Trumpova past na Turky zabrala

A čí bude Černé moře, o které v celém dění jde především? Ruské

Na podzim 2017 proběhlo v severním Iráku referendum o nezávislosti Kurdistánu. Referendum vyhlásil Masúd Barzání, irácký kurdský politik, který byl v letech 2005-2007 prezidentem Iráckého Kurdistánu. Všechny okolní státy zbystřily, neboť Kurdové, 40 milionový národ, který nemá vlastní stát, většinově žijí v Turecku, Íránu, Iráku a v Sýrii.

 V. V. Pjakin tehdejší dění okomentoval takto:

A v čem spočívá podstata toho referenda? Naši politologové, kteří nedokážou prohlédnout hru s dopadem v daleké budoucnosti, opět spekulují, co to znamená pro Barzáního, co pro toho, že pro onoho je to labutí píseň a podobné řeči. Jenom izraelští analytici pochopili, že se jedná o tah s významem do budoucna, že je to rozhovor o budoucnosti. Tu budoucnost však chápou jinak.

A to referendum, které se konalo 25.09. je hra do budoucna jako součást procesu, který byl plánován v době, kdy se plánovala 1. světová válka. Na základě jejích výsledků měla být realizována Sévreská mírová smlouva z roku 1920, podle které měl vzniknout Kurdský stát, který by byl absolutně nezpůsobilý, protože hlavní část území, kde žili Kurdové, měla spadat do zón spravovaných Británií a Francií. Nicméně vznik Kurdského státu v plánu byl. Avšak skutečnost, že bolševici převezli globalisty tím, že uzavřeli Brestlitevský mír, vedla k tomu, že byli nuceni na koleně začít ten problém řešit a rozpad Osmanské říše na řadu států, jak to předepisovala Sévreská smlouva, se zrealizoval až podle Lausannské smlouvy z roku 1923, na základě které Kurdové nedostali nic a na troskách Osmanské říše bylo vytvořeno Turecko, které mělo sloužit jako nůž u podbřišku Ruska.

Takže Turci byli samozřejmě proti tomuto referendu, neboť jde o politické prohlášení. To referendum nepředpokládá, že by se ten irácký Kurdistán mohl hned zítra stát nezávislým státem a… mohl by… Jak bych to… Mohl budovat svou státnost a ovlivňovat politiku. To určitě ne. Zítra se nic nestane, tak proč se tak rozčílili?

Problém je v tom, že toto politické prohlášení rozhoduje o mnohém. Turecko stojí na hraně rozpadu a právě v něm žije největší počet Kurdů, turečtí Kurdové tvoří největší část Kurdů.

Teď jsou Kurdové rozptýleni v mnoha státech a snaha o vlastní stát neznamená, že by ten stát měl být vybudován na území všech těch států, kde Kurdové kompaktně žijí – například Sýrie, Turecka, Íránu a Iráku. Ta otázka spočívá v tom, kde se vlastně má ten Kurdistán nacházet?

Podstata toho všeho je tedy následující: Jestliže teď neexistuje globální hráč, který by stabilizoval tuto situaci, tak se vyvolávání té otázky okolo Kurdistánu nemusí vůbec vyplatit. A jaký globální hráč teď působí v tomto regionu, který by byl schopen uplatňovat své řízení? To je globální prediktor. Jeho cílem je na základě Íránu vytvořit centrum koncentrace řízení s tím „správným“ islámem a v takovém případě jim do toho stát založený na základě iráckého a íránského Kurdistánu vůbec nezapadá. To je poškozuje. Pro ně je výhodnější vytvořit Kurdistán na základě tureckých Kurdů, tedy Kurdů v Turecku a ještě jim tak dát přístup k moři.

(Konec citací ze zdroje zde)

Informace, které jsem tučně zdůraznila, považuji za zásadní, a to v několika směrech. Že pouze izraelští analytici pochopili, že se jedná o tah s významem do budoucna, nechám až na konec a pokračovat budu tím, že GP otázku vzniku Kurdistánu nikdy nevzdal. A protože obzvláště s Íránem má dlouhodobě takové plány, že se mu nehodí, aby samostatný Kurdistán zabral kus íránského území, zůstávají jen tři použitelné možnosti: kus Iráku, kus Sýrie a kus Turecka.

Kurdistán musí mít přístup na moře

Tady ale je důležité hlavní kritérium – a sice to, které jsem tučně zvýraznila v závěru citací Pjakina: „přístup k moři“. Sýrie přístup k moři má, po vstupu Ruska do Sýrie na podzim 2015 je však tento přístup pod ruským vlivem, to za prvé. A za druhé je Sýrie největším spojencem Íránu v oblasti, zabrat tedy kus Sýrie ve prospěch Kurdistánu by znamenalo takřka totéž, jako zabrat jej Íránu.

Zbývá tedy území Iráku a Turecka. Ač by se jeden stokrát snažil, z Iráku se k moři nedostane. Přesto je Irák velmi strategickým bodem, neboť na rozdíl od Sýrie a Turecka oplývá obrovskými zásobami ropy. Z čehož plyne, že Irák je nutné dostat pod vliv Íránu – tedy té země, která má celé oblasti velet nejen nábožensky, ale přes zdroje a jejich tranzitní cesty i ekonomicky. A tady se dostáváme k pointě bodu „přístup na moře“. Zabere-li totiž nově vzniklý Kurdistán část Turecka, tak pouze zde bude podmínka přístupu na moře splněna. A konkrétně to bude přístup na velmi strategické Černé moře

A když píšu „strategické Černé moře“, tak na mysli mám Černé moře jakožto součást nové Hedvábné stezky, od začátku budované tak, aby obešla Rusko – v tomto případě vodní cestou. Hlavní kůň globalistů, Írán, totiž má mít v rámci nové Hedvábné stezky přístup na všechny vody, tzn. na všechna moře i oceány. (ZDE)

Na dalším obrázku stojí za pozornost mj. Jemen (další spojenec Íránu), ač přesnější je označení: Rudé moře a hlavně Adenský záliv, který spojuje tyto vodní cesty. (ZDE)

První „čáru přes rozpočet“ (rozuměj přes plány globalistů) Rusko udělalo tím, že hned po ukrajinském majdanu provedlo v březnu 2014 tzv. anexi Krymu – tím si vliv na Černém moři udrželo. Druhou „čáru přes rozpočet“ (rozuměj přes plány globalistů) provedlo v prosinci 2014, když na Černém moři posílilo vliv Turecka. Kdo si nevzpomíná, tak v prosinci 2014 šlo o to, že v rámci snah o likvidaci Ruska ekonomickou cestou došlo k tomu, že ceny ropy tehdy spadly z nějakých cca 100 dolarů za barel na cca 50 dolarů. Rubl tehdy prudce oslabil, ba co víc, Putin tehdy zrušil výstavbu plynovodu South Stream, kterým mělo Rusko dodávat plyn do Evropy přes Turecko – a přes Černé moře! – a dolar se velmi, velmi radoval …. Putin od výstavby South Streamu ustoupil poté, co Brusel zatlačil na země EU a poté, co nejposlušnějším hráčem EU se stalo Bulharsko (jaká to v případě Bulharska „náhoda„). Putin v těch těžkých chvílích k ruskému národu prohlásil, že potrvá jen nějaké dva roky a svět opět bude potřebovat ruské zdroje. V roce 2014 jsem k tomu napsala:

Proto oslabený rubl a odstoupení Putina od South streamu vlévá petrodolaru krev do žil, ale vyhráno nemá. Majdan na Ukrajině skončil připojením Krymu k Rusku – velká čára přes rozpočet. A Majdan v Turecku se právě vyvíjí směrem, že země s druhou největší armádou v NATO je nejen vstřícná k ISIL a chce tento stát, který už má kontrolu nad většinou blízkovýchodních energetických zdrojů, uznat a získat ho na svojí stranu. Zároveň Turecko vede stále přátelštější jednání s Ruskem – a média to komentují: Erdogan se setkal s Putinem, jde o událost srovnatelnou jen s připojením Krymu k Rusku. No aby ne, když barva Černého moře dostává zcela jiný odstín poté, co byl Putin v Turecku přijat s královskými poctami.“ (video z prosince 2014)

A co se tehdy v prosinci 2014 stalo? Projekt South Stream byl zrušen (nikdy nebyl realizován), místo toho však byl dohodnut projekt Turkish Stream, cituji: „Dne 1. prosince 2014 během státní návštěvy ruského prezidenta Vladimíra Putina v Ankaře, bylo Gazpromem a tureckou společnosti Botaş Petroleum Pipeline Corporation podepsáno Memorandum o porozumění o výstavbě pobřežního plynovodu z Ruska do Turecka přes Černé moře“. A tento projekt právě jde do finále, plynovod má být zprovozněn koncem letošního roku (velikým paradoxem pak je, že nemá končit v Řecku, jak bylo původně plánováno, ale právě v tom Bulharsku, které se na nátlak Bruselu jako první vzdalo projektu South stream – no, co už s blbci).

