Vážené Rusko: Nepřítel není partner

Svévolné americké uzavření ruského konzulátu v San Francisku i následné prohledávání diplomatické půdy Rusy vážně znepokojilo. Nelze pochybovat o tom, že tímto činem porušil Washington jak diplomatickou imunitu, tak mezinárodní právo.

Proč Washington tak okázale ukazuje světu své pohrdání právem? Chce světu ukázat, že Rusko je natolik slabé, že se Washingtonu neumí postavit? Že žádné mezinárodní právo a žádná diplomatická imunita nejsou dost účinné na to, aby způsoby washingtonského jednání dokázaly usměrnit? Že si Washington může dovolit veškeré právo znásilňovat, aniž by se za své chování dočkal odplaty?

Odpověď na tyto otázky je následující: Názorem Washingtonu je, pouze moc a nic jiného vytváří právo. Právo bylo vyhozeno z okna.

Takže: z jakého důvodu se tedy Rusko při svých jednáních s Washingtonem stále spoléhá na zákony?

Bylo účelem akce v San Francisku nalézt něco, co by se po zpracování dalo využít jako důkaz o ruské spoluúčasti na amerických prezidentských volbách, ve kterých byl zvolen prezident, který ve vztahu s Ruskem dává přednost míru před konfliktem?

Ruský ministr zahraničí Lavrov řekl svému rezortnímu americkému partnerovi. že Rusko se ve věci uzavření svého konzulátu, jakož i v záležitosti prohledávání ruských diplomatických misí odvolá k soudu.

Znovu tedy vidíme, že Rusové se stále pokoušejí jednat s Washingtonem cestou práva, soudů a diplomacie a neuvědomují si pravý stav věci, jež Washington nastolil.

Jaký je tento pravý stav věci?

Ten je takový, že americký vojensko-bezpečnostní komplex jako nejmocnější komponent americké vlády se rozhodl, že Rusko je nepřítel, ospravedlňující bilionový roční rozpočet a celou moc, jež je s tímto rozpočtem spojená.

Jinými slovy: Rusko je certifikovaný nepřítel Ameriky číslo 1 a neexistuje nic, co by s tím ruská diplomacie a ruské uměřené kroky a reakce, či ruská poukazování na svého nepřítele jako na svého partnera mohly dělat.

Vážené Rusko, musíš konečně už jednou pochopit, že ti prostě byla určena role „nepřítele“.

Jistě, neexistuje jediný objektivní důvod, proč se tak stalo, ale stalo se. Takový byl washingtonský výběr.

Washington nemá zájem o fakta. Je ovládán stínovou vládou a tzv. hlubokým státem, sestávajícím z CIA, vojensko-bezpečnostního komplexu a finančních zájmových skupin. Všechny tyto části podporují světovou hegemonii USA, a to jak finančně, tak vojensky. A Rusko i Čína jim stojí v cestě.

Tažení, zvláště proti Rusku, se stále stupňuje, až se stává absurdním. Například časopis Newsweek naznačuje, že za bombovým útokem při bostonském maratónu stálo Rusko.

Rusko zkrátka se svým určením nepřítele číslo 1 nemůže dělat absolutně nic.

A co tedy může za této situace vůbec dělat?

Jediné, co může udělat, je obrátit se k Západu zády a přitom jen sledovat, zda mu nehrozí překvapující útok.

V Americe se pro Rusko nenachází pranic dobrého a jakákoliv americká investice v Rusku bude využita k jeho poškození. Rusko americký kapitál totiž nepotřebuje. Názor ruské centrální banky o potřebě Ruska mít k dispozici cizí kapitál dokazuje, jak úspěšně byl ruským ekonomům vymyt mozek za Jelcinovy éry. Cožpak ruská centrální banka nechápe, že ona sama dokáže financovat veškerý ruský rozvoj a žádné cizí půjčky jí k tomu nejsou zapotřebí?

Nezdá se ani, že by si ruská vláda dost uvědomovala, že jedním z důvodů, pro který mohou být na Rusko uvalovány sankce, spočívá ve faktu, že Rusko zůstává zajatcem v západním finančním systému. A že veškerá ekonomická doporučení, jež ruská vláda dostává od svých neoliberálních ekonomů, slouží zájmům Washingtonu a nikoli zájmům Ruska.

Kdy tedy přestane ruská vláda předstírat, že její nepřítel je její partner? Proč nedokáže rozpoznat reálný stav věcí a pohlédnout mu přímo do tváře?

