Diskuze k článku


 • petr • 8. října 2015

  Aktualita : FoxNews: «Военно-транспортный самолет США с Джоном Маккейном сбит боевиками ИГИЛ» http://hollivizor.ru/blog/43060688873/FoxNews:-%C2%ABVoenno-transportnyiy-samolet-SSHA-s-Dzhonom-Makkeynom-?utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_0&domain=mirtesen.ru&paid=1&pad=1

 • aram • 8. října 2015

  petr, to bude zřejmě fake. Datováno je to 7.10. Co je to vůbec za web?
  Na Fox News nic takového není
  http://www.foxnews.com/

 • petr • 8. října 2015

  aram napsal

  petr, to bude zřejmě fake. Datováno je to 7.10. Co je to vůbec za web?
  Na Fox News nic takového není
  http://www.foxnews.com/

  Taky si myslím, že je to fake (nikdo tuto právu nepotvrdil), ale je to zajímavost – co všechno se dostává do informačního pole.

 • Jan Kristek • 8. října 2015

  Mohlo by to být ruské varování Měkkakainovi, co by se mu mohlo stát.
  Jinak mě nenapadá, jaký by mohlo mít vypuštěné této zprávy smysl.

 • Irena • 8. října 2015

  http://politikus.ru/events/59875-strany-chleny-briks-sozdayut-obschee-prostranstvo-pravdy.html

  Členové BRICS chtějí vytvořit společný mediální prostor pravdy

 • Béda • 8. října 2015

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusky-raketovy-utok-na-teroristy-demonstrace-sily-i-usa-a-nato/

  Podle vojenského experta Dmitrije Litovkina, tato salva nejen ukázala světu, co umí moderní námořnictvo Ruska, ale také Spojené státy „utřely nos“, když jejich sledovací zařízení nebyla schopna vystopovat tento masivní raketový útok.

  Střely přitom letěly přes území Íránu, který je obležen ze všech stran od chvíle sankcí týkajících se íránského jaderného programu, a letěly i přes území Iráku, kde jsou umístěny americké vojenské základny.

  „Ani Turecko, kde jsou americké systémy protivzdušné obrany Patriot, ani Američané si nevšimli, že kolem nich proletělo 26 křídlatých střel. Proklouzly protivzdušnou obranou NATO, jako dýky přes plátovou zbroj,“ citují noviny Litovkina.

  Palba z hlavního systému Kaliber

  Jaký druh střel, které jsou nepostřehnutelné protivzdušnou obranou, jak se říká „západních partnerů“, proletěl 1500 kilometrů a zničil 11 teroristických cílů v Sýrii?…

 • mm • 8. října 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=HbJQqvTcEzo ta sauna je v Sýrii dobrá…

 • Béda • 8. října 2015

  http://www.hlavnespravy.sk/obrovsky-problem-utecencov-v-taboroch-nemaju-nikoho-na-sex/692515

  To je špatný. Takhle tu porodnost nezachráníme a na evropské důchodce nebude mít v budoucnu kdo pracovat. Makrela by se měla nad sebou zamyslet a stanovit ženské kvóty do utečeneckých táborů. Znásilňované běženkyně ekonomickým bojovníkům zjevně nestačí.

 • aram • 8. října 2015

  A nás bude mistrovat………..
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/382905-komunismus-vas-nepoucil-kara-merkelova-vychodni-evropu.html

  z reakcí pod článkem

  Německý národ je jeden z nezrůdnějších národů Evropy…rozpoutal v minulém století dvě nejkrvavější nejmasovější celosvětové války…nebýt zrůdností německého národa a 2.světové války nikdy by v Masarykem vybudované ČSR nikdy by nedošlo k roku 1948 nikdy by ve volbách nezvítězili v ČSR komunisti, nikdy by nedošlom ke znárodnění soukromého majetku, k popravám v 50 letech…ČSR by měla špičkový těžký a lehký průmysl, textilní, obuvní, sedm automobilek, v Boce Kotorské by Škodovy závody nadále vyráběly zámořské lodě a ponorky, Avie by vyráběla dopravní letadla, stíhačky zbrojní průmysl ČSR by byl na špičkové světové úrovni, česká koruna by dnes nadále byla jako za Masaryka v poměru 1: 1 k německé marce, franku (k dnešnímu euru)….a komunistická strana v ČR by byl pouze pivní spolek z restaurace U Kaštanu s dnešními volebními preferencemi 0,001%….tak za to vám drazí fašouni henlajnovci a germáni za to vám moc děkujeme a budeme vám nadále lézt do zadku ?!

