Za útok v Bruselu si můžeme sami

Od rána se na obrazovkách našich televizí doslova míhají desítky postav politiků evropských i našich a všichni se bijí v prsa odhodláním nenechat se útoky v Bruselu zastrašit, bojovat dál – a ještě důsledněji ­ za naše liberální a demokratické postoje, neustupovat throzbám teroristů ani o píď, bojovat, vypátrat viníky, boj bude těžký, oběti budou i nadále, ale ustoupit není kam, buďme tvrdí atd. atd.

Je to chór, který už svou jednohlasností, rozhodností stažených tváří a do totálního maxima zpevněných hlasů, budí podezření, je­li skutečně tou jedinou a správnou odpovědí na to, co se v Bruselu stalo. A že tomu tak nejpravděpodobněji není, si člověk uvědomí až když do toho sboru, opěvujícího jen rozhodnost a tvrdost, zazní náhle hlas, který nám připomene, že vedle vůle vlastníme snad i rozum. Jak to v dnešní dopolední debatě o bruselských událostech dokázal učinit někdejší šéf české vojenské špionáže generál Antor Šandor, když prohlásil, že bychom se vedle rozhodnosti s terorizmem bojovat, měli zamyslet i nad tím, jestli svými činy tento terorizmus sami nevyvoláváme. Protože bezbřehý fanatizmus, s jakým se na nás ze strany Arabů útočí, se nedá vysvětlit jen jejich charakterem či založením, ale musí být nutně i výrazem jejich msty za to, čeho jsme se proti nim, my Evropané, dopustili.

Generál už dál tuhle myšlenku nerozvíjel, ale informovanému posluchači se v hlavě okamžitě rozjel sled událostí z počátku tohoto století. 11. září 2001 letecký nálet skupinky Saudů nad Světové obchodní centrum v New Yorku, jehož budovy po útoku spadly všechny přesně do svého půdorysu, jak se to může povést jedině při řízené demolici. A pak už se americký útok proti zlým Arabům rozjel naplno – a co je důležité – s posvěcením a též dopomocí zemí EU. Nejdříve na Afghánistán, pak na Irák, Libyi a Sýrii. S tím, že konečnou bilancí onoho protiteroristického tažení se stal rozvrácený Střední východ, miliony civilistů, žen i dětí, zabitých či válkou vyhnaných ze svých domovů – a v závěru pak to, co právě dnes prožíváme: novodobé stěhování národů Středního východu a severní Afriky do Evropy.

Takže jsme skutečně jen nevinnou obětí, jak se nám to dnes dopoledne snažili podat pánové Kalousek, Fiala, Sobotka, Zaorálek, Hollande atd., anebo máme i my máslo na hlavě a měli bychom si to chlapsky přiznat, jak to – jako jediný během celého dopoledního vysílání na ČT – učinil generál Šandor?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
asym
asym
22. 3. 2016 18:01

Pokud nebudeme nazývat věci pravými jmény, pokud budeme dál velebit humanitárního bombarďáka či podobná individua ve společnosti, pokud diskuse o vystoupení z NATO bude poukaz na psychiatrii či hájení hranic českoMoravské hroudy „vojáky v záloze“ bude bráno jako dobrý pražskokavárenská vtip, nemůže být vůbec řeč o jakékoliv spoluodpovědnosti za osud evropy a bude jen dalším dělítkem ve společnosti, která je řízena prostřednictvím bohuše, zadolárka či šapira – BOHUŽEL.

GRENZER
22. 3. 2016 18:02

Svoboda v multi-kulturní Evropské unii. LINK http://jpeg.cz/images/2016/03/22/pH01.jpg

asym
asym
22. 3. 2016 18:02

asym napsal

Pokud nebudeme nazývat věci pravými jmény, pokud budeme dál velebit humanitárního bombarďáka či podobná individua ve společnosti, pokud diskuse o vystoupení z NATO bude poukaz na psychiatrii či hájení hranic českoMoravské hroudy „vojáky v záloze“ bude bráno jako dobrý pražskokavárenská vtip, nemůže být vůbec řeč o jakékoliv spoluodpovědnosti za osud evropy a bude jen dalším dělítkem ve společnosti, která je řízena prostřednictvím bohuše, zadolárka či šapira – BOHUŽEL.