Vždyť všechno jiné Rusko jen uráží a poškozuje.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
8. 9. 2017 19:25

Kreml to chápe dobře, že si s nimi teď americká nomenklatura doslova vytírá v americké korporaci pozadí, ještě lépe to chápou ruští oligarchové, kterým jde o to nejcennější co mají, a to jsou prašule v západně americkém sektoru, a protože jde o více než 60 trilionů rublů, tak to vzalo vítr z plachet i takovému Putinovi, za to se dá postavit několik ruských armád a ještě se přitom dají miliardově uplatit všichni maršálové současné armády RF – takže v sázce je hodně a nakonec se i ten největší kliďas bude muset jasně pohnout v před – a nebo hodí ručník… Číst vice »

fajt
8. 9. 2017 19:31

http://www.hlavnespravy.sk/franc-klincevic-vysvetlil-preco-usa-evakuovali-bojovymi-vrtulnikmi-20-polnych-velitelov-isil-severnej-syrie/1129340 – a vše před hlavněmi a děly syrských a ruských vojsk, ti je mohli klidně rozmlátit na maděru, ale rozkaz zněl jasně, IS a amíci mají ve všem zelenou a tak to stihli i s majetkem – tohle se asi muselo zapít pořádným stakanem. ..)

peter.
8. 9. 2017 20:32

fajt napsal Kreml to chápe dobře, že si s nimi teď americká nomenklatura doslova vytírá Je to tak.No musíte uznať,že Rusko po nástupe súčasnej garnitúry k moci doslova vstalo zmŕtvych a aj to dokazuje. Mnoho sa píše o pakte Ribbentrop-Molotov a prezentuje sa to ako napadnutie Poľska armádou ZSSR.Pravda je taká,že Stalin zúfalo potreboval čas na to,aby sa plne pripravil na vojnu z Nemeckom.Preto jednal s Hitlerom.Podobne aj Putin dnes potrebuje čas.Lebo PCR má pravdu v tom,že USA si vybrali Rusko za nepriateľa a robia všetko preto,aby konflikt vyprovokovali.Takže ide o ten čas na prípravu.Aj keď si myslím,že slovné spojenie… Číst vice »

Vaska
Vaska
8. 9. 2017 20:38

Narazil jsem na toto – myslím že se tam nacházej vysvětlení toho co se ve světě děje – http://bnw-nwo.wz.cz/oteplovani/levasov-o-klimatickych-zbranich.pdf

fajt
9. 9. 2017 5:19

https://cz.sputniknews.com/svet/201709085943823-americka-koalice-sledovani-konvoj-is/ – hezká ukázka pragmatismu i na místech, které mediálně vypadají naprosto černobíle. ..)

Jura11
Jura11
9. 9. 2017 12:11

Paul Craig Roberts hraje svoji hru v USA a pro USA.
Myslím, že my tu máme již jiné informace.

peter.
9. 9. 2017 12:41

http://www.hlavnespravy.sk/rusky-prezident-v-azii-ukazal-kto-je-tiger-japonci-korejci-pochopili/1130610
Bude zaujímavé sledovať,ako a akými prostriedkami budú chcieť USA zasahovať do budúcoročných prezidentských volieb.

hudryper
hudryper
9. 9. 2017 16:12

Myslím si,že Putinova politika vůči USA čerpá ze zkušeností Stalinovy politiky vůči Německu v období před IIWW.Každý den,kterým se odložil moment ostrého střetnutí ruských a amerických vojsk má pro rychle se modernizující ruskou armádu cenu zlata.Uveřejňování technologických úspěchů při této modernizaci nemůže mít jiný cíl,než působit na profesionály v Pentagonu ,aby zabrzdili kroky svých kolegů řízených šílenými neokonservativci,z nichž už není návratu. Pokud ustojí Putin tlak na konta a majetky ruských ?? oligarchů,nezbyde neoconům než zmizet ze zahraniční politiky USA.To může Putin učinit podstatným politickým tlakem na podpindosníky a současně demonstrací vojensko-policejní síly uvnitř Ruska.Čili poučit se u Stalina nejen… Číst vice »

fajt
10. 9. 2017 7:12

http://www.awdnews.com/society/saudi-prince-if-putin-does-not-come-back-to-the-negotiating-table,i-will-finance-israel-and-arab-countries-to-invade-russia – to je otevřené vystoupení proti Rusku, kde jeden zazobanec vyhrožuje přímou agresí, možná to je jenom nastrčená figurka, za kterou se ale mohou štosovat právě triliony dolarů jak dajných, tak i nedajných ruských miliardářů. ..)

Bety
Bety
10. 9. 2017 9:08

Jura11 napsal
Paul Craig Roberts hraje svoji hru v USA a pro USA.

Nepřítele je třeba mít neustále na očích. Jen blbec se k němu otočí zády a pak se diví, kde se mu v nich vzal ten nůž.
Ostatně Rusko se od USA odpoutává jak jen to jde – vzhledem k podpindosníkům, kterých má tolik i v důležitých funkcích dělá Putin co se dá. Držím mu palce.

