Svět ruskýma očima 370

 

Summit v Bratislavě. Rozkol v Evropské unii, vojenské plány Berlína a Paříže

Georgij Voskresenskij

17. září 2016

Státy evropské rodiny se v poslední době rozděluji a střetávají mezi sebou: Země severu a jihu, východu a západu, staré Evropy a mladé Evropy, německo-francouzský spolek a Itálie, země balkánské trasy a Německo. Jednodenní schůzka EU v Bratislavě byla bez Velké Británie a s myšlenkou na vyloučení Maďarska v podstatě parodií evropské jednoty. Letos je krize EU silnější než byla loni. Vypadá to, jako kdyby EU ztratila klíče od své budoucnosti a nikdo neví, jak je najít a zda se vůbec najdou.

O krizi, která paralyzuje unijní struktury, vypovídá už sama neurčitost v proceduře odchodu Velké Británie z EU. Rezoluce Evropského parlamentu vyzývá Londýn k urychlené aktivaci článku 50 Lisabonské dohody o EU, což je právo členského státu k dobrovolnému odchodu z unie. Znamená to, že Evropská rada musí z Londýna dostat oficiální oznámení, že Velká Británie odchází z EU. Dosud z neznámých důvodů takové oznámení nedostala.

Namísto „obnovení všeobecné důvěry v EU“ a stanovení „cestovní mapy odchodu z existenční krize“ (jak slibovali Tusk a Juncker) předváděl summit mapu rozchodu, slabě halenou strojeně optimistickou společnou konferencí Merkelové a Hollanda o výsledcích setkání evropských špiček. To, že namísto společného dokumentu s 27 podpisy šéfů států a vlád se před novináře postavil francouzsko-německý pár, je svědectvím propadu snah oživovat polomrtvou „jednotnou Evropu“.

Obraz rozkolu dovršil ministerský předseda Itálie Renzi, který se odmítl zúčastnit závěrečné tiskové konference vedle Merkelové a Hollanda. Řekl: „Německo nedodržuje pravidla. Nemohu se zúčastnit tiskové konference s nimi. Nesouhlasím s jejich postoji ve věci migrace a hospodářských problémů.“ Zmínka rozčileného Renziho o „hospodářských problémech“ nezazněla náhodně.

Týden před summitem byl z iniciativy Tsiprase podniknut pokus konsolidovat postoj „jižního bloku“ EU jako protiváhu „severu“, především Německa. V Athénách se sešli představitelé sedmi zemí Jižní Evropy (Řecko, Španělsko, Itálie, Kypr, Malta, Portugalsko, Francie) a přijali Athénskou deklaraci, v níž vyzvali ukončit „dogmatický režim ekonomiky“ a zpochybnili tzv. Pakt stability a růstu (1977), který byl dlouho základem finanční politiky Bruselu, upevňující tvrdá omezení rozpočtového deficitu a státního dluhu. Podpis Francie pod Athénskou deklarací ukázal křehkost aliance Německa a Francie a v Berlíně vyvolal otevřenou nelibost.

Problém EU je problémem přežití. K přežití jsou potřeba reformy. Jenže souhlas s charakterem a směřováním reforem není u členů unie v dohledu. Merkelová ještě před začátkem summitu melancholicky konstatovala: „Jsme v krizové situaci“.

Maďarský prezident Orbán má neměnnou pověst rušitele klidu. V předvečer bratislavského setkání oznámil, že Visegrádská čtyřka představí rozpracovaný zvláštní samostatný dokument, který bude důležitým momentem v životě všech čtyř zemí. Byl projednán za zavřenými dveřmi a jeho obsah dosud není znám. Po summitu podal Orbán jen lakonický komentář: Pokud Německo nestanoví přísný strop počtu migrantů, které chce přijmout, potom bude pokračovat „efekt nasávání“ a Evropa bude přitahovat nové hromady migrantů. A zachmuřeně dodal: „Potom něco přijde“. Ostatně ještě ledacos spojené Evropě zůstává – nejnovější francouzské a německé úmluvy týkající se vojenské integrace EU.

Čtyři dny před bratislavskou schůzkou poslali ministři obrany Francie a Německa Federice Mogheriniové krátký, Berlínem a Paříží společně rozpracovaný dokument. Plán vojenské integrace EU jaksi mění pořadí – odvádí EU od naléhavých problémů migrace a ekonomiky.

