Diskuze k článku


 • zajoch • 12. listopadu 2014

  Podepsala jsem se už na německou verzi, takže budu podepsaná dvakrát. To nevadí, jsem stejně více než dvakrát proti takovému darbáctví.
  Němci mě vyzývali k dalším akcím, jenže to nemohu, musela bych tam žít.

 • Nairub • 12. listopadu 2014

  Domnívám se že bude kontrolováno, podepsal jsem už německou verzi

 • bmw525i • 12. listopadu 2014

  Jestli je ten odkaz v článku nahoře o stanovisku Babiše a jeho podpory TTIP, pak začínám věřit konspiračnímu článku publikovanému v AENews pod názvem: „Hysterická kampaň proti Zemanovi pochází z dílny amerického velvyslanectví, na konci má být Babiš prezidentem a dostavba Temelína. Víme první!“

  http://aeronet.cz/news/hystericka-kampan-proti-zemanovi-pochazi-z-dilny-americkeho-velvyslanectvi-na-konci-ma-byt-babis-prezidentem-a-dostavba-temelina-vime-prvni/

  Zatím co jsem kde přečetl, vše tomu nasvědčuje. Vzpomeňte si na Hájkovo články na jeho Protiproudu, jak dokumentoval to, že jak Bradáčová, tak Ištvan absolvovali několika týdenní (nebo měsíční) stáž v USA (na pozvání od USA), pak na to, jak dokumentoval jejich pravidelné časté návštěvy USA Ambasády v Praze a dejte si vše dohromady.

 • kchodl • 13. listopadu 2014

  TTIP naší zemi jen pomůže. V tom nejsme se západními státy na stejné lodi, protože je to silně poškodí. Ale naše ekonomika je už léta totálně otevřená (což nás silně poničilo) – na rozdíl od „starých členů“ EU, a různě znásilňovaná, například kvótami (zrušení cukrovarů a mnoha jiných výrob), povinnými certifikacemi nesmyslů (ISO….), které znemožňují náš vstup na EU trhy, kam nás reálně nikdo nepustí. Většinu věcí tak musíme exportovat (i na asijské nebo Ruský trh) přes Německo, tím pádem zisk zůstává tam.
  TTIP bez diskuse západní země silně poškodí, ale také vyrovná naše postavení s jejich. Pro ČR je to zkrátka velmi výhodná dohoda.

 • Karla • 13. listopadu 2014

  Zajoch, Nairub
  Nebyla ta německá petice proti TISA?(https://secure.avaaz.org/de/petition/An_die_Oesterreichische_BundesregierungNationalrat_Stop_aller_Massnahmen_zur_Umsetzung_von_TiSA_in_Oesterreich/?tWXDJcb)
  TTIP je další utajovaná smlouva.

 • Velekněz Ratata • 13. listopadu 2014

  Kchodl: sice to zní racionálně, ale dotaz: jak se to projeví za situace, kdy mezi českými podniky je už jen málo finalistů a většina exportu jsou subdodávky pro Německo.

 • Béda • 13. listopadu 2014

  kchodl,

  jak v čem!? V oblasti sociálních, pracovních práv, norem kvality (také u potravin), platnosti (nadřazenosti) státního práva na daném území, ekologických norem to bude bezesporu prohra, která ještě prohloubí propad nechráněných středních a nižších tříd směrem dolů. Navíc je tutlání a zatajování před veřejností, tak pro všechny „velevýhodné“ smlouvy podivné. Pokud jde o ekonomické dopady, tak zde bych vycházel ze zkušeností s podobnou „transamerickou“ smlouvou.

 • Alena • 13. listopadu 2014

  TTIP nás poškodí velmi hodně. Zničí zbytky českého zemědělství a zpracovatelského průmyslu. Přežije jen Babiš, kterému to bude vyhovovat. Američani mají totiž extrémně dotovanou kukuřici(nevím jistě, ale i obilí). Proto je pro běžného Američana levnější koupit si hamburgra než zeleninu a ovoce.
  GMO plodiny ničí i veškerou přírodu. Obávám se , že u nás to dopadne ve prospěch s TTIP, lidi, a to vidím i na tomto webu, již ztratili veškerou sounáležitost s půdou a nedovedou už pochopit, že to je to největší bohatství naší země. Pokud se dá pracovitým lidem půda, hlady netrpí.

