Diskuze k článku


 • zajoch • 19. ledna 2015

  Zatím žádný komentář a přitom bychom měli volat oslavné hosana, že venkovští a moravští voliči znemožnili svými hlasy, (kterých byla možná větší síla, než jak se udávalo, když se zvolení nedalo zfalšovat) prezidentování „knížete se švýcarským pasem“. Tehdy to vypadalo, že dáváme hlasy méně špatné volbě, ale dnes se ukazuje, že to v našich podmínkách byla volba dobrá.
  K novinářům: Zeman se podle mne spletl. Řekla bych, že český novinář patří spíš mezi nejnemorálnější tvory, mezi podlézavé ubožáčky.

 • bbb • 19. ledna 2015

  KOMENTÁŘ: Zdraví a nemocní – Václav Klaus ml.
  Uplynulému týdnu dominovala „debata“ o zdravých a nemocných dětech ve školách. Představte si, že máte doma šikovného malého prvňáčka, který se hrozně těší …
  http://www.novinky.cz/komentare/359121-komentar-zdravi-a-nemocni-vaclav-klaus-ml.html

 • humbru • 19. ledna 2015

  Tím, že MZ označuje novináře za hloupé nabádá vlastně veřejnost k ostražitosti. My co jsme dříve museli číst mezi řádky to umíme perfektně i dnes. Mám ale velkou obavu o mladé, odkojené dnešními oblbovadly a zaprodaným školstvím.

 • bbb • 19. ledna 2015

  Příběhy takové i opačné, konkrétní. Opačně od V. Klause ml.:
  „Zná pan prezident nějaké ty Tomáše, Marky nebo Aničky anebo se v politice setkává jen s „normálníma lidma“?“
  http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/jana-baudysova-ne-vsechny-deti-s-handicapem-musi-sedet-v-koute

 • ex-nemo • 19. ledna 2015

  Pravdoláskaři,t. j. zemanožrouti jsou samozřejmě všichni Charlie
  Oni tu stokrát prohlásili , že lze zesměšňovat, tupit a urážet lidi jiného přesvědčení a úrovně, způsobu života a uvažování, že je to svoboda projevu, nejen přípustná, nýbrž dokonce žádoucí a nutná
  A teď mezi ně, mezi lidi takto přesvědčené a vychované, pustit handicapované dítě? ! Co asi zažije, jak se k němu budou chovat. Jako Charlie k muslimům ?
  Tihle nepromeškají příležitost, jak okopnout paty Zemanovi (po kotníky mu nesahají) i když tím předvedou svou nelogičnost a hloupost. Hlavně když si s tím šplhnou u mocných, že ano !
  Pravdoláskaři právě tady a teď, v této otázce demonstrují svou zásadní a kořenou nemravnost a sviňáctví.

 • Sio • 19. ledna 2015

  Je to jako podpis. Všichni, kdo kritizují a dezinterpretují výrok, který Zeman pronesl, jsou jednoduše s.v.i.n.ě. Moc dobře vědí, co dělají a jak to Zeman myslel. Těch pár procent, co to snad nepochopili jsou jednoduše tupci. Takže – víme aspoň, kdo je kdo.