Soudě podle úniků do médií zahrnuje plán tři základní body:

 1. Vytvoření stálého evropského generálního štábu;
 2. vytvoření evropského obranného fondu pro výzkum a inovace;
 3. urychlení a zdokonalení přípravy evropských kontingentů (po 1500 osobách), které by „mohly na principu rotace být dislokovány na území členských států a být mobilizovány během patnácti dní“.

Německá ministryně obrany navštívila ještě před předáním dokumentů Vilnius, kde oznámila, že je nezbytné vytvořit „evropský obranný svaz, svého druhu obranný Schengen“, poněvadž „severoatlantická aliance (čti Washington) potřebuje v Evropě mocnou oporu“. Ve dnech 26. až 27. září a 15. listopadu se setkají ministři obrany EU, aby konkretizovaly německý a francouzský plán „obranného Schengenu“. Z druhé strany Orbán, který považuje imigrační politiku Bruselu a Berlína za „sebedestruktivní a naivní“ oznámil, že bude 24. září ve Vídni porada zástupců členských zemí EU ležících na balkánské trase a odmítajících tuto pro Evropu destruktivní politiku, jejímž výsledkem by byl „efekt nasávání“.

Otázka, zda se EU dočká svého šedesátého výročí vzniku v příštím roce, je stále aktuální.

Převzato z Fondsk.ru

***

Vicekancléř Německa jede napravovat styky s Ruskem

Darja Coj, Anna Chalitova

21. září 2016

Dvoudenní setkání v Moskvě, při němž se Siegmar Gabriel setká s ruským prezidentem a představiteli německého byznysu, určí budoucí vztahy mezi těmito zeměmi.

V průběhu návštěvy Moskvy ve dnech 21. a 22. září se vicekancléř a ministr ekonomiky a energetiky setká s ruským prezidentem a s představiteli německého byznysu v Rusku, aby posoudili stav obchodních styků obou zemí. Informoval o tom velvyslanec Německa v Moskvě. Ministerstvo zahraničí RF setkání potvrdilo s tím, že se Gabriel chystal k návštěvě již v červnu, ale kvůli Brexitu ji musel zrušit.

Je známo, že tento politik aspiruje ve volbách v příštím roce na funkci kancléře. Oficiálně to neoznámil, ale jako předseda německé sociální demokracie (SPD) je považován za nejpravděpodobnějšího kandidáta na tuto funkci. Člen výboru pro zahraničí Rady federace Andrej Klimov počítá s tím, že mnozí západní politici se budou v nejbližší době snažit urovnat své vztahy s Ruskem.

Je možné se pozastavit nad tím, kolik potenciálních kandidátů na vůdce různých zemí pobývalo v poslední době v Moskvě. Lidé hledají jakoukoliv možnost navštívit Rusko, buď na přednášky, nebo na setkání po linii parlamentu. Veřejné mínění se v zemích EU skutečně mění, pro občany je důležité, aby potenciální kandidát na křeslo hlavy státu měl politickou váhu ve světě. Senátor míní, že se bude počet podobných návštěv zvyšovat. Všichni chápou, že Rusko je silná politická mocnost, je třeba s ní budovat vztahy a je žádoucí, aby byly kladné.

Vedoucí vědecký pracovník Centra německých výzkumů Ruské akademie věd Kamkin má za to, že stane-li se Gabriel kancléřem, bude možno od Německa čekat zdravý přístup k vytváření dialogu s Moskvou. Uvádí, že se politik vyznačuje velmi adekvátním postojem k Rusku, namísto protirusky naladěné Merkelové. Proto je od něho možno čekat pragmatický přístup k jednání s Ruskem ve věci ekonomiky. Ne bezdůvodně se po jednání s Vladimirem Putinem setkává s německými podnikateli v Rusku. Právě podnikatelé nejvíce trpí kvůli sankční politice. Snaží se ovlivnit politiky protlačujíce myšlenku zrušení ekonomických omezení. Zejména představitelé podnikatelských kruhů Německa, jako je Východní výbor německé ekonomiky, aktivně lobovali za myšlenku postupného zrušení sankcí argumentujíce poklesem ekonomických ukazatelů. Podle německého ministerstva ekonomiky a energetiky se v Německu v prvním půl roce 2016 snížily vzájemné obchody německých a ruských firem o 13,7 %. Export za stejné období klesl o 20,6 %, ze 20,6 mld. EUR na 12,2 mld..

