Diskuze k článku


 • fajt • 4. února 2018

  na netu proběhla fotka mrtvého ruského pilota ( Su 25 ) , kde nad ním stojí jedinec v americké uniformě – snad nešlo o vojenského poradce mocnosti, která tímto posílá jasný signál účastníkům konference o Sýrii, která proběhla v Soči. ..

 • Martin (už bez taky m) • 4. února 2018

  fajt napsal

  na netu proběhla fotka mrtvého ruského pilota ( Su 25 ) , kde nad ním stojí jedinecv americké uniformě – snad nešlo o vojenského poradce mocnosti, která tímto posílájasný signál účastníkůmkonference o Sýrii, která proběhla v Soči. ..

  Už dostali „laskavou odpověď“ za toho mrtvého vojáka…
  Krupobití pum a raket…
  Fotky ostatků „zoldáků“ a „poradců“ Vám nepošlou.
  Kafilérku netřeba snímat…
  A co se týče MANPADs, tak“zahrávání s ohněm“ mělo zatím vždy jen jediný výsledek…
  Vykoupit všechny – jako v době „postingerové“ – již nepůjde.
  Je ale „doba mobilová“, a tak hojní“uživatelé“ zvládající alespoň „těžkou fyzickou námahu“ spočívající v ovládání dotykového displeje či zamatlané miničočky na všech stranách nepochybně brzy přinesou další „úžasné zpravodajství“…
  Nejspíš si v odvetě zastřílel opět i „plochodrážní Alexander“…
  Nebojte fajte, mají jich již dost.
  Na všechny „potřebné“…
  Ale válka je válka – i když „po česku“ správně VŮL…
  http://www.interfax.ru/russia/598397
  https://www.novayagazeta.ru/news/2018/02/03/139203-cit-obnaruzhila-dokumenty-pogibshego-pilota-rossiyskogo-su-25

 • Martin (už bez taky m) • 4. února 2018

  http://kremlin.ru/events/president/news/56772

 • fajt • 4. února 2018

  Martin (už bez taky m) napsal
  Martin

  mno, to je dost sporné jestli trefili ty správné šmejdy ( možná by nebylo od věci vypnout patřičnou us zásobovací loď a námořníky v nejistotě nechat na bezvládné lodi pár dní – to by asi trochu Pentagon vyvedlo z míry, ale takhle… ), nevím, ale oficiální oslavy vítězné bitvy o Stalingrad asi Kreml neplánuje ( a měl by, protože tahle bitva dodnes fašistům leží v žaludku, patřičný důraz na tohle výročí by vydal jasný signál ke všem nepřátelům pravého Ruska … jenže dnes se i v Kremlu hraje o jinačí hodnoty /a cíle/ než bývaly kdysi ). ..)

 • Martin (už bez taky m) • 4. února 2018

  Na všechny šmejdy dojde…
  VŠEHO jenom dočasu…

 • fajt • 4. února 2018

  v Sýrii ještě bude sestřeleno ruských letadel – měli bychom si na to zvyknout přesně tak, jak to udělal Kreml. ..)

 • zajoch • 4. února 2018

  fajt napsal

  v Sýrii ještě bude sestřeleno ruských letadel – měli bychom si na to zvyknoutpřesně tak, jak to udělal Kreml. ..)

  Ze strany fajta taková psychologická válka na málo významné úrovni.

 • zajoch • 4. února 2018

  Během roku bude ruské letectvo vybaveno dodávkou přes 100 kusů techniky – modernizované stíhačky Su-35 S, Su-30 SM, bombardéry Su-34 a vrtulníky Ka-52, Mi-28 a Mi-8. K tomu i jiné typy letecké techniky, přes 10 souprav raketových komplexů země-vzduch S-400 a Pancir-S
  https://www.pravda.ru/news/districts/04-02-2018/1368814-vks-0/

 • Bety • 5. února 2018

  fajt -slyšel jste někdy o válce bez obětí? Co třeba vámi zmiňovaný Stalingrad?
  Tam bylo obětí… a přesto byly nutné.
  Putin stalingradské oběti uctil, jak jistě dobře víte. Ale vy nevynecháte sebemenší
  příležitost k tomu, abyste mu udělil černý puntík. Nedávno jste mne označil jako
  zarputilou… jak byste v této souvislosti označil sebe??

 • peter. • 5. února 2018

  Bety napsal
  Putin stalingradské oběti uctil,

  Bety!
  Áno uctil.
  Ale prečo dovolil,aby bol zo zástav odstránený „Znak víťazstva“ ?(mimochodom,ten znak – kosák,kladivo a päťcípa hviezda,je chránený zákonom).Vzbudilo to veľké pohoršenie aj v diskusiách na ruských weboch.
  Sám Putin sa vyjadril v jednom zo svojich už tohoročných prejavov,že je „bohužiaľ“nevyhnutné zbaviť sa aj spomienky na to,čo je Rusom najdrahšie.Čo to tak asi môže byť?
  Keď vidím preglejkou zakryté mauzóleum v deň osláv dňa víťazstva,keď vidím ako beztrestne liberáli obsierajú hrdinov VVV,keď si spomeniem na koľuzurengoju,nedávno zadržané dievčatá(10 -trieda)ktoré sa natáčali na video ako pľujú do večného ohňa na pamiatku padlých červenoarmejcov(o deň neskôr to zopakovali chlapci – školáci ktorí zasypali „večný oheň“v Moskve snehom) a keď čítam o rehabilitácii vlasovcov v „Jeľcin Centre“ v Jekaterinburgu,tak sa sám seba pýtam : „Čím bude pre mňa Rusko bez hrdosti na éru socializmu a na víťazstvo ZSSR vo VVV?Načo mi bude kapitalistické Rusko?A ako dlho potrvá,kým sa aj z neho stane hračka v rukách svetových bankárov a sionistickej verchušky?
  Článok o „zamaľovanom „Znaku víťazstva“ som sem umiestnil včera.Je tam aj zmienka o tom,koľko ulíc,námestí a staníc metra v Paríži,Lyone aj v Bruseli nesie názov Stalingradu.V Rusku také pomenovanie čohokoľvek neexistuje.Vedenie štátu ktoré chce vymazať zo svojej historickej pamäte najslávnejšie obdobie svojej existencie,vedie ten štát do záhuby.

 • Martin (už bez taky m) • 5. února 2018

  Až půjdu letos v květnu k pomníku padlým osvoboditelům,
  půjde tam i za tohoto vojáka…
  Čest jeho památce!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/462498-sestreleny-rusky-pilot-bojoval-i-na-zemi-nakonec-na-sobe-odpalil-granat.html

 • Martin (už bez taky m) • 5. února 2018

  A už „Rusové používají chlór, a bombardují vesnice, obytné domy a nemocnice“…“rebelů“…jak praví svatí z „organizace civilní ochrany“ Bílé přilby…
  No a když to navíc napíše Reuters a list The Wall Street Journal…
  „Podle listu The Financial Times byl nasazen i plyn“…
  -no tak tomu musíme „věřit“ jako „demokratické a svobodné pravdě boží“…
  Janda musí zažívat sérií orgasmů…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/462487-rusko-odpovedelo-na-sestrel-suchoje-tvrdymi-udery-podle-ft-v-syrii-nasadilo-i-chlor.html
  A teď ještě tu „o Santa Klausovi pravdy a lásky“, prosím…

 • peter. • 5. února 2018

  Martin (už bez taky m) napsal
  Janda musí zažívat sérií orgasmů

  No. Keď si pustí toto video,tak určite!
  https://kp-platform.cdnvideo.ru/kp/mp4/54/635633_1516190120.mp4

 • fajt • 5. února 2018

  Bety napsal
  Bety

  byly i takové války, které se obešly bez ztrát na životech – ale bylo jich po čertech málo a probíhaly v daleké minulosti, kdy lidé byli chytřejší, lidštější a měli více rozumu – dnes znám ( světový ) mír, při kterém umírají miliony nevinných a nikoho to v podstatě nesere ( protože kdyby to lidem vadilo, tak o tom jenom planě nežvaní) – od dob povinného vojančení vím, jak lehce člověk může přijít o život a jak se tenhle fakt dá lehce ignorovat i v osobní rovině jedince, který se o to ( z nedbalosti, či záměrně) přičinil, protože dobro a kladná vůle ( z toho vyplývající svědomí) nejsou lidskou přirozeností, proto se snažím vidět lidi realisticky a ne tak, jak to chtějí ( či vynucují) z různých důvodů oni, proto jsem taky zdravě obezřetný a nevěřím pouhým slovům ( hlavně mocných ), když u toho činy říkají a vypovídají něco jiného. ..

