Diskuze k článku


 • M.C. • 22. února 2016

  Jojo, Kissinger je sice starý, ale velmi znalý a kompetentní, s ním se může v této oblasti málokdo rovnat.
  To ovšem neznamená, že by to nebyl podrazák a vychcanec.
  Jestliže mluví v některých momentech smířlivěji než Kerry, je to dáno tím, že zná lépe mapu a neztrapňuje se jako Kerry předváděním své nekompetentnosti.

  Pokud se týká podělávání, na řadě je Erdogan a spol.
  Sami sebe zahnali do kouta a ještě zamíchali kartami i Spojeným státům.
  Kopání postavení na syrském území je doslova a do písmene kopáním jámy sobě samému.
  Až Turci zákopy dokončí a islamisté do nich zalezou, zahážou je Rusové bombami (nebo raketami)a bude vymalováno. Samohybné houfnice na tureckém území Rusové ostřelovat nemohou, ale tohle ano.
  Syrská armáda a její spojenci postupují sice pomalu, ale jistě.

  Zanedlouho si připomeneme páté výročí začátku této krvavé prasárny a k tomu bych rád se spokojeným úšklebkem konstatoval, že přes veškeré prognózy různých politiků a ,,analytiků“ je Bašár Assád ještě stále prezidentem Syrské arabské republiky. A zřejmě mu to ještě chvíli vydrží.

 • orinoko • 22. února 2016

  Do Syrie udajne miri 5 000 prislusniku cinskych elitnich jednotek. – Nocni a Sibirsti tygri. Maji nejen podporit Rusko a Asada , ale take pomoci zajistit realizaci povalecne rekonstrukce Syrie , na niz Cina uz vyclenila 30 bilionu dolaru.
  Zdroj – Pentagon a mne nezname emericke noviny.

 • orinoko • 22. února 2016

  Prave jsem shledl video Hizballahu, kde sniper behem 2 minut poslal na vecnost 6 Ohavovych drateniku. A to presto, ze se po prvnim a druhem exitu snazili ostatni nekam vyparit.
  Tenhle ma NATO, aby ustrelil tu teroristickou palici zvici Davutoglu.

 • TomATom • 22. února 2016

  orinoko napsal

  Do Syrie udajne miri 5 000 prislusniku cinskych elitnich jednotek. – Nocni a Sibirsti tygri. Maji nejen podporit Rusko a Asada , ale take pomoci zajistit realizaci povalecne rekonstrukce Syrie , na niz Cina uz vyclenila 30 bilionu dolaru.
  Zdroj – Pentagon a mne nezname emericke noviny.

  je to ono?: http://www.politicsforum.org/forum/viewtopic.php?f=42&t=164177
  🙂

 • Eric Jade • 22. února 2016

  „V Číně dnes není problémem partnerství v TTP…“ – tak s většinou těch zemí mají prostě bilaterální obchodní smlouvy, s preferencí použití národních měn.
  „… ale problémy uvnitř země. “ Tak Čína má vnitřních problémů celou řadu, ale ta následující to rozhodně není.
  „Čínská komunistická strana slíbila lidu zajistit bohatý život. To znamená, že se lidé budou orientovat na osobní obohacení.“ To, že je ten kritický problém? Ve velkoměstech je v průměru západní životní úroveň (ale drtivá většina jich pořád umí máknout, protože konkurence je taková, o jaké se evropské populaci ani nesnilo). Vesnice zase počítají to, že současná generace se má vždy lépe než předchozí. Zadarmo to samozřejě není. Ale když jsou pořád rodiče schopni makat od nevidím do nevidím jen proto, aby se jejich potomek měl lépe, škaredě to s nimi nevidím. Na vládu se pyskuje denně a to je tak všechno. Decentralizace je navíc taková, že problémy jsou zhusta (a často oprávněně) přičítány lokálním institucím a ne vedení v Pekáči. Btw – ironie osudu je, že ačkoliv na Tien-an-men visí Mao, současná Čína, by se principálně líbila spíš Čankajškovi. Však už Xi Jinpinga k němu přirovnávají. Akorát teda nevím, jak přejmenují ty nadace na Taiwanu.
  „Čínská ekonomická sláva, gigantické investice, ekonomický růst – to je osudová chyba. Číňané myslí jen na obohacení, ne na tanky.“ – eh, tak tohle je fakt extra mimo mísu. Pokud tedy Číňané na armádu kašlou, tak jsem měl posledních deset let halucinace. 😀

 • orinoko • 22. února 2016

  TomATom , fotka je stejna, info patrne take, ale tam nebyla mapa. Tamto bylo nejak usa-politics-today.

 • Aleš • 22. února 2016

  „Ekonomicky je Rusko nevelký hráč“
  Lež, jako dvě věže. Z evropského hlediska je na podobné úrovni jako Evropská unie celá. Čím nižší je jeho efektivita a množství výroby, tím víc zdroji využívanými i využitelnými oplývá. A vývoj efektivity i množství jde také pro ně pozitivním směrem, přestože je mu bráněno různými jejich podpindosníky. Je pravda, že jeho geopolitická a vojenská váha výrazně převažuje ekonomickou, ale ta není plně zanedbatelná ani v globálním měřítku.

  Jebb Bush odstoupil, Kissinger splnil misi? Kerry se „dohodnul“ s Rusy na příměří. Zda podmínky budou pamatovat na jeho respektování Tureckou a Saúdskou stranou? Proč Merkelová, která má v zemi 8 – 10 milionů Turků nehájí zájmy obyčejných Turků, ale jejich vlastizrádných válkychtivých psychotických elit?
  https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1531298393837790/?fref=nf = =
  Proč nesvéprávní evropští představitelé místo vlastní jednoty motivované bezpečností, sounáležitostí a pozitivním hospodářským vývojem s dobrými sousedskými vztahy s okolím VČETNĚ RUSKA prosazují politiku a postoje srážející Evropu do podoby obří kolonie, hrající dle rozličných zájmů těch co tahají za nitky světového dění? Jednotu pak vyžadují jen v přizpůsobování se zájmům mocných! Koloritem již je plnění spojeneckých závazků a vyznávání euroatlantických hodnot. Zase proti našim zájmům někam budeme vysílat vojáky. A jednoho dne nás budou chtít naverbovat všechny.
  Pan Eric potvrdil, to co mnozí z nás mohli jen tušit nebo vidět v halucinacích. 5000 z nich bude zajišťovat mírovou misi? A kdo bude profitovat z poválečné obnovy? Kdy je ten vhodný okamžik, opustit boj s teroristy v Sýrii a přenechat ho „na mírový stav“ a protiteroristické operace? Nebo si potřebuje v tvrdé akci zacvičit i Čína a tak se k tomu dostane?

