Svět ruskýma očima 519

 

Evropa hledá v Rusku záchranu před aliancí USA s Anglií

Vladimir Karasjov

2. srpna 2019

Spojené státy dokončují spolek s Británií. Ten má vytvořit důležitou konkurenci EU. Nový britský předseda vlády Johnson by chtěl co nejrychleji opustit EU.  Trump vyslovil přání vytvořit s Londýnem zónu volného obchodu. Podle něho překážely obchodu mezi oběma státy právě vztahy Londýna s EU a po odchodu Británie z EU naroste obchod pětinásobně.

EU prožívá silnou politickou a hospodářskou krizi. Z funkce odchází Merkelová. Macron se snaží převzít prvenství v EU a připomenul tak zvanou „daň na Google“. Francie zavádí tříprocentní daň na zisky Google, Amazonu, Apple, Facebooku a dalších amerických internetových společností ve Francii.

Na revanš pohrozil Trump uvalením cel na francouzská vína. Na svém Twitteru okomentoval rozhodnutí francouzského prezidenta dost nekorektním způsobem: „Jestli je někdo povinen ukládat daně našim vynikajícím společnostem, potom je to jejich rodná země USA. Brzy oznámíme zásadní odvetná opatření na Macronův nesmysl. Vždycky jsem říkal, že americké víno je lepší než francouzské.“

Takto rozpoutaná obchodní válka mezi USA a Francií je svéráznou zkouškou pro evropské země. Koho Evropa podpoří?

Události probíhají na pozadí snah Německa a Francie dokončit co nejrychleji Severní proud 2 a sblížit se s Ruskem. Evropští experti předpovídají po navrácení ruské delegace do Rady Evropy úplné zrušení sankcí na RF.

Západní analytici již nepovažují  Ukrajinu za dostatečný důvod pro sankce. Západ na Ukrajině zpomalil, má na starosti důležitější věci. Macron hodně nasliboval Zelenskému, ale připravuje setkání s Putinem. Pozval jej do svého letního sídla  Fort Breganson a poukázal tak na dosažené osobní vztahy. K setkání obou prezidentů dojde několik dní před summitem Velké sedmičky ve Francii. Francie chce najít v ruském státě spojence pro íránský jaderný program. Po odstoupení USA z jaderné dohody s Íránem se Macron snaží zachránit situaci. Rusko má na Írán velký vliv a může být klíčem k dohodě.

Evropští vůdci jsou postaveni před volbu – buď se budou dále pohybovat v americkém koridoru ničíce vlastní hospodářství a budou hledět jak USA s Anglií společně oslabují EU, nebo se utkají s vlastní rusofobií, otočí se k Rusku čelem, zruší sankce, vybudují normální vztahy ve všech směrech a v poklidu přezimují hřejíce se od ruského plynu.

Francie a Německo se již rozhodly. Budou tou evropskou lokomotivou, která potáhne vagony k Rusku. Komu to nebude vhod, může dva či tři vagony odpojit.

Převzato z News-front.info

***

USA a Evropa se neshodnou v přístupu k Íránu

Nikolaj Bobkin

3. srpna 2019

Od 31. srpna poběží sankce proti íránskému ministru zahraničí Zarífovi. Íránský prezident Rouhání označil takové rozhodnutí za dětinské, bránící diplomacii a v EU uvedli, že „nemá pro Brusel velký význam“.

Pompeo řekl v prohlášení k sankcím, že íránský ministr zahraničí byl zapleten do podpory íránských teroristů, do mučení a do dalších zlovolných akcí po celém světě. Na ministerstvu financí USA toto rozhodnutí objasnili jinak. Zaríf byl prý potrestán proto, že „jednal, nebo chtěl jednat jménem“ ajatolláha Chamenejího, na kterého byly zavedeny sankce koncem června. Zároveň se ve státní administrativě z nějakého důvodu domnívají, že sankce proti nejvyššímu íránskému diplomatovi neomezí možnost USA jednat s Íránem.

Samozřejmě to tak není.Trump sice ujišťuje o své otevřenosti k jednání bez předběžných podmínek, ale Pompeo a Bolton dávají Íránu ultimáta. Podle Pompea administrativa stále hledá „diplomatické řešení“, ale „jediná cesta vpřed je prý všezahrnující dohoda, zacílená na celé spektrum (íránských) hrozeb“. Jinak prý bude „kampaň na diplomatickou izolaci a maximální  ekonomický nátlak (na Írán) pokračovat“.

K tomu USA vytvoří evropským spojencům, kteří pracují na zachování jaderné dohody z roku 2015 doplňující překážky. The Politico upozorňuje na prohlášení EU, která se rozhodla ignorovat americké sankce proti Zarífovi. Je to také příklad neshody Washingtonu a Bruselu.

V posledních měsících balancují Washington a Teherán na pokraji války. V EU neexistuje podpora „maximálního nátlaku“ na Írán, Evropané přistupují s velkými obavami k možnosti další eskalace napětí v Perském zálivu. Na straně USA nejsou země, které by byly ochotné nechat se jimi zatáhnout do války proti Íránu.

