Diskuze k článku


 • Dana • 25. září 2016

  Ja se domnivam, ze situace v USA je daleko horsi a chudych deti je asi pres 100 milionu. Prakticky vsechny deti jsou v ohrozeni ! Spojene Staty nemaji zadnou socialni sit, to neni jako u jako u statu v Evropske Unii, kde je o deti vyborne postarano.. Tam je budoucnost, ne v te kapitalisticke Americe, ktera se neumi postarat ani o sve deti.

  Proto je tak dulezite pro uvazujici emigranty z chudych zemi a statu, aby se tuto informaci dozvedeli a vyvarovali se emigraci do USA. Za zadnouu cenu do USA neimigrovat ! Jestli se tito naivni lide z vyvojovych zemi domnivaji, ze se jejich deti budou mit lepe nez oni v jejich rodne zemi, pak budou strasne zklamani. . Clanek je dukazem, ze jejich deti zde budou jen bidne vegetovat.

 • hudryper • 25. září 2016

  Dana napsal
  Za zadnouu cenu do USA neimigrovat !

  Vidíte Dano,že jde agitovat i nenápadně a inteligentně ! Když dnes čtu vaše příspěvky,jakoby nick
  dana vzal do péra někdo jiný ,aby nahradil předchozí primitívní chvalozpěvy na život v USA. Řada
  zdejších čtenářů už ten kontinent za velkou louží navštívila . Určitě po zkušenostech s dnešním
  policejním státem nehrozí,že by se tam chtěli stěhovat a naivní lidé z rozvojovek na tento portál nechodí. Chtělo by to obrátit se na nějaký portál na Středním východě,nebo v Pakistanu či Africe a
  tam jim jejich případnou emigraci do USA ( a kdybyste do toho zahrnula i Evropu,bude to skvělé)
  vymluvit. Vyzkoušejte si svou schopnost přesvědčit a vést lidi k jejich dobru. To víte, oni mají své zkušenosti s Amerikou zprostředkované jen americkými vojáky a i když jsou mezi nimi ženy,není
  to to pravé,ořechové,jak jistě nahlédnete se mnou.Opravdu bych vám v tomto počínání přál úspěch.

 • Béda • 25. září 2016

  Pane Hudrypere,

  obávám se, že paní Dana Vaši zajisté dobře míněnou radu nepřijme. Zjevení cizí neokoukané osoby v burce z hvězd a pvuhů by nemuselo být v tamějším prostředí veřejností s nadšením přijato . Někteří hyperaktivní jedinci by osvětovém okénku paní Dany mohli v přílišné euforii rozstřílet televizi a tím by zbavili své okolí pravidelné dávky přísunu humanity.

  Je mi velice divné, že se USA které mají velice bohatou pozitivní zkušenost s multikulturalizmem neotevřely dokořán přílivu nešťastníků ze zemí, které obšťastnily svojí válkou. Jejich největší lidumilové jako CIA, pan Soros a podobně naopak velice obětavě a velkoryse pomáhají nešťastníkům v migraci do „třetích zemí“. A USA pověstné svojí lidumilností a velkorysostí se vlastnímu obohacení z muslimských zemí – snad je to prvně v jejich historii – naopak svěřepě brání. Jak je totok jenom možné?

 • bbb • 25. září 2016

  Dál vzniká otázka, kolik dětí má ta která rodina. Pokud mají 6 dětí a pak žijí v bídě, mohlo by se uvažovat jiné řešení, než budoucí život rodiny v bídě.

 • koloděj • 25. září 2016

  Článek je především matoucí. Procenta sem procenta tam, ale jak vypadá život dítěte v „chudobě“ ? Mají hlad, ale bydlí v motelech. Divné. To je prostě chudoba na americký způsob. 38,2% je tam za louží téměř dvojnásobek …

  Jídlo nakoupí na lístky a za ušetřené peníze Playstation.

  Jedí ale to nejlevnější nekvalitní jídlo. Jejich postavy tomu napovídají. Perspektiva cukrovky, selhání ledvin, infarktu zaručena. Ono je to těžký, no…

  Tak to byl jen takový postřeh ..

 • Dana • 25. září 2016

  No, pane hudrypero,
  Spojene Staty nejsou zdaleka perfektni, ale ja je mam moc rada. Je to muj domov, – je na tom neco spatneho ? Vy si chrante svuj zivotni prostor, ja si zase chranim muj..
  Nekolik prispevku ukazalo kriticke mysleni, tak se trochu rozepisu.
  Popisovana chudoba , zde vypichnuta z chudych oblasti, je v Americe trochu podobna chudobe nekterych oblasti na ceskem Sluknovsku.. Americke neziskovky a socialni hnuti, podobne ceskemu „Clovek v tisni“ , „Romea“, se snazi uz nekolik let, aby se chudym rodicum vyplacely socialni davky automaticky, coz se zde zatim nedeje. O pomoci rozhoduje socialni urad – welfare. Prispevky na deti nemame, ale ten kdo pracuje a plati dane, ten dostava urcity odpis z dani, urcitou sumu na detske pridavky, castku, kterou v danich nemusi zaplatit.
  Vyplacet chudym pridavky na deti povinne a automaticky se ukazalo neucinne, protoze deti jsou casto zanedbavany, rodice seberou socialni financni pomoc a prohravaji v hernich automatech, penize pouzivaji na sve vydaje s alkoholem a drogami. Do prace nechodi, protoze maji prijem z detskych socialnich pridavku. . Deti zustavaji i nadale zanedbavane.