Převzato z Izvestija.ru

***

Rodrigo Duterte převzal prapor Huga Chaveze

Ljubov Ljulko

20. září 2016

Centrum otevřeného protiamerického odporu se přemístilo z Venezuely na Filipíny, od Chaveze k Dutertemu. Ten oznámil, že jeho vláda povede nezávislou zahraniční politiku, především vůči USA, pro něž je velmi důležitý přístup k vlastním vojenským základnám na Filipínách. V tom hraje roli nepřátelství mezi Spojenými státy a Čínou.

Ach ano, čubčí syn!

Nejedná se jen o vyzývavé výroky filipínského prezidenta. Věc není jen v rétorice, ale také v rozhodnutí vykázat americké vojáky z ostrova Mindanao, zřeknutí se hlídkování v Jihočínském moři a pokyn ministerstvu obrany kupovat zbraně v Rusku a v Číně. Záležitost tkví v tom, že Obama a Clintonová nemohou dovolit, aby se Americe sloužící osa v Asii, kterou budovali po dobu osmi let, zbortila. Jak potom vysvětlovat fiasko Washingtonu v Evropě i na Středním východě?

Takže pokud Duterte překročí „červenou čáru“, mohou jej zlikvidovat. Na Filipínách jsou převraty běžné. Sdělovadla na Západě mají dnes za úkol předvést Duterteho jako krvavého diktátora „typu Stalina a Castra“, který nedokáže s USA udržovat přátelství a vést boj proti „čínské agresi“.

Filipíny s Amerikou nemohou žít v míru

USA a Filipíny mají mezi sebou dlouholetou dohodu o vzájemné pomoci. Předchozí prezident Benigno Aquino III. vedl proamerickou politiku a Filipíny dostávaly prvořadou americkou pomoc – přes 120 milionů USD za rok. Za tohoto prezidenta podala země žalobu k Haagskému soudu na Čínu za její nároky na ostrovy Spratley v Jihočínském moři. Soud vyhrály. USA dosud tímto rozhodnutím mávají před rozzuřenou Čínou. Duterte na to nezabral. Naopak, obrátil se na Čínu se žádostí o pomoc v boji s drogovým obchodem.

Rodrigo Duterte zvítězil v květnových volbách, lidé uvěřili, že je schopný zvítězit nad obchodem s drogami a zavést v zemi pořádek, když islamisté z Abu Sayyaf (vytvořila CIA z Filipínců bojujících se Sovětským svazem v Afghánistánu) zvedli hlavu. Od té doby bylo 16 tisíc podezřelých obchodníků s drogami a uživatelů drog uvězněno a 700 se jich vzdalo úřadům. Obchod s drogami se scvrknul o 90 procent. Na místě zločinu bylo zastřeleno asi 3 tisíce dealerů. Západní ochránce lidských práv to pohoršuje.

Obama za vlády Aquina popravy neviděl, neviděl mučení a porušování lidských práv. Z té doby je zaznamenáno například 307 mimosoudních poprav, 215 případů mučení a 903 nezákonných uvěznění. Ze svých domů bylo vyhnáno 11 734 osob a 105 616 bylo násilně evakuováno ze svých komunit. Jako následek vlády Aquina žije 27 milionů Filipínců v bídě, ekonomický růst je z 5,9 % umožněn prodejem nemovitostí a spekulativním finančnictvím, které obohatilo oligarchy a zahraniční korporace. Západní media přehlížela veškeré zlo na Filipínách, protože Aquino pečlivě plnil příkazy Obamy a byl poslušným panákem..

Duterte není loukou Washingtonu

Filipínský prezident spěje k federalizaci země. Jedná se všemi zainteresovanými stranami, včetně Islámské fronty osvobození Moro. Těší se velké podpoře – 91 % obyvatel schvaluje stíhání obchodu s drogami, při němž se nebere do zajetí.

Duterte bude vedle bojování také stavět. S pomocí Číny železnici na Mindanao. Pomůže tak k hospodářskému růstu zaostalého regionu. Je to v kontrastu s okázalým přátelstvím s Amerikou, které už nemá trvat dlouho.

