Diskuze k článku


 • Botičky od Diora • 14. dubna 2019

  Vzpomeňme si s čím naši televizáci po sametu začali a s čím nás oblažují dodneška. Všichni to dobře známe. Bylo to neblahé havlistické, nad něž mohlo být stěží co horšího. Obsahovalo např. tyto zásady:
  USA a Západ jsou vzorem svobody a demokracie, zatímco Rusko i Čína smrdí peklem.
  Sudeťáci byli v podstatě hodní a nevinní – ti špatní jsme byli my.
  Katolický klérus si zaslouží být co nejbohatší.
  Bělohorskou bitvu prohrála česká stavovská armáda s cizími katolíky právem, a doba pobělohorská nebyla temnem, ale znovuzavedením práva a pořádku.
  Nejsme žádní Slované, jsme Keltové.
  Rozhodující bitvou 2. světové války nebyla bitva stalingradská či bitva u Kurska, ale vylodění spojenců v Normadii v roce 1944. Teprve to zlomilo Hitlerovi páteř.
  Naši (a nejen naši) kapitalisté jsou solí země a odbory by jim neměly práci komplikovat.
  Zeměkoule je příliš malá na to, aby měla dva nebo dokonce víc hegemonů. Jeden, ten dosavadní – USA – na správu Země bohatě stačí.
  Tož tak.

 • J. W. • 14. dubna 2019

  Pan Milomír Člověk mne udivuje svým rozhořčením.
  Buď musíme napřed jako primitivové primitivně vyhrát válku a potom napsat dějepis (pro hloupé dětičky a lidičky), nebo napřed napíšeme dějepis (pro hloupé lidičky a dětičky) a pak válku vyhrajeme.
  Mohou za to snad dějepisci, že jsou dětičky a lidičky hloupí? Vždyť lháři je té hlouposti odnaučují. Jen hlupák nadává na hlupákovi, že je hlupák, když jej obelhal.
  Chtěli bychom Vesmír konstantní, pravdivý, neměnný, vypočitatelný a mrtvý, aby byl přesně stejný jako jsme my. A on se potvora jedna všelijak kroutí, svíjí a zakřivuje.