…se zámoří.

hudryper
hudryper
22. 3. 2016 18:07

Dnes mi přišla výzva od německé společnosti Compact,abych jim napsal.co by se mělo podle mne změnit v politice Německa a EU. Po dnešním teroristickém dopoledni v Bruselu nepovažuji petice za adekvátní formu obrany Evropy. Okamžitě je třeba vyhnat z funkcí totálně zmanipulované lidi. Především Merkelovou,Junckera,Tuska ,Schulze a všechny nevolené poskoky v Evropské komisi . Soustředit imigranty mezi 16- 36 léty do táborů s vojenským výcvikem a po zaškolení odesílat na syrsko-tureckou frontu k boji proti IS a Al-Nusra, popřípadě proti turecké armádě masakrující Kurdy. Přerušit jakákoliv jednání s Tureckem a zablokovat vojenským námořnictvem Egejské moře, nedovolit odplouvání lodí s imigranty… Číst vice »

peter.
22. 3. 2016 18:18

hudryper napsal
Především Merkelovou,Junckera,Tuska ,Schulze a všechny nevolené poskoky v Evropské komisi .

p.hudryper:
Budem trochu radikálnejší a doporučím zveriť menované osoby do opatery Nadi Savčenkovej.Ona chudera vyfasovala 22 rokov na tvrdo v pracovnom tábore,tak nech si ich vezme so sebou aby sa nenudila.Minimálne Juncker a Schulz by si zaslúžili aby ich Nadenka občas pretiahla železnou tyčkou po guliach.

peter.
22. 3. 2016 20:29

Pan Ki-mun 18.3.2016 -berte si príklad z Merkelovej:
http://www.topky.sk/cl/1000851/1535267/Ploty-nie-su-riesenie–odkazuje-OSN–Nasledujte-priklad-Merkelovej
Dnes pán gen.tajomník „ostro odsúdil“atentáty,ko.ot jeden.

nikdo
nikdo
22. 3. 2016 21:32

hudryper napsal Dnes mi přišla výzva od německé společnosti Compact,abych jim napsal.co by se mělo podle mne změnit v politice Německa a EU. Po dnešním teroristickém dopoledni v Bruselu nepovažuji petice za adekvátní formu obrany Evropy. Okamžitě je třeba vyhnat z funkcí totálně zmanipulované lidi. Především Merkelovou,Junckera,Tuska ,Schulze a všechny nevolené poskoky v Evropské komisi . Soustředit imigranty mezi 16- 36 léty do táborů s vojenským výcvikem a po zaškolení odesílat na syrsko-tureckou frontu k boji proti IS a Al-Nusra, popřípadě proti turecké armádě masakrující Kurdy. Přerušit jakákoliv jednání s Tureckem a zablokovat vojenským námořnictvem Egejské moře, nedovolit odplouvání lodí… Číst vice »

hudryper
hudryper
22. 3. 2016 22:15

nikdo napsal „Okamžitě je třeba vyhnat z funkcí totálně zmanipulované lidi. Především Merkelovou,Junckera,Tuska ,Schulze a všechny nevolené poskoky v Evropské komisi .“ Já je taky nesnáším, ale bacha ať to neskončí jak na Ukrajině. Resp., jaké perspektivy se otevírají jejich vyhnáním. Nebude to ještě horší? Bez obav, už nyní máme v čele Evropy a většiny 28 stejné politické loutky plnící příkazy ze stejného zdroje, jako ti „méně uhlazení“ darebáci v Kyjevě. „Chce se vám potlačovat jejich ozbrojené vzpoury v Evropě? A máme na to zdroje? A jak chcete zařídit, že budou opravdu bojovat proti těm, proti kterým vy chcete? A… Číst vice »

nikdo
nikdo
22. 3. 2016 22:41

hudryper napsal Bez obav, už nyní máme v čele Evropy a většiny 28 stejné politické loutky plnící příkazy ze stejného zdroje, jako ti „méně uhlazení“ darebáci v Kyjevě. „Chce se vám potlačovat jejich ozbrojené vzpoury v Evropě? A máme na to zdroje? A jak chcete zařídit, že budou opravdu bojovat proti těm, proti kterým vy chcete? A že po boji skončeném podle vašich představ složí zbraně?“ Navrhuji naopak co nejrychleji převzít iniciativu ,soustřeďovat mladé migranty do organizovaných jednotek a tak předcházet rozpoutání občanské války, která je pravým cílem imigrační vlny. Vtipnou poznámku o neexistenci českého námořnictva ponechávám bez povšimnutí,nestoji za… Číst vice »

racek
racek
22. 3. 2016 22:56

No jo, to je řečí. Když spadlo to ruský letadlo, tak to stálo tak na max. 3 stránku novin s poznámkami, že si za to Rusáci mohou sami a že to byl vlastně vrak a pod. No a napadlo mě, že se to tý divožence Savčenkové, co za Ajdar naváděla rakety na ty novináře, vůbec nehodí. Takhle už nebude mít její zpěv na Youtubu ten správný účinek ..

hudryper
hudryper
22. 3. 2016 23:11

nikdo napsal Musíme přemýšlet o tom, co udělat můžeme sami a dělat to, a ne fantazírovat o tom, co je mimo naše možnosti a ten, kdo by to případně udělat mohl, má úplně jiné plány a priority a my ho nejsme schopni ovlivnit. S vládou Sobotky není šance na účinnou obranu.Jsou to dávno dopředu vybrané charaktery na špinavou práci s obyvatelstvem,které jim nezabránilo dostat se ke korytům a tam škodit podle pokynů zvenčí. Ty „jiné plány“ jsou zrada všech principů,na nichž donedávna stála EU a protože jde o nejvyšší funkcionáře Evropy,je zapotřebí odebrat jim funkce,v nichž zrazují celou Evropu. Samozřejmě,že… Číst vice »

Béda
23. 3. 2016 3:50

Sláveček Sobotka má menší problém. Do Brusele odletěl s jasným mandátem poslanecké sněmovny ČR a jejího bezpečnostního výboru NEPODPOŘIT ASOCIACI TURECKA do EU a vrátil se s tím, že v Bruseli ASOCIACI TURECKA za ČR PODPOŘIL.

Béda
23. 3. 2016 4:13

Béda napsal

Sláveček Sobotka má menší problém. Do Brusele odletěl s jasným mandátem poslanecké sněmovny ČR a jejího bezpečnostního výboru NEPODPOŘIT ASOCIACI TURECKA do EU a vrátil se s tím, že v Bruseli ASOCIACI TURECKA za ČR PODPOŘIL.

Při jednání poslanecké sněmovny o situaci po Bruselských atentátech (a hlasování premiéra ČR v Bruseli v rozporu se závěry poslanecké sněmovny o asociaci Turecka) Sláveček v poslanecké sněmovně chyběl. A to je vážení ta „demokracie“ se skládáním účtů papalášů nejenom lidu ale i voleným lidovým „zastupitelům“ .

Béda
23. 3. 2016 4:28

Vláda plánuje zřídit migrační centra v (6-ti tisícovém) Kostelci nad Orlicí a v Havířově. Proti tomu se v obou městech zvedla silná vlna nevole a probíhají petiční akce.

idiotronic
23. 3. 2016 5:08

V Havířově má rozsáhlý majetek zahraniční firma RPG byty. Ta by mohla mít zájem o evropské peníze.

Amenre
Amenre
23. 3. 2016 5:57

nikdo napsal
Nevšiml jsem si, že by vojenské námořnictvo ČR mělo kapacity na tyto akce.

Ja bych rekl, ze mame hlavne lodstvo na blokovani rek a ne mori :)
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/397732-ceska-lod-se-soli-uvizla-pod-mostem-v-drazdanech.html

Starý doktor
23. 3. 2016 6:00

Podle LifeNews, ruske bezpecnostni sluzby predem varovaly Belgii o priprave teroristickych utoku:
http://lifenews.ru/news/191906

Admirál
Admirál
23. 3. 2016 7:18

Pro mne není nebezpečný islám, nejsou nebezpeční džihádisti, pro mně jsou největším nebezpečím politici v čele ČR a EU. Vypadá to totiž tak, že nás řídí neodvolatelný triumviát „Navedenej, Blbej a Neschopnej“. Navedenej přichází s nápady a určuje strategický směr, Blbej plánuje konkrétní kroky a má na starosti propagandu a Neschopnej má na starosti provedení. Podle toho to vypadá. Do té doby, dokud to ti tři budou vést, nebudeme bezpeční ani kdyby teroristi a džihádisti vymřeli na nějakou epidémii. Problém je, koho za ně. Vééélká personální nouze. Jedinou šancí je známé pravidlo, že v těžké , rozbouřené doby vynášejí kromě… Číst vice »

slava
slava
23. 3. 2016 7:18

Veterán skupiny Alfa o teroristické akci v Bruselu ( v ruštině)
http://lenta.ru/video/2016/03/23/brusselsterror/

