Svět ruskýma očima 343

 

Volby 2018: Rusko před a po

23. února 2016

Za dva roky budou v Rusku volby prezidenta. Je velká otázka, koho Rusové zvolí. Předpovědi jsou různé. někdo si myslí, že nějakého vlivného člověka Kremlu, jiní uvažují o následníkovi z blízkého okolí Putina. Objevují se i konkrétní jména – Ivanov, Patrušev, Šojgu ….

Dohadů a předpokladů je mnoho, ovšem většinou neberou v úvahu to hlavní – Rusové si nehledají nového prezidenta. Nejsou devadesátá léta, kdy se země sunula kdoví kam, lidé cítili, že jsou změny nezbytné jako nikdy. Nyní žije Rusko ve zcela jiné době – v epoše stabilního a silného Ruska, vybudovaného Putinem.

Proto jsou i výsledky průzkumů jednohlasné – obyvatelstvo nevidí k Putinovi alternativu, dokonce ani v řadách těch, kteří pracují v Putinově týmu a celé Rusko je zná. Lavrov, Šojgu, Medveděv – všichni jsou profesionály svého oboru, ale představit si některého z nich ve funkci prezidenta, o tom lze pochybovat.

Zkrátka, Rusové nehledají nového prezidenta, nebo člověka schopného plnit „roli Putina“. Silného, přesvědčivého a opravdového vůdce, schopného sjednotit a vést za sebou lid. Takové dosud vidět není. Na sto procent lze říci: pokud se Putin účastní předvolební kampaně, bude zvolen znovu. Ne proto, že Rusko je „putinské Rusko“, ale proto, že Putin je ruský.

Převzato z News.mail.ru

***

Otřesy politického zemětřesení na Slovensku může pocítit celá Evropa

Petr Iskenderov

10. března 2016

Podle médií znamenaly slovenské parlamentní volby šok a zemětřesení. Hlavní lekce spočívá v tom, že slovenští voliči, i přes veškeré nátlaky na ně vedené prostřednictvím sdělovadel, hlasovali podle svého rozumu a většinou proti „systému“.

V novém parlamentu budou zastoupeny minimálně tři politické strany označované propagandisty z Bruselu za nacionalistické, populistické a dokonce fašistické. Je to Slovenská národní strana, kdysi podporující Mečiara, vystupujícího za aktivní vztahy s Ruskem (8,6 % hlasů), dále strana Sme rodina s 6,6 % hlasů a ještě pravicová radikální Národní strana „Naše Slovensko“ s 8 % hlasů. Ta žádá osvobození Slovenska od diktátu NATO a EU.

Bruselu není v této chvíli co závidět, když i pravostředová strana (na druhém místě s 12,1 % hlasů) vedená ekonomem Richardem Sulíkem stojí na straně euroskeptiků. Mimo jiné vystupuje také proti Lisabonské smlouvě. V této situaci je pro vedení EU lepší volbou vládnoucí sociálnědemokratická strana Směr Roberta Fica, i přes její vlastní názor na migrační krizi a vztahy s Ruskem. Dostala 28 % hlasů, avšak ztratila 14 mandátů ve stopadesátičlenném parlamentu. (V minulých volbách měla 44,4 % hlasů.)

Nikoliv náhodně posuzuje slovenský politolog Miroslav Kusý v bratislavské Pravdě možnou kompromisní dohodu mezi Ficem a Kotlebou, což se ještě před volbami zdálo být nesmyslné. Hlavní slovenské sociologické subjekty odmítaly do posledního dne možnost, že by Národní strana „Naše Slovensko“ překročila pětiprocentní hranici. Dávaly jí šanci na 1,5 až 2,5 % hlasů.

Slovensko předvedlo, že přes veškeré masírování občanů pro spojenou Evropu jsou občané členských zemí EU schopni jednat ne podle propagandy, ale podle svého národního instinktu. Vláda musí s jejich hlasy počítat právě tak, jako oni musí počítat s jinými objektivními faktory, které jdou proti scénářům Bruselu. Jedním z nich jsou běženci a nelegální migranti. Bruselská byrokracie dosud kapituluje před Tureckem, hlavním regulátorem migračního přílivu. Slovenská Pravda klade důraz na to, aby Slovinsko uzavřelo migrantům přístup do Schengenského prostoru a aby tak uzavřelo  „balkánskou trasu“.

