvělý počin infocentrum v Bagdádu. Írán, Irák, Sýrie, RF. Ale USA byly přece také zvány! jenže odmítly. Tahle prokletá namyšlená samolibost. Na jedné straně zkumavka s práškem na praní, snaha likvidovat Syrskou chemii, a na druhé straně laboratoře na území IS které vyrábějí jednodušší chemické zbraně. Najednou to nevadí, asi je to projev demokracie v praxi. Odkud sakra berou

 • Viky • 1. října 2015

  přesvědčení, že to nepoužijí na ně, při jenom trochu vhodnější příležitosti?
  Bibi? Tak ten chápe, jak je situace vážná, a má asi hodně sevřený zadek. Otevřeně ne, ale skrytě bude tlačit na podporu Rusů a Assada. Assad je jakási záruka stability pro Izrael a Rusové zase záruka pro Assada. Navenek ne, ale vevnitř to musí v Izraeli vřít. i pro Izrael je vstup RF do konfliktu dar z nebes. možná je to i jedna z věcí o které Netanjahu fňukal v Moskvě. o důležitosti svědčí i takové ty obecné fráze plné vzájemného pochopení nakonec.
  RF do celé věci vstoupila z vlastního zájmu. FSB začala hlásit zvýšenou a stále se zvyšující aktivitu islamistických verbířů. Pro RF je hrozba velmi bezprostřední. To jenom tak vypadá, že ne.

 • Martin (už bez taky m) • 1. října 2015

  „Ruský smích“ pokračuje…
  http://news.rambler.ru/world/31500289/?track=news_othernews
  Opravdu, „docela prdel…“

 • Irena • 3. října 2015

  Martin (už bez taky m) napsal

  „Ruský smích“ pokračuje…
  http://news.rambler.ru/world/31500289/?track=news_othernews
  Opravdu, „docela prdel…“

  To myslím už jednou komentoval Lavrov, že Rusové jsou „vychovaní lidé“ (вежливые люди), kteří by do Iráku bez pozvánky nevstoupili.

 • abx • 4. října 2015

  Viky napsal
  Navenek ne, ale vevnitř to musí v Izraeli vřít. i pro Izrael je vstup RF do konfliktu dar z nebes. možná je to i jedna z věcí o které Netanjahu fňukal v Moskvě. o důležitosti svědčí i takové ty obecné fráze plné vzájemného pochopení nakonec.

  ISIS/Daesh je nepochybne USA projektom namierenym jednak proti Syrii a nasledne na rozvrat juzneho Ruska. Erdogan suhlasil, lebo mu USA prislubili riesit problem s Kurdmi, ktorych by to malo tiez zomliet. Co slubili Izraelu? mozno dostali nejake zaruky, ze na Izrael ISIL/Daesh nikdy nezautoci, co sa doteraz velmi dobre plnilo, dokonca je tam pri Golandskych vysinach zo strany Syrie vytvorena oblast, ktoru ovladaju takzvani povstalci, za ktorych ruci McCain osobne. lenze takym zarukam sa verit velmi neda, preto Izrael najskor nema nic proti pritomnosti ruskej armady v Syrii, prave naopak. otazne je ako sa bude chovat ked vstupia do hry iranci vo vacsom pocte…

 • Martin (už bez taky m) • 4. října 2015

  http://cont.ws/post/128921

 • Martin (už bez taky m) • 4. října 2015

  http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?pid=20959#p20959

 • Viky • 4. října 2015

  to: ABX- ISIL nepochybný produkt US je. Jen to není cílený produkt, ale jen produkt vedlejší. Musíte se podívat na konstrukci, vnitřní strukturu, tohoto pseudostátu. ( jeho využívání, nebo alespoň snaha ho využít, je věc jiná. Vše je dnes tak daleko, že bych hodně váhal říci, kdo koho využívá). A bojůvky v Sýrii? no tam je ruka Západu více než patrná. Je to ošem takový slepenec, že i kdyby vyhrál, nemá šanci zachovat celistvost Sýrie, nastolit cokoli, co by bylo „demokratičtější“ než to současné . Vše, co spojuje celou „opozici“ je pouze snaha odstranit Assada. Což je dost málo pro budoucnost. Proto také nijak nebojují s ISIL, protože ten také bojuje proti Assadovi. „Umírnění“ samozřejmě v rámci té opozice jsou, ale stojí po boku skupin náboženských extrémistů a jsou v menšině. Zato mezi těmi extrémisty najdete odnož al-Kajdy (Katarský projekt) a fundamentalisty spojené se Saudy. Že ISIL neútočí na Izrael. No, prozatím nestojí na jeho hranicích, ale bez dalšího zásahu je to pouze otázka času. A Západem ovládaní sunnitští povstalci na tom momentálně nemají zájem. Protože jsou provázáni na US, (Západ všeobecně), Saudy, Turecko. A ti nemají zájem. (Izrael poskytoval humanitárně-zdravotnickou pomoc i „vládním“ i „protivládním“ při bojích na svých hranicích. To ale bylo. Mezitím náboženští extrémisté výrazně převýšili „umírněné“, a tím je situace na hranici Izraele hodně vratká.) Osobní záruka MekKokaina? Ta přece není nijak vymahatelná. Cti lidí na pozici MekKokaina raději nemluvit. Navíc vztahy USA x Izrael jsou nejhorší za posledních 20-30let. Zájemy Izraele a RF jsou si tudíž mnohem bližší. Pro Turecko to není jenom otázka Kurdů, část plitické elity Turecka má přímo zájem na posílení fundamentalistů v Sýrii. Boje v Sýrii mohou být RF jedno, extrémisté ne.