Ukrajina: Západní média ignorují fakta

V době Oranžové revoluce demonstrovaly v Kyjevě statisíce lidí, převážně ze západní a centrální části Ukrajiny (na východní Ukrajině se v té době poprvé ozvaly hlasy volající po federalizaci státu), proti zfalšování výsledků prezidentských voleb, podle kterých ve volbách zvítězil proruský kandidát Viktor Janukovyč. Nakonec dosáhli opakování voleb, ve kterých zvítězil prozápadní Viktor Juščenko.

Podle ukrajinských průzkumů veřejného mínění to ale neznamenalo, že by ukrajinská veřejnost byla trvale nakloněna vstupu Ukrajiny do Evropské Unie a do NATO. Navíc byly názory Ukrajinců v západní a centrální části Ukrajiny na toto téma výrazně protichůdné k názorům Ukrajinců na jihu a východě země.

V roce 2007, kdy byl prezidentem prozápadní Viktor Juščenko, provedl Jaremenkův ukrajinský institut pro společenský výzkum a společenské monitorování průzkum veřejného mínění mezi 2014 lidmi ve všech oblastech Ukrajiny s předpokládanou chybou 1,34-2,24%. Podle tohoto průzkumu bylo pro vstup Ukrajiny do NATO 20% Ukrajinců a 57% Ukrajinců bylo proti. Podle stejného průzkumu bylo 25% Ukrajinců pro vstup Ukrajiny do Evropské unie a 43% Ukrajinců bylo pro vstup Ukrajiny do Celní unie s Ruskem a Běloruskem.

Začátkem roku 2008 zveřejnili vítězové Oranžové revoluce, prezident Juščenko a Julie Tymošenková, společně s předsedou  parlamentu Arsenijem Jaceňukem dopis, kterým oznamovali generálnímu tajemníkovi NATO, že Ukrajina je připravena vstoupit do NATO a žádali, aby NATO na své vrcholné schůzce v Bukurešti  rozhodlo o vypracování akčního plánu vstupu Ukrajiny do aliance. Chtěli tak splnit své „oranžové“ sliby. S tímto pokusem ale narazili na tuhý odpor. Poslanci Janukovyčovy Strany regionů zablokovali až do března jednání parlamentu a obvinili Arsenija Jaceňuka, že jako hlava ukrajinského parlamentu neměl oprávnění dopis podepsat bez podpory parlamentu. Viktor Janukovyč postup poslanců Strany regionů obhájil i tím, že vstup Ukrajiny do NATO by musel být odsouhlasen v celonárodním referendu, protože většina obyvatel s ním nesouhlasí. Petici, aby o vstupu Ukrajiny do NATO rozhodlo referendum, potom podepsalo asi 2 milióny lidí. V průzkumech veřejného mínění bylo pro referendum 57,8% Ukrajinců. Podle jiných průzkumů veřejného mínění v té době vrostl počet Ukrajinců, kteří by se vstupem země do NATO souhlasili, z 20 na 31%.

V roce 2009 podporovalo vstup do NATO, podle průzkumu veřejného mínění, jen 20 % Ukrajinců a 59 % bylo proti. Ve stejném roce chtěl Viktor Juščenko podepsat asociační dohodu s Evropskou unií, Evropská unie ale podpis odložila do doby, kdy bude dořešena dohoda o zóně volného obchodu. (Zdroj)

V roce 2010 podporovalo vstup do NATO 30% Ukrajinců a 30% jich vnímalo NATO jako hrozbu. Prezident Janukovyč, zvolený v roce 2009, stáhnul v roce 2010 ukrajinskou žádost o vypracování přístupového plánu pro vstup Ukrajiny do NATO a prodloužil smlouvu s Ruskem o používání námořní základny v Sevastopolu do roku 2042. Přítomnost ruské flotily na ukrajinském území prakticky vstup Ukrajiny do NATO znemožňovala. Ukrajinský parlament potom v červnu 2010 odsouhlasil Janukovyčem navržený zákon, podle kterého měla Ukrajina zůstat neutrálním státem, ale mohla spolupracovat s NATO.

