Diskuze k článku


 • jb • 5. října 2019

  Konečně se objevilo téma, které sesunulo švédskou dívku Gretu dolů z vrcholu zpráv v domácích médií.
  Zmatení matematici a fyzici se vyšplhali na Google po zaprášených knihovních regálech při hledání neuvěřitelného “Steimeierova vzorce”. Když už jsme se zmínili matematiku, pro přesnost uvedeme body Steimeierova vzorce:
  1. Provádění předčasných voleb místních orgánů v některých oblastech Doněcké a Luganské oblasti pod ukrajinskou ústavou pod dohledem OBSE.
  2. Přesně ve 20:00 v den voleb, místní čas, musí Ukrajina schválit prozatímní zákon o zvláštním statusu Donbasu, dohodnutý s republikami.
  3. Poté, co OBSE uzná volby za legitimní, vstoupí v platnost zákon o zvláštním postavení KLDR a LPR (jedná se o širokou autonomii na Ukrajině, včetně práva zvolit si jazyk a vlastní obchodní vztahy s Ruskem).
  4. Kyjev oznamuje amnestii všem účastníkům bojů
  5. Armáda republik Doněcka a Luganska se změní na Lidovou milici, podléhající orgánům těchto regionů.
  6. Kontrola nad hranicí s Ruskem v Donbasu se přenáší na Ukrajinu.
  Pozorní čtenáři si všimli, že v podstatě jde o notoricky známé „Minské dohody“. Ale ďábel je v detailech.
  Od provádění „Minsku“ se Ukrajina všemi vědecky známými prostředky vyhýbala tvrdohlavostí kočky Schrödingera , která nechtěla zemřít https://cs.wikipedia.org/wiki/Schrödingerova_kočka .
  Západní „partneři“, kteří neuměli číst tištěné, ale skvěle fantazírovali o obsahu mezi řádky, neustále nacházeli mýtické závazky Ruska a jejich údajné neplnění.
  „Vzorec/formule“ však obsahuje podrobnosti o provádění „Minsku“ se specifickými postupy a časem. Navíc, věčně slepý OBSE bude muset prozřít a vidět hlasování obyvatel Donbasu, seznámit se s jejich názory na ukrajinskou stranu a uznat volby.
  Zdroj https://aftershock.news/?q=node/794252 upraven a krácen

 • Patrik • 5. října 2019

  Putin: „Izrael považujeme za rusky hovořící stát“
  https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1173929007965974528

  O tom je Putinovo vítězství na Ukrajině – místo globalisty naplánované nové Křišťalové noci, která tentokrát měla proběhnout na Ukrajině, ale opět s tím dopadem, že fašismus bude pokračovat proti Rusům/Slovanům, Putin docílil toho, že z outsiderů, opětovně určených k likvidaci (a tentokrát k likvidaci finální) učinil své spojence.

  A 22.11. (zajímavé datum) se objevila informace, že Světový židovský kongres uznal Krym jako ruský. Údajně se tak stalo nedopatřením, ale zřejmě to bylo „nedopatření“ velmi významné, když o tom informovala i ruská tv Rossia 1
  https://www.youtube.com/watch?v=5mcy4H-5Q_Y&feature=youtu.be

  Světový židovský kongres se od informace distancoval a označil ji za fake s tím, že šlo o technickou záležitost, která s názorem kongresu nemá nic společného a může to tak i být, protože o co šlo? Šlo o to, že sevastopolský rabín Volf svou účast zapsal jako “Sevastopol, Rusko”. Tedy nikoliv “Sevastopol, Ukrajina”. A jak rabín vysvětluje ve videu výše, Světový židovský kongres jeho účast takto přijal bez jakýchkoliv oprav a dodává, že když tak vlivná organizace jako Světový židovský kongres uznala Krym jako ruský, další země budou následovat.

  Když vrchní představitel Globalistů Kissinger před léty tvrdil, že Izrael přestane existovat a Putin místo toho říká, že Izrael je rusky hovořícím státem, tak je to o tom, že Izrael a Ukrajina jsou spojené nádoby a že Putin vítězí na obou frontách, přes Židy opětovně namířených proti Rusku stejně, jako tomu bylo Křišťálovou nocí Hitlera.

  jb napsal

 • jb • 5. října 2019

  K tématu či procesu „přesun OSN“ se zde psalo mimo jiné:

  Rusko navrhlo přesunout zasedání Valného shromáždění OSN ze Spojených států do Evropy
  https://vz.ru/news/2019/10/4/1001213.html „K normalizaci Valného shromáždění a KOR (Komise OSN pro odzbrojení) jsme přesvědčeni, že je nutné uvažovat o konání jejich zasedání v roce 2020 mimo území USA, například ve Vídni či Ženevě“, – zdůraznil zastupitel Ruska při OSN.
  „Jsme připraveni na téma diskuse o této problematice během současného zasedání VS OSN,“ – dodal diplomat Dmitrij Poljanskij. Předtím MID Ruska zmínilo nutnost převodu mezinárodních setkání z USA, a šéf ministerstva Sergej Lavrov připomněl, že Josef Stalin navrhl umístit sídlo OSN v Soči.