 • zajoch • 22. února 2016

  Aleši nevím kde berete takovou jistotu k vašemu rezolutnímu vyjádření ohledně ekonomické role Ruska. Díváte se na věc z hlediska emoce, nebo máte objektivní ekonomické podklady? Nevím, ale snad i v zemi s bohatými přírodními zdroji tomu nemusí odpovídat hospodářská síla státu. Sama bych se na konstatování, že je Rusko ekonomicky nevelký hráč dívala tak, že jestliže musí Rusko věnovat takovou část svého národního důchodu na vojenské účely, je logické, že mu na jiné už tolik nezbývá. Navíc se Rusko snaží uspokojovat své občany i po stránce sociální (alespoň to tak čtu). To také něco stojí.
  Podívejte se na Ukrajinu. To je přece po stránce přírodních zdrojů stát bohatý. Odpovídá tomu jeho ekonomika?
  Tímto se ovšem nezastávám autora článku, já jen předávám to co napsal. Poznámka, aby bylo jasno: nedělám si iluze o tom, že všechno co je na ruských webech je o.k.

 • hudryper • 22. února 2016

  zajoch napsal
  Nevím

  Rusko skutečně není ekonomická velmoc,to bez ohledu na to,kolik ze svého národního důchodu musí „obětovat“ na přípravu světové války pro dobu, kdy už se jí nebude moci vyhnout . Rusko je
  vojenskou supervelmocí a jednotou Rusů podporujících Putina,jeho ekonomické výsledky,navíc
  podvazované oligarchy s dětmi a penězi mimo Rusko,jsou dost slabé. Kdyby nebylo několika šťastných opatření,jako npř. rozdávání půdy v rozsahu 1 ha na zájemce a z toho vyplývající schopnost samozásobování,bylo by při oligarchickém stylu řízení ruských oblastí lidem podstatně
  více „skučno“.

 • Aleš • 22. února 2016

  Emoce + logika. Objektivní makroekonomické relevantní ukazatele nemám, to byla čistá střelba. Ale logika mi říká. Proporce o kolik větším je vývozcem důležitých surovin a proporce jak moc vlastizrádně tu působí elity oproti třeba sousedním státům (jak velkou výtěž z těch surovin Rusové mají + množství). Hrubý domácí produkt nevztažený na obyvatele. Sponzoring ruských firem významných sportovním podnikům. Sberbanka masivně pronikající na náš trh. Počet největších firem v TOP 100. Trpí města hrající v Rusku KHL stejným syndromem jako Detroit? Jak se tam mají naši sportovci? Je to čistě jen záležitostí jejich přeplácení na úkor obyvatel, že tam chtějí hrát nebo se zlepšují i další podmínky (které by byly známkou růstu ekonomiky)? Jak moc ovlivňuje dálný východ Čína?
  Kolikáté ve světě je Rusko se svými výdaji na zbrojení? Nejsou v první pětce. Navíc pokud ty zbraně dělají kvalitně zbrojovky v ruských rukou, kapitál nejde pryč, přestože bych si také představoval jinou strukturu průmyslu a hospodářství, není to taková ztráta, jako zdůrazňovali jistí propagandisté (Rusko na steroidech..). Děkuji za odpověď, vyvracení mých omylů může být také možností osvěty. Já vím, že jen překládáte (ty články v jádru nevypovídají Vaše názory) a já zase někdy hodně emotivně od boku střílím. Ano, moji věrohodnosti to u kolegů nepřidá. Ale proč nepoužít americkou metodu brainstormingu proti podpindosníkům všech národů a dob? Občas se něco ujme. Navíc jsou tu tací, kteří to nijak nepotřebují a skoro ke všemu dojdou sami, někdy rychleji než samotný ruský generální štáb. Ale i u takových geniů je pravda to skoro…

  http://www.sport.cz/fotbal/evropske-ligy/clanek/751653-sudi-v-turecku-vyloucil-tymu-ctyri-hrace-sam-take-videl-cervenou.html#hp-sez
  Červeno-kartá majdanizace Turecka…

 • Béda • 22. února 2016

  K prvnímu článku:
  1/ Jeb Bush volby po prohře v primárkách v Kalifornii vzdal a odstoupil.
  2/ Bushem reprezentované politické křídlo není národně orientované – byl to Bush, který po 11. září 2001 odstartoval bezprecedentní násilníckou expenzi USA po celé planetě. (Jeho křídlo mohlo mít prsty dokonce v samotné dalekosáhlé konspiraci 11/9)
  3/ RF že není ekonomická velmoc? Rusko na kterém je životně závislá celá Evropa? Rusko, které má největší planetární zdroje surovin, dřeva, sladké vody, půdy?
  4/ papež, který pohřbívá svou církev a je vstřícný k muslimské invazi, to je případ sám o sobě. Tento reprezentant hierarchie mezinárodních hrabivců je buďto naivní idiot anebo církevní sebevrah.

 • Béda • 22. února 2016

  oprava: JB po prohře v primárkách v Karolíně …

 • Aleš • 22. února 2016

  hudryper: na příkladu Řecka můžeme sledovat rozdíl, kdy makroekonomické prognózy varovali, že kroky Syrizy nebudou mít vliv na řeckou ekonomiku. A reálně? Lidé se mají trochu líp. O to jde. To je skutečná SÍLA. A moc.