I přes oficiální žádost Washingtonu o pomoc „při boji s íránskou agresí“ dává Berlín najevo nechuť připojit se k americkému válečnému námořnímu útoku v Hormuzské úžině. Německý ministr zahraničí Maas mluví o přání Německa zeslabit  napětí ve vztazích s Íránem. Generální tajemník NATO Stoltenberg vychází z toho, že oficiální žádost k vojenské alianci na zahájení mise v Hormuzském průlivu nepřišla a tato americká iniciativa se nebude posuzovat. Velvyslanec USA v Německu vyzval vládu Merkelové „vzít na sebe globální odpovědnost v souladu se svým hospodářským vlivem“. Když to Němci ignorovali, připomenul jim, že „Amerika dost obětovala, aby pomohla Německu zůstat součástí Západu“. Dal také na vědomí, že je prezident USA nespokojený s tím, že se Německo vyhýbá konfliktu s Íránem. Přitom v rozporu Washingtonu a Berlína nejde jen o Írán. Německo také nechce zvýšit na Bílým domem požadovanou částku rozpočet na obranu. Nesouhlasí s rozhodnutím Trumpa změnit cla a s americkými sankcemi na německé firmy, účastnící se budování Severního proudu 2.

Ani Britové nechtějí být v alianci s Američany, dokonce i po tom, kdy měli konflikt s Íránem – zadržený tanker v Gibraltaru. Odpovědí Íránu byl zadržený britský tanker Stena Impero v Hormuzské úžině. Přitom britský předseda vlády Johnson odmítl účast v americké koalici a navrhl vytvořit v Perském zálivu „evropskou flotilu“. Evropské země na tento návrh odpověděli opatrně: úsilí zachovat příklon k jadernému programu Teheránu a účast ve válečné námořní blokádě Íránu nejde dohromady.

Minulý týden se představitelé Francie, Německa, Británie, EU, Ruska, Číny a Íránu setkali ve Vídni, aby potvrdili svoji stabilní podporu íránské jaderné dohody. Nová vláda Británie to nezpochybňuje.

Rozpor mezi USA a pěti dalšími zeměmi, které podepsaly dohodu je velký. I tak jsou neshody mezi Velkou Británií a Bruselem ohledně Íránu hlubší než v kterékoliv jiné otázce po druhé světové válce. V Evropě nevěří, že bude Teherán souhlasit s jednáním s Bílým domem, který netají svůj záměr dosáhnout tam změnu režimu.

Převzato z Fondsk.ru

 

***

„Sametová revoluce “ v Československu a současné Rusko

Dmitrij Sedov

7. srpna 2019

„Sametová revoluce“ v Československu začala 17. listopadu 1989. Informace, které se později objevily o jejích příčinách  a hybných silách, přivádějí některé lidi na myšlenku, jak dnes rozvířit hnutí protestů v Rusku.

Fakta ukazují, že sametová revoluce v Československu neměla nic společného s projevem vůle lidu. Byla výsledkem spiknutí ve státních silových strukturách, jejichž cílem bylo svrhnout „ortodoxní komunistické vedení“ Gustáva Husáka. Hlavním zdrojem těchto poznatků byl jeden z hlavních organizátorů a vykonavatelů spiknutí, poručík české bezpečnosti Zifčák, který v roce 1990 mluvil před parlamentní komisí a řekl podrobně „jak to tehdy bylo“.

Půl druhého roku před sametovou revolucí dostal Zifčák za úkol od svého přímého vedoucího proniknout mezi disidenty a stát se aktivistou. Od Zifčáka k vedoucímu české kontrarozvědky generálu Lorenzovi je jen krátká cesta. Jiní vedoucí české bezpečnosti se spiknutí neúčastnili. Lorenz byl nejvlivnější. Během jeho působení se v Praze mnohonásobně zvětšila rezidentura CIA a SIS a stala se centrem pohybu disidentů. Lorenz jejich činnost nezastavil, ale jak se později ukázalo, přinejmenším jí nepřekážel.

Zifčák dostal falešné jméno Milan Růžička a začal vydávat nevelký nelegální studentský list. S falešnými dokumenty vstoupil ke studiu ve finančním institutu v Ostravě. Ve věku 28 let se stal skutečným studentem.

Brzy se seznámil s Annou Šabatovou, která jej seznámila se svým mužem Petrem Uhlem. Ten mu navrhl zorganizovat studentské hnutí po celé zemi proti vládnoucímu režimu. V roce 1989 vznikla v Československu řada studentských organizací, především Nezávislý studentský svaz (NSS), organizoval a vedl jej Růžička. V NSS bylo zapsáno kolem dvou tisíc aktivistů. Zifčákovi pomáhali jeho spolupracovníci z STB, kteří byli rovněž ve vedení svazu a byli to stejní „studenti“ s falešnými jmény. Po demonstraci 17. listopadu všichni beze stopy zmizeli a nedali se vypátrat.

Zifčákovi pomohla při zařizování studentské organizace reklama v zahraničních rádiích. Při organizování vystoupení studentů bylo vybráno datum 17. listopadu úmyslně, bylo to 50 let poté, co nacisté v okupovaném protektorátu Čechy a Morava rozehnali studentské demonstrace. Je obecně známo těsné spojení mezi podvratnými rozhlasovými stanicemi a americkými zpravodajskými službami, které stály i za sametovou revolucí. Uhl i Šabatová byli napojeni na rezidenturu CIA v Praze. Aby se rychleji získalo povolení k demonstraci, byli do organizačního výboru přizvány také hlavní osoby z SSM.

