Výzva pro Ukrajince a Čechy znalé ukrajinštiny nebo ruštiny

Dmitro Vasilec žádá o pomoc při monitoringu ukrajinských prezidentských a parlamentních voleb své krajany i české občany. První mohou zabránit zfalšování voleb jako členové volebních komisí ve volebních okrscích mimo Ukrajinu, ti druzí mohou působit jako nezávislí pozorovatelé.

Více ZDE

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
6. 3. 2019 16:22

Zfalšování voleb, které volbami nejsou? Kde jsou třeba komunisté? Hrát s nimi tu jejich komedii na volby?

Stan
Admin
Reply to  Irena
8. 3. 2019 21:55

Komunisté v 80. letech minulého století odešli na smetiště dějin. Jeden z důvodů, proč ztratili důvěru lidu, byl ten, že tam, kde vládli, nebyly žádné skutečné volby, ale komedie, která si na ně hrála.

racek
racek
6. 3. 2019 23:08

No, myslím že osoby od komoušů či okamurovců které by mohli připadat v úvahu, mají vstup na ukrajinské území přísně zapovězeno. A dnes tam jde opravdu o život, že.

Stan
Admin
Reply to  racek
8. 3. 2019 22:14

Ta výzva se nevztahuje na ukrajinské území, ale na volby na ukrajinských ambasádách. Průser samozřejmě je, že Ukrajina zákonem zakázala zřizovat volební místnosti v Rusku, kde jsou více než 3 miliony ukrajinských „gastarbajtrů“, tedy odhadem 12 až 15 % voličů. A když si zaspekulujeme, že většina z nich je proruských a že do převratu byl poměr mezi „proevropskými“ a „proruskými“ zhruba 50 na 50, k tomu si přičtěme odštěpení Krymu (2 mil. obyv.) a Donbasu (3,5 mil. obyv.), odhadem dalších 12 až 15 % voličů, což byla voličská jádra těch „proruských“, tak je jasné, proč ukrajinští nacionalisti těží ze „separatismu“… Číst vice »

Bety
Bety
7. 3. 2019 8:54

V roce 1932 bylo v Německu 1 milion 200 tisíc členů NSDAP, což činilo 1,8 % populace. V roce 1933 ve volbách, které stejně jako teď na Ukrajině vlastně byly volbami bez jakékoli alternativy, neplatné a tedy odmítavé lístky hodilo do uren 3.352.289 lidí, což činilo 7.8 %voličů. Zbytek voličů, přes 39 milionů, to naházel NSDAP, čímž ten fašismus posvětil. Ještě v témže roce se přikročilo ke zřizování koncentráků a počet členů NSDAP se ztrojnásobil, šance na změnu systému pak už byly nulové. Pokud Ukrajinci nechtějí dopadnout stejně, měli by se vážně na ty volby vykašlat – počítám, že počet… Číst vice »

Stan
Admin
9. 3. 2019 0:00

Stan napsal

Komunisté v 80. letech minulého století odešli na smetiště dějin. Jeden z důvodů, proč ztratili důvěru lidu, byl ten, že tam, kde vládli, nebyly žádné skutečné volby, ale komedie, která si na ně hrála.

Dalšími závažnými důvody byly cenzura a označování kritiků za „agenty Západu“.

Irena
9. 3. 2019 8:10

K smíchu. Ty komunistické volby byly demokratičtější než ty dnešní. Každý měl možnost vstoupit do komunistické strany (stejně jako dnes do kterékoliv jiné) a podle svých možností a schopností tam dělat „kariéru“. Navíc pokud šel z pracovního kolektivu měl oporu svých lidí a na schůzích mohl mluvit otevřeně. I pokud by jeho kritika nepadala na úrodnou půdu, ale on měl pravdu a za ním stáli lidi, nemohli by ty nad ním dlouho v té věci odolávat. (Ovšem našlo by se i dost lidí, co s horkou hlavou chtěli prosazovat pitomosti a ti potom odcházeli zklamaní jak nebyli vyslyšeni.) Jinou věcí… Číst vice »

Stan
Admin
9. 3. 2019 13:23

Irena napsal
K smíchu. Ty komunistické volby byly demokratičtější než ty dnešní.

Volby z jedné kandidátky s těžkými potížemi pro to jedno promile, které si trouflo k nim nejít nebo jít při nich za plentu, nejsou žádné volby, ale stranou a vládou organizovaná manifestace moci. A to, že stranický průkaz sloužil převážně jako výtah k funkcím a materiálním výhodám různým kariéristům, byl jeden z dalších důvodů pádu komunismu.