 • zajoch • 22. února 2016

  Bédo, rozhodně se s vámi nechci přít, ale nedalo by se to co vy zde vyjmenováváte ohledně bohatství Ruska nazvat spíše „surovinová velmoc“ než ekonomická velmoc? Nevím, ale ty dva pojmy mi nesplývají, každý znamená něco jiného.
  Ovšem připomínám, že se nezastávám autora článku.

 • Aleš • 22. února 2016

  Béda: Papež, který chce sjednotit církve není sebevrah. Co je dobrého na plotu mezi Mexikem a USA? Co když chce odpálit jen tu úchylnou hierarchii pomáhající mocným. Jeho výsledkem může být třeba svatořečení Jana Husa jako jednoho z největších myslitelů v dějinách křesťanství. On to možná ještě neví, stačí, když se mu zavčas do rukou dostanou vhodné spisy.
  A vztah k muslimům. Vztah k miliardě lidí na planetě musí být pozitivní. Pro řešení migrační krize dělá jako protiválečný aktivista papež víc než hordy nácků.
  Ne papež, ale Angela Merkel je spoluviníkem.

 • Béda • 22. února 2016

  Aleš napsal

  Béda: Papež, který chce sjednotit církve není sebevrah. Co je dobrého na plotu mezi Mexikem a USA? Co když chce odpálit jen tu úchylnou hierarchii pomáhající mocným. Jeho výsledkem může být třeba svatořečení Jana Husa jako jednoho z největších myslitelů v dějinách křesťanství. On to možná ještě neví, stačí, když se mu zavčas do rukou dostanou vhodné spisy.
  A vztah k muslimům. Vztah k miliardě lidí na planetě musí být pozitivní. Pro řešení migrační krize dělá jako protiválečný aktivista papež víc než hordy nácků.
  Ne papež, ale Angela Merkel je spoluviníkem.

  Aleši,

  já nepsal o Mexiku ale o papeži, rsp. hrabivé církvi bažící po globální moci kterou reprezentuje a o papežském otevírání (spolu s Merkelovou) náruče muslimské invazi. Vztah k muslimům MŮŽE BÝT POZITIVNÍ I BEZ MUSLIMSKÉ ZÁPLAVY v Evropě. To se nijak nevylučuje. O skutečném vztahu islámu k církvi se dočtete, když si rozkliknete podíl (a vývojové trendy) křesťanské populace v jednotlivých muslimských zemích (na Wikině)- viz kupř. Turecko, S.Arábie, Irák, Írán, Kosovo… I slepý – natožpak nějaký papež musí prozřít, když si pročte ty sociologické statistiky. Papež je zajisté znalcem islámu a ví jaký je vztah této ideologie k „nevěřícím“ -rsp. „nepravým“ věřícím (mezi něž z pohledu Koránu zajisté patří i křesťané)

 • Béda • 22. února 2016

  zajoch napsal

  Bédo, rozhodně se s vámi nechci přít, ale nedalo by se toco vy zde vyjmenováváte ohledně bohatství Ruska nazvat spíše „surovinová velmoc“ než ekonomická velmoc? Nevím, ale ty dva pojmy mi nesplývají, každý znamená něco jiného.
  Ovšem připomínám, že se nezastávám autora článku.

  zajoch,

  Surovinová a ekonomická velmoc se nevylučují. Rusko prostě je velmoc (je to dokonce supervelmoc, která se rezolutně postavila USA a celému spolku jejich podržtašek. Stát, který není velmocí by toto nikdy nemohl udělat. Rusko čelá uměle vyvolaným a zinscenovaným sankcím celého západního světa. To samo o sobě vypovídá o tom, jestli Rusko je anebo není velmoc. Kdo jiný, která jiná tzv. velmoc by toto ustála? Představme si kteroukoliv západní tzv. ekonomickou velmoc – Francii, Japonsko, Německo, Británii poté co by se v nich hypoteticky dostal volbami k moci někdo jako V.Putin, F.Castro, Husajn, Kaddáfí, kdo by chtěl razit suverénní politickou cestu a ustříhnout se od západního molocha lichvy, vydírání, ratingů šitých na míru. Byla by kterákoliv z těchto papírových velmocí schopna ustát proti mezinárodnímu lichvářskému uskupení vedenému USA svoji nezávislou politickou cestu?

 • hudryper • 22. února 2016

  Eric Jade napsal
  „Čínská ekonomická sláva, gigantické investice, ekonomický růst – to je osudová chyba. Číňané myslí jen na obohacení, ne na tanky.“ – eh, tak tohle je fakt extra mimo mísu. Pokud tedy Číňané na armádu kašlou, tak jsem měl posledních deset let halucinace.

  Jsem rád,že jste jako člověk,který prožil v Číně léta,uvedl věc na správnou míru. Vždyť celý ten překvapivý přerod marxisticko-Maova socialismu v režim ,v němž KSČ otevřela zemi investicím ze západu byl dán uvědoměním si ,že technologickou ztrátu Číny oproti západním zemím a USA nelze
  dohnat jen vlastními silami.Pokud se měla Čína v budoucnu ubránit tlaku USA,musela si osvojit moderní technologie,a to nebylo možné jinak,než vsadit na chamtivost a snaze vyhnout se drahé
  pracovní síle západními podnikateli a korporacemi.Na osvojených technologiích už Číňané jedou
  svou vlastní modernizaci výzbroje a z toho plynoucí reorganizaci armády,jakož i svou vojenskou účast v kosmu.Politika „velkého skoku“,k němuž neměl Mao Ce Tung průmyslovou základnu byla
  odsouzena k nezdaru.Teprve ústupem z rigidních politických pozic a skvělé taktiky vůči Evropě a USA společně s úžasnou trpělivostí v politice i obchodě se vynořila Čína jako budoucí „strojovna“
  globálního prediktora v London City,který tu předchozí na americkém kontinentě použil a do mrtě
  zneužil,aby ji včas a bez vlastních ztrát opustil. Současné turbulence v ekonomice Číny souvisí se
  změnami v distribuci produktů z obrovských výrobních kapacit schopných zahltit trhy USA,Evropy,
  a Austrálie na vnitrostátní spotřebu.Jde o mimořádně složitý proces,který může fungovat skutečně
  jen v zemi s půldruha milionem duší. Přitom ale nezapomínají na nezbytnost zbavit se tak velkého množství dolarů,jak je jenom možné,aniž by příliš urychlili jeho fatální devalvaci,o které všichni vědí že bude,ne však přesně kdy. Myslím si,že od problému kdy, mají právě Číňané klíčové řešení
  ve své moci.