Dospělí „disidenti“ v čele s Havlem se od demonstrací okázale distancovali. Důvod našli: „Odchýlení od povolené trasy“. Bylo zakázané centrum města, ale provokatéři a bezpečnost dav odklonili do zakázaného prostoru. Na Národní třídě byli připraveni policisté a STB. Vše bylo připraveno 2 hodiny předem, byly zamčeny dveře domů vedoucí do ulice, aby nikdo nemohl utéci. Policisté dav obklopili a začali nemilosrdně bít. Asi 600 studentů a náhodných chodců bylo zraněno. Přes 100 z nich bylo dopraveno do nemocnic: Zlomené nohy, ruce, žebra, otřesy mozku a podobně. Na závěr sehrál poručík Zifčák podle předem schváleného scénáře zabitého  „studenta Martina Šmída“. Pokyn k tomu dostal od Lorenze. V jedné z pražských VŠ studovali dva studenti stejného jména a organizátoři předpokládali, že bude v první chvíli zmatek kolem toho, který z nich je obětí policejního násilí, proto zvolili toto jméno.

Později novináři objasnili, že jeden ze Šmídů šel tento večer tancovat a druhý, ač na demonstraci byl, nebyl nijak poškozen a je živ a zdráv. Pražská STB objasnila příští den „šťastný osud“ obou Šmídů, ale tuto informaci utajila a západní média i rádia dezinformaci o zabitém rozšířila. Navíc celostátní STB všemožně bránila snahám lidí, kteří znali pravdu, aby  lži vyvraceli. Dne 19. listopadu byla znemožněna tisková konference v soukromém bytě jednoho z disidentů – kdo tam přišel, byl zadržen.

„Zabití Martina Šmída“ vyvolalo masové demonstrace protestu po celé zemi pod heslem „Zabíjejí naše děti“. Do ulic vyšli pracující závodů i státních zařízení. Provokace vyšla dokonale. Vláda byla paralyzována a KSČ se zřekla politického systému jedné strany a své pravomoci předala. Byla zahájena jednání s opozicí, která ještě včera neexistovala.

Další zvláštností sametové revoluce bylo, že dříve existující opoziční organizace Charta 77 pod vedením Havla byla velmi anemická, pasivní a v zemi nehrála žádnou významnou roli, měla 200 až 300 členů. Náhle vyskočila iniciativa Občanské fórum (OF) s vůdcem Havlem a nastaly šílené obrátky. Jsou toho plná média, auta s delegáty OF jezdí po zemi s informačními kampaněmi. Cílem je agitovat za Havla. Operativně se formuje otázka „když ne Husák, tak kdo?“ Ještě včera málo známý Havel se adoruje do celonárodního rozměru. Měsíc po 17. listopadu se stává kandidátem na prezidenta a záhy je zvolen. Tento člověk vpadl do české politiky jako eso z rukávu šejdíře.. Dlouho se o tom moc nevědělo, až v roce 2018 přiznal Soros, že OF i Charta 77 byly placeny z jeho kapsy. Později také vyšlo najevo, že peníze poskytl i americký Národní fond pro demokracii, napojený těsně na CIA. To všechno musel všemocný Lorenz vědět. Rychle odešel ze scény a ukryl se.

Výsledkem spiknutí bylo zničení socialistického režimu, země přešla do tržně-demokratické fáze. Začaly reformy, které zbavily obyvatele mnoha výhod socialismu.

Zifčák a Lorenz šli před soud za „překročení pravomocí“, dostali bezvýznamné tresty, šťastně se jim vyhnuli a žijí jeden v ČR a druhý na Slovensku.

Podstata věci je v tom, že s Čechy a Slováky byla sehrána špinavá hra a byli zataženi do politického spiknutí jako stádo ovcí.

Sametová revoluce se dosud ruské společnosti podává jako vzor úspěšného aktu masové neposlušnosti s požadovanými výsledky: Československo se osvobodilo od „neodvolatelné vlády“ a přešlo na cestu demokratického vývoje. Je tedy potřeba, aby všichni lidé vyšli organizovaně na demonstrace a režim se zatřese. Na výměnu přijdou samozřejmě osoby vhodnější. Tato „výměna“ nemá ani jasný program sociálně-ekonomických přeměn. Ti vyměnění jsou jen loutky, jednající v zájmu stínových figur, které si přejí ruskou sametovou revoluci s jediným cílem – zorganizovat přerozdělení majetku. Není náhodou, že tito rabovači drancující Rusko jako Chodorkovskij získali tvář proroků a změnili se na „bojovníky za svobodu a demokracii“. Lidé už asi zapomněli, kdo zabil starostu Něftějuganska Vladimira Petuchova.

Přirozeně to slouží zahraničním hráčům. Zdá se jim, že mají příležitost opětovně začít krvavé bakchanálie, za nimiž přijde americký kapitál a americký prapor.

„Nesystémová opozice“ staví před občany Ruska nejednoduché hádanky.

