Diskuze k článku


 • Alena • 28. července 2014

  tento dokument budu rozesílat, zvláště pražským známým. Nedávno se stavovali u nás na Moravě a velmi prudce odsoudili toho “ sprosté slovo „Putina, který obsadil Krym.Propaganda vítězí, lidi blbnou, hlavně Pražáci

 • Irena • 28. července 2014

  Alena: Ať se podívají i na Oděsu. Ale chtěla jsem tady napsat něco jiného. V posledním programu Víkendový večer Vladimira Solovjova již přímo řekli, že malajsijské letadlo sestřelil bojový letoun a tam nezvou lidi, co by neměli informace. Také tam ukrajinská poslankyně řekla, že zbili syna jednoho poslance z opozice, to znamená, že dochází již k přímému zastrašování dokonce prostřednictvím dětí – i když tento již byl zřejmě dospělý, mluvila o tom, že pracuje jako prokurátor, ale zbili ho až do kómatu. Také jsem četla, že ve Lvově a zřejmě všude se musí mladí muži vykupovat, tj. jejich matky je musí vykupovat, aby nenarukovali, prý cena 1200 až 1500 dolarů, v Kyjevě 2000 USD. Tak takhle vypadá fašistická demokracie ála Ukrajina. Vivat Zaorálek.

 • Irena • 28. července 2014

  Ještě tam mluvili o tom, že s Kyjevem není řeč o tom, aby umožnili vycestovat dětem z válečné zóny do Ruska, kde jsou ochotní je přijmout. Dokonce ani o organizaci jejich odjezdu někam jinam, když je jim tak žinantní to Rusko, třeba do Polska. To se přeci tak hezky angažuje na Ukrajině v bojích, mohlo by se tedy trochu zapojit i humanitárně. V Rusku se již teď starají o děti, které se evakuovat povedlo a prý je obviňují, že je snad unesli nebo co. To prostě nemá obdoby. NEMÁ OBDOBY. Jedna z nejnovějších obětí ukrajinské armády je mladá maminka 24 let s desetiměsíční dcerkou v náručí.

 • fajt • 28. července 2014

  Tohle všechno co se děje na Ukrajině si zažije i Evropa, válka už začala a fašisti nemaj slitování, myslím, že ani druhá strana nebude brát ohledy a proto nechá špinavou práci ( bez korekce ) na současné spojence západu – Rusko vždy vědělo jak pracovat s ukrajinci, a ty do vražedného modu dostali američané spolu s west evropany a až budou zase pod tlakem ruské armády rádi se vrhnou na západ , aby jim ukázali, co se za americké peníze naučili…Evropě dobře tak, vždy nadržovala psychopatům a nikdy se nepoučí. ..

 • Viky • 28. července 2014

  Ireno, pořad se jmenuje Nedělní Večer. A ta poslankyně je nejspíš Anna German, vystupující za Regionály. V. Solovjov je schopný moderátor a tohle je jeho autorský program. Kromě vyjádření velmi fundovaných lidí je možno uslyšet pěkné ptákoviny. Je tedy možné vyslechnout si zajímavou škálu názorů, ale bezchybný infokanál to není.
  Násilí na oponentech a jejich rodinách je prostě fakt, o kterém se zde cudně mlčí.
  Rusko, žinantní… Kijev přislíbil vytvoření humanitárního koridoru na evakuaci civilistů z oblasti bojů. Přislíbil, nic víc. Realita je taková, že ostřelováni jsou i ti, kdo utíkají. Na druhé straně, přes RF jsou z „jižního kotle“ evakuováni zranění a mrtví (někteří!) ukrajinští vojáci. RF pro ně vytvořila koridor. Děcka, o které jde v tomto případě, jsou z dětských domovů. Je tam množství nemocných a těžce postižených, mluvit o únosu či zavlečení sice asi odpovídá právní klasifikaci, jenom jsem ještě neviděl únos, který by znamenal jen výdaje a starosti. Bohužel, tady se setkáte spíše s tím „cudným mlčením“ nebo nehoráznostmi.
  Koridor by mohl vést kamkoli, třeba do ukr vnitrozemí. Ale taktika boje je vedena jako terorizování civilního obyvatelstva. Tak to ani nejde.

