Diskuze k článku


 • racek • 8. ledna 2020

  No, tento způsob uvažování zdá se mi poněkud divokým … Já vím, i divočejší úvahy se staly nakonec skutkem.

 • Dana • 8. ledna 2020

  Tahle pani, jestli je to zena, ma presne informace, byt k jejim zaverum- analyze mam urcite vyhrady.
  Zcela urcite bojovaly jednotky Quds na strane musllimskych Bosnanu v Jugoslavske valce. Zabijely Srby (krestany) , ne proto, ze by je nenavideli, ale Srbove stali v ceste jejich ideologickemu cili o uskutecneni celosvetove iranske revoluce, zanik Israele – a ano, jmeno armady to vysvetluje.
  Zide spolu se Slovany- nevericimi- by nemeli v islamskem svete Dar al-islam misto..Bud uznaji muslimskou nadvladu anebo zahynou. Potom by Shiite vybojovali od Sunnitu s pomoci Allaha svatou Meccu, Sulejman prece nosil prste s cernym kamenem, symbolizujici nejsvetejsi kamen Kaabu. Tohle neni jen plan extremistu nebo nabozenske utopie… Bohuzel, zapadni svet nami nepochopitelne ideje vetsinou ignoruje. Nerozumi tem zasadnim a rozhodujicim tradicim, ktere pohani dzihad proti zapadni civilizaci.

 • Patrik • 8. ledna 2020

  Na královské svatbě zpívá i britská královna „anglickou“ hymnu „Jeruzalém“
  https://www.youtube.com/watch?v=4yIWBO_7nio&feature=youtu.be
  Anglie a Jeruzalém – text
  https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/dickinson-bruce/jerusalem-14410

  Británie byla jako jediná proti vzniku Izraele – hlasování:
  https://www.televizeseznam.cz/video/slavnedny/den-kdy-byla-rozdelena-palestina-29-listopad-151057

  Británie je spojencem Kataru, který financuje Hizbaláh a Hamas
  https://www.jpost.com/Breaking-News/If-elected-UKs-Corbyn-will-likely-damage-business-in-the-Middle-East-606863

 • racek • 8. ledna 2020

  No, Dano, muslimové v balkánských válkách měli naši plnou podporu, jak je známo. Nad jejich úspěchy světový tisk a televize hýkaly nadšením. Taky všechna územní a jiná rozhodnutí či poválečné soudy byly v neprospěch slovanů a křesťanů. Jestli tohle nebyla konspirace … Ale nejsem si jistý účastí zrovna Iranu. Spíše to byla směska islámských bezprizorných divochů placená Saúdy a Katarem. Asi tak jako Daeš. Pořád stejná písnička. I když u moci zůstali dnes jen v Kosovu. Asi aby střežili tu základnu. Jo a taky je tam potřeba občas zamést.

 • Aleš • 9. ledna 2020

  Hlavním sponzorem konečného řešení slovanské otázky je kapitál sídlící především v SS amerických. Již to tak funguje více než 100 roků, navzdory snahám některých amerických prezidentů. Islamisté na Kosovu i v Bosně by neměli jakoukoliv šanci nebýt SSa a jejich vražedné koalice ochotných a současné paralýze Jelcinovského Ruska.
  Nedokáži posoudit, jak velký měl íránský generál vliv na mírový proces v Izraeli a Palestině, ale usuzuji, že vražda umírněné osobnosti tomu určitě neprospěje. Nicméně, kde je vůle, tam je cesta. Za pomoci kvalitní ruské diplomacie by mohlo budoucí izraelské vedení usednout k jednacímu stolu s íránským. Bez přítomnosti teroristů z USA, které už NIKDO NEBUDE BRÁT VÁŽNĚ. Velkohubé „proizraelské“ proklamace nezajistí bezpečí a klidný život žádnému Izraelci, a z postojů obou frakcí americké národní fronty je vidět, že obyčejnému Izraelci může být jedno, zda v další volbě vyhraje někdo jako „demokrat“ Biden nebo „republikán“ Pompeo nebo Pence.
  Jestli chce Zeman bojovat proti terorismu, nesmí bojovat s ním, ale proti němu. A to uvnitř teroristické organizace nelze. Terorismus je nástroj moci. Bonmot či tweet mohou podrýt moc, ale terorismus neodstraní… Na co ještě čekáme, již to bude 21 let od velkého dějinného omylu naší vlády.
  Chlap má právo se zachovat jako vůl, ale nechová se jako hňup. Nejen pro íránské rakety bychom se mohli se současnou strategií stát územím dopadu či cvičným polygonem.
  Jiné šance z toho není, než-li NATO opuštění.

 • orinoko • 9. ledna 2020

  Prudké změny v Libyi; Prakticky během 24 hodin dobyl „nas“ Haftar oblast tzv. Malé Syrty a tlačí se na Misuratu od vychody. Věc je jasná – zabránit turerckemu sabatovi ve vylodění a před nadcházejícím mírovým jednáním o Libyi mít v ruce maximum trumfu. V Tripolisu jsou jeho oddíly už na dohled od Stredozemniho more. EU okupační zóna se drobi do jednotlivých ohnisek, která už spolu nemůžou ani moc komunikovat.
  Francouzský sajrajt, který stál u zrodu bombardování Libyi míří k soudu, a jednoho dne se před takovou instituci dostane i emerický Kacer.

 • orinoko • 9. ledna 2020

  Myšlen byl sajrajt Sarkozy. A teď je Francie na straně Haftara spolu s Egyptem, Ruskem a dalsimi. Itálie to vidí jinak, a jak jinak? – jde přece o uhlovodiky. Alžírsko zaujalo nestranny postoj, a Tunisko do celé záležitosti hodilo vidle. Ale mám pocit, že jeste někdo další má zájem na výhře Haftara. Někdo z jižních sousedu, ale konkrétně teď nemůžu slouzit.
  A propos , jeden Čech cpe do západní Afriky ceská kola…bicykly… Nové i ojete. A rozvazi to různé po vesnicích se souhlasem tamních uradu, aby africké děti mohli dojíždět do svých škol vcas. Je zajištěn místní servis, a kola jsou pravidelně kontrolovana. Z těch neprovozuschopnych jsou vytvářeny jiné funkční celky po rozrezani ramu.
  Neokázaly způsob pomoci.

 • Martin (už bez taky m) • 9. ledna 2020

  Persie je starověká kultura, Islamizovaná zevně. Nepatří ke „klasickým“ islámským zemím. Ne jako Saudské utěrky, věrný to spojenec tvůrce ISIL a Al-Kajdy- USA. USA jsou „proizraelské“ asi jako Hitlerovské Německo židovské… Rozumní v Izraeli se snaží přežít, dtto jinde. Páté kolony lumpů a grázlů po celém světě nikdy neměly problém (tím méně ideologický) se vždy na čemkoliv pro ně výhodném domluvit. To jen ti „normální“ se spojují až nad hrobem… Nechápu tu ochotu nechat se rozehnat a rozdělit jen proto, že nejsme grázlové…nespolupracovat a nechávat se vysávat a mordovat „po jednom“… Ti lepší a slušnější přece NESMÍ spolupracovat… to by byl konec „nadvlády“ zlého…
  Hanba HLUPÁKŮM co se pořád nechávají rozhánět – vlastní tupostí a SOBECTVÍM především !!

 • Martin (už bez taky m) • 9. ledna 2020

  USA jsou nyní ve válce, de facto a de iure, JAK s Irákem, TAK Íránem
  http://zvedavec.org/komentare/2020/01/8155-usa-jsou-nyni-ve-valce-de-facto-a-de-iure-jak-s-irakem-tak-iranem.htm

 • Patrik • 9. ledna 2020

  @Aleš
  Quds Force – „Jeruzalémská síla“ – byla vytvořena během íránsko-irácké války jako zvláštní jednotka sil IRGC . Úkolem je osvobodit údajně „muslimskou zemi“, zejména al-Quds – Jeruzalém – podle kterého přijala název „Jerusalem Force“ v angličtině.