Může se zdát, že tato odbočka do roku 2014 nemá logiku, ale ona má logiku velikou – pořád totiž jsme na tom strategickém Černém moři. A tím i u Turecka a u případného vzniku Kurdistánu stejně, jako u Íránu a tedy u těch zájmů, které má Írán přes vstup na Černé moře pro globalisty naplňovat.

Turecko je problém

Když jsem v úvodu citovala Pjakina z roku 2017, nebylo to proto, že bych vycházela pouze z toho jeho komentáře, ale proto, že komentář jsem si zapamatovala, protože mi potvrzoval to, o čem jsem psala už v roce 2014 (a kdy jsem Pjakina ještě neznala). A v roce 2014 musím nějakou chvíli ještě zůstat.

Tehdy jsem mj. psala o nerealizovaném plynovodu Nabucco, který měl ruský plyn do Evropy nahradit blízkovýchodními zdroji. Jak je vidět zde, zdrojovými zeměmi se měly stát Kazachstán, Turkmenistán, Ázerbájdžán, Írán, Irák, následně i země až k Libyi. Plynovod tehdy realizován nebyl a kromě toho důvodu, že globalisté potřebovali čas k odstavení amerických zájmů z oblasti (Spojené státy tehdy ještě věřily, že tzv. Arabské jaro probíhá v jejich zájmu, resp. v zájmu petrodolaru), existovaly ještě dvě překážky. První – Írán byl ještě stále pod sankcemi, proto jeho zdroje byly nepoužitelné, bez jeho zdrojů by však plynovod naplňoval jen čtvrtinu potřeb Evropy, tzn. potřeb naplno zajišťovaných. Ruskem.  A druhá – dostat tyto zdroje do Evropy nebylo možné bez Turecka. Turecko, vědomo si své strategické polohy ve smyslu tranzitní země, si ale už tehdy kladlo nepřiměřené podmínky (až 35 % kapacity chtělo použít pro vnitřní spotřebu). Plynovod proto realizován nebyl – projekt skončil v roce 2012, kdy byl následně nahrazen plynovodem Tanap, prozatímní alternativou k obejití ruských zdrojů, stále však vedoucí přes Turecko.

To hlavní, co se od roku 2012 změnilo, je, že plynovod, který má Rusko z Evropy odstavit, nemá říkat „pane“ Spojeným státům, ale globalistům. Proto i vznik ISIL v roce 2014 nebyl o amerických zájmech, ale o zájmech globalistů. Už tehdy totiž bylo naplánováno, že zatímco Spojené státy jen splní roli světového policajta, ve skutečnosti ISIL poslouží globalistům  za prvé ke spuštění uprchlické vlny do Evropy a za druhé k překreslení hranic a vlivů na Blízkém východě tak, aby do dominantní role byl postaven Írán. K obojímu došlo v roce 2015 – byla spuštěna uprchlická vlna a z Íránu byly sňaty sankce. čímž už tranzitům jeho energetických zdrojů nemělo stát nic v cestě.

Až potud je to pro globalisty radost, protože dění, byť se zádrhely, šlo podle  jejich plánů. Co ale jako nevyřešený problém zůstalo a dosud trvá, to je Turecko. To nejen, že se nevzdalo svých osmanských ambicí, čímž je konkurencí íránskému „správnému“ islámu, ale k veliké smůle globalistů stále více stojí na straně Ruska. A o co vztahem „Rusko-Turecko“  jde, na to se podívejme v jiném časovém horizontu:  Po velmi zásadním projevu Putina v OSN 28. 9. 2015 Rusko vstoupilo do Sýrie a tím do bojů proti ISIL. Globalisté chtě-nechtě tuto akci uvítali, protože bez Ruska si s ISIL, který představoval i americké zájmy v oblasti, což se  globalistům nehodilo, neuměli poradit. Rusko k této akci v podstatě dostalo souhlas globalistů, protože likvidace proamerického ISILu byla i v jejich zájmu. V plánech globalistů však, co se týče ISIL, dále šlo o to, že předtím, než bude zrušen, bude zrušena i část Turecka, a to ve prospěch Kurdistánu.

A tady se v čase vraťme do roku 2014, kdy došlo ke dvěma zásadním událostem. Za prvé – na územích Iráku a Sýrie tehdy vznikl ISIL, nástroj k překreslení blízkovýchodních hranic tak, aby všechny energetické zdroje připadly pod budoucí íránský vliv. Už tehdy měla ale být řešena nejen otázka jejich kumulace pod jedno centrum řízení, ale i otázka jejich tranzitů! A jak už víme z projektu Nabucco, opět tady byl problém jménem „Turecko“, starý problém, který nově měl být řešen vznikem Kurdistánu a přeloženo: vliv Turecka měl být odstraněn tím, že tranzit blízkovýchodního (íránského“) uhlíku do Evropy nepovede přes Turecko, ale přes Kurdistán.

A tady se dostáváme k tomu, co se v roce 2014 stalo zadruhé.  Stalo se to, že zatímco globalisté chtěli vliv Turecka odstranit, Rusko vliv Turecka posílilo. V prosinci roku 2014 totiž Putin v Turecku docílil podpis memoranda o výstavbě Turkish Stream (viz text a video výše). A z toho plyne co? Že Putin vstupem do Sýrie sice šel na ruku globalistům (Íránu) ale šel až poté, co si o rok dříve pojistil nejen Krym (a tady na rok 2014 nezapomeňme i v souvislosti s děním na Ukrajině), ale i spojenectví Turecka. Když pak do Sýrie vstoupil se slovy „Jestli draka neizbežna, nado biť pervým“, tak tím řekl: „Chcete Evropu bez ruského plynu, tak si to zkuste, když nejen Turecko, ale i Sýrie – hlavní spojenec vašeho koně Íránu – je na mé straně“.

Írán vs. Turecko aneb zájmy globalistů vs. ruské zájmy

Znova se podívejme na země, které se mají stát energeticky zdrojovými pro Evropu místo Ruska: Kazachstán, Turkmenistán, Ázerbájdžán, Írán, Irák. Kromě toho, že všechno jsou to země na uhlík přebohaté, je spojuje to, že všechny mají připadnout pod vliv Íránu. A znova si připomeňme, že cesta tohoto uhlíku do Evropy není možná bez Turecka – ať už po souši či po vodě, přičemž po vodě konkrétně jde nejen o Středozemní moře, kde to mají  jistit spojenci Íránu – Libanon a Sýrie – ale i přes Černé moře, kde se o vliv směrem od Íránu k Evropě dělí Turecko, Rusko a posledním hráčem na východní straně Černého moře pak už zůstává jen Gruzie. Kudy,kudy tedy vést íránskou cestičku do EU, na které globalistům tolik záleží? Přes Rusko? To je to poslední, co si globalisté přejí, Rusko přece má být zcela obejito. Má vést přes gruzii, která už je jednou nohou v NATO (však na tom zapracoval i Stropnický odhalením památníku Havla v Gruzii), ovšem přes Gruzii, kde Írán už v případě kavkazského konfliktu  (pozn.: doporučovaný odkaz) ohledně Abcházie a Jižní Osetie dělal mrtvého brouka? Anebo snad má vést přes to Turecko, které je pro Írán tím největším konkurentem nejen tím, že jde o střet sunnité vs. šiíté, ale i tím, že jde o střet Osmanská říše vs. Perská říše a v souhrnu o to, kdo bude příštím islámským vůdcem Evropy?

Když se vrátíme k přístupu Íránu na Černé moře, o což tady nejvíce jde, tak zásadní otázka zní: Mohou se Turecko a Írán domluvit tak, že se z nich stanou spojenci? Za mě odpověď zní, že nemohou a nemohou především proto, že globalisté už si nepřejí ani náznak Osmanské říše, protože jejich zájmem je obdoba říše Perské. Proto – slovy Pjakina – Turecko má do Evropy „jen“ vnést  „špatný“ islám, aby pak nastoupil Írán se „správným“ islámem.

Ve skutečnosti ale jde především o to, že zatímco Turecko představuje druhý džihád, Írán je představitelem třetího džihádu. A co to znamená? Už proběhly dva pokusy o islamizaci Evropy, dvě „svaté války“ – první pokus byl v 7. století přes Maghreb, kdy hned po vzniku islámu šlo o arabský islám a o to, že v Evropě se dostal až do Španělska a Portugalska. Druhý pokus byl v 17. století přes Osmanskou říši, kdy šlo o turecký islám a o to, že Turci se dostali až k branám Vídně. A nově jde o třetí džihád – o Perskou říši a tedy o íránský „správný“ islám.

Z výše napsaného plyne, že Turecko a Írán nemohou být přátelé, neboť každá země představuje jiný směr, resp. tady proti sobě stojí dvě ambice na islámské vůdcovství. A zatímco Turecko představuje směr, který má definitivně skončit, Írán je směrem, který má nastoupit poté, co mu Turecko připraví půdu (obzvláště pak v Německu, které už je takřka „poturčené“ – proces byl naplno spuštěn hned po brexitu, psala jsem o tom zde, či později zde, ale především zde). A z toho dále plyne co? Že Írán pro vstup na Černé moře (vodní cesta do Evropy) musí o dominantní vliv soupeřit především s Tureckem – hlavním konkurentem „správného“ islámu. Mohl by soupeřit s Ruskem, jenže tam by ztratil spojence, který mu ochraňuje Sýrii (a tím vstup na Středozemní moře). A pokud by se přidal na stranu Gruzie, opět by to znamenalo postavit se proti Rusku, které z vlivu „proNATOvské“ Gruzie na své straně udrželo Abcházii a Jižní Osetii.

