Diskuze k článku


 • koloděj • 5. prosince 2018

  Velmi zajímavý článek, děkuji za překlad

 • Gatta • 5. prosince 2018

  Zajimavé videjko – Antifa v akci … od
  Re: Francie
  Příspěvek od Alchymista » 03 pro 2018, 09:27

  http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=12&p=75662&sid=45dbb19bb92e181edecdceb6cf0e6144#p75662

 • Bety • 5. prosince 2018

  188 pařížských vysokých škol podpořilo žluté vesty…
  u některých středních škol hoří ohně…
  Vypadá to, že se článek strefil.

 • Admirál • 5. prosince 2018

  Byl bych opatrný s hodnocením toho, co se děje ve Francii.
  Označit to za barevnou revoluci organizovanou Sorošem/CIA/NWO mi nedává smysl. Makron je jeden z nich a kope za ně.

  Kdo by měl Makrona nahradit? Komu by to mělo přinést profit? Trumpovi možná, jenže…

 • abx • 5. prosince 2018

  podoba sa to na farebne prevraty, ale nie je to farebny prevrat. nase korporativne to nepodporuju, skor vyckavaju a sleduju to. podla ich reakcie sa povacsine da dobre zorientovat…

 • Bety • 6. prosince 2018

  Zaujal mě požadavek zvýšit výdaje na armádu.
  Macron je „jejich“, ale vyklubala se z něho spíš taková politováníhodná figurka, něco jako přítulný pejsek tisknoucí ke každé zrovna dostupné nohavici.
  Někde jsem narazila na zmínku, že by ho mohl nahradit nějaký generál…
  Možná něco jako nový Napoleon, který by měl dostatečně tvrdou pěst a Francouzi
  by zase pochodovali a pochodovali… Taková fašistická vojenská junta je také
  poměrně často používané řešení.
  Asi jsem s tím mimo mísu, prostě se bojím války, na rozdíl od generálů.

 • Gatta • 6. prosince 2018

  Bety – bohužel obavy jsou na místě. Možná jsem ale jen paranoidní …

  Z hlediska knihy „Kolapsy složitých společností“ – pokud společnost se stane pro svoji složitost a následnou vysokou „vnitřní režii“ neefektivní – tedy neschopna tvořit rezervy, následně ani tvořit náklady na prostou reprodukci a údržbu tak má jen několik možnosti:
  1. Vyčerpat všechny vnitřní rezervy – odčerpat rezervy z firem, z obyvytelstva, vydat dluhopisy – čož je krátkodobé a vede to, po dočasné úlevě, ještě k situaci mnohem horší.
  2. Objevit novou technologii, energetickou surovinu, infrastrukturu, zemědělské postupy … které budou efektivnější než současné a „uživí“ i tu současnou složitou společnost s její vysokou režií – dočasně – protože samozřejmě to vede opět k dalšímu nárustu složitosti a režie.
  3. Společnost zjednodušit – decentralizovat – snížit životní a technické standardy – snížit neefektivní režijní náklady – zjednodušit státní správu …
  4. Společnost nechat zkolabovat – tedy problémy ignorovat a nechat provést bod 3 neřízeně s mnoha vedlejšími škodami.
  5. Být připojen, nebo nechat se připojit k silnějšímu sousednímu státu fungujícímu efektivněji – to ovšem pochopitelně v nevýhodné pozici.
  6. Pokust se získat chybějící zdroje válkou – tedy napadnout stát který je možno teoreticky porazit a je mu co ukrást – jednorázově i dlouhodobě.

  ad) 5. 6. Bohužel i vítězná válka, nebo mírové připojení po prvotních ziscích zatíží vítěze (silnější stát) obrovskými následnými náklady a zvýšenou režií na bezpečnost, řízení, dopravu, státní správu …

  Z uvedné knihy plyne, že z cca 3000 dosud zjištěných kolapsů společností v lidské historii nakonec všechny pokusy tak či onak, dobrovolně či dramaticky skončily vždy na bodu 3.

 • Bety • 6. prosince 2018

  No Gatto, moc jste mě neuklidnil. Nějak mi v té souvislosti vytanula na mysli
  Moraviova Horalka a chování myslím Marokánců ze Svobodné francouzské
  armády.
  Kolik že milionů muslimů v té Francii teď vlastně mají?

 • Gatta • 6. prosince 2018

  Re Bety … to by i ve Francii rádi věděli …

  Ještě k předchozímu:
  Může se zdát, že jsem zapomněl na kolonie – ale to jsou brávě body 5. a 6.
  A zase je to jen o ekonomice a reálné výnosnosti.
  Třšba starý Řím – dobrovolně vyklidil Trajánem dobytou Dacii apozději i Británii – ne kvůli povstání a odporu obyvatel, ale protože jejich správa byla prodělková. Podobně na severu neměli zájem o rozšířování , protože honění chudých a reletivně málo početných germánů po lesích – bylo prodělkové. Nepřinášelo ani „zlato“ a zboží, ani zajatce, v takovém množství aby se to vyplatilo.
  Podobně v 50. a 60. letech ztráceli evropské země kolonie – některé s odporem (Alžír, indočína), jiné snadno – nakonec ale evropané zjistili, že než vydržovat kolonoiální sbory a koloniální správu a bojovat s povstalci, tak je mnohem efektivnější zkorumpovat vládnoucí elity a bohatnout bez námahy na „volném obchodu“.
  To nakonec platí i pro nové členské státy EU.
  https://www.youtube.com/watch?v=8L3UrymwY7A

 • Gatta • 6. prosince 2018

  PS – z toho vyplývá i mírová naděje …

  Že i v případě Ruska – jako dnes prakticky jediného státu, který stojí za to zkusit vykrást … že je mnohem efektivnější ho relativně levně zkoušet rozvracet korupcí a „lidskými právy“ , než tam poslat nějakou „velkou armádu“ – ato i v případě, že by mohla zvítězit. Což je více než nejisté …

 • Aleš • 7. prosince 2018

  Nadnárodní Americká Teroristická Organizace si nenechá ujít žádnou příležitost, jak zažehnout plamen války, jim bude jedno, jestli použijí k zažehnutí násilnosti demonstrantů nebo potlačení těch protestů. Jediné, co jim nehraje do karet je to, že existuje na planetě stát, který s 15 krát nižšími náklady na zbrojení dokáže vybudovat silnější armádu a ubránit se agresivitě této globální teroristické organizace. Navíc do hry začínají jako projev multipolarity dnešního světa vstupovat další silní hráči, jako Čína, Indie, Írán, Saúdská Arábie, Izrael a Turecko, které si uvnitř této teroristické organizace hraje svoje vlastní mocenské hry.