Diskuze k článku


 • Béda • 7. prosince 2014

  K postojům ohledně jižního proudu. Samozřejmě Jižní proud je velice výhodný pro všechny participující ekonomiky – přinese příjmy plynoucí z tranzitu a současně zlikviduje vydírací potenciál Ukrajiny, která tento používá jako politickou a mocenskou páku proti evropským zemím, posílí energetickou stabilitu, bezpečnost a standardní obchodní vztahy zůčastněných zemí. Budování Jižního proudu je krajně nevýhodné zejména pro mocenské zájmy USA, které se snaží evropské země odpoutávat od Ruska, klást překážky mezi Rusko a evropské země, profitovat na těchto uměle inscenovaných konfliktech ekonomicky a mocensky, využívat nestabilitu ve svůj prospěch, zneužívat východoevropské země jako beranidla a užitečného idiota proti Rusku, vykreslovat uměle Rusko jako nepřítele a odvádět veřejné mínění od sebe, od svých vlastních selhání pochybení, usměrňovat ničivý potenciál mas proti Rusku jako nepříteli namísto proti sobě jako původci ekonomických problémů systému. Samozřejmě taková politika dělá z EU poslušného koloniálního nerovnoprávného a závislého mopslíka a vyvážené prospěšné vztahy s Ruskem nahrazuje nestabilitou, nejistotou a ekonomickým poškozováním konkurentů USA. V nejvlastnějším zájmu evropských států, zejména hraničících s Ruskem a poblíž této hranice je mít stabilní ekonomické a politické vztahy založené na vzájemné prospěšnosti. A to je to poslední o co by USA v Evropě stály. Proto to jejich soustavné vměšování a zasévání nenávisti, ničení čehokoliv co by mohlo vést k harmonizaci vztahů. USA působí v Evropě a jejím okolí jako destruktivní prvek.

 • Aleš • 7. prosince 2014

  paní zajoch: Není tohle geniální a platné obecně? „Snad by mohli Srbové a Bulhaři pochopit, že Rusko sice spojence potřebuje, ale ne dočasné, ne korouhvičky, které uvažují o spravedlnosti jen tehdy, je-li pro ně výhodná.“ Spravedlnost a pravda jsou jen jedny. A tohle je zdrojem našeho vzájemného souznění a zdrojem souznění s některými zástupci ruského národa včetně jejich prezidenta.

 • Béda • 7. prosince 2014

  http://www.nwoo.org/2014/12/07/tvrde-probuzeni/

  7mi minutové svědectví bývalého ukrajinského vojáka, který vypráví o otřesných podmínkách v ukrajinské armádě, o tom, jak se ztrácejí ranění spolubojovníci, jejichž zranění nebyla smrtelná a o tom, jak vídával lidi přijíždějící v náklaďácích s chladícími nástavbami a s přenosnými boxy na přepravu orgánů.

 • Béda • 7. prosince 2014

  http://www.nwoo.org/2014/12/06/izvestija-ruska-statni-duma-navrhuje-koncept-statu-agresora/

  Ve státní dumě byl přednesen návrh zákona, který navrhuje nový koncept ,,států-agresorů.“ Státy, které uložily sankce proti Rusku, budou spadat do této kategorie. Návrh zákona, navrhuje omezení fyzických a právnických osob ze ,,států-agresorů“ a s nimi spojených ruských právnických osob. Bude jim zakázáno podílet se na auditech, právních a jiných poradenských službách v Rusku.

  Seznam zakázaných činností, by ruská vláda mohla rozšiřovat. Autoři návrhu zákona, jsou poslanci Katasonow, Romanov a Fjodorov.

 • Béda • 7. prosince 2014

  ,,Vláda Ruské federace má právo schválit seznam ,,států-agresorů“ na ochranu základů ústavního pořádku, národní obrany a národní bezpečnosti, ochrany domácího trhu Ruské federace, rozvoj a ochranu národního hospodářství.“ To bylo ve zdůvodnění, k návrhu zákona. Návrh zákona stanoví, že vláda projedná seznam bod po bodu a zohlední všechny faktory.

  ,,To je věcí vlády, aby určila, které firmy budou zařazené na seznam sankcí. Ale určitě to bude alespoň šest velkých amerických účetních a poradenský firem, které působí v Rusku. Deloitte, KPMG, Ernst & Young, Pricewaterhouse Coopers, Boston Consulting Group, Mackenzie,“ řekl poslanec Fjodorov. Poslanec se nicméně domnívá, že i přes návrh zákona na podzim, sněmovna zváží, zda by ministerský kabinet mohl jednat ,,bez zákona, alespoň co se smluv týká“ ve zrychleném řízení.

