Diskuze k článku


 • Slobo • 4. října 2014

  Minister z Doniecka:
  Pojmaliśmy Polaków ! To najemnicy !

  Komentarze (2/44)

  ͡๏̯͡๏ rozstrzelac i niema tematu
  2 wrz 22:33 | ocena: 66%

  ͡๏̯͡๏ idź się wysrać
  3 wrz 08:45 | ocena: 50%

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/szok-rosjanie-wzieli-w-niewole-polskich-najemnikow,artykuly,485795.html

  ___________________________________________________
  http://u-f.ru/sites/default/files/imagecache/750×450
  /news/3_okt_2014_-_1506/arest_pravogo_sektora.jpg
  ________________________________________________

 • Irena • 4. října 2014

  Stanův komentář. Nesouhlasím. Pnutí je v každé společnosti vždy a vždy se dá ve vhodný okamžik zneužít. A ten vhodný okamžik pro Hongkong nastal z geopolitického hlediska právě teď. Důvody pro jeho vyvolání bývají vzhledem k výsledku, pokud se jim destabilizace povede, prostě směšné. Ovšem po zpětném ohlédnutí bývá pozdě a někdo si to, že ho zneužili pro svůj cirkus, nepřizná do konce života, stejně jako mnoho našich demokratů. Už jednou se Číňanům tvrdý zásah vyplatil, uvidíme, zda to dokážou zopakovat.

 • petr • 4. října 2014

  Ming Chun Tang: Hongkong proti neoliberalismu http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/883/ming-chun-tang-hongkong-proti-neoliberalismu

 • Béda • 4. října 2014

  S myšlenkami obsaženými v prvním a třetím článku se zcela ztotožňuji. Pokud jde o polemiku kolem článku o HongKongu. Vůbec nepochybuji o tom, že protesty v Číně jsou stejně spontánně pátokolonistické jako byly podobné akce na Majdanu a v Rusku. Je to stále stejné schéma. Je zajímavé, že západní „demokracie“ podporuje (anebo tiše podporuje) to, co by doma rozehnala obušky, gumovými projektily, slzným plynem … Pokud jde o „demokratický“ Majdan, myslím, že by se US administrativa nerozpakovala ani půl hodiny a proti demokratům s molotovy a řetězy by vyrukovala natvrdo policie a armáda.

 • Béda • 4. října 2014

  petr napsal

  Ming Chun Tang: Hongkong proti neoliberalismu http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/883/ming-chun-tang-hongkong-proti-neoliberalismu

  peter,

  Majdan taky začal pod rouškou nápravy v sociální oblasti a boje proti oligarchům – a kam to dospělo. Velice pochybuji o tom, že by právě z centra asijského finančnictví vzešel skutečný boj za sociální práva Číňanů – ne žeby v té kritice neměli pravdu – tuto kritiku čínského „komunismu“ pro oligarchy a politické elity zcela sdílím – spíš věřím že je to dýka, která má být použita k „demokratizaci“ Číny zevnitř po vzoru Libye, Ukrajiny… Tam kde nemohou vojensky ani ekonomicky to zkusí politicky – skrze parlamentarismus.

 • Béda • 4. října 2014

  U takovýchto spontánních hnutí bych radil sledovat toky peněz v pozadí, aby se náhodou neukázalo, že to financují ty finanční kruhy, které jsou naodiv krtizovány, anebo jiná parta oloigarchů, resp. cizí velmoci. Taky bych radil prozkoumat, kdo stojí v čele těchto hnutí, jeho minulost, vazby… protože revoluce nakonec ráda požírá své děti, včetně těch, kvůli kterým údajně proběhla.