Na začátku roku 2010 bylo, podle průzkumu veřejného mínění, jen 33 % Ukrajinců pro ukrajinské členství v Evropské unii a v roce 2012 podporovalo vstup Ukrajiny do NATO jen 12% Ukrajinců.

Podle Kyjevského mezinárodního sociologického institutu bylo v listopadu 2013, ještě před vypuknutím demonstrací na Majdanu,  39 % Ukrajinců pro vstup do Evropské unie a 37 % Ukrajinců pro vstup Ukrajiny do Celní unie. Přitom na západní Ukrajině bylo pro vstup do Evropské unie 69 % respondentů a 11 % pro vstup do Celní unie, v centrální Ukrajině 43 % pro EU a 27 % pro Celní unii, na jižní Ukrajině 51 % pro vstup do Celní unie a 29 % pro vstup do EU a na východní Ukrajině 61 % pro vstup do Celní unie a 15 % pro vstup do E.  Názory západních a centrálních Ukrajinců v porovnání s názory jižních a východních Ukrajinců byly tedy v zásadním rozporu.

Tento rozpor trval i po vypuknutí ozbrojeného konfliktu na Ukrajině. Podle průzkumu ukrajinského ústavu Razumkov Centr bylo v květnu 2014 pro vstup do NATO 36 % Ukrajinců a 40 % bylo proti. Pro bylo 67 % Ukrajinců ze západní a 46,9 % z centrální Ukrajiny a proti bylo 60 % respondentů z jižní Ukrajiny a 68,4 % respondentů z východní Ukrajiny.

Jestliže letos v zimě západní a centrální Ukrajinci převzali v Kyjevě moc ve státě násilím s cílem realizovat vstup Ukrajiny do Evropské unie a NATO, ospravedlnili tím násilný odpor jižních a východních Ukrajinců k tomuto činu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
174 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
29. 8. 2014 5:36

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/346263-obama-za-nasili-na-ukrajine-je-odpovedne-rusko.html – tohle je tragedie dneška, která jasně prokazuje, že v americe od dob konce druhé světové války vládli šílenci a váleční štváči – Rusko není izolováno, to jenom propaganda dělá nové, naprosto nepřípustné hranice. ..

fajt
fajt
29. 8. 2014 6:20

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346259-cesky-velvyslanec-v-kyjeve-zda-se-ze-rusko-zahajuje-valku.html – a tady český kariérní idiot, kterých česko v devadesátkách vyrobilo mraky – jsem taky zvědav na americké fiasko v Sýrii ( když se tam ten baltazar zase vehemntně tlačí ), na východě Ukrajiny umírali i američtí generálové ( a ostatní američtí poradci) opolčenci jasně ukázali, že ti, kdo příjdou do země v zájmu cizích korporací a nebo zradí vlastní lid a lidství ( nacgvardija a adrenalinoví a kořisti posedlí žoldáci) musí pokaždé očekávat ultimátní odměnu – proto taky amerika své poradce z přímých bojů stáhla ( měli veliké ztráty, i přesto, že ochotně vypověděli o svém statutu i… Číst vice »

Béda
29. 8. 2014 6:47

Děkuji za tento článek, ukazující jasnou „rozpolcenost“ Ukrajiny v otázce přidružování Ukrajiny k západním strukturám. Nutno dodat, že průzkum o informovanosti Ukrajinců, co jim „přinese“ přidružení k EU a NATO téměř s jistotou neproběhl a že byli vystaveni dlouhodobému mediálnímu proplachu jenom aby souhlasili a moc o přínosech a negatovech nepřemýšleli.

Béda
29. 8. 2014 6:51

Jinak, dobře vědět na co šla část americké „pomoci“ své páté „demokratizační“ koloně, která dostala za úkol naplnit přísloví „když ptáčka lapají, hezky mu zpívají“.

