Diskuze k článku


 • hudryper • 2. dubna 2016

  Proces vytváření chaosu na ruských hranicích se jak se zdá americkým jestřábům daří. Obamovi zřejmě nezbude nic jiného,než odvolat khaki mozeček Bredlove z funkce dřív,než se mu podaří vyvolat velkou válku s Ruskem.
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7732-jsme-pripraveni-bojovat-a-zvitezit-nato-meni-v-dramatickem-posuvu-vychodoevropskou-doktrinu-od-strategie-ujisteni-na-strategii-odstraseni

 • zajoch • 3. dubna 2016

  Ázerbajdžán se rozhodl jednostranně zastavit všechny vojenské operace na čáře střetu v Karabachu, uvedl šéf tiskové služby ázerbájdžánského ministerstva obrany.
  https://news.mail.ru/politics/25340520/

 • zajoch • 3. dubna 2016

  Ministerstvo republiky Náhorní Karabach vyvrátilo zprávu Baku o zastavení válečných akcí. Tiskový mluvčí úřadu Senor Asratjan řekl, že „v tuto dobu bojové akce pokračují“.
  http://lenta.ru/news/2016/04/03/nkr/

 • Sio • 3. dubna 2016

  Lukašenko má z nějakého důvodu v gatích, nejspíše se obává nového Majdanu v Minsku. Zdá se ale, že nevsadil na správného koně. Jakmile vedení země převezme CIA jako na Ukrajině, asi jej už moc potřebovat nebudou.

 • fajt • 3. dubna 2016

  http://3mv.ru/47881-ssha-odobrili-agressiyu-azerbaydzhana-bayden-garantiruet-podderzhku-shtatov.html – tahle šachová partie vedena v současnosti Kremlem nebude fungovat, ani bych se nedivil, kdyby neoconi otevřeli další proxy konflikt na Kurilských ostrovech … možná to Lukašenko vidí trochu lépe ( pokud to celé není nějaká kagebácká hra na idioty alá Andropov končící dalším Míšou ober čorkařem), krom toho, o sympatie prostých lidí na Donbase přichází ruská moc pěkně. ..)

 • zajoch • 3. dubna 2016

  Myslíte Sio? Mi podle toho co kde čtu připadá, že by mohl mít buď moc másla na hlavě a je vydíratelný, anebo je tak sebestředný a omezený, že si nedovede odvodit co nastane, pokud se odvrátí od Ruska, jak na to upozorňujete vy. Jako kdyby si myslel, že právě v Bělorusku nastane jiný průběh než na Ukrajině. Třeba se zhlédl v Polsku a cítí se být v podobné pozici. Docela bych dala za pravdu tomu, že chce natahovat Rusko na skřipec a potom jej vydírat, protože zase na naivního pitomce nevypadá. Spíše na gaunera a to se ukazuje už dlouhou dobu, příklad je podraz Ruska ve věci Jižní Osetie. Tento podraz není jediný.

 • Sio • 3. dubna 2016

  fajt napsal

  http://3mv.ru/47881-ssha-odobrili-agressiyu-azerbaydzhana-bayden-garantiruet-podderzhku-shtatov.html – tahle šachová partie vedena v současnosti Kremlem nebude fungovat, ani bych se nedivil, kdyby neoconi otevřeli další proxy konflikt na Kurilských ostrovech … možná to Lukašenko vidí trochu lépe ( pokud to celé není nějaká kagebácká hra na idioty alá Andropovkončící dalším Míšou ober čorkařem),krom toho, o sympatie prostých lidí na Donbase přichází ruská moc pěkně. ..)

  Ještě se to ani nerozeběhlo a už máte stažené kalhoty. Zatím není moc informací, ale „experti“ už vědí, jak to skončí. Například útok na Krym by už bl útokem přímo na Rusko, což by bylo ohromným rizikem vzhledem k rozpoutání jaderné války. Skutečně chtějí ušáci zajít tak daleko? Navíc v proxy válce, pokud se Rusové postaví Amíkům, mají velice slušnou šanci na úspěch. To by nešlo Arménii vybombardovat, jako to udělali v Jugoslávii. A v pozemní válce by proti Rusům neobstáli v takové blízkosti Ruského území. Naopak by to dalo příležitost Putinovi zchladit si na Ázerbajdžánu jakožto mladším bráchovi Turecka si pořádně zchladit žáhu. Kdepak, je to moc daleko od Ušácké říše, tam by válku nevyhráli. To jim jde jen pokud je protivník 100x slabší, než oni. Takový počet rakví by ušácký lid neunesl.
  Podobné by to bylo s Donbasem.

 • Sio • 3. dubna 2016

  zajoch napsal

  Myslíte Sio? Mi podle toho co kde čtu připadá, že by mohl mít buď moc másla na hlavě a je vydíratelný, anebo je tak sebestředný a omezený, že si nedovede odvodit co nastane, pokud se odvrátí od Ruska, jak na to upozorňujete vy. Jako kdyby si myslel, že právě v Bělorusku nastane jiný průběh než na Ukrajině. Třeba se zhlédl v Polsku a cítí se být v podobné pozici. Docela bych dala za pravdu tomu, že chce natahovat Rusko na skřipec a potom jej vydírat, protože zase na naivního pitomce nevypadá. Spíše na gaunera a to se ukazuje už dlouhou dobu, příklad je podraz Ruska ve věci Jižní Osetie. Tento podraz není jediný.