 • Alena • 8. října 2015

  Béda napsal

  http://www.hlavnespravy.sk/obrovsky-problem-utecencov-v-taboroch-nemaju-nikoho-na-sex/692515

  To je špatný. Takhle tu porodnost nezachráníme a na evropské důchodce nebude mít v budoucnu kdo pracovat. Makrela by se měla nad sebou zamyslet a stanovit ženské kvóty do utečeneckých táborů. Znásilňované běženkyně ekonomickým bojovníkům zjevně nestačí.

  ženské kvóty? ale to pak nevznikne ten pravý multi- kulti mix. Pro ideu by měly česká sluníčka nastoupit v řad. To se pak budou rodit rozkošní míšenci!

 • Béda • 8. října 2015

  Alena,

  někde jsem četl, že multikulti statistici propočítali, že v roce 2060 bude pracovat jedna ekonomicky aktivní osoba na 4 důchodce. Myslím, že se pletou. V té době bude pracovat 1 člověk (technická revoluce, málo práce) na 4 důchodce a osm imigrantů (z toho 4 děti)

 • Starý doktor • 9. října 2015

  Velmi zajímavé informace!!
  Takže až nastane „naftová krize“ i v Rusku, bude už dávno po celém světě.
  http://www.nwoo.org/2015/10/05/energeticke-valky-rozbor-mytu-o-ropnem-krachu-ruska-1-cast/
  http://www.nwoo.org/2015/10/08/energeticke-valky-rozbor-mytu-o-ropnem-krachu-ruska-2-cast/

 • Starý doktor • 9. října 2015

  Proč se na Sýrii střílelo z Kaspického moře?
  Odpovídá ředitel Centra strategické konjunktury, vojenský expert Ivan Konovalov:
  Zasazovat údery „Islámskému státu“ (tato teroristická organizace je v Rusku zakázaná – pozn. AiF.ru) z Kaspického moře bylo nejúčelnější. Podívejte se, bojovou službu tam má naše flotila, která je vybavena komplexy „Kalibrus“. Od Sýrie nás bezprostředně v tomto regionu oddělují území našich spojenců – Íránu a Iráku. Tyto země nám daly svolení k provedení této operace.

  V Černém moři máme také zbraně, které by mohly zasáhnout objekty teroristů v Sýrii, jenže střílet tam přes Turecko nemůžeme, protože je členským státem NATO.

  Ve Středozemním moři, které omývá Sýrii, nemáme „Kalibry“, a hnát tam naše lodě by bylo velmi nákladné časově i na zdroje. Nemělo by to žádný smysl. Údery na teroristy z moře byly účinnou podporou našeho letectva, které má v Sýrii malou jednotku. Je zde ještě jeden důležitý moment: díky uskutečněné operaci se Rusku nejen podařilo oslabit pozice teroristů „Islámského státu“, ale také ukázat světu konkurenční přednosti svých zbraní.
  http://www.novarepublika.cz/2015/10/proc-se-na-syrii-strilelo-z-kaspickeho.html

 • Starý doktor • 9. října 2015

  Syrská opozice učinila překvapivé prohlášení. „Svobodná syrská armáda“ prohlásila, že není teroristickou organizací a je připravena spojit se s vojsky v boji proti teroristům. Dané prohlášení bylo učiněno vůdkyní opozičního Národního akčního výboru pro osvobození Sýrie Mais el Creedy.
  Více: http://www.novarepublika.cz/2015/10/prekvapive-prohlaseni-syrske-opozice.html

 • Starý doktor • 9. října 2015

  Teherán popřel zprávy USA ohledně toho, že ctyři ruské rakety namířené na IS zřítily na území Íránu. Na ministersvu obrany Íránu pokládají takové zprávy zapadních médií za aktivizaci psychologické války, oznámil zdroj.