 • Martin (už bez taky m) • 19. ledna 2015

  Za více než dvacetiletého aktivního občanského života jsem měl s novináři často co dělat stejně, jako s redaktory rozhlasu či tv.
  Musím smutně konstatovat, že skutečných novinářů, redaktorů či objektivních zpravodajců je velmi málo.
  Naprostý a nezměrně hluboký úpadek (zejména charakterový, vědomostní a profesionální) této profese v posledním cca desetiletí je SPOLUZODPOVĚDNÝ ZA DNEŠNÍ STAV SPOLEČNOSTI, STÁTU I ZEMĚ minimálně stejně, jako mnozí „polib-tici“. Osobnosti bezmála vymizely, nesmí mít vlastní hlavu, profesionalitu a čest nahradila ochota podlézat mocným, reklamě a plnit nařízené příkazy a vydávat je za „objektivní zpravodajství“.
  Dnešní merdia hlavního proudu jsou již jen nástroji ohlupující reklamy (neplacené a prováděné jako „regionální zpravodajství“, „podporu rozvoje regionu“), jako čistě propagandistické nástroje k vymývání mozků, formování „toho správného“ „veřejného mínění“ na objednávku oligarchů…
  Nebýt internetu, je dnes již veškeré obyvatelstvo „vymyté“ a „sešikované tím správným směrem“… Kdo kdys uměl „číst mezi řádky“ dnes může doslova říkat, kdo co a jak si objednal – a proto že zní ona „zpráva“ tak a tak.
  Informace jsou moc a tak je postupně nahradily cílené dezinformace. Zejména v čase předvolebním, či při „agitaci“ za tu správně směřovanou „nápravu křivd“…
  Nad některými tupými „novináři“ minulého „režimu“ (od slova jakýs takýs pořádek a ne cílený chaos za účelem občany okrádat) zůstával „rozum stát“, ovšem mnozí dnešní „takynovináři“ je překonali o několik řádů. A z „uplacené blbosti“ se stal masově VYŽADOVANÝ jev („nástroj“). Navrhuji takové nazývat NÁSTROJE a ne novináři. A často jde o „nástroje na krátké či jen jedno použití“, kde bezmezná ochota nikoliv SLOUŽIT LIDU ale PODLÉZAT MOCNÝM zcela nahradila osobitost, nápaditost a čest.

 • mirror • 19. ledna 2015

  Dovoluji si požádat obecenstvo, aby nějakým projevem dokladovali, že Zeman usiluje o sociální spravedlnost. V době, kdy jsem četl jejich volební programy tak se sousloví „sociální spravedlnost“ vyhýbali jako čert kříži. Mohu se samozřejmě mýlit, ale přál bych si to vidět černé na bílém nebo slyšet na vlastní uši. Myslím si, že v tom je podstata skrytého nedorozumění mezi Zemanem a jeho posluchači. Na setkání s ním chodí v regionech lidí, kteří na sociální spravedlnost určitě myslí, protože neskandují, že si přejí nižší daně a slabší ochranu v zaměstnání. Jeho sociální spravedlnost vůbec nezajímá, proto se věnuje tématům, která se stejně zaměřené konkurenci nelíbí.

  Mělo by se mu to vzkázat, aby potřební věděli, na čem jsou, a váhající ho účinně ochraňovali.

 • hudryper • 19. ledna 2015

  Mirrore,už jenom tím,že je právě on prezidentem a ne fajfka,nedošlo v posledním roce k dalším sociálním propadům. Když položíš otázku téměř kterémukoliv politikovi,dostaneš odpověď,že on je pro sociální spravedlnost. Není důležité,co politikové slibují před volbama,důležité je co dělají po úspěšné volbě a v tom Zeman nezklamal. Tím,že vyhnal darebáky z TOP i ODS od korýtek a převezl loutkovodiče českých orgánů (včetně činných v trestním řízení) udělal ve prospěch nejen sociální spravedlnosti víc,než celé stádo
  sociálních žvanilů všech denominací.

 • mirror • 19. ledna 2015

  hudrypere, fajfku bych ani ve snu nevolil. Ve věci hesla „sociální spravedlnost“ jsem měl kdysi zábavnou emailovou přestřelku s někým z volebního štábu socanů. Chtěl jsem, aby otevřeně napsali, že jsou pro sociální spravedlnost. Nepodařilo se mi to. Socanského propagandistu by se v této věci nepodařilo zavázat, ani kdyby ho na skřipec natahovali. Vždyť musíte vědět, že diskuze kolem inkluze ve školství odvádí pozornost od toho mnohem podstatnějšího, že tady máme třetinové mzdy oproti Západu. Proč Zeman neřekne, že za stejnou práci je třeba stejná mzda. Každý útok proti němu by národ provokoval až možná k masovým demonstracím.