Procesy, které vyvolaly politické zemětřesení na Slovensku, jsou charakteristické pro mnohé státy EU. Přes veškerá úsilí Bruselu neklesá veřejné podpora maďarského premiéra Orbána. Změna vlády v Polsku měla za následek dramatické zhoršení polsko-německých vztahů a dokonce hrozbu EU, že proti němu zavede sankce. Euroskeptické nálady jsou silné i v ČR a v Rakousku, o středomořských zemích nemluvě. V EU dozrávají nové síly nejen v skrytu, ale již se projevují navenek a jsou schopné zásadně změnit evropský prostor.

Převzato z Fondsk.ru

***

Anochin: „Strašáka“ třetí světové války potřebuje Západ kvůli vojenským rozpočtům

Vladimir Anochin

9. března 2016

Podle názoru viceprezidenta Ruské akademie geopolitických problémů Vladimira Anochina jsou neopodstatněné prognózy mnoha západních analytiků, včetně zakladatele Stratforu Georga Friedmana o rozsáhlých válečných konfliktech. Poukázal na to, že nestabilita, která je nyní na Blízkém východě, se musí podle nich rozhodně přenést do dalších regionů. Řekl k tomu: „Obraťte pozornost na Jihočínské moře, Japonsko, či sporná území na Dálném východě. Tyto problémy nepřekračují kategorii „horkých míst“. Konflikty doutnají a budou doutnat ještě desítky let. Lidé, kteří vědí, co se odehrávalo ve druhé světové válce, například japonští politici, si ještě třiatřicetkrát rozmyslí, než prohloubí konflikt s Čínou…“

Pro Spojené státy je válka nepřijatelná. Jedna věc je připravovat na tomto podkladě rozpočet a druhá je ve skutečnosti bojovat. Skutečný válečný potenciál Polska a dalších zemí, které si přejí se válečného konfliktu zúčastnit, je na tom stejně. Patrně když na sebe lidé chtějí obrátit pozornost, tak takto hovoří.

Zostřování bude stále, vždy bylo, na tom je založen svět. Ale k velké světové válce nedojde. Kdo je dnes ve staré Evropě schopen zvednout meč proti Rusku? Nikdo. Mnohdy se právě proto myšlenky těchto „analytiků“ točí kolem válečného rozpočtu. Proto masově vyrábějí „strašáky“.

Převzato z Pravda.ru

***

„Černí pasažéři“ překazili Obamovo vítězství nad Putinem

Ljubov Ljulko

10. března 2016

Časopis The Atlantic publikoval analýzu zahraniční politiky Obamy pod názvem Obamova doktrína. Podle časopisu považuje Obama za největší nepřátele „džihádistický teror, ruský avanturismus a čínské jízlivosti“. Toto především znemožňuje zvítězit „mezinárodnímu liberálnímu pořádku“. Avšak umírat za to Amerika nehodlá.

Obamova doktrína

Novinář Joffrey Goldberg, odborník na prezidenta Obamu, má ve věcech zahraniční politiky neomezený přístup k americkému prezidentovi. V The Atlantic uveřejnil esej, v níž jsou uvedeny známé, ale i nepublikované Obamovy výroky. Ty objasní, k čemu jej dovedlo jeho zaměření na „výlučnost“ Ameriky ve světě.

Podle Obamy naložil Vladimir Putin krutě s Ukrajinou, která byla „země-klient, jež měla snahu vyklouznout z ruských spárů. Absolutně to samé udělal (Putin) v Sýrii za cenu vážných ztrát na životní úrovni své země. Myslet si, že Rusko zaujímá v Sýrii a na Ukrajině lepší pozici než před vpádem vojska na Ukrajinu, nebo vyslání vojska do Sýrie, mluví o nepochopení povahy síly v mezinárodních záležitostech a ve světě jako celku. Skutečná moc znamená, že můžeš dosáhnout všechno, co chceš, aniž bys sáhl k násilí. Rusko bylo znatelně silnější, když se Ukrajina třeba jen zdála nezávislou zemí, ale byla kleptokracií, ze jejíž nitky mohl Putin tahat.“

Jistě je lépe dosáhnout cíle bez násilí, avšak nikoliv Rusko svrhlo legitimního ukrajinského prezidenta a také Rusko nezačalo podporovat tzv. arabské jaro, které se zvrhlo v řádění terorismu. Takový je na Ukrajině a v Sýrii výsledek Obamou použité síly.

