Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 3. června 2017

  Jelikož tam má odvolatelnost politiků a prvky skutečně PŘÍMÉ demokracie, budu volit „populistu“ Okamuru.
  Snad dost normálních lidí už neskočí na vějičku „etablovaných“ poblitických mafií.
  Nevím co SPD zajišťuje, ale snad alespoň určitý „průvan“ mezi již zcela prohnilými – ovšem nekompostovatelnými. Nejspíš proto, že „oni“ o sobě ve svém svatém velikášství o své nenahraditelnosti vůbec nepochybují, je třeba je hodit do popelnic. Nejlépe doslova- nejdříve na papíře, a poté i ve skutečnosti. Jako směsný, zvláště nebezpečný odpad…
  Nevidím důvod, Když my lidé mimo politiku jsme pro ně jen „lidské zdroje“ jejich poslaneckých prebend a pro nás mají již v rámci reinkarnace feudalismu „konečné řešení“ v podobě „uzákoněných“ NUCENÝCH PRACÍ (obnovy nevolnictví) a za pOtraviny musíme platit ceny výrazně odlišné od PosRanecké kantýny – proč my „nahraditelní“ bychom „nenahraditelné“ neměli nazývat a JEDNAT S NIMI JAKO SE SKUTEČNÝM ODPADEM.
  Kamenolomů je dosud dost, a v rámci snížení prašnosti a omezení úkapů pohonných hmot je tam opět zapotřebí fyzické práce rukou. Soudím, že když „za to vezmou“ např. pánové Marek Benda, Miroslav Kalousek či Bohuslav Sobotka nebo „nadějný kádr“ P. Bělobrádek, bude radost se na takový kamenický provoz dívat! Vždyť jen těch oprav mostů, obrubníků a chodníků co je třeba!! A v rámci hnutí „hrdinů kapitalistické práce“ by si mohli narubat také kamenivo na opravy cest v obecních zapadákovech a podpořit tak rozvoj vlasti!!

 • Alena • 3. června 2017

  Globalizace je pokročilá ve všech směrech, od ekonomiky ,politiku nevyjímaje.
  Do velké míry určují směr naší politiky cizí ambasády, média vlastněná několika rodinami a neziskovky, které aktivně plní zadání- v současné době převoz migrantů do Evropy. Naše země je rozkradená, vytunelovaná, potravinově nesoběstačná. Naši politici jsou loutky, které musí jednat, jak si cizí vrchnost přeje. Jakýkoliv náznak pokusů o naši suverenitu bude tvrdě smeten, média, neziskovky a ovlivnitelní idioti jsou vždy připraveni k akci. Ani pan Okamura toho moc nezmůže. Jedině, pokud by se lidi probudili, a začali aktivně kontrolovat politiky od obecních zastupitelů výše. Prozatím jsme ovšem pouze rozhádaní.
  Tribun nemá pravdu, ať vyhraje kdokoliv, vytyčený směr se nezmění.
  Že naše privatizace a transformace ekonomiky mohla proběhnout příznivěji, je vidět na příkladu Polska, které je na tom ekonomicky lépe než ČR.
  Na vině nejsou naši politici, ale spíše naše apatie , co se týče veřejného dění

 • Alena • 3. června 2017

  a dodám, nikdo nás nespasí, pouze my sami, jinak se budeme propadat na úroveň rozvojových zemí Afriky. Pokud vím, pád po roce 89 se ještě nezastavil

 • orinoko • 3. června 2017

  Aleno, zdravím. Co takové Slavonice? Jsou ještě porad aktuální? Anebo Česká Kanada. Mimochodem ….budeme hrát u Brna.
  Je třeba prodiskutovat Tvoji politickou budoucnost.

  Já se právě ted věnují MInuLOSTI …. Simonova, Chladil …
  Zrovna chodim do asi šesté třídy základky. Santa Anna Maria …
  Chyba lávky … Následuje Prima den …. rok 1965 … to byl bigbít mých rodičů.

 • fajt • 3. června 2017

  Alena napsal
  Alena

  zanikly daleko lepší civilizace, národy, kultury a společnosti, za švejky nikdo truchlit nebude. ..)

 • peter. • 4. června 2017

  Alena napsal
  Tribun nemá pravdu, ať vyhraje kdokoliv, vytyčený směr se nezmění

  Alena:
  Ja myslím,že má pravdu.Národy Európy sú v pohybe.Kráčajú jedným smerom,v úzko vymedzenom koridore a nikto nevie kam kráčajú, kde je cieľ a čo ich v tom cieli čaká.Iba menšia časť putujúcich intuitívne cíti,že na konci tej cesty ich nečaká nič dobrého.Počas toho pohybu dochádza medzi putujúcimi k javu,obecne nazývanému “ voľby“.Po voľbách sa menia (nemusia)len pohoniči.Jedni používajú väčší, ťažší bič a iní ľahší (niekedy aj s kockou cukru).Obaja nás však ženú jedným a tým istým smerom.

 • peter. • 4. června 2017

  Všimnite si správanie sa Angličanov! Zabíjajú ich ako jatočný dobytok a oni….nič!
  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Bol-to-Francuz-Anglican-Nemec-pisu-media-A-potom-sa-objavi-meno-teroristu-a-vsetci-vedia-ze-to-bol-moslim-Na-bezpecnostnej-konferencii-bolo-zivo-288832
  Teraz budú nasledovať všelijaké konferencie,kde sa dohodnú,že spoja sily proti terorizmu,priletia kondolencie od vrcholných predstaviteľov štátov,situácia sa na chvíľu upokojí,my si trochu „zabučíme“a pôjdeme ďalej ako tie kravky.

 • Martin (už bez taky m) • 4. června 2017

  peter. napsal

  Všimnite si správanie sa Angličanov! Zabíjajú ich ako jatočný dobytok a oni….nič!
  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Bol-to-Francuz-Anglican-Nemec-pisu-media-A-potom-sa-objavi-meno-teroristu-a-vsetci-vedia-ze-to-bol-moslim-Na-bezpecnostnej-konferencii-bolo-zivo-288832
  Teraz budú nasledovať všelijaké konferencie,kde sa dohodnú,že spoja sily proti terorizmu,priletia kondolencie od vrcholných predstaviteľov štátov,situácia sa na chvíľu upokojí,my si trochu „zabučíme“a pôjdeme ďalej ako tie kravky.

  Jejich poblitikům se samozřejmě věřit nedá, ale tyto národy kdysi dovedly s mocipány zametat. Třeba se tam nakonec část lidí zmátoří.
  Jen nechci vidět ta jatka, která pak nastanou…
  Jistě, poblitici to budou chtít nazvat „očistou“…
  Ta skončí, až se poslední hlava poblitiků odkutálí od Francouzi velmi často používaného „historického“ nástroje…
  Změnu tam -pokud – nepřinesou mladí. Ti se v mase velkoměst zejména již stali „světoobčany“…
  Vzhůru k Čučche!

 • Admirál • 5. června 2017

  Připojuji se k Martinovi. Pokud se nestane nic převratného, dostane to ode mne Okamura.

  Důvody jsou přibližně stejné.

 • Gatta • 5. června 2017

  Z článku: „…Příliš málo informací na tak zásadní rozhodnutí, jako jsou volby. “
  Pokud jsou předkládané informace záměrně matoucí a ve výsledku nezávazné tedy v podstatě neplatné, je naprosto jedno jaké množství jich máte k dispozici pro své rozhodování.

  Je třeba se rozhodovat na základě „jiných“ informací a „jiného“ vzorce rozhodování.