Převzato z Pravda.ru

***

Historik předpovídající výsledky voleb v USA vsadil na Trumpa

24. září 2016

Nikdo přesně neví, kdo 8. listopadu v USA vyhraje volby, ale jeden člověk je si téměř jistý. Je to profesor Allan Lichtman, který předpověděl přesně výsledky všech prezidentských voleb od roku 1984, píše The Washington Post. Profesor deníku vysvětlil metodu, kterou popsal v knize Predicting the Next Prezident: The Keys to the White House – 2016.

Podstata tkví v odpovědích ano, nebo ne na 13 otázek. Pokud je odpověď na 6 nebo více ano, vždy to znamená, že vítězství získá právě vládnoucí strana (nyní demokratická). Pokud je odpověď na 6 a více ne, bude zvolena druhá strana (nyní republikánská).

Otázky jsou následující:

 1. Mandát strany: Po volbách do Kongresu má vládnoucí strana více míst ve Sněmovně reprezentantů než po stejných předchozích volbách.
 2. Konkurence: Nejsou zvláštní konkurenti kandidáta vládnoucí strany.
 3. Pokračování funkčního období: Kandidátem vládnoucí strany je nynější prezident.
 4. Třetí strany: Neexistuje významná třetí strana nebo nezávislý kandidát.
 5. Ekonomika v krátkodobé perspektivě: V době předvolební kampaně není ekonomika v recesi.
 6. Ekonomika v dlouhodobé perspektivě: Reálný růst HDP na občana v období současného prezidenta je větší nebo roven růstu HDP v období předchozích dvou termínů.
 7. Změna politiky: Současná administrativa dělá značné změny v národní politice.
 8. Sociální nestabilita: V současném prezidentském období nebyla delší doba sociálního napětí.
 9. Skandál: současná administrativa neměla velký skandál.
 10. Neúspěch v obranné sféře / zahraniční politice: Současná administrativa nedělala vážné chyby na mezinárodní scéně nebo ve vojenské sféře.
 11. Úspěch v obranné sféře / zahraniční politice: Současná administrativa dosáhla významné úspěchy na mezinárodní scéně nebo ve vojenské sféře.
 12. Charisma kandidáta vládnoucí strany: Kandidát vládnoucí strany je charismatický nebo je považován za národního hrdinu.
 13. Charisma konkurenta: Kandidát konkurenční strany není charismatický a není považován za národního hrdinu.

U osobnosti Donalda Trumpa je prý složitější předpovědět výsledek, než tomu bylo v předchozích osmi případech. Podle Lichtmanova systému má zvítězit spíše Trump. Minimálně pět odpovědí mluví v jeho prospěch, a to odpovědi pod čísly 1., 3., 7., 11. a 12. ještě jeden bod a demokraté jsou poraženi. Tím bodem by mohla být otázka ohledně kandidáta třetí strany – Gary Johnsona z Liberální strany. Ten by podle experta mohl získat významný počet hlasů a být konkurentem Trumpa i Clintonové.

Převzato z Ria.ru

Stanův komentář k poslednímu článku: Moje osobní odpovědi na otázky: 1. Ne 2. Ne 3. Ne 4. Ne 5. Ano 6. Ne 7. Ano 8. Ano 9. Ne (E-maily H.C.) 10. Ne 11. Ne 12. Ne 13. Ano. Výsledek 9krát NE je jasný, podle tohoto testu vyhraje americké presidentské volby Donald Trump. Podle mého názoru se však bude jednat pouze o vítězství Moru nad Cholerou. Megaloman, který je připraven svoje prezidentství s nadnárodními korporacemi efektivně zobchodovat až po volbách a má dost prostředků na to, aby unesl i porážku, zvítězí nad pološílenou babou, která je pro jistotu prodala už před volbami.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
68 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
25. 9. 2016 11:17

Přituhuje!!! https://cz.sputniknews.com/svet/20160925/3875094/Britanie-Francie-USA-zadost-svolani-mimoradne-zasedani-RB-OSN-Syrie.html Velká Británie, Francie a USA požádaly o svolání mimořádného zasedání RB OSN o otázce válečné kampaně v syrském Aleppu, informuje France Presse s odkazem na diplomatické zdroje. Podle agentury se tato schůzka může konat v neděli v 11:00 místního času. Syrská armáda předtím hlásila zahájení operace v obsazeném teroristy východním Aleppu. Generální tajemník OSN na to prohlásil, že „dostával zprávy o leteckých úderech s použitím zápalných zbraní.“ Pan Ki-mun vyzval, aby Damašku byl vyslán jasný signál: světové společenství nebude nečinně přihlížet nasazení nevybíravé a velmi silné zbraně proti civilistům. Syrští vojáci ale vyvrátili všechny zprávy o útocích na… Číst vice »