Globalisté, kteří nad svým koněm,Íránem, drží ochrannou ruku, zatímco Turecko chtějí odepsat tím, že kus jeho území zabere Kurdistán co by spojenec Íránu (nebo možná Arménie, ale o tom později), tady však dostali velikou facku: Rusko si kromě Sýrie (tzn. Íránu) udělalo už v roce 2014 spojence i z Turecka. Touto optikou situace na Černém moři ve směru trubek „Írán – Evropa“ vypadá takto: Přes Krym si na něm vliv udržuje Rusko, přes spojenectví s Tureckem rovněž Rusko a přes Gruzii, kde Rusko pod svým vlivem udrželo Abcházii a Jižní Osetii, rovněž Rusko. Východní část Černého moře, kam se Írán potřebuje dostat, tak patří Rusku, Gruzii a Turecku, přičemž z Turecka si Rusko učinilo spojence – spojence proti tranzitu íránských zdrojů do Evropy.

Což ve spojení s tím, že s Tureckem Írán nemůže najít společnou a dále s tím, že Turecko Globalisté už nepotřebují, znamená, že pro přístup Íránu na Černé moře je potřebné na části Turecka vytvořit jiný stát. Ten musí nejen sahat k Černému moři, ale současně musí  být i spojenecký k Íránu. A takovou podmínku by splňovali Kurdové – a obzvláště případná obnova Velké Arménie.

Turecko dělá mrtvého brouka – jak to bylo v roce 2014

bojích o Kobani, syrské město na hranicích Sýrie a Turecka, Turecko tehdy zaujalo pozici mrtvého brouka, ze svého článku z té doby cituji:

Kobani, venkovské město, ve kterém před vypuknutím bojů žilo 45 tisíc lidí, je de facto poslední baštou Kurdů, a pokud by je Islámský stát dobyl, otevřela by se mu cesta k obsazení celého území podél 1200 kilometrů dlouhé turecko-syrské hranice. Fatální následky by to pak mělo především pro samotné Kurdykteré džihádisté vraždí na potkání, uřezávají jim hlavy a vypichují oči.

A cituji dále:

„Turecké pokrytectví – na turecko-syrské hranici každý den sledují boje v Kobani tisíce kurdských uprchlíků i turečtí vojáci. Kanony jejich tanků míří sice k pozicím IS, ale nikdo nevystřelí. Ankara, v minulosti jeden z klíčových spojenců NATO, odmítá Kurdům pomoci a zaútočit na džihádisty.

IS se s Tureckem dohodl na vybudování ambasády. Takže Turecko tím liberálně uznalo IS jako oficiální a plnohodnotný národ. Se svými kroky vlastně přímo proti NATO postupuje Turecko dál. Turecko a IS na hranicích nepustí Kurdy do Kobani.  Turci a islamisté bok po boku na hranicích kontrolují Kurdy a nepustí je ani s vodou, ani s jídlem přes hranice Kobani.

Pohled do roku 2014 vyznívá téměř jako dejavu – Turci jsou dnes opět v pozici proti zájmům NATO. A jestli se v současnosti ozývají hlasy, že Turecko v Sýrii páchá genocidu Kurdů, pak z uvedených citací plyne, že už v roce 2014 Turecko před Kurdy upřednostnilo IS tím, že tehdejší genocidě Kurdů nejen nečinně přihlíželo, ale z IS si dokonce vytvořilo spojence. Otázka zní – proč a dále proč se nyní situace téměř jako přes kopírák opakuje. Ve svém článku, ze kterého jsem citovala, jsem tehdy uvedla i vysvětlení. A tím vysvětlením jsou mapy,, které se na veřejnost měly dostat v roce 2006 a které ukazují, kde stát Kurdistán má vzniknout.

Obě mapy měly světlo světa poprvé spatřit v roce 2006 a na ruské straně se měly objevit poté, co je publikovaly stránky Ázerbájdžánu. V srpnu 2006 o nich obsáhlý článek napsal ruský odborník na Euroasii, Alexandr Sobjanin a napsal s poděkováním stránkám Azerbájdžánu, že s tou informací, kde je odkaz i na zcela původní zdroj, přišly, jeho článek je zde Na druhém obrázku je nejen mnohem menší Turecko, ale především tam vidíme spojení „Írán-Černé moře“ tak, že Turecko už nebude překážkou. Když si tento fakt přeložíme do řeči „trubek“, tak situace vypadá takto: V prosinci 2014 dohodnutým Turkish streamem povede přes Černé moře a Turecko do Evropy ruský plyn. Když ale kus území Turecka zabere stát blízký Íránu, pak Evropa bude mít na výběr, který plyn odebírat – ruský nebo ten, kterému má velet Írán? Když si k tomu doplníme, že ruský tranzit přes Turkish stream má končit v Bulharsku, potažmo ale v Rakousku, a ruský tranzit přes Nord stream, který zcela obejde Ukrajinu, má končit v Německu, tak mě napadají hned dvě věci: Za prvé ta, že Rakousko a Německo nikdy nebyly nepřátelé. A za druhé ta, že jakmile bude k dispozici energetický zdroj pod patronací Íránu, pak postačí jen zavřít kohoutky jak Nord streamu, tak Turkish streamu, protože kapacitně bude íránská cesta – na rozdíl od Nabucca – pro Evropu zcela dostačující. Ze hry už mezitím má být vyřazena jak Ukrajina (od ledna 2020 má tranzit přes Ukrajinu skončit), tak Turecko, které by vstupem Íránu na Černé moře ztratilo dominantní tranzitní pozici.Nemluvě o tom, že vstup Íránu na Černé moře by mohl znamenat dodávky jeho zdrojů i na Ukrajinu  – a v této souvislosti musím zmínit ještě jeden fakt.

Při psaní tohoto článku jsem v souvislosti s mapami „předtím“ a „potom“ narazila ještě na jiný článek, na ruský článek z roku 2012, který v témže roce v překladu vyšel i zde. Tam mě velmi zaujal obrázek o tom, kam všude má vést íránský export ropy a plynu, ač přesnější je, že export ropy a plynu pod kontrolou Íránu.

Když si k němu totiž přidáme dění kolem plynovodu „Turkmenistán, Afghánistán, Pákistán, Indie“, viz obrázek TAPI  a článek o něm zde, tak vidíme, že Írán se má stát novým centrem koncentrace řízení nejen nábožensky („správný islám“), ale i ekonomicky právě přes ovládnutí jak kontroly, tak exportu největších světových energetických zdrojů.

Nahlíženo touto optikou dostávají události kolem Turecka v Sýrii zcela jiné vysvětlení. A jejich pointa je taková, že za prvé Erdogan nestojí o rozporcování Turecka ve prospěch Kurdistánu (a kdoví, jestli skutečně ve prospěch Kurdistánu a nikoliv ve prospěch Arménie/ Velké Arménie, což ale pro Erdogana je prašť jako uhoď) a za druhé Rusko nepotřebuje ani Kurdistán ani Arménii/Velkou Arménii, neboť obojí znamená posílení role Íránu v zájmech Globalistů (budování nové Perské říše) v neprospěch Ruska, resp. v neprospěch celé křesťanské kultury.

A tady nastává okamžik pro připomenutí jiné historické mapy:

Kurdistán nebo Arménie/Velká Arménie?

Na obrázku můžeme vidět, že území, plánované pro vznik Kurdistánu, se kryje s historickým územím Velké Arménie. Že k sobě Arménie a Írán mají velmi blízko, o tom jsem psala v článku zde, kde jsem vložila video z návštěvy íránského prezidenta v Arménii m.j. s tímto komentářem:

„Ruské stránky však k návštěvě přinesly obsáhlejší komentář, cituji část: Návštěva íránského prezidenta v Arménii se ukázala bohatou nejen ve smyslu podpisu dokumentů, rozšiřujících spolupráci obou zemí, ale i ve smyslu vybudování geopolitického rámce, který v budoucnu může mít velký vliv na další dění v regionu. Pro Arménii, blokované Tureckem a Ázerbájdžánem, může být perspektiva, že se v budoucnu stane koridorem, SPOJUJÍCÍM ČERNÉ MOŘE s PERSKÝM ZÁLIVEM, motivujícím stimulem k ekonomickému rozvoji a k novým investicím. A pro Írán, který přes Arménii a Gruzii může získat PŘÍSTUP NA ČERNÉ MOŘE a DO EVROPY, ač jej může získat i přes Ázerbájdžán, je to událost značného významu.