  Čtyři lodě Kaspické flotily uskutečnily ve středu ráno 26 startů křižujících raket po pozicích bojovníků Islámského státu v Sýrii, všechny cíle byly úspěšně zasaženy, oběti mezi civilním obyvatelstvem nejsou, oznámil ministr obrany Sergej Šojgu na setkání s prezidentem RF Vladimirem Putinem.

  Od 30. září Rusko na žádost prezidenta Bašára al-Asada začalo provádět bodové letecké údery na objekty Islámského státu v Sýrii, s využitím útočných letadel SU-25, frontových bombardérů SU-24M a SU-34.

  Cíle jsou vybírány na základě údajů rozvědky Ruska, Sýrie, Iraku a Íránu.

  Velvyslanec Sýrie v Rusku Riad Haddad již dříve potvrdil, že údery jsou prováděny právě proti teroristickým ozbrojeným skupinám, a ne proti opozici nebo civilnímu obyvatelstvu. Podle slov velvyslance syrská armáda má k dispozici přesné údaje o teroristech.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20151008/1350286/iran-nema-zadnou-informaci-ohledne-zriceni-ruskych-raket.html#ixzz3o2nS6800

 • Starý doktor • 9. října 2015

  Ruský koncern PVO Almaz-Antej uskutečnil experiment, v jehož rámci byl odstřelen odepsaný Boeing v zájmu vyšetřování pádu malajsijského letadla na Ukrajině 17. července loňského roku, informuje RIA Novosti.

  V koncernu Almaz-Antej prohlásili, že předběžný rozbor výsledků experimentu potvrdil jeho verzi o podmínkách střetu rakety s letadlem, která byla předložena už dřív. Výsledky experimentu budou zveřejněny 13. října.

  „Koncern předloží výsledky experimentu — reálné simulace střetu rakety komplexu Buk s dopravním letadlem, který pomůže pochopit skutečné příčiny katastrofy malajsijského Boeingu 777, který byl sestřelen 17. července roku 2014 v Doněcké oblasti, praví se v tiskové zprávě.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20151008/1349631/mh17-vysetrovani-experiment.html#ixzz3o2oKHlW4

 • fajt • 9. října 2015

  http://politikus.ru/articles/59924-operaciya-v-sirii-i-rossiyskaya-ekonomika.html

  Единственный выход – отказ от либерального курса в экономике. Этот путь олицетворяет академик С.Ю. Глазьев, недавно опубликовавший свой доклад, многие пункты которого напоминают программу Партии Великое Отечество и наш совместный доклад по деофшоризации. Но сразу после публикации доклада Глазьева глава правительства Д.А. Медведев выступил со статьей, где вновь повторил все мантры либерализма и озвучил позицию «хотим договариваться» в отношении Запада. Это очень опасное заблуждение. Если не назвать такую позицию иначе. Каддафи и Янукович тоже пытались договориться – итог понятен. Усидеть на двух стульях одновременно – отстаивать свои геополитические интересы, одновременно соглашаясь со своей вторичностью в экономике – верный путь сесть мимо каждого из них.

 • Irena • 9. října 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=FYPVpRRrm2c
  Za.raný Amík tam má ve svém podpůrném týmu zase toho našeho českého „kolegu“, to je vizitka.

 • Béda • 9. října 2015

  Irena napsal

  https://www.youtube.com/watch?v=FYPVpRRrm2c
  Za.raný Amík tam má ve svém podpůrném týmu zase toho našeho českého „kolegu“, to je vizitka.

  Dík za to video. Zde je nejlépe vidět co za splachovací verbež bez svědomí jsou ochránci „umírněné opozice“ v Sýrii a západní „bojovníci“ s ISIL. Buďto jsou zcela neschopni (ISIL až do vstupu Ruska do války s terorismem v Sýrii posiloval a rozrůstal se) anebo setrvale něco předstírají.