 • fajt • 13. listopadu 2014

  tahle petice je na nic, slepá kolej a šidítko svědomí pro slabší povahy – i kdyby na krásně celá Evropa vyjádřila v pokorné žádosti nesouhlas s obchodní dohodou, tak to korporace od uskutečnění plánu a aplikace normy nezastaví…ale to už snad postižení, za ta léta života pod ultimátním kapitalismem snad ví, ne…nebo ta intelektuálská platfortma co zvedá ( další) papírovou vlnu ( zase ) neví co skutečně funguje a co je jenom zástěrka pro zdání protestu, který má vědomě neuškodit kapitávým zájmům jednoho promile vyvolených ( jsou opravdu tak mimo, a nebo tak dobře zaplaceni) ? . ..)

 • Amenre • 13. listopadu 2014

  Ke Kchodlove verzi mam jen jednu připomínku a to tu, že nepočítá s tím, že třeba Němci jsou na rozdíl od nás hrdým národem a pokud půjde jejich ekonomika ve velkém ke dnu, tak se budou snažit dát primárně vydělat vlastním lidem, tj. asi odstřihnou zahraniční nákupy od nějakých Čechů.
  Prostě můj otec měl po revoluci pravdu, když říkal, že je blbost se zbavovat výborného jména českých výrobků na postsovětském trhu kvůli jakési „Hurá, jedeme do Evropy“ kampani. Západ se na nás v klidu vyprdne, jsme pro něj jen kolonie a Rusové nemají za to 25ti leté okopávání kotníků sebemenší důvod nám pomoci.

 • Alena • 13. listopadu 2014

  k Amenre- jen dovětek-protože Němci a ostatní státy, mající citlivou politiku vůči vlastním zemědělcům ,nedovolí dovoz amerických jedovatých potravin, půjdou hlavně do našich supermarketů. Na českém území bude akorát balírna, kde nalepí vyrobeno v ČR

 • fajt • 13. listopadu 2014

  český strach z každého amerického korporátního prdu by mohl být dobrým mediálním vzorem pro nadcházející novou proti ruskou Evropu :-)

 • Alena • 13. listopadu 2014

  no, a nakonec bude mít pravdu i pan Keller. Amíci pod jakoukoliv záminkou porušení TTIP zakážou farmářské trhy, abychom žrali jen jejich blitky. A protože GMO plodiny nejsou schopny reprodukce a už nyní je snaha dostat semena pod kontrolu, budeme zcela na hodných Američanech odkázáni. Třeba přijde do Brna Amazon a za ponižující mzdy naše nezaměstnané farmáře zaměstná. Musí ho ovšem náš stát zadotovat a poníženě se u toho uklánět

 • fajt • 13. listopadu 2014

  http://archiv.ihned.cz/c1-63105590-velvyslanec-usa-putin-nas-zkousi – muhehe :-) tak Hurvajz jede na PŠM do bunkru uncle Sama ( snad ho na velké výročí VLKR pustí) , no a celé to plácání operativního emisara CIA, kterého vydávají spojené státy za diplomata stojí za to, opravdu komiksově tlačí na pilu…a ti kolaboranti okolo agenta, to je taky garda :-)

 • zajoch • 13. listopadu 2014

  Karla napsal

  Zajoch, Nairub
  Nebyla ta německá petice proti TISA?(https://secure.avaaz.org/de/petition/An_die_Oesterreichische_BundesregierungNationalrat_Stop_aller_Massnahmen_zur_Umsetzung_von_TiSA_in_Oesterreich/?tWXDJcb)
  TTIP je další utajovaná smlouva.

  Karlo, docela jste mne zmátla. V tom množství zkratek by se jedna snadno spletla. Ale podívala jsem se a opravdu jsem se podepsala proti TTIP, mám to černé na bílém. Dvakrát.

