Ukrajina: Videopřehled z 26. 6. 2014

Už je to nějaký den, co bez zvláštního zájmu médií proběhla schůzka zástupců Kyjeva a východní domobrany. Kyjev zastupoval bývalý ukrajinský prezident Leonid Kučma a domobranu Viktor Medvedčuk, Oleg Carjov a Alexandr Borodaj. Přítomni byly také zástupci ruských nevládních organizací a ruský velvyslanec na Ukrajině Michail Zurabov. Mezinárodní organizace reprezentoval Heidi Tagliavini, předseda Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Po skončení konzultací vyhlásil Carjov podmínky pro zahájení jednání Jihovýchodu s Kyjevem.

(Překlad a titulky: Irena)

Ženy a matky, kterým zahynuli synové a otcové, se loučí ze zástupci kyjevské chunty Kučmou a Šufričem.

Porošenko: „Zítra žádná střelba, máte mé slovo“.

V Žytomyru a dokonce i ve Lvově protestují matky a manželky. Chtějí vrátit svoje syny a manžely. Kyjevská junta má nedostatek masa pro děla, jak řekla jedna žen, proto se nekonají rotace vojáků. Někteří tam už tvrdnou čtyři měsíce, aniž by se dostali domů. Podmínky, jak sdělují ženy, jsou otřesné, někde pijí jejich synové dešťovou vodu. Dostávají informace od svých synů a mužů o nedostatečném vybavením pro osobní ochranu. Některé nemají ani informace, kde se synové nacházejí, nebo zda jsou mezi žijícími. Některé ženy doporučují řidičům, co mají silná slova, aby sami sebrali zbraň a šli bránit vlast, místo starostí o vlastní podnikatelský kšeft. Některé zase navrhly, aby na frontu šli úředníci, politikové a generálové.

 

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
26. 6. 2014 16:14

…Ke sledování doporučuji Ukrajinu, ale nikoli tamní válku, nýbrž asociační smlouvu s EU, která by snad měla být podepsána už tento pátek. Podle dostupných zpráv totiž EU ze smlouvy o volném obchodu vyloučila celý klíčový sektor ukrajinského vývozu – zemědělství. Ukrajina, která výměnou za bailout 17 miliard dolarů zavádí drastické ekonomické „reformy“ podle Mezinárodního měnového fondu, přitom letos vyvezla přes 32 milionů tun obilí, čímž takřka naplnila původní plány. Asociační smlouva ale podle dostupných zdrojů počítá s kvótami, které před levnou ukrajinskou zemědělskou produkcí ochrání tradiční unijní zemědělství – na pšenici a ječmen by se po pěti letech měla vztahovat… Číst vice »

Béda
26. 6. 2014 16:37

http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_26/Velky-americky-byznys-je-proti-sankcim-vuci-Rusku-4640/

http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_26/Merkelova-EU-rozhodne-o-sankcich-proti-Rusku-po-zprave-Porosenka-7424/ Na summitu se očekává podepsání dohody o zóně volného obchodu s Gruzií a Moldávií, ekonomické části asociční dohody s „Ukrajinou“ a posouzení otázky dalšího embarga proti Rusku.

mirror
mirror
26. 6. 2014 18:43

Mělo by se poděkovat paní Ireně za překlad a titulky prvního videa.

hudryper
hudryper
26. 6. 2014 20:47

Vystoupení Carjeva na mne zapůsobilo dojmem vnitřního uklidnění člověka,který sice ví,že to bude hrozné,ale že dosáhnou vítězství,podobně jako tomu bylo před 73 léty.Začala partyzánská válka kdekoliv na Ukrajině a vůči ní je chunta v podstatě bezmocná.Když přejdou letní měsíce a nastanou plískanice a nástup zimy,dojde k životnímu ohrožení obyvatelstva celé země chladem a hladem.Bylo by na čase,aby se důležití lídři Evropy nejlépe už zítra rozhodli nepodporovat dál zločinnou aktivitu washingtonských neoconů a přiznali svým obyvatelům,že se i na ně chystá zima,na kterou nejsou připraveni.Chytřejší prodejci uhlí v mém okolí už zareagovali a začali se v dosud nevídané míře předzásobovat už… Číst vice »