Alena
Alena
23. 3. 2016 8:10

za útok v Bruselu si můžeme sami? Na území Evropy se střetávají dvě kultury, s odlišnou mentalitou. Dosavadní kultura a starousedlíci nebudou mít dlouhého trvání. Nejsou cvičeni k boji, nejsou cvičeni k tomu, že padnou za konkrétní náboženství, ať již v boji nebo sebezničením. Nejsou cvičeni k tomu, že za zradu náboženství jsou schopni zahubit vlastní rodinu, vlastní mámu či děti, a to bez výčitek svědomí. Jejich morálka jim nedovolí, aby jako prostředek nátlaku používali vlastní děti, které prohazují ostnatými dráty či přivazují ke kolejím. Starousedlíkům doporučuji dále se šťourat ve výčitkách svědomí, co všechno mají na svědomí, a za… Číst vice »

Gatta
Gatta
23. 3. 2016 9:33

nikdo napsal: “ Tvrdím, že je potřeba vědět, koho chceme dosadit, a ne koho chceme odstranit. Např. v ČR nevidím žádnou reálnou politickou sílu, která by měla schopnost vést společnost.“ Přesně tak. Lidi se vždy mohou přimknout jen k té či oné elitě. A pokud žádná „dobrá“ elita není tak jim prostě bude vládnot zase jen jedna z těch „špatných“. I ten „komunistický předvoj dělnické třídy“ byla „elita“, i Jan Hus plnil takovou funkci „elity“ ke které se masa negramotných přidala … … … Jsou u nás schopní lidé, ale systém dnešní „zastupitelské demokracie“ je z politiky tvrdě vyřazuje. Přitom… Číst vice »

Béda
23. 3. 2016 10:18

http://www.hlavnespravy.sk/pani-merkelova-dakujeme-za-pariz-za-kolin-a-za-brusel-v-buducnosti-aj-za-berlin-alebo-bratislavu-prahu-alebo-varsavu/759210 Merkelovú prezývaju v Nemecku ako „matku islamistov“. Teraz sa jej „deti“ opäť zavďačili jej a Európe za samovražednú politiku otvorených dverí a bezhraničného pozvania islamského sveta do Nemecka a za jej nátlak na ich prerozdelenie po celom kontinente…Merkelovej pridanie sa do obvyklej kakofónie prejavov otrasenia, solidarity s obeťami a podobnými frázami, s ktorými politici stereotypne vystupujú po každej tragickej udalosti, jej iste nepridajú na dôveryhodnosti osoby a jej ničivej politiky…Namiesto uzatvorenia hraníc, ktoré sa ukázalo na Balkáne ako jediné účinné opatrenie a za ktoré patrí balkánskym štátom a Rakúsku naša vďaka, nám nemecká kancelárka indoktrinovala bezvízový styk s Tureckom… Číst vice »

Alena
Alena
23. 3. 2016 10:36

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Maji-v-hlavach-pravek-Martin-Koller-bez-obalu-hodnoti-situaci-v-Evrope-427564
…….Základem změny a zvýšení bezpečnosti obyvatel Evropy i naší země je odstranění politiků, kteří podporují islamizaci, neplní svoji základní povinnost ochrany života, zdraví a majetku občanů a evropských civilizačních hodnot v době nepřátelské invaze. Pamatujte si to ve volbách, volte vlastenecké strany, neseďte doma nebo v hospodě a věnujte čtvrthodinku svého času pro civilizovanou, bezpečnou budoucnost svoji, svých rodin a přátel.

Čtvrthodinka pro budoucnost!

Je třeba se nebát, nenechat se řídit jako tupé stádo na porážce televizí, používat vlastní mozek a vzít osud do vlastních rukou. Vlastenectví není extremismus, obrana proti islámskému terorismu není xenofobie!

Béda
23. 3. 2016 11:50

http://leva-net.webnode.cz/news/zajimave-souvislosti-s-vybuchy-v-bruselu/ Před třemi dny Erdogan obvinil Západ v podpoře terorismu a prohlásil: “Neexistuje žádný důvod, aby bomby nevybuchovaly v Bruselu nebo nějakém jiném evropském městě”. http://m.ria.ru/world/20160318/1392278073.html Nepředpokládám, že je natolik šílený, aby ten útok provedl sám. Ale tento výrok se mu nemusí vyplatit. Mezi zraněnými při útocích v Bruselu je 9 Američanů – důstojníci VVS USA, jejích členové rodin a misionáři. http://ria.ru/world/20160323/1395040018.html Na letišti v době útoků byl hvězda NBA Mutombo http://ria.ru/world/20160322/1395006415.html USA zavedly omezení pro cesty do Belgie pro všechny vojáky, členy jejích rodin a civilní pracovníky Armády USA. http://ria.ru/world/20160322/1395015210.html Trump zpochybnil užitečnost bloku NATO pro Ameriku a řekl,… Číst vice »