 • Slobo • 29. července 2014

  vždy nadržovala psychopatům
  a nikdy se nepoučí

  http://www.voxeurop.eu/files/images/article/Kapdevilla-nationalism-europe.jpg?1311687782

  Gazeta Wyborcza Varšava
  26. VII. 2011

 • Béda • 29. července 2014

  Zdánlivě od věci: http://www.novarepublika.cz/2014/07/protiruska-fronta-je-rozvinuta.html
  Západem realizovaný scénář předpokládá likvidaci Ruska jako státu. Ke splnění tohoto cíle budou využity ty nejrůznější extrémistické síly, které dostanou štědré financování, zbraně, i propagandistickou podporu.
  Aliance nacistů, islamistů a liberálů – to je nástroj vnějších sil, které působí proti Rusku. Pokoušejí se, aby Rusko s touto aliancí bojovalo podél svých hranic i na vlastním území.
  Západ svůj scénář realizuje velmi vytříbeným způsobem – rukama protizápadních sil: islamistů (jižní vektor – Kavkaz a Střední Asie) a nacistů (západní vektor – Ukrajina). Způsobem je teroristická válka prostřednictvím levné masové síly: ozbrojenců najatých na místě a v sousedních státech. Vytváření bodů nestability v jednotlivých zemích umožňuje vytvořit neustále fungující zdroj ozbrojenců. Snížení životní úrovně vede i ke snížení jejich ceny. Paralelně probíhá i vyvolávání národnostní a náboženské hysterie a zásobování zbraněmi…

 • Béda • 29. července 2014

  K tomu bych jenom doplnil: + pátá vnitřní „demokratizační“ kolona vedena zvnějšku podkopávající vládní systém v Rusku.

 • Irena • 29. července 2014

  Viky, jsem ráda, že dokážete tak pěkně fundovaně poučit, co bych si jinak počala.

 • Béda • 29. července 2014

  http://www.hlavnespravy.sk/pentagon-poslal-svojho-generala-na-ukrajinu/314839

  Americké vojenské sily koordinujú postupy silových štruktúr Ukrajiny počas trestných operácií na juhovýchode

  Americká vláda so súhlasom Kyjeva naďalej zasahuje takmer do všetkých procesov na Ukrajine. V poslednej dobe zaktivizovali svoje sily aj vysoko postavení predstavitelia Ameriky v takzvanej protiteroristickej operácii v ktorej naďalej umierajú civilisti.

  Ako predpokladá zdroj z kancelárie Porošenka, zintenzívnenie spolupráce Ukrajiny a USA vo vojenskej sfére je spojené zjavne s nezdarom v trestnej operácií na juho-východe krajiny a nedostatkom koordinácie medzi rôznymi silovými štruktúrami.

  V spojení s týmto pozorovatelia podotýkajú, že konzultácie veľvyslanca USA v Kyjeve Jeffrey Payettea so šéfom bezpečnosti Ukrajiny Valentinom Nalivajčenkom, šéfom ministerstva vnútra Arsenom Avakovom, ministrom obrany Valeriem Geleteem a prezidentom Petrom Porošenkom sa stali dobre, že nie každodennými. Ako podotýka zdroj, Američania pozorne sledujú psychické rozpoloženie Porošenka a jeho nálady a sú vždy pripravený riešiť akúkoľvek jeho požiadavku, aby tak demonštrovali podporu Ukrajině…

 • peter. • 29. července 2014

  Klid a mír konečne zavládnu v rodinách Lajčáka,Šebeja,Zaorálka,Vondru atď.:
  http://slovak.ruvr.ru/news/2014_04_22/Sankcie-voci-Rusku-sa-odrazia-na-blahobyte-obcanov-Europskej-unie-9591/

 • ducatista • 29. července 2014

  Tak sankce EU proti Rusku budou dle NY Times ostřejší, než se čekalo. Slaboučká Merkelová už je zcela ve vleku událostí a postoj Německa stahuje i Francii a Itálii. Rusko je v těžké defenzivě. Co dál? Imho Putin už musí odpovědět skutečnými sankcemi, jinak jeho image rozhodného lídra u ruského voliče silně utrpí. Navíc se začíná hroutit i situace v Novorusku, Strelkov je sice vynikajicí stratég, ale útoky armády jsou čím dál tím prudší a častější, nemůže je odrážet do nekonečna. Už to, že se opolčenci stále drží, je malým zázrakem.

 • Viky • 29. července 2014

  Ireno, nevím, nemohu vědět a vlastně ani nechci vědět, kdo jste a co víte a co už ne. Jsem zvyklý, že věci které považuji já za elementární, jsou pro lidi úplné novum a zcela neznámé. Takže se klidně může stát, že poučuji přednášející rusistiky, která tyhle věci ví, a každodenně jimi žije. Pokud se Vás to dotklo, je mi líto. Na řečnické otázky se sice neodpovídá, já jsem ovšem „nějakej přechytralej a divnej“ a tak Vám odpovím. Absenci mého komentáře byste klidně rozdýchala. Smysl je tedy ten, že pod „Víkendovým večerem“ případní hledači internetových pokladů nic nenajdou. Ruský odkaz na „Воскресний Вечер“na ruském vyhledavači by případné zájemce mohl navést na archiv RTR, protože kromě on-line vysílání určitě cosi takového existuje. Podobně je to i s Annou German. Když nevíte koho, nebo co, hledat, máte to vždy těžší.
  P.S. Jste-li ta Irena, která zásobuje fórum překlady, patří Vám dík. Já to sice na nic nepotřebuji, ale pak jsou zde i ti, kteří ano.