  Během války i po ní poskytovala podporu Kurdům bojujícím proti S. Husajnovi. V roce 1982 byla do Libanonu nasazena jednotka Quds , kde pomáhala při genezi Hizballáhu. Quads také rozšířila své operace do sousedního Afghánistánu proti Talibanu, v posledních letech však údajně síly Quds pomáhaly a vedly povstalce Talibanu proti Karzáíově administrativě podporované NATO. Byly také hlášeny podpory Quds bosenským muslimům bojujícím proti bosenským Srbům během jugoslávských válek.

  Od 2010 byla podle Washingtonského institutu pro Blízký východ mise Quds rozšířena a společně s Hizballáhem zahájily novou kampaň útoků zaměřených nejen na USA a Izrael, ale také na další západní subjekty.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Quds_Force

  Tohle přece už není o Íránu, ale o roli Íránu v ovládnutí Jeruzaléma islámem. Nástrojem k tomu je Palestina a vidíme, co se globálně děje na její podporu proti Izraeli a děje se to proto, protože současný boj o Jeruzalém je globální, nikoliv jen íránskou záležitostí. A myslím, že tím hlavním, kdo tahá za nitky, je Británie, která už má nasmlouvané obrovské kontrakty s Katarem, všechny ovšem v librách
  https://www.middleeastmonitor.com/20181203-qatar-uk-to-strengthen-trade-relations/
  https://www.independent.co.uk/news/business/news/qatar-invest-5-billion-uk-infrastructure-transport-property-digital-three-years-brexit-eu-divorce-a7652451.html

  A byl to D. Trump, kdo převedl Katar na stranu Íránu – to se tehdy chlubil, že izolace Kataru je jeho dílem
  https://www.bbc.com/news/world-middle-east-40175935

 • Patrik • 9. ledna 2020

  A to nezapomeňme na Katar s jeho největší m.j. britskou blízkovýchodní leteckou vojenskou základnou
  https://en.wikipedia.org/wiki/Al_Udeid_Air_Base

  a dále na to, že ložiska uhlíku Kataru a Íránu jsou propojená a že to je další důvod, proč bylo nutné Katar a Írán spojit tak, aby celé velení připadlo pod Írán
  https://giabo.files.wordpress.com/2016/10/iran-iraq-syria-pipeline.jpg?w=587
  a připadlo tak, aby nejen pro Evropu platilo, koho plyn bereš, toho píseň zpívej

 • Patrik • 9. ledna 2020

  „koho plyn bereš, toho píseň zpívej“ – změna má být v tom, že nejen že to do budoucna nemá být ruský plyn a ropa, ale dále to už nemá být ani plyn a ropa za dolary – proto to současné obcházení Saúdské Arábie

 • Aleš • 9. ledna 2020

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Iran-Co-to-Nove-deni-kolem-Schwarzenberga-a-Kalouska-Neuveritelne-609440
  Dle pana Kalouska tedy uvedení Kalouska do stavu bezživotí může být považováno za nutnou sebeobranu. Mučedník hodný jeho duševně choré sestry v Kristu z TOP 09 jisté Jany N.

 • orinoko • 9. ledna 2020

  Ten článek na Zvedavci je velmi aktualni. Pokud vše odpovídá , tak Kačer na Solejmaniho nastrazil past. A je úplně jedno , jestli do toho nakonec praštil prasivy zid. Blejt, a neprestavat.

  Teď běží o tu leteckou havarii. A zase v tom létá nacistická Halic. Prý si to sestřelil sami Iranci. Ve vypjaté době je všechno mozne. Tak ale například i to, že ukronackove do letadla sami instalovali bombu. V letadle letěli převážně Iranci, byť s různými pasy.
  Írán dopředu podle všeho informoval o tom, co jeho rakety zvladnou. Tak to někdo propojil časovou shodou. A zase to byl nacisticky ukrodebil , který ve vypjaté chvíli NEODKLONIL konkrétní let.
  Co by halicska prasata neudělala pro zida kolomoje a podobnou verbez , a emericke nacky?
  Kdo mluví o íránském sestrelu? Posera Kačer a kriminálník metan jahuuuuu.
  Zasnu, jak největší světoví debilove mají jasnou ještě předtím , než něco zazari.

 • alexithymie • 9. ledna 2020

  Tak z nás dělají pěkný blbce!!!!!!!
  Teď je již naprosto jasné, ze zabiti íránského generála se hodilo všem včetně samotného Íránu!!!!!
  Naprosto stejný model, jako když odkrouhli Heidricha ve 42.
  Plno humbuku a pak “všestranně” práskl džbán!!!!!
  https://youtu.be/vS7Hl4vimPE
  Posuďte, tak to je už vrchol vrcholů.

 • orinoko • 9. ledna 2020

  Tomu nějak nemůžu nalézt tu hlavu a patu.
  Kdo je/byl okupant? Kdo komu chystal skvělou budoucnost a jakymi prostredky? A kdo je/byl hrdina , a kdo dobytek? A kdo měl jít do kytek.
  Jestli tomu všemu dobře rozumim, tak íránský Solejmani vytvořil íránskou verzi emericke CIA. A to v prvé řadě proto, aby vytvořil protivahu někdejší sahovske armade.
  Pro nás to může vypadat kuriozne, ale MY nejsme Iranci s jejich problémy , a tak bychom je neměli soudit, když hlavně HOVNO vime!

 • Jan Kristek • 9. ledna 2020

  U toho letadla nesedí jedna věc. Dobře víme, že žádné letadlo nedopadne dřív, než je z toho někdo obviněn, a nezačne padat dřív, než je obvinění vypracováno. Takže tady byly porušeny aerodynamické zákony. Několik dní se chodilo kolem horké kaše, než začali o sestřelu jako první mluvit ve Stolenlandu. Byla to tedy jejich iniciativa, kterou se chtěli zalíbit?

 • orinoko • 9. ledna 2020

  Tak to shrneme: Kačer kopany do rite židovským metan jahuu, vyzval íránskou stranu k novému jednání o íránském atomu. Prakticky logicky přes irackou stranu. A když uz se k tomu schylovalo /polofocialne/ tak zaútočil nacek reaper, řízený proslulými emerickymi kriminálníky , vyznavajicimi kult penta.
  Teď prý nastala naprosto vhodná situace pro oficiální jednani. Rozhodovat o tom já sam, tak tam pošlu na tu věc tureckého sabata. Když toho trefi zase nějaký zidem řízený reaper, tak se konečně Svět pohne do plusu asi o 5 milimetru.
  Chcete s někým jednat? Berte si s sebou klacek, neprustrelnou vestu, suspenzor, a hlavně : Na nic se neptejte!
  Divoky Bill Hickok… a mrd.VOLU hned raději pověste ve jménu slavného emerickeho nacka, SA mana Lynche.
  Tak vypadá svět podle emerickeho p.rdelaka.

 • Patrik • 9. ledna 2020

  @Aleš
  „Dle pana Kalouska…“
  Tady jasně vidíme, kdo kope za globalisty (Schwarzenberg a Írán a Palestina a Kalergiho Paneuropa) a kdo za neokony (Kalousek a pražská kavárna, která už to má marné m.j. tím, že Kaplického knihovna co by britská pobočka Centre Pompidou odvoláním Fajta neprošla, o tibetských vlajkách Kalouska nemluvě).

