The Saker: Hrůzný konec, nebo hrůza bez konce?

Americké impérium praská ve všech švech

Lepší je prožít hrůzný konec, než prožívat hrůzu bez konce.
(Ruské přísloví)

Není žádné pochybnosti o tom, že úpadek anglosionistického impéria bude pokračovat i v roce 2019. Avšak současně s tím zůstane schopnost USA zničit nukleárním útokem Rusko neporušena.

A to proto, že všechny nové fantastické zbraňové systémy poskytují sice Rusku schopnost potrestat USA za jejich první jaderný úder, ale neposkytují mu schopnost tomto prvnímu jadernému úderu zabránit. Takže: jestliže se američtí neokonzervativci rozhodnou, že nukleární holokaust upřednostní před ztrátou své moci v USA, pak už jim žádná síla nezabrání v tom, aby na Zemi rozpoutali svoji vlastní příšernou verzi Soumraku bohů.

Přinucen okolnostmi jsem strávil pár dní v Boca Raton, kde mnozí z nové americké „aristokracie“ tráví své dny, a mohu vám po této zkušenosti sdělit dvě informace: Jejich současný život jim mimořádně vyhovuje a jsem si jist tím, že se v žádném případě nechystají vzdát se svého privilegovaného postavení „vládců planety“. A jestliže se kdokoli pokusí jim tento statut uzmout, pak nepochybuji o tom, že zareagují tím nejvýbušnějším záchvatem zoufalé zuřivosti, jaký si lze jen představit.

Jedinou otázkou tak zůstává: Dokážeme my – to je lidstvo – vyrvat nukleární tlačítko z rukou této třídy parazitů dřív, než budou mít oni šanci jej stisknout?

Odpověď neznám. Takže: Bude to hrůzný konec, nebo hrůza bez konce?

To také nevím.

Vím však, že impérium praská ve všech švech a že jeho úpadek se v roce 2019 bude dále zvyšovat.

(The Saker je psudonymem vojenského analytika, žijícího na Floridě. Jeho blog The Vineyard of the Saker čte denně v průměru 50 000 čtenářů)

Přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
11. 1. 2019 21:26

„Lepší je prožít hrůzný konec, než prožívat hrůzu bez konce.“

Nerozumim teda, proc se stale trapite tou hruzou a nezvolite si tu prvni alternativu, ktera je lepsi- :-)

racek
racek
11. 1. 2019 21:51

No nevím, praská … mě se naopak zdá, že nikdy nebyla Evropa, Japonsko, Indie či Brazílie či MMF zkrocenější než právě teď. Jo a ten Tolar? nikdy by si nemohli takhle jednoduše tisknou nové a nové než dnes a přitom držet skvělý výhodný kurs a vnucovat spojencům sankce a ukládat obrovské pokuty konkurečním firmám za banálnosti a přitom jim vše stejné projde aniž by odmlouvali … a to opravdu nepamatuji. A že jsem na světě hodně dlouho..

Bety
Bety
12. 1. 2019 9:52

Dana napsal
„Lepší je prožít hrůzný konec, než prožívat hrůzu bez konce.“

V případě jaderného konfliktu se bohužel uplatní obojí – hrůzný konec i hrůza
bez konce pro přeživší.
Co z toho byste si Dano vybrala je úplně jedno, protože na výběr mít nebudete.

abx
abx
12. 1. 2019 11:12

treba si odpovedat na otazku, kto je to D.Trump? Donald Trump je terajsim najomcom „jadroveho kufrika“ a zaroven obchodnik s nehnutelnostami a majitel kasin, herni a hotelov po celom svete. otazka: ma takyáto clovek zaujem na jadrovej vojne? dost pochybujem, lebo aj keby to USA nejakym sposobom vyhralo, aj tak na uzemie USA stihne dopadnut mnozstvo ruskych jadrovych hlavic, ktore Trumpovi znehodnotia nehnutelnosti, ktore vlastni a vo vseobecnosti aj obchod s nehnutelnostami. tiez sa znizi zaujem o hotely a cestovanie, ako aj o navstevu kasin, tak ciste z hladiska psychologie, D.Trump nemoze mat velky zaujem na jadrovej vojne. jeho aktivity… Číst vice »

Dana
Dana
12. 1. 2019 17:13

Mozna je treba pripomenout, ze jedine, co je bytostnimu kapitalistovi svate, je jeho rodina. Cele zivotni usili pak hodla predavat svym potomkum, aby pokracovali v rozsirovani bohatstvi. Proto take ma Amerika tolik bohacu, protoze se majetek prenasi a akumuluje na dalsi a dalsi generace. Zatim jim ho nikdo nekradl. No a D.Trump ? Ten uz odevzdal nahromadene bohatstvi svym detem a je v jeho zajmu, aby i oni prosperovali a rozsirovali firmu. V jeho letech by si klidne mohl zit na odpocinku a sklizet ovoce zivotni prace, avsak jeho hnaci motor mu veli byt aktivnim managerem pro celou Ameriku. Tenhle… Číst vice »

orinoko
orinoko
12. 1. 2019 18:24

Kristepane, kde je Chocholoušek?
Takové svazacke kydy z emeriky.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
12. 1. 2019 19:37

Podle mého názoru shutdown v usa právě skončil.
Jinak si neumím vysvětlit obnovení přísunu prostředků k LGBT-stvoření „dana“, díky kterým ten ubohý mediální troll opět nepoužívá WC ale ulevuje si na outsidermedia.cz. Věc osobní hygieny a IQ.

Bety
Bety
12. 1. 2019 21:30

Na taková stvoření se hodí citát z knihy, kterou jsem právě četla:
„Na svatého Martina budou možná prasata svého apetitu litovat. Prasata se
hodně podobají lidem. Nebo možná lidé prasatům: málo přemýšlíme, jak draho
nám zítra mohou přijít dnešní slasti.“

Botičky od Diora
Botičky od Diora
13. 1. 2019 11:12

Bety napsal

Na taková stvoření se hodí citát z knihy, kterou jsem právě četla:
„Na svatého Martina budou možná prasata svého apetitu litovat. Prasata se
hodně podobají lidem. Nebo možná lidé prasatům: málo přemýšlíme, jak draho
nám zítra mohou přijít dnešní slasti.“

Lépe to nejde říct. Pýcha předchází pád, spokojené (zatím) chrochtání – též.