Co se týká nitek na tahání, to je mylná představa imperialisty o zahraniční politice, v níž podle něho všem partnerům, nebo vazalům i spojencům je možno vnutit svoji vůli. V Americe se to nazývá „zvláštní vztahy“. V tom tkví Obamova nelibost k „černým pasažérům“, k nimž řadí „zvláštního“ Camerona a Francouze Sarkozyho a Hollanda. Připomenul jim nechuť dát do jejich vojenských rozpočtů požadované 2 % HDP, odmítnutí vojenské podpory syrské kampaně i to, že ponechali Libyi po svržení Kaddáfího „ve sra…ách“ (shit show).

Podtext výtek Obamy je takový: USA za vás bojují, udržují NATO, ale vy sami, je-li potřeba nastavit hruď, utíkáte. Nebudeme za vás umírat v regionech, které jsou důležité pro Evropu a ne pro Ameriku.

Goldberg cituje Obamu dále: „Pokud nyní kdokoliv uvažuje, že půjdeme bojovat proti Rusku za Krym a Východní Ukrajinu, musí se jasně a srozumitelně vyjádřit. Myšlenka, že  tvrdá jednání či míchání se do jednotlivých válečných akcí budou nějak ovlivňovat rozhodnutí Ruska nebo Číny, je v protikladu ke všem důkazům, které jsme pozorovali v posledních padesáti letech.“

Tak kdo je avanturista a kdo je jízlivý? Vzpomeňme odporný výraz obličeje Clintonové, když se dívala na video, kde zabíjeli Kaddáfího. Řekla: „Přišli jsme, viděli jsme, on zemřel.“ Potom Libyi ovládl chaos, poté i Sýrii a nakonec i Evropu s přívaly Libyjců a Syřanů, prchajících před válkou. A k tomu se zhroutil Irák. Všechno se událo proto, aby byli zničeni diktátoři ve jménu vítězství mýtu demokracie. Vina přece není Amerika, vina je neschopnost rozvrácených zemí pochopit, že svět je uspořádán dialekticky a americký model není zaručený pro všechny. Vy, pane Obamo, se svou výlučností bráníte rovnovážnému uspořádání světa mezi vaším neoliberalismem a africkou kmenovostí. Tato rovnováha se možná nachází někde kolem čínského či ruského modelu demokracie.

Za Obamova prezidentování se Rusko i Čína staly rovnoprávnými světovými hráči, ale „farmáři, tesaři, inženýři“ – účastníci arabského jara – džihádisty.

Sázka na sankce a hybridní války

Obama vsadil na sankce, hybridní války, které mu umožnily tahat za nitky, ale ty se někdy utrhnou, protože vztahy ve světě nelze zakládat na zradě. Není možno slibovat pomoc Izraeli a odvracet se od něj ve prospěch dohody s Íránem – nepřítelem Izraele. Nelze nazývat Saúdy spojenci a vyhlašovat, že nebudeme „používat naši vojenskou sílu, aby si (Saúdové a Íránci) mezi sebou vyřizovali své účty“. Není možno podporovat kyjevský nelegální fašistický režim a ponechávat mu zvůli. Není možno budovat Transatlantickou unii a ponechat Evropu napospas migrantské krizi.

Obama řekl Goldbergovi: „Jsem přesvědčený internacionalista.“ Je ale nejasné, koho sjednotil v době svého vládnutí. „Jsem také idealista, neboť vím, že musíme prosazovat takové hodnoty, jako je demokracie, lidská práva, neboť neslouží jen našim zájmům, ale také zájmům lidí na celém světě, protože přijímají-li lidé nadřazenost zákona a práva majetku, atd., dělá to svět lepším.“

Takže lze říci nebezpečný idealista. Tyto nedůvěryhodné normy a hodnoty se prosazují prostřednictvím chaosu a smrti v zemích s jinými mentálními a hodnotovými orientacemi.

