Svět ruskýma očima 704

 

Utajený smysl návštěvy Si Ťin-pchinga u Michaila Mišustina a pozdvižení na Západě

Emil Bojev

24. března 2023

Politická a hospodářská izolace Ruska úplně zkrachovala. Si vyjádřil postoj Pekingu a dal jednoznačný signál všem zemím z okruhu čínských partnerů, a to je většina zemí světa, že americký výklad „budoucnosti bez Ruska“ je fikce.

Vůdci Ruska a Číny potvrdili, že stojí „zády k zádům v rovné a nedělitelné bezpečnosti“. Si prohlásil, že upevnění a rozvoj vztahů Číny s Ruskem je „strategická volba Číny vycházející z jejích vlastních zájmů a obecné tendence ve vývoji světa“.

„Rusko a Čína tvrdí, že je to svazek bez hranic a zřejmě to myslí vážně. V tom vězí skutečný problém, který není závislý na tom, co probíhá na Ukrajině,“ řekl bývalý poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Bolton novinám Telegraph.

Američtí novináři Simmonsová a Ramsay uvažují: „Ruský prezident Vladimir Putin si zajistil podporu rozvojových zemí a na Západě učinil skutečný poplach tím, že odsoudil Amerikou prosazovanou zahraniční politiku … Si Ťin-pching a Vladimir Putin odsoudili tak zvaný geopolitický řád, vedený USA a mají podporu pro svoji vizi multipolárního světa, především mezi rozvojovými zeměmi.“

Ve světle těchto nikoli nepodložených, ale opožděných amerických starostí dává zvláštní smysl osobní návštěva Si ve vládě Ruska a u premiéra Mišustina. Proběhla druhý den státní návštěvy.

Setkání se Si a celou delegací se účastnila prakticky celá ruská vláda. Tvrdí se, že na setkání s Vladimirem Putinem i na setkání s vládou byla přítomna Nabiulina. Mišustin i Si mluvili o úspěších při vzájemném sbližování, obchodním obratu skoro 190 miliard dolarů v roce 2022, atd. Mišustin byl pozván do Číny na setkání s novým čínským předsedou vlády Li Čekiangem. Si Mišustinovi doporučil, aby přijel „co možno nejdříve“.

Ekonom Michail Chazin se domnívá, že Si svojí neobvyklou návštěvou předvedl všem úředníkům a podnikatelům v Číně, že „Mišustin a jeho lidé jsou dobří partneři a že jim věří. Je to pochopitelné, ale není to dost závažný důvod na tak velkolepý návrh, je to příliš povrchní na tak šokující návštěvu.“

Při hlubším pohledu se zdá, že se jedná o Mišustinovu osobnost, jeho nedávnou profesní minulost a úspěchy v minulé službě. Mišustin se nejprve stal systémovým inženýrem „ajťákem“. Trochu později získal ekonomické vzdělání a zabýval se organizací a převodem informací v daňové službě Ruska. Vytvořil nejlepší automatizovanou daňovou službu v Evropě. Odolnost ruské ekonomiky je také jeho osobní zásluha.

Hluboké znalosti a praktická zkušenost Mišustina sehrály rozhodující úlohu při vytvoření digitálního rublu v Rusku: předseda výboru Dumy pro finanční trh Anatolij Aksakov řekl, že zákon o digitálním rublu může být přijat již v dubnu tohoto roku. Zákon byl nyní přijat v prvním čtení a připravuje se do druhého čtení. S největší pravděpodobností bude v dubnu přijat.

Přítomnost Nabiuliny na jednáních je pochopitelná, neboť… klíčové aspekty modelu digitálního rublu (podle oficiálních stránek centrální banky):

  • Emitentem digitálního rublu je Ruská banka;
  • digitální rubl je závazkem Banky Ruska;
  • Ruská banka otevírá peněženky finančním organizacím a Federálnímu ministerstvu financí a také peněženky fyzickým a právnickým osobám podle jejich příkazu přes finanční organizace.