  No v podstatě nevím, čemu oponovat. Jo, je to sebestředný samodur, který se ale klepe strachy, jestli si vládu udrží. Z krátkodobého hlediska dělá nejspíše opravdu to, co mu přinese prospěch. Z dlouhodobého si myslím, že vede Bělorusko i sebe do pořádného průse.u. Běloruská ekonomika, podobně jako Ukrajinská, nemůže bez spolupráce s Ruskem dlouho existovat. A co mu dají ušáci? Chaos a nějaké ty půjčky od MMF. Nakonec rozpad běloruské státnosti a ekonomický default. Stačí mu, aby se podíval vedle na Ukrajinu. Nejspíše si chce vydobýt nějaký ten ranč v USA, jaký má Gorbačov a chystá se Bělorusko prodat. Co proti tomu dělá Putin, to nevíme. Možná si také chystá v tichosti nějakou běloruskou opozici jakou má v Donbasu.

 • fajt • 3. dubna 2016

  http://ria.ru/world/20160403/1401862097.html – to je zajímavá strategie, byl vzat do ochranné vazby a podle potřeby si ho paša buď uvaří a nebo oslaví. Sio, já neanalyzuju a neexpertizuju, pouze glosuju ( tak trochu mi příjde, že ruská zahraniční politika ztratila původní esprit, řekl byl – už jsem o tom i psal – že kremelská politika přestává být – i v ryze praktických věcech – čitelná i pro odbornou veřejnost ),takže si trochu ještě přisadím, co takový Dagestán, tady je vedení nastaveno taky dost protirusky a proti čečensky, tady by taky stačila pouhá sirka a je tady další území, na které Moskva bude muset vázat své bezpečností, politické a finanční zdroje … no a stále si myslím,že bylo chybou okamžitě a razantně nepotrestat tureckého pašu,jeho vzteklé psy ( ne celé Turecko ) za úmyslné sestřelení ruského vojenského letadla. ..)
  s Ivanem ve zbrani jsem se docela potkával na vojně,pamatuji dvě takové situace, které se malinko vymykaly běžnému vojenskému životu,první byla,když se nám ve střeženém objektu (tehdy státní a vojenské důležitosti většího významu pro záp. VO) mír nix týr nix objevil ruský vojín, docela šok pro celou strážní službu, deveťáka a pak i dosah HDS v Táboře, jak se nakonec zjistilo,byl tam ponechán spěšným ruským voj. konvojem v jejich provizorním vězení,zůstal u nás ve střež. prostoru asi 14 dní než na něm byla provedena exekuce (té byli přítomní i někteří naši důstojníci, museli, a pak se z toho doslova posr…) a druhá situace se odehrála na Libavé ( TP ), tady jsme zase požádali jednoho oprýmkovaného Kosťu o takovou drobnou službičku (za butelku), abychom se zbavili denní práce a taky buzerace jednoho lampasáckého neštěstí, milý tavarišč to pojal grandiózně a jeho soustředěná minometní palba nás naučila se i modlit, ne všem to pomohlo. ..)

 • zajoch • 3. dubna 2016

  Putin by se měl obrátit na komentátory OM. Určitě by zde našel alespoň jednoho rádce, který by mu řekl co dělá špatně a poradil jak to dělat správně.

 • hudryper • 3. dubna 2016

  Zajochu,nejsi dneska nějaká štiplavá ? To se Ti na zahrádce vyhrabali krtci,nebo co Tě tak zvedlo?
  Určitě víš,že lidé Tvého stáří žijí ze svých vzpomínek.Chlapi dost často z vojny,kterou jsi nezažila,
  a to Ti zřejmě připadá nadbytečné,viď ? My zase těžko můžeme vzpomínat na to,jak jsme rodili ,
  vdávali se a kdy jsme toho domácího opilce naposledy nepustili domů,že musel přespat v parku.
  Nechci být vztahovačný,zřejmě to platilo fajtovi,ale Putinovi bych radit nedokázal,nejspíš bych mu radil špatně a to bych nechtěl.

