Víte, kde je váš protiletecký kryt?

 

Inu, možná, že zrovna váš žádný není, vše je privátní a obsazeno nějakým knížetem a jeho ekipou. Kryty však obecně existují, třeba máte štěstí a jste někde blízko souřadnic 49°43´42.1 N a 13° 23´2.27 E, kde se nachází tento luxusní objekt civilní obrany:

Pokud chcete pomoci svým spoluobčanům, můžete poslat i obrázky dalších krytů, sestavíme katalog pro případ, že by válečné bubnování našich prestitutek jednou dospělo do „zdárného“ konce.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Silentpysk
Silentpysk
8. 9. 2014 23:37

Pěkné. Ještě by to tam chtělo vysadit Ebolu, aby to nájemníci měli rychle za sebou.

bmw525i
bmw525i
9. 9. 2014 10:47

Za tzv. totality existovaly v Praze: 1) Štáb Civilní obrany hl.m. Prahy 2) Odbor obrany na NVP (dnešní magistrát), spadající přímo pod Primátora. Štáb CO přímo obhospodařoval veškeré kryty, včetně perfektně vybudovaného a udržovaného „Ochranného systému metra“. Vybudované kryty, včetně OSM poskytovaly ochranu a přežití po dobu až 3 měsíců po atomovém napadení až pro 75% občanů Prahy. Kromě toho organizoval „Služby CO“ v podnicích přímo řízených NVP (zdravotnická služba, vodohospodářská služba, dopravní atd., atd.). To byly početné skupiny odborníků, vyškolené pro činnost v případě války s pravidelným cvičením v terénu. Např. moje paní byla zdravotní sestra a a přesně… Číst vice »

bmw525i
bmw525i
9. 9. 2014 10:54

Pokračování – Každý z těchto podniků měl v zásobách vyčleněny tzv. SMR (státní mobilizační rezervy), které se mohly v době míru využívat jenom na zvláštní povolení. Prostě a jednoduše, Praha byla pro případ války docela slušně zabezpečena. To vše vzalo za své, po VSLR (Velká Sametová Listopadová Revoluce). Dnes jsou ty podniky převážně soukromé a nikdo si nedovolí mít skladem haldu materiálu a strojů, bez jejich využívání. Takže, kdyby kdokoli to spustil, můžeme si jen zazpívat – sbohem a šáteček. Omlouvám se za delší příspěvek, ale nedalo mi to poukázat na ty rozdíly.

brankoslav
brankoslav
9. 9. 2014 14:34

Metro má dvě funkce – DSM (kupodivu Dopravní systém metra) a OSM (Ochranný systém metra). Stávající OSM se nadále udržuje, má svůj dispečink, záložní stanoviště, energocentra atd. Na nových trasách se nebuduje, poněvadž pěkný balík navíc. Na sídlištích zkrátka mají smůlu, nebo spíš štěstí?
Přiznám se, že si nedokáži představit, v těch prostorách vegetovat třebas několik dnů, natož měsíců.