 • peter. • 4. října 2014

  toto video by si mali povinne pozrieť všetci žiaci základných škôl aj ich rodičia.
  http://www.chelemendik.sk/Sodoma_slovenske_titulky_VIDEO_74961632.html

 • Béda • 4. října 2014

  http://svobodnenoviny.eu/usa-a-ukrajina-odmitly-projednani-ukrajinske-krize-na-mezinarodni-urovni/
  „…když byla vytvořena mezinárodní kontaktní skupina pro vyšetření porušení práva na Ukrajině, předpokládalo se, že bude projednávat porušení Janukovyčova režimu. A když se pořad jednání změnil, přestala tato skupina vyhovovat zájmům Kyjeva, Evropanů a USA.

  Dnes se do popředí dostaly jiné otázky, které světové společenství nemůže nepoložit, ale na které Kyjev nehodlá odpovědět. USA tyto odpovědi vůbec nezajímají. Proto se vzdaly práce v skupině PSRE na Ukrajině, míní bývalý člen ruské delegace v této organizaci Dmitrij Vjatkin:

  – Svědčí to o tom, že zločiny kyjevského režimu a ozbrojených útvarů podřízených nikoli Kyjevu, ale oligarchickým strukturám, se již nedají utajit. Je třeba odpovědět na otázku o vyšetřování havárie malajsijského boeingu, na otázku o společných hrobech, na otázku o tom, kdo je odpovědný za vraždění lidí v Oděse 2. května. Na tyto otázky nebyla dána odpověď ani kyjevskou vládou, ani jejími ochránci.

  Víc než to, Washington dal na srozuměnou, že žádné odpovědi ani nebudou…“ Podle USA vyšetřovat má Kyjev a nikoliv mezinárodní instituce.

 • zajoch • 4. října 2014

  Asi jsem měla u třetího článku uvést místo, kde EU tvrdí, že se k sankcím rozhodla samostatně. Čerpala jsem z článku http://news.mail.ru/politics/19723734/:
  Maja Kosjančičová, zástupkyně Ashtonové pro vnějí činnost EU tvrdila, že unie přijímala rozhodnutí o sankcích proti Rusku samostatně a jednohlasně. Tím se snažila dementovat dřívější Bidenovo sdělení o donucení.
  Jaká je skutečnost je jistě každému dávno známo. Biden chtěl asi tímto veřejným potvrzením americké nadřazenosti dát EU najevo, kde je její místo

 • Béda • 4. října 2014

  zajoch,

  to dala najevo již Nulandová v průběhu Majdanu. Ale evropským panákům, zdá se, to vůbec nevadí. Ti ještě nastaví druhou tvář, přijmou sebevražedné sankce a upletichaří spolu se svým pánem dohodu TTIP. Stejně by mně zajímalo, čím je drží v šachu. Jestli je amíci koupili, zastrašují, vydírají odposlechy a kompromateriály, jestli jim něco slíbili…

  To přece není samo sebou aby takto zrazovali své voliče a evropské zájmy.

 • fajt • 4. října 2014

  Irena napsal

  Stanův komentář. Nesouhlasím. Pnutí je v každé společnosti vždy a vždy se dá ve vhodný okamžik zneužít. A ten vhodný okamžik pro Hongkong nastal z geopolitického hlediska právě teď. Důvody pro jeho vyvolání bývají vzhledem k výsledku, pokud se jim destabilizace povede, prostě směšné. Ovšem po zpětném ohlédnutí bývá pozdě a někdo si to, že ho zneužili pro svůj cirkus, nepřizná do konce života, stejně jako mnoho našich demokratů. Už jednou se Číňanům tvrdý zásah vyplatil, uvidíme, zda to dokážou zopakovat.

  Myslím, že řešení se nalézá – proti skalním „demograturníkům“ , kteří se v ulicích vždy přetaví na vražedné fašisty ( viz Ukrajina) je dobrý povolat jejich nebojácné odpůrce a výsledek ( byť asi hodně krvavý ) prezentovat jako proces, který došel svého konce i svých vítězů přirozenou cestou, selekci – demograturníci většinou nebojují za svůj život, ale za svůj a cizí kapitál, pokud se jim volba jasně a neodkladně postaví tvrdě před ně a oni nevidí šanci na zisk, v drtivé většině opouštějí bojiště. ..)