 • Sio • 29. července 2014

  Když si někdo před vámi zalepí oči a zacpe uši, neuděláte s ním nic. Vyléčí ho jen realita, před kterou chtěl touhle pštrosí politikou utéci.

 • Ibrahim Ag Alhabib • 29. července 2014

  proč pořád válka válka válka, když bude, i když jsem starej jak poslední mohykán, několik fašistů sundám…

 • Béda • 29. července 2014

  V podstatě je to stále totéž. Kapitalismus ve stadiu imperialismu – o tom se ví již nejméně 100 let. USA – rostoucí imperiální velmoc, díky své poloze mohly hrát ve světových válkách (oproti ostatním „zběsilým“ imperiálním mocnostem bojujícím jako o život o sféry vlivu , resp. o zachování své existence) roli „umírněného“ osvoboditele, převzaly v období poválečné rekonstrukce a konjunktury role předchůdců – hegemonů. A dnes o ni postupně přicházejí, díky své ekonomické politice a zahraniční politice, která není již schopna vyřešit. A tak namísto obchodu a diplomacie dokola opakují vydírání, války a státní převraty. O nějakou demokracii a humanitu zde nikdy nešlo – vždy to byly pouze pomocné nástroje imperiální politiky při prosazování mocenských zájmů vládnoucích elit. Rusové ať již v jakékoliv státní podobě byli vždycky nuceni čelit pokusům „civilizovaného“ západu o ovládnutí a podrobení. Tak tomu bylo za Napoleona, za intervence Záapadu, za Hitlera a tak je tomu nyní za západní dominance USA. Doposud vždycky ten tlak „civilizovaných“ kolonizátorů ustáli. Je tragické, že zatímco kdysi docházelo k panslovanskému stmelování, dnes jsou slované uměle rozděleni a postaveni proti sobě.

 • Ibrahim Ag Alhabib • 29. července 2014

  někteří slované jsou rozděleni, naopak, někteří lidé jsou stmeleni…máme politiky jaké si zasloužíme, když zamrznou, nezbývá než…………………….

 • Béda • 29. července 2014

  Ladys,

  to jenom dokládá komu slouží dnešní „nezávislé“ mezinárodní instituce, které nejsou vůbec nazávislé. Je to stejný podvod jako s humanitou, demokracií a trvalou svobodou.

 • Béda • 29. července 2014

  Goebbelsící z USA se nezastaví před ničím. http://www.svetkolemnas.info/
  Spojené státy předložily satelitní „důkazy“ o Ukrajině pocházející zřejmě z 50. let z ortomapy pořízené špionážním letounem!

  S největší pravděpodobností se díváme na letecké fotografie z padesátých nebo šedesátých let minulého století, které pořídilo snímkovací letadlo. To pronesl v ruské televizi dnes večer ruský ministr obrany Sergej Šojgu o amerických satelitních snímcích, které mají údajně podle Pentagonu zachycovat ruskou dělostřelbu mířenou na ukrajinské území. Šojgu už ale dnes dopoledne snímky označil za jasný podvrh [1]. Podle jeho slov ruští analytici nyní zkoumají snímky a pokouší se určit z archívů Sovětského svazu, jakému území snímky odpovídají, neboť Američany vyznačenému prostoru neodpovídají ani zdaleka a vypadají jako poskládané z různých záběrů. Šojgu vyjádřil názor, že takové území dnes na hranici Ukrajiny a Ruska neexistuje, neboť snímky zachycují jednotlivá zemědělská pole po sklizni (ta ještě letos na východní Ukrajině neproběhla a kvůli bojům v oblasti asi ani vůbec neproběhne) a hlavně v době před založením sovchozů na Ukrajině v polovině 60. let.