Pro klienty, finanční organizace a ministerstvo financí se otevírá s digitálními rubly jen jedna peněženka. Na umístění digitálních rublů v peněženkách se nevztahují úroky zůstatku. Prostředky v peněžence jsou klientovi dostupné prostřednictvím jakékoliv jiné finanční organizace, v níž je obsluhován.

Digitální alternativa k dolaru je tvořena tím, že je možné skupinu digitálních rublů označenou „z“ použít jako zlatý slitek v mezinárodním obchodě. Totéž je u digitálního jüanu a u digitálních měn BRICS. Tak existuje digitální alternativa dolaru. Je to zjednodušené, ale podstata je sdělena.

Již 23. dubna to v USA vřelo: Ministryně financí Yellenová ve čtvrtek vystoupila v rozpočtovém výboru sněmovny reprezentantů amerického Kongresu a prohlásila, že Rusko a Čína mají motivaci vytvořit alternativu k dolaru, ale těžko se toho domůžou. Řekla: „Jednoznačně chci, aby dolar zůstal světovou rezervní měnou. Rusko a Čína mají motivaci k vytvoření jiného systému, který umožní obejít dolar. Ale toho mohou velmi těžce dosáhnout. Jsem si jistá, že dolar zůstane světovou rezervní měnou ještě dlouho, nehledě na všelijaké snahy vytvořit systémy, které by jej obešly.“

Lze věřit, že dolar zůstane světovou rezervní měnou jen v jejich světě AUKUS, „civilizovaném světě“ Anglosasů a jejich politiků.

Patrně ve vládním domě Michail Mišustin detailně představil Si Ťin-pchingovi infrastrukturu digitálního rublu. Samozřejmě, že takový model není možno převést do Kremlu, seznámit se s ním je možno jen na místě. Proto musel předseda Si zajet za předsedou ruské vlády osobně.

Tady je důvod, proč je potřeba, aby Mišustin co nejrychleji navštívil Čínu. Si chce, aby koordinoval spojení ruské a čínské infrastruktury pro spuštění digitálních měn rychle. Zdá se, že operace je spuštěna a Anglosasové mohou o svůj dolar přijít co nevidět. Proto je Yellenová nervozní.

Je symptomatické, že ratingová agentura Moody´s varovala 24. března, že další otřesy v bankovnictví už nemusí Spojené státy ustát.

Převzato z Eadaily.com

***

„Začala druhá etapa“, označil Juškov další krok Ruska v ropné válce se Západem

Alexandr Dubinin

28. března 2023

Ekonom Igor Juškov řekl, že Rusko přešlo do druhé fáze ropné války se Západem.

Dokázalo zcela přesměrovat dodávky ropy, které byly zastaveny kvůli embargu USA a EU. Nedošlo ke snížení prodeje. Dnes míří vývoz do zemí Asie, Afriky, Jižní Ameriky a na Blízký východ. Uvedl to ministr energetiky Nikolaj Šulginov. Řekl, že jen dodávky do Indie se loni zvýšily 22krát.

Přitom měl Západ snahu ruský obchod s ropou znemožnit. Od 5. prosince 2022 přestala EU přijímat ruskou ropu dováženou po moři a země G7, Austrálie a EU omezily její ceny při její námořní dopravě na 60 dolarů za barel. Vedoucí odborník Fondu národní energetické bezpečnosti Juškov k tomu řekl, že i za těchto podmínek dokázala Moskva udržet objem exportu, a dokonce jej zvýšit. Nikdo to nečekal. Uvedl: „Podařilo se celkem rychle vrátit dřívější objem vývozu. Nejdříve několik týdnů po zavedení sankcí vývoz poklesl. V lednu byl obnoven a pak v lednu a v únoru dokonce narostl a vrátil se na úroveň před sankcemi.“

Pro tak prudký obrat muselo Rusko dočasně obětovat zisky z prodeje pohonných hmot. Moskva začala poskytovat výraznou slevu, aby našla nové trhy a vytlačila dřívější dodavatele. Povedlo se to v nejkratší možné době.