 • fajt • 9. října 2015

  http://www.lidovky.cz/vakciny-pro-ukajinu-nemusi-byt-bezpecne-varuje-who-f8x-/zpravy-svet.aspx?c=A151009_073033_ln_zahranici_ELE – ukrajinská vakcínová komedie ( jenom kdyby u toho nebyly ohroženy životy lidí a hlavně dětí), bába z WHO běží na Ukrajinu lobovat, prý i naprosto špatná a nebezpečná vakcína se prý musí ukrajincům píchnout, čert ví, co jim tahle nadnárodní organizace namíchala za jedovatý koktail. ..

 • fajt • 9. října 2015

  http://lifenews.ru/news/163735

 • fajt • 9. října 2015

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2673363

 • aram • 9. října 2015

  Irena napsal

  https://www.youtube.com/watch?v=FYPVpRRrm2c
  Za.raný Amík tam má ve svém podpůrném týmu zase toho našeho českého „kolegu“, to je vizitka.

  Zatím jsem neviděla celé, ale zajímavé je sledovat řeč těla toho amerického Majkla.

 • Béda • 9. října 2015

  Béda napsal

  Taková nelidskost! http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sef-svetova-charitativni-organizace-navstivil-uprchliky-v-Calais-a-byl-v-soku-Tady-pomahat-nebudeme-402718

  Přes svoji ochotu pomáhat potřebným po celém světě se HRF rozhodla, že uprchlíky v Calais již dále podporovat nebude. Především proto, že v táboře prakticky nejsou žádní Syřané a dle zjištění šéfa HRF Tokana patří většina z nich do kategorie ekonomických migrantů. Organizace přitom posílala finanční podporu, jídlo i oblečení do tábora proto, že chtěla pomoci před válkou prchajícím občanům Sýrie. „Domníval jsem se, že ti lidé mají pádný důvod, proč sem utekli. Ale většina z nich chce jen do Velké Británie, aby tam získali peníze a zajistili si lepší život. 95 až 97 % z nich jsou přitom mladí zdraví muži. Povalovalo se tam mnoho jídla a oblečení, o které nikdo nestál,“ cituje britský deník vyjádření šokovaného Tokana.

  Tokan konstatoval, že se nyní Human Relief Foundation zaměří přímo na pomoc syrským uprchlíkům, kteří se nacházejí v táborech v Libanonu a Jordánsku. „Po této osobní zkušenosti jsem došel k závěru, že musíme hledat jiná místa, kde je třeba efektivně pomáhat. V uprchlickém táboře v Calais se nacházejí lidé, kteří tam přišli ze zemí, kde žádná válka není. V táboře mají všechno, co potřebují. Mohou dokonce pracovat. Já prostě nevím, proč tam vůbec přišli,“

 • orinoko • 9. října 2015

  Jsme svedky neuveritelne dukladne rozehrane partie. Vojenske a informacni. Web se zacine hemzit seznamy cekatelu na seznameni s Huriskami a zaroven seznamem znicenych cilu. Ani se mi nechce verit, ze kolem 10 tisic kusu emerickeho teroru v rouse svobody je budto mrtvych, zranenych anebo na uteku.
  Dobro dosli na Strednim vychode.

 • Béda • 9. října 2015

  orinoko napsal

  Jsme svedky neuveritelne dukladne rozehrane partie. Vojenske a informacni. Web se zacine hemzit seznamy cekatelu na seznameni s Huriskami a zaroven seznamem znicenych cilu. Ani se mi nechce verit, ze kolem 10 tisic kusu emerickeho teroru v rouse svobody je budto mrtvych, zranenych anebo na uteku.
  Dobro dosli na Strednim vychode.

  Jenom aby nebyli světovými demokraty vysláni v rouše zbědovaných válečných běženců šířit lidská práva a humanitu do Evropy. Andělka Makrelka – takto neoficielní nikým nezvolená prezidentistka EU by nám jistě přidělila formou kvót „spravedlivý“ díl krvežíznivých vejlupků.