Že Turecko nemá dobré vztahy s Arménií, není třeba připomínat, současně ale Arménie nemá dobré vztahy ani s Ázerbájdžánem. Pro případnou obnovu Velké Arménie tak má Rusko v Turecku spojence ještě v jiné rovině – Turecko zájmy Arménie blokuje. Z druhé strany zájmy Arménie blokuje Ázerbájdžán, se kterým je Arménie v konfliktu ve věci Náhorního Karabachu – což Putin velmi pozorně hlídá, viz „Petrohradská schůzka Putina, která unikla pozornosti“ ZDE.  A hlubší zmínka o Arménii je teď na místě, protože si už dlouho myslím, že na části tureckého území nemá vzniknout Kurdistán, ale Velká Arménie, resp. že vznik Kurdistánu je pouze předehrou. Není tomu dávno, co byla ze všech stran ozvučována Arménie v souvislosti s uznáním, že vraždění Arménů Turky před sto lety bylo označeno za genocidu. Po Merkelové a dalších představitelích zemí EU – přidal se i prezident Zeman, což se Turecku velmi nelíbilo – se čekalo, jestli i papež označí sto let staré vraždění Arménů Turky za genocidu. A stalo se tak a Turecko najednou bylo na pranýři za události dávné minulosti, zatímco význam Arménie najednou prudce stoupal. Velmi silně pak byl význam Arménie posílen tím, když v americkém kongresu zcela výjimečně přednesl modlitbu arménský biskup. Pjakinem častokrát opakovaná informace, že Arménie má v budoucnu nahradit Vatikán, tak vůbec nemusí být vzdálená pravdě, její podstata je ale v tom, že Arménie má v plánech globalistů velmi významnou roli..

Pak je tady další věc. Jakmile Bašár Asad díky Rusku zvítězil v bojích o Aleppo, íránský prezident Rúhani zahájil turné po Střední Asii, přičemž první etapa zahrnovala tyto tři země: Arménii, Kazachstán a Kyrgyzstán. S Arménií bylo uzavřeno mnoho smluv a byla posílena spolupráce v rámci Euroasijské hospodářské unie (EAEU).  O rok později, v listopadu 2017, však Arménie podepsala dohodu s EU (video). To byla veliká změna oproti roku 2013, kdy se psalo Arménie si místo EU vybrala Rusko. Brusel je v šoku z Putinovy taktiky„. Význam Arménie tak v posledních letech stoupá jak posilováním spojenectví s Íránem, tak spojenectví s EU, dále označením událostí z let 1915-1918 za genocidu a v neposlední řadě vystoupením arménského biskupa v americkém kongresu. Zatímco o Kurdech nebylo do doby, než Trump odešel ze Sýrie, vůbec slyšet. Jestli už připomínkou vraždění Arménů Turky měla proti nim být ve světě vyvolána nenávist, nyní přes Kurdy je svět v negativním postoji proti Turecku téměř jednotný. A co je hlavní – volání po vlastním státě Kurdů se stává maximálně aktuálním. O to ale přece od začátku jde. Jenže je tady ještě jiná věc. Jakžtakž kumulovaně žijí Kurdové na územích čtyř blízkovýchodních států, rozptýleně pak žijí po celém světě. A jak nejednou zdůraznil Pjakin, hovoří různými jazyky a ani kulturně nejsou zcela jednotní – nejsou tedy schopni samostatně vést vlastní stát. Z čehož mi plyne, že v případě vzniku vlastního státu budou potřebovat nějaké vnější vedení – na které ostatně jsou zvyklí. 
 
A z toho mi dále plyne, že je celkem jedno, jestli na části tureckého území má vzniknout Kurdistán nebo Velká Arménie, protože ve výsledku to může být tak, že kurdské a arménské zájmy se na takovém území prostě jen spojí. O čemž mě přesvědčil článek, na který jsem před časem narazila a jehož autorem je MUDr. Yekta Uzunoglu, kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny a který začíná slovy: „My Kurdové jsme s Armény a Židy byli a stále jsme bratři, sousedé, mučedníci svobodného, tolerantního myšlení v oceánu barbarských řádů. Jestli tedy vznikne Kurdistán, kterému bude velet Arménie,nebo vznikne Velká Arménie, kde Kurdové budou mít nějakou vlastní autonomii, to myslím nebude tak důležité, jako to, že Írán v obou případech získá spojence pro vstup na Černé moře. Vzhledem k pozornosti, jaká je věnována Arménii, však předpokládám, že pravděpodobnější je ta Velká Arménie, která už je v blízkém vztahu jak s Íránem tak s EU a dále proto, že vznik Kurdistánu byl především v zájmech neoconů. I když tato skutečnost nově už nehraje žádnou roli, protože podstatné je to, že plány, které v oblasti měly Spojené státy (a jak to ukazují mapy z roku 2006) nikam nezmizely a změnilo se jen to, že tyto plány nově běží pro zájmy globalistů. Pro vznik Velké Arménie mi hraje ještě ta skutečnost, že v Jeruzalému má Arménie svou zcela samostatnou čtvrť – vedle židovské, křesťanské a muslimské části tam z nějakého důvodu samostatnou čtvrť má Arménie, další pohled zde. Logiku to dle mého má v tom, že Arménie má představovat přechod od tří monoteistických náboženství k náboženstvím východním (Írán, Čína, Indie), ale to je téma na samostatný článek. A to platí i pro větu, kterou jsem v úvodní citaci Pjakina rovněž zdůraznila: „Jenom izraelští analytici pochopili, že se jedná o tah s významem do budoucna, že je to rozhovor o budoucnosti„, která se současným děním má tu souvislost, že Netanjahu se postavil na stranu Kurdů – to se mi ale do tohoto článku rovněž nevejde.
 

Trump Turkům nastavil past, Erdogan na ni skočil

Bylo jen otázkou času, kdy se téma, o kterém jsem poprvé psala v roce 2014 (tehdy ještě s nepochopením, že o zájmy USA vůbec nešlo) a na které jsem pak napsala spoustu dalších článků s tím efektem, že Kurdistán a Arménie a Írán nikoho nezajímají, protože nic z toho není důležité, stane aktuálním.

A k tomu došlo odchodem Spojených států ze Sýrie pod velením Trumpa. A zatímco svět nechápe, co tím Trump vlastně sledoval, můj pohled je takový, že Turecku znalému map o tom, jak se turecké území má zmenšit ve prospěch Kurdistánu/Velké Arménie a tím znalému toho, že Írán potřebuje takový přístup na Černé moře, který Turecko obejde, na past Trumpa skočilo. Téměř to vypadá, jako by se Erdogan vyučil u Putina a postupoval podle jeho věty „Jestli draka neizbežna, nado biť pervym“. Výsledkem je skutečnost, že Turecko je v Sýrii a že tam útočí proti Kurdům. A protože bez akce není možná reakce, Turecko pustilo globalistům vodu na jejich mlýn, který se řídí teorií „vyrob problém, řeš problém“.

Efekt Erdoganovy akce už má přesně tu reakci, jakou si globalisté přáli – svět je na straně Kurdů a odsuzuje Turecko. Přeloženo – jestliže dosud byla potřeba vzniku Kurdistánu utlumená, nyní je patřičně ozvučená. Trump věděl, že přesně toho odchodem Spojených států ze Sýrie docílí a Erdogan na tu past skočil. Z úvodní citace Pjakina nastal čas pro připomenutí této jeho věty: „Turecko stojí na hraně rozpadu„. Přeloženo – Turecko bude potřebovat záchranu, aby ve finálním odepisování druhého džihádu (Osmanské říše) vůbec přežilo. Nad tím vším ale stojí šachistické mistrovství Putina, protože položme si otázku, jak by dnes situace vypadala, kdyby před pěti lety, tzn. v roce 2014, zaprvé nepřipojil Krym k Rusku a tím neposílil ruský vliv na Černém moři a zadruhé dohodou o výstavbě plynovodu Turkish Stream neposílil turecký vliv na Černém moři a tím si z Turecka neudělal spojence. Bez těchto kroků Putina by dnes všechno vypadalo úplně jinak – pro globalisty mnohem jednodušeji..  

A jestli se doposud o vliv na Černém moři dělí především Rusko a Turecko, do budoucna má Rusko – zásadní hráč, bez kterého se dění v oblasti neobejde jak pro zájmy íránské, tak pro zájmy turecké – nakročeno k tomu, aby se jeho vliv na Černém moři stal dominantním. Bez Ruska se totiž neobejdou ani zájmy Kurdů, ale ani zájmy Arménie (jen tak mimochodem – v Arménii má Rusko velké vojenské základny a k tomu je tady ten Náhorní Karabach, kde je Rusko na straně Ázerbájdžánu). A třešničkou na dortu mohou být i průlivy Bospor a Dardanely pod ruským vlivem jako cena za to, že Rusko Turecku pomůže před jeho likvidací, právě naplno spuštěnou Trumpem.

Cesta nové Hedvábné stezky přes Írán, vedená přístupem na všechna moře tak, aby obešla Rusko, tak může dostat na frak stejně, jako když Putin ve stejný den, kdy se Británie klaněla čínskému prezidentovi, propašoval do Kremlu B. Assada a světu tak vyslal vzkaz „Předávejte si světovou moc jak chcete, ale bez Ruska to nepůjde“. Obzvláště „pražská kavárna“ to tehdy velmi nechápala, psala jsem o tom zde. A od té doby se nic nezměnilo – podpindosníci neoconů a nejrůznější „análitikové“ stále nic nechápou, zatímco pro Rusko v souvislosti s Tureckem platí Pjakinem mnohokrát opakovaná věta: „Rusko nemusí dělat nic, Rusku stačí jen čekat“. Což ale pro Rusko platí nejen v souvislosti s Tureckem, ale i v souvislosti Ukrajinu, kde se právě ukazuje, co Putin myslel tím, když v roce 2014 hodiny čekal na dojednání MInských dohod – ale to opět je na samostatný článek.