Nyní přešlo Rusko do druhé etapy ropné války se Západem. Druhým krokem bude vrácení zisků na úroveň, která byla před sankcemi. Moskva se o to snaží dvěma způsoby. První je postupné snižování slev na ropu. Nyní ve druhé etapě by se měla určit velikost této slevy. Cílem je zvýšit marži vývozu. Postupné snižování slevy bude trvat do konce roku 2023. Co se bude na trzích odehrávat, to se uvidí.

Dále se snižují náklady na dodávky ropy tím, že Rusko navyšuje množství ropných tankerů. Čím více jich ropu dopravuje, tím nižší je přepravné a roste marže celého exportu ropy.

I proto mimořádně velký pohyb ruských tankerů poplašil Západ.

Převzato z Politros.com

***

Gruzínský majdan a ruští emigranti

Eduard Fišman

30. března 2023

Američtí loutkovodiči se dlouho nechvástali, když v březnu přihlíželi na představení s ohněm v Gruzii, které pořádali jejich svěřenci s pokusem o svržení současné vlády.

Asi nebylo pro Washington dobré udávat za hlavní důvod pro rozeštvávání situace v Tbilisi tak nevýznamnou událost v životě, jako je protlačování „proruského“ zákona o zahraničních agentech (v podstatě okopírovaného z amerického zákona z roku 1938) parlamentem.

Nebylo povedené ani obsazení hlavních hrdinů do této estrády určené Američany: Nevídané je, že za hlavní síly najaté pro pogromy byli vybráni Ukrajinci a další cizinci z válečné zóny. Nejzajímavější bylo, že se v této společnosti ukázali i různí ruští utečenci. Ještě před několika dny bylo možné vidět za zády uprchlých synů vlasti i zástupce ruské nesystémové opozice, dávno včleněné do Gruzie.

Jednalo se například o zakladatele organizace s halasným názvem „Svobodné Rusko“ Kuroptěva provokatéra kontrolovaného velvyslanectvím USA v Tbilisi. Všechny své projevy končil otevřenou nebo zaobalenou výzvou ke svržení vlády v Rusku. Dále zde byl bývalý poslanec oblastního zákonodárného shromáždění v Novosibirsku Gordějev. Je na seznamu hledaných osob kvůli mezinárodním podvodům. Politický azyl získal v Gruzii. Mezi gruzínskými „bojovníky za svobodu“ se ukázal i odsouzený sadista Levšic, který ubodal mladé děvče a nikterak toho nelitoval. Po šesti letech ve vězení s přísnějším režimem se rozhodl dát se na politiku a pracovat pro Navalného. Začal se představovat jako vedoucí přípravy pozorovatelů ve federálním štábu a potom odešel do Gruzie.

Gruzínská vláda, která se snaží nějak vyžehlit vztahy s Ruskem, není nikterak nadšená účastí ruských emigrantů v březnovém spiknutí. Úplně stejně jako v republikách Střední Asie začínají gruzínské úřady uvažovat o tom, zda stojí zato držet u sebe emigranty z Ruska, kteří často žijí příliš dráždivým způsobem života pro zvyky místních obyvatel. Události v Gruzii ukázaly, že „politicky angažovaní“ hoši jsou ochotni se v kterékoliv chvíli připojit k ruské emigrantské opozici, být součástí agresívní masy a podporovat místní „revolucionáře“.

Převzato z Fondsk.ru

4.5 19 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
3. 4. 2023 16:30

páč vražda ruských vlastenců ( a přímo v Rusku) není pro Kreml prioritou a konzumní vele požitkář peskov důležitě a ostentativně odfrčel v tryskáči na svou daču ( pro jistotu v západním brlohu), tak dáme jiné téma, kterému šachmachista vova prý rozumí – zpropadený rubl. .. Доллар и евро обновили максимумы к рублю с апреля 2022 года | 3 апреля 2023 – Новости Mail.ru od minula, co ho tak pošpinil a hlavně darebácky pro budoucnost podcenil jeden banksterský hipster od soudruha jewrejce grefa, mi šel rubl z baráku a z konta – bylo to dobré rozhodnutí, páč pro měnu největší… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
4. 4. 2023 10:53

Ani jsem nevěděl, že politicky juvenilní Gorbi bydlel v Bavorsku. Doma ho prý neměli rádi.