 • Béda • 4. října 2014

  No vida! Když jde o suverenitu Hongkongu na Číně tak to jde. Chystá se podpora žlutých deštníků i v Praze. (zajisté se připojí Bursík, Kocáb, možná i Kádlčíro a celá kulturněfrontovní úderka) Když šlo o suverenitu Krymu a jihovýchodu Ukrajiny na fašistech v kyjevu, který se neústavním násilným pučem a podvodem dostali k moci, tak to samosebou nešlo. Klasický dvojí „humanitárně pravdoláskařský“ metr. http://www.velkaepocha.sk/2014100422372/Hongkong-K-destnikove-revoluci-se-pridavaji-i-lide-ze-zahranici-fotogalerie.html

 • Vaska • 4. října 2014

  nevím nevím ale mám z toho všeho nějakej divnej pocit – http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/10/04/ukrajinska-svodka-03-10-2014/ všimněte si analýzy odkud byla ta raketa vystřelená – evidentně se nově přisunuté dělostřelectvo zastřeluje, ssa přisunuje do kolonií v pobaltí těžkou brigádu složenou z abramsů, nepokoje na Tai-vanu, teroristickej stát isil, příprava lůžek pro raněné a logistické sklady pro ssa v polských přístavech a u nás zítřejší pochod ukronácků spolu s havloidními kolaboranty kecábem, bursou a dalšími z kolaborantské fronty http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1258-novy-us-ambasador-to-rika-rovnou-a-jasne-temelin-nebo-zivot-dockame-se-dalsiho-vladniho-puce-jde-o-vic-nez-jen-penize-a-zbrane-poucil-se-zeman-od-vzdorneho-klause.htm – myslím že nejde jen o Temelín ale někdo chce odstranit Milouše a vládu (všimněte jak se kradlous chová a koho asi tak na sebe chce upozornit) – Milouš je nevypočítatelnej a je ho třeba nahradit zechcaným feudálem (když von tak krásně šišlá – no pokud teda nechrápe za naše peníze), bohouš se kroutí a vzpěčuje – proč se tohle všecno děje – myslím že se chystá něco velkého a to útok (před útokem je třeba zajistit

 • Vaska • 4. října 2014

  pokračování – loajální týl – myslím že začne další kolo dělostřeleckým útokem na Dombas s cílem vymazat a kompletně ho zničit (už ne jednotlivé rakety ale celé salvy) s cílem opět se pokusit vyprovokovat Vladimíra – a když si nedá říct tak začnout jako první – eště jedna věc proč opolčenci tak chvátali s obsazením letiště když střílet na město se dá i odjinud – pokusil jsem se spojit několik indícií – mám z toho nějaké divné mrazení v zádech – mimochodem to letiště už snad konečně maj – žoldáci se schovali do podzemí – tak tam nalili letecké palivo a podpálili.

 • Dolmen • 4. října 2014

  Vaska napsal
  nevím nevím ale mám z toho všeho nějakej divnej pocit –

  Mám z toho mrazivý pocit v zádech rovněž, Hong-Kong zapadá dobře do skládačky puzzle, řada kosteček už je na svých místech – Sýrie, Ukrajina, ISIS, Hong-Kong…Brzy přibudou i další – možná Sin-ťian, Tibet a určitě se už pečlivě hledají i ty v RF. Stanův komentář snažící se vysvětlit příčinu událostí v Hong-Kongu je velmi sofistikovaný…. a to je právě podezřelé. Tyhle požáry nevznikají samovznícením, vždy je za nimi třeba hledat někoho se zápalkami.

 • Stan • 4. října 2014

  Irena napsal
  Nesouhlasím. Pnutí je v každé společnosti vždy a vždy se dá ve vhodný okamžik zneužít. A ten vhodný okamžik pro Hongkong nastal z geopolitického hlediska právě teď.