 • hudryper • 19. ledna 2015

  Nevěř na schopnost národa,zejména však zdejšího,projevovat nějakou vděčnost. Kdykoliv máš chuť něco podobného navrhnout, vždycky se nejprve zeptej sebe,jestli bys šel demonstrovat svou podporu veřejně a navíc v místech,kde bydlíš,učíš a tomu podobně.
  Nadprůměrný standart,kterého jsi dosáhl za posledních 45 let normalizace poctivou prací a vycvičeným intelektem Tě izoluje od skutečně chudých lidí a obávám se,že si s problémy nezaměstnanosti,nízkých mezd a penzí jen tak virtuálně pohráváš. Alespoň
  mi to tak příjde. Kauzu inkluze nevyvolal Zeman,vyvolali ho štěkací psi českých sdělovadel. Kdyby prohlásil,že je třeba integrovat postižené děti do normálních škol, vyběhli by na něj se zcela opačných pozic. O tom,že tyhle pseudokauzy odvádějí pozornost není žádná pochybnost,ale všechny ty Zemanovy jsou vyvolávány prioritně „potřebou ho odstranit z úřadu“ a odvod pozornosti až pak.

 • mirror • 20. ledna 2015

  Hudrypere, nejsem izolován od lidí. Bydlím 10 minut chůze od domu, kde jsem se narodil. Své sousedy znám od základní školy. Netrvrdím, že jsem na tom sociálně špatně a že musíme obracet každou korunu. Mám spořivou ženu a našim třem dětem jsme dali vzdělání jaké si vybrali. Můj majetek se v zásadě po převratu nezměnil. Navíc máme jen myčku nádobí, která teď nefunguje. Do žádné vyšší společnosti s ženou nechodíme. Moje postavení nevzniklo volbou. To, že tady propaguji sociální spravedlnost vyplývá z toho, jak mne bezpartijní a vlažně věřící rodiče vyhovali. Můj první šéf mne naučil, že když někdo dostává peníze, tak za ně musí odvést pořádnou práci. Teď si všimněme politiků, kteří za svoje postavení vděčí voličům. Mně nevadí, že mne zklamou, já to přežiju, ale neměli by klamat ty, co žiji na hraně s rozpočtem. Hudrypere, pokud vás pozoruji, tak vám jde o totéž, co mně. Proč bychom neměli politikům dokola připomínat, komu za svou životní úroveň vděčí? Zemana nevyjímaje!

 • zajoch • 20. ledna 2015

  Mirrore, vy už jste zde o svém životě toho napsal tolik, že všichni dost dobře známe váš životopis. Jenže je potřeba vidět i průběh života jiných a z toho zobecňovat. Hudryper zcela podle obecné zkušenosti napsal, že sliby nemají valnou cenu, že se neplní a většinou se ani jejich nesplnění nijak nevysvětluje. Zeman, protože je právě objektem nějaké štvanice, která myslím nemá velkou podporu lidí, se musí soustředit na důležitější věci než je vyhlašování jakýchsi proklamací, třeba té o sociální spravedlnosti, ale musí konat. Jemu asi není potřeba nic připomínat, třeba to, komu vděčí za své zvolení. To si jistě uvědomuje a dokazuje to tím, že se k lidem často obrací. Co jiného jsou jeho návštěvy krajů? Co jiného byl jeho kdysi předvolební Zemák? Zatěžovat jej zbytečnostmi v době kdy jiní se jej snaží vytěsnit, není v pořádku a těm zblblíkům, kterým platí americká ambasáda, to pouze přihrává na smeč. Snad bychom si mohli uvědomit realitu a když nejsme jako národ schopni sami se veřejně postavit za svůj prospěch, tak alespoň nezatěžovat toho, který to dělá za nás. A Zeman to zatím dělá. Snad si uvědomujete, že jej muselo stát odvahu vyslovit se proti sankcím na Rusko a odsoudit lumpárnu EU na Ukrajině. Já vím, vyslovil se i maďarský Orbán, ale ten má za sebou zřetelnou podporu Maďarů, kdežto naši pohodlní břichopáskové – no darmo mluvit. Masové demonstrace, o kterých se zmiňujete, to je v našich podmínkách a v této době holá utopie. Sám jste přece zažil demonstraci v Ostravě, třistatisícové město a bylo tam přibl. 300 lidí. A to jsme ji ještě podpořili my dva, kteří jsme tam museli vážit cestu ze vzdálených míst. :-)