 • ducatista • 29. července 2014

  no, ta zpráva ohledně pilota sučka je ptákovina… pilot by musel být na hlavu padlý, aby s tím lezl ven… a pokud by s tím lezl ven pro to, aby zabránil případné likvidaci své osoby, tak by se určitě nesvěřoval nějakému obskurnímu německému plátku

 • Béda • 29. července 2014

  Ukrajina Korsuňsk (ještě mě mrazí) – http://www.novarepublika.cz/2014/07/dva-prorusti-separatiste.html (Nacismus je hrozný, ti kdo to nevidí a podporují to svinstvo jsou komplici zločinců)

 • orinoko • 29. července 2014

  Fotogalerie zmaru a nadějí. Je tam i U-krajina. Ta ovšem na svojí vlastní fotogalerii teprve čeká.

  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.368456786575758.90628.357869577634479&type=1

 • orinoko • 29. července 2014

  Strelkov informuje o černých hubách na ruské západní frontě , kde klid nebude ani náhodou.

  https://www.youtube.com/watch?v=u6eN7HPFWDY

 • peter. • 29. července 2014

  Spojenci a chránenci USA v akcii:
  http://www.asgraphic.org/videos/video382/index.htm

 • peter. • 29. července 2014

  Možno,že toto by bolo dobré rozviesť v diskusii:
  http://www.srspol.sk/clanek-ake-lietadlo-to-vlastne-nad-ukrajinou-zostrelili-9653.html

 • orinoko • 29. července 2014

  Fotogalerie z Haliče. I v ní se najde česká stopa stejně jako v té syrské. Syrská SANA dokonce měla jednu z hlavních zpráv z Česka a Slovenska.

  https://www.facebook.com/ukrajinskenepokoje/photos/a.227688837419382.1073741831.227600277428238/271373366384262/?type=3&theater

 • ducatista • 29. července 2014

  Hrdinové, to jsou hrdinové z Nacgvardiji, dívej… Povstaň a vzdej jim úctu!
  https://www.youtube.com/watch?v=6B0jnEoUBxQ
  By člověk blil…

 • Gatta • 29. července 2014

  Vždy jsem nechápal, jak před 100 lety, v létě 1914, před začátkem války, která měla být „do švestek“ odbytá a které se později říkalo „Velká“ a ješte později „První světová“, tak jak v tom létě 1914 mohli lidé a vládnoucí elity vůbec takovou věc připustit. V době úžasného rozvoje techniky a umění se nenašel nikdo, kdo by to zastavil …

  Dnes, a už pár roků se k tomu ve světě schyluje, tedy dnes se taková situace opakuje, my všichni ji dnes žijeme, , i lidé jsou stejní, i ti Sociální demokraté jsou stejní jako ve čtrnáctém před 100 lety … a stejně tomu nerozumím. Vlastně tomu rozumím, a jen nechci rozumět … třeba bude tentokrát vše jinak …

  Tohle je docela pecka, i když to tak nevypadá:
  http://www.novarepublika.cz/2014/07/sokujici-duvod-proc-putinovi-nedela.html

  A tohle je ta válka … Kdo má na to žaludek, tak to pošlete Zaorálkovi, ať ví „vo co go“:
  http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=18439

 • orinoko • 29. července 2014

  To ducatista.
  Hned mě to praštilo do očí. – Emerický hollywoodský sajrajt o přistání na Měsíci. Tohle nemohl natočit nějaký haličský píár. To je přesně ten kriplpříběh, kterým očastovali emerická armádní a politická lejna celý svět sitcomem o osvobezení jedné army dívenky ze spárů Saddama Husajna. Na podvod přišli a odhalili ho nezávislí novináři později obviňovaní z nedostatku patriotismu. – Nikdo dívenku neosvobodil. Leho-visté už teprve ne.
  Emerická moučná prdel miluje obrazovku a obrázky, které se hýbou. Přidejte k tomu kriminální pruhy patriotismu a máte potřebnou předlohu.
  Je to leho-visticky okopčené, je to otřesný sajrajt, který ukazuje , že emerická moučná prdel žije v nějaké vlastní dimenzi existence.

  https://www.youtube.com/watch?v=6cmiRK2Sklk

 • orinoko • 29. července 2014

  Ano, člověk by blil , kdyby to šlo jen tak.
  Teď jsou zase na tapetě sankce. Putin údajně té honeckerově prdeli v sukni, která se našla v křesťanských hodnotách nezvedl během víkendu dvakrát telefon. Proč také? Emerickému cikánovi ho před rokem v rámci syrské tenze údajně nezvedl vícekrát. Seřezal mu prdel dálku … a to cikáni nemají rádi. Můžeme hádat … jak je na tom země hvězd a pruhů. Možná hůře než Halič. Bez českého mediálního zájmu údajně probíhá neskutečný komoditní transfer ve zlatě, platině, titanu a dalších zajímavých prvcích.
  EUnie se má ráda. Namísto striktní sankce – nebrat ruský plyn – tak ho raději vyloučila. Zato servis ruských vrtulníků pro kdekoho a Vodochody zase budou mít problémy. Bez ruských dílů … budou kde? V leho-díře.
  Český šéf podnikatelské sféry prohlásil , že možná dojde k úbytku pracovních míst v řádu tisíců. Dodejme že vyžadujících kvalifikaci a dokonce úzkou specializaci.