 • Béda • 7. prosince 2014

  Rozhovor s O.Krejčím: http://www.noveslovo.sk/c/Putin_se_soustredil_na_sbirani_sil_Ruska

 • zajoch • 7. prosince 2014

  Milý Aleši, úplně s vámi souhlasím v tom, že spravedlnost je jen jedna. Ale u pravdy bych to viděla trochu složitější. Záleží na tom, jak si pravdu definujete. Možná ji chápete tak, že se dá označit jen za jednu absolutní. Ale někdy je skutečně docela těžké určit kde pravda je. Pohled na ni ovlivňuje více okolností. Alespoň tak to vidím já, ale vůbec nemusím mít pravdu. 🙂
  To, že ctím ruského prezidenta a hodně z Rusů, se kterými jsem se setkala, to mi jistě věříte. Znala jsem ty normální, obyčejné Rusy, ne ty, kterým se dnes snad říká Noví Rusové a kteří dělají svému národu ostudu především v zahraničí. Podle nich i mnozí naši soudí celý ruský národ.

 • peter. • 8. prosince 2014

  aj to je jedna z možností
  http://www.nadhlad.com/content/turk-stream

 • Aleš • 8. prosince 2014

  zajoch napsal

  Milý Aleši, úplně s vámi souhlasím v tom, že spravedlnost je jen jedna. Ale u pravdy bych to viděla trochu složitější. Záleží na tom, jak si pravdu definujete. Možná ji chápete tak, že se dá označit jen za jednu absolutní. Ale někdy je skutečně docela těžké určit kde pravda je. Pohled na ni ovlivňuje více okolností. Alespoň tak to vidím já, ale vůbec nemusím mít pravdu.
  To, že ctím ruského prezidenta a hodně z Rusů, se kterými jsem se setkala, to mi jistě věříte. Znala jsem ty normální, obyčejné Rusy, ne ty, kterým se dnes snad říká Noví Rusové a kteří dělají svému národu ostudu především v zahraničí. Podle nich i mnozí naši soudí celý ruský národ.

  Pokud člověk definuje pravdu jako názor, pak určitě pravdu nemám. A o různé pohledy na jednu pravdu, o to mi vždy šlo. Jak jsem kdysi jako vyhlášený smíšek tvrdil (kdepak ty loňské sněhy jsou) „Záleží na úhloměru v pohledu“. Jeden takový úzký úhel pohledu dnes vyjevil pan Kadubec… Záběr v širším úhlu pohledu a s delším obzorem, až za který se dívá, mu podle mne odpověděl hudryper. Nic nemění ten základní poznatek, že najít skutečnou pravdu je velice obtížné. Přesto je to jedním ze smyslů života.

 • Gatta • 8. prosince 2014

  Z ruského světa – boj s terorismem v Čecěnsku:
  viz: fotky – videa – popis události a následných opatření.

  http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=20679

 • peter. • 8. prosince 2014

  Kým kohút zaspieva,ty ma tri krát zaprieš.O nevďačnosti Bulharov k Rusku.V r.1877 pomohol ruský cár Bulharom oslobodiť sa od tureckej nadvlády.Zahynulo pri tom 155 tisíc ruských vojakov,čo je 10 x viac ako Bulharov.Za to sa Bulhari odvďačili Rusku tak,že ho od vtedy tri krát podrazili a postavili sa na stranu nepriateľa Ruska.
  1 – v 1.svetovej vojne vystúpili proti Rusku v nemecko-turecko-rakúsko uhorského zväzu.
  2 – v 2.svetovej vojne sa pridali na stranu hitlerovského Nemecka.
  3 – v súčasnosti zapredali Bulhari Rusko znovu,keď sa pridali na stranu jeho nepriateľov.
  http://politikus.ru/articles/37632-bratya-predateli-nuzhno-li-ih-proschat.html

 • zajoch • 8. prosince 2014

  V ukrajinském městě Vinnice došlo v sobotu a v neděli k útoku na budovu oblastní správy. Několik stovek obyvatel města žádalo lidové shromáždění ve věci změny oblastní správy. Výtky: Nedošlo k reformám, nebyly vyplaceny sociální dávky a podporuje kyjevskou vládu, v níž jsou cizinci. Lidé vtrhli do budovy, strhli se stěny obraz Porošenka a rozdupali jej. Křičeli, že to není jejich prezident. Důvodem bylo to, že pozval do vlády „chazary“, to jest cizince, kteří dostali v urychleném řízení ukrajinské občanství.
  http://topwar.ru/64213-novye-akcii-protesta-v-vinnice-rastoptan-portret-poroshenko.html