Ukrajinská generální prokuratura: Oběti v Domě odborů se upálily samy

Oděská Chatyň se stala neúmyslně, a…. v důsledku použití zápalné směsi ve vnitřních prostorách a uzamčení dveří zevnitř.“

Tak to je oficiální verze tragických událostí v Oděse dne 2. května 2014, kterou zveřejnil zástupce ukrajinské generální prokuratury Vladimirov Guzyr.

Verze o úmyslném založení požáru nebyla potvrzena. Požár vzniknul v důsledku použití zápalné směsi účastníky masových nepokojů. K požáru došlo ve foyer Domu odborů“, sdělil Guzyr.

Podle jeho slov bylo při vyšetřování také zjištěno, že chloroform v Domě odborů použit nebyl a na tělech obětí nebyly zjištěny znaky násilné smrti.

Také nebyla potvrzena verze o použití otravných plynů a konkrétně chloroformu. Lidé zahynuli v důsledku otravy oxidem uhelnatým a zplodinami z ohně a v důsledku vlivu vysoké teploty.“

Soudě podle všeho ukrajinští vyšetřovatelé zcela vážně pracují právě s verzí, že lidé v Domě odborů se sami upálili. Sami tedy vběhli do Domu odborů, zamkli se zevnitř a v důsledku nešikovného zacházení se zápalnou směsí se sami upálili.

Je očividné, že za dobu téměř jednoho roku, který uplynul od té tragédie, nebylo provedeno objektivní vyšetřování „Oděské Chatyně“ a je velice pravděpodobné, že ani nikdy provedeno nebude. Ukrajinští vyšetřovatelé vědomě uvádí světovou veřejnost v omyl, velice pečlivě skrývají pachatele a objednavatele tohoto zvěrstva a vymýšlí si stále nové a nové pohádky o tom, jak se lidé v Domě odborů upálili sami.

K dnešnímu dni se trestní případ „Epizoda na Kulikovově poli“ nachází ve stadiu přípravného řízení a samotné vyšetřování je zahaleno tajemstvím. Do současné doby příslušný procesní status nezískali ani všichni poškození z Domu odborů, a také nejsou známa jména podezřelých v tomto případu, ani z čeho jsou obviněni, přičemž v druhé trestní věci ze dne 2. května „Epizoda na ulici Grečeské“ sedí na lavici obviněných 20 lidí, ze kterých 10 je ve vyšetřovací vazbě od 2. května 2014. Není těžké si domyslet, že všichni, kteří v této věci figurují v tomto postavení, jsou přívrženci Antimajdanu, na které se vyšetřovatelé i soud pokoušejí svalit organizaci masových nepokojů vedoucích ke smrti lidí.

Jak poznamenal Guzyr, tak byly vydány dva rozsudky ve vztahu k 22 osobám, ze kterých 11 je v současné době ve vyšetřovací vazbě. Po dalších 13 organizátorech a účastnících masových nepokojů je vyhlášeno pátrání.

Podle oficiálních údajů při nepokojích 2. května 2014 v Oděse zahynulo 48 lidí, ze kterých 42 zahynulo na Kulikovově poli a v Domě odborů. Nejmladší z obětí, komsomolci Vadimovi Papurovi, bylo pouze 17 let. Jedno z těl, které byly v Domě odborů nalezeny, nebylo dosud identifikováno.

Videa z Oděsy ze dne 2. května:

Zdroj: Antifašist

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
25. 4. 2015 9:09

A co to vraždění ubvnitř Domu odborů – snad se ta těhotná žena sama neznásilnila a nezardousila, co to ubíjení demonstrantů, kteří utekli? Snad se naubíjeli sami? A co ta policií monitorovaná střelba? Snad za tím kordonem policistů nebyli antimajdanisté, kteří stříleli na své kolegy antimajdanisty u Domu odborů?

S takovýmto přístupem kyjevský Cluseau za rok vyzkoumá, že malajské letadlo sestřelili nad Ukrajinou Malajci.