 • Sio • 3. dubna 2016

  fajt napsal

  http://ria.ru/world/20160403/1401862097.html – to je zajímavá strategie, byl vzat do ochranné vazby a podle potřeby si ho paša buď uvaří a nebo oslaví. Sio, já neanalyzuju a neexpertizuju, pouze glosuju ( tak trochu mi příjde, že ruská zahraniční politika ztratila původní esprit, řekl byl – už jsem o tom i psal – že kremelská politika přestává být– i v ryze praktických věcech – čitelná i pro odbornou veřejnost ),takže si trochu ještě přisadím, co takový Dagestán, tady je vedení nastaveno taky dost protirusky a proti čečensky, tady by taky stačila pouhá sirka a je tady další území, na které Moskva bude muset vázat své bezpečností, politické a finanční zdroje … no a stále si myslím,že bylo chybou okamžitě a razantně nepotrestat tureckého pašu,jeho vzteklé psy ( ne celé Turecko ) za úmyslné sestřelení ruského vojenského letadla. ..)
  s Ivanem ve zbrani jsem se docela potkával na vojně,pamatuji dvě takové situace, které se malinko vymykaly běžnému vojenskému životu,první byla,když se nám ve střeženém objektu (tehdy státní a vojenské důležitosti většího významu pro záp. VO) mír nix týr nix objevil ruský vojín, docela šok pro celou strážní službu, deveťáka a pak i dosah HDS v Táboře, jak se nakonec zjistilo,byl tam ponechán spěšným ruským voj. konvojem v jejich provizorním vězení,zůstal u nás ve střež. prostoru asi 14 dní než na něm byla provedena exekuce (té byli přítomní i někteří naši důstojníci, museli, a pak se z toho doslova posr…) a druhá situace se odehrála na Libavé ( TP ), tady jsme zase požádali jednoho oprýmkovaného Kosťu o takovou drobnou službičku (za butelku), abychom se zbavili denní práce a taky buzerace jednoholampasáckého neštěstí, milý tavarišč to pojal grandiózně a jeho soustředěná minometní palba nás naučila se i modlit, ne všem to pomohlo. ..)

  Tak nějak nemám moc důvěru ve vaše veselé historky z natáčení…

 • Clair • 4. dubna 2016

  Panamské listy na dnešnim Huffington Post uvádějí, že pres. Putin má se svými blízkými přáteli, které protěžuje zašité 2 biliony dolarů. Že by se už Washington připravoval na ruské volby a hodlá pustit svůj spouštěč touto předehrou?

  http://www.theguardian.com/news/2016/apr/03/panama-papers-money-hidden-offshore

 • Clair • 4. dubna 2016

  No jistě, ani jsem nestačila přečíst jednu stránku a ejhle, už je tam proti Putinovi další obvinění, jeho přítele Mikhaila Lesina, který zahynul v US pateho listopadu, když US tvrdily, že měl srdeční příhodu. Trvalo jim to jenom pět měsíců, kdy konečně vyšlo najevo, že byl zavražděn, zřejmě jako Litviněnko, takže teď je to třeba opět hodit na pres.Putina.
  Bylo by dobre, kdyby to někdo mohl přeložit.
  http://www.nytimes.com/2016/04/03/us/mikhail-lesins-strange-death-in-us-follows-a-fall-from-russias-elite.html?_r=0

 • fajt • 4. dubna 2016

  Sio napsal
  Tak nějak nemám moc důvěru ve vaše veselé historky z natáčení…

  důležitý je, že nemáte výhrady k mému prvnímu odstavci. ..)

 • fajt • 4. dubna 2016

  hudryper napsal
  hudryper

  víte, Hudrypere, co považuji za nejdůležitější lidskou vlastnost ( tedy já ji mám za vlastnost, protože někteří ji mají více než zdrávo a to není jenom tak, s tím se už musíte narodit ) ? ŠTĚSTÍ – ostatní věci jsou v životě v podstatě podružné. ..)

 • zajoch • 4. dubna 2016

  Hudrypere, zřejmě vztahovačný jsi, ač jsi to kdysi vytýkal Bédovi. V souvislosti s mojí poznámkou jsi zcela mimo. Tobě rozhodně neplatila. Ty přece víš, jaký k tobě chovám obdiv :-)
  Ale něco bych k tobě přece jen měla. Všiml jsi si někdy, že bych sem do svých textů zahrnovala informace o tvé osobě, případně o tvé rodině?

 • zedd • 4. dubna 2016

  Výběr zveřejněných jmen politiků – Putin a Gunnlaugsson – jistě není náhodný. Nasnadě je otázka, co mají tihle dva společného. Její zodpovězení by nám mohlo napovědět, jaké jsou zájmy těch, kdo tahají za nitky v pozadí „Panama papers“.
  Zjevně jde o dobře připravené divadlo. Připusťme, že materiály jsou autentické. To, kdo bude skutečně odstřelen, je teď v rukou „International Consortium of Investigative Journalists“. Nic o nich nevím, zbývá jen doufat, že se jejich zájmy částečně kryjí s těmi mými. První salva tomu ovšem moc nenapovídá.

 • zedd • 4. dubna 2016

  doplnění:

  Významní donátoři z poslední doby (čekal jsem, že Soros bude na prvním místě):

  Recent ICIJ funders include: Adessium Foundation, Open Society Foundations, The Sigrid Rausing Trust, the Fritt Ord Foundation, the Pulitzer Center on Crisis Reporting, The Ford Foundation, The David and Lucile Packard Foundation, Pew Charitable Trusts and Waterloo Foundation.

  We are also very grateful for the support of the Australian philanthropist and businessman Graeme Wood.