 • Vaska • 29. července 2014

  Pro Orinoka – jenom v turistickém průmyslu to dělá 10 000 – odhadnul to Tomio

 • ducatista • 29. července 2014

  orinoko: no jo, velkej brácha dává notičky i v propagandě, jak píšete, za ty léta to mají vymakaný… co se týká ami ozbrojených složek, tak nejvíc do PR a prezentace (a to skutečně i v rámci Hollywoodu) investuje americké námořnictvo

 • Gatta • 29. července 2014

  Zde jeden starý krásný a smutný song – O Jižanech ze kterých „nezbyl ani jeden muž“…
  Z jedné takové té humanitární války za „práva černochů“ – a za levnou bavlnu pro anglické přádelny.

  Včera Atlanta a Montgomery a dnes Doněck a Luhansk.

  Takže z jihu – pro všechny Jižany, ať už jsou kdekoliv:

  http://www.youtube.com/watch?v=Kl0iJ_hf50k

 • aram • 30. července 2014

  http://novorus.info/news/vlast/25970-kiev-nanes-udar-po-mestu-padeniya-boinga-ballisticheskimi-raketami.html
  „Kyjev udeřil na místě havárie Boingu balistickými raketami“
  Ja k informuje novinář (Kirit Radia – ABC News, s odkazem na am. úředníky) v souladu s jím obdrženými informacemi byly za za posledních 48 hodin do lokality Sněžnoje vypuštěny tři balistické rakety krátkého doletu
  dle klasigfikace NATO-SS21.
  Včera holandský premiér v rozhovoru s Porošenkem vyjádřil znepokojení v souvislosti s tím, že se mezinárodní experti nemohou dosta na místo katastrofy B777.Porošenko slíbil, že poskytne přístup k místu tragedie.
  Ukr. armáda plánuje probít se na místo havárie, kde se pod ochranou opolčenců nacházejí úlomky havarovaného letadla.
  „Jakmile Ukr. vojska vstoupí na toto území…. bojovníci odejdou z něho odejdou, protože pro ně nemá žádný strategický význam“ řekl tisk. tajemník A.Lysenko (СНБО)

  Takže – kolik toho tam asi tak zůstane ke zkoumání.

 • aram • 30. července 2014

  Kromě předchozího
  http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_29/DLR-je-pripravena-ukoncit-spolupraci-s-OBSE-9829/
  Úřady samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) hodlají ukončit spolupráci s OBSE při vyšetřování havárie malajského Boeingu.

  Oznámila to vedoucí tiskové služby DLR Klavdija Kulbackaja.
  Podle jejích slov, představitelé této organizace v průběhu celého předchozího týdne pod různými záminkami odmítali plnit svoji misi na místě havárie, různými způsoby zadržovali aktivitu vojsk DLR a pomáhali připravit protiúder ukrajinské armády.
  „S pomocí představitelů OBSE, ukrajinská armáda, pod záminkou nutnosti získat přístup k místu havárie, obklíčila malé uskupení armády DLR, které místo nehody střežilo. Nyní ukrajinští vojáci tuto skupinu metodicky likvidují“, oznámila Kulbackaja.

 • peter. • 30. července 2014

  fajt napsal

  Tohle všechno co se děje na Ukrajině si zažije i Evropa, válka už začala a fašisti nemaj slitování, myslím, že ani druhá strana nebude brát ohledy a proto nechá špinavou práci ( bez korekce ) na současné spojence západu – Rusko vždy vědělo jak pracovat s ukrajinci, a ty do vražedného modu dostali američané spolu s west evropany a až budou zase pod tlakem ruské armády rádi se vrhnou na západ , aby jim ukázali, co se za americké peníze naučili…Evropě dobře tak, vždy nadržovala psychopatům a nikdy se nepoučí. ..

  Ja verím na zdravý sedliacky rozum.Ľudí možno oblbnúť len na istý čas,potom sa im otvoria oči,tak ako týmto ukrajinským babám.Pozrite sa ako toho zmrda nacionalistického vyťahali za ten jeho chochoľ:
  http://www.youtube.com/watch?v=QHXeHB-gCg8&feature=youtu.be

 • peter. • 30. července 2014

  Béda napsal

  http://www.hlavnespravy.sk/pentagon-poslal-svojho-generala-na-ukrajinu/314839

  Americké vojenské sily koordinujú postupy silových štruktúr Ukrajiny počas trestných operácií na juhovýchode

  Americká vláda so súhlasom Kyjeva naďalej zasahuje takmer do všetkých procesov na Ukrajine. V poslednej dobe zaktivizovali svoje sily aj vysoko postavení predstavitelia Ameriky v takzvanej protiteroristickej operácii v ktorej naďalej umierajú civilisti.