Za výsledek své zahraniční politiky Obama uvedl: „Lidstvo se stalo méně surovým, trpělivějším, zdravějším, lépe se stravujícím, ohleduplnějším a schopnějším k ovládání.“

Jestlipak to čtenář u sebe také pociťuje?

Převzato z Pravda.ru

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
nikdo
nikdo
14. 3. 2016 8:28

Komunální služby měst Geničesk, Cherson, Čaplinka a Kachovka v Chersonské oblasti Ukrajiny v průběhu posledních dvou měsíců nacházejí na stěnách soukromých i úředních domů provokační nápisy v turečtině a arabštině: „Cherson je Turecko“, „Zde začíná kalifát“ a „Osmanská říše se obnovuje“. … I když jsou zprávy o „Erdoganových nápisech“ (jak tato grafiti nazvali místní obyvatelé) z internetu hbytě mazány, místní obyvatelstvo na ně reaguje. Postupně narůstající konflikt mezi místními a militanty tzv. „Muslimského batalionu“ zformovaného z tureckých nacionalistů, arabských radikálů a tatarských revanšistů působící formálně pod záštitou „Krymsko-tatarského medžlisu“ mění poklidnou Chersonštinu na konfliktní teritorium. http://rusvesna.su/news/1457874702 Kdopak si asi na… Číst vice »

M.C.
14. 3. 2016 13:00

Měl by jste se hbitě doučit vyjmenovaná slova po B. Rusko ještě za Putina náhradu nehledá, s tím souhlasím, ale proč by se nenašla? V ruském systému prezident a ministři zahraničí a obrany dělají zahraniční politiku a premiér a ostatní ministři řeší správu země, přičemž na koncepční úrovni jim do toho mluví prezident. Proč by tedy nemohl Putina ve funkci prezidenta nahradit Lavrov? Jistě by za sebe dokázal mezi svými lidmi na ministerstvu najít odpovídající náhradu na post ministra. Pokus by Šojgu zůstal ministrem obrany, zůstala by kontinuita ruské politiky vůči zbytku světa zachována. Kandidatura dosavadního ministra obrany by byla… Číst vice »

M.C.
14. 3. 2016 13:28

Zprávy z Chersonské oblasti o přibývání různých islámských bojůvek jdou už delší dobu. Jenže pokud je to myšleno jako armáda pro útok na Krym tak si to někdo špatně spočítal. Internetem chodí vtip: Proč ukrajinská armáda útočí na Donbas a nesnaží se obsadit Krym? …. Protože na Krymu se skutečně nachází ruská armáda. Takovéto oddíly bojovníků by spíše uspěly proti tomu Donbasu, proti pravidelné armádě vyzbrojené těžkými zbraněmi nemají mnoho šancí. Navíc šíje spojující Krym s pevninou je značně vodnatá, je tam obtížný terén pro útok a dobrý pro obranu. To spíš chování bojeviků vyvolá ozbrojený střet mezi nimi a… Číst vice »

Aleš
Aleš
14. 3. 2016 13:42

Kotleba se se svým fašismem nijak neliší od fašistických subjektů našich, jako jsou TOP09, ODS, blok proti Islámu a dalších. Na Kotlebovi jich nejvíc dráždí shoda s mým osobním programem. Nezávislost na institucích NATO či případně i EU, pokud se nebude schopna transformovat na federaci národních států. Buď Kotleba podpoří koalici SMERU a SNS a ukáže, že nemá v hlavě nasráno a nebo půjde na ruku Kiskovi… Peter to vidí dost pesimisticky. Ale jak říkal Foldyna, proti obří kampani i takový výsledek SMERU je Ficovo vítězství. Pokud je pro někoho ovšem jediným skutečným důvodem k obviňování z xenofobie a fašismu… Číst vice »

orinoko
14. 3. 2016 14:44

Tak jsem shledl tri naborova videa do armady – emericke, ruske … a ceske. Ponekud to pripomina nektere vtipy v techto trech zastupcich. Absolutne nejodpudivejsi a totalne vyblite je video emericke. Znaji jenom jedno – silu. Vezmi jim domnelou silu, a je to nejotresnejsi zemlbaba na svete, ve ktere se shledla ceska armadni propaganda. Oni berou vojnu jako emericky fotbal. Kdo nema v lebce biceps, tak je chroma kachna. Tak neco jako soucasny Ohava. Je prezident , ale uz si muze tak akorat lestit svuj pendrek. A ten biceps v lebce … ten musi mit emericke bobule. Akorat , ze… Číst vice »