 • zedd • 4. dubna 2016

  Projel jsem si ta pro mne méně známá jména: Vesměs jde o – promiňte mi ten výraz – sluníčkářské projekty, kdy se na základě chytlavé fasády tlačí dalekosáhlé a nepopulární politiky. V našem prostředí bych zmínil solární tunel, v globálním měřítku uhlíkovou daň.

  Tož těmhle bych nevěřil ani nos mezi očima.

 • fajt • 4. dubna 2016

  http://www.gazeta.ru/business/news/2016/04/04/n_8455949.shtml – a nafta se taky sune dolů, je prý nový plán na 10 baxů za barell, Libye dostatečně výživně frakuje americká oil pole. ..)

 • hudryper • 4. dubna 2016

  zedd napsal
  Tož těmhle bych nevěřil ani nos mezi očima.

  Já také ne,zedde. Dokonce dnes ráno v 8 hod.na Radiožurnálu řekli,že jde o protiputinovskou akci
  a že se k tomu v tomto smyslu vyjádřil i Peskov,mluvčí Kremlu. Na desinformacích tohoto druhu je dobré,že v zájmu dosažení úspěchu u čtenářů či posluchačů v nich musí být nejméně 90% pravdy
  a obecně prověřitelných údajů. Jde samozřejmě o vykalkulované „kolaterální ztráty“. Jinými slovy.
  Přichází období,kdy se budou stříhat ovečky s mimořádně vydatným rounem o velikosti V.Klaus ,
  resp.jeho koník Kellner, Sekyra ,Křetínský a podobní. Klaus pochopil jako první a proto koupil O2
  a my,kteří jsme byli jeho zákazníci nyní platíme ty absurdní částky výpalného do jeho kapsy. Jde
  o začátek procesu vyzkoušeného na ruských milionářích na Kypru před nedávnem a pokračujícího
  evropskou legislativou o zajištění evropských bank ,prohnanou EU bez publicity. V případě potíží
  těchto bank mají tyto milé instituce právo prohlásit své klienty za spoluvlastníky banky ( kapitál,
  který tam mají uložen je přece banksterský pracovní prostředek) a doplnit své ztráty z úložek svých klientů s tím,že jim (zatím) bude pojištěno 100 000 Euro. Jde samozřejmě o parametrický údaj v
  této „komunistické“ legislativě,takže když bude zapotřebí,ponechají na účtech třeba jen 10 000. To
  se dá v parlamentu zvládnout bez rozpravy.
  Nádherný seminář o tzv. trojce ,známé z jednání o řeckém dluhu,jsem dnes obdržel od autora OM.
  Klikněte na link a dobře se bavte.Jde o ekonomii pochopitelnou každému a navíc zábavnou :

  https://www.youtube.com/watch?v=2JJtMhXlZxM&feature=youtu.be

 • Sio • 4. dubna 2016

  hudryper napsal
  Já také ne,zedde. Dokonce dnes ráno v 8 hod.na Radiožurnálu řekli,že jde o protiputinovskou akci
  a že se k tomu v tomto smyslu vyjádřil i Peskov,mluvčí Kremlu. Na desinformacích tohoto druhu je dobré,že v zájmu dosažení úspěchu u čtenářů či posluchačů v nich musí být nejméně 90% pravdy
  a obecně prověřitelných údajů. Jde samozřejmě o vykalkulované „kolaterální ztráty“. Jinými slovy.
  Přichází období,kdy se budou stříhat ovečky s mimořádně vydatným rounem o velikosti V.Klaus ,
  resp.jeho koník Kellner, Sekyra ,Křetínský a podobní. Klaus pochopil jako první a proto koupil O2
  a my,kteří jsme byli jeho zákazníci nyní platíme ty absurdní částky výpalného do jeho kapsy. Jde
  o začátek procesu vyzkoušeného na ruských milionářích na Kypru před nedávnem a pokračujícího
  evropskou legislativou o zajištění evropských bank ,prohnanou EU bez publicity. V případě potíží
  těchto bank mají tyto milé instituce právo prohlásit své klienty za spoluvlastníky banky ( kapitál,
  který tam mají uložen je přece banksterský pracovní prostředek) a doplnit své ztráty z úložek svých klientů s tím,že jim (zatím) bude pojištěno 100 000 Euro. Jde samozřejmě o parametrický údaj v
  této „komunistické“ legislativě,takže když bude zapotřebí,ponechají na účtech třeba jen 10 000. To
  se dá v parlamentu zvládnout bez rozpravy.
  Nádherný seminář o tzv. trojce ,známé z jednání o řeckém dluhu,jsem dnes obdržel od autora OM.
  Klikněte na link a dobře se bavte.Jde o ekonomii pochopitelnou každému a navíc zábavnou :

  https://www.youtube.com/watch?v=2JJtMhXlZxM&feature=youtu.be

  To vypadá, jakoby v Německu znali to, co tu prožíváme 25 let.