Slobo
Slobo
25. 9. 2016 11:51

comment image

Ячейка Халифата на Филиппинах.
colonelcassad.livejournal.com

Bety
Bety
25. 9. 2016 13:15

V zásadě souhlasím se Stanovým komentářem. Od Trumpa moc nečekám, ale i jen trochu realističtější postoje by pomohly. Vzhledem k tomu, že jsem volila Zemana jen z toho důvodu, že druhý kandidát byl něco jako Clintonová a Zeman se přece jen ukázal lepší, než jsem čekala, je to i u Trumpa možné.

orinoko
25. 9. 2016 15:25

Bety , palec nahoru. Velmi lapidarni uvaha.

peter.
25. 9. 2016 16:00

Bety napsal

V zásadě souhlasím se Stanovým komentářem. Od Trumpa moc nečekám, ale i jen trochu realističtější postoje by pomohly. Vzhledem k tomu, že jsem volila Zemana jen z toho důvodu, že druhý kandidát byl něco jako Clintonová a Zeman se přece jenukázal lepší, než jsem čekala, je to i u Trumpa možné.

Trump alebo Clintonová? To je ako AIDS alebo rakovina!Aj keď som pravdepodobne pod vplyvom pôsobenia H.C.vo vláde USA.Trump vzbudzuje nádeje svojimi vyhláseniami o Rusku.Obama na začiatku svojej kariéry tiež vzbudzoval nádeje.No Trump je aj takýto:
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Donald-Trump-prezentoval-svoj-nazor-co-by-vykonal-so-Saddamovym-Irakom-A-analytikom-dosli-slova-277456

orinoko
25. 9. 2016 16:25

Na netu jsem narazil na minimalistickou analyzu – EUropa. Tezkotonazni trefa.
Vy ji mozna znate … ja do teto chvile nikoli.

peter.
25. 9. 2016 16:45

Dnes mala na podnet Nemecka Francúzska,V.B,USA, za EÚ p.Mogherini a politického prostitúta Pan Ki-muna zasadnúť RB OSN.Mala prejednať tzv.útok Rusov(Sýrčanov)na humanitárny konvoj a používanie zakázanej munície s bielym fosforom údajne používanej Asadovou armádou pri dobýjaní Aleppa.
V skutočnosti ale ide o likvidáciu spravodajských centier kde pracujú spravodajcovia z Izraela,USA a iných koaličných „protiteroristických“štátov.(viď články o odpálení striel Caliber z ruských lodí.Výsledkom zasadnutia malo byť ultomátum predložené Rusom.
Výsledok nepoznám,no tu je vyjadrenie Lavrova:
http://www.hlavnespravy.sk/sergej-lavrov-rusko-uz-nebude-viac-suhlasit-s-jednostrannym-zastavenim-bojov-v-syrii/836324

Clair
25. 9. 2016 16:56

Tož asi takhle: připojený článek, který vyšel dnes na RT uvádí, že se Duterte připravuje na planované manévry právě teď v říjnu v čele s am. armádou, která je t.č. umístěna na Okinawě, celkem 1400 plus 500 Filipinců. Takže veškeré harašení je zřejmě minulostí.

https://www.rt.com/news/360574-us-philippines-military-duterte/

Irena
25. 9. 2016 16:58

peter. napsal
a používanie zakázanej munície s bielym fosforom

https://cz.sputniknews.com/svet/20160924/3872052/usa-irak-bomby-bily-fosfor.html

Sio
Sio
25. 9. 2016 18:03

peter. napsal Trump alebo Clintonová? To je ako AIDS alebo rakovina!Aj keď som pravdepodobne pod vplyvom pôsobenia H.C.vo vláde USA.Trump vzbudzuje nádeje svojimi vyhláseniami o Rusku.Obama na začiatku svojej kariéry tiež vzbudzoval nádeje.No Trump je aj takýto: http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Donald-Trump-prezentoval-svoj-nazor-co-by-vykonal-so-Saddamovym-Irakom-A-analytikom-dosli-slova-277456 No, snad si tady ani nikdo nemyslí, že Trump je anděl a Clintonová ďábel. Takové úvahy jsou opravdu pro jednodušší lidi. Trump udělá to, co mu nařídí síly stojící za ním. A že nesplní víc než polovinu svých předvolebních slibů a prohlášení, o tom asi také netřeba pochybovat. Státní elity USA stojí za Clintonovou, to už začíná být zřejmé. Stojí za Trumpem… Číst vice »