 • Viky • 22. února 2016

  Zajochu – „“Bédo, rozhodně se s vámi nechci přít, ale nedalo by se to co vy zde vyjmenováváte ohledně bohatství Ruska nazvat spíše „surovinová velmoc“ než ekonomická velmoc? Nevím, ale ty dva pojmy mi nesplývají, každý znamená něco jiného.““

  Tak, tak Zajochu. Jedno je potenciál, v podobě přírodních zdrojů, ale také lidských a to druhé využití. I když ekonomika vytváří velké HDP, ještě to nemluví tak úplně o její síle. Je Saudská Arábie bohatá země? (blbá otázka), ale je to také silná ekonomika?! Pokud je její tvorba HDP zásadně spojena jen s jedním segmentem ekonomiky, tak moc silná není. I když nikdo o bohatství Saudů nepochybuje. Japonsko? i bohatá, i silná. Nelze počítat pouze s tvorbou HDP na hlavu, ale také se strukturou a ta je nejlépe potom vidět na stabilitě. Japonsko se nezhroutilo po tsunami a technogenní katastrofě na Fukusimě. Ekonomika Japonska tohle ustojí, protože poškozená výroba je částečně kompenzovaná službami. atd. (i bez vlastních surovin.)
  Rusko je bezesporu velká ekonomika, s ohromným potenciálem. Ale stupeň exportu suroviny bez vyšší přidané hodnoty, způsob tvorby HDP tj. v kterých segmentech ekonomiky bylo vytvořeno kolik podílu HDP – to je to, proč se o ní nedá mluvit jako o silné. Díky tomu že je velká, také ledacos ustojí, ale následky se budou projevovat třeba na kursu měny. Ale i jinde. Proto taky nikdo nespěchá kurs měny jednoduše fixovat. Opticky to pomůže okamžitě, fakticky to jen přikryje některé nedostatky.
  Strukturu tvorby HDP se snaží měnit, ale ono to není tak jednoduché a rychlé. Vysoká přidaná hodnota nemůže být jenom na zbraních, musí být i na jiné výrobě. tvorba HDP musí být uvnitř země orientovaná na jednotlivce a menší podniky, služby… Potom bude nejen velká, ale i silná, stabilní.

 • Béda • 22. února 2016

  Viky

  podle mého názoru nejlépe o tom, jestli je nějaká země ekonomickou velmocí vypoví:
  1/ míra soběstačnosti dané ekonomiky (jinými slovy míra závislosti na dovozech klíčových komodit jako jsou – strategické suroviny, potraviny, energie, voda (řekl bych že zde si RF nestojí vůbec špatně a jsounastartovány pozitivní trendy – i přes uměle vyvolané a přiživované ekonomické sankce)
  2/ míra zadluženosti a schopnost splácet dluh (zde si Rusko taky rozuhodně nestojí nijak špatně)
  3/ závislost jiných zemí na ekonomice státu který posuzujeme
  4/ podíl dané ekonomiky na světové ekonomice – toto je jediná oblast, kde se prozatím Rusko výrazně neprojevuje (míněno odpovídajíc jeho možnostem). Zde bych ještě uvedl, že některé ekonomiky se z tohoto pohledu jeví jako papíroví tygři, sic papírově jsou to giganti, ovšem jejich ekonomika je v moci nadnárodního kapitálu a zisky odtékají do ciziny – takže pro danou ekonomiku, vyjma zaměstnanosti to nemá zásadní význam a tato není suverenní = strategická rozhodnutí nejsou dělána doma a nejsou při nich nijak významně reflektovány záýjmy daného státu jeho obyvatel, ekonomiky.) Myslím, že i v tomto V.Putin je na správné cestě.

 • Béda • 22. února 2016

  Dovětek k bodu 4: některé ekonomiky navíc jsou z velké části tvořeny virtualitou, nikoliv reálnou ekonomikou. Došly již tak daleko, že do ekonomického produktu zahrnují šedou ekonomiku, organizovaný zločin, „výkony“ bankovního sektoru…

 • Béda • 22. února 2016

  5/ možná by za zmínku ještě stála oblast podílu dané země na hitech technologiích ve světě. Zde má RF rozhodně ještě co dohánět, ovšem ani v tomto segmentu ji nelze klasifikovat, že by nebyla velmocí. Rozhodně je na špici ve vojenských a kosmických technologiích, v jaderném výzkumu a pod. )zaostává v nevojenském výzkumu a aplikacích vojenského výzkumu do oblasti nevojenské. V mnoha dalších oborech sice časově zaostává, ale vývoj zrychluje a dosahuje pozoruhodných výsledků (viz vlastní navigační systém, pokrok v počítačové technice atd..) – samozřejmě ekonomické sankce motivované politicky omezují ruské možnosti zapojit se hlouběji na participaci a mezinárodní kooperaci technologického pokroku.

 • zajoch • 22. února 2016

  Milý Bédo, myslím že nepochybujete o tom, že Rusku fandím, že bych mu přála samé úspěchy, ale bohužel je asi tak stoprocentně nemá. Potvrzuje to i Pjakin, ale mluví se o tom i v mnohých ruských webech. Něco o tom vypovídá i to, že ruské finančnictví je v postavení závislém a Putinovi se dosud nepodařilo s tím něco udělat, ač se snaží. Píšu zde jen to co kde vyčtu, samozřejmě z jiného zdroje informace nemám. Rusko je přírodou bohatě obdařeno, je to ohromná země i po odtržení ostatních republik, to vím také, to mu umožňuje postavit se světovému zlu, ale je to také na úkor blahobytu obyvatel, kteří by mohli žít bohatěji. Naštěstí je ruský lid neskonale trpělivý, jak píše Turgeněv, po staletí je na něj útočeno a je zvyklý to ustát. Ale nebudu tu rozebítrat něco co zde mnohem lépe rozebral Viki. Viki, dík.
  Ačkoliv moje sympatie k Rusku jsou velké, tak to neznamená, že si budu malovat situaci na růžovo a o tom co není dobré si namlouvat, že to dobré je.

