V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 15. 8. 2016

Medveděv a Strana Velká vlast * Výměna šéfa Putinovy kanceláře * Třístranné jednání v Baku * Projekt Sever-Jih * Schůzka Putin-Erdogan * Turecký proud * Trump označil Obamu za zakladatele IS * Zabíjejte Rusy! * Vraždy kolem Clintonové * Neschopnost americké státní elity * Ukrajinská diverze na Krymu * Pjakinovy chyby a fantazie * Jak může obyčejný občan něco dokázat?

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
65 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
24. 8. 2016 6:25

peter. napsal

http://www.hlavnespravy.sk/byvaly-kontrarozviedcik-kgb-zssr-alexander-travnikov-hlupost-ukrajinskych-tajnych-sluzieb-je-sokujuca/823068

Čo by mali vedieť:

Zajatcov a zatknutých je veľa. Nezabili všetkých.
Medzi zadržanými sú aj hostia zo zahraničia. Pri tejto príležitosti by zaspať nemohli ani západní kolegovia…
Zajatci nemlčia. Všetci veselo svedčia.

Tohle je dobré :-)

fajt
24. 8. 2016 7:13

http://cz.sputniknews.com/svet/20160823/3743727/turecko-vysvetleni-proc-rusko-zakladna-incirlik.html – sice průhledné, ale Kreml nechce bořit americký mediální hrad z písku ( k realitě se stejně nikdo z davu nedobere),krom toho obě strany mají v zásadě v jistých směrech společné obchodní zájmy a o mergle jde v kapitalismu přeci až na prvním místě, ne. ..)

hudryper
hudryper
24. 8. 2016 7:29

CV Travnikova poněkud nesedí. Pokud je mu dnes 56 let,bylo mu v roce 1980 během olympiády v Moskvě 22. Vyznamenání mohl obdržet jako talentovaný zpravodajský elév a nikoliv za celkové zabezpečení tohoto západem ignorovaného monstrpodniku. Při absolutoriu uvedených pozic a kromě jiných též speciálním výcviku na Vysoké škole KGB stačil ještě přitom napsat 5O knih…. Evidentně jde o ruského Járu Zimmermanna,genia jakého svět zase hned tak nepozná. O hlouposti svých protivníků musí kontrarozvědčík vědět,dávat ji ale k lepšímu novinářům ,to není styl ruských tajných služeb.Pan profesor zřejmě posloužil jako zdroj informací pro tu část západních tajných služeb,které na uvedené provokaci… Číst vice »

peter.
24. 8. 2016 8:47

p.hudryper: Článok je nevyzdrojovaný(aspoň ja som zdroj nenašiel)a vzbudzuje nedôveru. Napriek tomu,si dovolím „oponovať“vašim názorom. 22 -ročný Travnikov bol odmenený samotným Andropovom za zabezpečenie bezpečnosti OH 1980. A prečo nie?Bývalo zvykom nie iba u vojakov,že po ukončení veľkej akcie sa odmeňovali jednotlivci navrhnutí svojimi nadriadenými.Napr.po vojenských cvičeniach väčšieho rozsahu,alebo po povodniach, alebo aj po „Spartakiáde“na Letnej. Napísal 50 kníh a monografií. Tak tam si treba všimnúť tie akademické tituly ktoré „zdobia“ jeho meno.Je profesor,doktor,kandidát všeličoho a aby tým všetkým mohol byť,tak musel vykazovať publikačnú činnosť.Ak ku tomu pridáme knihy tohoto typu: http://www.popscreen.com/prod/MTE4OTc3Njg2/-spetsnaza-KGB-9785222113219-Travnikov-A-I-Samoilov-V-I-Books tak počet 50 kníh a monografií (v súčte!)nie… Číst vice »

fajt
24. 8. 2016 9:05

Irena napsal

http://voicesevas.ru/news/25319-turciya-vvela-voyska-v-siriyu.html

http://cz.sputniknews.com/svet/20160824/3744436/Syrie-turecka-specialni-jednotka.html – zajímavý, donedávna zažitá schémata opětovně nefungují, co to osobně i politicko-mocensky přinese Asadovi uvidíme časem. ..)