PPK
PPK
9. 3. 2019 16:43

Stan napsal Komunisté v 80. letech minulého století odešli na smetiště dějin. Jeden z důvodů, proč ztratili důvěru lidu, byl ten, že tam, kde vládli, nebyly žádné skutečné volby, ale komedie, která si na ně hrála. Zajímavá diskuse, provokující přiložit polínko vzpomínek pamětníka. Toho, jenž od státu komunistů nikdy nic nedostal zadarmo, krom dvou věcí: 200 let starého bytu 1+1 4.kategorie, když zakládal rodinu, protože jeho profesi stát potřeboval a pak ještě – existenčních a studijních obtíží po r.68. Ale jinak ano, dnes je poctivé přiznat, že tehdejší tzv. „lidová demokracie“ vlády KSČ a tudíž i volby – byly záležitostí… Číst vice »

Irena
9. 3. 2019 16:53

Stan napsal Volby z jedné kandidátky s těžkými potížemi pro to jedno promile, které si trouflo k nim nejít nebo jít při nich za plentu, nejsou žádné volby, ale stranou a vládou organizovaná manifestace moci. A to, že stranický průkaz sloužil převážně jako výtah k funkcím a materiálním výhodám různým kariéristům, byl jeden z dalších důvodů pádu komunismu. Opět směšné, když je tu vláda jedné strany, je logické, že vládne ona, a kdo měl zájem do ní mohl vstoupit a bylo daleko víc mechanismů, jak se v ní uplatnit. Kdyby se lidi neřídili trapnými klišé, jaká jsi právě vyslovil, ze… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
9. 3. 2019 17:57

Je to roztomilé, když se dva hádají a mají oba pravdu. Mně to tehdy – dnes připadá víceméně stejné, jen komunisti to aspoň přiznali.

zajoch
9. 3. 2019 18:42

Dovolím si také se připojit. Neřádu bylo za totáče dost, to se zapřít nedá. Již zmiňované volby, možná si někdo ještě pamatuje i na volby manifestační, prověrky loajality po roce 1968 a s jejich pomocí vyřizování si osobních účtů, nucení k účasti na všelijakých formálních akcích (1. máje, oslavy 7. listopadu a podobně), povinná účast a povinné „kritiky“ vyslovované vedoucími pracovníky na veřejných schůzích KSČ, a jiné, na které si už ani nevzpomenu. Za zmínku stojí i povinné brigády socialistické práce, které byly také čistě formální, povinné formální závazky ke všelijakým výročím, z nichž bylo možno si docela dobře dělat… Číst vice »

Stan
Admin
9. 3. 2019 21:51

Když chceme porovnávat tehdejší a dnešní režim, nesmíme se vyhýbat ani tehdejším, ani dnešním nedostatkům a zlořádům. A znova říkám, kdyby byl tehdejší systém v pořádku, tak by přežil dodnes. On však byl přes všechny své kladné stránky poražen a ztratil důvěru většiny lidí. Na konci už nebylo téměř nikoho, kdo by ho bránil. Kdyby tomu tak nebylo, komunisté by tak snadno neztratili moc, a pokud ano, zvítězili by v prvních svobodných volbách a my jsme dnes mohli pod vedením KSČ a Národní fronty plnit úkoly 14. pětiletky a na 1. máje pochodovat pod tribunou, z níž by nám společně… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 3. 2019 22:31

Ve 2 pol. či na konci osmdesátých již „strana a vláda“ rozhodně většinovou důvěru – natož podporu lidí neměla.To ovšem neznamenalo, že ji jako celek všichni i s tehdejším systémem nenáviděli. Na druhou stranu zde bylo nemálo různě tehdejším, v poválečných letech (desetiletí) tehdejším režimem skutečně postižených, „rozkulačených“, později „neprošlých prověrkovou komisí“, s ničeným osobním životem atp. Na vině ale byly mnohem spíše ony Klausovy „nomenklaturní kádry“ naprosto neschopných kariéristů co ničily lidem život. Tedy ne skutečně zasloužilí či v ideu pracující ještě skuteční starší komunisté – ale ona „mladá garda“ pokrytců nepokrytě si za tuzexové „bony“ již tehdy opatřující… Číst vice »

Bety
Bety
10. 3. 2019 8:29

Stane, vy říkáte „kdyby byl tehdejší systém v pořádku, tak by přežil“. Vlastně mu tím dáváte za vinu, že ho velmi starý a všech podpásovek a fines dokonale znalý systém porazil s využitím všech jeho slabostí. Slabosti měl jako každý lidský výtvor a vždy je snazší něco zbořit, než vystavět. Lidé se dokáží semknout když je třeba přežít. Jenže jakmile žijí v klidu je snadné je postupně utáhnout na závist, chamtivost, nespokojenost a lenost- je přece lehčí nechat toho kariérou posedlého blba aby postoupil o stupínek výš a neotravoval vám život. Nějak nám ušlo, že tímto systémem bude po čase… Číst vice »