Pro tuto chvíli platí, že Trump odchodem ze Sýrie otevřel Pandořinu skříňku. A protože Erdogan skočil na Trumpovu (globalistickou) past, věci se dají do pohybu tak, že nebude cesty zpět. Aktuální zprávy říkají, že mezi Kurdy a Turky v Sýrii bylo uzavřeno příměří, akce k přístupu Íránu na Černé moře však už byla spuštěna. V tomto směru můžeme očekávat přímo nával informací, které budou ve prospěch Kurdů, zatímco stejnou měrou bude přibývat informací proti Turecku. Netroufám si odhadovat, jak dlouho to potrvá, ale výsledkem bude, že část Turecka připadne Kurdistánu. V tom je jisté to, že na sliby Spojených států Kurdové už nedají, jakožto neschopni samostatně vést  vlastní stát se však o nějakou vnější pomoc tak či tak budou muset opřít. Očekávám, že na výběr budou mít ze dvou možností – Arménie a/nebo Rusko. Vyberou-li si Arménii, bude to vítězství Íránu/globalistů, vyberou-li si Rusko, bude to porážka Íránu/Globalistů. Pokud jde o Turecko, to dle mého bude nuceno si vybrat mezi vznikem Kurdistánu na straně Ruska a mezi Velkou Arménii na straně Íránu a globalistů. Výše sice říkám, že Rusko nepotřebuje ani vznik Kurdistánu, ani vznik Velké Arménie, dle mého ale má-li za situace, kdy Turecko je coby součást jednoho z největších nástrojů proti Rusku v rámci bipolárního světa určeno k odpisu, zatímco novým nástrojem proti Rusku se má stát Írán a jeho spojenec Arménie, tak myslím, že Rusko by volilo vznik Kurdistánu s tím, že na své straně bude mít jak Kurdy, tak to Turecko, které po vzniku Kurdistánu zbude. A že teď jde hlavně o to, aby to pochopilo i Turecko..     
 
Článek bych proto uzavřela slovy Pjakina: „Rusko nemusí dělat nic, stačí mu jen čekat a Černé moře se stane ruským vnitřním mořem.“ To, co Putin v roce 2014 velmi prozíravě pořešil vlivem na Černém moři přes Krym a přes Turkish stream, může nyní přinést své ovoce. Když následně přes Sýrii pořešil ruský přístup na Středozemní moře a nedávno i vliv na Kaspickém moři, tak můžeme říci, že nejenže už neplatí dávné „Všechny cesty vedou Říma“ a neplatí ani nedávné „Všechny cesty vedou do Washingtonu“, ale že nemusí platit ani globalisty naplánované „Všechny cesty vedou do Íránu/z Íránu“, A z toho mi opětovně vychází, že globalisté míní, ale Rusko (a pánbůh na straně Ruska) mění. A že pro současný souboj o vliv na Černém moři, který je podstatou celého dění mezi Tureckem a Kurdy, resp. podstatou souboje „Rusko vs. Globalisté“ platí, že ať globalisté chtějí íránský vliv posílit tu přes Kurdy či tu přes Armény, tak bez Ruska to opět nepůjde (leda že by chtěli riskovat vojenský konflikt nikoliv s Ruskem, ale se zemí s druhou největší armádou v NATO, která „náhodou“ je spojencem Ruska) . 

 

 

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
58 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jb
jb
20. 10. 2019 19:12

A co na to Írán, budoucí CKŘ? Nyní Írán vidí, že zoufalé kurdské síly, spolkly pýchu a žádají vládu Sýrie o pomoc proti Turecku začátkem tohoto týdne. To dává Íránu možnost zprostředkovat dohodu a íránský ministr obrany generál Amir Hatami ocenil úsilí iráckých úředníků za udržování bezpečnosti během Arbaeenu, popsal to jako znamení bratrství, solidarity a hluboké kulturní vazby mezi oběma zeměmi. (Vše jde jak má, plán klape) https://theiranproject.com/blog/2019/10/18/kurdish-deal-with-syrian-regime-against-turkey-a-boon-for-iran/ Jenom Evropa je zmatena, jako vždy, a neví z které do které. Merkel tedy musela zvednout telefon a zavolala Putinovi . (Macron asi neměl čas na Sýrii, „šéfuje“ EU) https://vz.ru/news/2019/10/19/1003935.html .… Číst vice »

jb
jb
20. 10. 2019 19:32

jb napsal Evropa je zmatena, jako vždy, a neví z které do které. Tomu se nedivím, ale že z takového prostého faktu, který jsem dnes popsal z veřejně dostupných informací – viz. výše v diskuzi, a který rovněž popíší a dokáží vyhodnotit dokonce i americká média – viz zde: Turecká invaze do severní Sýrie vyvolala obavy z oživení ISIS a zhoršení probíhající humanitární krize https://www.msn.com/en-us/news/world/us-troops-leaving-syria-for-western-iraq-as-kurds-look-to-withdraw-amid-cease-fire/ar-AAJ3X8Y?ocid=spartanntp Damašek a Moskva jsou nyní v mnohem silnější pozici v regionu, po tureckém útoku a pokračujícím stažení USA https://www.nbcnews.com/news/world/u-s-withdraws-assad-putin-are-emerging-winners-syria-n1066231 Stažení USA = přemístění USA do Iráku (k 5000 přibyde dalších 1000). Kde popisované události americký… Číst vice »

Dana
Dana
20. 10. 2019 19:34

Past na Turka ani ne, proste Trump jen plni predvolebni sliby a zaroven nenarusuje ruzne smlouvy. Hodi se to. Mam rada geopoliticke fantazie, autorka bezesporu vidi svet vesteckymi brylemi. Postrehy a informace ma spravne, nikoliv vsak dedukce. Treba tento postreh povazuji za korektni: „… Turecko, které je pro Írán tím největším konkurentem nejen tím, že jde o střet sunnité vs. šiíté, ale i tím, že jde o střet Osmanská říše vs. Perská říše a v souhrnu o to, kdo bude příštím islámským vůdcem Evropy…“….To sice ano, ale pro ceskou kotlinu je islam smrtici civilizacni hrozbou, prast jako uhod, jedno v… Číst vice »

Patrik
Patrik
20. 10. 2019 19:36

„Uniklý“ dopis Erdoganovi mohl být součástí plánu. Trump se chtěl veřejně obhájit, míní experti“
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/unikly-dopis-erdoganovi-mohl-byt-soucasti-planu-trump-se-chtel-verejne-obhajit-mini-experti-81164

Přeloženo: Trump se snaží před světem obhájit globalistickou past na Turky. Což Erdogan asi aspoň jednou konečně správně pochopil
https://www.novinky.cz/zahranicni/turecka-invaze/clanek/erdogan-hodil-trumpuv-dopis-do-kose-40300257

Patrik
Patrik
20. 10. 2019 19:46
Patrik
Patrik
20. 10. 2019 21:26

Další souvislost do logiky dění:

napsal
„A co na to Írán, budoucí CKŘ?“

Titulek v tom prvním odkazu
https://theiranproject.com/blog/2019/10/18/kurdish-deal-with-syrian-regime-against-turkey-a-boon-for-iran/
hovoří za vše
„Kurdské jednání se syrským režimem proti Turecku je pro Írán výhodou“

Čímž se potvrzuje, proč Rusko v OSN vetovalo rezoluci proti Turecku
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rada-bezpecnosti-osn-se-neshodla-na-spolecnem-prohlaseni-k-t/r~057d9ddceb9f11e98776ac1f6b220ee8/

Dana
Dana
20. 10. 2019 22:23

Ha ha ha. Vtip dne, cesky expert : „“““……..„Za svým rozhodnutím si Donald Trump stojí velmi pevně, pořád ho označuje za geniální tah. Nicméně právě tato úporná snaha prezentovat svůj krok jako něco geniálního a mistrně strategického jen dokazuje, že si šéf Bílého domu uvědomuje, že to byla chyba,“ sdělil Seznamu Klvaňa z New York University Prague……..“ Tak urcite .:-) Expert Klvana papouskuje klintonskou liberalni opozici, uz tri roky sefuje Trump, to Klvana asi zaspal. Expert Klvana nezna zaklady lidske psyche, ani nezna hru na zleho a hodneho policajta. Napred prisel zly Trump a po nem hodny Pence. Vse se… Číst vice »

jb
jb
21. 10. 2019 9:21

Erdoganovy ambice přesahují Sýrii. Říká, že chce jaderné zbraně

https://www.msn.com/en-us/news/world/erdogans-ambitions-go-beyond-syria-he-says-he-wants-nuclear-weapons/ar-AAJ4PPg?ocid=spartanntp

píší NY Timesy a komentář čeká na schválení

Patrik
Patrik
21. 10. 2019 10:16


„Erdoganovy ambice přesahují Sýrii. Říká, že chce jaderné zbraně“
Rusku stačí jenom čekat – až se situace vyhrotí, bude Rusko jediné, kdo situaci bude schopen řešit. A samozřejmě tak učiní s ohledem na své zájmy, nikoliv na zájmy Íránu a Číny.