peter.
24. 8. 2016 13:41

Ruský revanš Amerike za olympiádu:
https://cont.ws/post/352868

peter.
24. 8. 2016 15:10

Boj o Biely dom naberá v USA na obrátkach.Najnovšie sa píše a diskutuje o zdravotnej nespôsobilosti H.Clintonovej pre výkon funkcie prezidenta USA.Blogeri píšu,že Hillary má nie len problémy psychického rázu,ale aj fyziologického.Svoje tvrdenia opierajú o fotografie na ktorých vidno,akoby zberač moču na nohe pod nohavicou.Podľa tých ktorí majú vzťah k medicíne,ide o rezervoár moči zo zavedeného katétra,čo by mohlo naznačovať,že H.C.už neovláda sfinktery a neudrží moč.V článku sa opäť spomína upchatie mozgovej cievy trombom a verdikt lekárov,že H.C.musí byť už doživotne pod lekárskym dozorom.Okrem toho má Hillary ešte údajne problémy so štítnou žľazou a srdečnou arytmiou.Sú vraj u nej zjavné… Číst vice »

fajt
24. 8. 2016 15:18

http://cz.sputniknews.com/svet/20160824/3746287/syrie-turecka-operace-poruseni-suverenita.html – jen co do Turecka přijede Joseph G Biden, tak turci spouštějí v Sýrii operaci Shield Eufrat – to je opravdu náramná přetahovaná na globálním hřišti ( jen kdyby u toho neumírali po nejvíce ti nejbídnější a nemohoucí – ale to už tak nějak patří k údělu lidské rasy , že morduje ty nejslabší a před šílenci s mocí se staví do úslužného pozoru ). ..)

peter.
24. 8. 2016 18:21

peter. napsal

http://dolezite.sk/Kde-to-zijeme-Zakazany-film-v-EU-7ua35H.html

Tento príspevok patrí pod článok od Bédu.Sem som ho dal omylom.Dôvod prečo som naň dal odkaz nespočíva v porovnávaní povojnovej regulovanej ekonomiky vo V.B. s Nemeckom a nemá upozorniť na výhody kapitalizmu.Tam je môj postoj jasný.Reálny socializmus bol podľa mňa to najlepšie čo Slovensko,pôvodne zaostalé a skoro celkom agrárne mohlo stretnúť.Lebo sa v socializme zmenilo na vyspelú industrializovanú súčasť ČSSR.Nebudem sa hádať ak niekto povie,že to bolo tak trochu aj na úkor českej časti štátu.
Ten film má hlavne upozorniť na jednoznačne fašistické maniére EÚ.

Viky
Viky
25. 8. 2016 8:09

Hudrypere- „“Zastavit celou skupinu hrdlořezů včetně profesionálů ze západu pomocí pistolí dvou pohraničníků mi připadá buď jako obdoba bylin s Muromcem…“ Sice už uplynulo pár dní od „horké části“ celé operace, ale i informace z lepších zdrojů jsou dosti „kostrbaté“. Ven se dostává jen část, a to ta, která je žádoucí. Jasný je úkol, ale zachycení skupiny, resp skupin, je s otazníky. Jedna z posledních verzí „zadrženi po dlouhé a náročné práci zpravodajců …“ – je nejspíš blud určený širší veřejnosti. Jestli byla skupina zahlédnuta místními, nebo jeden z náhodně zadržených promluvil je celkem jedno. V oblasti obce Suvorovo bylo… Číst vice »

fajt
25. 8. 2016 8:14

Viky napsal
Zachycení – více méně náhoda.

vojáčci na styku jsou vždycky na odpis, je to taková živá signální stěna, která v tuto chvíli i splnila úkol ( krom toho, ruský armádní operativec v akci se nebojí ničeho, natož banderovské přesily :-) ). ..)

fajt
25. 8. 2016 8:57

Sio napsal
http://www.show-the-house.com/id116.html
K některým ten dopis přišel až o tři roky později.

třebas žádoucí recyklace, v boji o světový mír je povoleno vsjo without exception. ..)

fajt
25. 8. 2016 9:00

https://rg.ru/2016/08/24/reg-ufo/rossijskie-korabli-s-kalibrami-zaderzhatsia-na-mesiac-u-beregov-sirii.html – hledám cestovku, která by mě na podobnou lodičku dostala. ..)