PPK
PPK
Reply to  fajt
4. 4. 2023 13:14

Hra Putinovy kočky s americkou myší a její ekonomické důsledky
MAP 1644 – 4 dubna, 2023

https://www.michalapetr.com/

fajt
fajt
Reply to  PPK
4. 4. 2023 15:38

Отдых на Черном море резко подорожал | 4 апреля 2023 – Новости Mail.ru – boroci, už jim někdo řekl, že jejich kocur v Kremlu má tak mazaný plán?? :-)

leviathan
leviathan
Reply to  fajt
5. 4. 2023 9:27

To máte tak: K Černému moři se vyjede buď jako obvykle vlakem či autem nebo se poletí a ubytování bude za stejnou cenu jako doposud nebo se za zhodnocený rubl snadno zakoupí i „ostře zdražené“ služby. Ostré zdražení je zatím jen pro ty, kteří vlastně ani k Černému moři nechtěli, protože dosud jezdili a létali do Budvya tam to podražilo mnohem více. Prostě, all inclusive je pouze pro degenerované lenochy.

leviathan
leviathan
Reply to  fajt
5. 4. 2023 9:20

Nesuďme je podle jejich kroků, které učinili pod mimořádným tlakem. Velký VVP má mezi Židy rostoucí počet svých, ostatně bouře v Izraeli to jen potvrzují. Ne vše, co malý VVP vyjeví, je tak, jak se to jeví. Velký VVP dělá to, do je dobré pro každého, kdo si uvědomí, komu důvěřovat lze a komu nikoli. Své zbloudilé ovečky má již skoro všechny opět doma, vlci brzy odtáhnou a ohrady bude možné zbořit. Ostatně ohrady nejsou pro vědomé lidi, kteří uvítají pouze radu k upřesnění své cest. Současné měnové kurzy jsou plně závislé na tom, jak je celý krachující globální finanční… Číst vice »

fajt
fajt
4. 4. 2023 15:51

English kindergarten – Magic Castle (xbridge.ru) – no nekup to pro svého fakana в Москве …. ještě, že naučili své mužiky na ukrajinské kolomajzně umírat po tichu. ..

Dolmen
Dolmen
Reply to  fajt
4. 4. 2023 17:55

Už jsem slyšel, že někdo umřel po muchomůrce zelené, ale nikdy jsem sem nezaznamenal, že by někdo umřel po tichu.

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
4. 4. 2023 18:09

S tím z zcela zásadně nemůžu souhlasit. Osobně znám spoustu těch,. co odešli POTICHU..!!
V úterý jsem s jedním takovým dost hlasitě probíral život a on docela potichu v pátek odešel do navi.
Začínám se bát s někým mluvit.

peter.
Reply to  orinoko
4. 4. 2023 19:03

orinoko,ani ja! Matuška spieva : „Ruce jako led opustil jsi svět. Tak tiše, jak jsi žil. A pohřeb nemít po neděli. Snad by ve vsi nevěděli. Že jsi vůbec byl“ Slovné spojenie „zomrieť potichu“ je dosť často používaná frazéma najmä v poézii. napr. : https://blog.sme.sk/jaromirmichalnovak/poezia/umriet-potichu Dnes zomierajú tisícky Ukrajincov…potichu. Lebo ráno ich dopravia na front a na obed zomrú! Zomrú potichu,lebo ich velitelia ich nechajú na bojisku hniť,len aby sa mohlo vyhlásiť,že sú nezvestní! Ide o to,že v prípade ak vojak padne,musí vláda UA vyplatiť pozostalým odškodné a zaplatiť pohreb.Ak je dotyčný nezvestný,tak vláda nemusí vyplácať nikomu nič! Veľa vojakov… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by peter.
Alva
Alva
Reply to  peter.
6. 4. 2023 18:55

A prezident Zelenský, aby chránil životy svých lidi, žádá všude po světě stále více smrtících zbraní.

A svobodomyslný Západ, aby chránil ukrajinské životy jim ty zbraně ochotně dodává.

Zajímavý paradox – čím větší množství zbraní tím víc zachráněných životů. Že všude jsou vidět jen mrtví, nikoho nezajímá.