 • mirror • 20. ledna 2015

  zajoch napsal
  my dva, kteří jsme tam museli vážit cestu ze vzdálených míst.

  Já jsem jen chodil dokola kolem toho hloučku a hledal jsem vás.

 • mirror • 20. ledna 2015

  Ještě na vysvětlenou k chudobě lidí v našem. Ostrava má čtvrtě sídlišť a kolem vesnice a městečka s množstvím rodinných domů. Většinou je vše postaveno za bolševika, domky z částí si lidé postavili za první republiky. Dost se v Ostravě vydělávalo a protože u nás žijí lidé přičinliví, chtěli bydlet ve svém. Ti, co nemusejí platit za bydlení a ještě mají práci, si žijí celkem spokojeně. Obyvatelé paneláků jsou na tom hůře. Jsou to většinou přistěhovalci a nemají rezervy. Když ztratí práci, je to pro ně katastrofa. Bydlím v malém městečku. Většina jeho obyvatel také bydlí ve svém. Nájemní bydlení je dost levné, z drahého bytu lze někam snadno utéci. Podle mne nelze srovnat pokrok v životní úrovni v 70. a 80. létech se změnou za posledních dvacet let. Před převratem byly nivelizované platy, přesto mi zbylo na auto Škoda 120L a opravil jsem barák. Po roce 1989 bych opravy nezvládl. Zbylo jenom na nové auto. Drtivá většina lidí od nás necestuje a ani neví, kam svým bohatstvím nebo lépe řečeno chudobou patří.

 • mirror • 20. ledna 2015

  zajoch napsal
  sociální spravedlnosti

  Není to žádná blbost. Já podle toho volím. Mezi lidmi by neměly být uvnitř jednoho státu velké rozdíly a ani by neměly být rozdíly mezi státy. Veřejně se ví, že jsme kolonie a že cizí firmy u nás vydělávají více než doma a přitom nenesou žádné náklady na zajištění provozu státu. Vyřvat tuto smutnou pravdu musí ti nejvyšší reprezentanti státu. V této věci musejí být lidé neoblomní a nesmí si nechat věšet bulíky na nos. Všechny detaily, o kterých se lidé hádají, jako je třeba inkluze, jsou malichernosti ve srovnání s neslýchaným vykořisťováním.

 • peter. • 20. ledna 2015

  Bohužiaľ.Najväčšieho zločinu na ľuďoch sa dopúšťajú socialistické strany.Strany ktoré som v uplynulých dvadsiatich rokoch naivne volil v domnení,že ich výsostne najdôležitejšou úlohou je ochrana práv pracujúcich a zabezpečenie lepšieho života pre všetkých občanov a nie len pre tých vyvolených.Sklamal som sa.Hodnotové priority u socialistov sa zmenili a to,čo teraz presadzujú je nielenže odporné ale pre ľudstvo ničivé a likvidačné.
  http://nassmer.blogspot.sk/2015/01/hodnota-ditete-mladeze-v-liberalnim.html

 • zajoch • 20. ledna 2015

  mirror napsal
  Já jsem jen chodil dokola kolem toho hloučku a hledal jsem vás.