  A tady jsem se dozvěděl, že o přesun OSN z USA Rusko žádalo už v roce 2015 https://aeronet.cz/news/rusko-zada-presidleni-osn-do-neutralniho-svycarska-nelibilo-by-se-to-i-globalistum-video/ , beru to jako potvrzení, že co se v roce 2015 ještě zdálo nemožným, tak Putin už tehdy věděl, že tohle téma jednou, tak či tak, přijde na řadu.

  Mimochodem k výše zmíněné „Vídni či Ženevě“ doplním, že OBSE má nyní sídlo ve Vídni.
  Ve Vídni je rovněž je zastoupení OSN (New York sídlo, zastoupení Ženeva, Vídeň, Keňa).
  V této variantě nebo prvním kroku by OSN a OBSE byly pěkně pohromadě na jednom místě, když tak pozvolna uvažuji v souvislostech.

  Možná, že to v budoucnu bude Vídeň – kdybych si tedy musel tipnout – a to vzhledem k tomu, že Vídeň je z jedním centrem GP díky knihovně Habsburků, a když ještě vezmu v potaz, že při nynějším zasedání OSN v NY měl Lavrov setkání Henry Kissingerem, kádrem globalistů, jak se psalo zde https://russian.rt.com/world/news/671952-lavrov-vstrecha-kissindzher nebyla by to sázka od věci, jak se mi jeví.

 • jb • 7. října 2019

  „přesun OSN“ (nové události)

  Dva komitéty OSN přerušily práci kvůli nedostatku víz ruským delegátům.
  První a Šestý komitét OSN pro Valné Shromáždění pozastavily práci na několik hodin kvůli nedostatku víz diplomatům z Ruska a z dalších zemí. O pozastavení práce šestého komitétu/výboru VS OSN pro právní záležitosti informoval náměstek stálého zástupce Ruska při mezinárodní organizace Gennadij Kuzmin, sdělily RIA „Novinky“.

  „Program práce výboru je přijat konsensem. To se neděje,“ řekl Kuzmin.

  Dodal, že mísa trpělivosti je přeplněná, takže výbory se rozhodly pro demarši (diplomatický zákrok, protest).

  Kromě toho, zdroj z ruské delegace informoval o přeložení zasedání Prvního výboru VS OSN, který se zabývá otázkami odzbrojení a mezinárodní bezpečnosti. Zpočátku se předpokládalo, že zasedání se bude konat v pondělí v 15:00. Nicméně, na poslední chvíli se na informační tabuli objevil nápis, že schůzka byla přesunuta na 10:00 v úterý.

  Připomeňme, že na konci září některým ruským delegátům ve výboru VS OSN nevydali vízum do USA. https://vz.ru/news/2019/10/7/1001790.html

  Od začátku je vidět, že se nejedná o náhodu. Další události na půdě OSN potvrzují, že jde o řízený proces – odvaření fungování sídla OSN v NY – za účelem jeho přestěhování v rámci perestrojky USA.

 • jb • 8. října 2019

  jb napsal

  „Program práce výboru je přijat konsensem. To se neděje,“ řekl Kuzmin.

  Íránská delegace uvedla, že není připravena podpořit přijetí pracovního programu, “ řekl Kuzmin . Podle něj Teherán argumentoval svou pozici nevydávaných víz a omezení pohybu na území Spojených států. Zástupce Íránu uvedl, že žádný z členů delegace nedostal vízum do USA, uvedla agentura. „Hlavním důvodem je chování státu pobytu, který nevydává víza jak Íránu, tak Rusku, kubánské delegaci a mnoha dalším,“ dodal Kuzmin.

  http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/41388-dva-komiteta-oon-priostanovili-rabotu-iz-za-problem-s-vizami-ssha.html

 • jb • 9. října 2019

  jb napsal
  Další události na půdě OSN

  OSN vykazuje deficit ve výši 230 milionů dolarů, řekl v pondělí generální tajemník Antonio Guterres a do konce října může dojít k vyčerpání peněz.
  „Členské státy zaplatily pouze 70% celkové částky potřebné pro naše pravidelné rozpočtové operace v roce 2019. To se promítá do nedostatku hotovosti ve výši 230 milionů dolarů na konci září. Riskujeme, že do konce měsíce vyčerpáme záložní rezervy likvidity, “ napsal.
  Operativní rozpočet OSN na období 2018-2019 nezahrnuje to co se platí za mírové operace, přibližně 5,4 miliard dolarů, přičemž Spojené státy přispívají 22 procenty.
  https://www.alaraby.co.uk/english/news/2019/10/8/un-may-run-out-of-money-by-october

 • Martin (už bez taky m) • 11. října 2019

  2019-10-09 – Studio Beta – Lenka Procházková o Krymu a nenávisti.
  https://www.youtube.com/watch?v=0ZHgiVKJGSc