nikdo
nikdo
14. 3. 2016 14:59

M.C. napsal Měl by jste se hbitě doučit vyjmenovaná slova po B. Rusko ještě za Putina náhradu nehledá, s tím souhlasím, ale proč by se nenašla? V ruském systému prezident a ministři zahraničí a obrany dělají zahraniční politiku a premiér a ostatní ministři řeší správu země, přičemž na koncepční úrovni jim do toho mluví prezident. Proč by tedy nemohl Putina ve funkci prezidenta nahradit Lavrov? Jistě by za sebe dokázal mezi svými lidmi na ministerstvu najít odpovídající náhradu na post ministra. Pokus by Šojgu zůstal ministrem obrany, zůstala by kontinuita ruské politiky vůči zbytku světa zachována. Kandidatura dosavadního ministra obrany… Číst vice »

zajoch
14. 3. 2016 15:37

k M.C. První článek s úvahou o příštím ruském prezidentovi jsem pochopila tak, že by sice byli politici a činovníci vhodní k nahrazení Putina, ale že si jeho nahrazení nepřejí sami obyvatelé Ruska. Před časem jsem do jedněch RO vložila také článek s úvahou o příštím ruském prezidentovi. Podstata byla podobná, avšak v něm se konkrétně uvažovalo o současném ministru obrany Sergěji Šojgu. Ještě upřesnění: ministr Šojgu není čistý Tuvinec, má jen tuvinského otce a snad matka je Ruska. Souhlasím se značkou „nikdo“, že Rusové vnímají ruskost jako vlastenectví a národnost je pro ně až na druhém místě. Stalin také… Číst vice »

Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
14. 3. 2016 16:18

Nikdo se doučí „hbitě“ a M.C. se zase hbitě doučí „byste“.
Ale k jednomu překladu Obamova citátu: Za výsledek své zahraniční politiky Obama uvedl: „Lidstvo se stalo méně surovým, trpělivějším, zdravějším, lépe se stravujícím, ohleduplnějším a schopnějším k ovládání.“
Pokud překlad není správný, mělo být sebeovládání, ale v realitě je bližší pravdě, že evropský ovčan je svou „korektností“ skutečně připraven lépe k ovládnutí. Americký nájezdník zase k ovládání…

Sio
Sio
14. 3. 2016 17:00

Ladislav Hinner napsal Nikdo se doučí „hbitě“ a M.C. se zase hbitě doučí „byste“. Ale k jednomu překladu Obamova citátu:Za výsledek své zahraniční politiky Obama uvedl: „Lidstvo se stalo méně surovým, trpělivějším, zdravějším, lépe se stravujícím, ohleduplnějším a schopnějším k ovládání.“ Pokud překlad není správný, mělo být sebeovládání, ale v realitě je bližší pravdě, že evropský ovčan je svou „korektností“skutečně připraven lépe k ovládnutí. Americký nájezdník zase k ovládání… Oh, hned trojí poučení! :-) Já si u toho pomyslel, že Obama vlastně mluví o tom, že lidé mají více vepřového, guláše, knedlíků a piva, čímž se stali změkčilejšími, pomalejšími, ustrašenějšími… Číst vice »

peter.
14. 3. 2016 18:03

K voľbám nie len tým slovenským ale k voľbám všeobecne sa vyjadril predseda krajinskej vlády Bavorska Horst Seehofer takto:cit.“Načo chodiť ku voľbám,keď ten koho zvolíme nerozhoduje a kto rozhoduje,toho nevolíme“.kon.cit.
Celý svet už vie,že tzv.demokratické voľby sú fraškou.A celý svet sa tej frašky znova a znova zúčastňuje.Naozaj sme už svojím myslením upadli na úroveň bečiaceho stáda?A čo tak,keby sa raz občania rozhodli neísť k voľbám a účasť by neprekročila 5%.Myslíte,že by to niečo zmenilo?

