Včelí medvídci jsou neonacisté


22.7.2009

Zpráva z aktualne.cz

Znalci nechali prověřit text Zdeňka Svěráka z večerníčku Příběhy včelích medvídků kvůli podezření z rasismu. Podle dnešních informací Lidových novin se známý textař dostal do hledáčku policie shodou náhod. Jeho skladba, v níž si včelí medvídci prozpěvují "bílá, bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila," se objevila jako speciální přídavek na disku s rasistickými písněmi, který šířil sympatizant Národního odporu Tomáš Pliska. Ten byl za propagaci nacismu odsouzen ke dvěma rokům vězení.


Extrémně xenofobním ultrapravicovým fašistickým rasistům a neonacistům z ortodoxně militantního Národního odporu, který proslul mimo jiné popíráním holocaustu, se podařil husarský kousek. Do pětadvacet let starého televizního večerníčku vpašovali závadné texty oslavující bílou rasu.

Naše demokracie je však dost silná na to, aby jejich řádění učinila přítrž. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu se již zabývá tím, jak a komu se podařilo dostat do minulosti a upravit text písničky zasloužilého umělce a nositele řádu socialistické práce a řádu bojovníka za svobodu a demokracii Zdeňka Vrtáka, který se od incidentu rázně distancoval.

"To není můj text, musel to nějakej zbabělej zmetek změnit," hájí se Vrták. Píseň, kterou napsal, prý zněla: "Rudá, rudá, rudá, rudá, – září, není nikdy chudá, – rudé moře, rudá zář, – v režimu je naše tvář." Po roce 89 prý na počest Václava Havla text lehce pozměnil na "Černá, žlutá nikdy bílá, – v multi-kulti naše síla, – černé moře, žlutá zář, – v režimu je naše tvář." Že by však kdykoli vyzdvihoval bílou barvu, rázně popírá.

Policejní expert, který si nepřál být jmenován, k případu uvedl: "Zatím je jisté jen to, že dosud neztotožněný pachatel (nebo pachatelé) v neznámé době na neznámém místě neznámým způsobem vpašoval závadné texty do pořadu pro děti. Učinili jsme nezbytná opatření a provedli úkony k jeho vypátrání a potrestání. Speciální protiteroristické komando dnes ve čtyři hodiny ráno udeřilo na gang 368 podezřelých neonacistů. Detektivové důkladně prohledali jejich byty, automobily, garáže, chaty, chalupy, kůlny a zahrady. Bylo zabaveno velké množství materiálu: datových nosičů, knih, kancelářských potřeb, nářadí, audio a videotechniky, oděvů, nábytku a kuchyňských potřeb. Všichni podezřelí nyní čekají, až na ně bude uvalena vazba. Experti budou teď vyhodnocovat zabavený materiál. Preventivně byly zablokovány všechny podezřelé internetové stránky, které mohly posloužit k průniku do minulosti. Zmrazili jsme také bankovní konta, zablokovali telefonní účty a internetová připojení širokého okruhu potenciálních spolupachatelů." Nejmenovaný soudce dodává: „Za pětačtyřicet let své praxe jsem se s ničím podobně podlým nesetkal. Navrhl jsem, aby bylo podezřelým odebráno právo na obhajobu. Žijeme v demokratickém státě, proto nesmíme připustit, aby živlové tohoto typu měli právo hájit své zvrácené názory. Obdržel petici žáků jedné základní školy, kteří žádají trest smrti pro podlé pachatele a všechny jeho komplice. Plně se s obsahem této petice ztotožňuji.“

Kvůli závadným pasážím ve večerníčku dnes mimořádně zasedala i vláda ČR. Premiér nařídil ministrovi vnitra učinit rázná opatření, aby se situace již nikdy v budoucnosti, současnosti ani minulosti neopakovala. Ministerstvo kultury preventivně prověří texty všech pořadů pro děti a vypracuje analýzu potenciálně závadných pasáží. Do odvolání bude vysílání večerníčků i dalších pořadů pro děti a mládež pozastaveno. Ministerstvo životního prostředí vypracuje zprávu o stavu včelstev a doporučí postup vůči rizikovým druhům. Ministerstvo pro lidská práva zřídí stálou komisi, která bude mít ve své dikci boj proti skrytým formám extremismu. Ministerstvo financí dostalo za úkol nalézt v rozpočtu potřebné prostředky.