  p. Peter vám už dost napověděl ohledně stavu historické paměti ( Stalingrad nevyjímaje ) a její současné aplikace v Rusku, pokud se vám to jeví jako málo, tak si řekněte a já vám dodám další linky – asi vás to nepřesvědčí, ale nechci vypadat za nezdvořáka a nebo dokonce za ulhaného trolla. ..)

 • zajoch • 5. února 2018

  Bety, začínám si myslet, že jsou zde diskutující, kteří tomu čemu chtějí věřit tak věří. Potom s tím zde mávají a přesvědčují ostatní o své vyčtené „pravdě“. Asi je to také chtěná „pravda“. To co se jim nehodí tak pomíjejí. Samozřejmě, mají nárok na svůj pohled na věc, ale my také máme nárok na svůj pohled na věc a můžeme si myslet, že není všechno to co se napíše na ruských stránkách poctivé. Tím chci říci, že pánové peter a fajt si mohou vybírat to co je pro hlavu ruského státu nepříznivé, ale my to můžeme přijímat s nedůvěrou a podezřením, že to na ruských stránkách není psáno s poctivými úmysly. A kdoví jestli po pravdě. Pokud můžeme soudit podle výsledků vedení ruského státu, úspěchy se za léta posledního prezidenta popřít nedají.

 • fajt • 5. února 2018

  zajoch napsal
  zajoch

  p. zajoch, já tady jenom glosuju ( padni komu padni dle zásad, které jsem už několikráte napsal a nejsou v žádném případě zákeřné, či účelově nepřátelské ) , k tomu občas dám link, abych některé věci zazdrojoval , či potvrdil, nikdy jsem nepsal , že mám patent na pravdu a nebo že by můj pohled na svět, události a procesy byl natolik bezvadný, že se o tom už nemá a nesmí diskutovat , natož abych někomu bránil v jeho světonázoru – to samé oceňuji u druhých diskutujících ( samozřejmě zlý úmysl a placené štvaní netoleruji a dávám to nositelům nepravostí dost jasně najevo, za to taky nesu svou osobní zodpovědnost ). ..)

 • peter. • 5. února 2018

  zajoch!
  Považoval by som za férové,keby ste sa vyjadrila konkrétne.Ktorý z webov na ktorý odkazujem je protiputinský a čo z toho na čo som poukázal je nepravda.Prípadne by ste mohla uviesť tie správne weby,kde sa píše tá pravda ktorú na rozdiel odo mňa a fajta čítate vy. Ja nemám v úmysle vás alebo hocikoho iného presviedčať a vnucovať mu svoje názory,lebo si myslím,že ak súdny človek s niečím nesúhlasí,tak si o tom niečo naštuduje už len preto,aby našiel pre svoj nesúhlas pádne argumenty.Prepáčte ale to,že sa Rusko za 18 rokov vlády Putina zdvihlo z kolien už mnohým nestačí,najmä keď,Putin nie je všemocný a je vo svojej činnosti obmedzovaný.Aj Pjakin píše,že Rusko je ešte vždy nesvojprávne.Ale je pre mňa dosť odpudivé,keď sa niekto pasuje za bojovníka proti kapitalizmu,ľavičiara – obhajcu socializmu, ZSSR a potom vo svojom slepom obdive k jednému človeku je schopný hodiť za hlavu svoje celoživotné presvedčenie.
  Tak ešte raz! Putin buduje v Rusku kapitalizmus!Tvrdo odmieta socializmus a všetko,čo je s ním, so Stalinom a KSSZ spojené.Výchova mládeže v RF vedie k znevažovaniu historickej pravdy o II.svetovej vojne v zmysle poučky „Keď chcete poraziť svojho nepriateľa,vychovávajte jeho deti“.O nič lepší nie je ani Grudinin,ktorý zase raz zaperlil:
  https://politikus.ru/v-rossii/104401-syn-veterana-obeschaet-razobratsya-s-grudininym-za-sravnenie-soldat-vov-s-baranami.html
  A vôbec!Tak D.Trump ako aj Putin,Kiska a Zeman sú len „šábes góji“-sluhovia ktorých ktosi postrčil na viditeľné posty.
  A diskusia….to je súboj argumentov a protiargumentov.Nie vzájomné potľapkávanie sa po pleci a vyjadrovanie si súhlasu navzájom.
  Ja mám Rusko a Rusov rád a prajem im len to najlepšie.Aby zaviedli vo svojom štáte taký spoločenský systém,ktorý by chceli napodobniť aj iné okolité štáty.