 • fra • 4. dubna 2016

  Ve věci PanamaPapers o které se zmiňujete je článek na CFP, kde je mimo jiné uvedeno že podle studie Světové Banky proteče přes daňové ráje přes jeden a půl trilionu dolarů ročně. Přes 250 000 dokumentů se údajně týká českých klientů v daňových rájích. Dávám odkaz:
  http://www.czechfreepress.cz/kauzy/panamapapers.html

 • zedd • 4. dubna 2016

  @fajt: Musím s Vámi souhlasit. Tahle akce přesahuje rámec dělostřelecké přípravy pro místní ofenzivu. Tohle je strategické bombardování, které budou následovat postřižiny nebývalých rozměrů.

 • fajt • 4. dubna 2016

  zedd napsal
  zedd

  tak někdo v Rusku ( musím být opatrný na personalizaci, páč mi okamžitě na hlavě přistane škatulka ) si stále myslí, že to dá politicky ( tedy vyšší feudální ) a neocony umravní ( donutí je se dělit o kořist), těm je zase úplně jedno jak u toho vypadají ( propagandu mají zmáknutou na jedničku a když něco skřípe, tak dav dokáží velmi rychle umravnit proxy nástrojem a nebo ekonomicky pošlou na onen svět ) důležitý je pro ně jenom výsledek ( prostředky a tvář vem ďas ) a tady to z jejich pozice vypadá ( zatím ) na victory. ..)

 • zedd • 4. dubna 2016

  Já z toho začínám mít dojem třicetileté války. USA zde přisoudím roli reformované strany, EU zas té katolické. Kudy se prožene vojsko, zůstává spálená zem. Jednotliví aktéři mění strany podle ožehavé potřeby. Nad tím vším se vznáší půlměsíc.
  Někde poblíž Bílé hory sepisuje Descartes z nudy svoje meditace – ze zpětného pohledu geniální reflexe myšlenkového pohybu jeho doby. Zatímco klepal kosu a nikdo o něm nevěděl, dnes máme možnost tyhle novátory sledovat skoro v přímém přenosu. A jsou jich spousty. Jenže jak reformní, tak katoličtí, maj většinou artikulovaný zájem na tom, aby vědátoři drželi hubu a věnovali se vývoji další bomby.

 • Sio • 4. dubna 2016

  zedd napsal

  Já z toho začínám mít dojem třicetileté války. USA zde přisoudím roli reformované strany, EU zas té katolické. Kudy se prožene vojsko, zůstává spálená zem. Jednotliví aktéři mění strany podle ožehavé potřeby. Nad tím vším se vznáší půlměsíc.
  Někde poblíž Bílé hory sepisuje Descartes z nudy svoje meditace – ze zpětného pohledu geniální reflexe myšlenkového pohybu jeho doby. Zatímco klepal kosu a nikdo o něm nevěděl, dnes máme možnost tyhle novátory sledovat skoro v přímém přenosu. A jsou jich spousty. Jenže jak reformní, tak katoličtí, maj většinou artikulovaný zájem na tom, aby vědátoři drželi hubu a věnovali se vývoji další bomby.

  Člověče, namalujte to na obraz, úspěch bude jistý.

 • fajt • 4. dubna 2016

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/384542/to-neudelal-ani-gottwald-duku-rozcilil-navrh-kscm-o-daneni-cirkevnich-nahrad.html – trochu zpět na česká blata, co na to zdejší sprostý lid. ..)

 • M.C. • 4. dubna 2016

  Kolega Fajt dělá poněkud z komára velblouda.
  Od roku 2000 už pamatuju mnoho situací, kdy různí exoti jásali, jak je Rusko (případně Putin jako jeho personifikace) pod tlakem, v pytli, v koutě, atd., no a v konečném důsledku Rusko stále posiluje svoji pozici na mezinárodní scéně.
  Když bude na koni vojensky a diplomaticky, řešení ekonomické situace se už najde – dokážou si ho vynutit jak proti vnějším tak proti vnitřním podjebávačům.

  Breedlove by měl radši mlčet, akorát se ztrapňuje. Posilování americké vojenské přítomnosti ve východoevropských zemích může mít tři důvody:
  a) zastrašování jejich vlád a obyvatelstva
  b) předvádění vládám i obyvatelstvu zemí NATO, že my se Rusa nebojíme, ale troufáme si na něho
  c) pro případ, že by se přeci jenom podařilo v Rusku otřást stabilitou režimu a nějak Putina odstranit, rychle Rusko obsadit, než se armáda rozhodne co dělat.
  Poslední varianta se mi jeví jako značně iluzorní, otázka je, jestli to Breedlove a jemu podobní chápou, nebo si to připouštějí.
  Z vojenského hlediska je totiž hovadina umisťovat větší soustředění vojsk, jejichž dislokace se v tak hustě zalidněných územích nedá utajit, zejména ne před protivníkem vybaveným špionážními satelity, tak blízko hranice a potenciální bitevní linie. V této oblasti bude totiž velmi obtížně získat nad Ruskem palebnou a vzdušnou převahu a likvidace všech těchto seskupení salvou těžkých raketometů a taktických raket je otázkou pár minut. Jde o to, kdo koho zaskočí a kdo vystřelí první.
  Po zkušenosti z léta 1941 se už Rusové podruhé takto zaskočit nenechají.

