Diskuze k článku


 • Bety • 3. listopadu 2015

  Takže nejdůležitějšímu Ukrajinci se daří lépe a lépe. Že se všem ostatním daří hůře a hůře to není jeho chyba, ale jejich. Prostě nejsou tak jako on všeho schopní.

 • fajt • 3. listopadu 2015

  hezká ukázka toho, že kapitalismus je naprosto nereformovatelnej. ..)

 • racek • 3. listopadu 2015

  No, zrovna v TOMHLE oboru bych mu ani nevyčítal. Alespoň něco dobrého taky občas udělá. Dle mých informací z dobře informovaných kruhů se jedná o kvalitní výrobky.
  Jinak ovšem, no, však víte. I když ti jmenovaní miliardáři jsou ještě horší.

 • Viky • 5. listopadu 2015

  Když se to podá takto, věci vypadají téměř báječně. Tak co tomu chybí? V kontextu zprávy jako statistiky – nic. K pochopení – mnohé.
  Čokoládový nabob přece nezbohatl na cukrovinkách. Ano, to je jeho vlajková loď, to jistě. Ale … jeho majetek má základ ve kšeftech s uhlovodíky. Míjí se zde dvě linie – jedna oficiální, o úspěšném cukrovinkovém podnikateli, a potom ta druhá, o skutečných tocích peněz. Nenechte se zmást, cukrovinky vydělávají a docela dobře. Ale takto podáno to zní jako jiná verze pohádky“Jak poctivý a pracovitý pomocný dělník házením lopatou ke své první miliardě přišel“ . Na počátku byly cukrovary ve Vinnické oblasti ovládané Potrachčenkovým tatíčkem, a tudíž úspěšně zprivatizované do správných rukou. Na nich se začala odvíjet i cukrovinková kariéra čoko-naboba. A penízky na rozvoj se sypaly z uhlovodíků. Úplně stejně je to v současnu. Lidi, kteří mají problémy s obstaráním (zaplacením) základních potravin, si přece nekupují čokoládu ve velkém. Rozšiřování výroby a vstup na nové trhy? No, obstaral si další výrobní podnik v RF. Expanduje dál na ruském trhu a provázaných trzích. (a ukr. veřejnosti vysvětlil, že v současné ekonomicko – politické situaci prostě nemůže svůj podnik v RF prodat jak slíbil. (je bohužel nucen obstarat další v nepřátelském Rusku )
  Vysvětlit jednotlivé majetkové přesuny a aktivity Potrachčenka a dalších nelze v pár větách. Ještě jednoho si ale můžeme povytáhnout z vějíře karet. Genadij Korban. To je člověk Igora Kolomojského. Jeho zmiňované „zločinné spolčení“ spočívá v přivlastnění části sbírky na podporu vládních ozbrojenců na Donbassu. Něco víc než 100 mil UAH. Ale ono jde více o Kolomojského, protože tohle je barometr vztahů mezi oligarchickými skupinami. I. Kolomojský ovládá skupinu „Privat“.

 • Viky • 5. listopadu 2015

  A ve skupině „Privat“ hraje zásadní roli „Privat Bank“. Vzhledeem k tomu, že „PB“ má okolo 20 milionů účtů, a prochází přes něj například velká část penzí a jiných sociálních plateb, je to sakra významný hráč na ukrajinské politické scéně, i přes fyzickou nepřítomnost Kolomojského na Ukrajině. To, že G.Korban si strčil nějakých sto milionů do kapsy je vlastně mucha. Fakt této konkrétní zlodějiny je pouze použitý na demonstraci vůle bojovat s korupcí a zlodějinou, Jinak jde o odstranění Kolomojského figury ze strany Potrachčenkovy administrativy. (celé zatčení Korbana byla vlastně pěkná komedie. Oni ho sebrali, ale nebyli schopni během zákonné doby vznést obvinění. Tak ho pustili, aby ho znovu vzápětí zatkli. Celé to bylo oživeno ještě protestujícími politickými stoupenci Korbana a jeho zřejmě pravdivými výroky o Potrachčenkovi, asi by je měli zatýkat častěji, to by v podobných prohlášeních vylezlo věcí! Jestli, a jak, souvisí střelba do oken generálního prokurátora s případem „Korban“ těžko říci. Spekuluje se, že souvisí. ) A těch 5-7 mln USD zprivatizovaných šikovně G.Korbanem se započítávají do celkového jmění G. Korbana, nebo je potřeba počkat až na nestranný spravedlivý osvobozující rozsudek soudu?
  /mimochodem, čokoláda produkovaná pod značkou „Roshen“ (po-ROSHEN-ko) je opravdu docela dobrá a slušné kvality. Ale Potrachčenko není žádný potravinář, který tomu rozumí, tak to dělá. Vystudoval „mezinárodní vztahy“. Navíc je diabetik/