Diskuze k článku


 • zajoch • 6. února 2019

  Tento Pjakin, to bylo naléhavé volání k Rusům, aby se nenechali zmást, aby dokázali situaci v Rusku a jednání „elit“ správně vyhodnotit. VVP burcuje pokaždé, ale tentokrát to bylo skutečně naléhavé. Ovšem platilo to i pro nás, je v tom i pro nás politická osvěta. Za zajímavou a povzbuzující považuji také pasáž o Venezuele. Potřebovala bych se trochu „rozebrat“ v situaci kolem Izraele.

 • Aleš • 6. února 2019

  zajoch: Zdravím zajoško. Situace kolem Izraele je mnohem složitější. Máš výhodu, že si přímo můžeš překládat užitečné odkazy na rozhovory z Izraelské televize s bezpečnostním a vojenským expertem J. Kedmim (Izraelec ruského původu). Co vím, s Pjakinovými postřehy i výzvami nebývají v rozporu. Však se můžeš zeptat přímo experta na om Martina bez taky m, on Ti určitě rád poradí.

 • Martin (už bez taky m) • 6. února 2019

  Яков Кедми. Право знать!
  https://www.youtube.com/watch?v=gVWAJCKimlc
  Jako výsledek zcela chybné vojenské strategie USA J. Kedmi tvrdí, že strategická převaha se přesunula od USA na RF, které své zdroje prošustrovaly, prožral je vojensko-korporátní komplex, kádry a výzkum zdefraudovaly a zdegradovaly.
  Jeho názor v tomto sdílím.
  K internet-tv s názvem Iton.tv: zde sleduji jen Kedmiho.
  V Izraeli je šílenců a pro-Západích stále dost, a a tom kanále je hodně AIPAC propagandy.
  Pozice Izraele je ale asi nyní mnohem blíže neutralitě – alespoň dokud je RF vojensky supervelmoc, a zejména zaimponovala EFEKTIVITA vynaložení prostředků a intelektuálních a kádrových, výzkumných zdrojů v této oblasti.
  Tuto vysokou efektivitu a správé strategicko-taktické jednání RF příkladně předvedla v Sýrii.
  Není pochyb že Izrael bude vždy sledovat své zájmy, především své.
  Ovšem třeba J. Kedmi vůbec nesdílí myšlenky „velkého Izraele“ a není ani náboženský, ani židovský fanatik. Jestli někoho nesnáší, jsou to fašisté. Díky za tento postoj… v situaci „Evropského“ legalizování fašismu- mj. na Ukroruině.
  J. Kedmiho/ Kazakova Izraelská věrchuška v podstatě nenávidí, nechávají jej vystupovat protože se v něčem hodí, a protože má výjimečné postavení díky své minulosti a vysokému intelektu.
  V Solovjovově nedělním večeru odpovídal na dotazy po videotelefonu- kdy naznačoval, že v případě rozmístění raket středního a menšího doletu v rizikové blízkosti RF by prosazoval, že pokud by základny či rakety byly rozmístěny v Pobaltí, Polsku či na Ukrajině, pak by je měla RF OKAMŽITĚ ZNIČIT- předejít riziku zničujícího úderu- vč. užití JZ. Zásadní je zde krátká doba letu (3-5 min) a nevelká šance že se tyto rakety podaří zničit v letu.
  Sám nemám pochyb: v případě Existenciální hrozby tyto základny RF zničí.