  Jinak jsem pro zajimavost nasla video, jak to zde opravdu s detmi chodi, z drtive vetsiny po cele Americe. Podotykam, ze mame zlute autobusy, co deti rozvazi do skol, ale americkym detem pripada otravne , ze se s 20 detmi, v bezpecne jezdicim -rozumej pomalem – skolnim autobusu pak stavi dvacetkrat, coz uznavam, ze je nudne a ztrata casu. Kdyz je dovazi pribuzny autem, jsou doma za nekolik minut.

  https://www.youtube.com/watch?v=zVZMMJ1Yj28

 • peter. • 25. září 2016

  Dana napsal
  Jestli se tito naivni lide z vyvojovych zemi domnivaji, ze se jejich deti budou mit lepe nez oni v jejich rodne zemi, pak budou strasne zklamani

  Dana:
  Dobrý pokus,pobavil ma.Len škoda,že ste ho zamierila nesprávnym smerom a neuvedomili ste si,že to čo vy považujete za chudobu,považujú napr.hispánci za niečo lepšie ako mali doma.Dnes je v USA 42 miliónov hispáncov a neviem koľko ešte moslimov,novoprišlých Afričanov,Číňanov atď.Po Obamovej legalizácii pobytu imigrantov v USA,máte ešte stále okolo 12 miliónov ilegálov.Spája ich to,že všetci sú chudobní ako kostolná myš,ale o trochu bohatší ako doma.Tešia sa z toho, a keďže odjakživa platilo,že najobľúbenejšou zábavou chudobných ľudí je výroba detí,tak trtkajú ako o život.Tlstí a za kariérou sa naháňajúci Američania sa trtkaniu a plodeniu detí vyhýbajú,lebo sa obávajú,že by sa s nimi museli deliť o svoj hamburger,hot dog, colu a svoje pohodlie.A chudobných detí chudobných rodičov pribúda.Takže aj keď sa čísla v článku udávajúce počet chudobných detí v USA môžu rozchádzať so skutočnosťou,je skoro isté,že sa v krátkej dobe stanú skutočnosťou.
  A pravdaže nevylučujem,že podobný scenár čaká aj Európu.Výhoda nás stredo a východo – európanov v porovnaní s USA a západnou Európou spočíva v tom,že nie sme tak rozmaznaní a že sme celkovo odolnejší proti nepriaznivým životným podmienkam ako oni.

 • Dana • 25. září 2016

  V kostce souhlasim, Petre
  Jen bych dodala, ze latinos, chudi z Jizni Ameriky, vetsinou prichazeji za praci a je je treba oddelovat od nasi rozmazlene mensiny v ghetech. . Vetsina Mexicanu zastava vstupni zamestnani, coz je fysicka prace.. Jsou dobri remeslnici , sklizeci , zahradnici, nateraci, udrzbari. Ja se totiz domnivam, ze zadna poctiva prace neni podradna. Jen malo placena. A vetsina se o deti stara, posila je do skoly, jejich deti uz nemaji prizvuk a proti takovyn emigrantum nic nenamitam.
  Po osobni zkusenosti s prirodni katastrofou hurikanem Ivan , jak se zachovali prumerni lidi ke mne, tak neznam pratelstejsi a pomocnejsi lidi nez jsou Americane.

 • Béda • 26. září 2016

  Hurikán Ivan. Zajímavé jméno pro americkou vichřici. Proč ne třeba hurikán George anebo Barack? Případně Paul, Zbigniew anebo David?

 • Béda • 26. září 2016

  Anebo Madeleine či Hillari. Abychom nediskriminovali.

 • hudryper • 26. září 2016

  Dana napsal
  nemaji prizvuk a proti takovyn emigrantum nic nenamitam.

  Vaše slova ve mně evokovala příhodu z vojenské nemocnice,kde „léčili“ simulanty,kteří se chtěli
  vyhnout nasazení na frontě. Cituji :
  Baronka von Botzenheim se posadila na přistavenou židli k Švejkově posteli a řekla : “ Cešky fójak,
  toprá fójak,kriplfójak pýt tapferfójak,moc rát měl cešky Rakušan.“ Přitom hladila Švejka po neholené tváři a pokračovala: „Já číst všekno f nófiny,já vám pšinest pápat,kousat,kuřit,cúcat,cešky fójak. Johan,kommen Sie her !“