Last edited 1 měsíc před by Alva
fajt
fajt
5. 4. 2023 4:33

Андрей Фурсов. Что будет, если они победят › ПОЛИТИКУС (politikus.info)

podle DN se po ukrajinské akci globalistů zvýšila nejenom úroveň podivných ( a velmi nebezpečných) chemických látek v ovzduší ( která zasahuje a ovlivňuje Evropu více než mediálně stále živena „nehoda“ v Černobylu ), ale i podivný energetický smog, který má silně neblahý vliv na integritu ( jak psychickou, tak i fyzickou) člověka – co všechno se dá schovat a vyzkoušet za vražedné úsilí korporátních elitářů, kteří se tak radostně spojili ve fašistickou internacionálu. ..)

Bety
Bety
Reply to  fajt
5. 4. 2023 6:58

Zajímavá kniha Dave Goulsona – Divočina v zahradě popisuje v kapitole Jedovatý koktejl používání insekticidních postřiků a to i z letadel. Nepříznivé účinky např. postřiku Naled proti komárům roznášejícím prý virus Zika na člověka jsou rozepsány na půl stránky (např. vyšší dávka postihuje centrální nervový systém a kromě třeba ochrnutí může vést k smrti.) Agentura pro životní prostředí tento postřik schválila s tím, že v nízké koncentraci není nebezpečný. Pro snad veškerý hmyz včetně včel je však smrtící. A je otázkou – protože postřiky se opakují – jak moc a jak dlouho přetrvává v půdě a kdy jeho koncentrace v… Číst vice »

leviathan
leviathan
Reply to  fajt
5. 4. 2023 9:31

No, o elektromagnetismu nevíte ani to, co se vás snažili naučit ve škole. Jinak byste tak hloupý příspěvek nrnapsal.

PPK
PPK
Reply to  fajt
5. 4. 2023 12:44

No, že ukrajinská armáda už nasadila i chemické zbraně, to snad není třeba dokazovat, ta videa přímo z ukr.dronu jsou na internetu. Takže, Vám tedy zbývá uvést ještě linky i na ty chemické zbraně „globalistů“, o nichž píšete.

fajt
fajt
5. 4. 2023 7:12

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-kellner-mohl-prezit-zaloba-oznacuje-tri-viniky-miliardarovy-smrti-228936#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=2VmfMDjsX0v-202304050516&dop_id=228936&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest217_krokovy_redesign_feedu_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – to je taky dobrá story – český elitář se světovým přesahem je na adrenalinové frejce zavražděn jak nějaký nebezpečný, druhořadý bandita – proč ale jeho rodina to znova celé tahá na světlo boží ( zmínka o promlčení je opravdu trapná, ale pro švejko dav asi gut) – takže vrtulník byl nepřátelsky převzat za letu a pak uzemněn, jeho poškození je dodatečné, všichni aktéři „pád“ přežili, ale pak po hodinách prý naprosto diletantského a zločinného přístupu servisních a bezpečnostních složek, až na jednoho, všichni umírají – takže vytěžení zájmových figur bylo brutální a v podstatě finální ( jeden zůstal,… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  fajt
5. 4. 2023 12:55

ad fajt 5.4. 17:12 cituji: „MAP 1635 PUTINOVO VELKÉ VELIKONOČNÍ PŘEKVAPENÍ! Pokračování MAP 1555 USA zuří! Tajná vánoční jednání Berlín-Moskva-Peking! USA nebyly informovány!  25 března, 2023/0 Komentáře/Kategorie: Blog /Vložil(a): Michael Svatoš“ https://www.michalapetr.com/ cituji dále: „… Vladimír vstoupí do dějin jako Veliký. Zdá se to být už jasné. Stane tak po boku jen několika velikánům, kterým historie tento titul přisoudila – Ramesess II, Alexander, Charlemagne, Petr I, Frederick II, a Catherine II. Proč tak soudíme? O tom bude dnešní, dlouhá, analýza. Začneme citátem, který včera 23.3. zazněl v bruselském mediálním ústředí stoupenců George Sörose a současné washingtonské administrativy: Vzkvétající románek Xi Jinpinga s… Číst vice »