  Ako predpokladá zdroj z kancelárie Porošenka, zintenzívnenie spolupráce Ukrajiny a USA vo vojenskej sfére je spojené zjavne s nezdarom v trestnej operácií na juho-východe krajiny a nedostatkom koordinácie medzi rôznymi silovými štruktúrami.

  V spojení s týmto pozorovatelia podotýkajú, že konzultácie veľvyslanca USA v Kyjeve Jeffrey Payettea so šéfom bezpečnosti Ukrajiny Valentinom Nalivajčenkom, šéfom ministerstva vnútra Arsenom Avakovom, ministrom obrany Valeriem Geleteem a prezidentom Petrom Porošenkom sa stali dobre, že nie každodennými. Ako podotýka zdroj, Američania pozorne sledujú psychické rozpoloženie Porošenka a jeho nálady a sú vždy pripravený riešiť akúkoľvek jeho požiadavku, aby tak demonštrovali podporu Ukrajině…

  My!Vyvolený americký národ,budeme bojovať proti Rusku do posledného Ukrajinca:
  http://www.fastimages.eu/images/105016nfn.jpg
  a v boji za tento vznešený cieľ sa spojíme aj s diablom:
  http://www.fastimages.eu/images/1406371118.jpg

 • Béda • 30. července 2014

  http://afinabul.blog.cz/1407/mh17-sestrelil-ukrajinsky-tryskac

  v článku je odkaz na video

 • brtník v brlohu • 30. července 2014

  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/825/sergej-glazev-jak-neprohrat-ve-valce-ii
  Jde o poradce Vladimíra Vladimíroviče.

 • peter. • 30. července 2014

  Cigáni v Mukačeve odmietajú mobilizáciu a na svoju ochranu pred odvodom do armády stavajú v uliciach barikády.A bojovať nebudú a nebudú.Ani Bohovi.Cigánom slava-Gerojam slava!
  http://rusvesna.su/news/1406706918

 • mirror • 30. července 2014

  Nejnovější zprávou je střelba ukrajinské armády na separatisty balistickými raketami země-země. Letěla směrem Rusko a Rusové je sestřelili ještě nad Ukrajinou.
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/8733/
  V televizních zprávách ani muk, dva debilové z BL mlčí jak zařezaní. Naši vládě je to lhostejné.

 • Kvalitni Béda • 30. července 2014

  mirror,

  Američani přiznali, že jimi podporovaná fašistická junta ve své bezradnosti používá ke střelbě na města s domobranci balistické rakety, které mají delší dosah než raketomety. Mluvčí junty to zapírá, oni by to prý nepoužívali, protože to je „velmi silný“ prostředek. A „hlídací pes demokracie“ spolu se všemi možnými lidskoprávními organizacemi, Člověky v plísni upírají oči cudně k zemi, v krajním případě do Gazy, jako kdyby na Ukrajině bylo všechno v pořádku. Janukovyčova policie nemohla zpacifikovat násilím násilný dav, zato její oponentni mohli beztrestně vraždit Berkutovce a používat těžké a zakázané zbraně na civilisty. A tak to má být, tak je to správně. To je ta Orwellovská humanita, to jsou orwellovská lidská práva. Přitom na spadnutí je válka, do které můžeme být vtaženi všichni – slovanské země se stanou kanonenfutrem „civilizovaného“ koloniálního západu.

 • lomikel • 30. července 2014

  vaska – stopka jako v syrii ? ze by, konecne.

 • Vaska • 30. července 2014

  Lomikel – jak říká Peter Calovka v závěru – byly z toho podělaný – zřejmě to Vladimírovi hoši sundali dost elegantně a hlavně přesvědčivě – některý psychopati hold porozuměj jenom síle

 • Béda • 30. července 2014

  Vaska napsal

  Lomikel – jak říká Peter Calovka v závěru – byly z toho podělaný – zřejmě to Vladimírovi hoši sundali dost elegantně a hlavně přesvědčivě – některý psychopati hold porozuměj jenom síle

  Kéžby to byla pravda!!!

