Tereza Spencerová: Pane Obamo, ještě příběh, než odejdete…

Pochybnosti ohledně tohoto materiálu jsou značné. Do jaké míry to dle vás může ovlivnit kredibilitu i těch zjištění amerických tajných služeb, která jsou relevantní? A co je možná důležitější, je kontext, ve kterém se vše děje: Polskem projíždějí americké tanky, vyhlašují se nové sankce proti Rusku, v Senátu se chystají „confirmation hearings“. Jak to vše pro vás souvisí? Je náhoda, že se tak mediálně-zpravodajsky „tlačí na pilu“ zrovna teď? Vy jste vyjádřila obavu, co ještě během pár dní své moci zvládne předvést Barack Obama. Jaké očekávání máte? Cítíte ve vzduchu průšvih? 

Nevím, jaké relevantní závěry zpolitizovaných amerických tajných služeb nyní máte na mysli, ale faktem je, že jejich důvěryhodnost je nulová, ale nikoli kvůli snaze navázat Trumpa na Rusko. Podle mého to vše začalo už u jejich „důkazů“ o iráckých zbraních hromadného ničení, jejichž existenci si na tajných službách „vymohl“ George W. Bush. Je přitom zvláštní, jak tuhé kořeny tahle lež má – dnes, čtrnáct let po prokázání opaku – je o Saddámových zbraních hromadného ničení přesvědčeno 54 procent Američanů.

Nejsem si jistá, s čím vším nynější vytváření mýtů souvisí, ale je jasné, že hlavním terčem je neochota americké Demokratické strany, jejích oligarchických sponzorů a „deep state“ uznat volební porážku. Tlakem na Trumpa chtějí zpochybnit jeho legitimitu a dělají to vcelku šikovně – zvolený prezident musí veškerá obvinění prostě jen odmítat, protože v opačném případě by uznal, že byl zvolen neférově, a přitom samozřejmě média posilují jeho „ruskou image“. A tak lavíruje: „nechává“ Rusku Krym, „pokud by to Ukrajině nevyhovovalo“, odmítá „reset vztahů“, ale počítá s jejich rozvojem, připouští, že za imaginárními hackery stálo Rusko, ale že důkazy nejsou, a tak podobně, protože byl coby vítěz prezidentských voleb v „hlavní světové demokracii“ dotlačen do situace, kdy vlastně nemůže vyhrát. Je to svým způsobem neuvěřitelné, ale byl virtuální realitou zahnaný do kouta. Je jasné, že případným nástupem Trumpa do Bílého domu nic z toho neskončí, a tak bude zajímavé sledovat, zda se stávajícím tlakům poddá, padne a na jeho místo přijde buď Hillary, nebo někdo jiný, nebo zda „vrátí úder“. Jeho ego musí být v každém případě těžce zraněno a alespoň podle toho, co všechno se o něm už napsalo, musí lačnit po krvi…

Názorná lekce virtuální demokracie v přímém přenosu. Když jsem si tu před pár týdny pochvalovala, že mi loňský rok vrátil brexitem a Trumpem víru v demokracii, která stále ještě může porazit oligarchicko-politický systém, obávám se, že jsem v tom svém optimismu přestřelila… Kdo je tu víc proti USA a demokracii? Neprokazatelní ruští hackeři nebo americké tajné služby a jejich loutkovodiči?

Celý článek najdete na Literárních novinách

Stanův komentář: Fakt, že zprávu o ruském vlivu na Trumpa přednesl James Clapper, tedy člověk, který byl usvědčen ze lhaní Kongresu pod přísahou, by měl mnohé naznačit. A Clapperův dopis Trumpovi, o němž píšeme zde, by mohl otevřít oči i těm posledním nevěřícím Tomášům.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
14. 1. 2017 10:47

takže ještě jednou, absolutní bohatství je daleko zničující než absolutní chudoba, kulisy v amfiteatru, či v koloseu se mění, ale principálové jsou stále ti jedni. ..)

Martin (už bez taky m)
14. 1. 2017 12:16

Kačer rozhodně v žádném koutě není.
Počká si, až bude mít „volnou hladinu k rozjezdu“.
Pak vzlétne…
A budou cucky lítat…
Ne z Kačera…

Dana
Dana
14. 1. 2017 22:21

Zbrane hromadneho niceni se ovsem v Iraku nasly, Saddam je zdatne pouzival na sve obyvatelstvo a hlavne Kurdy. Zbytek, jako jsou fosforove bomby a chemicke zbrane , ktere Saddam tajne vyvezl uschovat do Syrie , Assad uz vetsinou vypotreboval na rebely. Aleppo je zamorene , coz je ted uz vlastne jedno, kdyz Assad a Putin nemilosrdne rozbombardovali vychodni Aleppo na cimpr campr, nemocnice, civilni obyvatelstvo s detmi, uplne vyhlazeni.. Ne, ze bych protestovala. Tim totiz skoncila era svadeni viny na „americkeho zabijaka“ , na podium tretiho sveta prisli novi agresori a Amici to nejsou. … Ale mam z toho zadostiucineni,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
14. 1. 2017 22:48