Béda
29. 8. 2014 7:02

Opakovaně se prokazuje, že „demokracii“ lze vyvážet i za pomoci islámských fundamentalisů a teroristů (tzv. „arabské jaro“) anebo fašistů – viz vývoj na Ukrajině. Výsledkem „demokratizace“ klidně může být i vybití, genocida anebo holocaust původního obyvatelstva.

fajt
fajt
29. 8. 2014 7:15

EU a USA si musí uvědomit, že jejich politická linie založena na sankcích, byla od samého počátku chybná. Rusko nebude na sankce reagovat jinak než sankcemi. Chybné iniciativy EU byly na počátku celého konfliktu. Polský ministr chybně formuluje postup Ruska jako agresivní. Postup Ruska je ofenzivní, ale v žádném případě není agresivní, aby se Rusko zastavilo někde u Waršavy. Jsou obavy, že EU a USA jsou na stupních eskalační stupnice, které mohou vést v konfliktu jen dále a dále. Merkelová se snaží najít postup, jak vystoupit z této eskalační stupnice. Rusko nikam ustupovat nebude, ustoupit bude muset EU. Na Rusko… Číst vice »

fajt
fajt
29. 8. 2014 7:16

probíhají vojenské operace regulérní ukrajinské armády včetně nově utvořené Národní gardy a některých dobrovolnických praporů proti nelegálně ozbrojeným skupinám.
Kdo legálně vyzbrojil dobrovolnické prapory a novou národní gardu(co to jsou asi za lidi?)Syn se v pondělí vracel z Ukrajiny přes Slovensko u hranice potkali konvoj podvalníků vezoucích tanky(byly i na slovenské straně)Žeby nezjištná pomoc NATO.

Stanislav Pilch, Bystřice

Béda
29. 8. 2014 7:22

Béda napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-Koller-k-vyvoji-na-Ukrajine-Americani-jsou-naduti-packalove-Ukrajinu-mohli-mit-bez-boje-Zenou-Evropu-do-valky-A-dale-jde-o-toto-332568

Velice doporučuji! Je tam „všechno“ a taky se dovídáme, že analytik Koller již není pro „veřejnoprávní“ média košer, protože nedrží „správnou“ ideologickou lajnu.

fajt
fajt
29. 8. 2014 7:43

Béda napsal
Velice doporučuji! Je tam „všechno“ a taky se dovídáme, že analytik Koller již není pro „veřejnoprávní“ média košer, protože nedrží „správnou“ ideologickou lajnu.

to varování před transatlantickou smlouvu TAFTA je opravdu na místě, Evropa by opravdu američanům neměla dělat užitečné idioty do poslední kapky krve, tak brutální konec si snad nezaslouží. ..

fajt
fajt
29. 8. 2014 7:51

http://www.youtube.com/watch?v=73y1HvW33JM – nejenom na válečném poli , ale v rovině diplomatické je to z ukrajinské strany tragedie. ..

fajt
fajt
29. 8. 2014 7:54

fajt napsal

http://www.youtube.com/watch?v=73y1HvW33JM– nejenom na válečném poli , ale v rovině diplomatické je to z ukrajinské strany tragedie. ..

krom toho se OSN ( i se svojí radou bezpečnosti) se stala fraškou, dokonce vyloženě nástrojem válečných dobrodruhů z USA – mělo by Rusko spolu s členy BRICSu vytvořit nové shromáždění národu jako adekvátní orgán zkorumpované a nefunkční OSN. ..

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
29. 8. 2014 7:56

M. Koller je ve svých odpovědích vynikající. Mám pouze dvě poznámky: 1. Kosovský scénář na JV dnešní formálně ještě Ukrajiny nenastane. JV se ubrání, RF jej již padnout nenechá. Po prohlášeních NATO o nových základnách je nejen federalizace, ale i Ukrajina v původních hranicích po rozpadu SSSR JIŽ minulostí. 2. v raketové válce s použitím ZHN by nebylo vítězů. RF má v raketové technice a taktice výraznou převahu. Takže víc vojáků na straně NATO by znamenalo jen více mrtvých. A válka by se bleskově stala SVĚTOVOU. US snaha zahájit „omezenou“ válku za obnovení ekonomickohospodářsko-politické hegemonie a omezit ji mimo jejich… Číst vice »