  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/883/ming-chun-tang-hongkong-proti-neoliberalismu

 • Béda • 5. října 2014

  Stan napsal
  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/883/ming-chun-tang-hongkong-proti-neoliberalismu

  Ukrajina byla taky proti oligarchům a majdanistům šlo o zlepšení sociálního postavení ukrajinského lidu – a kde jsou teď. Vládne válečná oligarchie a sociální status běžných Ukrajinců jde střemhlavým pádem z kopce. O honkongském „protineoliberálním“ Majdanu si nedělám vůbec žádné iluze. Základní kriminalistická otázka – kdo za tím je, komu poslouží destabilizace Číny? Kdo potřebuje Čínu dostat nějakým způsobem do kolen a vojensky ani ekonomicky na ni nemůže? Nevěřím na náhody.

 • Béda • 5. října 2014

  Zajímalo by mně ne to proti čemu honkongské žluté deštníky jsou ale o co konkrétně a pro koho usilují. Jestli jim jde o sociální revoluci, kdo má být jejím tahounem, co má být jejím výsledkem, jaký politický a ekonomický systém, státoprávní uspořádání etc.. To je to hlavní. Vzpouru je v dnešní době internetu a „revolučních“ odborníků – metodiků s naditýma kapsama peněz poměrně lehké vyvolat – ale ty důsledky. Pro mně je alarmující již podpora „humanitárních pravdoláskařů“, která je poměrně spolehlivým indikátorem odkud vítr fouká. Jinak je zajímavé, že zatímco cizí bordelisté mohou v Čr „majdanovat a tábořit na Staromáku s podporou policie, kritici fašistického režimu – jejich oponenti jsou policií perlustrováni a ve „veřejnoprávních“ médiích se ani neohřejí. Jsem zvědav jestli „ZOP“ primátor o víkendu stihl povolit pochod českých „humanitárních“ žlutých deštníků a jestli je policie bude perlustrovat anebo jim umetat cestu a jak významnou část vysílání jejich politické PR budou věnovat „česká veřejnoprávní“ hustidla.

 • Béda • 5. října 2014

  http://www.nwoo.org/2014/10/04/ocima-politickeho-ruskeho-emigranta-je-to-skutecny-fasismus-a-zanik-ukrajiny/

  „Koordinátor „Levé fronty“ Alexei Sachnin žijící ve Švédsku přišel k pro bývalého aktivistu neočekávanému, závěru: prohlásil, že na základě Euromajdanu na Ukrajině se zrodil skutečný fašismus. To bylo konstatováním jeho devítidenní služební cesty na Ukrajinu, jako korespondenta vlivného švédského časopisu.

  Alexei Sachnin zhruba před rokem utekl z Ruska do Švédska, a požádal tam o politický azyl. Úřadům řekl, že se boji ve své vlasti obvinění z organizování nepokojů 06.5.2012 na Bolotném náměstí.

  „Politickou kulturu zrozenou z Maidanu není možné označovat za demokratickou. Zavírat oči před tím peklem, co se tam děje, nemůžeme „- píše svému příteli přes internet.

  „Kontrolu nad Maidanem převzali oligarchové a politici a udržují ji pomocí nacionalistické rétoriky a podněcování k válečné hysterii.V Rusku tato hrozba byla překonána…“ Zajímavé na tom je, že to konstatuje ruský politický emigrant (antiputinovec a „pravdoláskař“)

 • Béda • 5. října 2014

  http://www.nwoo.org/2014/10/04/ukrajina-se-blizi-k-ekonomicke-sebevrazde/

  „Ukrajinský rozpočet na příští rok a zavedení nejvyšších daní na soukromé producenty plynu mohou být začátkem konce. Ukrajina je na pokraji ekenomické sebevraždy po té, co byla pro soukromé producenty zemního plynu zavedena 55%-ní daň. Situaci by ještě bylo možné zachránit, ale parlament se chystá přijmout rozpočet na příští rok, který bude pokračováním této destruktivní politiky.

