Diskuze k článku


 • fajt • 7. listopadu 2015

  http://www.ntv.ru/novosti/1563498/ – co k tomu asi řekne intuista Pjakin. ..)

 • koloděj • 7. listopadu 2015

  fajtíku, je tady jen pár lidí zvládajících ruštinu. Google obvykle překládá dosti zmatečně, kolikrát přeložená věta vyznívá naprosto opačně – angláni holt říkají „nikdy jsem tam byl“ zatímco slované „nikdy jsem tam nebyl“. Angličtinu google používá jako referenční jazyk u překladů, které neumí přímo.
  I ostatní, pokud dávate odkazy na cizojazyčné weby, zkuste alespoň pár větami shrnout, co je obsahem článku.
  Snad takovou dřinu – při úctě k Ireně, která pro nás každý týden odvádí masochistickou anabázi s (nejen) Pjakinem – zvládnete.

  Takže bývalý ruský potentát, Lesin, kdysi ministr „pečatě“ (nevím co to je, asi poklad), bývalý šéf Gazprom Media, kterého zbožnými slovy zhodnotilo několik rossionistů zemřel ve věku 58 let. ( léčiv se z „těžké nemoci – kdy to vypadalo, že se už už dá dokupy ) Podle médií v USA, Leninovo (to je googl! ) Lesinovo tělo bylo nalezeno v apartmá v devátém patře hotelu Dupont Circle Hotel v centru města Washington. Podle předběžné verze, příčinou smrti byl infarkt.

  Dodám, že je to asi jen další, který odvedl svou práci, a byl odejít.

 • koloděj • 7. listopadu 2015

  Jednou větou se nicméně Pjakin zcela „odkopal“ .. zkuste ji najít.

  Říkal jsem již dříve, ( bylo to tuším v diskuzi pod Pjakinovým „kdo je GP ?“ ), že jsou věci, o kterých on prostě mluvit nemůže, protože tyto informace jsou naprosto neakceptovatelné drtivou většinou posluchaců nebo diváků. Že tím síce trpí ty jejich teorie, protože jsou nekonziostentní – chybí jim ten „beton“ v základech, kterém se v teoriich prostě nemůže psát naplno.

  Jednu z nich nám dnes lehce nadhodil. Možná neúmyslně, ale naprosto jednoznačně strhnul oponu a potvrdil můj vlastní názor na GP.
  Tušil jsem to už po seznámení se s historii PSM. No, bavte se.

  A p. Ireně opět velký dík.

 • Béda • 7. listopadu 2015

  Poté, co se situace na východě Ukrajiny uklidnila, projevila ukrajinská elita svou podstatu, píše sloupkář Bloomberg Leonid Beršidskij v článku pod titulkem Ukrajině hrozí nebezpečí stát se neuskutečněným státem.
  Podle jeho slov, více než rok po „revoluci důstojnosti“ vypadá Ukrajina jako „další neschopný a korumpovaný postsovětský režim“. „Není divu, že ve vztazích mezi Kyjevem a Západem, které mají mimořádný význam, se objevují trhliny“, podotýká novinář.

  Reformy nezasáhly ani ukrajinskou ekonomiku, ani korumpovaný soudní systém. Stínová ekonomika roste, a právní podmínky pro byznys se skoro nezlepšily. MMF prognózuje pokles ekonomiky o 11 %. Zvláštní referent OSN pro mimosoudní a hromadné popravy Christoph Heinz po návštěvě Ukrajiny podotkl, že v zemi existuje „vakuum evidence“. Poukázal rovněž na to, že ukrajinské úřady zmařily vyšetřování vražd na Majdanu a požáru v oděském Domě odborů.
  Jména lidí z nejbližšího okolí prezidenta Petra Porošenka a premiéra Arsenije Jaceňuka se často uvádějí v souvislosti s korumpovanými schématy v ukrajinské celnici a v energetických společnostech. Porošenko byl jediným z nejbohatších občanů Ukrajiny, komu se podařilo v uplynulém roce zvětšit své jmění — na svůj slib prodat byznys podle všeho zapomněl. Porošenkova banka prosperuje, kdežto mnohé jiné přišly o licence.