Převzato z Fondsk.ru

***

Děti jako instrument. „Bojovníci za lepší“ přešli na poslední předěl

Andrej Sidorčik

7. srpna 2019

Dospělý člověk má plné právo rozhodovat si o svém osudu. Může se účastnit protestních akcí a nést za ně odpovědnost. Roční dítko takovou volbu nemůže udělat.

Moskevská prokuratura se hodlá domáhat, aby byl zbaven rodičovských práv manželský pár Prokazových, který na nepovolené akci 27. července předal své dítě „třetí osobě“. V sociálních sítích nazývají to, co se stalo, „šíleností státního zařízení“, „prolomením dna“ atd. Zplnomocněnec pro práva dětí v Moskvě Buninovič ve svém komentáři napsal: „Vydírání dětmi pro politické cíle nepřipustíme.“

Podstata věci je v tom, že manželé Prokazovi  předali při protestních akcích svého ročního syna člověku jménem Fomin, který je úřady považován za jednoho z organizátorů nezákonných akcí. V této době je na seznamu federálně hledaných. S tím, že měl dítko, prošel kordony pracovníků ministerstva vnitra. Sám říká, že jej přátelé vyvedli z průvodu, oblékli mu kapsu na nošení dětí a on s dítětem v ní prošel.

Prokazov má trochu jinou verzi. Prý se žádných nezákonných akcí neúčastnil, šel na procházku a tam požádal bratrance své ženy, aby mu děcko nesl.

Demonstrativní pochody mnoha účastníků na nepovolené akci „vyzbrojených“ dětskými kočárky představuje nedobrou tendenci. Děti jsou živými štíty.

Dobře připravení advokáti mohou všechno vysvětlit a vyvrátit vinu. Viděno vlastníma očima: Občan vyprovokuje jiné občany k nezákonnostem. Je přitom v nebezpečí, že bude zadržen. Opatří si malé děcko a úspěšně se za něj schová.

Červená čára se dá jednoduše jedenkrát překročit a dále jde všechno samo od sebe. Na Ukrajině všechno začalo pláčem nad studenty, které zabila milice a končilo vražděním lidí na Donbase s pomocí dělostřelectva a letectva. Dospělý člověk má právo určovat si svůj osud. Roční dítě se rozhodovat nemůže, za něho rozhodují rodiče. Jestliže si zahrávají s politikou, dělají z dítěte prostředek pro realizací svých cílů a to je skutečný zločin. Ne-li právní, potom lidský. Takové politické hry jsou příliš špinavé. Není potřeba, aby se staly ještě krvavé.

Převzato z Aif.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
13. 8. 2019 12:06

K těm malý dětem. Tady docela vtipně rozebírají chlápka, co se za to dítě schovával:
http://voicesevas.ru/news/46455-staryy-malchik-serezha-fomin.html

orinoko
orinoko
13. 8. 2019 15:11

Do Sýrie míří velmi pravdepodobné ruská loď s těžkou výzbroji pro Syrskou armadu. Ta postupuje směrem do vnitřního prostoru provincie Idlib že dvou stran a vypadá to, že by mohla vytvořit klasickou kapsu, v níž kromě teroristických degeneratu uviznou i turecké mise. Nikoho nesetrit. Turci snad už berou roha. A nejen oni. K mému osobnímu překvapení tato část Sýrie není kopcovita, je to lautr rovina.
Rus sestřelil terodobytku šest dronu a o jeden prisel.

https://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13980522000615

Gatta
Gatta
13. 8. 2019 21:02

Jistě, plyšák byl někde nahoře domluvený, ale lidi tu změnu podpořili. Ne všichni, a většinou jen opatrně, ale viděli v tom možnost volnosti a taky to zboží ze západních katalogů. A rozhodl i ten plebejský fenomén – pasivní postoj k podpoře nechtěného. Osobně si nevzpomínám na nikoho, ani z těch, co to neschvalovali, kdo by tehdy šel aktivně se angažovat nebo snad bojovat za zachování tehdejšího UVKSČ a tehdejšího systému vůbec. Tedy kecám, jednoho takového jsem poznal – ten volal do zbraně, ale to byl taková opravdová ku*va chlap a myslím že to měl podepsané s STB a asi měl… Číst vice »

racek
racek
13. 8. 2019 23:27

d

PPK
PPK
14. 8. 2019 3:26

Ad „Sametová revoluce “ v Československu a současné Rusko:
Před listopadem 1989 byl Alojz Lorenc na nejlepší cestě stát se možná i československým premiérem nebo šéfem komunistické strany. Rozkazoval většině složek Státní bezpečnosti…

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vsichni-komuniste-o-nem-mluvi-v-souvislosti-s-listopadem-89-Ted-z-radia-poodhalil-jak-to-bylo-346689

Bývalý agent StB Zifčák popisoval v rádiu nacvičenou akci ze 17. listopadu a zaskočil moderátora…

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-agent-StB-Zifcak-popisoval-v-radiu-nacvicenou-akci-ze-17-listopadu-a-zaskocil-moderatora-346380

idiotronic
idiotronic
14. 8. 2019 3:59

Gatta napsal
Tedy kecám, jednoho takového jsem poznal

Měli jsme jich osm. Zametali nádvoří na znamení toho, že se neúčastní generální stávky. Ale vše v klidu, žádný incident, kolo mi dávno ukradli v červenci (po převratu bylo již vynalezeno parkování v areálu závodu) a demokraticky nás podpálili již v srpnu (OM : Jedenadvacátý srpen po jedenadvacáté).