Sio
Sio
25. 9. 2016 18:10
fajt
26. 9. 2016 5:03

http://politikus.ru/events/84504-smi-minoborony-rossii-i-pentagon-gotovy-soglasovat-reglament-po-sirii.html no, co k tomu dodat, snad Asadovi nedojdou bojovníci při té ruské nekonečné potřebě mít ameriku za partňora. ..)

fajt
26. 9. 2016 5:17

http://politikus.ru/articles/84508-e-mobil-i-pereletnaya-elita.html – delší, ale vyplatí si to přečíst – ano, Rusko je zdemoralizované a je tam nemlich stejně ošklivě patologický systém jako u jeho „protivníků“. ..)

hudryper
hudryper
26. 9. 2016 6:20

fajt napsal
http://politikus.ru/articles/84508-e-mobil-i-pereletnaya-elita.html

Jurij Poljakov je nejen spisovatel,ale navíc i humorista a těch bývá poskrovnu všude,i v Rusku. Jeho článek o „sociální spravedlivosti“ ruského kapitalismu by si zasloužil umělecký překlad a
zveřejněňování jako přílohu k Pjakinovým otázkám a odpovědím. Díky fajte za výborný tip .

fajt
26. 9. 2016 7:28

hudryper napsal Jurij Poljakov je nejen spisovatel,ale navíc i humorista a těch bývá poskrovnu všude,i v Rusku. Jeho článek o „sociální spravedlivosti“ ruského kapitalismu by si zasloužil umělecký překlad a zveřejněňování jako přílohu k Pjakinovým otázkám a odpovědím. Díky fajte za výborný tip . víte, ten článek ( a ilustrační obrázek to jenom jasně doplňuje) mi evokuje jeden film, kde v apokalyptickém světě plného mrazu jezdí ( bez přestávek ) jeden super vlak okolo zeměkoule, v něm jsou vagony rozděleny do společenských tříd, kde na konci vlaku vládne super kanibalská nálada a čím blíže k lokomotivě, tím více přepychu a… Číst vice »

peter.
26. 9. 2016 7:30

V uplynulých dňoch sa mal odohrať v LDR puč,ktorý I.Plotnickij prekazil a zlikvidoval pomocou bataliónu „Sparta“pod velením Motorolu ktorého za tým účelom vyslal do LNR A.Zacharčenko. Mohlo by sa zdať,že išlo o puč organizovaný kijevskou chuntou.Nie je to tak.Ide o pokračovanie likvidácie veliteľov a bojovníkov s nesprávnym-„komunistickým“zmýšľaním.Ide o to isté,čo sa robí aj v Rusku,keď sa pre triviálne dôvody vydávajú bojovníci s „nesprávnou“ideológiou do rúk kijevského gestapa,ide o atentáty na takýchto ľudí aj v Rusku.Plotnickij je surový vrah a pracuje pre V.Surkova.Je ťažké uveriť,že Putin o tom nevie. https://cont.ws/post/382748 https://www.youtube.com/watch?v=3UAI-srr-AU A idealisti sú vraždení ďalej.Možno preto,že ako povedal Pjakin o… Číst vice »

fajt
26. 9. 2016 9:27

peter. napsal
peter.

naprosté znechucení nad stavem, který na východní Ukrajině panuje, je mi líto lidí, kteří podlehli iluzi lepšího světa a přitom padli pouze za větší konta a majetek hrabivých zmetků. ..

