Diskuze k článku


 • Gatta • 17. září 2019

  Píšu to sem už několik roků – je to totiž běh na dlouhou trať a zároveň hra o více „pokladů“ – tedy už to běží už od arabského jara a možná už i dříve …. atedy že: „Hlavní jackpot je arabská ropa a plyn a arabské zlato !“
  To vše jištěno americkou nepostradatelnou vojenskou přítomností – tedy ochranou, pochopitelně jen v zájmu světové ekonomické stability … … …
  A také pochopitelně ocrhaňovanýsi tu svoji bezpečnost tučně zaplatí (nejlépe ve zlatě) … no a před tím patrně ještě bude muset utratit nemálo miliard za nákup nových US zbraní.

 • orinoko • 17. září 2019

  Putin nabada Saúdské uterky, aby zakoupily ruské systémy S. Už od S 300 budou jejich ropná pole ochranena tak, jako teď nejsou.
  Putin právě teď pripomina dabla. Naznačil , že emericka výroba je z mnoha hledisek v tomto ohledu sajrajt, a ještě ke všemu predrazeny, že saudsky protektor je docela neschopný cokoli zprostredkovat, a že kamaradsoft s Izrazidem není rozhodně perspektivou.
  Pořád nic nevime. Co tam bouchlo? A kde je toho puvod?
  Kdo chce valku? Teď především s Iranem.
  Émerika a izrazid.
  Nechapu, že komentátorský ostrozrak nejede na plne pecky.

 • Gatta • 17. září 2019

  Myslím že i amíci se už bojí rozjet válku s Íránem a Saudům snad už také došlo kam se s radami „made in USA“ dostali a jak rychlý by mohl být konec jejich existence. Vsěchna ta drahá pohádková města (i včetně SAE či Kataru ) se můžou stát během několika dnů prakticky neobyvatelná a proud ropy z BV se může zastavit ze dne na den. A nikdo by nevěděl na jak dlouho by to bylo.
  Ano – jesli koupí SA ruské rakety to netuším, ale ruskému slovu bude nejen v SA napjatě nasloucháno.

 • Gatta • 17. září 2019

  Amerika nepotřebuje válku s Íránem, ale potřebuje v oblasti maximálně vystupňované napětí a všeobecný strach z ohrožení. Pak může „pomáhat a chránit “ spojence a ještě se chlubit svými už tradičními zásluhami o „světový mír “ a ekonomickou stabilitu.
  A “ něco málo “ na tom i vydělat.

 • Dana • 19. září 2019

  To s Putinovym navrhem , aby si Saudi koupili S-400, to neni spatna myslenka. Iranci se sice tomuto navrhu pitome smali, zesmesnovali Put’ku i ohledne citace Koranu- ovsem, kdyz Putin po lehcim tonu o jeho raketove nabidce dostal vysmech, nasadil kamennou tvar. Jediny, kdo vse pochopil byl turecky Pasa, ten to zahladil. Ja neposloucham hloupe kecalky na netu, jdu rovnou ke zdroji. Zde kousek originalu:
  https://youtu.be/TCzoV-x-0qQ

  I kdyz by se to americke politice nehodilo, ja se domnivam, ze prodat Saudum ruske obranne systemy je vyborny napad. Turecko uz ma tyto systemy, zrovna tak Syrie a Iran a kdyby pribyla Saudska Arabie, tak by se muslimsti bratri zarucene navzajem zkouseli, kdo ma lepsi bojovou techniku a na ktere strane stoji Allah. To by byl krasny ohnostroj nabozenstvi miru. :-)
  P.S.: Kdyz nejaky stat prodava jinemu statu vojenskou vyzbroj, doma uz je zastarala.

 • Irena • 19. září 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=EMDlXDCsljw
  Ať žije energetická závislost na Rusku! aneb jak se Trump a dobří litevští „přátelé“ Ruska postarali o naplnění ruského rozpočtu.

 • Gatta • 19. září 2019

  K té energetické závislosti na Rusku obsáhlý příspěvěk na:

  http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=f020ea01172e5f2d78047ec5dc5cc2bd&start=3810

  „Příspěvek od puma » 19 zář 2019, 08:21
  Karty na stole: s čím jde Rusko a Ukrajina vyjednávat o tranzitu“

 • orinoko • 19. září 2019

  Kšeft je kšeft . To je přece existenční axiom tzv. Zapadu. Prodat i zlaté lejno patří do tohoto oboru západního koristeni.
  Indianovi predovky a ohnivou vodu za podpis , že se vzdává na vjecne časy svého bonitniho uzemi.
  Proč by se Rus měl zinyrovat? Má technologii, a zároveň mentalitu kolonialniho britského kripla.
  Rus jako obchodník je prý schopen z obchodního partnera sedrit kuzi. Jde na krev.
  Ale v rámci civilizace v obchodu je naopak neuvěřitelně vstřícný k těm , kteří maji odvahu postavit se Kačerovu vydirani.
  Staci myslet logicky.
  A tam , kde se neuveritelne daří spolecnemu kseftu /cesko-ruskemu/ ruský partner už to nezene přes vodku, ale ruske devocky. Ale to dneska nejsou žádné nevolnice. To je ruský vpád inteligentních , pohlednych, a velmi vzdělaných mladých zenskych , do konkrétního geoprostoru.
  A dál se dej vůle bozi.
  Věřte neverte, spoustu věcí registruji kolem sebe.
  Ergo kladivko: Breznev byl vul. Kdyby do Československa v roce 1968 poslal místo tanku ruské zenske, tak se dějiny ubiraly úplně jinými českými uli emi.

 • orinoko • 19. září 2019

  Něco bulvarniho.
  Putin je v obecném povedomi po davnem rozvodu jaksi bez zeny. Medyjalne, ze.
  Já osobně ho podezrivam , že bytostně strani zenskym.
  V jakési konkrétní situaci měl prohlasit : Tady my kapitulujeme. Rusko to neohrožuje ani nerozklada. To rozjely naše zeny. Ale koukněte na ne. Není to hezke?
  A ruské devocky na nějakém molu těžce ohrožovaly emerickou dominaci.

 • Irena • 21. září 2019

  Tak podle USA se má střední a východní Evropa složit, aby pomohla Ukrajině stát se „Ce Evropou“

  http://voicesevas.ru/news/47297-gosdep-ssha-vossozdaet-sovet-ekonomicheskoy-vzaimopomoschi-v-vostochnoy-evrope.html