leviathan
leviathan
5. 4. 2023 9:09

Je dosud utajovanou skutečností, že digitální měny jako rubl, juan a další měny v BRICS+ mají nejen zlaté krytí (přímou směnitelnost za fyzické zlato a obdobná aktiva), ale také bezprecedentní systém správy těchto měn. Tento systém je založen na kvantových technologiích v kombinaci s genetickou identifikací. Proto může mít každá fyzická osoba svůj osobní účet, ale pro instituce může být pouze jeden společný účet s identifikací podle oprávněných geneticky identifikovatelných osob. Právě Mišustin je ten, který vyjednal podmínky pro použití sofistikované kvantové technologie v RF a Nabiulina tou, která v roce 2019 přistoupení RF k využití této technologie podepsala. To… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  leviathan
5. 4. 2023 12:19

RE – „Tento systém je založen na kvantových technologiích v kombinaci s genetickou identifikací.“

Pro normální lidi, něco jako zázračná mastička na všechno.

Obecně – Pokud něco NEMŮŽETE SAMI nijak OVLIVNIT, nebo dokonce věci sami NEROZUMÍTE vystsvujete se vždy velkému nebezpečí.

Last edited 2 měsíců před by Gatta
PPK
PPK
Reply to  leviathan
5. 4. 2023 14:06

Víte, pane kolego leviathane, jsem toho názoru, že pojmy a představy typu GESARA anebo NESARA ČR, a nebo ta „kvantová“ a zároveň digitální ekonomika … hmm, tak to už nám jen zbývá počkat si na bílé klobouky jakýchsi fantómů = jinak též vždy naprosto poctivých kapitalistů (ehm…), kteří si jednoho dne prý poctivě koupí za zlaté pruty všechny státy světa do svého soukromého vlastnictví … a pak budou ty GESARA fantazie už kompletní.  Ostatně, k pojmu digitalizace kdysi kdosi řekl: „Máte-li v nějaké administrativní datové agendě dobře uspořádanou velkou papírovou kartotéku, pak je to ekonomicky ten nejdražší a koncepčně nejnebezpečnější nápad,… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  PPK
6. 4. 2023 4:50

comment image

Aleš
Aleš
6. 4. 2023 21:07

Teroristické jednotky fašisty Zelenského zabíjí pomocí dělostřelectva i vlastní vojáky, kteří se chtěly v obklíčení vzdát. Jiné skupiny těchto grázlů zas útočí na pravoslavné kostely a jejich věřící. Jiné sskupiny zas ostřelují největší jadernou elektrárnu v Evropě. Jiní zabíjí civilisty v Doněcku a okolních sídlech. I z těch, co tohle podporují, je mi na zvracení.

fajt
fajt
7. 4. 2023 9:18
fajt
fajt
7. 4. 2023 12:51

https://m.tvzvezda.ru/news/2023471516-I0yWt.html – už se to děje, a bez překážek – globalisti došli ve válečném úsilí ke shodě, zlatá miliarda už bude brzy. ..

peter.
Reply to  fajt
7. 4. 2023 14:22
orinoko
orinoko
Reply to  peter.
7. 4. 2023 15:37

To jsou základní otazníky této podivné války. Část zachudni techniky prý na frontu dorazit musí, protože je třeba naučit se s ní bojovat. No řekněme. Ale cenou budou lidské životy.
Strejka v Kremlu to nikdy nebude rozvádět a jeho místní frajtri NATO nemají odpověď. Zato nenávistných kydu mají jak z nástěnek správného třídního boje.

peter.
Reply to  orinoko
7. 4. 2023 17:50

Ahoj orinoko!
Najviac sa mi páči to o tých ruských oligarchoch! Podľa Prigožina,žiadny z nich neprispel na ŠVO ani jedným zasraným šekelom.
A tak premýšľam,ako to bude s ukrajinskými oligarchami,keď tá vojna na Ukrajine raz skončí.Medvedčuk sa k svojmu bez debaty dostane (kmotor pomôže,doporučí,dá) a nepochybujem,že aj jewreji Kolomojskij,Firtaš a Pinčuk tiež. Predpokladám,že aj Achmetov sa zase dostane k lizu.Nejaké problémy,nie neprekonateľné, by mohol mať Porošenko.Bude zaujímavé sledovať,ako to dopadne!