Trump: „Nechal jsem je, ať se trochu poperou“
https://www.novinky.cz/zahranicni/turecka-invaze/clanek/nechal-jsem-je-at-se-trochu-poperou-rekl-trump-o-turecke-invazi-se-stovkami-mrtvych-40300413
Staré informace najednou dostávají nové vysvětlení.

jb
jb
21. 10. 2019 11:18

jb napsal
Putin ji řekl svoje stanovisko, aby už konečně pochopila, že jemu (Putinovi) a Rusku, jde stále jen o jedno základní, uplatňování a dodržování mezinárodního práva.

V předvečer rusko-afrického summitu, na který přijdou vůdci velkého počtu afrických států v Rusku, Kreml oznámil zvýšení ruské vojenské přítomnosti v Africe v rámci spolupráce s africkými státy a jejich silovými strukturami.

Ruský vůdce Vladimir Putin v rozhovoru pro agenturu TASS uvedl, že ozbrojené síly a silové struktury řady afrických zemí potřebují pomoc v boji proti ozbrojencům.
https://russian.rt.com/world/news/678950-putin-rossiya-afrika

jb
jb
21. 10. 2019 11:53

Patrik napsal zájmy Íránu a Číny. na BV opět (podobně jak v článku) chápou v Izraeli. Aby ne, že ano, tato analogie!? Zde probírá situaci na BV izraelský tisk Haaretz se zaměřením na ekonomickou a obchodní stránku věci. https://russian.rt.com/inotv/2019-10-19/Haaretz-na-smenu-SSHA-na Izrael chápe, komunita konceptuálních anal itiků nechápe, že je na Putin sám, tam se teď tleská Trumpovi vedenému Globalisty + Erdovi. Před dvěma dny zas pro změnu vše v Sýrii řídila´Velká trojka, kterou si sami nadefinovali k obrazu svému, prý má dokonalý plán a skvělé řízení – vše klape. Včera s Velkou Trojicí otočili, ale furt jim to dokonale sedí, teď… Číst vice »

Gatta
Gatta
21. 10. 2019 12:15

Z celé té motaniny a diskuze bych se byl schopen domluvit asi jen s Danou.

orinoko
21. 10. 2019 12:49

A to se do toho ještě nepustil Hejvl se svým ptydepe.

Patrik
Patrik
21. 10. 2019 13:33

Pjakin ze 14.10. s titulky paní Ireny
https://www.youtube.com/watch?v=a-OATycuICk
čas od 48:10 Turecko proti Kurdům v Sýrii:
Jde o dva projekty v jednom – jde o počátek konce neoosmanské říše a obnovu syrského území, Turecko jako spojenec Ruska a další, Pjakin potvrzuje to, co je z něj v článku citováno z roku 2017

jb
jb
21. 10. 2019 13:54

Kurdové, obyvatelé Rožavy uskutečnili slavnostní rozloučení se svými bývalými spojenci v boji proti ISIL – Američany osvoboditeli https://www.youtube.com/watch?v=SOSkJEtr9bg

Patrik
Patrik
21. 10. 2019 14:00

K mé lítosti Pjakin nejen v psané formě na levanetu už opravdu není
http://leva-net.webnode.cz/videa2/v-pjakin/
tak snad se do budoucna objeví nějaký jiný prostor, kde tomu tak týden co týden opět bude. Ale jinak mě tak či tak napadá, že „lepšolidi“ to je diagnóza, vůči které – bez ohledu na příslušnost ke komunitě – není imunních mnoho původně tzv. „hledačů pravdy“. Proto pro některé lepšolidi Pjakin už není hoden pozornosti – lepšolidi přece vidí a vědí své, obzvláště když jde o lepšolidi akademické, tedy sečtělé ala pražská kavárna s tím, že Pjakina přenechávají jen „blbcům“ ….

racek
racek
21. 10. 2019 20:44

DANA : není ten expert Klvana ten profesor, co v Americe silne agitoval za J.Drahose, kandidata na ceskeho presidenta ?
Je to on. Z bývalého mluvky Topolánka se stal profesorem u Sörosovy university v Praze, kde je profesor i bývalý číšník Pehe. Prostě institut pro výchovu mladých havloidů a sionistů pro nejvyšší funkce ve státní správě…

jb
jb
22. 10. 2019 6:28

Syrská agentura SANA: „Americké okupačné sily zo sýrskeho okresu Al Jazeera premiestňujú stovky teroristov do Iraku https://www.hlavnespravy.sk/syrska-agentura-sana-americke-okupacne-sily-zo-syrskeho-okresu-al-jazeera-premiestnuju-stovky-teroristov-iraku/1927303 Trump volá po kontrole, používání syrských ropných polí https://www.msn.com/en-us/news/world/trump-calls-for-control-use-of-syrian-oil-fields/ar-AAJ8UUa?ocid=spartanntp Trump nepřivede naše vojáky domů ze Sýrie. https://www.msn.com/en-us/news/world/trump-isnt-bringing-our-soldiers-back-home-from-syria/ar-AAJ7uf9?ocid=spartanntp Udává se. že množství amerických vojáků v Afghánistánu kleslo za poslední rok o 2000. Ale 3000 příslušníků bylo odesláno do Saudské Arábie, což zvýší napětí mezi touto zemí a Íránem. Brzy může být více vojáků na Blízkém Východě, než předtím a Spojené státy by mohly být technicky zapojeny do více konfliktů neurčité délky než dříve. https://www.msn.com/en-us/news/world/despite-vow-to-end-endless-wars-heres-where-about-200000-troops-remain/ar-AAJ7Ozv?ocid=spartanntp Žádné války však neskončily a na Blízký východ se v… Číst vice »

jb
jb
22. 10. 2019 8:13

jb napsal
Izrael chápe

souvislosti v plánech Globalistůcomment image

jb
jb
22. 10. 2019 9:21

Valerij Pjakin. Otázka-odpověď z 21. října 2019 (rusky)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=zECRz6FHKWQ
00:40 Blízký východ. Putinovo turné
21:50 Globální soběstačnost a Trump
26:30 Španělsko. Ortel Kataláncům za referendum
35:10 Bělorusko. Specifika
53:55 Závěr(y)

jb
jb
22. 10. 2019 12:25

jb napsal
Stažení USA = přemístění USA do Iráku (k 5000 přibyde dalších 1000).

Vojáci USA nemají povolení zůstat v Iráku..píše se a informuje třeba zde:

Americký odsun ze Sýrie mezitím pokračuje. USA zvažují, že část vojáků ponechají poblíž ropných polí na východě Sýrie, asi tisíc se má přesunout do sousedního Iráku. Bagdád však jejich setrvání v zemi odmítá. „Všichni američtí vojáci, kteří se stáhli ze Sýrie, dostali povolení vstoupit do (iráckého) Kurdistánu, aby mohli být odvezeni mimo Irák. Nemají povolení zůstat v Iráku,“ sdělila tamní armáda. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2956184-v-syrie-konci-vratke-primeri-mezi-turky-a-kurdy-erdogan-bude-jednat-s-putinem

jb
jb
22. 10. 2019 13:50

Protestní bouře neprobíhají pouze u východních sousedů Sýrie – v Iráku, ale také u západních – v Libanonu https://mapy.cz/zakladni?x=40.4628658&y=35.7035981&z=6&l=0 Libanonská armáda se chystá zakročit, když se národ vzbouří
https://www.asiatimes.com/2019/10/article/lebanese-army-prepares-to-step-in-as-nation-revolts/ Samotná libanonská vojenská pozice je ochráncem celonárodního protestního hnutí, které se zaměřilo na každou politickou stranu, včetně Hizballáhu…píše se.

jb
jb
22. 10. 2019 17:58

Putin a Erdogan se dohodli na «osudových rozhodnutích»
https://vz.ru/news/2019/10/22/1004435.html
Jednání dvou vůdců v rezidenci Putina „Bočarův potok“ v Soči trvala více než šest hodin, sděluje TASS.