 • Bety • 5. února 2018

  peter. napsal
  Ja mám Rusko a Rusov rád a prajem im len to najlepšie.Aby zaviedli vo svojom štáte taký spoločenský systém,ktorý by chceli napodobniť aj iné okolité štáty.

  To bych si přála také. Jen se mi zdá, že už teď by se k napodobování našlo poměrně dost – zvyšování suverenity místo jejího propadu, zvyšování obranyschopnosti místo její praktické neexistence, zvyšování kvality potravin a zajištění potravinové soběstačnosti místo…(to by bylo na pěkně dlouhé lokte), hájení zájmů svého státu na mezinárodní úrovni, postupné zvyšování platů……a pokud možno smírné řešení konfliktů, které by mohly vést k velké válce, nebo minimálně k velmi velkým problémům nejen v Rusku.
  A to vše proti silné mezinárodní opozici a opozice je velmi slabé slovo, i proti silné a bohaté opozici vnitřní. Jestli se vám to zdá na jednoho chlapa málo, tak mi najděte jiného, který toho bez vnější pomoci dokázal víc.
  Jistě to pořád není socialismus, ale je tam podpora státních podniků, což je z mého hlediska důležitý krok správným směrem. Je umění možného a nemožného.
  A ačkoliv Putin dokázal něco, co se po jelcinovské éře zdálo opravdu nemožným,
  chcete po něm něco, co zatím není reálné. protože doufáte, že to jaksi samo sebou
  zvrátí ten propad v bývalých soc. státech. Jenže samo sebou to asi nepůjde,
  to spíš patří do kategorie tzv. zbožných přání.

 • zajoch • 5. února 2018

  Vážený peter, vy zde po mně chcete nemožné. Proč bych vám měla vyjmenovávat protiputinovské weby, když by to stejně k ničemu nebylo. Tady přece nejde o weby, ale o informace z nich vybírané a předkládané čtenářstvu jako informace platné a to přece děláte. Samozřejmě, že mohou být platné, ale také nemusí. Jenom je pro mne s podivem, že volíte ve velké většině informace, které jsou s ohledem na ruského prezidenta negativní. Chápu, že Pjakinova relace a články, které se dostanou na OM v překladech jsou pro Rusko a jeho vůdce příznivé. Vy možná chcete poukázat i na negativa. Vyvážit to. Snad. Ovšem toto vaše konstatování: „A vôbec!Tak D.Trump ako aj Putin,Kiska a Zeman sú len „šábes góji“-sluhovia ktorých ktosi postrčil na viditeľné posty“ je pro mne velice nejisté. Kde berete odvahu takto kategoricky soudit? Odkud máte tu jistotu? Od Pjakina, který se často odvolává na globálního prediktora a jeho řízení světa a vy si to aplikujete po svém? Ovšem Pjakin, pokud jsem to pochopila, nepovažuje Putina za sluhu někoho, ale za člověka, který dokáže za nepříznivých podmínek vnucovaných mu zvnějšku vybruslit z celé té šlamastyky, která je kolem Ruska i uvnitř Ruska, ve prospěch Ruska. Občas se pozastavujete nad rozhodnutími Putina a popisujete jak byste jednal vy. Není na tom nic zlého, ovšem podle mne by bylo správné připustit, že řešení, které považuji za správné já, nemusí být taktické a šikovné a tedy správné a nakonec by to mohlo uškodit. Přímá reakce není vždycky dobrá reakce.
  Odpověď, kterou vám zde dala Bety, považuji za rozumnou a správnou. Dovolím si ji doplnit: Jistě je v Rusku dost věcí špatných, ale Rusko má také svého ministerského předsedu a ministry a ti zodpovídají za své resorty. Myslíte, že Putin může stát každému za zády a řídit jednotlivá ministerstva za ně?