Gatta
Gatta
14. 8. 2019 7:07

PS – jasně, kdyby se do toho vložila armáda, policie a třeba i LM, tak by lidi couvli, ale …. základ armády byli záklaďáci a LM zase normální delňasové. A ono je něco jiného hrát si v pracovní době jednou za čas na vojáky a něco jiného střílet do spoluobčanů.
Ten pasivní odpor by se i v ozbrojených složkách dostavil velmi brzy a pokud by se tlak stupňoval, pak by to už patrně nebylo sametové. Viz Rumunsko.

idiotronic
idiotronic
14. 8. 2019 10:31

Gatta napsal kdyby se do toho vložila armáda, policie a třeba i LM Autor (Dmitrij Sedov) píše pro ruského čtenáře. Ale dočasně pobývající sovětská armáda měla instrukce nedovolit ČSLA či LM ozbrojený zásah, o čemž těmto složkám dala vědět. Dokonce i osobní návštěva premiéra Adamce v Moskvě proběhla stylem ,,přiletěl-odletěl“ bez audience. ČSSR byla propuštěna ze sovětské sféry vlivu a neměla pro tuto alternativu program. SSSR byl ohrožen rozpadem , což nám zdejší televize neřekla, snad jen ve vysílání Svobodné Evropy, kde se sešli Zdeněk Mlynář s Pavlem Tigridem někdy v roce 1987 se mluvilo věcněji (Mlynář mluvil o demokratizaci,… Číst vice »

Irena
14. 8. 2019 11:14

No, já jsem se sice choval jako pitomec, ale všichni okolo mě taky, takže je to vlastně OK. Národ blbců.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 8. 2019 15:51

USA se spojenci jednají o rozmístění raket v Asii, Čína hrozí odvetou
Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/265863-usa-se-spojenci-jednaji-o-rozmisteni-raket-v-asii-cina-hrozi-odvetou/

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 8. 2019 16:40

Крымский мост(14.08.2019) Мост с Тамани Потрясающие кадры Работы идут к завершению
https://www.youtube.com/watch?v=XbcDqznA1Fc
Одним антироссийским проектом меньше. Как опять НЕ удалось обойти Россию
https://www.youtube.com/watch?v=yjip4jz52uk&list=PLFA1CB42DBD08F633&index=2&t=0s
Битва за суверенитет. От чего отвлекли сибирские пожары
https://www.youtube.com/watch?v=FK95-ywx6VI

racek
racek
15. 8. 2019 0:12

Irena napsal

No, já jsem se sice choval jako pitomec, ale všichni okolo mě taky, takže je to vlastně OK. Národ blbců.

No, on skoro každej… já tedy neříkal tak ani tak, ale na má slova došlo….
Holt jsem měl 2 děti bez mámy na krku a byvše ouřada … však víte. I když jsem byl před tím i potom hodně držkatej a funkcím se pečlivě vyhýbal. No ale pořád si jedu po svým. Dosud. No, na mě dědkovi si nikdo už nic neveme.

Gatta
Gatta
15. 8. 2019 10:20

Irena napsal

No, já jsem se sice choval jako pitomec, ale všichni okolo mě taky, takže je to vlastně OK. Národ blbců.

Nic vyjímečného. Národ normálních lidí se špatnými elitamii.

orinoko
orinoko
15. 8. 2019 11:59

V Syrii právě probihaji těžké boje v oblasti jižního Idlibu. Kapsa kolem Khal Sejkhun /šílená transkripce/ se dal uzavírá. Od západu dokonce v širokém oblouku. Zároveň je veden útok na Al Latamija, který je cca 30 km jižně od vyse zmíněného mista. Syrska a ruská letadla prakticky permanentně bombarduji místa zásobování teroristu, pricemz Syrska armáda přišla o jeden letoun. Patrně ceská Alca. Osud pilota neznamy. Na straně syrské armády nejméně 50 mrtvych. O Rusech nemám informace. Celý jeden rok mělo turecké prase, aby svým teroristům dalo nahubek. Nestalo se tak. Erdragon už je jak emi kacer. Bojuje na několika frontách… Číst vice »

orinoko
orinoko
15. 8. 2019 13:10

Tohle je staršího data, ani nevim, jestli to má plus nebo minus, ale česka výroba prochazi skutečným bojem. Zaplatpambu na té správné strane.

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?t=6&start=8400

orinoko
orinoko
15. 8. 2019 13:19

Kristova noho, tam se snad někdo v diskusi domnívá , že to je původně izrazidovske ero.
To je svet. Když je něco uspesne, tak to může být jen ze západu nebo ze zidu. Proto emi prasata nemají zájem na šíření českého umu.
Česká republika má údajně světový primát ve výrobě letadel, podobného a příslušného zařízení s ohledem na počet obyvatel a velikost zeme.
V sériové i kusové vyrobe. Počítá se do toho i ta , o které mi tady vůbec nemáme tuseni.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 8. 2019 13:24