jb
jb
22. 10. 2019 18:47

jb napsal Putin a Erdogan se dohodli na «osudových rozhodnutích» Tak pravil Šojgu: USA mají hodinu a půl na splnění závazků v Sýrii https://vz.ru/news/2019/10/22/1004442.html Washington má zbývající hodinu a 31 minut na splnění všech závazků, které přijal vůči Sýrii, uvedl ruský ministr obrany Sergej Šojgu po rozhovorech mezi ruskými a tureckými vůdci. „Doslova, aby splnili to, co si Spojené státy vzaly na sebe, zbývá 1 hodina 31 minut.“ Šojgu také poznamenal, že hlavním úkolem jednání mezi Vladimirem Putinem a Recep Tayyipem Erdoganem bylo zastavit boje v Sýrii. Před tím se USA a Turecko minulý týden dohodly na zastavení nepřátelství na… Číst vice »

jb
jb
22. 10. 2019 19:07

jb napsal „Doslova, aby splnili to, co si Spojené státy vzaly na sebe, zbývá 1 hodina 31 minut.“ Tentokrát Putin s pomocí Sultána – vydrbali s Pencem (Pakt Pence-Erdogan), řekl bych. Přesněji s jestřáby a státní elitou USA – „stranovikami“. Trump globalista zase na ně má bič, karabáč – to zas bude řevu. Doplňuji opatrně, že co se týká hranice a co bylo oznámeno „sdělovadlům“, tak zřejmě nejde o celou hranici Sýrie s Tureckem (v celé délce), dle mého. Protože tu byly tyto informace před setkáním Putin-Erdo: Na základě dohody s kurdskými vojenskými radami převezme SAA kontrolu nad částí hranice… Číst vice »

jb
jb
22. 10. 2019 19:20

Memorandum z dneška ze Soči http://www.kremlin.ru/supplement/5452

jb
jb
22. 10. 2019 22:23

jb napsal
Doplňuji opatrně, že co se týká hranice a co bylo oznámeno „sdělovadlům“, tak zřejmě nejde o celou hranici Sýrie s Tureckem (v celé délce), dle mého.

comment image

Patrik
Patrik
23. 10. 2019 11:10


„Ruská vojenská policie bude při demontáži jasně hrát svou roli.“
Myslím, že tady je odpověď úplně na všechno
https://twitter.com/business/status/1186632595691491329/photo/1

A když píšu na všechno, tak na mysli mám i Irák, kam Trump přesouvá armádu, ale také Libanon, kde to právě vře, a v neposlední řadě Jordán.

A také to, co je v závěru této zprávy –
„Memorandum z dneška ze Soči http://www.kremlin.ru/supplement/5452
a co je o Astaně.

Tolik zatím jen stručný komentář, který lze shrnout do slov „Zatímco svět hraje ´Člověče, nezlob se´, Putin hraje šachy“

jb
jb
23. 10. 2019 11:55

jb napsal
Putin a Erdogan se dohodli na «osudových rozhodnutích»

Rusko-turecká dohoda zřizuje „bezpečnou zónu“ podél turecké hranice a budou tam společné rusko-turecké vojenské hlídky.

Potřebu bezpečí v Sýrii potřebují nejen vnitřní přírodní zdroje – ropa, ale hlavně jde o osud plynovodu Írán-Irák-Sýrie, sjednaného v memorandu o porozumění podepsaném v roce 2012. Tento plynovod byl v průběhu let vždy „červenou čarou“ nejen pro Washington, ale i pro Dauhá, Rijád a Ankaru.
Situace by se měla výrazně změnit, když hodnota 200 miliard $ rekonstruovaných v Sýrii teď konečně přináší do těch míst mírovou dohodu.

https://www.asiatimes.com/2019/10/article/vladimir-putin-syrias-pacifier-in-chief/

jb
jb
23. 10. 2019 13:16

jb napsal
Putin hraje šachy

Včerejší memorandum:
10. Obě strany budou dál pracovat na hledání politického řešení syrského konfliktu v rámci „mechanismu Astany“ a budou podporovat činnost ústavního výboru. http://www.kremlin.ru/supplement/5452

Mechanismus byl uveden v provoz, začal pracovat. Pro toho, jenž jej desátým bodem prosadil. A Sultán to nebyl, řekl bych. Po šesti hodinách podepsal – spokojenost.

jb
jb
23. 10. 2019 14:42

orinoko napsal
Včerejší memorandum:

rozebrané a popsané z hlediska prvních dvou bodů pohledem TS:

Rusko ovládlo syrskou šachovnici…
https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-rusko-ovladlo-syrskou-sachovnici

jb
jb
23. 10. 2019 15:45

Pokračování operace netřeba 1. Ministerstvo obrany Turecka uvedlo, že skutečný odvod jednotek SDF/YPG z 30-km zóny je dokončen a pokračování operace „Zdroj míru“ není nutné. 2. Pentagon také řekl, že Kurdové odejmuli své vojáky a důvod pro pokračování akce turecké armády není. V noci několik skupin amerických a britských vojáků opustilo Sýrii přes severovýchodní oblasti. Ruská armáda se naopak připravuje na zahájení hlídky na hranici s Tureckem. 3. Trump uvedl v souvislosti s rusko-tureckou dohodou, že je to „dobrá zpráva“ a oznámil – ještě více „dobrých zpráv“. V tisku je řev o zradě a předání amerických zájmů Kremlu. 4. SDF… Číst vice »

jb
jb
24. 10. 2019 12:28

jb napsal V předvečer rusko-afrického summitu, na který přijdou vůdci velkého počtu afrických států v Rusku, Kreml oznámil zvýšení ruské vojenské přítomnosti v Africe v rámci spolupráce s africkými státy a jejich silovými strukturami. Ruský vůdce Vladimir Putin v rozhovoru pro agenturu TASS uvedl, že ozbrojené síly a silové struktury řady afrických zemí potřebují pomoc v boji proti ozbrojencům. https://russian.rt.com/world/news/678950-putin-rossiya-afrika Pokračování operace v Sýrii netřeba, ale hra na globální šachovnici pokračuje. Globální politiku dnes řídí dva hráči – GP a Putin. Co je v ní nového? Zaznamenali jsme summit Rusko-Afrika v Soči a oznámení zvýšení ruské vojenské přítomnosti v Africe… Číst vice »

jb
jb
24. 10. 2019 12:42

jb napsal máme informace, že Etiopský premiér vyhrožuje Egyptu válkou, A zrovna před 5 dny (tedy před začátkem summitu Rusko-Afrika) egyptské úřady v sobotu v Luxoru prezentovaly 30 malovaných dřevěných sarkofágů, jejichž stáří odhadují na 3000 let. Jedná se o největší podobný nález za poslední století, uvedlo tamní ministerstvo pro památky…jak se píše zde https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/mimoradny-objev-egypt-ukazal-sarkofagy-a-mumie-stare-pres-3000-let-40300522#utm_content=freshnews&utm_term=egypt mumie&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz o tom, že tým egyptských vědců objevil památky v rozsáhlé archeologické lokalitě na západním břehu Nilu – v thébské nekropoli, která je zařazená na seznamu světového dědictví UNESCO. Hieroglyfy bohatě zdobené a barevné sarkofágy naskládané na sebe zhruba metr pod zemí ve dvou vrstvách.… Číst vice »

jb
jb
24. 10. 2019 13:06

jb napsal 22. dynastie, jež vládla Číslo 22 je číslem GP jak je známo. Také někteří vědí, že (cituji): Zprávy o nálezech v Egyptě, Pompejích a pod. jsou informace, pokyny směřující z nejvyšších úrovní řízení směrem k výkonným složkám. Tyto potom připravují příslušné akce a informační pole k nim. http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-71/#comment-259725 Je to tedy informace pro výkonné složky GP ve smyslu k RF kladná, v rovině summit v Soči – Egypt. To jest k podpoře RF – ve shodném společném zájmu s GP, myslím si, protože řešení situace „Etiopie-Egypt“ je ve stejném zájmu (v tuto chvíli) Ruska s GP …a proto… Číst vice »

Patrik
Patrik
24. 10. 2019 14:17

@jb „A zrovna před 5 dny (tedy před začátkem summitu Rusko-Afrika) egyptské úřady v sobotu v Luxoru prezentovaly 30 malovaných dřevěných sarkofágů, jejichž stáří odhadují na 3000 let.“ Luxor a 3000 let – to nešlo, aby se mi nevybavil tento článek https://aeronet.cz/news/bitva-u-kadese-po-trech-tisiciletich-aneb-rusky-koncert-v-syrii-a-finale-kdo-s-koho/ kde m.j. je tato věta s odkazem na video Pjakina: „A ve videu v čase od 26:41 je najednou věta: “Všichni si myslí, že v bitvě u Kadeše mě Chetité porazili, ale následující TŘI TISÍCE LET ukážou, že Chetity jsem porazil já”. Za tento související odkaz veliké díky: https://www.alaraby.co.uk/english/news/2019/10/22/nobel-prize-winning-ethiopian-pm-threatens-war-with-egypt?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku Dle mého ale spor „Etiopie-Egypt“ je o tomto: http://vtm.e15.cz/etiopsti-potomci-krale-salomouna… Číst vice »

Patrik
Patrik
24. 10. 2019 15:44

PS k „Je to tedy informace pro výkonné složky GP ve smyslu k RF kladná, v rovině summit v Soči – Egypt. To jest k podpoře RF – ve shodném společném zájmu s GP, myslím si, protože řešení situace „Etiopie-Egypt“ je ve stejném zájmu (v tuto chvíli) Ruska s GP …“ doplňuji: V šestidenní válce Izrael bojoval proti koalici „EGYPT, Sýrie, Jordánsko plus další arabské země“ https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0estidenn%C3%AD_v%C3%A1lka V jomkipurské válce Izrael čelil koalici „EGYPT, Sýrie za podpory dalších arabských zemí“ https://cs.wikipedia.org/wiki/Jomkipursk%C3%A1_v%C3%A1lka O Etiopii můžeme říct, že je to pobočka Izraele. A stojí-li EGYPT proti Etiopii, pak to znamená, že EGYPT… Číst vice »

jb
jb
24. 10. 2019 19:10

Patrik napsal
Odhalení sarkofágů v Egyptě proto nepovažuji za vzkaz Ruska GP, ale naopak

Přesný vzkaz – tedy informaci, nyní ale stejně rozklíčovat nemůžeme, to umí a znají jen „zasvěcení“ zřejmě. Ti ví, co ze zprávy je klíčové, co použít, jak dešifrovat…ti znají noty, jak zprávu číst – odhaduji z podstaty věci.