Béda
29. 8. 2014 8:07

Martin (už bez taky m světoví konspirátoři a teroristé jsou jako buldok. Chytí a již nepustí. Vymýšlejí jednu lež za druhou a snaží se na ni opakovaně nachytat důvěřivé naivky a nechat je krvácet za své zájmy. Sami válčit nepůjdou. Střelbu na dvě strany (která se jim v minulosti tolikrát osvědčila) hodili na Berkutovce, i když objekt ze kterého se střílelo byl pod kontrolou „demokratických“ teroristů z majdanu. V Oděse se údajně oběti „samoupalovali“, na jihovýchodě prý domobranci cíleně likvidují vlastní infrastrukturu a vraždí zakázanou municí s masovou účinností své vlastní rodiny, malajské letadlo prý jistojistě sestřelili, i když o… Číst vice »

fajt
fajt
29. 8. 2014 8:08

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rosja-odetnie-dostawy-gazu-do-europy/3fc86 – i v krajním, nacionalním politickém koutku polské rzeczi pospolitej maj obavy z energetické, potazmo ekonomické stránky konfrontace s Ruskem ( i reálně vnímají možné dopady na polskou gospodarke a společenstvo, už v nejblížší zimě ), sice jak je polským nacional zvykem mávají tranzitním klackem, ale jenom tak na oko, aby pro své většinou připité příznivce neztratili malopolsky glanz a drajf. ..)

Béda
29. 8. 2014 8:08

Děsím so lži, kterou si vymyslí ti podvodníci příště, aby zatáhli užitečné východoevropské idioty do války s Ruskem.

fajt
fajt
29. 8. 2014 8:22

to Martin – Putin to řekl, dokonce celému světu, jasně – pokud NATO provede útočné kroky ve směru k Rusku, prvotním viníkem pro Rusko budou spojené státy, tedy prvotní útok bude veden nejdříve a hlavně proti USA – pak země NATO ( klidně i souběžně) – a spojené státy nezavalí jenon jaderné střely a bomby, ale i mohutná vlna tsunami, kterou po techniku likvidace nepřítele vymyslel a naprosto zdokonalil soudruh Sacharov, než se po americku zbláznil – takže na americké straně po obranném útoku Ruska nezůstane kámen na kameni ( si myslím, že živelný útok může být podepřen i nějakým… Číst vice »

fajt
fajt
29. 8. 2014 8:33

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4721-nemecky-byznys-ztratil-duveru-v-eu-ztrata-evropy-je-pro-usa-zisk – a tady je výsledek evropských sankcí vůči Rusku pro samotnou Evropu ( tedy Německo, bez něj by byla EU davno kaput )- je to hezký vlastňák. ..

fajt
fajt
29. 8. 2014 9:01

http://hn.ihned.cz/c1-62709110-evropa-ztresta-rusko-za-invazi – no a české presstitutky na svém tištěném i virtuálním titaniku maj jasno – Evropa ztresce Rusko – jako by blahoslaveni nevěděli, že ona už trestá…sebe. :-)

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
29. 8. 2014 9:11

už se neptám, jen konstatuji „světu vládnou blázni“

brankoslav
brankoslav
29. 8. 2014 9:19

Když tak listuji českými sračkomety, mám neblahý pocit, že rozhodnutí už padlo.

Vaska
Vaska
29. 8. 2014 9:24

ne blázni – ale psychopati !! jinak před několika lety Rusko jasně prohlásilo že si v případě že bude napadeno vyhrazuje právo použít jaderné zbraně jako první – takže svět je na pokraji sebezničení – protože neoconi v ussa nepřestanou

aram
aram
29. 8. 2014 9:25

Armáda Novorossii překročila hranice Záporožské oblasti.
Vojska DNR vyhnala nacisty z nevelkých sídel Osipenko a z Červeného Polja v Berďjanském rajonu. Jedná se o důležité transportní uzly a velmi to uškodí komunikacím kyjevské chunty. Osipenko a Červené Pole se nestanou počátkem útoku v Záporožské oblasti. V současné etapě války jsou tato města důležitá pro obklíčení vojsk chunty v Mariopole.
http://novorus.info/news/policy/27285-http-alternate-politicsinfo-content-armiya_novorossii_peresekla_granitsy_zaporozhskoi_oblasti.html