mirror
mirror
26. 6. 2014 22:00

Kdo má blízko do Valašského Meziříčí, ať navštíví výprodej armádního materiálu. V úterý se vrata prodejny zavřou. Levně tam lze koupit teplé zimní oblečení a obutí. Tepláková souprava je jen za 90 Kč. V nabídce jsou také maskáče v různých barevných odstínech pro boj v poušti nebo lese mírného pásma. K dostání jsou také samopaly a lehké kulomety, které nezahřejí, nevystřelí, jen postraší. V nabídce jsou polní telefony PT 25 s cívkami pekáčka (polní kabel). Tato pojítka jsou vhodná ke spojení strážních stanoviště na soukromé parcele se zásobou palivového dříví.

Béda
27. 6. 2014 3:55

Cynismus ke zblití: http://www.blisty.cz/art/73725.html Prý „Evropa trvá na svých hodnotách“ Přitom kolomniální impéria v přijetí Gruzie, Moldávie, potenciálně Ukrajiny vidí pouze další sousto pro své nadnárodní predátory, nikoliv prostor pro kultivaci a zvyšování životní úrovně tamních obyvatel na úroveň starých zemí EU. Putina obviňují podporovatelé fašistů z toho co sami pomáhali USA rozebehnout a co sami přiživují. A zaštiťují se frázemi o demokracii, svobodě a míru. Přitom dnes je stále zřejmější, že hra na demokracii je velká lež, že nevládne lid ale horní 1% vševlastníků, že mír je podvod a válečníci se titulují přívlastkem mírotvůrci. Kosovo, Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie,… Číst vice »

Béda
27. 6. 2014 4:22

pokračování. Smítko v oku druhého jim vadí, břevna v oku svém si nevšimnou. Kdekomu vyčítají kde co, ale že sami vraždí, loupí, vydírají, začínají nekonečné série násilí na základě lží a podvodů to jim nevadí, mluví o demokracii ale spolupracují s režimy, kde jenom úvaha o parlamentním systému (chraňbůh o demokracii – vládě lidu) je trestná, kde demonstranti jsou stříleni, podporují režimy, které svrhávají neústavním způsobem legálně zvolenou reprezentaci (i podle jejich vlastních kritérií) jenom proto, že neprovádí politiku podle jejich protektorských povelů, vyvážejí „demokracii“ a přitom podporují, když se jim to hodí, režimy, které nevznikly parlamentní volbou ale zinscenovaným… Číst vice »

jjmmm
jjmmm
27. 6. 2014 11:48

nazor a nazor nejsou totez Dugin, publicista a politolog z Moskvy, který propaguje evropsko-asijský svaz pod vedením Ruska. V jednom televizním vystoupení letos v dubnu Dugin navrhl, aby se z Evropy stal mírovou cestou protektorát Ruska, čímž by se Evropa uchránila před homosňatky, Pussy Riot a sama před sebou. Dugin tvrdí, že je jisté, že on a jeho věrní se těší podpoře proruské páté kolony v Evropě. Jsou to prý evropští intelektuálové, kteří chtějí posílit svou identitu. Konstantina Malofejeva nazval list Financial Times „moderním Rasputinem“, který má přes přítele mnicha přímý přístup k Putinovi. Podle ruských médií Malofejev financuje separatisty… Číst vice »

lomikel
lomikel
27. 6. 2014 12:43

jimmm – no pvni cast je jak putin domluvil plyn pro evropu v rakousku tak aby se vynul fasistiche chunte na zbytku urkajiny. to by nas melo hrat :).

Dugin je mul oblibeny filosof, je velmi prakticky.

Doufam ze pres vsechnu retoriku Vladimir Vladimirovic podporuje obe republiky, je to totiz jeho moralni i lidska povinnost, korme toho ze to je strategicky dulezite pro vsechny ty kteri nechteji zit pod fasistickycm protektoratem USA.

Jinak mam stale pripravene vedro a kartac pro kozacke kone co budou pit vodu z vltavi!