Diskuze k článku


 • M.C. • 29. října 2017

  Co se Arktidy týče, tam mají Američané za Ruskem cca 15 let skluz, představa, že tento region ovládnou je dost fantastická

 • Martin (už bez taky m) • 30. října 2017

  http://tass.ru/armiya-i-opk/4685274

 • fajt • 30. října 2017

  https://cz.sputniknews.com/svet/201710306203221-rusko-vojaci-syrie-snizeni-pocet/ – vládní armáda kontroluje asi 95 % území republiky, a závěrečná ofenzíva na pozice teroristů nepotřebuje velkou ruskou podporu. (??) – s americkými partňory a překabátěnou ISIL určitě. ..)

 • fajt • 30. října 2017

  https://cz.sputniknews.com/svet/201710306206935-putin-biologicky-material-rusove/ – že by nějaký sběratel lidských exkrementů. ..)

 • peter. • 30. října 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=712oMasf11A

 • fajt • 31. října 2017

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/205642-putin-dnes-razne-odsoudil-stalinske-represe/ – těch skoro 70 bilionů rublů páté kolony je pro Kreml opravdu nepřekonatelná překážka. ..)

 • Bety • 31. října 2017

  fajt napsal
  íjna 2017
  https://cz.sputniknews.com/svet/201710306206935-putin-biologicky-material-rusove/ – že by nějaký sběratel lidských exkrementů

  Dana se tu už tak často neobjevuje, takže se fajt zřejmě rozhodl to vakuum
  zaplnit.

 • Martin (už bez taky m) • 31. října 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=yYOHVEbNCMw

 • fajt • 31. října 2017

  Bety napsal
  Dana se tu už tak často neobjevuje, takže se fajt zřejmě rozhodl to vakuum
  zaplnit.

  tím, že jsem se zeptal ? ani hlavní manekýn Kremlu to úplně zcela nevysvětlil, co tím chtěl jeho boss říci https://cz.sputniknews.com/svet/201710316210774-peskov-putin-slova-odber-biologicke-vzorky-rusove/ – takže jaký ruský bio materiál to zahraniční agenti v Rusku sbíraj, víte něco věcného na tohle téma a nebo Vám stačí jakési temné vyřčení strýčka Vovy a pak zase celé měsíce nic. ..)

 • fajt • 31. října 2017

  https://cz.sputniknews.com/svet/201710316209168-tillerson-usa-syrie-armada/ – válka je mír a mír je válka, na místě ruských kontraktorů bych buď ze Sýrie odešel a nebo bych si v kolimátoru či jiné bojové optice hledal svého budoucího pruhovaného vraha ( na záda doporučuji nasadit pěchotní minu, páč důvěra se mezi bajci taky moc nenosí). ..)

 • fajt • 1. listopadu 2017

  http://politikus.ru/events/101050-reinkarnaciya-igil-ssha-gotovyat-v-sirii-novyy-irakskiy-scenariy.html – Sýrie je rozdělena, jedna třetina půjde za Ruskem ( a Asadem), druhá za Tureckem a poslední ( bohatá na naftu ) za americkou korporací – takhle se dělá velká politika bohatých u které umírají po tisících chudí jak majetkem, duchem , tak i selským rozumem. ..)

 • M.C. • 2. listopadu 2017

  fajt napsal

  http://politikus.ru/events/101050-reinkarnaciya-igil-ssha-gotovyat-v-sirii-novyy-irakskiy-scenariy.html – Sýrie je rozdělena, jedna třetina půjde za Ruskem ( a Asadem), druhá za Tureckem a poslední ( bohatá na naftu ) za americkou korporací – takhle se dělá velká politika bohatých u které umírají po tisících chudí jak majetkem,duchem , tak i selským rozumem. ..)

  Vy se chystáte zemřít???

  Já jenom, že mi připadáte jako chudý duchem i nepolíbený selským rozumem.
  Časy, kdy se dění ve světě řídilo přáním Washingtonu jsou už pár let pryč, pokud jste si nevšiml. Teď už se o dění ve světě rozhoduje jinde a Američané dělají jenom to, v čem jim ostatní nedokážou efektivně zabránit.
  Ještě pořád je toho docela hodně, ale už to není co to bývalo a stav se stále zhoršuje. Tzv. Kurdové sice obsadili východní břeh Eufratu, ale nemají šanci se tam udržet – arabské obyvatelstvo je nepovažuje za osvoboditele, ale za další okupanty a vzhledem k dění v Iráku a na severu Sýrie se Kurdové budou muset stáhnout na svá území a s Assádem a s Ruskem se domluvit. Teď byl zrovna v Moskvě nějaký kurdský předák.
  Američané samozřejmě nebudou chtít ten pás území vyklidit, protože by to znamenalo vyklizení celé oblasti, což si nemohou dovolit.
  Něco jim bude ponecháno, ale určitě ne všechno.