 • fajt • 4. dubna 2016

  http://cdn2.img.cz.sputniknews.com/images/273/32/2733231.jpg – těmto lidem by dle přírody měl patřit svět http://media.gettyimages.com/photos/ambassador-to-russia-john-ftefft-arrives-for-his-meeting-with-of-picture-id465828484 – a tihle by tady dávno neměli být … kde se stala ta fatální chyba a který všehok…míra tomu mohutně pomáhal. ..)

 • zedd • 4. dubna 2016

  Byvše disgrafikem, zůstanu u slov. Ale když jsme u toho, tak mám v arsenálu cosi příhodného z podivuhodného letiště v Denveru. Radost pohledět:

  http://vigilantcitizen.com/sinistersites/sinister-sites-the-denver-international-airport/

  Budiž známo, že se neztotožňuji se všemi interpretacemi na té stránce. Nicméně ty fresky jsou obsahově nabité až až.

 • fajt • 4. dubna 2016

  M.C. napsal
  M.C.

  i za Stalina a pak za Brežněva vypadal sovětský svět a prostor k neotřesení a pak stačil jeden zaprodanec ( na kterém se tedy léta pracovalo i za dozoru a přispění sovětské správy) a všechno kvalitní šlo do kytek a „lidé“ s nastavením Breedlova a spol. měli na vrch – pokud sociální inženýři typu neoconů, Vatikánu a bankerských jewrejských rodin budou mít hegemonistickou moc a ekonomickou sílu ( budou vlastnit kapitalistické kasíno s tiskárnou světových losů), tak žádný nový civilizační prostor nebude, takže pokud tihle dravci nebudou bradou vzhůru, tak se v podstatě nic důležitého a zásadního ve změně dnešního zkaženého světového paradigmatu neděje. ..)

 • J. Hruška • 4. dubna 2016

  fajt napsal

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/384542/to-neudelal-ani-gottwald-duku-rozcilil-navrh-kscm-o-daneni-cirkevnich-nahrad.html – trochu zpět na česká blata, co na to zdejší sprostý lid. ..)

  Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu.
  Víte, ruská pravoslavná církev má právo stěžovat si na útisk za komunistů. Byly časy, kdy bolševici stříleli popy jak králíky. Nic takového od ní neslyšíme, naopak spolupracuje na morální obnově.
  Naproti tomu malé české církve trvale vřeští o zločinném režimu a realizují se bezmeznou, nestydatou žravostí.

 • zedd • 4. dubna 2016

  @fajt&duka: No zrovna včera jsme si s čerstvě katolickou matičkou notovali, jaké je ten Duka požehnání: Vyžrané prasátko lačnící po větším bříšku, na zápěstí hodinky s uloupenou „národní“ relikvií. Obě pazoury v přinejlepším šedém byznysu, plná morda hodnot, na které sám z vysoka kálí – ostatně jsou prý křesťanské, tož jest jeho svatým právem vydělat se do vlastního hnízda.
  V čem to požehnání? Dyť je jak z komiksu dob mistra Jana Husa. Až kýčovitě naplňuje představu zkorumpovaného preláta.

 • M.C. • 4. dubna 2016

  fajt napsal
  i za Stalina a pak za Brežněva vypadal sovětský svět a prostor k neotřesenía pak stačil jeden zaprodanec ( na kterém se tedy léta pracovalo i za dozoru a přispění sovětské správy) a všechno kvalitní šlo do kytek a „lidé“ s nastavenímBreedlova a spol. měli na vrch – pokud sociální inženýři typu neoconů, Vatikánu a bankerských jewrejských rodin budou mít hegemonistickou moc a ekonomickou sílu ( budou vlastnit kapitalistické kasíno s tiskárnou světových losů), tak žádný nový civilizační prostor nebude, takže pokud tihle dravci nebudou bradou vzhůru, tak se v podstatě nic důležitého a zásadníhove změně dnešního zkaženého světového paradigmatu neděje. ..)

  To je právě to, že jeden zaprodanec nestačí, za ním musí stát celá mocenská klika aby to prošlo. Viz převrat nepřevrat v srpnu 1991. A ostatní musí být koupeni nebo uvedeni v omyl (oblbnuti).
  Právě proto, že Rusové už to jednou absolvovali (a není to tak dávno, aby si to nepamatovali) tak podruhé je na stejný špek těžko někdo chytí.

 • Sio • 4. dubna 2016

  J. Hruška napsal
  Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu.
  Víte, ruská pravoslavná církev má právo stěžovat si na útisk za komunistů. Byly časy, kdy bolševici stříleli popy jak králíky. Nic takového od ní neslyšíme, naopak spolupracuje na morální obnově.
  Naproti tomu malé české církve trvale vřeští o zločinném režimu a realizují se bezmeznou, nestydatou žravostí.

  Myslím, že tím velmi ubližují především tomu všemu dobrému, co v křesťanství je. Ale bohužel, mrzký materialismus v praxi ovládá mocné církve už po staletí. Proto si myslím, že kdo je skutečně přesvědčen, že je křesťan, by se měl církvím vyhnut, především těm větším.