 • Béda • 30. července 2014

  „Německý expert Peter Haisenko právě zveřejnil tyto poznatky o katastrofě MH17 (ve zkratce):
  Neštěstí malajského MH 17 je známé všem. Záznam letu je posuzován v Anglii. Co může zjistit?
  „Možná více než jste připraveni přijmout …. Obrázky fragmentů kokpitu poskytují šokující obraz. Jsou na nich vstupní a výstupní otvory od kulek. To není spekulace, ale analýza jasných faktů.
  Kokpit přináší jasný důkaz. Okraje díry po kulkách jsou ohnuty dovnitř a mají kulatý tvar. Vystupní otvory 30mm ráže jsou méně pravidelně tvarované a jsou potrhané směrem ven.

  Dále je vidět, že výstupní otvory jsou roztřepené s dvojitým hliníkovým povrchem a ohnuté směrem ven. To znamená, že štěpiny ukazují na vstřel z vnější strany. Nýty byly také ohnuty směrem ven…. Tak lze dospět pouze k jedinému závěru: Letoun nebyl zasažen raketou. Poškození letadla je výhradně v interiéru kokpitu…

  Rusko vydalo data ze záznamu radaru, která ukazují, že Ukrajinský SU 25 byl blízko MH 017. To odpovídá údajům od španělského pracovníka řízení letového provozu, že dva ukrajinské stíhací letouny byly v přímém kontaktu s MH 017…

  http://www.novarepublika.cz/2014/07/nemecti-experti-nalezli-v-kabine-mh-17.html

 • Béda • 30. července 2014

  Takže si shrňme dnešek:
  1) malajský Boeing byl téměř s jistotou sestřelen juntou
  2) Rusové již nemíní tolerovat zločiny junty a sestřelili balistické rakety fašistů
  3) amíci pod tlakem okolností začínají mírnit rétoriku, Merkelová je znechucena jejich propagandou.

  Co přinese zítřek? Budou následovat další intriky a provokace naslovo vzatých odborníků – mezinárodních podvodníků?

 • Béda • 30. července 2014

  Poslední věc. Pokud se prokáže, že sestřel Boeingu má na svědomí junta (z černých skříněk by to mělo být patrné – hluk výstřelů i komunikace posádky by to měly potvrdit) dojde ke zmírnění rusofobie, sankcí, omluvě Rusku a zavedení mezinárodnícjh sankcí proti kyjevskému režimu?

  Nemůže být okamžitá nabídka smíru výsledkem důkazní tísně „demokracie a humanity“, čili CIA a junty?

 • mirror • 30. července 2014

  Docela jsem zvědav, co nového se objeví zítra. Buďme vděční naší vládě a televizním redaktorům, že pro nás pečlivě vybírají, co můžeme a co nesmíme vědět. Oni nás mají za děti, které si zaslouží držet na uzdě a nesdělovat jim, jak se rodí děti a kdo je okrádá. No uznejte, mohli bychom začít panikařit. Ostatně Kyjev už všechno popřel. (Ukraine military fired short range ballistic missiles at rebels, http://www.thesouthasiantimes.info/news-Ukraine_denies_firing_ballistic_missiles_against_insurgents-55678-International-17.html). Jsou to good guyes!

 • Béda • 31. července 2014

  “ …Včera o 17.30 bola pri bojovej činnosti RDG-5 v rajóne Izjuma napadnutá kolóna USA vojenských inštruktorov.3 boli zabití a jeden generál Kee Randy Allan ranený.Gen. Kee Randy Allan velí operáciám na Donbase a pravdepodobne koordinoval aj akciu „boeing“…. “ http://www.zvedavec.org/vezkratce/8734/

 • Béda • 31. července 2014

  http://www.stripkyzesveta.cz uvádějí seriál Sergeje Glazeva „Jak neprohrát ve válce“ – stojí za přečtení.

 • lomikel • 31. července 2014

  http://vineyardsaker.blogspot.sk/2014/07/the-ignominious-conclusion-of-kiev.html
  http://vineyardsaker.blogspot.sk/2014/07/the-consent-of-germany-to-economic.html

  clanky naznacuji ze rusko prestava doufat, na zaklade posledniho vyvoje, v ziskani EU(nemecka) pro dohodu.

  Vnimam to tak ze
  Dohoda s EU nebude za stavajiciho situace, je treba pritlacit na ukrajinu, EU a USA. Na zaklade toho by se mela zvysit podpora jugovostoku ktery je de fakto obranou ruska a jeho zajmu v regionu. Pokud se ustabilizuje fronta a podari se vytlacit chuntu dale k /za hranice republik, nezbude ji, mozna po vnitrnich bojich v ramci mocenskych struktur chunty, nez jednat. Je treba udrzet konflikt lokalni, bez prime ucasti armady ruska, a tim snizit moznost prime konfrontace nato rusko.