Zhoršená situace na Donbasse.
Urkofašouni provokují a střílí na civilní cíle, porušují příměří i palbou z tanků a minometů, soustřeďováním těžké techniky v zakázané zóně.
LNR a DNR žádají o spolupráci OBSE, ovšem střelba neustává. Ukrajinci aktivně používají průzkumné drony k navádění palby. Zasažena byla i škola.
Jeden z ukrobanditů se při „plnění mise odstřelovače“ stal „obětí“ miny…
14 августа 2019 г. Заявление офицера Пресс-службы Управления Народной милиции ЛНР Филипоненко И.М.
https://www.youtube.com/watch?v=EFri8Cf4oRo
Заявление официального представителя Управления Народной милиции ДНР по обстановке на 14 08 2019
https://www.youtube.com/watch?v=m-uezxLHtvE

orinoko
orinoko
15. 8. 2019 13:40

Tak je to jasne, v Syrii émerický teroristický dobytek výrazně kolabuje , tak je třeba Rusy zaměstnat jinde. Čína odmítla emi teroristické lodě pustit do Hong Kongu, na jejich pyse G. Ford nefungují lodní výtahy na bázi magnetu, h.v.na jim sice už po palubach netecou , ale celá ta krása připomíná tu dalsi: Zumwalt. Peníze nahazene do nefunkcnich militarii z minulého stoleti. Chcipajici kobyla nemůže mít vernejsi predobraz. Zatím si to emi kačer ještě nerozdal s Antarktidou. Ale co neni, může byt. Situace na Donbasu právě teď může být reakci NATO, že „oficialni“ Kyjev otevřel svoje nebe pro prelety ruských… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 8. 2019 13:42

Ta Čína USA jaxi ne a ne poslouchat…
Namísto „ukončení podpory a obchodu s upadajícím režimem Madura“ – které USA válečný štváč Bolton opakovaně požaduje,
Čína zvyšuje podporu Venezuely a investuje další finance a další technologie…
Na „pád režimu“ to tedy rozhodně nevypadá…
:-)
Venezuela a Čína rozšiřují závod na mísení ropy na pozadí sankcí USA
https://cz.sputniknews.com/svet/2019080910503392-venezuela-a-cina-rozsiruji-zavod-na-miseni-ropy-na-pozadi-sankci-usa/

orinoko
orinoko
15. 8. 2019 13:47

Martine… Nevím proc mě hned napadlo : Taková DUHOVA koALICE. Nafta se míchá s naftou… Přijde mi to takové homo..
Ale proti gustu žádný disputat.
Ostatně domnivam se, že Hollywood musí být znicen.

orinoko
orinoko
15. 8. 2019 14:23

Retardovany maghor v akci. Kradak křičí , že ho okradli. Soudruhu, POPlakey si na ramene svoji al kejdy.
Tento lidský cocot dokazuje, že v émerice může být každý cimkoli. Big Mac matros už to nějak prezvyka. Že na Rusko nespustí HAARP?
Tohoto emana když vidim, tak nějak mám problém si představit , že TO na sebe nějaká ženská pusti.
Umíte si představit jeho orgasmus? Já ano.
Totální exploze chocholouska 911. Ovšem za pomoci viagry 15 MACH.

Irena
15. 8. 2019 18:12

Omlouvat svou hloupost chováním elit? No to snad ne. Jak rád říká Pjakin, „statistická předurčenost chování obyčejných lidí“. To je totiž přesně to, co umožní elitám realizovat či nerealizovat jejich plány, případně s těžkostmi realizovat. Proč jste jim to tedy tak usnadnili? S vidinou lepšího auta? A co Vietnam? Co Korea? Co americké slumy. Nemyslím, že by to pro někoho bylo tehdy tajemstvím. Ale to je daleko, nás se to netýká… Ale týká. Teď nám ten chemický sajrajt nelejou na hlavy jako Vietnamcům, ale dávají nám ho přímo do jídla. Přišli jsme o spoustu kompetencí, které jsme dříve měli (průmysl,… Číst vice »

Gatta
Gatta
15. 8. 2019 21:00

Re Irena – opravdu zde nechci vést „bratrovražedné“ polemiky (jako to zde už párkrát bohužel proběhlo,ale … jen krátce … – myslím že opravdu nelze popírat úlohou elit ve společnosti. – lidi se nesrovnávali ani tak s USA, ale s Rakouskem a NSR – Vy jste to nechtěla, já byl velmi záhy stále více kritiký, ale přiznejme si, že změnu to potřebovalo. – a ta většina, za kterou se stydíte nechtěla exekutorský kapitalismus, ale jen možnost žít trochu volněji, možnost se uplatnit a realizovat, no a taky se mít trochu jako ti za tím zapadním drátěným plotem. – no, dopadlo… Číst vice »

Irena
16. 8. 2019 5:12

A dneska jsou lidi s „elitami“ asi navýsost spokojeni. Nebo prostě nečeká za bukem žádný dravec, který by si odnesl svoje hloupé a nepozorné kuřátko?