Ale ona se nám „ta informace“ rovněž vyjeví – však se nám ukáže mrška, za pár týdnů tipl bych – v rámci dějů a procesů – při jejich sledování.
Zkrátka – kdo si počká, ten se dočká…

Patrik
Patrik
24. 10. 2019 22:00

@jb „za pár týdnů tipl bych “ Souhlasím, jde o 7. prosinec. Jestli se to bude týkat konkrétně této události, těžko říct, ale že se to bude týkat Izraele, je velmi pravděpodobné. Když se tak stalo v roce 2017 (Trump označil Jeruzalém za hlavní město Izraele) i v roce 2018 (Zeman v Jeruzalémě otevřel Český dům), tak se dá předpokládat, že k něčemu podobnému dojde i letos. Co to bude nevíme, je třeba si počkat. Za pozornost možná stojí, že v roce 2003 bylo datum spojeno se zajetím S. Hussajna ( 13. prosinec 2003) a v roce 2011 s koncem… Číst vice »

jb
jb
24. 10. 2019 22:26

Na zasedání Rady bezpečnosti OSN, předseda ruské organizace Vasily Nebenzja pojmenoval původní příčinu zhoršení situace na severovýchodě Sýrie. Řekl, že příčinou byl „nebezpečný experiment geopolitického inženýrství“, který byl prezentován „jako kontrast kurdského a arabského obyvatelstva.“ Moskva je připravena pomoci Kurdům a Damašku „při budování dialogu“. K vyřešení situace s Kurdy je nutné obnovit pro Damašek kontrolu nad celou Sýrií, uvedl stálý představitel Ruska. „Předpokládáme, že by Sýrie měla být nakonec osvobozena od nelegální zahraniční vojenské přítomnosti,“ uvedl. Nebenzja také označil Washingtonem přidělené 4,5 miliony dolarů Bílým přilbám za „zneužití finančních prostředků“. https://vz.ru/news/2019/10/24/1004904.html

jb
jb
24. 10. 2019 22:36

Patrik napsal
a v roce 2011 s koncem irácké války, kdy USA z Iráku formálně stáhly armádu
https://en.wikipedia.org/wiki/Iraq_War
(18. prosinec 2011).
A obzvláště rok 2011 mě zaujal

To má zřejmě souvislost s „trubkami“, při zrychleném mém posouzení?

jb
jb
24. 10. 2019 22:44

jb napsal Potřebu bezpečí v Sýrii potřebují nejen vnitřní přírodní zdroje – ropa, ale hlavně jde o osud plynovodu Írán-Irák-Sýrie, sjednaného v memorandu o porozumění podepsaném v roce 2012. Tento plynovod byl v průběhu let vždy „červenou čarou“ nejen pro Washington, ale i pro Dauhá, Rijád a Ankaru. Situace by se měla výrazně změnit, když hodnota 200 miliard $ rekonstruovaných v Sýrii teď konečně přináší do těch míst mírovou dohodu. https://www.asiatimes.com/2019/10/article/vladimir-putin-syrias-pacifier-in-chief/ ,,,s tímto – nahoře citovaném, myslím „To má zřejmě souvislost s „trubkami“, při zrychleném mém posouzení? Že se mění situace, to mne jako první napadlo. Už ne pod vlivem… Číst vice »

Patrik
Patrik
24. 10. 2019 22:57


Těch souvislostí je více, jedna, dle mého velmi významná, je například tato, která se nedávno stala velmi aktuální, viz dva odkazy:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/219411000100725/obsah/709959-krehky-mir-mezi-izraelem-a-jordanskem

https://zidovskelisty.info/2018/10/22/gita-zbavitelova-jordansko-vypovedelo-prilohu-k-mirove-smlouve-s-izraelem-abdallahuv-krok-signalizuje-prani-vyrazne-omezit-jordansko-izraelske-vztahy/

Proč najednou došlo k vypovězení izraelsko-jordánské smlouvy, a to Jordánskem, které ve skutečnosti představuje Palestinu (a nezapomeňme, že Palestina je nástrojem GP ve prospěch Íránu proti Izraeli)

jb
jb
24. 10. 2019 23:12

Patrik napsal Těch souvislostí je více, jedna, dle mého velmi významná, je například tato, která se nedávno stala velmi aktuální, viz dva odkazy: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/219411000100725/obsah/709959-krehky-mir-mezi-izraelem-a-jordanskem https://zidovskelisty.info/2018/10/22/gita-zbavitelova-jordansko-vypovedelo-prilohu-k-mirove-smlouve-s-izraelem-abdallahuv-krok-signalizuje-prani-vyrazne-omezit-jordansko-izraelske-vztahy/ Proč najednou došlo k vypovězení izraelsko-jordánské smlouvy, a to Jordánskem, které ve skutečnosti představuje Palestinu (a nezapomeňme, že Palestina je nástrojem GP ve prospěch Íránu proti Izraeli) Tak k tomu mi teď přišla Informace s velkým „I“ v této souvislosti a spojitosti s Jordánskem, jestli se potvrdí. Už to leze z Globalisty Trumpa, kterému v Sýrii fandí „komunita“ z leva net“. Plán globalčíků pracuje „nenápadně dál“ v duchu článku a výše komentovaného, jeví se mi.… Číst vice »

jb
jb
25. 10. 2019 10:39

jb napsal Už to leze z Globalisty Trumpa Americké sankce Trumpa, nástroje globalistů, pracují mimo jiné také na finančním odtržení Íránu a Číny od západu v rámci dluhopisů a dolaru, jeví se mi, když čtu, že: Írán chce obcházet sankce pomocí islámského bankovnictví https://zakonvremeni.ru/news/14-4-/41591-iran-khochet-obojti-sanktsii-s-pomoshchyu-islamskogo-bankinga.html . Vzhledem k tomu, že Čína pozastavila všechny své investiční projekty v Íránu na dobu neurčitou, začal Teherán aktivně hledat finanční nástroje, které by mohly nahradit 280 miliard dolarů, které neobdržel od Nebeské říše za rozvoj ropného, plynárenského a petrochemického odvětví. Přestože Írán nemůže získat kapitál prostřednictvím tradičních dluhopisů orientovaných na západ a dolar, jeho vyhlídky… Číst vice »

jb
jb
25. 10. 2019 23:55

jb napsal Už to leze z Globalisty Trumpa Americké sankce Trumpa – nástroje globalistů, pracují mimo jiné také na finan. odtržení Íránu a Číny od západu Dost dobrý pro GP, v souladu jeho plánů… Plány GP přes islámské bankovnictví se čtenářům informací zviditelňovaly už v těchto článcích, podchycených v r. 2014, jak vidím z diskuze „pod Pjakinem“ od niku Patrik: Citace (copy/paste): V roce 2014 vyšel i tento článek https://www.kurzy.cz/zpravy/360823-islamska-expanze-do-evropy-zacalana-dluhopisovem-trhu/ či tento https://www.patria.cz/zpravodajstvi/2753852/sukuk-murabahah-neznate-ucte-se-muslimsky-financni-svet-laka-stale-vice-zapadnich-instituci.html?contentE643E331pgi=6 Co v tom ale už hodný čas považuji za důležité je, že v tom vidím potvrzení, že globalisté opravdu o Židy (o bibli = lichvářský biblický koncept)… Číst vice »

jb
jb
28. 10. 2019 8:56

Sýrske médiá: Americké vojská sa vracajú do Sýrie a obsadzujú ropné náleziská – je to okupácia https://www.hlavnespravy.sk/syrske-media-americke-vojska-sa-vracaju-syrie-obsadzuju-ropne-naleziska-je-okupacia/1934269 „Americké vojska sa presunuli do Iraku, ale tam sa im tiež príliš nepotešili. Teraz sa americkí vojaci zasa vracajú do Sýrie a posilňujú zoskupenia, ktoré kontrolujú naše ropné polia,“ uvádza sýrska televízia.
Miestne média prízvukujú, že Washington zasa klame, keď vyhlasuje, že chce ochrániť ropné polia pred ozbrojencami Islamského štátu. V skutočnosti Američania obsadili sýrske ropné polia a začínajú nezákonne ťažiť sýrsku ropu pod ochranou armády.

jb
jb
28. 10. 2019 8:56

Irák už nechce být podpindosnický, chce být pod Íránem, oznámil Irácký prezident Barham Saleh, bývalý premiér iráckého Kurdistánu. https://vz.ru/news/2019/10/28/1005314.html