 • orinoko • 9. října 2015

  Cast Ohavovy Tora Bora v Syrii je odepsana. 4 dukladne bunkry poslouzily jako pohrebiste. Jednou to bude druha syrska Palmyra.
  25 tanku, 30 nakladnich aut, centrum teroristicke pripravy podle manualu CIA, 5 skladist s palivem, 18 velitelskych stanovist atd. , atp.
  Neni nad emerickou armadu. Ta neni schopna znicit ani polni latrinu u brady Prorokovy.

 • Béda • 9. října 2015

  orinoko napsal

  Cast Ohavovy Tora Bora v Syrii je odepsana. 4 dukladne bunkry poslouzily jako pohrebiste. Jednou to bude druha syrska Palmyra.
  25 tanku, 30 nakladnich aut, centrum teroristicke pripravy podle manualu CIA, 5 skladist s palivem, 18 velitelskych stanovist atd. , atp.
  Neni nad emerickou armadu. Ta neni schopna znicit ani polni latrinu u brady Prorokovy.

  To se tiskárna papíru v USA zas prohne. Jednoho nasejří zmaření takové perspektivní lidskoprávní investice.

 • Irena • 9. října 2015

  aram napsal
  Zatím jsem neviděla celé, ale zajímavé je sledovat řeč těla toho amerického Majkla.

  Má to chudák těžké a ví to. Dělá co může, ale ty kruhy pod očima a vůbec vypjatý stav ho prozrazují. Stejně nevím, to člověk aby přišel o celé svědomí, když je schopný tvrdit věci, o kterých ví, že jsou nejenom lží, ale že vlastně kryjí toho největšího a nejkrutějšího diktátora, který se schovává za sladká slovíčka, culí se vám vstříc a přitom už v duchu plánuje vraždy dalších miliónů lidí. I kdyby Asad stokrát nebyl cukrátko, kam se hrabe na demokratické prezidenty USA, ti se v krvi koupou.

 • orinoko • 9. října 2015

  Emericky Superbowl. Ten nejcernejsi z cernych. Strelba na vzdelavaci chloube v AriZONE. Naprosty krach a hozeni rucniku do syrskeho ringu s vycvikem pokrokovych teroristu, vyvracena medialni lez, tahani za kokotuv konec spagatu … a po planu A uz neni nic. Ani co by za nehet vlezlo, ani suche z nosu uz neni na sklade.
  A jaksi v logice veci: Havlovo humanitarni bombardovani nemocnice. Kdo chce co vice?
  Potrebuje snad cesky modry soudruh vyraznejsi mnozinu informacni pice? Ceho je moc
  toho je prilis!!
  Kdo stoji o cisi prochrchlane plice?
  Sam sobe bombardoval
  vlastni hrudni ovar!!
  Uz nebude zadna benefice …
  NASTAL VRCHOLOVY CAS KE KRITICE …

 • Béda • 9. října 2015

  http://cz.sputniknews.com/videoklub/20151009/1315671/rusky-vojak-nataceni-filmu.html

  Ruský voják zasáhl bez váhání do filmové scény s braním rukojmí a pokusil hrdinsky zachránit ženu tím, že povalil banditu na zem.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20151009/1354918/rusko-nato-vojenska-prevaha.html

  „Už dávno jsme varovali země NATO o tom, že budeme čelit jakýmkoli pokusům vyhrožovat Rusku silou, jakýmkoli pokusům zajistit si vojenskou převahu a zrušit paritu v jednotlivých regionech, a že podnikneme veškerá nezbytná zákonná opatření pro zajištění naší bezpečnosti“, řekl Gruško.

  Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151009/1354918/rusko-nato-vojenska-prevaha.html#ixzz3o4q3ExgW

 • orinoko • 9. října 2015

  Nejak se nam to strada. Rusko pry zaplati vysokou cenu za Halic.
  Ano … caluje evropsky obchod.
  Syrie je proste a jednoduse sfera ruskeho vlivu. Syrie ma smlouvy s Rusem i Irancem.
  Vsechno stoji uplne jinak – platit bude ohavna Emerika.
  A to jeste ten dobytek vykrikuje, ze pravidla svetoveho obchodu budou diktovat USA. … To uz prave ani nahodou neni pravda.
  Mlceni hlasne trouby obskurnich existenci v Ceske armade doklada , jakeho
  zapadniho pruseru jsme vsichni svedky.
  Uz to pry neni ani pro Jehovisty.

 • Béda • 9. října 2015

  http://aeronet.cz/news/rusko-odpalilo-z-kaspickeho-more-26-strel-s-plochou-drahou-letu-v-syrii-zasahly-cile-islamskeho-statu-usa-chteji-assada-i-putina-zalovat-pred-mezinarodnim-tribunalem-brzezinsky-navrhuje-odzbrojit-r/

  Pentagon zuří, střely s plochou dráhou letu narušily jejich operační prostor v severní části Iráku a zdá se, že Rusko začíná velmi vadit. Jak jinak si vysvětlit poslední výkřik [2] Stephena Rappa (bývalého zmocněnce amerického ministerstva zahraničí pro vyšetřování válečných zločinů) v pořadu známé moderátorky Christiane Amanpourové, který pro CNN uvedl, že Bašár Assad a společně i Rusko (tzn. Putin?) by mohli čelit, a to se podržte, obviněním z válečných zločinů před mezinárodním soudem! Rusko prý bombarduje „umírněnou opozici“ vycvičenou CIA, a to je prý genocida civilistů, ne radikálů.

  Den předtím uvedl Obamův poradce (a bývalý poradce prezidenta Jimmyho Cartera) Zbigniew Brzezinski, že USA by se měly pokusit „odzbrojit“ Rusy v Sýrii, protože bombardují „assety“ vycvičené CIA [3]. Toto šílené prohlášení, které, pokud by bylo realizováno, by znamenalo rozpoutání III. sv. války mezi USA a Ruskem, pouze dokresluje zoufalou a bezvýchodnou situaci, v jaké se USA nacházejí. V Sýrii operují jejich „assety“, které koordinují a řídí Islámský stát. Pokud by se některý z nich dostal do ruských rukou, celý svět by se dozvěděl, kdo stojí za vznikem, řízením a financováním Islámského státu…

 • orinoko • 9. října 2015

  Na webu jsou k dispozici naprosto konkretni popisy uderu syrske polni kavalerie. Slozeni jednotek, jaky dil tvori Syrska armada, Republikanska garda a oddily siitskych milici. Konkretni mista, casove schema …bohuzel na tabletu doposud “ nedam “ pastu a copy.
  Nevim proc se mi vybavila scena z Princezny se zlatou hvezdou. Kdopak je asi v dnesnim realnem zivote kral Kazisvet?
  Ze by Mistr absurdit z ceskeho korene?
  Je to jedna banda. Venkoncem i koneckoncu z nejhorsiho porad dokola cim dal tim hloubeji dovnitr.
  Takova zapadni Cerna dira. Cim blize jeji ose, tim vetsi je neodvratny konec.

 • Béda • 9. října 2015

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kreml-zverejnil-jak-se-bavi-Putin-a-rusky-ministr-obrany-o-Syrii-Podivejte-se-402780

  …Podle ministra obrany Šojgu má Rusko přímou linku na hlavní velení turecké armády, aby tak předešli dalším narušením tureckého letového prostoru. Zároveň zmiňuje videokonferenci s „americkými kolegy“. „Prozkoumali jsme dokument, který nám přišel z Pentagonu a dnes budeme projednávat skutečnost, že jsme připraveni dokument potvrdit a začít podle něj jednat,“ tvrdí Šojgu.
  Šojgu následně dodává, že stále čekají na odpověď a doufá, že dostanou informace o možných cílech pro ruskou stranu. Zároveň poznamenává, že je nutné spolupracovat, protože jinak žádných výsledků nedosáhnou. „Naši kolegové pracovali na těchto úkonech po celý minulý rok, naneštěstí, zatím čekáme na viditelné výsledky,“ komentuje snahy západu v Sýrii.
  „Je jen spravedlivé, když tvrdí že jsou lépe obeznámeni se situací, jelikož na tamějším území operují (ač nezákonně, jak jsem již zmiňoval) déle jak rok, ale pokud tam jsou a znají lépe situaci, nechme je ať s námi sdílí informace o cílech, jež za tuto dobu identifikovali a my se jimi budeme zabývat,“ naznačuje Putin jak by si představoval spolupráci.