 • Sio • 4. dubna 2016

  M.C. napsal
  To je právě to, že jeden zaprodanec nestačí, za ním musí stát celá mocenská klika aby to prošlo. Viz převrat nepřevrat v srpnu 1991.A ostatní musí být koupeni nebo uvedeni v omyl (oblbnuti).
  Právě proto, že Rusové už to jednou absolvovali (a není to tak dávno, aby si to nepamatovali) tak podruhé je na stejný špek těžko někdo chytí.

  Rusové prohráli především informační válku. Zhlídli se v hračkách ze západu. Nemuselo by to nastat, byli by schopni si ty hračky vyrobit sami, jak vidíme na příkladu ruského vojenského průmyslu. Jenže ve vedení byla banda neschopných zkostnatělých dědků, kteří zemi svou zemi svým nepochopením reality zadusili. Aby je neposlali ti schoní k šípku, vydržovali si tisicihlavou nomenkraturní saň, která se skládala z ještě větších blbů, než byli oni sami.
  Rusko bylo řízeno jako jedna velká těžkopádná korporace. Vím z vlastních zkušeností a také ze zkušeností kolegů pracujících v korporacích jak to chodí. Tupost nejvyšších manažerů je pro toho, kdo neslyšel jejich projevy, neuvěřitelná.
  Zrovna včera jsme se bavili s kolegou, který tam pracuje o neuvěřitelné vnitřní prohnilosti IBM. Přes stotisícový plat hledá jinou práci, protože je přesvědčen, že ta současná vede jeho zaostávání. Tvrdil, že ho to tam dusí.

 • Irena • 4. dubna 2016

  Про то, что с помощью нашего Президента были „отмыты“ и выведены на оффшорные счета 2 миллиарда долларов, я даже писать не хочу. Сочинители подобных „обвинений и разоблачений“, похоже, потеряли не только стыд, но и нюх! Это в Молдове можно выводить людей на площади рассказами о том, как президент или премьер „спионерил“ миллиард долларов, потому что там это равносильно „спионериванию“ всех доходов бюджета за год. У нас же…, ну, Россия – страна куда более сосоятельная и состоявшаяся во всех отношениях. Поэтому, уж если хотели потрясти наше воображение, то следовало бы сочинителям другие цифры называть, и препоносить их не в контексте „то ли он отмыл, то ли у него отмыли, в общем, было что-то с двумя миллиардами долларов“. Курам на смех!
  Это то, что лично у меня вызывает досаду – не люблю непрофессионализма. С другой стороны, нельзя не приветствовать то, что России все-таки удалось привить миру хорошие манеры. Разоблачать одного Президента России, или одного президента Сирии, или исключительно правителей других стран, впавших в немилость, теперь не модно и небезопасно. Поэтому был найдена Панама компромата и досталось всем…

  Источник: http://politikus.ru/articles/73600-panama-kompromata.html
  Politikus.ru

 • J. Hruška • 4. dubna 2016

  Sio napsal
  Myslím, že tím velmi ubližují především tomu všemu dobrému, co v křesťanství je. Ale bohužel, mrzký materialismus v praxi ovládá mocné církve už po staletí. Proto si myslím, že kdo je skutečně přesvědčen, že je křesťan, by se měl církvím vyhnut, především těm větším.

  To máte těžké. Ono je to trochu podobné jako se ženskými – nedá se žít ani s nimi, ani bez nich. Lidé, kteří se s dobrých důvodů oddělili od církve, obvykle duchovně zakrněli. Takže nezbývá než se držet evangelijní rady: Co káží, to dělejte, ale podle jejich skutků nečiňte.

 • PPK • 4. dubna 2016

  fajt napsal
  já neanalyzuju a neexpertizuju, pouze glosuju ( tak trochu mi příjde, že ruská zahraniční politika ztratila původní esprit, řekl byl – už jsem o tom i psal – že kremelská politika přestává být – i v ryze praktických věcech – čitelná i pro odbornou veřejnost ),takže si trochu ještě přisadím

  Pane fajte, zůstaňte prosím i nadále jen u toho svého „glosování“. Jinak si začnu myslet že trpíte úsměvnou představou, že Putin v Rusku vládne teprve od předvčerejška a s tou svou obrovskou mocí si vůbec neví rady.

 • PPK • 4. dubna 2016

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/383329/poslanci-se-daji-na-modleni-snemovna-otevrela-vlastni-kapli.html

  Když se dnes podívám zpět do minulosti a vzpomenu si, jak jsem kdysi riskoval a vytvářel životní komplikace pro sebe a pro svou rodinu, když jsem odporoval různým nepoctivým komunistům a jejich poskokům při jejich zneužívání moci, tak si dnes se smutkem uvědomuji, že jsem byl tehdy vlastně bojovníkem za dnešní katolicko šlechtický feudalismus, zkřížený s trockismem multikulturalismu, oficiálně nazývaným zas-tupitelskou demokracií. Hmm, to vskutku není až tak moc dobré sociologické vystřízlivění.