Viky
Viky
25. 8. 2016 9:11

Fajte, mohu svá slova klidně přeformulovat. Že se v příhraniční oblasti vyskytují pohraničníci je normální, poněkud méně obvyklé je, když s nimi operují i příslušníci FSB. Večer. To nebyla náhoda. Cíleně někoho hledali. Jen absolutně netušili, jak významná skupinka to je. No, Fajte, když Vás někdo picne ze zálohy, ani se nestačíte bát. A tamní hranice není zase tak neklidná. Provokační střelba z ukrajinské strany slyšet bývá, a hranice je narušována „pravidelně“. Existují běžné kriminální elementy, které třeba pašují. Potom lidé se zakázaným pobytem, prostě lidé, kteří mají důvod nejít normální cestou s předváděním dokladů. Ti ale obvykle nestřílejí, a… Číst vice »

fajt
25. 8. 2016 9:34

Viky napsal Viky váš pohled na věc má určitě odbornou logiku, rozhodně se s vámi nechci přít, společné hlídky ( i na večer ) FBS a pohraničníků, v tak exponované oblasti jakou je hranice Krymu s Ukrajinou, by nebyly ( a si nejsou ) nic vyjímečného ( krom toho u FBS nebudou mít jenom samé důstojníky analytiky, ale i příslušníky pro obyčejnou hlídkovou práci v terénu ), no a v denním rozkaze je mohli vždycky poučit, že zrovna tahle hlídka je v něčem výjimečnější a na co a na koho konkrétně se mají zaměřit, no a ten den se to… Číst vice »

peter.
25. 8. 2016 12:36

peter. napsal

https://proevropu.com/domaci/nemecko-se-probudilo-a-je-to-v-televizi-angela-zuri-v-praze-video/

Sklamanie.O zúriacej Merkelovej v Prahe ani slovo.Len to,čo už každý vie.Možno to niekto vymazal.

hudryper
hudryper
25. 8. 2016 12:50

fajt napsal v denním rozkaze je mohli vždycky poučit, že zrovna tahle hlídka je v něčem výjimečnější a na co a na koho konkrétně se mají zaměřit, no a ten den se to i stalo ( tím nechci snižovat práci rozvědky a jejich operačních informací, které patří, na ruské straně, k té nejkvalitnější vo vsem mire viki : Nemám žádné jiné informace z Krymu,než ty,které si mohl na síti přečíst každý. Váš pohled na to,co se tam událo je podobně jako ten můj jen konstrukcí na základě zkušeností z podobných operací,jež už proběhly dřív. Pokud je pravdou,že skupina diverzantů byla… Číst vice »

Viky
Viky
26. 8. 2016 5:26

Hudrypere, – konstrukce… ale jo, nechme to na této úrovni. Oficiální verze se několikrát měnila, a navíc, jsou na ni navázány poloabsurdity v podobě hrdinů s pistolemi v rukou – co se nikoho nezaleknou. Je to ideální prostředí pro „byliny“. Dám Vám „svou konstrukci“ ještě jinak. > postoupila informace, že v oblasti obce Suvorovo se vyskytuje skupinka uniformovaných cizích lidí. (zde jsou pouhé tři verze – místní upozornili, rozvědka sdělila, promluvil náhodně zadržený člen skupiny) Pohraničníci byli posíleni o příslušníky FSB, nebylo jich nijak moc. Nemohli utvořit rojnici. Rozdělili prostor na sektory a prohledávali ve skupinkách „své“ sektory. Takto jedna… Číst vice »