Béda
25. 4. 2015 9:21

Brusel nabízí skvělou pracovní příležitost. 120.000 za antiruskou propagandu – prý je potřeba „investovat do plurality názorů“ (antiruská propaganda zřejmě v mainstreamu EU nepřevažuje, patrně je okrajová) , protože prý ruská propaganda vychovává generaci neschopnou poznat pravdu“. (více viz Parlamentní listy)

Béda
25. 4. 2015 9:31

PL – Američtí spojenci z japonsko-americké firmy Westinghouse prý mají docela slušnou šanci dodávat po roce 2020 do JETE jaderné palivo. Holt co by vazal pro „spojence“ (usilujícího z trhů vytlačit komplotem Rusy) neudělal, že?

Dolmen
Dolmen
25. 4. 2015 12:33

Vyšetřování proběhlo podle amerického mustru ze známého vtipu: Hlídka amerických policajtů spatří u silnice v příkopu mrtvolu. Zastaví a jdou to obhlédnout. Na břiše tam leží zuhelnatělé tělo černocha, v zádech má zabořený krumpáč, tělo omotané ostnatým drátem. Po chvíli starší policajt praví: „Teda, už jsem toho viděl hodně, ale takhle brutální sebevraždu ještě ne.“

fajt
25. 4. 2015 15:28

http://cz.sputniknews.com/svet/20150425/316099.html – emerický lunapark, kdo by nechtěl strávit ( a pořádně zacálovat ) přijemnou chvilku s cápkem, který to s ručníkáři ( terminus technicus z poza mořa ) tak umí – očekávám ho na vencl placu s kašpary a pak na Matějské u vintovek. ..)

Irena
25. 4. 2015 17:54

Zítra budou dávat nový film o Putinovi.
http://politikus.ru/v-rossii/48601-vladimir-solovev-u-putina-berezhnoe-otnoshenie-k-lyudyam-i-strane.html
Bude zase co zakazovat.

Nevíte někdo, jak je to s těmi motorkáři, kdy budou v CZ?
Vypadá to, že asi přece jenom vyjeli?
http://politikus.ru/v-rossii/48779-shoygu-motoprobeg-cherez-polshu-nado-delat-na-tankah.html

aram
aram
25. 4. 2015 18:08

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/367996-nocni-vlci-vyrazili-z-moskvy-na-berlin-nic-je-pry-nezastavi.html
„Nic nás nezastaví. Ani počasí, ani polské ministerstvo zahraničí,“ ujišťovali motorkáři. Jejich vůdce Alexandr Zaldostanov agentuře DPA při slavnostním startu řekl, že dvacítka motorkářů se pokusí do 9. května dorazit do Berlína. Řekl, že členové skupiny mají víza a hranici do Polska projedou jednotlivě.
Sám Zaldostanov ale vízum nedostal.

ducatista
ducatista
26. 4. 2015 8:57

Názor zaměstnance MZV ČR, bývalého studentského vůdce, Bartušky na zabíjení nevinných civilistů na UA: ,,Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid.“ Dokonalá forma lidského odpadu tenhle Bartuška…
Více zde http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proste-je-upalili-jinak-by-byla-valka-rekl-k-masakru-v-Odese-cesky-diplomat-Jaroslav-Foldyna-se-nastval-a-pustil-se-do-boje-Ctete-372451

Go
Go
26. 4. 2015 16:07

Jak rafinovane. Jeste ze to ta ukrajinska prokuratura prokoukla. No to jsou dneska lidi. Zejo.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
27. 4. 2015 8:46

Cynik by odpověděl, že i ten Boris Němcov se vlastně nejspíš tak nějak zastřelil sám od sebe. Což o to, zkusme si ale představit Osvětim převyprávěnou jazykem kyjevské prokuratury: „opravdu, něco tam opakovaně uniklo do sprch z nějakých plechovek a nešťastnou náhodou nešly otvírat dveře, údržbáři zanedbali mazání pantů, jistě i vítr foukal ze špatné strany „?? Západoevropská sifilizace dodneška zavírá své skutečně nahnědlé i prostě jen sršaté a bízlé historiky zcela nekompromisně natvrdo za daleko menší (pravda, sofistikovanější) ouchylky. Mlčení k fašistickému pogromu v Oděse i hlasité přihlášení soc dem suchého technokrata Bartušky k principu fyzické likvidace politických protivníků,… Číst vice »