  Vypadá to, že si myslíte, že jsem tam nebyla. Byla. Dokazuje to toto video:
  http://www.youtube.com/watch?v=kdlWT-ll0nw&feature=related
  Podívejte se mezi 2.46 až 2.56. Znáte mě, tak mě tam uvidíte.
  Existovalo ještě další video, na kterém byl záběr o dost delší, ale ten už z YT zmizel.

 • Sio • 20. ledna 2015

  No, mirrore, problém je, že vy jste pět kroků vpřed a tím se ocitáte deset kroků vzad. Předtím, než se pustíme do chyb Zemana, je tu ještě pět kroků, které obnášejí kritiku mnohem mnohem horších skutečností a lidí a odstranění mnohem většího zla, než jsou chyby nebo nedostatky Zemana, které vám zřejmě zabírají veškerý volný čas. Dokud ale nebude postupně uskutečněno těch pět kroků, které jste jaksi přeskočil, je Zeman pokrokem. A protože se ztrácíte v boji proti stéblům, zatímco břevna přehlížíte, jste bohužel deset kroků vzad. Věřím ve vaši upřímnou snahu, proto mě to upřímně mrzí. Ale víte, co se říka na Ostravsku. Snaha není koksovatelná. Počítá se uhlí. Pakliže je nemáte, můžete se snažit doalelujá, ale koks nebude.

 • mirror • 20. ledna 2015

  zajoch napsal
  Vypadá to, že si myslíte, že jsem tam nebyla.

  Paní zajoch, já vám věřím. Já jsem si tam odskočil ze šoping parku, kde jsem nechal ženu a dceru. Chodil jsem kolem hloučku ze strany kamer blízko východu k Lasu. Byl tam petiční stánek. Hledal jsem někoho známého, ale nikoho jsem neviděl. Mezi lidi jsem nešel, aby si o mně nemysleli, že jsem fízl. Ještě si vzpomínám, že na Poštovní blízko náměstí Lidových milicí stály policejní auta. Nemám na vás mobil, tak jsem nemohl zavolat. Mluvil jsem jen telefonicky s našim společným známým, aby se zeptal, kolik lidí přišlo na ProAlt v Praze. Některé projevy byly zmatené.

 • mirror • 20. ledna 2015

  zajoch, Sio:
  Dříve jsme se s lidmi ze Západu nepotkávali. Když se pracovalo na nějakém společném projektu (i takové ve Vítkovicích byly), tak se při koordinaci vyměňovaly výkresy a další dokumentace. Teď při přeshraniční spolupráci firem nebo dvou pracovišť jedné firmy se spolupracující kolegové ze dvou států sejdou večer v hospodě, něco vypijí a vzájemně se informují, kolik berou. Méně než 100 km, stejná práce a výplata 3x menší. Bohužel Češi vypadají jako blbci, kteří si vyšší platy vymoci nedokážou. Já v takových případech dostávám vztek na všechny vládnoucí politiky, kteří nás takto obětovali a za nás tento problém na mezinárodním fóru neotevřeli. V této záležitosti Zeman nehnul prstem. Proč by si měl zasloužit ochranu a uznání? Jen si nechte štípat dříví na zádech!

 • Sio • 20. ledna 2015

  @Mirror: Vztek mít můžete, je to pochopitelné. Jenže jaksi nepřemýšlíte o tom, nakolik je vyrovnání platů s Německem reálné a jaké by to mělo pro naši ekonomiku důsledky. Myslíte, že to víte? Protože je dost možné, že žádné apely a stávky nám v tom nepomohou. Němci jsou technologická velmoc, na kterou zatím nemáme. Není to žádná ostuda, jsou v Evropě nejlepší.

 • Sio • 20. ledna 2015

  @Mirror: Ještě dodám. Pokud něco řešíte ve svém oboru, pouštíte se do předem ztracených megalomanských gest, aby všichni viděli, jaký jste frajer, nebo vyhodnotíte situaci a vyberete reálné řešení? Pokud to druhé, proč vyčítáte Zemanovi, že dělá to, co je možné, a ne planá gesta. To by si jako měl jít stěžovat na nejbližší lampárnu v Německu, aby nám tu zvýšili platy? Nebo poprosit Sobotku a Babiše, aby to zařídili? Směšná představa.