Vladimír Vladimírovič nepoužívá tisíce tun defoliantů, které ve Vietnamu zabíjejí a mrzačí dodnes, stejně jako „minimální nezbytné malinkaté množství“ konvenčních bomb které USA svrhly na Laos a Kambodžu – země, které navíc ani nebyly oficiálně v jeho „svobodu a demokracii“ vyhlazující válce… Vladimír Vladimírovič neskladuje ZHN v Kosovu… Vladimír Vladimírovič nepoužíval houfně tisíce nábojů z ochuzeného uranu v Bosně, Srbsku či Íráku…ty budou „konvenčně“ mrzačit a zabíjet nejspíše ještě dlouho… Jediný kdo dosud ZHN v pozici JZ použil proti veskrze mírovým cílům byly USA… Samozřejmě že princip není v nějakých ZHN. Někteří sebou samými vyvolení je přece „mohou“ „pro dobro… Číst vice »

Dana
Dana
15. 1. 2017 3:29

Ano, zapadni staty podporovaly Husseina proti Iranu, Saddam byl v te dobe mensi zlo a velmi se lisal. .. Dostal i takove zbrane, ktere jsou vedeny v OSN jako zbrane hromadneho niceni. Hussein ale zrejme podrazil sve spojence, napadl Kuwajt a to naprosto zmenilo situaci.. To uz tak nekdy chodi. Saddam ale take sam peclive pracoval na vyzkumu atomovky, to byl jeho sen. V roce 2005 se nove iracke vlade podarilo vyprazdnit sklady s takzvanym „Yellow cake“ materialem, ktery sice jeste na atomovou bombu nestacil, ale dala by se z toho vyrobit „Spinava bomba“. . Pres 500 metrickych tun !… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
15. 1. 2017 12:13

Tak jak V. V. Putin nikdy nepostupoval v Čečně – která byla součastí RF, a kde se bránl proti teroristickým útokům podněcovaných skrze US džihád zvnějšku („rozkolísáním Kavkazu vyhrožovaly US „neocons špičky“ již Gorbačovovi), tak naopak postupovaly USA např. v irácké Falúdži, ve státě který dále prokorumpovaly a okupují ho stejně jako Afghánistn de facto dodnes… Vy mi něco povídejte o upalovaní civilistu, soudružko – po Jemenu, Sýrii, Lybyi… Prostě jen lhát a překrucovat, nic jiného neumíte…na který pohřební či svatební průvod se vaši „jestřábi“ made by dron war zaměří příště?? V.V. Putin nesmí být mirumilovnym andilkem, to by již… Číst vice »

orinoko
15. 1. 2017 13:49

Danuska nám nějak spadla do jalové fáze. Takové krystalické kokotiny , to už vyžaduje hodně silný žaludek. Nebo ze by šlo o druhy úvazek u českého ministerstva vnitra pravdy a lásky? Porad ještě jsme se nedopocitali , kolik prototyp emika pozabijel indiánů , ale zato jsme konfrontováni s kubiceho pozdním sběrem stran Putina, vytvořeny soucasnymi robocopy NWO. Doma to střílí ve školách, na ulicích, letištích, zabíjí to vlastní prezidenty, tlustý to je, jak prase, namysleny , jak to jen dokáže největší hnup, plky to vede, jak Jim Ir Sen, a spát tomu nedá ani OM v malém Česku. S.e.r.e. se… Číst vice »

Béda
15. 1. 2017 16:21

Pane Dano, 1/ chemické zbraně Saddáma, jestliže je vývozci „demokracie a svobody“ vůbec kdy v Iráku, tak jako tvrdíte, našli, mohli zrovinka tak použít SS umírnění barevní „revoluční“ hrdlořezové (údajně je dovezli z Turecka) v Sýrii. 2/ tzv. kolaterální (civilní) ztráty – terminus technicus USS armády v Sýrii můžou být důsledkem citlivých rad US poraděnků svým umírněným hrdlořezům z Al Káidy, Al Nusry a podobných humanitárních organizací bojujících proti sekulárnímu režimu B.Asada za demokracii. Dokážu si živě představit jak poraděnkové poskytující umírněným hrdlořezům kupř. souřadnice cílů, údaje o rozmístění Asadových jednotek, radící správnou taktiku – radí svým spojencům, aby se… Číst vice »

Béda
15. 1. 2017 16:38

Zpráva z velkolepé rozlučky s americkým panem velvyslancem (Schapirem). „…Americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro s největší pravděpodobností skončí ve své funkci po nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu.V médiích uslyšíme,že pan Schapiro si na rozdíl od celým národem nenáviděného Zemana získal sympatie spousty Čechů…Jak jinak Rozlučková akce se konala v Praze poblíž Karlova mostu a svolal ji politický aktivista a také zdejší bloger Tomáš Peszyňski. Jak včera informovaly některé zpravodajské servery (například iDnes nebo Aktuálně), na akci dorazilo zhruba 40 lidí, kteří panu Schapirovi na rozloučenou zazpívali dvě písně. Poblíž místa happeningu pak stáli i čtyři Schapirovi odpůrci… Číst vice »