Situace je tak vážná, že se jí bude zabývat i Evropský parlament. "Mohlo by jít o nebezpečný precedent, musíme se proti tomu rázně postavit. Demokracie je jen tak silná, jak tvrdě dokáže zatočit se svými odpůrci. Osobně bych těm chcípákům zakroutil krkem. Tu poslední větu tam nedávejte," řekl nám nejmenovaný europoslanec za komunistickou stranu.

Jako přímá reakce na vysílání závadného večerníčku došlo k emigraci dalších čtyř romských rodin (celkem 624 osob) do Kanady. "Jasně vidíte, že – jak zpívají ti k propagandě zneužití čmeláčci – chtějí natírat Romy na bílo, to je nepřípustné," řekla našemu zpravodajovi mluvčí občanského sdružení Židé proti vykořisťování Romů Rebeka Tydlididová. Klára Kadibová, která neonacistickou, neofašistickou, neorasistickou, neonacionalistickou, neorevizionistickou a neopolitickou scénu dlouhodobě bedlivě sleduje, podotýká: "Ti, kteří na demonstraci drželi závadné transparenty, si odpykávají několikaleté tresty. Ti, kteří chtěli pod hlavičkou „Hlas svobody“ šířit závadnou hudbu, jsou na vazbě. Ti, kteří vydávali závadné knihy, jsou stíháni nebo prošetřováni. Nyní je na čase tvrdě odsoudit a pozavírat i ty, kteří páchají zločiny proti lidskosti takto zvlášť odpornou a zavrženíhodnou formou. Už jsem v tomto apelovala na ministra vnitra i představitele moci soudní, aby byly v potírání zločinů tohoto typu nekompromisní."

K napsání tohoto článku mě inspirovaly mimo jiné tyto články:

Doplnění editora

Dovollím si udělat něco, co se obvykle nedělá. Totiž formou cut-and-paste tady přiložím bez svolení autora vtipnou glosu D-FENSe Für Volk, Rasse und Hönig! na stejné téma. Článeček se objevil na stránkách http://www.dfens-cz.com včera. Snad mi to autor promine.

Für Volk, Rasse und Hönig!

Další skandální odhalení Einsatzkommanda Eichler je zde. Nejen Landa, ale taky Čmelda a Brumda jsou neonacisté, ultrapravičáci a meganáckové.

Když pomineme skandál s celosvětovou rasovou svatou válkou, kterou vyhlásili oba čmeláci v písni bílá, bílá, bílá, je naprosto zřejmé, že v řádění čmeláčích komand je skryt výrazný rasový podtext.

1. Čmelda a Brumda pochází z tradičního rodinného prostředí. Rodina je rasově jednotná, otec je heterosexuální čmelák a matka je čmelákyně (označení "samička čmeláka" je genderově nespravedlivé a poukazuje na kopulační podstatu vztahu obou bytostí). Bydlí ve společné domácnosti, kterou s nimi nesdílejí ani narkomani, ani příbuzní, ani přátelé z předchozího výkonu trestu. Doma musejí být pravidelně do pěti. Právě z takových rigidních poměrů se často vyvíjejí nejzarytější odpůrci multikulturního soužití.

2. Jedná se o tradicionalistickou rodinu, matka si hledí svého medu a otec pořád někde lítá. Dá se předpokládat, že i malí čmeláci byli infikováni touto vizí soužití natolik nekompatibilní s genderovou rovností. Kdyby otec byl například učitelem v mateřské školce a matka specialistkou na protitankové rakety, byl by obraz rodiny podstatně modernější a realističtější.