 • Patrik • 9. ledna 2020

  PS @Aleš
  Průšvih ale je, že jak Schwarzenberg (Írán a Palestina a Korán), tak Kalousek (probritská a pro neokonská pražská kavárna), obojí je proti Rusku

 • Patrik • 9. ledna 2020

  „Spojené státy předem věděly, které jejich základny bude Írán v Iráku bombardovat“

  Připomíná mi to Trumpovo „bombardování“ Sýrie, ke kterému došlo až po dohodě s Ruskem. A hlavně mi to celé připomíná ping-pongové divadlo pro svět „Trump-S.Korea“

  A jaký je efekt celé akce? Sankce! A tady cituji z článku z roku 2014!!:
  „Američtí politici si neuvědomují, že Spojené státy nejsou globální hegemon, kterým byli po Druhé světové válce. Nedokážou pochopit, že jejich arogantní činnost směřující proti jiným zemím, i když je považují za přátele, ničí závažným způsobem dobrou vůli, která dříve existovala a nedokážou si uvědomit, že více než 70 let devalvování dolaru uvrhlo zbytek světa na hranu. Existuje důvod proč vzniklo Euro, existuje důvod proč Čína přechází k jejich národní měně a existuje důvod proč další země po celém světě se snaží vyjednat peněžní a obchodní kompakty. Zbytek světa je unavený z dotování obrovských dluhů Vlády Spojených států a unavený z výroby a exportu zboží v hodnotě biliónů dolarů do USA výměnou za bezcenné dolary.“

  A je tady ještě jeden důležitý fakt – kromě toho, že Rusko má alternativu ke SWIFT, tak Swift má sídlo v Belgii
  https://cs.wikipedia.org/wiki/SWIFT
  A Evropa je na straně Íránu
  http://casopisargument.cz/2018/10/13/evropa-chce-ochranit-system-swift-pred-sankcemi-na-iran/

 • Patrik • 9. ledna 2020

  SWIFT ještě jednou:

  „Bojovat proti Američanům se SWIFTem za zády je mocná, i když hodně riskantní varianta pro Evropu. SWIFT řekl, že nemá žádné instrukce, ani žádnou změnu legislativy v EU, chce zůstat globálním a neutrálním poskytovatelem služeb pro finanční průmysl. SWIFT po celém světě spojuje více než 11 000 bank. Je možné, že evropští členové dohody se budou snažit dosáhnout výjimky právě pro své instituce a platební systémy, což by právě zahrnovalo také SWIFT.“

  „USA chtějí dát najevo svůj záměr si sankce vynutit a zabránit Evropě, aby dělala ústupky. Ale je otázka, co bude se SWIFTem, protože legálně patří pod Brusel…“

  http://casopisargument.cz/2018/05/18/usa-a-eu-ve-sporu-kvuli-sankcim-proti-iranu/

 • orinoko • 10. ledna 2020

  Tak, a to už mi vážně neda: Úplně ze všeho nejvíce připomíná celá situace „Asadovo chemické angazma v syrské Ghoute apod.“
  Cele to smrdi, jak zidovo lejno. Írán dal na vedomi, že Solejmaniho smrt nezůstane bez odezvy. Možná nakonec všem stranám doslo, ze v sázce je i jeruzalemsky nacek. Respektive konec zdi neurotickeho cukani. A totální světový pruprd.
  A protože hen ten émerický parchant vedel, co se udeje, tak se zároveň s touto věci potřeboval pomstít za to , že právě teď bude jen cumet, jak to padá na „jeho“ uzemi. Proč íránské rakety nesetrelil slavný émerický army chcipak? Není to nakonec tak, že to prostě MUSEL strpet?
  Žádné světové hovado se tím nezabyva. Jděte všichni do prde.le.
  Betonovy sajrajt v pentavigwamu prostě cekal, až to dopadne, a pak nacek Pence a podobne svetove kreatury jezdili po White kadibudce jak streleni, aby podali příslušný ferman.
  Chapete to vubec? Celá slovutna emi army musela strpet íránský úder dopředu avizovany. Ta hov.na vůbec neměla žádnou šanci s tím něco delat. Ale vlastně něco prece.
  Střelou typu manpad hned po raketach zkompromitovala Iran. Která světová lejna hned měla jasno? Zid!! Ten má jasno vzdycky, má NATO svoji vlastní holo kauzu. Betonová tlama v bílé kadibudce, kanadský vlezdoprdelista, kterému zrovna nehoří Alberta, a tak si našel cas, zatimco jiní emi hulibrci hasi svoje vlastní pozary, a tak nemaji čas sledovat beton…. a podobná verbez.
  Kristepane, co si člověk neudělá sam, tak prostě neni.