  Prezident Ukrajiny Pjotr Porošenko řekl, že ekonomika země posílí o 40 miliard dolarů ze zahraničních investic, zvýší HDP na obyvatele 4,5 krát a zatřetí sníží deficit rozpočtu…“ Ten Porošenko je ale pohádkář, proti němu i Klau(n)s „dostihující“ v životní úrovni Rakousko a německo byl realistou.

 • Béda • 5. října 2014

  Z článku dále: „…Zatímco nejen mezinárodní dárci ztrácejí důvěru v ekonomickou politiku Kyjeva i vkladatelé ukrajinských bank spěchají směnit svoje aktiva za dolary. Národní banka byla nucena využít tiskařský lis, což ještě víc zhoršuje devalvaci a vláda bude brzo nucena zachraňovat banky na úkor rozpočtových prostředků, které nejsou…

 • Irena • 5. října 2014

  Pro Zajoch: http://www.kramola.info/vesti/vlast/555-dnej-vo-lvove-ili-kak-ja-stal-ukrainofobom
  i ostatní pokud umí rusky. Je to zábavné vyprávění kluka z Charkova, který se oženil s dívkou ze Lvova a prožil tam 555 dnů. Je jasné, že je to pohled jednoho člověka, ale je to vtipně psané. Mě se to líbilo.

 • Irena • 5. října 2014

  Béda napsal
  http://outsidermedia.cz/Pravdepodobne-cile-USA-v-ukrajinske-krizi/ článek je z 1.5.2014

  Máte tam na konci nový komentář překladatelky.

 • Béda • 5. října 2014

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/9145/

  Ukrajina: Kolomojský tvrdí, že neporušil ústavu Ukrajiny svým trojitým občanstvím – má kyperský, izraelský a ukrajinský pas. Ukrajinská ústava zakazuje dvojité občanství ne trojité, říká Kolomojský.

 • Béda • 5. října 2014

  Irena napsal
  Máte tam na konci nový komentář překladatelky.

  Bohužel se mi nepovedlo odkazovaný příspěvek nalézt. Asi se diskuse u starších článků nezobrazuje.

 • Dolmen • 5. října 2014

  Boj za sociální spravedlnost vždycky dopadne na výbornou, když ho řídí CIA v zastoupení USA. Na Ukrajině se vydařil a stejně tak má dopadnout v Hong-Kongu.

 • Irena • 5. října 2014

  https://www.youtube.com/watch?v=L5S-X1owZ0o
  Týdenní ruské zprávy

 • Slobo • 5. října 2014

  vedi,
  ze uz davno chytili opici ( ๏̯͡๏ ) ruku uvnitr kokosu
  http://www.zvedavec.org/komentare_6169.htm
  To má logiku …
  MoUdrostrak

  _______________________________________
  a Slobo: Nestiha
  http://blog.ramim.ir/wp-content/2014/06/ramim.ir-2.gif

 • Irena • 5. října 2014

  Kristepane, podívejte se jenom na začátek těch zpráv, to pochopíte i beze slov. Tohle se děje v 21. století!!!! Jak dlouho ještě!!!!

 • Irena • 5. října 2014

  Jenom jsem se chtěla podělit o informaci z těch zpráv, která pro mě je tedy nová. V Hongkongu pokud vím protestují kvůli jakýmsi volebním pravidlům, tj. málo demokracie, jako vždy. Tak prý za Britů se tam volby nekonaly NIKDY. Guvernéra jmenovali vždy přímo z Británie. A považovali to zřejmě za normální demokratický přístup nebo co. Ještě si v těch zprávách dělali srandu, že pokud tam vůbec existoval nějaký kolegiální orgán, tak to byl nejspíš Jezdecký klub (pro ultraboháče samozřejmě).