  Do politických procesů na Ukrajině jsou zapojeny Evropská unie a hlavně USA. Americké velvyslanectví v Kyjevě se stalo „mocenským centrem“, a ukrajinští politici otevřeně hovoří o tom, že jmenování a demise úředníků zkoumá velvyslanec Geoffrey Pyatt a dokonce i viceprezident Joseph Biden. Podle názoru Beršidského však nebyla úsilí EU a USA úspěšná..

  Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20151107/1605749/usa-eu-zmarily-projekt-ukrajina.html#ixzz3qoFFNEZd

 • Béda • 7. listopadu 2015

  Řekl bych že spíš připomíná další stát zhroucený po západní „demokratizaci“. S tím rozdílem, že na rozdíl od těch druhých se zde vláda oligarcvhie zasnoubila s nacisty a fašisty, na BV s islámskámi radikály, šariátem a v postsovětské Evropě zůstaly (doposud) umírněnější – oligarchické verze.

 • fajt • 7. listopadu 2015

  koloděj napsal
  koloděj

  no vidíte, jak jste to dal 🙂 ve vztahu k Pjakinovi bych jenom dodal, že tento tvůrce ruské mediální říše bude určitě tématem úvah pořadu otázek a odpovědi na pokračování.

  a nenechávejte ruský jazyk ( a text) výhradně na p. Ireně ( její práce je určitě chválihodná a značně nesnadná a zasluhuje uznání) a raději ji pilujte sám, já jsem ji po létech fest oprášil a dnes ji jedu hlava nehlava. ..)

 • xerox • 7. listopadu 2015

  koloděj … ,, Jednou větou se nicméně Pjakin zcela „odkopal“ .. zkuste ji najít. ,,

  zřejmě máte na mysli tu podivnou zmínku o létajících gp v minulosti , ať už to myslel jak chtěl doufám že nepodlehl vyšlehaným palicím s ufo alzasofty …

  jinak pjakin jenom naznačuje možné scénáře které se mohou vyplnit ale také nemusí , s odstupem času se výklady liší a vyvíjejí , jak někdo nahoře zmínil jde spíše o intuici … viz. např. to malajské letadlo jenž se mělo – bylo zamýšleno , aby se zřítitilo do ruského prostoru a né ještě na ukrajině , aby jako jó bylo potvrzené že to byli rusové kdo ho sejmuli …

  z dnešního pohledu bylo zase výhodné že spadlo ještě na ukrajinském , protože v souvislosti zřejmě s atentátem na ruské éro v egyptě se vyšetřování vede na rozdíl od toho malajského standartně a se záznamem černých skříněk se veřejně pracuje a né jako u malajského , kde ani po skoro 2 letech nikdo nic neví …

 • Irena • 7. listopadu 2015

  xerox napsal
  viz. např. to malajské letadlo jenž se mělo – bylo zamýšleno , aby se zřítitilo do ruského prostoru a né ještě na ukrajině ,

  Ne tam měl na mysli lidi, kteří spekulovali, že to byl úmysl, on od začátku tvrdil, že na ruské území se nemělo zřítit ani náhodou, že v podstatě proto ho také musela rychle dodělat ta stíhačka, aby k tomu nedošlo. Co se týče toho malajsijského letadla, tam svůj výklad nikdy nezměnil ani v nejmenším, drží se pevně své původní teorie.

 • xerox • 7. listopadu 2015

  Irena … kdyby to malajské spadlo v rusku tak v dané chvíli by rusové možná neměli čas to vysvětlit vzpomeňme na tu nenávistnou atmosféru vůči rusku ještě před pádem toho letadla a srovnání od pjakina s gliwicemi , všichni by je podezřívali ze zahlazení stop , manipulace s černými skříňkami a kdesi cosi … takhle mají černé skříňky v rukou holandští vyšetřovatelé pro západ nezpochybnitelné autority a černého petra drží západ jenž není schopen vyjít s pravdou ven … tato interpretace by obstála taky …

  jinak máte pravdu že pjakin k tomu malajskému éru teorii nezměnil , špatně jsem ho pochopil …

 • Irena • 7. listopadu 2015

  fajt napsal

  http://politikus.ru/video/62344-girkin-v-sirii-rossiya-neset-sereznye-poteri.html

  Stačí vidět to příjmení v odkazu, aby mě ani nenapadlo ty jeho nenávistné žvásty číst.