 • Martin (už bez taky m) • 10. ledna 2020

  Jelikož zde kolují jen dohady tvářící se jako fakta pokusím se o shrnutí k dnešku:
  Írán odpověděl na teroristický útok USA na svého vysokého vojenského představitele (který měl jak píše i orinoko také další poslání) ÚTOKEM NA VOJENSKÝ CÍL. K útoku který BYL VELICE PŘESNÝ- na to jakými prostředky byl proveden: šlo o DEMONSTRAČNÍ ODPOVĚĎ – a to zcela dostačující.
  Kde zůstala US PRO obrana či PVO ? K čemu že jsou ty vybájené US Patrioty?! Írán právě dokázal raketami o trochu modernějšími než které použil kdysi Saddám (zmodernizoval zejména navádění a dosáhl vynikající přesnosti asi 3-5x vyšší nežli je ta původní u podobných raket) zasáhnout zcela přesně konkrétní body na US vojenské základně ANIŽ BY SE USA ZMOHLY NA JAKOUKOLIV EFEKTIVNÍ OBRANU! Všechny US základny nejen na BV jsou nyní legitimně zasažitelným vojenským cílem- přičemž USA JE NENÍ SCHOPNA UBRÁNIT! Použité nálože v dopadnuvších hlavicích byly úmyslně oslabené („čerti z papíru“). Pokud by Írán použil modernější střely o více než 5x vyšší nosnosti a skutečné plně funkční hlavice ZMÍNĚNÁ ZÁKLADNA BY BYLA ZCELA SROVNÁNA SE ZEMÍ…
  Přičemž je třeba dále říci, že Írán již vyrábí vlastní střely s plochou dráhou letu -analog tomahawků.
  Írán dokázal zvládnout vlastní radikály, dokázal odpovědět na vojenský cíl uvážlivým, přesně co do skutečných důsledků odpovídajícím GESTEM které muselo skutečné US voj. odborníky šokovat (viz jejich tváře vedle Trumpety). KRÁL JE NAHÝ…
  Írán toto celé nevyvolal- a neměl žádný důvod a zájem na eskalaci.
  Těm kteří zde chtějí znovu bojovat minulé války bych chtěl říci, že Írán nevedou pitomci a tu radost jim ani jeho protivníkům neudělá.
  USA a Izrael nyní zjišťují které základny mohou alespoň trochu chránit – když už nyní vědí, že Írán naprostou většinu když bude chtít přesně zničí…

 • Martin (už bez taky m) • 10. ledna 2020

  Nevěřte lžím, že Ukrajinské letadlo sestřelil Írán- příliš si ještě pamatují na US „omyl jménem Vinceness“… jde o false flag aby svět nečuměl tak šokovaně že US „velmoc“ nyní mlátí přes držku skutečná „regionální“ velmoc – Írán…
  http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/americky-precedent-lzi-sestreleni-iranskeho-airbusu-v-lete-1988.A140722_132719_pozice-tema_lube