PPK
PPK
Reply to  orinoko
7. 4. 2023 20:44

Že světem hýbe válka na Ukrajině? Jiný pohled – 06.04.2023 
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ze-svetem-hybe-valka-na-Ukrajine-Jiny-pohled-734072

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
8. 4. 2023 5:32

Zdravím – článek dobrý, ale zdaleka ne první s tímto obsahem.

To není nic na Vás, jen chci říct, že si nechci fandit, ale od politiků a „systémových expertů“ se skoro nikdy nic nového nedovím.
Až je věc jasná i „mojí staré tetě“, tak o tom jeden konečně néco napíše a pak jich to dalších deset opakuje a okecává.

Vyjímkou je snad jen pan Martin Koller, nebo někteří „nevládní“ odborníci z praxe.

Last edited 1 měsíc před by Gatta
PPK
PPK
Reply to  Gatta
8. 4. 2023 11:16

Také Vás zdravím a přeji všem hezké velikonoční svátky.

No a nyní k věci:
Konečně byla všude v MSM (jenom ne u nás v ČR) přiznána likvidace dalšího štábu NATO – viz článek
„Na Ukrajině zničil úder hypersonické rakety „Kindžál“ podzemní velitelství s poradci NATO“ 

https://avia-pro.net/news/podzemnyy-shtab-s-sovetnikami-nato-unichtozhen-giperzvukovoy-raketoy-kinzhal-na-glubine-130

a
byly vyvráceny další lži kolem té celé války … ve videu
„Ukrajina 2023 – rok lží – CZ DABING“

https://odysee.com/@ZuzanaRoln%C3%A0DallaRicca:7/Ukrajina-2023—rok-l%C5%BE%C3%AD_versione-Odysee:5

ale to už asi také víte (nejen Vy sám) …

Last edited 1 měsíc před by PPK
fajt
fajt
Reply to  peter.
8. 4. 2023 8:11

hezký manifest Prigožina, v podstatě musel dát nějakou odpověď na útok, který teď byl přímo vedený na něj – no a udělal to rázně a nekompromisně, taky chápe, že se současným ruským vedením je to cesta do amerického zatracení, a proto nelze moc otálet, přehlížet a stále omlouvat ruské globalisty, kteří jsou v některých věcech horší těch amerických – obávám se, že na tento vydařený text bude odpověď kremlin chazarů ale standardní – naprostá ignorace a po čase na něj a hlavně na jeho známé, kolegy a příznivce naběhnou jejich banditi a zločinci ( klidně i z americké armády) –… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
8. 4. 2023 10:59

Ano – přesně jste to nazval – MANIFEST.

Stručně – jasně – zapamatovatelně.

Předpokládám, že v ruské armádě se bude rychle šířit. .

fajt
fajt
Reply to  Gatta
8. 4. 2023 12:34

viděl bych ho na vše společenský manifest ( i když má silné politické a vojenské prvky), tady to nebude pouze o armádě ( i když ta má největší rozhodovací a akční sílu ), ano, jde o prosté prohlášení, ale s naprosto jasnými body a s výraznou logikou následně potřebných kroků – zformoval to jedinec, kterého ruský lid nemůže považovat za zbabělce a agenta globálních zájmů, který by šel proti ruskému lidu a jeho budoucnosti … uvidíme, jaká bude reakce Kremlu ( i když, tam se to dá docela odhadnout), ale hlavně ruského národa, jestli prohlášení vezme vážně a nebo ho… Číst vice »

fajt
fajt
8. 4. 2023 12:59

comment image

to Peter

daleko od lidí
blízko k medvědům

za věčnou vzpomínku třech Lidí ✝, kteří světu dali více než celá armáda korporátních hovad … v nebe už dávno nevěřím a Belzebub je mezi námi a proto nenechme si tak lehce a hloupě ukrást a uloupit vlastní duši, nic jiného Člověk totiž nemá a nevlastní. ..