 • Béda • 31. července 2014

  lomikel,

  při dalším vývoji situace na Ukrajině sehrají podle mého mínění hlavní roli tyto faktory:
  1) ekonomická krize USA není řešena, odpor vůči válkám bude narůstat
  2) evropské země s blížící se zimou a proflákáváním propagandistických dezinformací = vyjevováním charakteru puče na Ukrajině a fašistické podstaty nové vlády, zločinů na jihovýchodě budou postupně opouštět sebevražedné konfrontační pozice vůči Rusku
  3) odpor vzbouřenců neutuchá, vojenské lapsy, zločiny a neúspěchy mnohem početnější a lépe vyzbrojené junty vyházejí najevo
  5) stále víc bude junta a její podporovatelé prohrávat informační válku. Zločiny zdokladované na internetu – včetně použití zakázané a těžké munice vůči civilistům, vraždění dětí, bombardování civilní infrastruktury se nepovede utajit. Lidi si začnou klást otázky, proč junta utajujedůkazy o sestřelu malajského Boeingu (záznamy, bombarduje místo dopadu trosek, brání vyšetřovatelům)
  6) nejpodstatnější bude vývoj na Ukrajině – odpor vůči mobilizaci roste. Ukrajina nemá peníze ani na chod státu, netožpak na nevyhlášenou válku vůči jihovýchodu země. Vojenská „pomoc“ (dodávky výzbroje…) USA a lichvářů z MMF nebude zadarmo. Ukrajinci si začnou klást

 • Béda • 31. července 2014

  pokračování: otázky, co vlastně získali převratem? Co se zlepšilo od dob Janukovyče? Krom toho i v ukrajinských masmédiích se již ledy prolamují (viz vystoupení onoho ukrajinského generála, netají se zatloukat dezerce a rozklad armády…). A zima se blíží – v Kyjevě prý již teď (v létě) mají omezenou anebo nedostupnou teplou vodu v důsledku režimu zálohových plateb na plyn…

  Co z toho plyne? Čas nepracuje pro juntu ani pro její mezinárodní podporovatele. Budpou prohrávat informační válku, hrozí že se režim sesype ekonomicky, armáda je demoralizovaná a v rozkladu, lži se již nedaří tajit.

 • peter. • 31. července 2014

  Ukrajina vyhlasuje,že nebude už bombardovať mesá a že chce okamžité jednanie s Ruskom.Čo sa stalo?Prečo taký náhly obrat?Vysvetľuje slovenský analytik.(pozerať od 3:50 min.)
  https://www.youtube.com/watch?v=GMOILDtmIdc

 • peter. • 31. července 2014

  Béda napsal

  „Německý expert Peter Haisenko právě zveřejnil tyto poznatky o katastrofě MH17 (ve zkratce):
  Neštěstí malajského MH 17 je známé všem. Záznam letu je posuzován v Anglii. Co může zjistit?
  „Možná více než jste připraveni přijmout …. Obrázky fragmentů kokpitu poskytují šokující obraz. Jsou na nich vstupní a výstupní otvory od kulek. To není spekulace, ale analýza jasných faktů.
  Kokpit přináší jasný důkaz. Okraje díry po kulkách jsou ohnuty dovnitř a mají kulatý tvar. Vystupní otvory 30mm ráže jsou méně pravidelně tvarované a jsou potrhané směrem ven.

  Dále je vidět, že výstupní otvory jsou roztřepené s dvojitým hliníkovým povrchem a ohnuté směrem ven. To znamená, že štěpiny ukazují na vstřel z vnější strany. Nýty byly také ohnuty směrem ven…. Tak lze dospět pouze k jedinému závěru: Letoun nebyl zasažen raketou. Poškození letadla je výhradně v interiéru kokpitu…

  Rusko vydalo data ze záznamu radaru, která ukazují, že Ukrajinský SU 25 byl blízko MH 017. To odpovídá údajům od španělského pracovníka řízení letového provozu, že dva ukrajinské stíhací letouny byly v přímém kontaktu s MH 017…

  http://www.novarepublika.cz/2014/07/nemecti-experti-nalezli-v-kabine-mh-17.html

  V rozhovore s Obamom priznáva Porošenko vinu za zostrelenie MH 017.Bolo by dobré,keby aspoň podstatné časti rozhovoru niekto preložil.:
  http://www.liveinternet.ru/users/2125404/post331795866/

 • […] kde převzali moc nacionalisté. To má v některých případech charakter pogromu (Oděsa, Korsuň-Ševčenkovskij). A to vše probíhá v podmínkách ideologické indoktrinace, která někdy nabývá až […]