 • Martin (už bez taky m) • 11. ledna 2020

  Takže pravdu má ori a já jsem se pletl.
  Sundali ho omylem Íránci sami.
  Omluvy bohužel životy nikomu nevrátí…
  Iran’s Rouhani vows to ‘identify & prosecute’ all responsible for ‘disastrous mistake’ that led to Ukrainian jet downing
  https://www.rt.com/news/477996-rouhani-identify-prosecute-plane/
  Nelze sice pochybovat, že US útok a zavraždění gen. Sulejmáího situaci vyeskalovaly, a protivzdušná obrana Teheránu udělala chybu.
  Nejspíše šlo o selhání automatizované části PVO krátkého dosahu.
  Ta je v dnešní době zařízena zejména na sestřelování střel s plochou dráhou letu, dronů.
  Tyto létají pokud možno velmi nízko nad terénem, případně využívají ke krytí útoků svahy okolních hor. Od jejich zaměření po sestřel má obrana velmi málo času, proto její část dnes bývá u důležitých objektů automatizována – člověk by to nestihl.
  Íránského generála zabili u Baghdádského LETIŠTĚ, takže po všemožných létech výhrůžek nejen USA ale i Izraele (který také útočil plochodrážkami na např. LETIŠTĚ v Damašku), takže útok na někoho u Teheránu nemohli v Íránu vylučovat.
  Ukazuje se k čemu vede vzájemné vyhrožování a raketové přepady… Jako vždy při chybách a omylech trpí zejména civilisté…
  Íránskou PVO to neomlouvá – ale poskytuje možné vysvětlení pozadí událostí. Podobné neštěstí se v de facto válečné zóně (a útok USA byl v podstatě válečným aktem, v blízkém okolí přitom válčí už roky- v Íráku, Afghánistánu, skrze Saudy i v Jemenu, atd.).
  Navíc se USA opakovaně vyjádřily že v podstatě zabijí koho budou chtít kdekoliv na světě- a na rozdíl od ostatních to ne poprvé i realizovaly. Těžko říci, co by bylo horší- zda dopad dalších možných a očekávaných např. tomahawků na letiště v Teheránu, nebo tragédie k níž došlo.
  Každopádně opět doklad, kam může vést „selhání nervů, součástky či organizace.

 • orinoko • 11. ledna 2020

  Co rici? Stalo se, stalo. Írán jistě celkem bez problémů vyplatí odskodne. Ovšem celá situace SMRDI! To letadlo nikdy nemělo za probíhajících události vzletnout už z toho duvodu, že émerický kanalni sajrat prohlasil, že na Střední východ přesune 6 svých bombardérů typu Stratolejno.
  A protože mi celá záležitost pořád nechce opustit hlavu, tak jsem vyhledal na webu obdobné incidenty z minula. A je jich pozehnane.
  V jiste době u ruskeho Sachalinu údajně dokonce proběhlo několik incidentu s dopravními letadly Jizni Koreje a emerickymi špionážnimi prasaty. Letadla padala , ale držela se huba. Nebyl internet , zato probíhala horká fáze studené valky.
  Ale pojďme dale: Jaksi celosvětově se zamlcuje, co se vlastně několikrát stalo na emi amy letadlovych dzunkach.
  Jedna stíhačka na startovací palubě nějak nastartovala řetězec události hodných světového hlinaka.
  Jedna z podvesenych střel měla pocit, že už to zacalo, a tak odstartovala. Na palubě lehce zlikvidovala 22 celých letadel, připravených na akci. Poté hned vzápětí všechno začalo bouchat, a hlavně horet. A Rusa nevidět na 1000 mil v okruhu. Počet mdrVYCH zabitých emi ami, sám sobě sám , šel do počtu regulérní bitvy.
  Obdobná situace se odehrála i na jiné letadlove chloube betonového mysleni. To se však taji, protoze, co by si svět , boha jeho, mohl nepred.vi.DANE myslet?
  Zname osud sovětské ponorky Kursk. Ta byla nakonec vyzvednuta. Ale co ta emericka? Podobný pripad. Mlceni spojuje, hlavně když se přechází do utoku.
  O jednom případu emi ami bombardovací chlouby se vubec mlci. To byl takovy letecky horror , že se jej emi letci odmítali ucastnit. Nějaky tehdejší Kačer /něco jako Kennedy s Moonem/ zadal ukol, a ten nenašel svého naplneni. MdrVYCH nebylo malo, ale těch cmrdliku…. co to jen stalo.

 • Bety • 14. ledna 2020

  Jen úvaha: Proč by sestřelení letadla nemohl být vzkaz -Uklidněte se, nebo vám
  začnou padat dopravní letadla přímo nad Teheránem a jestli nechcete být považováni za blbce, nebo hůř neschopné obrany, vezměte to hezky na sebe.
  Vyhrožovat nebo činit nátlak tímto způsobem není z jisté strany přece vůbec nic nového, lze to uskutečnit jak vlastními silami, tak prostřednictvím páté kolony.