 • peter. • 20. ledna 2015

  Pokiaľ u nás nebude existovať silný,skutočne český resp.slovenský priemysel,tak sa platovo na Nemcov nedotiahneme nikdy,lebo to čo nás živí bolo u nás postavené len kvôli lacnej pracovnej sile a investičným stimulom ktoré naše vlády poskytli zahraničným investorom.Nevidím dôvod,prečo by Nemci mali stavať svoje fabriky(montovne)u nás,ak by z toho nemali mať ekonomické výhody.

 • mirror • 20. ledna 2015

  Sio napsal
  Pokud něco řešíte ve svém oboru, pouštíte se do předem ztracených megalomanských gest, aby všichni viděli, jaký jste frajer, nebo vyhodnotíte situaci a vyberete reálné řešení?

  To je tak prázdná fráze, že ani nevím, co jste chtěl říci. Napište jasně, že si naši pozici koloniální země zasloužíme, protože vy se cítíte tak neschopný, že vás lépe platit nelze. To si myslíte, že nám ze své dobroty vykořisťovatelé vyrovnají platy? Jediná cesta je mezinárodní kravál v Bruselu. Naši volení představitelé musí v sobě najít odvahu o našem vykořisťování začít mluvit.

 • Neználek • 21. ledna 2015

  Samozřejmě, že si nezasloužíte vůbec nic, mirrore. Když dovedete akorát nadávat jedinému politikovi, který aspoň trochu hájí české zájmy. A přitom jste se nijak nezasloužil o zvolení Miloše Zemana prezidentem, spíše naopak.

  Chováte se jako nepřizpůsobivý spoluobčan, který nadává na sociálku, že mu ještě nekoupila nový mercedes.

 • mirror • 21. ledna 2015

  Neználek napsal
  Samozřejmě, že si nezasloužíte vůbec nic, mirrore.

  Věřím, že vás rozpálím. Vypadáte jako bezhlavě zamilovaný chlap, navíc do chlapa. Kdyby Zeman byl ženská, měl bych pochopení. Zkuste vypsat, jaká Zemanova rozhodnutí vám ovlivnilo úroveň života. Můžete začít zašantročením bank do ciziny. Nešetřete detaily o tom, o kolik se vám díky Zemanovi zvětšil příjem a o kolik se zkvalitnily služby, které si formou daně předplácíte. Máte šanci se obhájit. Musíte pochopit, že zatím vaše argumenty nestojí za zlámanou grešli. Čest vaši práci!

 • Arbed • 21. ledna 2015

  Do jaké kategorie medí by bylo vhodné zařadit databázi perfektně zatříděných podnětů k nápravě stavu – http://www.podnety.cz ?

 • Alena • 21. ledna 2015

  ano, pan Zeman aspoň trochu hájí české zájmy, stejně jako pan Klaus. Oba dva pánové nás zavedli na cestu kolonie. Tato cesta byla z jejich strany vědomá a dobrovolná.

 • mirror • 21. ledna 2015

  Vážení kolegové, naše neštěstí spočívá v tom, že se většina národa zamiluje bezhlavě do politika jako popové hvězdy a bezmezně mu věří. Byl to Havel, Klaus a Zeman jako nejobdivovanější mužové. Teď se začíná pěstovat kult Babiše. Na Sobotku zabere jen absolutní trdlo. Zkuste se zeptat než začnete věřit a zbožňovat, co ten chlap pro mne udělal užitečného? Irena, jejíž práce pro OM si vážím, si myslí, že hájí české národní zájmy. No dobrá, cesta do Číny bude kšeft pro Pentu. Neslyšel jsem, že by nějaká firma zahájila velkododávky do Číny. Ta firma velmi pravděpodobně nebude česká, ale cizí, a proto zisky stejně odplynou pryč. Říká se, že Zeman je proti sankcím proti Rusku. Zase je to takové zastřené bez konkrétních střetů. Ba ne, Zeman na naší straně za každých okolností nestojí. Už jeho uznání Porošenkovi by mělo být důvodem ke zpozornění.

 • mirror • 21. ledna 2015

  Iluze o všemocném Zemanovi rozplynou na konkrétní zkušenosti. Tatrovku v Kopřivnici nechal zprivatizovat Klaus. Americký vlastník se choval v Kopřivnici tak drze, že ignoroval všechny sliby. Socdemácký starosta se vzepřel a redaktorka ČT z Ostravy je při příležitosti shromáždění ke klastrům ptala v interview Zemanova přítele Rusnoka, toho času ministra přes průmysl, co udělá, aby Američany umravnil a stranickému kolegovi starostovi v Kopřivnici pomohl. Rusnok odpověděl až v projevu k celému shromáždění tak, že ho rozčílilo, že si někdo dovolí žádat o pomoc ve věci, která byla užitečná lidem, ale proti ideologii socdem. Bývalý komunista Rusnok měl pěknou trvalou s vlasy obarvenými do fialova, přítomné dámy snad okouzlil. Zeman se angažoval jen tak, že v parlamentu zesměšnil odeesáka Jalůvku původem z Kopřivnice. Tak to bylo jeho angažmá ve věci tisíců pracovních míst v tatrovce. Zemanův přítel Rusnok jako předseda asociace penzijních fondů podporoval tunel s názvem druhý pilíř. Mnozí kritikové tvrdí, že Zeman není ani sociální demokrat.

  Omlouvám se za stručnost. Chtěl jsem jen naznačit, jak vypadal boj za práva pracujících. Ani ten socdemácký starosta nebyl žádný lumen. Když se socdem štěpila, tak jim utekl ke konkurenci.

 • PPK • 21. ledna 2015

  Život v tzv. demokraciích by se lidem změnil k lepšímu jen za podmínky, že by se jich většina naučila rozeznávat pokrytectví těch, kteří jim organizují a řídí život zneužíváním svých veřejných vedoucích pravomocí, nezískaných schopnostmi, ale jen kandidaturou v nějakých volbách. Co vlastně dělají ti společenští „vůdci“, jejich poskokové a propagandisté? Dějiny ukázaly, že skoro vždy jen té mlčící a pracující většině „voličů“ nenápadně a efektivně vykrádají životy, ekonomicky je ničí a ideologicky tříští až ke stavům chudoby, zmatenosti a rezignace.

  Když to „vynásobíme“ daty Gaussovy křivky IQ všech jedinců na Zemi, pak musíme konstatovat, že naděje na pokračování parazitismu „vůdců“ je stále velmi značná. Změnu k lepšímu totiž mlčící a trpící většině může přinést jen nějaký novodobý Jan Hus s Janem Žižkou v jedné osobě. Jen ten dokáže ty ostatní přesvědčit, že žádná politika všech falešných politických „bojovníků za lidská práva“ ještě nikdy ani o píď neposunula k lepšímu jejich práva sociální a neodstranila jejich chudobu.

  Jedině někdo s poctivostí Husa a schopnostmi tvrdé organizační ruky Žižky by mohl dokázat účinné vyhnání ekonomických parazitů a ideologických „rozesíračů“ myšlení poníženého většinového lidstva, často nazývaného luzou. Nu což, jak dějiny ukázaly, takovou zdánlivou utopii se lidem podařilo uskutečnit už vícekrát a je stále naděje, že se to jednoho dne podaří opět. Čím se musí začít? Souběhem demokratického uchopení nové moci a nového sociálního uvědomování a vzdělávání lidí.

