Stala se loutkou USA – a tím se zničila

 

Řeč je o německých o médiích, píše P. C. Roberts na svém serveru a pokračuje:

Cosi velkého se v nich v současnosti děje. Ta v USA a Británii byla ve svém zpravodajství vždy zaujatá proti Rusku, alé média německá bušila do Ruska ještě mnohem ostřeji – až dospěla do bodu, kdy ztratila důvěryhodnost. Proč k tomuto vývoji došlo? Stojí za ním americká výzvědná služba CIA, uzavírá P. C. Roberts a dává pak slovo svému zpravodaji z Německa.

Pádu, který německá média v současné době zažívají, se zde v Německu začíná říkat Ulfkotte efekt, a je to pád připomínající lavinu. Od zářijového vydání knihy Koupení novináři, což je dnes bestseller číslo jedna vydavatelství Amazon, v níž autor knihy Udo Ulfkotte obvinil CIA z korumpování předních německých novinářů – včetně sebe – nespokojenost čtenářů s jejich mainstreamovými médií přesáhla bod, ze kterého už není návratu.

Podpora a prodeje novin a časopisů poklesla všude – nejen tedy v Německu. Ale v Německu je to jiné. Zde jde o bojkot, ohrožující celý mediální byznys. Němci jej vyhlašují na internetovém YouTube a mnozí žádají, aby se přenesl i na Facebook. Pokles prodeje šesti největšich novin a časopisů započal sice už v září, ale v říjnu nabral směr rovnou ke dnu. Jde o trend, který zde nikdy dříve nebyl. Jde totiž o pokles hromadný. Spiegel, Zeit, Stern, Welt, FAZ a Fokus – čili šest největšich tiskovin – a všechny a najednou postihl pád. Jeho spouštěcí mechanismus obstarala nejspíš už obálka časopiu Spiegel, z 29. července, opatřená titulkem Zastavte Putina nyní! Oficiální stížnosti čtenářu proti této obálce následovala a dostalo se jí podpory dokonce i od Německé tiskové rady.

Přitom výzvy k uklidnění štvavého tónu německých médií zde byly už poměrně dlouho před jejích pádem. Už v dubnu před ním varoval měsíčník Cicero, když napsal: Naše tištěná média umírají. Důvod? Jdou proti svým čtenářům. Současné referování o Rusku je příkladem. Toto není cesta k jejich získání. A v současnosti stejný měsíčník v článku A. Kisslera dodává: Všechna odvětví vydavatelství novin se trápí. A bolest se zvyšuje s každým čerstvým údajem o prodeji. Nejde už o křivku od levého horního rohu směrem k pravému dolnímu rohu. Ono už dokonce o žádnou křivku nejde. Jde o rovnou a nezastavitelnou přímku směrem k nule. Německá média byla ve dnech ukrajinské krize pohotově v ofenzívě proti Rusku. A stejně rychle se ocitla v defenzívě proti svým čtenářům.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ray
ray
11. 11. 2014 18:14

Evidentně se Němci nenechají manipulovat zkorumpovaným mainstreamem. To je, myslím, dobrá zpráva.

peter.
11. 11. 2014 18:29

Keby sa z toho tie naše masmédiá aspoň poučili.Zatiaľ to tak nevyzerá.

hudryper
hudryper
11. 11. 2014 18:34

Chtělo by to srovnávat. U nás se sice zatím nenašel novinář,neřku-li dokonce politik,který by jako whistblover udal sám sebe a současně i ty ostatní,ale fakt,že je český mainstreem přímo promořen,
profízlován presstituty sloužícími cizím mocnostem je notoricky známý a přesto něco takového,
jako je bojkot médií v Německu je u nás iluzorním snem.V Čechách se bude dělat „revoluce“ pouze
pokud bude shora nařízena,a tento hrdinný postoj bude poté prohlášen za státotvorný. Zbabělci
budou dekorováni zákonem typu “ zasloužil se o stát „, jejich poskoci medailemi a řády se stuhami.

Amenre
Amenre
11. 11. 2014 18:42

peter. napsal

Keby sa z toho tie naše masmédiá aspoň poučili.Zatiaľ to tak nevyzerá.

Nemaji duvod. U nas se lidi zmuzou jen na fejsbucku lajkovat, hejtovat a v realu nic neudelaji.

slavoj
slavoj
11. 11. 2014 19:24

Já jsem úplně zrušil novinky.cz. Protože takový hovna, co tam tlačili o Ukrajině, k tomu by se nesnížil ani Goebbels.

ray
ray
11. 11. 2014 19:38

já novinky naopak četl, abych měl dobrý obrázek o tom co lidem tlačí do hlav, hlavně zkraje léta byly zprávy vysloveně opačné tomu co se psalo na mých oblíbených webech :)

orinoko
orinoko
11. 11. 2014 19:42

Novinky beru. Pro mě osobně jsou důležitým dokladem o tom, jak si stojí jednotlivě tzv. veřejné mínění. A kupodivu to není KATAstrofa.

vlado48
vlado48
11. 11. 2014 19:53

Novinky si sice přečtu ale diskutovat tam už demokraticky necenzurovaně nemíním, podařilo se mi donutit je ke zrušení mého účtu. Sice to nebylo hned ale až po vyhrůžkách že je budu denně otravovat tak admin ztratil nervy. Jejich email „vasenazory“ byl akorát pro blbce kteří si mysleli že o ně tam někdo stojí a že je dokonce někdo čte. Jejich pozice mrtvého brouka byla příslovečná a množství provokatérů začínalo dosahovat nebývalých výšin viz třeba pražský zvěřinec který se tam stále drží s malými obměnami a dalšími exoty. Stačí projít několik diskusí a každý si udělá vlastní názor. Teď s radostí… Číst vice »

ray
ray
11. 11. 2014 20:03

ano, něco jiného jsou příspěvky v diskuzích pod články na novinkách, co se zahraničněpolitických témat týče, je to vcelku OK, bohužel samotné články jsou hrozný odpad odpad..

Alice
Alice
11. 11. 2014 20:08

Kéž by to byla pravda a kéž bychom se toho dočkali i u nás. Jenže my v Česku jsme zocelení napřed minulým režimem a teď současným. Nás jen tak něco nerozhází a dál to kupujeme. O to víc pak můžeme nadávat na netu:-).
Nezbývá než si počkat, až to „samo vyhnije“.

petr
petr
11. 11. 2014 22:34

Jestli to je pravda, tak to bude pořádný průšvih
http://vojtekova.blog.idnes.cz/c/432974/Nemecko-na-pokraji-obcanske-valky.html

kchodl
kchodl
12. 11. 2014 10:17

Tak třeba já bojkotuji noviny a politické časopisy už 10 let. Nemá to smysl kupovat, prolhané je všechno. Objednal jsem si Literární noviny.
A není pravda, že to u nás nejde – třeba za Protektorátu byl bojkot novin takřka absolutní. Kupovali to jen Němci.

Gatta
Gatta
13. 11. 2014 7:42

Nezávislá německá publicistika:

https://www.youtube.com/watch?v=jnZKtRejmSA