 • Irena • 7. listopadu 2015

  http://politikus.ru/articles/62346-i-snova-pereklyuchaya-kanaly-nekotorye-itogi-nedeli-4.html

  Pěkný začátek, a potom 1, 2, 5, 6…

 • koloděj • 7. listopadu 2015

  fajt napsal
  no vidíte, jak jste to dal ve vztahu k Pjakinovi bych jenom dodal, že tento tvůrce ruské mediální říše bude určitě tématem úvah pořaduotázek a odpovědi na pokračování.

  a nenechávejte ruský jazyk ( a text)výhradně na p. Ireně ( její práce je určitě chválihodná a značně nesnadná a zasluhuje uznání) a raději ji pilujte sám, já jsem ji po létech fest oprášil a dnes ji jedu hlava nehlava. ..)

  Fakt nevím, jak to napsat slušněji .. mně ruština (opet) už tak moc nevadí (i když po té několikaleté pauze, kdy jsem vysadil kolikrát bloudím), psal jsem o nznalosti ostatních uživatelů a o vaši neochotě vedle linku popsat o co běží. Ale budiž, je to vaše vizitka.

 • koloděj • 7. listopadu 2015

  @xerox : ano, trefa. Můj názor je, že GP jaksi nemá lidskou DNA, ale zato neskutečné vědomosti. To je ostatně důvod, proč nám vládne. Kdyby GP byl(y) egyptští pomatenci na úrovni lépe vzdělaných egypťanů
  1) netvořili by plány na stovky a tisíce let dopředu
  2) nevládli by lidstvu po celou tu dobu. Mají prostě těžce navrch.

  Je možné, že za všemi těmi plány, skrytými plány, intrikami, technickým pokrokem a podobně je snaha opravit jejich původní nebo sestrojit náhradní stroj, kterým by upláchli jinam. Čas pro ně evidentně nehraje takovou roli jako pro nás. Kdy nějaký normální pozemštan spřádá plány na 100 let pro sebe a svou rodinu (stát) ? Nikdo .. žijeme 70-90 let, plány nad 30 let jsou pro nás prakticky nepotřebné, potože by je musela plnit následná generace, kde prakicky nedokážeme zajistit plnění toho plánu. PSM jsou 300 let staré (tedy první známá kopie, kdoví kdy byly ve skutečnosti sepsané a pořád se „jede podle těchto not“. Stále je vyvíjeno usilí k jejich naplnění. Taktéž jisté vzory „vysávání“ ekonomie států skrze dluhy se táhnou již minimálně od Babylonu… doufám, že vás nevyděsím názorem, že egyptské pyramidy naprosto jistě nestavěli Egypťané před 5000 lety. Zkuste si představit váhu a počet jednotlivých bloků, které se prý přepravovali na lodích z 100km vzdáleného lomu.. skála se prý štípala polévaním kmenů stromů zaražených do skály .. no bláboly a první pohled – kryjící pravou podstatu GP.

  Jo a MH17 – Kabalisté by museli být nepříčetni, aby ho nechali spadnout na území Ruska, a přenechat jim veškeré důkazy ( minimálně černé skříňky ) v jurisdikci.

 • Hox • 7. listopadu 2015

  Koloděj – šlo by napsat, jak se podle vás Pjakin odkopal, a v čem konkrétně jsou „ty teorie“ nekonzistentní?

 • xerox • 7. listopadu 2015

  koloděj … bejt nahoře není žádné umění , zvládá to kde kdo … ke spekulacím alza nemá význam se vyjadřovat ale pobaví to , ve vašem případě to ale nudí … to někteří jsou už před vámi a tvrdí že se teleportují v křeslech zvoucí se – ušáci …
  pro tyhle týpky stačí , když je to v američtině na sporáku a už je to bába tutovka … 🙂

  jinak gp jsou samozřejmě normální lidi kteří si museli něčím projít a obstát , zda to tzv. myslí dobře nebo špatně se světem je otázka , protože co to znamená myslet to se světem dobře a špatně , on někdo ví co je správné a co je nesprávné … ? …
  neví to ani gp , proto ty dva symbolické mančafty po 11 a uvidí se jak to dopadne …
  pokud vezmu klasickou konspiračku nwo typu teorii o snížení počtu lidí na zemi tak co je na tom blbě , proč by např. asiati s afričanama měli zahltit zeměkouli … ? …