Sio
Sio
26. 9. 2016 10:30

fajt napsal víte, ten článek ( a ilustrační obrázek to jenom jasně doplňuje) mi evokuje jeden film, kde v apokalyptickém světě plného mrazu jezdí ( bez přestávek ) jeden super vlak okolo zeměkoule, v něm jsou vagony rozděleny do společenských tříd, kde na konci vlaku vládne super kanibalská nálada a čím blíže k lokomotivě, tím více přepychu a kapitalistické nudy, jak to tak bývá, zadní vagony se vzbouří a snaží se dostat vypečenému mašinfírovi do kabiny, po cestě tam se grupa revolucionářů nebezpečně ztenčuje ( páč nikdo v ostatních vagonech se o svou nezaslouženou surrealistickou nudu nechce s chudákama podělit… Číst vice »

fajt
26. 9. 2016 11:19

Sio napsal Sio a představte si, Sio, že by na zemi během okamžiku přestaly platit některé fyzikální zákony a lidi by tak rázem ( a šokově) přišli o své technické zařízení, prostředky, přepychové zázemí, vymoženosti a své smrtící zbraně ( prak a oštěp bych jim ponechal ), ten náš odstup od přírody je tak značný, že mám za to, že 99 % lidu by do jednoho ročního cyklu další existenci prostě nedala ( taky z důvodů asocializace, která je dnes elementární vlastností každé lidské společnosti, státu, uskupení a drtivé většin rodin, těžce minoritní domorodce teď ominu ), ten zbytek by… Číst vice »

Sio
Sio
26. 9. 2016 11:37

fajt napsal a představte si,Sio, že by na zemi během okamžiku přestaly platit některé fyzikálnízákony a lidi by tak rázem ( a šokově) přišli o své technické zařízení, prostředky, přepychové zázemí, vymoženostia své smrtící zbraně ( prak a oštěp bych jim ponechal ), ten náš odstup od přírody je tak značný, že mám za to, že 99 % lidu by do jednoho ročního cyklu další existenci prostě nedala ( taky z důvodů asocializace, která je dnes elementární vlastností každé lidské společnosti, státu, uskupenía drtivé většin rodin, těžce minoritní domorodce teď ominu ), ten zbytek by musel rychle najít cestu ke… Číst vice »

peter.
26. 9. 2016 11:56

Sio napsal
nechal si říkat Praotec Sio.

Sio:
A ako by sa nazývali príslušníci vášho kmeňa,keď príslušníci kmeňa praotca Čecha sa nazývajú Česi?

fajt
26. 9. 2016 12:03

Sio napsal
Pokud by v Evropě zbylo jen 5 mil lidí, i na jihu by místa bylo dost. Odvedl bych tam svůj kmen a nechal si říkat Praotec Sio.

Sio, zapomněl jsem vám říci jedno sladké tajemství, sebral bych vám i oheň – prostě osekaná exotermní reakce by nebyla to pravé ořechové na opékání žrádla, či heretiků, počítám, že když praotec Sio, tak by k tomu bylo i nějaké vymahatelné desatero :-)

hudryper
hudryper
26. 9. 2016 12:10

peter. napsal
A ako by sa nazývali príslušníci vášho kmeňa,keď príslušníci kmeňa praotca Čecha sa nazývajú Česi?

On radši neodpovídá. Tož odpovím za něho : SIONISTI !

Irena
26. 9. 2016 12:56

http://www.interfax.ru/russia/529949
В Кремле назвали неприемлемым тон заявлений США по Сирии в Совбезе ООН

Irena
26. 9. 2016 13:08

hudryper napsal
On radši neodpovídá. Tož odpovím za něho : SIONISTI !

Teda takhle jsem se dlouho nenasmála.

Sio
Sio
26. 9. 2016 14:58

fajt napsal
Sio, zapomněl jsem vám říci jedno sladké tajemství, sebral bych vám i oheň–prostě osekaná exotermní reakce by nebyla to pravé ořechové na opékání žrádla, či heretiků, počítám, že když praotec Sio, tak by k tomu bylo i nějaké vymahatelné desatero

No tím spíše bych kmen Siů (čekal jsem kdy si někdo zasmečuje se sionisty) musel odvést na jih. Heretiky bych nechal topit v moři, pokud byste ho laskavě ponechal. :-)

Sio
Sio
26. 9. 2016 14:59

hudryper napsal
On radši neodpovídá. Tož odpovím za něho : SIONISTI !

Jojó, 3,14čoviny a bigbít, na to tě užije. :-)

Sio
Sio
26. 9. 2016 15:02

peter. napsal
Sio:
A ako by sa nazývali príslušníci vášho kmeňa,keď príslušníci kmeňa praotca Čecha sa nazývajú Česi?

Jelikož od Čech jsou Češi a ne Čechonisti, tak od Sia to budou Siové. To jste ještě neslyšel o slavném kmenu Siů? Sakra, to je na tom Slovensku úpadek vzdělání … :-)

Sio
Sio
26. 9. 2016 15:03

Irena napsal
Teda takhle jsem se dlouho nenasmála.