Gatta
Gatta
16. 8. 2019 10:24

Re Irena EU dravec nás zatím drží pevně ve svých pařátech. Situace je podle mě podobná jako na konci 80. let – dnes také skoro nikdo nevěří hlavním sdělovadlům, názory těch dole a těch nahoře se už zásadně rozešly a autorita dnešních elit se limitně blíží nule. V podstatě máte pravdu – lidé čekají na nové elity v závislosti s mírou své nespokojenosti s problémy společnosti. Nakonec je to jasně vidět na opakované volební úspěšnosti nových stran nabízející nějakou slibnou změnu. Nejen dnes managera Babiše, ale nejprve ODS a potom US, ČSSD, VV, SZ a třeba i toho „odpovědného hospodáře“… Číst vice »

Irena
16. 8. 2019 10:32

Gatta, já se obávám, že lepších „elit“ se za tohoto zřízení nemáme šanci dočkat. Ono proto také bylo tolik obětí, když se ho lidé naposledy pokoušeli setřást. Já ale myslím, že ty oběti nebyly zbytečné, ani když si jich jejich vlastní následující generace přestaly vážit a brát je v potaz, protože i když se většina nechala vést jako poddajné stádo, to vědomí možnosti jiného života mezi lidmi neustále přetrvává a tomu je potřeba další řízení přizpůsobovat. Takže dokud nás všechny nevymlátí, neotráví, nenechají zdegenerovat, nebude jim lehko. Otrok už si vyzkoušel, co je to zbavit se okovů.

Bety
Bety
16. 8. 2019 14:21

Gatta napsal Ten pasivní odpor by se i v ozbrojených složkách dostavil velmi brzy a pokud by se tlak stupňoval, pak by to už patrně nebylo sametové. Viz Rumunsko. Co by kdyby… To se těžko posuzuje. Ale co se týče Rumunska, o pár měsíců později jsem si přečetla zprávičku v Právu, že celkový počet mrtvých byl šest set a něco. Není to málo, ale vzhledem k tomu, že světový i náš tisk psal o sedmdesáti tisících… My jsme z toho byli vedle, a co teprve Rumuni. Osobně se domnívám, že tyto falešné zprávy měly vyprovokovat násilí, což se také úspěšně… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 8. 2019 16:01

Re Už myslím stačí tak jen dvě poznámky a jeden odkaz. Bety – S tím Rumunskem je to zajímavé – popravdě jsem na takové, tedy vlastně žádné zprávy o skutečném průběhu nenarazil. A tohle – „budoucnost je vždy nejistá“, takže opravdu kdo ví co by kdyby … Irena – Jo jo, ten socialismus naši generaci zůstal v genech a nejen u nás. Jen mám obavu o nynější mladou generaci – ta mi přijde nesrovnatelně konformější než my v našich mladých i dnes v těch starých letech. Odkaz na strach stávajících z možných nových elit: http://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.phpf=8&p=106801&sid=94e1bd2ddb518c3676056a8f0778d232#p106801 (kdyby to nešlo otevřít, tak… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
16. 8. 2019 18:57

Rumunsko i Československo měli jedno společné – neměli dluhy v zahraničí. Československo počátkem 80. let splatilo ve zlatě pohledávky firem , vzniklé znárodněním. Podrobněji : Stanislav Motl – Kam zmizel zlatý poklad republiky. Československo ale také zásluhou normalizace mělo alternativní politiky (typu Zdeněk Mlynář) v zahraničí a tudíž nová garnitura se mohla rekrutovat jen v rámci Washingtonského konsensu z lidí jako Klaus, Kočárník, Dyba , Tošovský, Ježek, Stráský – až na Klause členové KSČ. Dnešní veličiny se jmenují Chovanec, Hamáček, Metnar. Jediný Babiš napsal nějakou představu o budoucnosti národa a dlouhodobém výhledu (může se nám líbit nebo taky ne), ale… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 8. 2019 19:53

Starší záznam z jara, ale důležitý obsahem.
Je až zábavné jak liberálové nechtějí slyšet to, co je zcela v rozporu s jejich „světonázorem“…
Ukrajina, Evropa, Fašismus, Ruso a Putin, USA…
https://www.youtube.com/watch?v=v_kSrMuGURs

orinoko
orinoko
17. 8. 2019 12:46

Asi poněkud kuriózní odkaz.

https://ex.24smi.info

orinoko
orinoko
17. 8. 2019 13:53

Miluju nekonecny škleb dejin. Právě teď opět hrdí Kurdove dostávají takové kopance do těch svých nekonecne pitomych riti v Syrii, že už je to na masli. Copak NATO český kurdosoustruh Uzunoglu? Před časem velebil emeriku , jak sleduje kurdskou nezávislost , a ejhle: Emi přehazovačka už padla na kolena i před erdragonem. Kurdove platí daň za to , že jsou naprosto bezcharakterni debilove. Blbi, naivni, hloupí a naprosto zbytni , a opomenutelni. Kdekdo si s nimi vytira kde co. Jsou něco jako kafilerie, na níž vyvážeji zidi , celý tzv. Západ , slovutna Émerika , i arabsti mnohoobrocnici svoje vlastní… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 8. 2019 15:37

Těm kurdskym debilum bych doporučil jednu zásadní věc… Najdete si svého Masaryka.
I cesta může být cíl….. Citace… Myslím Mňága a Zdorb.

orinoko
orinoko
17. 8. 2019 15:44

Jednu vjec jsem zapomněl. Zabozrout vyrvava, že agrese sic…. v Idlibu musí být zastavena. Ten blb, který se opravdu domnívá, že je inkarnaci Napoleona, je totálně pominutelna persona. Už ty jeho cocotiny necituje ani havlerka. A to je co říci.