 • Martin (už bez taky m) • 5. října 2014

  Jsem rád za ten celkový obrázek z těch ruských zpráv. A na to že z Prahy, je více než dobře jak zpáva vyzněla celkově. Vyváženě a realisticky.
  Neakcentovala to co rozděluje, nesoustředila se na to co někoho „bolí“. Myslím, že dobře ilustrovala vůli Rusů: nezapomínejme, ale dívejme se kupředu, důvěřujme si a společně získáme všichni… Svěží vítr zpravodajství z Východu. Je až paradoxně sakrakstické, že snaha o solidní zpravodajství bez rysů ubožácké propagandy, bez úlisného poklonkování a bez tupé ohlupující ideologizace čehokoliv přichází z Ruska…
  Za ten obrázek toho, že ne všichni obyvatelé ČR jsou jako lumpové „Černokněžník“, Kalousek, Štětina a spol. jsem rád.

 • Béda • 5. října 2014

  http://www.novarepublika.cz/2014/10/ukolebavka-pro-pravoverne.html#more

  „…Ukázku toho, co jakoukoli debatu znemožňuje, předvedl již několikrát v deníku Právo politolog Jiří Pehe.
  Ten opakovaně vystupuje proti jakékoli kritice Evropské unie s tím, že bychom si měli vážit daru svobody slova – a pro jistotu nic nekritizovat. Pokud tak činíme, jsme prý nezodpovědní, nevděční a podkopáváme nohy naší jinak stabilní a úžasné demokracie.
  Ve své stati „Europoslanec Keller jako neřízená střela“ Pehe mimo jiné píše: „Na ČSSD nevrhá Kellerovo hlasování dobré světlo také kvůli společnosti, v níž se ocitl nejen na evropské úrovni. Na té české hlasovali z jednadvaceti českých europoslanců proti asociační dohodě jen tři komunističtí europoslanci a lídr českých Svobodných Petr Mach… “ Pehe tpo je ten neoliberální delegát Bilderbergu Z New York University, který znenadání v sobě objevil sociální cítění a začal odborně radit ČSSD.

 • Béda • 5. října 2014

  video CETA – útok na demokracii http://www.vlastnihlavou.cz/

 • orinoko • 5. října 2014

  Aktuální mapa Novoruska.

  https://pbs.twimg.com/media/BzF7VbXIUAADaGi.jpg:large

 • orinoko • 5. října 2014

  Ještě jednou totéž.

  http://voicesevas.ru/img/acfd25ed3d62c46057162a05f39ff0a7.jpg

 • Sio • 5. října 2014

  Irena napsal
  Máte tam na konci nový komentář překladatelky.

  Asi bych tam na jeho místě nevydržel a to ani kvůli Miss World.

 • peter. • 5. října 2014

  orinoko napsal

  Ještě jednou totéž.

  http://voicesevas.ru/img/acfd25ed3d62c46057162a05f39ff0a7.jpg

  Štve ma tam to Debalcevo a Mariupol.Keby tá červená čiara bola o také 2cm viac vľavo,bola by tá mapa krajšia.

 • aram • 5. října 2014

  K Honkkongu – důvod vzniku nepokojů mohl být vcelku jakýkoliv. Myslím, že obhajoba použitá v TV zprávách jedním profesorem a jedním studentem slovy Havlovými o pravdě a lásce, lži a nenávisti, a přirovnání k roku 89 u nás včetně řečí o boji za demokracii hovoří za vše. A Lennonova zeď vzkazů v HK? No comment.

 • peter. • 5. října 2014

  Dva batalióny Ukrajinskej armády Čerkassy a Žitomir,sa prebíjajú od Volnovachy k povstalcom,kde sa chcú vzdať.V súčasnosti zaujali kruhovú obranu aby sa bránili pred útokom vlastných,teda Ukrajincov.
  http://ukraina.ru/news/20141005/1010702025.html

 • fajt • 6. října 2014

  http://politikus.ru/articles/31946-kak-stalin-osvobodil-rubl-ot-dollara.html – jak Stalin osvobodil rubl od dolaru – docela zajímavý článek, možná by nebylo od věci tady vyvěsit českou kopii. ..)

 • petr • 6. října 2014

  Zázrak. Mrtví ruští výsadkáři dávají rozhovor LifeNews
  http://www.youtube.com/watch?v=LZah2SPcQaI