  Závod o přečerpávací stanici T2 a město Abu Kemal vyhrají zřejmě Syřané a Íránci.
  To je problém No.1, kvůli kterému celý konflikt vůbec vznikl – aby nemohl vzniknout souvislý pás území pod kontrolou šíitů od Perského zálivu ke Středozemnímu moři, aby tento pás neovládaly státy jejichž vlády nejsou ochotny skákat jak ve Washingtonu pískají a aby nebylo možno po této trase tlačit ropu a plyn do syrských přístavů. Protože z toho by tekly tranzitní poplatky Sýrii, bylo by to rychlejší, protože by to obcházelo Hormuzský průliv a Suezský průplav.
  Spojené státy dělají co mohou, aby si znepřátelily iráckou vládu a musí to nějak kompenzovat, proto musely mlčky přihlížet vytlačení Kurdů na sever Iráku.
  Čímž ale zase dost zklamaly Kurdy. Jakoukoliv snahou o podporu vzniku kurdského státu, byť třeba na úkor Sýrie a Iráku postaví proti sobě Turecko.

 • M.C. • 2. listopadu 2017

  Pokračování předchozího:
  Turecko zcela správně předpokládá, že vznik kurdského státu povede k eskalaci snah tureckých Kurdů o odtržení jimi obývaných území od Turecka.
  Ve snaze tomu předejít Turecko část kurdských území podél své jižní hranice vojensky obsadilo pod záminkou pomoci v boji proti IS.
  Erdogan po tom podrazu z loňska Američany taky moc nemusí a jejich šachování s Kurdy není nakloněn.
  Dle dohody z poslední schůzky v Astaně Turecko obsadí hornatou část syrské provincie Irbíl podél své jižní hranice a bude tam udržovat pořádek.
  Rusové obsadí nárazníkové pásmo podél hlavní silnice do Aleppa a zbytek provincie Irbíl obsadí íránské oddíly.
  Turecko už s obsazováním začalo, Rusové a Íránci se zatím věnují pro ně důležitějším věcem. Ale bylo to veřejně oznámeno, aby se na to Al-Nusra a spol mohli připravit. Uvidíme, kolik z nich bude mít dost rozumu na to, aby se stáhli do tureckého sektoru.
  Protože až Rusové a Íránci dokončí práci u Abu Kemalu a uvolní se jim lidé a technika, tak bude pozdě nejen bycha honit, ale i někam utíkat.
  Idlíb leží v těsné blízkosti základny Chmejnim, takže obsazování ruského a íránského sektoru v Idlíbu bude podle toho vypadat.
  Americko-kurdsko-irácko-syrsko-turecký problém bude zatím ponechán přirozenému vyhnití a bude se licitovat.
  Vytlačením zbytku islamistů do hor v Idlíbu, kde moc ropy není se Assádovi opět uvolní další lidé a technika a bude moct dořešit různé enklávy na jihu.
  Američané budou mezitím muset vyřešit svoje turecko-irácko-kurdské dilema.
  Pokud přestanou podporovat vznik kurdského státu, tak sice urovnají vztahy s Tureckem a Irákem, ale Kurdům zbyde jedině autonomie v rámci Sýrie. Pokus o vznik samostatného státu by Turci a Iráčané zlikvidovali vojensky.
  Když nepřestanou, budou mít ostrov mezi třemi nepřátelskými zeměmi

 • M.C. • 2. listopadu 2017

  Dokončení:
  Uvidíme, co se nakonec podaří zúčastněným stranám ulicitovat.
  Američané oblast úplně nevyklidí, na to je příliš důležitá, to by byl šach mat na Velké šachovnici. Vyhrát nemohou, tak to budou směřovat k patu.
  Jak přesně ten pat bude vypadat si už netroufám odhadovat. Bude to něco za něco, jako obvykle v mezinárodní politice.

  Děj se vůle Boží! (Inš Alláh!)
  Bůh je veliký!! (Alláh akbar!!)