Diskuze k článku


 • zajoch • 6. července 2018

  Moc se mi tento Pjakin líbí, dík Ireně za překlad.
  Snahy o zákaz přenosu mistrovství světa ve fotbalu na Ukrajině zkrachoval. naopak se ukázalo, že většina lidu Ukrajiny považuje Rusy za blízké a fandí jim, ať si kyjevská vláda řádí jak chce. Nepomohl čtyřletý nátlak ze všech možných stran, ze všech možných ukrajinských složek. Přenos fotbalových utkání se dásledovat v barech, v restauracích na většině území Ukrajiny. Přenáší je i TV kanál Inter, u něhož byla snaha o jeho „popravu“.
  https://www.fondsk.ru/news/2018/07/03/kak-na-ukraine-radovalis-uspehu-rossijskoj-sbornoj-46392.html

 • Irena • 6. července 2018

  Tohle je důležitý článek podporující Pjakinovu tezi o tom, že se lidé mají bránit v informačním prostoru a že to funguje

  http://voicesevas.ru/news/39334-v-rossii-proizoshel-grazhdanskiy-perevorot-est-pervye-zhertvy.html

  A není náhodou, že teď, když výroky té marketingové madam pro vztahy s veřejností vyvolaly bouři, se uvnitř jejich úzkého společenství mnozí začali dohadovat o tom, „na čí to asi bylo objednávku“. Protože „vata“ (respektive stádo) přece nemůže sama zorganizovat takovou štvanici v tak široké rozmachu. Ne, zde musí očividně figurovat objednávka, rozpočet a musí to být někým podchyceno.
  (..)
  Naše společnost se jednoduše půl druhého desetiletí učila nové digitální epoše a nakonec to dokázala a naučila se v ní orientovat. A jmenovitě se naučila některé metody sociální mobilizace, které dříve považovali za svou výlučnou oblast „profíci v řízení stáda“.

  Ve výsledku se ti profíci ocitli s masami v jedné informační váhové kategorii a v jednom (bojovém) poli, pouze v šílené menšině.