orinoko
orinoko
17. 8. 2019 15:54

Tady je ten kreten v plné parádě svého Disney sveta.

https://www.presstv.com/Detail/2019/08/17/603758/UK-US-Iran-Gibraltar-Grace-1

PPK
PPK
17. 8. 2019 16:36

Gatta napsal – a ta většina, za kterou se stydíte nechtěla exekutorský kapitalismus, ale jen možnost žít trochu volněji, možnost se uplatnit a realizovat, no a taky se mít trochu jako ti za tím zapadním drátěným plotem. Inu, měl byste, Gatto, pravdu, kdyby… Kdybychom si všichni důkladněji uvědomili např. (namátkou) jen těchto několik souvislostí, které dokazují, že v životě nikdy není nic zadarmo, včetně těch vytoužených svobodných voleb, ale že je tam vždycky jen „něco za něco“; jak? tak … – že Západní Německo „za drátěným plotem“ bylo záměrně z propagandistických důvodů vybudováno jako výkladní skříň kapitalismu Západu – že… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 8. 2019 16:38

Re orinoko – téma Kurdi – víš co mé na celé té kurdské anabázi fascinuje ?
Jak v tehle šachové hře s mnoha hráči prošli Rusové (a s nimi se svezl i Assad) … bez jediného výstřelu a s patrně dokonalým vítězstvím.

Gatta
Gatta
17. 8. 2019 17:13

Re PPK – máte jako v podstatě vždy pravdu 😊, ale …několik ale … – Jak jsem psal, lidé už komunistům a jejich slovům nevěřili a na západě opravdu nebyl každý. Mě třeba nepustili ani do Juginy. – Lidi jsou jen lidi … A jedna jejich vlastnost je, očekávání že věci dopadnou pro ně vždy dobře (platí to obecně). Tedy že s s koncem vlády jedné strany se uvolní tvořivý duch bez ideologických omezení, že vláda složená z různých stran najde vždy to nejlepší řešení … … prostě klasický „pitomý optimismus“. Můžu říci, že mě přešel velmi brzy a Havel… Číst vice »

PPK
PPK
17. 8. 2019 17:48

Dík za názor, Gatto. V podstatě s Vámi souhlasím. Víte, když mi před mnoha lety táta napsal na první stránku do nového památníku „Uč se ze zkušeností starších, mnohému zklamání předejdeš“, ušklíbal jsem se pochybnostmi. Dnes už dávno vím, že měl pravdu. Nu a pokud se také i ti dnešní mladí ze zkušeností nás starších nepoučí, tak se naštveme a umřeme jim – a budou tady mít také jen to, co sami chtěli, že? :-)

Irena
17. 8. 2019 17:53

Gatta: No na to platí – vše, co se děje, se děje pro dobro věci tím nejlepším možným způsobem za dané mravnosti a etiky, které jsou lidem vlastní

a také

Chtěli jsme jen to nejlepší a dopadlo to jako vždycky.

orinoko
orinoko
18. 8. 2019 12:02

Syrsky armádní nástup v oblasti jižního Idlibu má poněkud zvláštní vyvoj. Nejsem vojak, ani stratég tohoto typu, ale na některých místech se syrsky postup zastavil zatímco na jiných patrně překonává ocekavani. Připomíná mi to něco jako průzkum bojem. Proč dobývat Duklu kvůli symbolice, když ji můžeme obejít a mířit dal na severovychod. Turecky debil posila posily /sic/ z oblasti Allepa dolů na jih, čímž ovšem odkrývá možné budoucí postupy nad Idlibem pro Syrskou armadu. Přes veškeré ztráty a obětí SAA právě teď připomíná velmi dobře připravený a namazany stroj. Na zemi. Přičemž ze vzduchu buší syrska a ruská letadla do… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 8. 2019 12:22

Dodal bych už jen jedno: Syrsky úder nemiri na erdragonuv podbrisek.
To je takový kopanec do kouli sultanatu, že si může osman začít ty kulky lizat. Mezitím osmana postihly zaplavy, Haftar v Lybii roztriskal vzletove zóny turkodronove zakladny, soudruzi z Kurda mezitím připravují bojové pozice na Turka , pricemz se s Asadem domlouvaji, kde může převzít území na vychod od Eufratu.
Turek sedí na rozcesti. A to území tzv. Malé Asie je zralé na nějakou delbu.
Kdo jinému jámu jamu, sám do ní sám.

orinoko
orinoko
18. 8. 2019 14:19

Tohle jsou zajisté rejdy ruské politické mafie. Opět a znovu. Nejvyšším stadiem emerickeho zahnivani se stal teflon. Už Ein Stein o tom vedel svoje.

https://tass.com/science/1073919

orinoko
orinoko
18. 8. 2019 14:25

Pozdravuje vás všechny Helena von Dracek.

Irena
18. 8. 2019 16:58

Nechci dělat chytrého , ale nemůžu se zbavit pocitu, že právě teď Rus sděluje tureckému sultanovi , že oblbovani skoncilo.

Možná to tureckému sultánovi sděluje a možná, že ne, možná to spíš souvisí s tím, že sultán dostal nedávno velice důležitý deštník.