Sio
Sio
23. 3. 2016 12:23

Protestuju proti onomu „my“ v Šándorově (s)větě. Nevím jak on, ale já se se současnými západoevropskými vládami, včetně té naší v této otázce neztotožňuji a rozhodně nestojím s nimi v jedné řadě. Takže pro mě je to ONI versus MY. A pokud to půjde, zůčastním se demonstrací proti tomu, podpořím ty reálné síly, které tu proti tomu stojí. Při této politice na můj hlas můžou establishmentové strany a to včetně komunistů, zapomenout. Možná, že ti, co proti tomu nahlas dnes vystupují, to dělají v mnohém hloupě nebo blbě. Ale je to 1000x více, než ti, co to na řečech odsuzují… Číst vice »

Gatta
Gatta
23. 3. 2016 14:25
Béda
23. 3. 2016 15:19

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/po-balkanske-ceste-se-uzavira-pro-uprchliky-i-rusko-finska-hranice/

video http://www.nwoo.org/2016/03/23/stanislav-novotny-komentar-k-vyroci-bombardovani-jugoslavie/
….Vzhledem k tomu, že NATO zklamalo při zajištění bezpečnosti Evropy, tak je třeba naplánovat novou bezpečnostní strategii Evropy, kterou lze postavit např. na dobrých bilaterálních smlouvách……

Béda
23. 3. 2016 17:23

Gatta napsal http://video.idnes.cz/?c=A160323_111722_tv-zpravy_aki&idVideo=V160323_111601_webtv_aki Pochopil bych, kdyby spáchala harakiri. V bavlnce naložení političtí prostituti žádné harakiri nepáchají. Z CV této političky: „…Disertační práce se tematicky zaměřila na politickou filosofii a vztah náboženství a politiky v islámu.[3][4] Na jejím vzniku pracovala během výměnného studentského programu Erasmus v jihofrancouzském Aix-en-Provence. Již během studií se aktivizovala v hnutích proti genderové diskriminaci, atomovým zbraním a jihoafrickému apartheidu. ..V roce 1988 se jako mladá představitelka radikálně levicových názorů[1] stala členkou Italské federace mladých komunistů (Federazione Giovanile Comunista Italiana), mládežnické organizace Italské komunistické strany. V roce 1991 se tato strana transformovala do nového uskupení zvaného Demokratická strana… Číst vice »

Béda
23. 3. 2016 20:02

http://www.novarepublika.cz/2016/03/tvari-v-tvar-turecku-voli-evropa.html …Podpisem dohody s Tureckem o zpomalení přílivu uprchlíků – což je podle mezinárodního práva ilegální – učinili vůdci Evropy další krok k paktu s ďáblem. Velká část z 3 miliard euro ročně poskytovaných Ankaře bude sloužit jako finanční podpora džihádistům a v důsledku toho se zvýší počet přistěhovalců, kteří utíkají před válkou. Zrušením vízové povinnosti s Tureckem v příštích několika měsících Evropané především povolili volný pohyb lidí mezi tábory Al-Kajdy v Turecku a Bruselem. Vytlačením Iráčanů a Syřanů ze svých zemí tlakem džihádistů, které Evropané takto nepřímo financují, a ponecháním Turků napospas diktatuře prezidenta Erdogana připravují základy pro rozsáhlou… Číst vice »

Béda
23. 3. 2016 20:09

Bohuslav Sobotka: „právě jsem se vrátil z Bruselu a mohu vám s radostí oznámit, že jsme všechny podmínky Osmana po dlouhých a vysilujících jednáních přijali.“

Vaska
Vaska
24. 3. 2016 5:19

trochu mimo téma ? – ale již druhej den se mi odmítá zobrazit „prvopodstata.com“
– řve to na mě něco o zákazu – že by cenzura ?

Gatta
Gatta
24. 3. 2016 6:24

Béda napsal

Bohuslav Sobotka: „právě jsem se vrátil z Bruselu a mohu vám s radostí oznámit, že jsme všechny podmínky Osmana po dlouhých a vysilujících jednáních přijali.“

:-)


Nejnovější příspěvky