 • Patrik • 14. ledna 2020

  Pjakin to právě vysvětluje – potvrzuje to, co uvedla jako možnost autorka článku, že totiž Sulejmání začal vadit globalistům a že důvodem bylo, že se nechtěl angažovat politicky a chtěl být „jen“ revolucionářem, tak z něj byl vytvořen nový Che Guevara šíitské revoluce. Potvrzuje, že íránský útok byl domluvený s Trumpem stejně, jako zabití Sulejmáního, pád letadla ale že byl naplánovaným teroristickým útokem. A že Írán moc chtěl letecké specialisty z různých zemí, aby to potvrdili, ale na jeho výzvy nikdo nereagoval, tak mu nezbylo, než se přiznat, na koho se ale vůbec neobrátil, to bylo Rusko, protože tím by si to u globalistů pokazil. A že letadlo bylo předtím v Londýně, kde prošlo kontrolou („kontrolou“?) a hned na to v Íránu došlo k protestům, u kterých se hned objevil ten Angličan, který byl zatčen a že demonstranti trhají obrázky Sulejmáního a že teď budou v Íránu probíhat čistky.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=4658&v=hYbnct6mj7c&feature=emb_logo

 • Martin (už bez taky m) • 14. ledna 2020

  Bety: tady to vysvětlují, v podstatě reakce na přetížení vyvolané agresí USA. Především v USA by si měli -i vojáci- uvědomit co jejich aktivity mohou vyvolat.
  Generál vysvetlil, ako Irán zostrelil dopravné lietadlo, v ktorom zahynulo 176 ľudí
  https://www.hlavnespravy.sk/general-vysvetlil-iran-zostrelil-dopravne-lietadlo-ktorom-zahynulo-176-ludi/2014050#
  PVO státu na který se chystá či provádí útok je systematicky a dlouhodobě rušena. Patří to k prvním krokům když dnes se již PVO většinou neničí (fyzicky). Zničí se buď její elektronika nebo spojení.
  Výpadek spojení, vznik zmatků stojí cenné vteřiny, mj. je také vše šifrováno.
  Írán tak vyplatí odškodné za hazardní, sprosté, surové agresivní chování USA. Životy to bohužel nevrátí. Popisují to mj. jako v podstatě válečnou situaci- ale nebyl oficiálně vyhlášen válečný stav“- takže lety civilní nebyly zrušeny…
  Jako „virtuální realita“ všechny ty videa, simulace zbraní vypadají efektně, dtto hry na PC – ale realita je O ZODPOVĚDNOSTI ZA STOVKY, TISÍCE ŽIVOTŮ…
  Idiotské chování USA je to co v podstatě zabilo ty nešťastné lidi.
  Zní to hrozně – ale snad nezemřeli úplně zbytečně: raketová odpověď Íránu byla zaměřena na poslání vzkazu: dokážeme zničit cokoliv budeme chtít a vy se proti tomu bránit nedokážete. To by mělo zkomplikovat jakékoliv raketové útoky v oblasti- vč. Izraelských…
  RF pracuje na vytvoření určitého „silového pole“ kolem důležitých objektů aby každá střela či projektil který vletí do „bezpečnostní zóny“ měl ovládnutelnou (dron), zarušitelnou (střela s plochou či kvazibalistickou dráhou letu) elektroniku. S odkloněním dělostřeleckých a minometných granátů to bude obtížnější, nicméně i to se postupně řeší.
  Systémy „poslední instance“ (poslední „vrstva“) blízké obrany jsou víc a víc -nutně – automatizované.

 • Patrik • 14. ledna 2020

  PS – Pjakin hned v úvodu zdůrazňuje, že v reakci na dění Putin navštívil Damašek. Mě k tomu tehdy mailem přišel tento odkaz
  https://rg.ru/2020/01/07/putin-posetil-cerkov-i-mechet-v-damaske.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews
  Dodatečně za ten odkaz děkuji a šířím jej, neboť nejen po potvrzení Pjakinem jej považuji za velmi důležitý.