 • Béda • 22. února 2016

  zajoch,

  Rusko a blahobyt jeho obyvatel, pozitivní trendy v ruské ekonomice se snaží zcela záměrně snižovat a sabotovat světový parazit č.1 uměle vyvolanými politicky motivovanými ekonomickými sankcemi.

 • Béda • 22. února 2016

  Jinak – píši to zde opakovaně. Trendy v kapitalismu (a je úplně jedno o který kapitalistický stát jde) jsou obecně nastaveny na KONCENTRACI soukromého vlastnictví v rukou omezeného počtu jedinců (t.j. na postupnou monopolizaci vlastnictví a moci nejdřív na národní úrovni a posléze v rámci konkurenčního boje na globální úrovni). S tím souvisí růst ROSTOUCÍ NESOUMĚŘITELNOSTI ve vztahu světa bohatých a chudých (tato existuje bez rozdílu ve všech kapitalistických státech) , kde na jedné straně se koncentruje extrémní blahobyt, na druhé chudoba a postupné ZADLUŽOVÁNÍ. To jsou obecné vlastnosti každého kapitalismu. Rostoucí dluh působí jako permanentní inflační páka (je potřeba neustále tisknout další znehodnocené peníze) a nakonec vždycky vede k zacyklení a kolapsovému stavu systému, který kapitalismus nedokáže systémově řešit nenásilnou cestou, jinak než bankroty a okradením stamilionů lidí.

 • Bety • 22. února 2016

  Z toho prvního článku tryská touha po tom, aby Amerika zůstala č.1.
  Podpindosníci – ona i on.

 • Béda • 22. února 2016

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/nemecky-ministr-vnitra-pripravil-ultimatum-evropske-unii/

  „…Německý ministr rovněž ostře kritizuje imigrační politiku sousedního Rakouska, které oznámilo svůj úmysl přijmout jako denní maximum 80 uprchlíků a ještě 3200 migrantů propustit na území Německa. „Pokud si někdo myslí, že přenese dodatečnou zátěž na Německo, nebudeme to nekonečně tolerovat. Nesouhlasíme s tím,“ zdůraznil de Maizière.“ Co si to vůbec němečtí političtí prostituti dovolují? Jsou to jejich hosté – pozvala si je Makrela k sobě domů. Makrela ani nějaký Maziére či jiný německý pučmidrát nereprezentuje EU ani žádnou jinou zemi kromě Německa. To není žádná dodatečná zátěž Německa – je to zátěž, kterou si na sebe přivolali Němci ústy své kancléřky a její politikou.

 • Béda • 22. února 2016

  K tureckému Hitlerovi: „Turecko má právo provádět operace nejen v Sýrii, ale také na jakémkoliv místě, kde jsou teroristické organizace, které se zaměřují na Turecko, řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan…“ V tom případě i Sýrie má takové právo vůči zemím odkud do ní proudí teroristé a tudíž může podnikat útoky na turecké území.

 • Sio • 22. února 2016

  orinoko napsal

  Do Syrie udajne miri 5 000 prislusniku cinskych elitnich jednotek. – Nocni a Sibirsti tygri. Maji nejen podporit Rusko a Asada , ale take pomoci zajistit realizaci povalecne rekonstrukce Syrie , na niz Cina uz vyclenila 30 bilionu dolaru.
  Zdroj – Pentagon a mne nezname emericke noviny.

  No, 30 biliónů dolarů je myslím 1,5 násobek ušáckého HDP, ale jinak zajímavá zpráva.

 • Sio • 22. února 2016

  hudryper napsal
  Rusko skutečně není ekonomická velmoc,to bez ohledu na to,kolik ze svého národního důchodu musí „obětovat“ na přípravu světové války pro dobu, kdy už se jí nebude moci vyhnout . Rusko je
  vojenskou supervelmocí a jednotou Rusů podporujících Putina,jeho ekonomické výsledky,navíc
  podvazované oligarchy s dětmi a penězi mimo Rusko,jsou dost slabé. Kdyby nebylo několika šťastných opatření,jako npř. rozdávání půdy v rozsahu 1 ha na zájemce a z toho vyplývající schopnost samozásobování,bylo by při oligarchickém stylu řízení ruských oblastí lidem podstatně
  více „skučno“.

  Rusko má problém v řízení státu. Putin dělá co může a dělá to dobře, ale stále ještě vytahuje Rusko za sr..k.

 • peter. • 22. února 2016

  Nejaký zádrhel alebo čo:
  http://medzicas.sk/bitva-o-khanasser-syrske-ardeny/
  Do toho ešte „peremirje“….dúfam,že Rusi vedia čo robia.
  https://spravy.owl.sk/detail/tak-toto-je-gol-teroristi-a-hrdlorezi-z-al-nusry-ziadaju-osn-o-ochranu-pred-ruskym-bombardovanim-521560758023868
  Ak som dobre porozumel výsledkom rokovania o prímerí,tak Rusko s ním súhlasí s výnimkou IS.To by ale znamenalo,že teroristi z F.al-Núsra dosiahli svoje.

 • zajoch • 22. února 2016

  Peter slyšela jsem to tak, že najen pro IS, ale i pro al-Nusra nebude příměří platit. V našich zprávách.
  Podívejte se sem, tady to máte přímo na ruském:
  http://www.fondsk.ru/news/2016/02/22/sovmestnoe-zajavlenie-rossijskoj-federacii-i-soedinennyh-shtatov-ameriki-v-kachestve-sopredsedatelej-mezhdunarodnoj-gruppy-podderzhki-sirii-o-prekraschenii-boevyh-dejstvij-v-sirii-38754.html
  Tam je rovněž, že nebude příměří pro an-Nustra a jiné teroristické organizace, uznané za teroristické RB OSN.

 • peter. • 22. února 2016

  zajoch napsal
  ale i pro al-Nusra nebude p

  p.zajoch:
  Tak to je dobre.Len v článku z vášho odkazu sa píše,že prímerie sa nebude
  vzťahovať na ISIL,al-Nusrá a na „všetky organizácie,ktoré RB OSN vedie ako teroristické“.Z tých ktoré tvorili opozíciu Assadovi už časť bojuje na strane Assada a problém mám s tým,že neviem koho teda sa vlastne to prímerie týka.Rusi už viac krát vyzvali USA,aby im oznámili,kto sú tí,čo bojujú proti Assadovi a nie sú vedení ako teroristi.No odpovede sa Rusi nedočkali.
  Tak s kým vlastne je to prímerie uzatvorené?

 • Eric Jade • 22. února 2016

  hudryper napsal
  Pokud se měla Čína v budoucnu ubránit tlaku USA,musela si osvojit moderní technologie,a to nebylo možné jinak,než vsadit na chamtivost a snaze vyhnout se drahé
  pracovní síle západními podnikateli a korporacemi.

  V tradiční čínské medicíně je pravidlo, že vše může být jak lékem, tak jedem. Záleží jen na dávkování a současném stavu pacienta. Paralelně s tím pak jde Dengovo okřídlené „je jedno, jakou má kočka barvu, hlavně že chytá myši“. Krom pozvednutí ekonomiky, získání technologií a vytvoření vlastní vývojové základny se Číně od začátku 80. let povedlo něco, co je téměř na úrovni zázraku – pozvednutí několika set milionů (minimální odhady mluví o 400) lidí zpod hranice bídy. Už jen díky tomuhle současná vláda ten „mandát nebes“ mezi lidem má. Přerod v „celosvětovou továrnu“ je tak trochu i návrat minulé slávy. Před opiovými válkami se tu vyráběla hromada špičkového a jinde nesehnatelného zboží a za cetky ho rozhodně měnit nechtěli. Tak dostali přesvědčovací nakládačku od mocností a opium místo prachů. Tohle mají v paměti na dalších tisíc let a nedopustí, aby se to opakovalo. I kdyby to mělo smrdět nakonec atomem. Mao byl ideální vůdce revoluce, ale na obnovu země je potřeba typově úplně někdo jiný. Co se týče modernizace armády – probíhá i na strukturální úrovni, nejen nové tančíky a letadla. Krom jiného se čerstvě reorganizovaly raketové a kosmické síly. A vyčleněna speciální skupina strategické podpory, která jede mimo jiné v kybernetické ofenzivě a obraně, systémech elektronického rušení, technologické rozvědce a psychologické válce. Mají to ofiko v popisu práce.

 • tožtak • 22. února 2016

  Pár obrázků zaostalého a chudého Ruska :
  http://гордза.рф/2015/12/08/rossiya-razruxa-nishheta-i-alkashifoto/

 • Viky • 23. února 2016

  Peter, – „“Tak s kým vlastne je to prímerie uzatvorené?““ No, možná máte trochu klamnou představu o celé věci. Ale ta otázka je hodně moc dobrá, jde na kořen problému.
  Peter, k příměří je třeba se PŘIHLÁSIT, přitom jsou z toho předem vyloučeni ti, kteří jsou v OSN vedeni jako teroristé. ISILovci, nebo Nusráči jsou předem vyloučeni. Kdo se nepřihlásí k příměří a bude pokračovat v boji, bude nadále zařazen mezi teroristy. Ne podle nějakého soupisu, který druhá strana zpochybní. Fakticky. To vůbec neznamená konec bojů, ale donutí to jednotlivé skupiny ukázat tvář. Je to skvělý tah diplomacie RF. Tah, který na jedné straně umožňuje US administrativě bezbolestně z některých věcí vycouvat, na druhé straně oddělí zrno od plev. Rozdělí vlastním rozhodnutím na skupinu, se kterou je možné a žádoucí vyjednávat, a na ty, s kterými není o čem jednat. Bohužel to neznamená konec bojů a klid, je to pouze dělení na možno jednat x nutno odstřelit. Pro chráněnce Západu je to nepřijemná věc. Nebude stačit prohlásit, že Assad je zloduch – a pokračovat v boji. Skupin a zájmů je tam tolik, že se z toho točí hlava.

 • Irena • 23. února 2016

  Viky napsal
  Peter, – „“Tak s kým vlastne je to prímerie uzatvorené?““ No, možná máte trochu klamnou představu o celé věci. Ale ta otázka je hodně moc dobrá, jde na kořen problému.

  Peter, já bych jenom k Vikimu dodala, že přitom musela ruská strana tu americkou chytit za koule, jinak by tam Putin neřekl, že ten telefonát byl iniciativou ruské strany. Navíc se také ukáže, nakolik si lídr bojové koalice USA dokáže poradit se svými „spojenci“, třeba s panem Erdoganů.

 • Aleš • 23. února 2016

  Irena: Až mouřenín poslouží, může jít. USA se buď postaví na stranu mouřenína a budou riskovat rozpad NATO a válku s Ruskem (a Čínou?!) anebo nechají mouřenína napospas osudu. A to udělají, pokud nehodlají spáchat sepuku.

 • Aleš • 23. února 2016

  M.C. napsal

  Jojo, Kissinger je sice starý, ale velmi znalý a kompetentní, s ním se může v této oblasti málokdo rovnat.
  To ovšem neznamená, že by to nebyl podrazák a vychcanec.
  Jestliže mluví v některých momentech smířlivěji než Kerry, je to dáno tím, že zná lépe mapu a neztrapňuje se jako Kerry předváděním své nekompetentnosti.

  Pokud se týká podělávání, na řadě je Erdogan a spol.
  Sami sebe zahnali do kouta a ještě zamíchali kartami i Spojeným státům.
  Kopání postavení na syrském území je doslova a do písmene kopáním jámy sobě samému.
  Až Turci zákopy dokončí a islamisté do nich zalezou, zahážou je Rusové bombami (nebo raketami)a bude vymalováno. Samohybné houfnice na tureckém území Rusové ostřelovat nemohou, ale tohle ano.
  Syrská armáda a její spojenci postupují sice pomalu, ale jistě.

  Zanedlouho si připomeneme páté výročí začátku této krvavé prasárny a k tomu bych rád se spokojeným úšklebkem konstatoval, že přes veškeré prognózy různých politiků a ,,analytiků“ je Bašár Assád ještě stále prezidentem Syrské arabské republiky. A zřejmě mu to ještě chvíli vydrží.

  Tenhle spokojený úšklebek nevidím poprvé a jsem mu vděčný.

 • peter. • 23. února 2016

  Viky napsal
  k příměří je třeba se PŘIHLÁSIT

  O to práve ide.Už sa prihlásili „nusráči“(požiadali priamo OSN.Tak som zvedavý,kto ešte.

 • fajt • 23. února 2016

  M.C. napsal
  Jojo, Kissinger je sice starý, ale velmi znalý a kompetentní, s ním se může v této oblasti málokdo rovnat.

  kissinger je hlavně starý jewrej sionista a jidášův předek z pravého kolena, no a někteří neopouštějí své návyky a kleptomanské radovánky ani když je pánbůh drží pod krkem – nechť je mu země olovem. ..)

 • Viky • 23. února 2016

  Ireno-„“Navíc se také ukáže, nakolik si lídr bojové koalice USA dokáže poradit se svými „spojenci“, třeba s panem Erdoganů.““
  Domnívám se, že toho má US pod kontrolou moc málo. Ano, stáli u zrodu problému, ale jaksi již před časem začal žít problém svým vlastním životem. Oni už nějakou dobu opatrně podporují něco, co si dělá svoje vlastní bábovičky. Přiznat to? Emeričani?! Kdyby netoužili zbavit se svých teroristických dítek, asi by předváděli více „principiální postoj“. Erdoušek se zmítá, provokuje a vyhrožuje. A když jeho rétorika začne napadat US a pokouší se vydírat pomocí letecké základny…. Petrojeoví švejci střídavě vyslovují podporu, aby ji vzápětí odvolali. (a znovu přislíbili) Ne, ti nad ním ztratili kontrolu. E. může udělat cokoliv, ale samotná turecká armáda může zase zasáhnout proti němu. Pokud mu NATO (US) neodkývne podporu, a k tomu se zdá se – nemá. ( jistě, pojašení Poláci nebo Pobaltí, ale to je politická i vojenská periferie NATO) Zoufalých ze ztráty pozic je dost na to, aby mohli napáchat velkou paseku. Krysy jsou v rohu. A ještě pořád schopné kousat.

 • Irena • 23. února 2016

  Viky nejde ani tak o to, co mají nebo nemají pod kontrolou. To asi Rusům vykládat nikdo nemusí a já bych je zatím tolik také nepodceňovala. (Mimochodem to, že někdo demonstruje neposlušnost ještě neznamená, že neposlušný opravdu je.) Tady jde o to, aby tu roli USA viděli i všichni ostatní a oni si čím dál tím méně mohli v očích ostatního světa hrát na divoké kovboje, co mají na víc. Jde o jasný tah podporující strategii, kterou Putin vyhlásil ve svém projevu v OSN. A jak by řekl Pjakin, zase to má pro USA dva špatné konce. Jeden, že to vyjde a bude to Rusko, komu se to přičte k dobru a druhý, že to nevyjde a to zase budou USA, komu se to přičte a navíc se tím politicky hodně znemožní. A také si myslím, že k tomu prohlášení nepřistoupily USA dobrovolně, tj. Rusové přitvrzují, a to je jenom dobře.

 • Martin (už bez taky m) • 23. února 2016

  Paša si to u „ami“ posral…
  Véééééééééééélice…
  Nemohl překousnout, že jaksi nevidí co vše případě „amies“ shodí či dovezou Kurdům, a že to převáží přes Turecko… přece podporovat Kurdy… No tohle?! kdo to kdy v Osmánii viděl?!!!
  Tak zahřímal, že pro US letadla by mohl také základny uzavřít…
  Erdogane, Erdogane – ty idiote…
  USA potřebuji mnohem spíše udržet Incirlik než Turecko…v dnešní podobě…
  Vždyť i ti Kurdi – či část z nich – se jim zatím jeví „použitelně“…
  Kurdistán – nebo Turecko – to je proboha „za velkou louží v dááááálce“ zcela fuk, ale „…kdo nám sáhne na Incirlik, či nám naznačí jistá omezení?“…
  Ne, nemilý pašo – skončils… nemít kontrolu znamená potřebu (či nutnost) ji do dostatečné míry znova získat…a paša přecenil „svou velikost“ ve své naivní představě – „že ON sám = Turecko“…
  No když pašo myslíš, tož…pokračuj…
  RF uvažování US establishmentu má již dávno rozklíčované…
  Čekám, kdy jako protiváha nabídce na „ukázání tváře“ (příměří) POUZE PRO VYBRANÉ (a tak je to správně) – „dojde“ na Azaz a tu havěť která se nám tam tak pěkně slejzá… To bude asi „xyz jednou ranou“…

 • Martin (už bez taky m) • 23. února 2016

  „Velká anihilace krys v Azazu“ se začíná jevit jako zajímavá možnost…
  jak ukázat „váhavým“…
  jak je nebezpečné-
  ba SEBEVRAŽEDNÉ
  zůstat „mimo“ či i jen „opodál“… příměří…
  Soudím, že „Kadyrovovi rozvědčíci“ již v Azazu pracují…
  Je třeba vědět KAM a CO nasypat…
  Bouchací kuličky to ale asi nebudou…
  Není důležité jen to co Putin ve svém vystoupení skutečně řekl, je snad ještě mnohem důležitější co neřekl…

 • Aleš • 23. února 2016

  Komentáře Bédy (citace Terezy S.) a Martina už bez taky m spolu velice konvenují.
  I setkání papeže a patriarchy má ještě větší lesk a hodnotu. Tisíciletá osmanská říše končí. Naše kolaborantská média by si mohla všimnout útěku kolaborantů do Švýcarska a kosmeticky upravit svoji pošramocenou tvář. Sionisté si sice dál můžou hrát svoje hry. Ale již netahají za nitky a musí se přizpůsobit. Game is over.

 • Starý doktor • 24. února 2016

  Krymský most
  Největší infrastrukturní projekt moderního Ruska: 14 km dlouhý a 35 metrů vysoký most spojí Krym s pevninou v roce 2018.
  https://www.youtube.com/watch?v=F_S9pfWSO1k

 • Starý doktor • 24. února 2016

  Globální zvrat sociálního vývoje lidstva
  Prof. John McMurtry a Biljana Đorović
  V krátkosti, byl zvrácen samotný sociální vývoj USA vedenou válkou proti sociálním a ekologickým organizacím, poháněnou jednou zkaženou hlavní hodnotou – zbavit nadnárodní korporace a jejich akcionáře sociální zodpovědnosti, aby mohly rozmnožovat své majetky bez omezení. Jde o kontrarevoluci proti dlouhému vývoji demokratické vlády a sociálnímu státu, který kdysi překročil rozdělení studené války.

  Hlavní hnací síla neřádu může být vysvětlena jedním podkladovým principem. Jediným a absolutním organizačním principem světové reprodukce a růstu je přeměňování soukromých peněz na maximální množství peněz pro soukromé penězoměnce. Říše chaosu je výsledkem.
  více: http://www.zvedavec.org/komentare/2016/02/6788-dekodovani-americke-rise-chaosu.htm

 • Bety • 24. února 2016

  Starý doktor napsal

  Globální zvrat sociálního vývoje lidstva
  Prof. John McMurtry a Biljana Đorović
  V krátkosti, byl zvrácen samotný sociální vývoj USA vedenou válkou proti sociálním a ekologickým organizacím, poháněnou jednou zkaženou hlavní hodnotou – zbavit nadnárodní korporace a jejich akcionáře sociální zodpovědnosti, aby mohly rozmnožovat své majetky bez omezení. Jde o kontrarevoluci proti dlouhému vývoji demokratické vlády a sociálnímu státu, který kdysi překročil rozdělení studené války.

  Hlavní hnací síla neřádu může být vysvětlena jedním podkladovým principem. Jediným a absolutním organizačním principem světové reprodukce a růstu je přeměňování soukromých peněz na maximální množství peněz pro soukromé penězoměnce. Říše chaosu je výsledkem.
  více: http://www.zvedavec.org/komentare/2016/02/6788-dekodovani-americke-rise-chaosu.htm

  Říše chaosu – dobře je tam popsáno plánované ničení národních států i vymyté mozky státních elit, takže německá nána je v tomto kontextu jen zblblá státní elita, která díky pohádce o volném trhu není schopna vidět cokoli dalšího a je zřejmě přesvědčena, že vytvořením islámského státu místo SRN a následně v celé Evropě vejde do historie jako ta nejkladnější z kladných.
  Napadá mě přitom, že evropská identita má vlastně původ ve starověkém Řecku a ne, jak je nám předkládáno, že vychází z křesťansko-židovských kořenů. V tomto kontextu pak Kissingerův výrok, že Řecko musí být totálně ekonomicky i kulturně zničeno, aby USA měly volné ruce v regionu kolem Středozemního moře lze vztáhnout na celou Evropu. A ti, kdo hovoří o Řecku v tom smyslu, že si za vše mohou sami, by se měli zamyslet nad tím, kdo je další na řadě.

 • Aleš • 24. února 2016

  Přesně Bety, tuhle chybu často generují pravičáci kritizující příliv migrantů. Nesmíme při společném tlaku na establishment zapomínat právě na ty aspekty, které jsou již na hraně propagandy. Tlačení na pilu v zastavení přílivu migrantů tak mělo za následek rozkol mezi V4 a Řeckem. Stejně tak potenciálně nová levicová strana založená panem Varoufakisem bude mít pravděpodobně díky tomu dál od potenciálního partnera die Linke, české ČSSD i KSČM. Tohle je Pyrrhovo vítězství. Máme jediné štěstí, že my jsme jen ti, co mohou jít změnám naproti. Zásadní změny za nás dělá někdo jiný a ty sice postupně, ale nevratně přichází. A my častěji jen ty změny popisujeme než tvoříme. Ale svým malým dílem se toho procesu účastníme a tohle elity štve ze všeho nejvíc. Protože dalším na řadě nakonec nemusíme být my, ale tentokráte oni. Zvlášť pokud už je GP nebude k ničemu potřebovat.

 • Béda • 24. února 2016

  Některým je jasné od samého začátku uměle vyvolané migrační invaze, že jde o prostředek zničení národního a sociálního státu, státu jako instituce, který nahradí nadstátní instituce a v konečném důsledku k zavedení policejního fašistického státu jaký zde neměl obdoby, kde lidé nebudou mít vůbec žádnou svobodu a budou pod permanentním dohledem a sankcí. Pravičáci, kterých většina si platí pouze základní sociální pojištění (a po zásluze obdrží důchod ve výši necelých 6 ti tisíc korun se konečně díky migrantům dočkají svého snu – zničení státu, který je jejich největším „nepřítelem“ a zlikvidování sociálního systému. Konečně si budou moct ušetřit těch pár tisíc (doslova) do „fusekle“ (uložit na povinném elektronickém účtu) a platit si keš celý důchod, všechny zdravotní výlohy a zdravotní péči (protože migrační kobylky spolehlivě rozvrátí i zdravotní systém). Samozřejmě soukromým firmám , nikoliv státním (protože rozinky přeberou soukromé firmy, které udělají nezištně (bez ohledu na soukromý zisk – kvůli němu ony to přece nedělají) cokoliv pro svého klienta a jeho modré oči.

 • Béda • 24. února 2016

  Nejvíc lituji mladé lidi. Ti budou žít ve společenském guláši, kde je každý každému vlkem, kde jim na každém kroku hrozí odevšad nějaké nebezpečí (ať již mezietnické, policejní, ekonomické) a nebudou mít nadto ani žádný důchod. Jejich jistota bude jediná. Prožít život v nejistotě (počínaje profesní nejistotou) a patrně také v dluzích. To je budoucnost, pokud se kapitalismus nezmění.