Diskuze k článku


 • fajt • 19. března 2017

  k tomu Putinovi, který některým lidem projevuje neskutečné milosrdenství ( prý nejsme jako oni – to tady bylo taky a dopadlo to tragicky ) a s některými se vůbec nepáře ( i když oba dva druhy by zasloužily pořádně bičem ), je to typicky ruská povaha – ale jestli se tohle líbí všem a jestli nakonec ponese požadované plody, tak to si nejsem vůbec jistý ( dobrota a blahosklonnost některé hovada posilují, výchova tímto směrem prostě nefunguje). ..)

 • zajoch • 19. března 2017

  Nevím fajte jak dobře znáte typickou ruskou povahu, že ji tak kategoricky hodnotíte. Poznámka, kterou jste uvedl v závorkách na konci svého komentáře, vzato ale obecně, naprosto sedí. Jen ve vztahu k samotnému článku bych ji považovala za mimo. Jelcina už nelze vychovávat a kdo ví, co je náplní jeho centra. Může to být jak jeho ocenění, tak jeho odsouzení. Jaká je Nina Jelcinová asi také nevíme, jaký účel má řád jí udělený také nevíme. Jistě se neuděluje za utrpení s životem vedle opilce.

 • zajoch • 19. března 2017

  Ještě bych ráda něco uvedla k typické ruské povaze. Myslím, že zobrazena je názorně v povídce „Jak neskonale trpělivý je ruský lid a jeho zem“ – Ivan Sergějevič Turgeněv: Lovcovy zápisky. Sám název povídky mluví.

 • koloděj • 19. března 2017

  Jelcin – ať byl, jaký byl, alkoholikem se stal až poté, kdy se dostal do „sevření“ demokratú. Podle mně to byl slaboch, a rozpory mezi „chci“ a „můžu“ nebo „musím“ řešil pitím.

  Nelze mu ale upřít jednu věc – i když trochu pozdě (na poslední chvíli) přesto rusku dal šanci svým odstoupením a předáním moci Putinovi. Kdyby toto neudělal, dnes by nebylo ani Rusko ani Putin, a možná ani my.

  Jestli mu „domluvil“ Putin, a co mu za to slíbil, je jiná věc, Jelcin prostě po mnoha letech opíjení udělal zásadně správnou věc, a pro západni „poradce“ a „politiky“ zcela nečekaně předal žezlo do správných rukou.

  Putin mu byl celou dobu nablízku (jako podřízený) a asi musel Jelcina znát dostatečně – jinak než my tady – když mu prokazuje takovou blahosklonnost. S jinými lidmi, které měl zpočátku ve svém kolektivu za dobré přátele se navždy rozešel. Opět – jen on ví, proč a proč naopak Jelcinovi kterého máme za darebáka zůstal věrný

 • Martin (už bez taky m) • 19. března 2017

  Předně Putin vyznamenal Jelcinovu ženu, nikoliv Jelcina samotného.
  Jakkoliv nechci snižovat špatné činy některých Sovětských a Ruských představitelů, minimálně od smrti Brežněva nebylo jejich rozhodování jednáním ničím a nikým neomezených vládců. Měli své limity, ostatně Putin je má též – přes svou schopnost „měnit hřiště i pravidla“ – právě sice postoji zásadovými, ale nikoliv neuváženými /“lámáním přes koleno“.
  Myslím že ocenění ženy Jelcina a účast na otevření toho „centra 5 kolony“ mají právě za úmysl „trošku“ je zneschopnit, udělat „uvnitř nich“ poněkud problémy. Co se týče Jelcina, měli mu spíše jeho odpůrci vyjadřovat nesouhlas, protest, etc. za jeho života. Nyní je to podobné jako řádění komunistobijců u nás 25 let po převratu…
  Vědět neznamená zaslepeně nenávidět, Rusko a RF zejména potřebuji ostře a zřetelně vidět – svět i skutečnou podstatu reality věcí a jevů.
  Mnoho lidí je ochotno ihned odsoudit kroky Vladimíra Putina, časem se ale obvykle ukazuje, že jednal cíleně s určitým úmyslem, kterým rozhodně není a nebyla podlézavost.
  Vzpomeňme prosím na jeho omilostnění Savčenkové a její výměnu… Komu dnes „šílená Naďa“ dělá více problémů? RF nebo Ukrajinské Kyjevské bandě?? Jako prostředek čehosi je velmi účinná, dtto nevidíme do „útrob“ Jelcincentra, jaký „efekt“ tam udělení řádu vyvolá.
  Počkal bych a soudil pomaleji – viz odsuzování Putina za jeho „slabost“ projevenou „odchodem“ ze Sýrie…
  Příkladů by bylo více. Ano, někde hynou lidé, je to smutné, ale nezabíjí je VP. V. V. Putin naopak má a je si vědom velké zodpovědnosti jak za lidi- národy RF, tak si je nepochybně vědom toho, jaký význam má a co Rusko představuje pro mnohé národy celého světa.
  Putin je skutečně velmi dobrý v onom Pjakinem nazývaném „nepřímém řízení“ -minimálně v rovině ovlivňování dění.

 • Béda • 20. března 2017

  Něco pro pobavení z kyjevského cirkusu:

  „„V důsledku blokády ztratila Ukrajina poslední sféru vlivu na toto území,“ oznámil Porošenko během zasedání Rady regionálního rozvoje v Kyjevě. Jeho projev přenášela televize 112 Ukrajina.

  Podle jeho tvrzení, následkem blokády ztratila Ukrajina kontrolu nad vlastním územím.„Zároveň byl zasazen úder ukrajinské energetice, hutnictví, rozpočtu,“ zaznamenal prezident.
  „Organizátoři blokády podváděli společnost, protože to nebyla blokáda Doněcka a Luhanska — jaká je to blokáda, když je tam díra na hranici, i s Ruskem také, několik set kilometrů dlouhá? Ve skutečnosti se ukázalo, že byla to speciální operace zaměřená na to, aby vytlačila okupované oblasti z Ukrajiny do Ruské federace,“ řekl během svého vystoupení.

  Porošenko taky podotkl, že organizátoři blokády musí být připraveni nést odpovědnost za své činy.“
  https://cz.sputniknews.com/svet/201703204954671-Porosenko-blokada-Ukrajina-vliv-Donbas/

  (takže náckové provedli speciální operaci, kterou odstřihli vzbouřenecké oblasti a vytlačili je z Ukrajiny).