 • peter. • 5. února 2018

  zajoch napsal
  Samozřejmě, že mohou být platné, ale také nemusí.

  A čo také z toho na čo som poukázal nemusí byť platné?
  Viete,toto naozaj už nie je žiadna diskusia a na polemiku nemám chuť.Už som na to starý aby som si kazil náladu hádkami.

 • fajt • 5. února 2018

  peter. napsal
  peter

  Peter, říkal jsem si proč Jelcin pustil na své místo Putina, proč Putin dnes chrání jeho rodinu a nechává v Rusku stavět mezi pátou kolonou a ruskými liberály jeho přepychový kult, ale přitom sanoval ruské hospodářství a společnost ( k tomu modernizuje ruskou armádu i přesto, že evidentně nebrání další privatizaci země a americkým vrahům ustupuje ) , docela zajímavě na to odpověděl jeden diskutující na ru webu, protože prý světoví vládci, po kolapsu sovětského svazu zjistili, že tuhle zemi nemůže žádný jiný národ ani celosvětově poskládaná armáda otroků efektivně ( pro ně ) osídlit, proto ta zdánlivě příznivá sociální politika Kremlu i k ruskému národu ( která ale má své hranice) při všech neřestech ( které se stupňují a sofistikují ) liberalismu s ruským akcentem ( no a armáda se nakonec může hodit při blokaci Číny, která si nastalou situaci plně uvědomuje ). ..)

 • zajoch • 6. února 2018

  Peter, dobrá tečka. S radostí přijímám a zdravím.

 • Martin (už bez taky m) • 6. února 2018

  citace z PL:
  Na náměstí Padlých hrdinů se další den konala velkolepá vojenská přehlídka. Místopředseda KSČM Josef Skála, který měl na hlavě stejnou čepici jako bývalý afghánský prezident Hamid Karzaj, byl v komentáři Jandy pasován na sovětského maršála. „Nevěděl jsem, že Janda dělá také módní policii,“ vtipkoval. „Dnes si kdejaká chátra otírá špinavou šlejfírnu o lidi, kteří rozdrtili režim nacistické genocidy. Nějaké rusofobní hovado mě nebude v tomto duchu předělávat,“ dodal už beze srandy.

  „Stalingradská bitva byla gigantický skutek, před kterým se člověk mající jen trochu zdravého rozumu a morálky pokloní hlavou až k zemi. Něco takového dokázat poté, co se Hitler prošel od Polska ke kanálu La Manche za necelých deset měsíců a Charles de Gaulle popisuje, jak všichni zvedli ruce a neměli vůli se bránit, bylo nadlidské. Tady se bránili muži, ženy, často i děti,“ podotkl a dodal: „Byl jsem zde na sklonku šedesátých a počátku sedmdesátých let. Stál jsem před Pavlovovým domem, což je jediný dům z dob bitvy ponechaný jako relikt války. Tehdy jej bránil také chlapík, který byl při obraně domu zasažen do hlavy a neviděl. Více než dvacet let neviděl, pak ho léčili a zrak mu vrátili. Vyprávěl mi, jak si zapamatoval Stalingrad v totálních troskách a následně viděl až zcela nové město. Plný těchto dojmů z mládí se sem rád vracím.“

 • Martin (už bez taky m) • 6. února 2018

  Je tam k textu níže výstižná i diskuse…

 • fajt • 6. února 2018

  https://magazin.panobcan.sk/krvava-pomsta-za-mrtveho-ruskeho-pilota-zacala/ – Major Roman Filipenkom členom ukrajinskej armády až do roku 2014. Jeho Su-25SM-56, registračné číslo RF-95486, sériové číslo 10393 slúžil na vojenskom letisku Belbek pri Sevastopole. Roman Filipenko odmietol bojovať po Majdane na ukrajinskej strane a prijal ruskú prísahu. ..