zajoch
14. 3. 2016 18:10

K Ladislavu Hinnerovi: Děkuji za pozornost věnovanou textu. Nemohu s vámi polemizovat, protože jsem zde už mnohokrát uvedla, že nemám žádné speciální vzdělání v ruském jazyce. Možná máte pravdu, ale nejsem o tom přesvědčena. Pokusila jsem se na základě vaší výtky výrok si vyjasnit pomocí překladače, ovšem ten nelze brát za bernou minci, protože někdy přeloží tak, že vyjde opačný smysl. Přesto jej zde uvedu: „Lidstvo se stal méně násilný, tolerantnější, zdravější, jíst lepší, spolehlivější více schopnou řízení „. Takže překladač mi nepomohl. V originále věta vypadá takto: „Человечество стало менее жестоким, более терпимым, более здоровым, лучше питающимся, более чутким,… Číst vice »

peter.
14. 3. 2016 18:23

Putin sťahuje ruské vojská zo Sýrie !!!!

fajt
14. 3. 2016 18:31

peter. napsal

Putin sťahuje ruské vojská zo Sýrie !!!!

Obama ho za jedno chválí, ale na druhou stranu zase přes svá ministerstva a mluvčí vykřikuje, že je to málo a že bude zkoumat pravé záměry rusů…však on mu Kreml nakonec vyhoví. ..)

Martin (už bez taky m)
14. 3. 2016 18:47

paní zajoch: také nemám žádné speciální vzdělání v ruštině, ale přeložil bych do češtiny nejspíše jako „schopnějším/dokonalejším v ovládání“, tj. nejspíše mělo jít o vyjádření popisující „zvýšení, zlepšení schopnosti řídit, vést, ovládat“- nejspíše společenské procesy, atd. Nemyslím že by měl v tomto případě na mysli bezprostředně ovládání lidí. Vnímal bych to spíše jako snahu Obamy vztáhnout své „prezidentování“ ve vztahu k zahraničí také k něčemu neutrálnímu, tvrdícímu že údajně „nastal kvalitativní posun“… Pokud, pak nevím z čeho usuzuje, že díky „jeho prezidentování“… A těžko od něj uslyšíme ekvivalent našeho „Svět se mění, ty teď vládni, já jsem špatně kraloval…“ –… Číst vice »

Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
15. 3. 2016 1:40

zajoch • 14. Březen 2016

K Ladislavu Hinnerovi: Děkuji za pozornost věnovanou textu. Nemohu s vámi polemizovat, protože….
Já se omlouvám, ale mým záměrem nebyla kritika Vašeho překladu, sám už ruštinou příliš nevládnu (originál jsem nečetl), ale využil jsem té (snad) nejednoznačnosti k úvaze o odevzdanosti našich ovčanů a agresivitě nájezdníků. Zrovna tak jsem nechtěl mentorovat aní M.C. či Nikoho, jen jsem asi zbytečně rozproudil diskusi na téma sem nepatřící. Nejblíže pravdě je Sio, jenže to se mi nehodilo. Tož tak…

M.C.
15. 3. 2016 6:32

Upravlenije je řízení někoho nebo něčeho.
Chtělo by to anglický originál.

Rozhodnutí o snížení vojenské přítomnosti v Sýrii mě taky překvapilo, ještě zdaleka tam není hotovo.
Určitě to nebylo jen tak, uvidíme na jaký ústupek šla druhá strana a jak to budou obkecávat.

Aleš
Aleš
15. 3. 2016 9:38

http://cz.sputniknews.com/politika/20160315/2579162/italie-madarsko-prodlouzeni-sankce-rusko.html
Je na čase, aby sankce okamžitě zrušili další evropské země. Pane premiére a pane Zaorálku, jsme na řadě, lid i realita světa si to žádá, jednejte v našich zájmech, prosím.

peter.
15. 3. 2016 9:41

zajoch napsal
Rusové vnímají ruskost jako vlastenectví

https://www.youtube.com/watch?v=0fBVbvcQ8ys

Béda
15. 3. 2016 10:02

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obama-pry-prohral-na-cele-care-Opet-ho-vyskolil-jeho-tolik-nenavideny-rival-426261