3. Hlavní protagonisté sami tvoří genderově a menšinově nevyrovnanou komunitu. Blonďatý Brumda je navíc přímo prototypem nordického čmeláka. V neposlední řadě, oba jsou heterosexuální a v rodině není provozován incest.

4. Z některých příhod, které čmeláci prožijí, zcela jasně vyplývá, že popírají základní myšlenky multikulturního soužití.

  1. v příhodě Kroupový: Brumda atakuje Berušku, že je houby beruška, když nemá puntíky. Jednoznačný pokus o segregaci na základě barvy pleti, v tomto případě barvy krovek.
  2. v epizodě Strašidlový: raper a angažovaný Róm Pučmeloud obsadí domeček Čmelákových, aby tam zřídil squatt a sociálně-ekologické informační centrum. Čmeláci ho vyženou za pomoci větru (alegorie na použití otravných plynů).
  3. v epizodě Světluškový (černý) krtek je vyobrazen jako subjekt, který zničí Čmelákům domeček. Osoby tmavé barvy pleti tak epizoda prezentuje jako ničitele bytové výstavby
  4. v epizodě Čtyřlístkový čmeláci uniknou ze sklenice, protože s sebou mají čtyřlístek. Odkaz na starogermánskou mystiku, tvarová podobnost čtyřlístku a hákového kříže.
  5. Ubrečený: Pučmeloud se věnuje činnosti, která je odjakživa příznačná pro jeho etnikum a vykrádá byty. Čmeláci jej donutí odevzdat kořist a tím naruší jeho menšinovou emancipaci a sebeuvědomování, naruší tak jeho další vývoj útokem na jeho etnické vývojové kořeny
  6. epizoda Rohatý, nejvýraznější projev čmeláčího extrémismu. Čmeláci natírají na bílo, co jim přijde pod ruku. Demonstrativně přebarví například duhového motýla (alegorie k násilným akcím proti queer pochodům homosexuálních spoluobčanů). Chytí je brouk Roháč, který symbolizuje neúnavnou a často nedoceňovanou práci represívních složek. Následně jsou oba čmeláci odsouzeni k veřejně prospěšným pracem.
  7. úvodní epizoda Zlobivý, blonďatý čmelák atakuje gaye motýla a ještě je na něj drzý

5. Další skupina výhrad směřuje k skrytým nebo naopak chybějícím podprahovým vjemům. Pruhovaný outfit obou rasistických čmeláků je jen jiné barevné provedení svetru od Thor Steinar. V úvodní znělce jsou zmíněny berušky, světlušky, čmeláci apod., přičemž nikdo nebere ohledu na gaye a Rómy. Rozkvetlá louka, po které se rasistický hmyz pohybuje, nereflektuje dostatečně aktuální hrozby globálního oteplování a může vyvolat falešný dojem, že příroda je už tak dost krásná a nepotřebuje chránit. Nejsou zachyceny žádné vymírající druhy, děj nekonči globální katastrofou. Na loukách nejsou vyznačeny cyklostezky a před cukrárnou v epizodě Bonbónová chybí parkovací místo pro vozíčkáře.

Závadnost tohoto večerníčku svojí nenápadností zachází ještě dále než urážky biozemědělců v Krkonoškých pohádkách. Celkově lze pouze konstatovat, že nejen jedna píseň, ale celý večerníček o čmelákách je zralý na zásah bratrstva pravdy a lásky. Zákaz a šmitec. Na rozdíl od progresívní pohádky o Křemílkovi a Vochomůrkovi, dvou gayích žijících v registrovaném svazku v chaloupce z biomasy, je tohle písek sypaný přímo do soukolí modernizace společnosti.

 

Převzato z www.zvedavec.org

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments