Diskuze k článku


 • Viky • 5. května 2018

  Co na to my? Nic. My muzikanti.
  Sakra – jakou pravdu má kdo na mysli? (autore soráč, to nebylo na Vás)
  Totiž, když si projdete dostupné (obecně – veřejně dostupné), je i sám fakt otravy Skřípalovic dvojice velmi mizerně doložen. Zprávy o zdravotním stavu více než kusé, spíše všeobecné, nebo žádné. I to všeobecné je vynucováno vnějšími vlivy. To i toho Litviněnka ukázali umírajícího, s holou palicí. /tedy, koho to zajímá, tak cosi u té holé palice taktéž nesedí. Konkrétněji? Nevypadávají vlasy? Ale ano, vypadávají a masivně. Tedy? nedělají to tak rychle. Doba od otravy k záběrům s lysou hlavou je příliš krátká. Musel by být otráven dříve než se uvádí, dóza by musela být neskutečně vyšší – neodpovídá kondici umírajícího na záběrech, nebo mu byla hlava oholena pro potřeby filmových záběrů. To jest – „pravda“ byla malinko přiupravena pro veřejnost…/ Takto je nám předkládán fakt otravy Skřípala, ale ani sám fakt není dokládán jinak, než obviněními a prohlášeními. Přičemž kdyby byl pořízen záběr zafačovaného chlapa s kapačkou a umělou ventilací… A klidně by to mohl být i John Doe – místní houmlesák. Jenže manipulovaná fakta se dají napadat a vyvracet, kdežto rozličná tvrzení „very likely“, na ta je možné odpovědět pouze v podobném duchu. Už proto, že vlastně nevíte, na co konkrétně odpovídáte. Kromě kýblů sprostých obvinění.
  Co vlastně Zeman řekl? V samé své podstatě nic tak ohromujícího. Totiž, čas od času se různí poblitici vychloubají vysokou úrovní tšéchyše protichemické jednotky. Nevím, asi jsou odborně na výši. Ale aby mohli cosi podobného detekovat, nebo přímo analyzovat, musí mít podobnou (totožnou!!!) látku k dispozici. Pokud je (tyto látky) nedostali ve vzorcích k dispotzici od sovětů, a „very likely“ nedostali, museli ji mít od jiného zdroje. /pokr.

 • Viky • 5. května 2018

  /pokr. Proč je nedostali od sovětů? No sověti, stejně jako jiní, se moc nespěchali dělit se s podobnými informacemi a vzorky. Za další důvod je možno považovat neukončenost vývoje. Proto je i označení „novičok“ hodně podmíněné. Jestliže látka nebyla přijata (schválena) do výzbroje armády, jedná se pouze o projekt a krycí označení projektu. A ani označení projektu neodpovídá. Název „novičok“ použil na začátku devadesátých let ruský vojenský chemik dnes žijící v USA. Tvrdil sice, že se na vývoji podílel, ale mnohem pravděpodobnější je, že mohl být zapojen do dílčího úkolu celého projektu. A dílčí úkol mohl nést jiný krycí název než sám projekt. V rámci utajení. Tento chemik sice o „novičku“ zasvěceně mluví, ale dle svého profesního profilu se zabýval maximálně a pouze fyzikálními a fyzikálně chemickými vlastnostmi daných látek. Látek, protože z celé široké skupiny příbuzných látek byly vyselektovány a dále zkoumány tři. Název se „ujal“ a byl před incidentem použit např. v jednom stupidním britském špiónském seriálu. (Zachraňují někoho, kdo ukradl a vyvezl tajemství BChL „novičok“ a hrozí mu za to smrt od ruských tajných služeb…) premiéra byla… loni na pozim.
  Pokud u nás někdo zkoumal vlastnosti, musel látku zhotovit, syntetizovat. Což se zřejmě stalo v rámci nějakých výzkumných projektů. Je-li látka uvedena v americkém seznamu známých chemických sloučenin, a nejméně jedna z oněch tří tam je, nejedná se o nic neznámého. A bylo by hodně zvláštní, kdyby při deklarované toxicitě o ní nevěděli ti, kteří ji syntetizovali , určili složení a zanesli do seznamu.
  Že se něčím takovým zabývají čeští vojenští traviči, na to nevidím nic špatného, ani nemorálního, a to co řekl Zeman… Obecně nejsou důvody věc široce publikovat, ale ani extrémně tajit.

 • Viky • 5. května 2018

  Z hlediska nejrůznějších Kraďousků, Fialů a spol. by samozřejmě bylo lepší kdyby Zeman držel bobříka mlčení. Ale… pokud se rádi chlubí špičkovou odbornou kvalitou vojenských travičů, musí být všem kolem jasné, že součástí té špičkové kvality je i výzkum.

 • Amenre • 8. května 2018

  Zemana za pravdu budou maximálně hejtovat kavárenští povaleči.
  Ovšem jiní odkrývači pravd to mají o něco horší:
  http://pravdaovode.cz/novinky/placeni-zlocinci/
  Nejdřív zapálené auto, teď zmlácení.

 • Viky • 8. května 2018

  Cosi jsem pominul, opominul, – zkrátka nenapsal. „Very Likely“ o tom nevíte, a není špatné vědět. Omezenost rozhledu současné české poblitické reprezentace je následně zvláště patrná.
  — V padesátých letech, konkrétně v roce 1958 (ale za datum neručím!), bylo v rámci koordinace rozhodnuto uvnitř Varšavské Smlouvy o tom, že se Československo bude přednostně věnovat úkolům spojenými s radiační a protichemickou ochranou. Na základě toho například přístroje používané při detekci BChL byly vyráběny (ale také vyvinuty) v Československu pro potřeby celé Varšavské Smlouvy. Včetně SSSR. Ano, nápisy na daném zařízení mohou být napsané azbukou, ale vyrobeny byly zde. To je základ „vysoké profesionality“ současné české protichemické jednotky. Vývoj podobných věcí vyžaduje dokonalou znalost problematiky. Pokud tedy jiní specialisté, tentokrát ruští diplomatičtí specialisté, prohlásí, že podobná látka mohla být syntetizována v naší zemi… není to žádné „sprosté nehorázné osočování“. Je to pouze důkaz, že ruští diplomaté si dokonale dělají své „domácí úlohy“ a přicházejí perfektně připraveni.
  Na rozdíl od svých tragikomických českých protějšků.