 • kchodl • 13. listopadu 2014

  S TTIP je to jako se všemi těmi demokratůrními svinstvy, jako s Lisabonskou smlouvou, … i kdyby byli všichni proti, máme na to vliv téměř nulový. Že to poškodí sociální a pracovní právo ? Nevšiml jsem si, že u nás nějaké reálně zbylo. Zato jsem si všiml že u nás řádí státem certifikovaní lupiči exekutoři (18x dlužná částka), že agenturně (zcela bezprávně) jsou dneska zaměstnáváni i inženýři a vědci, že mnoho lidí se propadlo do pracující chudoby (plat na úrovni minimální mzdy), že bez čínského pašovaného oblečení by polovina národa chodila nahá. Že zemědělství je likvidováno dotovanějšími zemědělci na západě a v Polsku. Že „naše“ supermarkety jsou přeplněné svinstvy, které by na Západě prase nežralo. Že značkové džíny z USA vyjdou na $20, tričko $15, objektivy a spousta techniky na polovinu. Takže nám stát zavedl clo a prohlíží se každý balík (abychom si nepomohli). Dovozci všeho ze světa mají centrály někde na Západě EU, vezmou si zisk (na počítačích třeba 30-60%), až pak to jde k nám, přímé dovozy nejsou.
  Proč naše podniky nevyvážejí výrobky do Ruska přímo – to je jednoduché, po převratu je Rusáci nechtěli – také byli zblblí propagandou (zrovna jako my), že chtěli všechno západní. Tudíž naše firmy ten trh ztratily (i z politických důvodů, protože jim to politici znemožnili – třeba neposkytnutím vývozních úvěrů a pojištění). Po 25-ti letech se to pomalu opravuje a každým rokem se vyváží více věcí přímo. Silnějšímu obchodu brání ale neexistence českých bank, které by ty obchody a výroby úvěrovaly. A pojišťoven, které by to pojistily. Krytí rizik tak musí jít z vnitřních zdrojů výrobců a neustále jim do toho politici házejí klády.
  TTIP nás tak ovlivní spíše pozitivně, protože odstraní výhody západní konkurence. Otevře trh EU, i pro nás. Plus ten americký.

 • kchodl • 13. listopadu 2014

  Amenre napsal

  Ke Kchodlove verzi mam jen jednu připomínku a to tu, že nepočítá s tím, že třeba Němci jsou na rozdíl od nás hrdým národem a pokud půjde jejich ekonomika ve velkém ke dnu, tak se budou snažit dát primárně vydělat vlastním lidem, tj. asi odstřihnou zahraniční nákupy od nějakých Čechů.
  Prostě můj otec měl po revoluci pravdu, když říkal, že je blbost se zbavovat výborného jména českých výrobků na postsovětském trhu kvůli jakési „Hurá, jedeme do Evropy“ kampani.Západ se na nás v klidu vyprdne, jsme pro něj jen kolonie a Rusové nemají za to 25ti leté okopávání kotníků sebemenší důvod nám pomoci.

  Ale my jsme se postsovětského trhu nezbavovali (až na bláboly havlistů). Byli jsme jich zbaveni. V Rusku samotném pokud peníze měli, tak měli problém s konverzí měn a hlavně také byli ovlivněni propagandou, chtěli všechno jen západní – německé nebo americké, „nejvyšší kvalitu“. Naše banky (z politických důvodů) byly přinuceny vývoz do Ruska nefinancovat, pojišťovny nepojišťovat. Celý ten náš ruský trh tak obsadili Němci a Američané, především. Dnes mají německé firmy jen v Moskvě přes 6000 zastoupení. Kolik mají české firmy ? Kdykoliv se českým firmám povede nějaká výzmnamná dodávka nebo kooperace, hned po nás skočí (např. dodávka vzduchotechniky do Rusama stavěné JE v Iránu, či dodávky leteckých turbín z PBS Velká Bíteš). Viz. třeba Temelín (70% by se vyrábělo u nás plus bychom dodávali do 20+ Rusama stavěných JE po celém světě).

 • Sio • 13. listopadu 2014

  fajt napsal

  http://archiv.ihned.cz/c1-63105590-velvyslanec-usa-putin-nas-zkousi – muhehe tak Hurvajz jede na PŠM do bunkru uncle Sama ( snad ho na velké výročí VLKR pustí) , no a celé to plácání operativníhoemisara CIA, kterého vydávají spojené státy za diplomata stojí za to, opravdu komiksově tlačí na pilu…a ti kolaboranti okolo agenta, to je taky garda

  Znám takové typy. Oporná existence. Podle fotek jasný zkutr.

 • Béda • 13. listopadu 2014

  Článek se kterým se shoduji: http://www.blisty.cz/art/75453.html Předseda ČMKOS J. Středula by měl především přepsat naši odborovou realitu

 • Béda • 13. listopadu 2014

  Tak tohle je skutečná prda! http://www.youtube.com/watch?v=F8mTLAULO6M

 • Irena • 13. listopadu 2014

  Béda napsal
  Tak tohle je skutečná prda!

  Proboha jaká prda, vždyť je to vystoupení z března. Dělala jsem to já a na internet jsem to dala 9.5.2014 ! Tenhle to jenom přebral. Ještě myslím vystupovala potom v Bundestagu nějaká poslankyně, taky za levé a celkem dost ostře.