A o to mi šlo. Alespoň na chvíli jsem nad vámi převzal konceptuální řízení. :-)

fajt
26. 9. 2016 16:04

Sio napsal No tím spíše bych kmen Siů (čekal jsem kdy si někdo zasmečuje se sionisty) musel odvést na jih. Heretiky bych nechal topit v moři, pokud byste ho laskavě ponechal. já mám pro vás líbeznější name – Siovici – vody vám v poho přileju, klidně až po krk, ale držte si raději stávající vejšku ( i když nevím, jestli syrový maso a kořínky vás nedostanou trochu do kolen ), ale jih bych měl pro jinou faunu, něco co umí stovku za pár sekund, i když to váží několik tun a na svačinu by si dalo celou vaší poutnickou skupinu… Číst vice »

peter.
26. 9. 2016 16:09

Bože môj!
Nech všetci Bohovia a svätí ochraňujú svet pred týmto netvorom.Pravé oko škúli,ľavé vyvalené…už chýba len krv ktorá jej kvapká z huby.Hrozné voľačo!Dávno som nevidel nič hnusnejšie.Možno starú rozzúrenú Albrightaňu.
http://mtdata.ru/u7/photo80F9/20059075762-0/original.jpg#20059075762

peter.
26. 9. 2016 16:14

Sio napsal
Jelikož od Čech jsou Češi a ne Čechonisti, tak od Sia to budou Siové. To jste ještě neslyšel o slavném kmenu Siů? Sakra, to je na tom Slovensku úpadek vzdělání …

A to je od vás vSio?

peter.
26. 9. 2016 16:20

peter. napsal
A to je od vás vSio?

A výpravu na juh vám a vášmu kmeňu nedoporučujem.Globálne otepľovanie (alebo imigranti?) spôsobuje,že všetko z juhu zdrhá na sever.Už k nám dorazil šakal čabrakový,jedovaté pavúky a na ceste sú ďalšie južné exoty.

fajt
26. 9. 2016 16:33

comment image?oh=1a95569d0551ff627237ed1883bc21c9&oe=58760D74 – tak nám ta emerická kampaň za zvolení diktátora nějak přituhuje. ..)

Irena
26. 9. 2016 16:53

Poslechněte si Obamu a komentář Kiseljova
asi od 24:17
https://www.youtube.com/watch?v=-6e3_T7btqQ

Sio
Sio
26. 9. 2016 18:39

peter. napsal
A výpravu na juh vám a vášmu kmeňu nedoporučujem.Globálne otepľovanie (alebo imigranti?) spôsobuje,že všetko z juhu zdrhá na sever.Už k nám dorazil šakal čabrakový,jedovaté pavúky a na ceste sú ďalšie južné exoty.

Sakra … jste mě nalomil. Ale zas ta zima a bez ohně … myslíte, že by to migranti neotočili?

Sio
Sio
26. 9. 2016 18:39

fajt napsal

comment image?oh=1a95569d0551ff627237ed1883bc21c9&oe=58760D74 – tak nám ta emerická kampaň za zvolení diktátora nějak přituhuje. ..)

Nás chcete zabít? Takhle na noc …

Sio
Sio
26. 9. 2016 18:42

Irena napsal

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/389771-evropska-komise-doporucila-zrusit-viza-pro-ukrajince.html

Měli bychom zajistit vlakovou linku Lvov – Mnichov bez zbytečných zastávek, jízdné za lidovku.

fajt
26. 9. 2016 19:35

Sio napsal
Nás chcete zabít? Takhle na noc …

comment image?oh=d046a20d6d57dec07c08482e358941cc&oe=586C6039 – no dobře, tak vám pustím jiný obrázek :-)

peter.
26. 9. 2016 20:43

Sio napsal
Jelikož od Čech jsou Češi a ne Čechonisti, tak od Sia to budou Siové. To jste ještě neslyšel o slavném kmenu Siů? Sakra, to je na tom Slovensku úpadek vzdělání …

Čech-Česi-Česko-Czechia
Sio-Siovia-???

Sio
Sio
26. 9. 2016 21:07

peter. napsal
Čech-Česi-Česko-Czechia
Sio-Siovia-???

No, historie kmene Sia je mnohem starší, než si myslíte. Píše se o ní už v Bambusových análech:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sia