 • Irena • 9. října 2015

  orinoko napsal
  Syrie ma smlouvy s Rusem i Irancem.

  Sýrie má z podzimu 1980 smlouvu s Ruskem ještě z dob Asadova otce a Brežněva o přátelství a spolupráci, kde bylo také mezi jiným ustanoveno, že SSSR poskytne Sýrii pomoc v případě vojenského konfliktu.
  V ruských zprávách říkali, že je v podstatě stále platná.

 • Béda • 9. října 2015

  …Nejmenované zdroje z Pentagonu NYT řekly, že Američané už nebudou rekrutovat žádné umírněné povstalce kvůli výcviku v Jordánsku, Kataru, Saúdské Arábii či Spojených arabských emirátech. USA už minulý týden ohlásily, že výcvik pozastavují a pouze dokončí už probíhající výcvikové programy. [celá zpráva]

  Informátoři NYT sdělili, že se USA nyní zaměří na vyškolení užší skupiny spolupracovníků, většinou vůdců opozičních uskupení. Vyškolí je v tom, jak podnikat operační manévry včetně navádění náletů. Školení má probíhat na tureckém území. Obama měl tuto strategii schválit minulý týden po dvou zasedáních bezpečnostní rady USA….

 • orinoko • 9. října 2015

  Hodne casto ted patram ve svoji vlastni pameti, jak to je vlastne se mnou samotnym a Ruskem …
  Vlastne celkem zadny problem. Ten kdysi vezel v problemu, ktery Sovetsky svaz chute ve stafete predal emerickemu hnupovi.
  Psal jsem si jako pionyr s Ruskami, jako velmi pod kulkami podebrany tynejdzr s jednou velmi hezkou Ruskou tancoval a nettingoval … a vlastne … no problem. Nikdy jsem nezpochybnoval ruske vojenske schopnosti a rad v Mlade Boleslavi vyuzival ruskeho azylu v hotelu Grand , kdy rusti vojaci umoznovali hrani kapelam , ktere normalizacni Bilak zakazal. Tak dlouho, nez jim to vyssi zasah zarazil.
  A vrchol vseho? Rakusaci byli uplne hotovi z ruskeho sampana za velmi zajimavy obolus. Pred i po Plysi jsem logisticky nestihal.
  Ja to nevnimam pres slovanskou vzajemnost … ale jde o to , komu muzete vzivote verit. Na koho je spolehnuti?
  A take … Rusove nas … Cechy i Slovaky … mozna vnimaji pod svym vlastnim zvlastnim zornym uhlem.
  Hudebni transformace do Ceska pod zornym uhlem Nohavici z ruskeho brehu … to je dnesni protohypnoticky stav.
  Je Vano, koukni NATO bambuly,
  to budou asi komici,
  jak maji zmalovany papuly,
  a vypadaj jak v opici …

 • orinoko • 9. října 2015

  Katastrofa … spatne se soustredim. Je tu moje osmnactileta vzdalena pribuzna. Nadherna holka.
  A v praci sama baba. Napric veky. Je to BOJ.

 • orinoko • 9. října 2015

  A tim budu koncit. Rus byl pry vzdy velmi zdatny obchodnik. S penezi i bez nich.
  Tak me napada …. co s tim , proboha, bude delat Zid? Celkem kulove. V Evrope vyhral Arab. Proto take pouzivame arabske a nikoli Izakovy klikyhaky.
  To zase jednou dostal imperialni Zid facku. A dokonce doma. V Syrii.