 • Aleš • 4. dubna 2016

  Netřeba si vyčítat, že systém reálného idiotismu tu nastolila a udržuje jako jeden muž společně banda tupých a bezohledných ovcí. Ti, jež pro druhé obětovali svá pohodlí, bezpečnost a přímé cesty, jim může být líto, jak s tím ostatní naložili. Někteří lidé však mají čistý štít a mohou mít i čisté svědomí, to co jiným je upřeno. Je to smutné. Připadám si také někdy jako Don Quichote.

 • zajoch • 4. dubna 2016

  PPK napsal
  Pane fajte, zůstaňte prosím i nadále jen u toho svého „glosování“. Jinak si začnu myslet že trpíte úsměvnou představou, že Putin v Rusku vládne teprve od předvčerejška a s tou svou obrovskou mocí si vůbec neví rady.

  PPK, mi připadá, že tato značka, na kterou se obracíte, píše v podobném duchu jako blahé paměti sid, později kvíkveg (nebo tak nějak) a ještě později mm. Takový informovaný, nenápadně šťourající všeználek, s kapkami jedu v textech.

 • PPK • 4. dubna 2016

  zajoch napsal
  PPK, mi připadá, že tato značka, na kterou se obracíte, píše v podobném duchu jako blahé paměti sid, později kvíkveg (nebo tak nějak) a ještě později mm. Takový informovaný, nenápadně šťourající všeználek, s kapkami jedu v textech.

  Zdravím, vážená paní zajoško! Ano, to co tu píšete, vůbec nemusí být daleko od pravdy. Nicméně, alespoň nás tu ten pán písatel nutí myslet horní polovinou těla a udržuje nás tak v aktivní duševní kondici.

 • zedd • 4. dubna 2016

  Tak už se nám to pěkně rýsuje. Porošenko byl na odstřel už dávno. Na první pohled může vypadat překvapivě nominace D. Camerona. Ten sice zmizíkuje střední třídu tempem, za které by se ani Thatcherová nemusela stydět, ale tím svým Brexitem si na vyšších místech zjevně nemálo zavařil. Ze začátku na něj vytáhli fotra, ale vsadím se, že mají v záloze těžší kalibr. David jim k tomu jistě poskytnul nejednu příležitost.

 • hudryper • 4. dubna 2016

  Irena napsal
  Irena • 4. dubna 2016

  Zajímavé
  http://politikus.ru/v-rossii/73620-putin-rosarhiv-budet-perepodchinen-napryamuyu-prezidentu.html

  IrenaCitovat

  Zřejmě si i Putin uvědomil význam řízení na vrcholné prioritě.

 • Sio • 4. dubna 2016

  hudryper napsal
  Zřejmě si i Putin uvědomil význam řízení na vrcholné prioritě.

  Ano, jde tu o druhou, chronologickou prioritu. Myslím, že Putin to ví už dávno, jen mu došlo, že archiv je zbraň, kterou musí co nejlépe chránit, aby se nedostal do nesprávných rukou.

 • fajt • 4. dubna 2016

  PPK napsal
  Pane fajte, zůstaňte prosím i nadále jen u toho svého „glosování“. Jinak si začnu myslet že trpíte úsměvnou představou, že Putin v Rusku vládne teprve od předvčerejška a s tou svou obrovskou mocí si vůbec neví rady.

  a možná až teď mu docvaklo ( tedy po jistých událostech, kdy při hře v šachmaty druhá strana mydlí nějakou střílečku ), že některé věci v dnešním Rusku nemůže ani car … ale jenom glosuji, neberte to jako slovo boží. ..)

 • fajt • 4. dubna 2016

  Sio napsal
  Ano, jde tu o druhou, chronologickou prioritu. Myslím, že Putin to ví už dávno, jen mu došlo, že archiv je zbraň, kterou musí co nejlépe chránit, aby se nedostal do nesprávných rukou.

  archív je jedna z hlavních zbraní zpravodajce ( a policejního komisaře), nad tím snad nemusel bádat, ale po požáru Knihovny Ústavu vědeckých informací pro společenské vědy Ruské akademie věd v Moskvě ( kde zmizely velmi vzácné dokumenty, některé měly mít i vztah ke kauze sporného prodeje Aljašky a plameny to měly navždy vyřešit ) asi vznikla jistá potřeba větší bezpečnosti jistých dokumentů … si trochu přisadím, třebas tímto krokem si dělá zadní vrátka … elegantní trafiku. ..)

 • orinoko • 4. dubna 2016

  Prenesu se pres diskusi v duchu realneho pjakinismu a … neco malo k Syrii.
  Iran posila do Syrie specialni komanda k URYCHLENI toho , co se tak jako tak stane.
  Syrska armada krome jineho dostala od Rusu nove samohybne houfnice a ruske tezce utocne vrtulniky typu emericky apac od dvou ruznych vyrobcu se prave testuji. Pomohly v Quajrajtajn – hergot, v Palmyre, a ted miri na Rakka a DeirEzoir. – Je parada NATO koukat, jak kolem sebe dokazi prskat klamne cile.
  Ale jinak reste dal Rusko. Resite ho podobne jako Cesko. – Totiz dost blbe.