Viky
Viky
26. 8. 2016 6:23

Hudrypere, ještě cosi. „“ Berte za nepopiratelný fakt,že se na Ukrajině bez vědomí ruských tajných služeb nepohne ani lístek na stromě. Podle mého názoru šlo o aktívní opatření s cílem eliminovat další provokaci pro vyvolání útoku ruské armády na jednotky Ukrajiny.““ Ruská rozvědka je velmi dobrá, ale zase tak dobrá… prostě a jednoduše, pokud Ukradinští potentáti opustí standardní režim přípravy a provedení, má ruská strana problém. A to se i stalo. Pokud propustí podmíněně kriminálníka a pověří ho v takovém úkolu, zkuste ho najít. Ale výběr dalších je podobný, žádná špička, ovšem obtížně podchytitelní jedinci od bojových útvarů a zaverbovaný… Číst vice »

fajt
26. 8. 2016 6:30

http://online24news.ru/ekonomika/3077-nazvany-samye-bogatye-zhenschiny-rossii.html – ne všechno je v Rusku hezké a milé, některé věci jsou dokonce více než obrzydliwe. ..)

zajoch
26. 8. 2016 7:47

V Rusku od včerejška až do 31. srpna běží nenadálé cvičení armády
http://www.fondsk.ru/news/2016/08/25/minoborony-rossii-objavilo-vnezapnuju-proverku-boegotovnosti-vs-rf-42245.html

peter.
26. 8. 2016 8:44

Strácam prehľad o tom,kto,s kým a s akým cieľom v Sýrii bojuje:
http://medzicas.sk/syria-boj-o-jarabulus/
A Rossija? Očeň obespokoena!
https://cont.ws/post/355708

hudryper
hudryper
26. 8. 2016 10:20

Viky napsal Pouštět se do taktické operace, která by mohla napáchat tak rozsáhlé strategické škody? Zde myslím nedoceňujete ruský fištrón. V jednoduchém režimu ano. posílí se vojenská bezpečnost. Ale cenou by mohla být změna dotačního regionu, na superdotační. Před podzimními volbami. Vaše konstrukce pravděpodobného vývoje celé operace ,viděno z ukrajinské strany) ukazuje na to, že Vám nejsou neznámé principy rozvědné operativy. Moje i Vaše pojetí není vůbec v rozporu a vůbec se navzájem nevylučují. Z řady útěků i nejvyšších velitelských kádrů policejních i vojenských organizací do Ruska mimo jiné plyne,že si Rusové zachovali sítě důstojníků i agentů z doby SSSR,… Číst vice »

Sio
Sio
26. 8. 2016 10:45

hudryper napsal Vaše konstrukce pravděpodobného vývoje celé operace ,viděno z ukrajinské strany) ukazuje na to, že Vám nejsou neznámé principy rozvědné operativy. Moje i Vaše pojetí není vůbec v rozporu a vůbec se navzájem nevylučují. Z řady útěků i nejvyšších velitelských kádrů policejních i vojenských organizací do Ruska mimo jiné plyne,že si Rusové zachovali sítě důstojníků i agentů z doby SSSR, doplňovaných v době „samostatnosti Ukrajiny“ na „masštabnom urovně“. Načasování operace je samozřejmě pro ruskou stranu nepříjemné,nicméně určitě neměli žádnou možnost toto datum změnit . A tak alespoň jako v judo celou akci infiltrovali svými lidmi v aparátu ukrajinské FSB… Číst vice »

fajt
26. 8. 2016 10:46

zajoch napsal

V Rusku od včerejška až do 31. srpna běží nenadálé cvičení armády
http://www.fondsk.ru/news/2016/08/25/minoborony-rossii-objavilo-vnezapnuju-proverku-boegotovnosti-vs-rf-42245.html

to naváže dostatečně americké vojenské síly na BV a v Turecku, aby na chvíli zapomněli na své teroristy v Sýrii ( krom toho význam návštěvy Bidena v Turecku je smazán ). ..)