  Že právě tohoto činu nikdy nebude schopna nějaká politická strana typu sociální demokracie ani politik typu Zemana, je jasné bez debat. Je to situace, kdy si mnozí myslí, jak je to vlastně dobré, když každé ráno vstanou a neobdrží od někoho rovnou kopanec do břicha.

 • Neználek • 21. ledna 2015

  Na jednu stranu vyčítáte Zemanovi, že není schopen udělat v tomhle státě pořádek, jako kdyby to byl nějaký samovládce a ne politik s velice omezenými pravomocemi. Přitom ale nedovedete správně vést ani svoje rodinné příslušníky. Vždyť jste se sám přiznal , že jste byli na dnech NATO.

  Přestaňte dolézat za nacisty a někdo možná začne brát vaši kritiku prezidenta vážně.

 • PPK • 21. ledna 2015

  Neználek napsal

  Na jednu stranu vyčítáte Zemanovi, že není schopen udělat v tomhle státě pořádek, jako kdyby to byl nějaký samovládce a ne politik s velice omezenými pravomocemi. Přitom ale nedovedete správně vést ani svoje rodinné příslušníky. Vždyť jste se sám přiznal , že jste byli na dnech NATO.

  Přestaňte dolézat za nacisty a někdo možná začne brát vaši kritiku prezidenta vážně.

  Neználku, jestliže jste tento příspěvek zařadil bez oslovení za můj, pak z toho logicky vyplývá, že jste rozhodl mne bezdůvodně urážet. Nezbývá mi, než konstatovat: Nevážený pane, zbytečně a zcela hystericky lžete! Nebyl jsem na dnech NATO a nedolézám za nacisty.

 • Neználek • 21. ledna 2015

  Omlouvám se PPK, to bylo na mirrora, vy jste v tom zcela nevinně. Stačí si přečíst pár příspěvků dozadu a hned je to jasné.

 • Aleš • 21. ledna 2015

  PPK: A jsme zase u Vašich „dopisů adresovaných mně“. Myslíte, že někdo takový je? Napadá mne jedno jméno.

 • mirror • 21. ledna 2015

  Ráno jsem psal trochu překotně. I když jsem Zemana volil, tak si rozhodně nemyslím, že kudy chodí, tudy myslí na naše dobro. Naopak, také v jeho případě by se jeho voliči měli každý den připomínat a nenechat se uchlácholit tím, jak Zemanovi, dobrákovi od kosti, všichni ubližují. Popisoval jsem jenom své pozorování otevřených zdrojů. Netýkalo se to Zemana, byli v tom jen jeho přátelé a spolustraníci. Na OM se kritizuje například naše vodárenství a kanalizace v rukách cizích firem. Kdo ty zákony o privatizaci VaV napsal nebo jejich používání zahájil? Vždyť dobře věděli, jak lidé zacházeli s kuponovými knížkami při kuponové privatizaci. Na nespolupráci levice má také svou vinu.

 • Neználek • 21. ledna 2015

  PPK napsal
  Změnu k lepšímu totiž mlčící a trpící většině může přinést jen nějaký novodobý Jan Hus s Janem Žižkou v jedné osobě.

  Tedy Gandalf. Tak toho se asi nedočkáte.

  Nejlépe tomuto ideálu odpovídá právě Miloš Zeman, který dvacet let čelí zástupům novinářské a jiné verbeže, pez podpory přátel, kteří mu tak ještě nejspíše vrazí dýku do zad. Přesto je jeho politika relativně úspěšná a i když to není mnoho, aspoň se snaží uchránit tuto zemi od toho nejhoršího.

 • Neználek • 22. ledna 2015

  Doma není nikdo prorokem. Národ, který si neváží hrdinů, je bude ve chvílích nejdůležitějších postrádat. Nového Husa nebo Žižku byste chtěli? Ani další Zeman se už neobjeví, abyste si na něm mohli léčit svoje komplexy. Na to se vám nikdo už ani nevysere.