Béda
29. 8. 2014 9:25

http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_29/Obama-a-Merkelova-chteji-projednat-otazku-dalsich-sankci-vuci-Rusku-0984/
„…Oba rovněž potvrdili ochotu pokračovat v hledání diplomatického řešení konfliktu.“ Sankce se USA velice hodí. Oslabují jejich konkurenty Rusko a EU, přivazují protektorát Evropa pevněji k USA diktatuře. Jestli to bába merglová odklepne podepíše si v Německu politický ortel. Asi by ráda navázala na politiku nacistů a minulost SS a Wehrmachtu. Drang nach Osten je pro mnohé Němce i dnes velice přitažlivý. Asi již zapomněli jak dopadli na východě v minulosti. Anebo jsou v tom kompromateriály na Merglovou. Vyloučeno není anbi, že si chtějí vyzkoušet v Německu krutou ruskou zimu bez ruských surovin.

fajt
fajt
29. 8. 2014 9:28

http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2014-08-28 – Kdo se vytahuje, že noviny nečte a spolehá se jen na internet, v zásadě přiznává, že jeho činnost nemá takový význam. Kdo se něčím podstatným zabývá, bere české noviny vážně, protože obsahují množství informací, které se na internetu nikdy neobjeví. …hmmm :-)

fajt
fajt
29. 8. 2014 9:32

Béda napsal http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_29/Obama-a-Merkelova-chteji-projednat-otazku-dalsich-sankci-vuci-Rusku-0984/ „…Oba rovněž potvrdili ochotu pokračovat v hledání diplomatického řešení konfliktu.“ Sankce se USA velice hodí. Oslabují jejich konkurenty Rusko a EU, přivazují protektorát Evropa pevněji k USA diktatuře. Jestli to bába merglová odklepne podepíše si v Německu politický ortel. Asi by ráda navázala na politiku nacistů a minulost SS a Wehrmachtu. Drang nach Osten je pro mnohé Němce i dnes velice přitažlivý. Asi již zapomněli jak dopadli na východě v minulosti. Anebo jsou v tom kompromateriály na Merglovou. Vyloučeno není anbi, že si chtějí vyzkoušet v Německu krutou ruskou zimu bez ruských surovin. Angela táhne Evropu do… Číst vice »

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
29. 8. 2014 9:36

co tak heslo „proti nikomu nepoužiji zbraň“, …promítám si lidi, ti kteří nechtěli válčit, dopadli zle, ti, kteří válčit chtěli, ještě hůř………neuděláme nic!!! vidím své okolí a názory, úžasné jsou názory českých politiků…..složme zbraně a ukažme zmrdům, že člověk je živ a člověk chce aby všechno žilo …i válka….mrdat, kurva to na světě není nikdo normální?

Béda
29. 8. 2014 9:44

Ibrahim Ag Alhabib válkychtiví „korporativci“ vytvoří takové zákony, které ovečky donutí bojovat za zájmy nadnárodních korporací. Válka potřebuje své „maso“. Samy válčit nepůjdou, ani jejich dětičky. Ty zašijí na zahraniční studia a pracovní pobyty, v nejhorším někam na štáb vzdálený od bojiště stovky kilometrů, zařídí jim modrou knížku – třeba skrze papíry na „hlavu“. Účel přece světí prostředky. Ostatním to nařídí povinně, provedou mobilizaci, nařídí všeobecnou vojenskou povinnost a kdo neposlechne a neprojeví vlasteneckou odpovědnost toho v lepším případě zavřou v horším u něj provedou exekuci na životě. A to je ta demokracie – tak je to správně, tak to… Číst vice »

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
29. 8. 2014 9:45
Béda
29. 8. 2014 9:49

Ibrahim Ag Alhabib napsal

http://www.blisty.cz/art/74479.html

Podobně začínali říští „demokrati“ po požáru říšského sněmu. A pak že se historie neopakuje. Sestřelení malajského letadla připomíná Gliwitze.

fajt
fajt
29. 8. 2014 9:50

ve válce pro obyčejného vojcla rozhoduje zásadní faktor, a to faktor válečného štěstí – už samotný Napoleon tuto devizu požadoval i u svých generálu, byla pro něj mocně důležitá. ..