 • Starý doktor • 8. listopadu 2015

  Nevšimli jste si, jak se změnil postoj Spojených států k Rusku v Radě bezpečnosti OSN? Kde jsou drzost a hrubost? Samantha Powerová se nesnaží „špinit“ Vitalije Čurkina, a nemluví s ním jako se zástupcem „poražené strany“?
  Kde je bývalá arogance a znevažující tón? Proč USA nejsou tak kategorické v názoru na Ukrajinu a Sýrii? A co umožňuje ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi veřejně vyslovit větu, obraceje se nedvojznačně na své americké protějšky: „Uvědomujete si, co jste udělali?“?

  Tak začíná poměrně obsáhlý článek ruské televizní společnosti Zvezda o možném jaderném protiúderu Ruska, pokud by USA zaútočily jako první. A v materiálu hned připomněli, že se členové Vadajského klubu zeptali Putina: „Vy snad můžete zničit Spojené státy do půl hodiny?“ Ruský prezident se na pár sekund zamyslel a řekl: „Ve skutečnosti rychleji…“

  Článek popisuje, že po zhroucení Sovětského svazu a zavedení unipolárního světa Spojenými státy se zdálo, že Rusko nebude schopno asymetricky odpovědět americkým zbraním. Ukázalo se, že Rusové byli schopni dovybavit svoji armádu a ochránit se před nepřátelskými raketami elektronickým bojem, které je oslepí a učiní z nich bezvýznamnou hromadu šrotu.

  „Rusko je jedinou zemí, která může zničit Spojené státy, protože Rusové mají možnosti a jaderné zbraně, aby to to udělaly,“ cituje článek náčelníka štábu americké armády generála Marka Millyho.

  „Buďme objektivní: jaderná válka jen mezi dvěma zeměmi povede k nepředvídatelnému světového kataklyzmatu. A posedlost Američanů pro „lokální použití jaderných zbraní“, je totální nesmysl a utopie,“ zdůraznil autor materiálu.
  Více.: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/symetricka-odpoved-rusko-muze-znicit-usa-za-mene-nez-pul-hodiny/

 • Starý doktor • 8. listopadu 2015

  Desítky lidí v Kyjevě sebraly odvahu a vydaly se 6. listopadu do centra města oslavit 72. výročí osvobození Kyjeva od fašismu. Akci pořádala levicově zaměřená opoziční hnutí. Už samotný fakt, že akce proběhla bez komplikací, může být dokladem toho, že i v samotném Kyjevě dochází k určitým pozitivním změnám.
  http://www.novarepublika.cz/2015/11/meni-se-veci-k-lepsimu-kyjevane-vysli.html

 • fajt • 8. listopadu 2015

  koloděj napsal
  Fakt nevím, jak to napsat slušněji ..mně ruština (opet) už tak moc nevadí (i když po té několikaleté pauze, kdy jsem vysadil kolikrát bloudím), psal jsem o nznalosti ostatních uživatelů a o vaši neochotě vedle linku popsat o co běží. Ale budiž, je to vaše vizitka.

  nechci být návodnej, tedy dám tady link a pokud k tomu nemám čistě osobní glosu ( u které mi je absolutně jedno, co si o ní myslí ostatní ), tak tam nic nedávám – já tady nebudu nic moderovat, či nenápadně podsouvat. ..)

 • fajt • 8. listopadu 2015

  Irena napsal
  Stačí vidět to příjmení v odkazu, aby mě ani nenapadlo ty jeho nenávistné žvásty číst.

  a možná ho jenom fest sere jak se domluvil Kreml s amíky na ne-řešení problému východní Ukrajiny a tohle je jeho obrana proti mocenské politice – blbej není a zkušennosti z boje má, jenom to politikaření prostě asi nerozdejchal ( a není sám ). ..)