 • Béda • 13. listopadu 2014

  p. Irena,

  díky vám zato, že nám taková vystoupení překládáte. Gysi v něm shrnul základní fakta (ta nejčerstvější chybí). A velice přímočaře ukázal dvojí metr a jednostrannost, výslovně upozornil na fašismus na Ukrajině. Nyní máme možnost vidět co udělala informovaná Angela a spol.. Nic, pokračuje nadále v podpoře fašismu a v sebevraždě Evropy, přibližuje Evropu k možnosti velké války anebo svět k jaderné apokalypse. A ti, kteří to celé spunktovali za oceánem si spokojeně mnou ruce. Našli svého užitečného mouřenína. Zajímalo by mně, čím Angelu drýí pod krkem. Vždyť nemůže být tak blbá.

 • fajt • 13. listopadu 2014

  http://ukraina.ru/news/20141113/1011156311.html – Ukrajinská krize, fašistický převrat podporovaný západem, který přešel ke státnímu teroru a nakonec i k občanské válce, politicky i ekonomicky více postihl západ a donutil ostatní svět reálně uvažovat o novém celosvětovém řádu, kde nebude mít západ dominantní postavení. ..)

 • Irena • 13. listopadu 2014

  Béda napsal
  Zajímalo by mně, čím Angelu drýí pod krkem. Vždyť nemůže být tak blbá.

  Víte, já jsem taky kdysi pracovala v blízkosti „managerů“. Jeden byl zvlášť vyvedený – uměl dobře jazyky, neměl problém mluvit, nevypadal zle, mělo to jenom drobnou vadu na kráse, byl to patologický lhář, nemakačenko a podvodník.
  Já jsem nevycházela z údivu, proč si ho tam pořád drží. Teď po nabytí více vědomostí si myslím, že to prostě byl jenom odložený vytipovaný kádr. Až přijde jeho čas, tak ho vrazí někam nejlépe do vysoké politické funkce a on jim půjde hezky na ruku, stejně jako Angela.

 • Béda • 13. listopadu 2014

  Irena,

  mně Angela přijde podobný případ jako Štětina – převlékač kabátů. Kde se v ní bere ta zarytá rusofobie, že nevidí ani fašisty na Ukrajině, ani vraždění civilistů? Jak to že si nic nedělá ani z dvojího metru, který ji Gysi demonstroval přímo na talíři?

 • Béda • 13. listopadu 2014

  Irena napsal
  Proboha jaká prda, vždyť je to vystoupení z března. Dělala jsem to já a na internet jsem to dala 9.5.2014 ! Tenhle to jenom přebral. Ještě myslím vystupovala potom v Bundestagu nějaká poslankyně, taky za levé a celkem dost ostře.

  Jinak to video mám z dnešní e-republiky!

 • hudryper • 14. listopadu 2014

  Irena napsal
  Béda napsal
  Tak tohle je skutečná prda!
  Proboha jaká prda, vždyť je to vystoupení z března. Dělala jsem to já a na internet jsem to dala 9.5.2014 !

  Aspoň je Bédo vidět,že i Vám občas může na netu něco uniknout. Samozřejmě si na překlad paní Ireny vzpomínám.Jen ten čas tak šíleně letí.
  Posazení Angely na kancléřský post bylo samo od sebe překvapením.Vzhledem k přiznání toho novináře Ulfkota o tom,jak CIA ovládá německá sdělovadla a analogicky samozřejmě i politiky,
  nevidím pro Angelu dlouhou perspektivu a myslím,že i ona je potřetí kancléřkou nerada. To co
  dělá dělat musí,jinak jí nenechají odejít z politiky bez obrovské a přiměřeně nafouknuté ostudy.

 • Béda • 14. listopadu 2014

  hudryper,

  Aby nedošlo k omylu. Já si překladatelské práce paní Ireny velice považuji. Nejednou jsem to zde psal. Její překlady vnášejí nové neotřelé pohledy do světa politiky, které jsou nám mainstreamem záměrně tajeny. Paní Irena se stává na českém internetu fenoménem. Pro“pravdu a lásku“ ovšem hlásnou troubou Kremlu, protože poskytuje jiné pohledy na totožná témata a jevy než ty konformní mainstreamové „Ulfkottovské“
  (myšleno před tím, než U.U veřejně promluvil o globalizovaném mediálním podvodu)