Diskuze k článku


 • Bety • 8. dubna 2018

  V americké beletrii jsem se dočetla o zřejmě další „čistce“ na začátku korejské války s počtem 300 tisíc obětí (také včetně žen a dětí) pod dohledem a s přitakáním armády USA, kdy se likvidoval jakýkoli odpor proti loutkové vládě.
  Čím to je, že desetitisíce a statisíce zavražděných projdou takřka bez povšimnutí,
  zatímco okolo jednotlivců, případně desítek vzniká přímo hysterie? Prý nejsme schopni se vcítit do velkého počtu a nejsme schopni za ním ty jednotlivce vidět.
  Spíš ale vlády spolu se sdělovacími prostředky provedou jakýsi výběr, koho litovat máme a na koho máme raději zapomenout, ne?

 • idiotronic • 9. dubna 2018

  Přiznám se, že ze zpravodajství sleduji SEZNAM, protože tam hledám poštu a počasí. Delší dobu už jsem nedočetl článek, protože z jeho stylizace čiší záměr, co si mám myslet. Od letoška přibylo zpravodajství (podepsané Milanem Šímou), jehož zdrojem je Radio Free Europe/Radio Liberty. Zejména články, převzaté z albánské sekce jsou nádherně protisrbské. Císařpán by měl radost.Samozřejmě, pod takovými články se nediskutuje. Teď se dočítám, že ve dvaceti městech ČR se zvedá odpor proti vládě.
  Obávám se , že do tohoto ,,velkého počtu “ se vcítit dovedu. Nebo alespoň tuším, odkud vítr fouká.

 • leho • 9. dubna 2018

  Docela by mne zajímalo, zdali Tribun bude také naříkat nad obětmi nebohých fašistů a nacistů. Fašistická a nacistická ideologie je totiž téměř totožná s komunistickou akorát s tím rozdílem, že tyto diktatury nebyly tak brutální a destruktivní už podle počtu jednotlivých obětí.

  Tribun a zdejší čtanáři zajisté znají Josefa Škvoreckého, jednoho z největších moderních literátů našeho malého národa, který jako z mála rovněž dosáhl proslulosti v západním světě. Jeho esej srovnávající nacismus a komunismus byla publikována v časopise Západ a je k dispozici zde: http://files.nezvedavec.org/tema_skv.pdf

  Kdyby náhodou, ale to by bylo jistě úplnou náhodou, zde někoho zajímala má krátká úvaha o článku a Západu, tak jest k dispozici zde: https://nezvedavec.org/casopis-zapad-na-ozehave-tema/

 • Suchec • 10. dubna 2018

  A opět LEHO se svými fantasmagoriemi. To je skoro na úrovni Zelenohorského rukopisu.

 • Gatta • 10. dubna 2018

  Pro Stana – (nejen pero Stana): “ … kritická poznámka k provozu OM …“

  Nevím kde je problém ???
  Možná ve mě, možná v tom, že mám poslední dobou méně času a prostoru na aktivní zapojení do zdejších diskuzí … ale možná i ve výběru místních článků – tedy takových těch inspirujících „návnad“ vybízejících k diskuzi.
  Možná by si jeden řekl, že nejsou autoři … ale (třeba) na NR jsou články pod kterými chtělo diskutovat … ale tam zase díky tamním trolům nejsou ti správní a vytříbení diskutéři, kteří myšlenky jsou schopni ve vzájemnosti myšlenky rozvíjet v zájmu obecného poznání.

  „Retro“ články jsou sice zajímavé, „aby si člověk uvědonil“ … ale on svět je už zase kousek jinde …
  Možná se jen změnila osoba OM, která články vybírá. … ? Prostě se ale něco změnilo.

  Jak říkám – možná je to jen můj subjektivní pocit …, ale diskuzních příspěvků a originálních myšlenek bývalo pod články dříve nesrovnatelně více … což hovoří samo za sebe. Je to velká škoda a nevyužitý lidský potenciál – i nevyužitá nezaplněná „mezera na trhu“.

  A že sposta lidí OM sleduje a čte, je vidět podle sporadických příspěvků starých i nových diskutérů.

  … věc je k diskuzi …

  PS
  Dávám pod článek Tribuna, protože i když se s ním občas názorově v něčem rozcházím, tak jeho články považuji za velmi podnětné.