 • Hox • 8. listopadu 2015

  fajt napsal
  a možná ho jenom fest sere jak se domluvil Kreml s amíky na ne-řešení problému východní Ukrajiny a tohle je jeho obrana proti mocenské politice – blbej není a zkušennosti z boje má, jenom to politikaření prostě asi nerozdejchal ( a není sám ). ..)

  postaveno na hlavu, Kreml dělá na Ukrajině jediné možné, aby to nevyústilo v mnohem větší problémy, Girkin nemůže rozdýchat „zradu“, že si tam šel zabojovat do soukromé války a Putin mu nepřišel na pomoc. Blbej je, jinak by se nepustil do politiky a politikaření, už se dokecal k tomu, že je třeba odstranit Putina.

 • fajt • 8. listopadu 2015

  Hox napsal
  postaveno na hlavu, Kreml dělá na Ukrajině jediné možné, aby to nevyústilo v mnohem větší problémy, Girkin nemůže rozdýchat „zradu“, že si tam šel zabojovat do soukromé války a Putin mu nepřišel na pomoc. Blbej je, jinak by se nepustil do politiky a politikaření, už se dokecal k tomu, že je třeba odstranit Putina.

  Kreml na Ukrajině dělá svou globální politiku, pokud ho tam poslali, aby plnil jejich záměry, tak jaksi neodhadli jeho nastavení pro tenhle proxy konflikt, asi mu říkali jenom dílčí věci a když tedy měl zahořet pro donbaský mír tak prostě jenom nechtěl zbytečně padnout ( když celým ruským pokrokem a řešením má asi nakonec být sofistikovaný ukrajinský hladomor ) – uvidíme časem, jestli se dá podivným mírem dopracovat k Ukrajině, která bude sloužit jak Rusku tak i evropské ( pro americké ) kolonii. ..)

 • Torontian • 8. listopadu 2015

  No dobra, pokud pripustime, ze globalni preditor jsou mimozemstane a oni jsou za NWO agendou, pak sem museli byt seslani samotnym dablem.Zajimal by me Pjakinuv nazor na Boha a Krista.Buh i dabel jsou realni, kde je jejich misto teda ve svete?
  Jaci maji tihle aliens vztah k Bohu?
  Zednari, Iluminati, mezinarodni sioniste jsou jenom uzitecni idioti mimozemstanu!

 • Torontian • 8. listopadu 2015

  Torontian napsal

  No dobra, pokud pripustime, ze globalni preditor jsou mimozemstane a oni jsou za NWO agendou, pak sem museli byt seslani samotnym dablem.Zajimal by me Pjakinuv nazor na Boha a Krista.Buh i dabel jsou realni, kde je jejich misto teda ve svete?
  Jaci maji tihle aliens vztah k Bohu?
  Zednari, Iluminati, mezinarodni sioniste jsou jenom uzitecni idioti mimozemstanu!

  Misto vykricniku ma byt na konci ?

 • Irena • 9. listopadu 2015

  http://politikus.ru/events/62464-indiya-gotovit-isk-protiv-korolevy-elizavety-ii-s-trebovaniem-vernut-brilliant-kohinor.html

  Indie připravuje žalobu proti královně Alžbětě II s požadavkem vrátit Indii diamant Koh-i-Noor.

  Další facka „bývalému“ impériu?

 • hudryper • 9. listopadu 2015

  Jenom první vlaštovka,paní Ireno . Musea kolonizátorů jsou přímo přecpaná důkazy o tom,že jimi kolonizované země měly před jejich „civilizačním příchodem“ vyšší kulturu i technologii s výjimkou
  válečných strojů. Onen největší briliant Koh-i-Noor byl suverénními Brity zmenšen o menší polovinu do tvaru tehdy módní kapky a zasazen do koruny britských králů. Jako by tam byl odjakživa,přitom měl tento kámen své jméno již před 4000 léty,to ještě neexistovala angličtina.
  Co až příjdou na řadu čínské skvosty a čínský císařský poklad ! S odchodem Evropy do politické bezvýznamnosti se zřejmě přestěhují i kolonialisty nashromážděné poklady zpět do míst,odkud byly ukradeny. Prostě se kyvadlo světových událostí dostalo už dost daleko na své zpětné dráze.