Béda
29. 8. 2014 9:54

Já bych hrozně chtěl vidět vlastenecký batalion Schwarzenberg, v čele s Kádlem a jeho pobočníkem – mladým Schwarzewbergem, ve kterém by pochodovali na jihovýchod Ukrajiny oba Svěráci, Kocáb, Štětina, Zavorálek, Sobotka, kulturní fronta a další, kteří tak rádi štvou druhé do války. Osobní příklady přece přitahují nejvíc.

fajt
fajt
29. 8. 2014 10:11

klidně bych je vybavil i praky :-) … i když ono to taková sranda zase není, zrovna tř. u von Kadla, ten osobně v Kyjevě na majdanu podněcoval za UE, NATO a USA ukrajince k nepokojům a k dnešnímu válečnému šílenství – takže jestli stále platí Zákon na ochranu míru, tak by on a jemu podobní majdanovci z české strany měli být minimálně šetření a stíhaní o.č.t.ř. a pro naprostý dostatek veřejných důkazu i odsouzení k dlouholetým žalářům. ..

Béda
29. 8. 2014 10:12

Ano, udatná kyjevská junta, která se tak ráda vzdává bez boje a dezertuje tak rozstřílela ruské jednotky že z nich vůbec nic nezbylo – žádné důkazy. Krom toho mafián Porošenko strašně rád a často uzavírá mír. Asi podobně jako Nobelista míru Obama. Výsledkem takového míru je pak nekončící válka s perspektivou přerůstání do okolního regionu.

Béda
29. 8. 2014 10:13

fajt napsal

klidně bych je vybavil i praky … i když ono to taková sranda zase není, zrovna tř. u von Kadla, ten osobně v Kyjevě na majdanu podněcoval za UE, NATO a USA ukrajince k nepokojům a k dnešnímu válečnému šílenství – takže jestli stále platí Zákon na ochranu míru, tak by on a jemu podobní majdanovci z české strany měli být minimálně šetření a stíhaní o.č.t.ř. a pro naprostý dostatek veřejných důkazu i odsouzení kdlouholetým žalářům. ..

A to si představte, že takové …… bylo šéfem americké diplomacie v ČR a málem se stalo americkou hlavou „českého“ státu.

Janus
Janus
29. 8. 2014 10:14

Pamatujete: „Na území Československa nebudou ž nikdy cizí vojska. Československo nebude členem žádného vojenského uskupení.“ Lhali tehdy, lžou dnes a budou lhár stále.

Béda
29. 8. 2014 10:16

Janus napsal

Pamatujete: „Na území Československa nebudou ž nikdy cizí vojska. Československo nebude členem žádného vojenského uskupení.“ Lhali tehdy, lžou dnes a budou lhár stále.

Autor těch slov byl živým symbolem Pravdy. A lásky. Asi jako je Obama stělesněním míru.

Pravda je lež, láska je nenávist a válka je mír.

Béda
29. 8. 2014 10:23

Učitel dějepisu: „a teď si děti, prosím spolu zapějme novou internacionální hymnu: USA, USA über alles!“

fajt
fajt
29. 8. 2014 10:28

http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_29/Obama-hodla-v-zari-prijmout-Porosenka-ve-Washingtonu-9085/ – do toho začátkem září bude s čokoládovým pajácem jednat vedení NATO , prý to bude hotový summit – kdyby opolčenci chtěli, tak po včerejším kolapsu ukrajinské armády mohli dojít do Kyjeva a tam navždy ukrajince zbavit nazi trápení kyjevské chunty a ti místo toho, aby byli rádi, že jim ušetřili životy, jdou znova kout pikle za svým řídícím…tihle psychopati jsou nepoučitelní, jim se musí moc odebrat a ne o ní s nimi diskutovat, politicky vyjednávat. ..

