Diskuze k článku


 • Irena • 5. září 2016

  Всё это наводит некую, очень неприятную тень на США. Например, представитель Госдепа Даниел Фрид заявил, что США очень терпеливы и никогда не признают Крым российским, но, друзья мои, бизнес уже игнорирует санкции против Крыма и это будет всё более и более массовым явлением, кого интересует заявление Фрида и точка зрения президента, которому не подают трапа к самолету и не жмут руку при встрече. Си и Путин явно унизили Обаму и по этому поводу сейчас кипят американские СМИ. Вот эти два (пока) эпизода будут иметь значение на десятилетия вперед. Они не так велики, но очень болезненны для США. Американцы очень чувствительны в таких вещах.

  http://voicesevas.ru/news/25580-kitayskaya-negramota.html

 • Martin (už bez taky m) • 5. září 2016

  Německo je země silná a dovede válčit, dokonce rádo války začínalo…
  Jiné země nerady válčí – a ač je jim to stále podstrkováno – a jsou neustále provokovány jako země „zcela neschopné“ – ale nedá se jim ani „největším škarohlídem“ upřít, že dovedou války ukončovat…
  Ve světě který nám před otevřenýma očima jedněch – a „zavřenýma očima“ druhých vzniká ne jako zcela nový – ale jako NOVÉ pokračování PŘEŽILÉHO nyní již vcelku JINÝMI prostředky, si „euroamerická“ „civilizace“ bude muset některé pojmy a významy slov PO – ZMĚNIT.
  Jinak by se jí snadno mohlo stát, že bude slovy svých tiskových mluvčích „vítězně válčit“ tak dlouho, až z ní nezůstane kámen na kameni…
  Vcelku velmi úspěšně se již několik desetiletí sama blokuje a poráží – jeden konec ten „konec“ druhý…
  Nejspíše to tak bude dále dělat až do toho opravdu, ale opravdu „vítězného konce“…
  Nepochybně pak již bude vědět „kdo je kdo“… i kdyby mezi tím jen tak mimochodem… zcela skončila…
  Ve své staleté touze ponížit a rozčtvrtit Rusko se tak Evropa vítězně demoluje a demontuje sama velice úspěšně, nikdy dosud nedohlédnouc svých skutečných obzorů a možností… Nemusí se rozpadnout Rusko, po staletí zvyklé na „výboje“ ze „Západu“.
  Ale může se doslova rozplynout „Evropa“ jak ji vnímá „Západ“, ten dnešní papírový tygr, který se rozpouští v dalších a dalších problémech které si spoluvytvořil, protože „nechtěl vidět“…
  Je už bezmála jen otázka, zda se po „skluzavce do zapomnění“ sveze také Evropa střední či východní…
  Geografie zde přitom nemusí vždy hrát nejdůležitější roli.
  Spoustě „Snílků“ je vyčítána bláhovost a naivita, neschopnost žít „v reálném světě“, atd.
  Po několika posledních desetiletí ZMARNĚNÝCH ŠANCÍ se ale mnozí z nich tiše ptají: KDO a JAKOU realitu skutečně viděl a žil??
  Procitneme JEŠTĚ včas??

 • Irena • 5. září 2016

  http://rusvesna.su/news/1472796546
  «Я хотел им смерти и зла, как же стыдно и глупо», — украинский патриот шокирован поездкой в Москву

 • Irena • 5. září 2016

  http://rusvesna.su/news/1472968796
  «Надеемся, что наши стороны усилят контакты с тем, чтобы реализовать наши договоренности. Наши страны должны еще плотнее усилить всестороннее сотрудничество, усилить взаимную политическую поддержку, поддержку другой страны по защите суверенитета», — сказал председатель КНР Си Цзиньпин.

 • Sio • 5. září 2016

  fajt napsal

  https://ria.ru/economy/20160905/1476151307.html

  Zajímavé jsou i komentáře.

 • peter. • 6. září 2016

  Rusi sú v Sýrii oprávnene,lebo ich na svoje územie v súlade s medzinárodným právom pozvala sýrska vláda,ktorá vzišla z demokratických volieb a ktorá je uznaná celým svetom.USA sú na sýrskom území proti vôli sýrskej vlády,čo z nich robí agresora.Teraz sa USA vyhrážajú nie len Sýrskej armáde ale aj Ruskej.Tak sa možno dočkáme toho,že nejaký tupec v americkej uniforme s generálskou hodnosťou taký rozkaz vydá a US armáda zostrelí ruské lietadlo.A potom začne tanec:
  http://www.zvedavec.org/komentare/2016/08/7007-usa-pokracuji-v-invazi-do-syrie-a-varuji-rusko.htm

 • peter. • 7. září 2016

  Ak by Ukrajina vrátila územia ktoré jej nikdy historicky nepatrili a ktoré do teraz kolonizuje,nebola by žiadnej vojny na Ukrajine.Tie územia by sa mali vrátiť tým štátom,od ktorých boli odtrhnuté.Rusku,Poľsku,Slovensku,Maďarsku a Rumunsku.
  http://antifashist.com/item/alternativa-ot-limonova-normandskuyu-chetverku-dolzhen-zamenit-soyuz-gosudarstv-pretendentov-na-vozvrat-svoih-territorij-kolonij-ukrainy.html

 • Martin (už bez taky m) • 9. září 2016

  Sýrie:
  https://www.youtube.com/watch?v=eO6Fhl6bDkg