Političtí a vojenští analytici se přes jistou nedůvěru k odchodu ruských vojsk ze Sýrie shodnou na tom, že pro ruského prezidenta skončila „syrská mise“ vítězstvím. Posílil pozice syrského prezidenta Asada a donutil navíc Západ k tomu, aby usedl s Ruskem ke společnému jednacímu stolu. Podle britského deníku chce Putin stažením ruských vojáků z bojišť v Sýrii předejít dlouhému konfliktu, který by přinesl mnoho dalších obětí. Jak však poukazují analytici, počet podpůrného vojenského personálu v blízkosti základny Latákie roste. ..

aram
aram
15. 3. 2016 10:11

peter. napsal
https://www.youtube.com/watch?v=0fBVbvcQ8ys

Roztomilé :-) jen tak nějak nevím co si o tom mám myslet. Jen aby se to nepřepísklo, taková častuška jednadvacátéto století.

peter.
15. 3. 2016 10:18

aram napsal
Roztomilé jen tak nějak nevím co si o tom mám myslet. Jen aby se to nepřepísklo, taková častuška jednadvacátéto století.

aram:
Aj vám sa zdá,že sa to už začína preháňať? Lebo mne áno.

Martin (už bez taky m)
15. 3. 2016 11:08

Béda napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obama-pry-prohral-na-cele-care-Opet-ho-vyskolil-jeho-tolik-nenavideny-rival-426261 Političtí a vojenští analytici se přes jistou nedůvěru k odchodu ruských vojsk ze Sýrie shodnou na tom, že pro ruského prezidenta skončila „syrská mise“ vítězstvím. Posílil pozice syrského prezidenta Asada a donutil navíc Západ k tomu, aby usedl s Ruskem ke společnému jednacímu stolu. Podle britského deníku chce Putin stažením ruských vojáků z bojišť v Sýrii předejít dlouhému konfliktu, který by přinesl mnoho dalších obětí. Jak však poukazují analytici, počet podpůrného vojenského personálu v blízkosti základny Latákie roste. .. Bédo, je to souhrn faktů i blábolů, v celku dost manipulativní. Bláboly ami o tom, že „ruské bomby… Číst vice »

Béda
16. 3. 2016 5:28

Martin (už bez taky m) napsal Bédo, je to souhrn faktů iblábolů, v celku dost manipulativní. Bláboly ami o tom, že „ruské bomby nepadají na ISIL…“ či „…že vhánějí uprchlíky do Evropy“ – no comment. To jsou „tvůrci mediální virtuální skutečnosti“… Pravdivé je snad jen to, že „žádná kaše se nejí tak horká“, a upozorňující na minimalizaci rizik a uklidnění v některých armádních kruzích RF. Jinak je skutečností, že Rusové tam v určité síle TRVALE zůstávají, a to už na 2 základnách (plus třetí připravená pro vrtulníky)… Na dohled nad tím co bude by to mělo stačit. Jak bylo i… Číst vice »

Béda
16. 3. 2016 5:46

Krom toho Asad zůstává u moci a je relevantní politickou silou, se kterou se musí nadále počítat, ruské základny, poradci, S300 v Sýrii zůstávají a moc ISIL (včetně možností jejich zásobovatelů) a celá „umírněná“ opozice je marginalizovaná.

Béda
16. 3. 2016 9:13

http://www.hlavnespravy.sk/demokraticky-institut-albrightovej-a-mcfaula-vyhanaju-z-ruska/756641

Generálna prokuratúra označila aktivity amerického „Národného demokratického inštitútu – NDI“ na území Ruska za neželané. NDI je štruktúra prepojená s Bielym domom, riadi ju známa Madeleine Albrightová, ktorá úzko spolupracovala s ruskou opozíciou a mala priamy vzťah k podpore „farebných revolúcií“…

Martin (už bez taky m)
16. 3. 2016 10:13

Pane Bédo, vložil jste zde krom odkazu na článek na PL i – a jen – výňatek z něj. Na tento výňatek a odkazovaný článek jsem reagoval, ne na Vás. Zmínil jsem Vás pouze jako toho kdo jej vložil, jako mé hodnocení obsahu toho nač jste poukázal pro Vás. Je tedy zcela zřejmé s čím polemizuji. Vaše „orientace v problému“ je mi dlouho známá, a vcelku jsou myslím mezi námi jen menší rozpory. Zkusme být prosím méně vztahovační. Do komentářů za sebe často vkládám i reakce na související témata, často i související komentáře na jiných vláknech – pokud je zde… Číst vice »