Viky
Viky
26. 8. 2016 12:17

Hudrypere, naše pohledy na věc sice nejsou protichůdné, ale mimoběžné bohužel asi ano. Tohle ani není práce SBU, ale zvlášť vydělené skupiny vojenské rozvědky Ukrajiny. To jakýmsi způsobem vyplývá ze zveřejněných věcí. Úkolem bylo provést sérii diverzních akcí. A taky na to byla prováděna příprava. pro příklad falešný bombový útok na Simferopolské letiště. To nebyl jenom falešný bombový poplach! kdepáák! Ten provedl jeden z nich. A další natáčel reakci bezpečnostních složek pro další vyhodnocení. (najít slepá a nepokrytá místa)Zvlášť úkoly, společný cíl, aniž o sobě věděli. Další cíl – Krymský Titan, nenechte se mýlit názvem, kovový Ti nevyrábějí, rafinují kysličník… Číst vice »

Viky
Viky
26. 8. 2016 12:24

Sio -„“Proč myslíš, že by si Ukrové lajzli útok na Krym? Rusové by to brali jako dejme tomu útok na Kaliningrad a to by pro Ukry zřejmě nedopadlo moc dobře.““
Pomozte! zaútočily ty sv.ně! nás znova napadli! kdejste kdóóó pomóóc. (ale když teda nemůžete, tak alespoň prašulky pošlete. Budeme se rvát za vás s ruským nebezpečím, za evropské hodnoty! )

hudryper
hudryper
26. 8. 2016 12:41

Sio napsal Proč myslíš, že by si Ukrové lajzli útok na Krym? Tuhle otázku myslíš vážně ? Jacípak Ukrové ? Od kdy vládnou na Ukrajině zase Ukrajinci ? Pro vytváření protiruského informačního pole je právě Krym, „hybridní válkou zdvořilých zelených mužíčků“ anektované území spřáteleného protektorátu Ukrajina,ideálním místem provokací ! A otevření poklopů raketových sil v USA i v Rusku 21.8.ve 14 hod SEČ zřejmě jejich pokračováním. Pro Viky. Svůj pohled a logický závěr na základě informací z otevřených zdrojů jsem uvedl. Nemá smysl rozvíjet jen na základě těchto zpráv detaily toho,k čemu došlo a nemělo,nebo k čemu mělo dojít a… Číst vice »

Sio
Sio
26. 8. 2016 13:00

Viky napsal
Sio

Jo, ale to dělají i bez toho. Svůj význam by to mělo, Krymské želízko je potřeba kout, co to dá.

Sio
Sio
26. 8. 2016 13:05

hudryper napsal
Sio

Budiž, ušáci v proxy válce skrze Ukry. Jistě, informační pole. Ale tu by Rusové nesměli bránit ani vlastní území, aby to náhodou nevytvořilo informační pole. A Krym teď je ruským územím. Myslím, že se sami obávají toho, jak moc by dostali přes prsty a proto to zatím neudělali.
Co se týče otevření těch poklopů, pokud to má něco s Putinovým dopisem, tak ten je fejk, navíc 3 roky starý.
Jinak souhlasím, Rusové to s těmi teroristy vyřešili dobře.

peter.
26. 8. 2016 15:05

hudryper napsal
že si Rusové zachovali sítě důstojníků i agentů z doby SSSR,
doplňovaných v době „samostatnosti Ukrajiny“ na „masštabnom urovně“.

Niečo na tom bude,ak je pravdou to,čo je napísané tu :
https://cont.ws/post/273466
https://cont.ws/post/355135

Sio
Sio
26. 8. 2016 15:52
peter.
26. 8. 2016 16:52

Sio napsal

Co by na to řekl Pjakin?
http://amarok-man.livejournal.com/849427.html

Ako symptóm rozpadu EÚ dobré.

fajt
27. 8. 2016 6:39

http://politikus.ru/articles/83073-igra-s-shulerami.html – Кажется, сегодня российская власть наконец-то прозрела: все чаще звучат голоса в пользу денонсации провалившегося договора о РМСД.

http://www.tyden.cz/obrazek/201407/53d7324901b54/crop-653667-fo01123808.jpg

fajt
27. 8. 2016 7:02

http://cz.sputniknews.com/svet/20160826/3755649/Rusko-cviceni-Slovanske-bratrstvi-2016.html – V Rusku se má konat cvičení Slovanské bratrství 2016 – nepůjdou i http://ceskoslovenstivojaci.org ?? . ..)