Béda
29. 8. 2014 10:39

fajt napsal

http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_29/Obama-hodla-v-zari-prijmout-Porosenka-ve-Washingtonu-9085/ – do toho začátkem září bude s čokoládovým pajácem jednat vedení NATO , prý to bude hotový summit – kdyby opolčenci chtěli, tak po včerejším kolapsu ukrajinské armády mohli dojít do Kyjeva a tam navždy ukrajince zbavit nazi trápení kyjevské chunty a ti místo toho, aby byli rádi, že jim ušetřili životy, jdou znova kout pikle za svým řídícím…tihle psychopati jsou nepoučitelní, jim se musí moc odebrat a ne o ní s nimi diskutovat, politicky vyjednávat. ..

To vypadá jako slety fašistů.

fajt
fajt
29. 8. 2014 10:50

a kolik se dávalo naděje do bubáka v bílé chýši, aby se nakonec ukázalo, že je jenom vyšší level křováckého klanu – čím dále více mi příjde, že jediným řešením tohoto ošklivého gambitu, kde se už jednoznačně hraje falešně a krvavě, je převrácení stolu a zahájení nové hry…i ten gordický uzel bylo nejlépe rychle a rozhodně rozseknout, než zkoumat jednotlivé prameny a sisyfovsky tahat za konce , jestli nějaký bezvýznamný pomocný uzlík nepovolí a nedá ve výsledku nějaké rozhřešení. ..

Starý doktor
29. 8. 2014 10:59

Súhlas Nemecka s ekonomickými sankciami proti Rusku urýchli víťazstvo Novoruska
http://www.chelemendik.sk/Suhlas_Nemecka_s_ekonomickymi_sankciami_proti_Rusku_urychli_vita_237582997.html

Béda
29. 8. 2014 11:05

Starý doktor napsal

Súhlas Nemecka s ekonomickými sankciami proti Rusku urýchli víťazstvo Novoruska
http://www.chelemendik.sk/Suhlas_Nemecka_s_ekonomickymi_sankciami_proti_Rusku_urychli_vita_237582997.html

Já tomu moc nerozumím. Neznamenají náhodou ty „sektorové“ sankce vydírání, které následuje před horkou válkou, s cílem donutit oponenta ke změně politiky? Takové menší politické „výpalnictví“? Co udělají Němci až Rusové zavedou své „sektorové“ antisankce? Třeba na dovoz automobilů, nástrojů, lokomotiv, sportovního značkového negližé – mohou koupit stejně kvalitní neznačkové z Asie. A co až v rámci reciprocity přivřou na zimu kohoutky?

Starý doktor
29. 8. 2014 11:06

Sú však aj takí, ktorí idú na Ukrajinu zabíjať pre zvrátené potešenie zo zabíjania a sú za to aj ochotní platiť. Bývalý pracovník Blackwater, americký občan Stan Paton sa na Twitteri podelil o ceny: výstrel z húfnice – 100 dolárov, z tanku – 200 dolárov, výstrel na dedinu – 300 USD dolárov…
http://www.chelemendik.sk/Nacisticke_safari_na_Ukrajine_pre_europskych_vrahov_1050474503.html
Dôkazy o havárii MH-17 – VIDEO
http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=610598

Béda
29. 8. 2014 11:08

Starý doktor napsal

Sú však aj takí, ktorí idú na Ukrajinu zabíjať pre zvrátené potešenie zo zabíjania a sú za to aj ochotní platiť. Bývalý pracovník Blackwater, americký občan Stan Paton sa na Twitteri podelil o ceny: výstrel z húfnice – 100 dolárov, z tanku – 200 dolárov, výstrel na dedinu – 300 USD dolárov…
http://www.chelemendik.sk/Nacisticke_safari_na_Ukrajine_pre_europskych_vrahov_1050474503.html
Dôkazy o havárii MH-17 – VIDEO
http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=610598

Ono se to safari rázem změní, když se z lovce stane štvaná zvěř. Já to těm „hrdinům“ přeji – aby neměli proti sobě neozbrojené neškodné terče – civilisty ale opolčence se zkušenostma z různých válek.