Martin (už bez taky m)
10. 9. 2017 9:13

https://www.youtube.com/watch?v=_MGt7XFgRwQ
někteří nevidí Bašárovu budoucnost v dlouze růžových barvách. S tím se ovšem dá i docela polemizovat…
https://www.youtube.com/watch?v=4eTwe1Swmfc
něco pro „militaristy“
https://www.youtube.com/watch?v=32DOEr1J5ak

orinoko
10. 9. 2017 10:51

Na webu probíhá válka dohadů.
Putin mel tomu vašemu oblíbenému emerickemu zmetkovi říci: Dodas vaše army svinstvo Haliči , my dodáme naše Talibanu.
A prý to neřekl.
Zároveň mel Rus v Sýrii u Deir Ez Zoir použít vakuovou? …. termobarickou? … bombu. Při tom výbuchu zakukal “ ministr války“ Daese.
A prý to tak nebylo.
Hlavne , ze je na výběr. Takový kapitalistický.

Bety
Bety
10. 9. 2017 12:12

Jura11 napsal Paul Craig Roberts hraje svoji hru v USA a pro USA. Nepřítele je třeba mít stále na očích. Jen naivní trou.a se k němu otočí zády a pak se diví, kde se mu v nich vzal ten nůž. Ostatně Rusko se od USA odpoutává jak jen to vzhledem ke všem těm podpindosníkům v důležitých funkcích jde. V pozici Ruska není slabost, jen zřetelná snaha nenechat se v žádném případě (samozřejmě kromě přímého vojenského napadení) dotlačit k použití jaderných zbraní. A USA mezi tím stále znovu a znovu a znovu dokazují světu, že jsou velmoc, která by po všech… Číst vice »

Irena
10. 9. 2017 12:31

orinoko napsal

Na webu probíhá válka dohadů.
Putin mel tomu vašemu oblíbenému emerickemu zmetkovi říci: Dodas vaše army svinstvo Haliči , my dodáme naše Talibanu.
A prý to neřekl.
Zároveň mel Rus v Sýrii u Deir Ez Zoir použít vakuovou? …. termobarickou? … bombu. Při tom výbuchu zakukal “ ministr války“ Daese.
A prý to tak nebylo.
Hlavne , ze je na výběr. Takový kapitalistický.

K číslu dvě nemohu sloužit, ale ta první věc je přesná, řekl to tak, že dal dar nedar, zůstal oblečený neoblečený a přijel nepřijel na koloběžce viz

http://voicesevas.ru/news/33912-putin-opisal-vozmozhnye-posledstviya-postavok-ssha-oruzhiya-na-ukrainu.html

Irena
10. 9. 2017 12:33

Jenom ještě dodám, že nevím proč by to měl zrovna Taliban. Myslím, že ty zbraně by uvítali v mnoha daleko zajímavějších destinacích, třeba i pod samotným svícnem.

pacifista
pacifista
10. 9. 2017 20:53

Reakce na Fait 8.9.2017. Pakt Ribbentrop-Molotov byl podepsán až poté, co Polsko jednalo s nacistiským Německem o tomto: Polský ministr zahraničí Józef Beck totiž podepsal už počátkem r.1934 smlouvu o přátelství s Hitlerem. Nebýt této smlouvy, nebylo by ani Mnichovské zrady.Pakt Ribbentrop-Molotov vznikl až poté, kdy i Rzeczpospolita Polska jednala s Hitlerem o míru.Už 24. října 1938 se sešel ministr zahraničních věcí Joachim von Ribbentrop, ne však s Molotovem, nýbrž napřed s polským velvyslancem v Německu Józefem Lipskim, aby mu navrhoval úplné vyřešení všech sporných otázek mezi oběma zeměmi… Jednalo se o obnovení vzájemné smlouvy výměnou za připojení svobodného města… Číst vice »

peter.
11. 9. 2017 10:01

hudryper napsal
působit na profesionály v Pentagonu ,aby zabrzdili kroky
svých kolegů řízených šílenými neokonservativci,

Má pravdu Putin.Je ťažké dohodnúť sa s ľuďmi,ktorí si pletú Austriu s Austráliou.
http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2579-je-tezke-mluvit-s-lidmi-kteri-si-pletou-austrii-s-australii-co-tim-vladimir-putin-sdelil-svetu

Gatta
Gatta
11. 9. 2017 10:48

Ač jsem taky jeden z těch co často „slyší trávu růst“, tak nemám rád komentáře PCR.
Kolik z těch jeho vytrvale dramaticky černých analýz a předpovědí se nakonec potvrdilo … ???