Ukrajina: Videopřehled z 15. 5. 2014

Oligarcha a gubernátor Dněpropetrovské oblasti Ihor Kolomojskyj telefonuje poslanci a vůdci povstalců Olegu CarjovoviKolomojskyj: Zdravím

Carjov: Zdravím.

Kolomojskyj: Kde jsi? Pořád tam?

Carjov: Ano.

Kolomojskyj: Jak se máš?

Carjov: Dobře.

Kolomojskyj: Došlo k velké nepříjemnosti. Jeden žid z Dněpropetrovské židovské komunity zahynul.

Carev: Co se stalo?

Kolomojskyj: No, jeden žid z Dněpropetrovské židovské komunity zahynul. Teď jsem v synagoze.

Carev: Co tam dělal?

Kolomojskyj: Není důležité, co tam dělal. Říkají, že na tvoji hlavu je vypsaná velká odměna, kurva.

Carjov: Za moji?

Kolomojskij: Milión dolarů. Za tvou. Ano. Řekli, že tě najdou všude. Tak jsem ti to chtěl prostě říct. Chtěl jsem, abys to věděl a zatepla pověděl v Moskvě, nikam nejezdi.

Carjov: Chtěl bych ti říct jednu věc. V Africe je takový…

Kolomojskyj: Zítra tady budou chytat tvé lidi.

Carjov: V Africe je taková… takový jed…

Kolomojskyj: Poslouchej, mě je u prdele, co je v Africe. Nemusíš mi vyprávět žádné pohádky. Řeknu ti, že v synagoze, skoro před šabatem byla modlitba. Pomodlili se za svého zabitého druha Šlemkeviče, žida, kterého zabili v Mariupoli.

Carjov: Takže…

Kolomojskyj: A řekli, že za všechno může Carjov. A zítra jako první, kurva, budou hledat tvé blízké, do prdele. Radši jim poraď, ať se co nejrychleji zdejchnou. Protože je budeme věšet přímo na náměstí, kurva… A víš co, řekni ještě Markovovi, aby sem nejezdil. Na Ukrajinu. Za žádných podmínek. Haló?

Carjov: Už mi nevolej. Nevolej mi Igore.

Kolomojskyj: Nemám ti volat? Tak dobře, čau.

Carjov: Čau.


Oligarcha Kolomojskyj přišel o rozum…Kdo stojí za vraždami v Oděse a Mariupoli. Telefonní rozhovor prezidenta asociace „Dodavatelé celní unie“ O. V.  Noginského s Janem Borisovičem na Ukrajině.

Jan: Haló.

Noginský: Haló. Jane Borisoviči, zdravím. Omlouvám se. Blahopřeji ke svátečnímu dni. Nevzbudil jsem vás?

Jan: Ale, ne. Ještě je brzy. Také blahopřeji k tomuto svátku. Štěstí, zdraví…

Noginský: Jane Borisoviči, volám vám kvůli nepěkné věci, která mě velmi znepokojuje.

Jan: O co jde?

Noginský: Viděl jste, co se stalo 9. května v Mariupoli? Viděl ano? Zabili tam nějakého pana Šelemčaka.

Jan: Kdo, kdo?

Noginský: Žida z Dněpropetrovska. Alespoň podle slov Kolomojského. Ale problém není v tom. Problém je v tom, že Kolomojskyj zatelefonoval Carjovovi a sám mu řekl přibližně tohle: „Dnes bude ve všech ukrajinských synagogách vyhlášeno pro všechny pravověrné židy, že za hlavu Carjova a ruských separatistů se nabízí milión.“ Když jsem uslyšel „synagoga“…

Jan: Cože? To je nějaká blbost. Já prostě vím… (nesrozumitelné). Dnes jsem byl v synagoze. Dnes byly modlitby. Všechno probíhalo, jak bych řekl…

Noginský: Jane Borisoviči, já nemluvím o tom, co samozřejmě v synagogách nebylo. Ale když o tom mluví… Já nevím, jestli se ten hovor nahrával nebo nenahrával. Ale pokud se ten rozhovor objeví v tisku, dovedete si představit, co to bude znamenat?

Jan: Konkrétně o Carjovovi?

Noginský: Ano. Milión dolarů za jeho hlavu. A že zítra pověsí jeho rodinu. Jeho příbuzné.

Noginský: Poslyšte, já doslova… Víte co? Oleg, kdokoliv jiný, ale on nikdy nelže. A v noci mě to poslal, a byl ve velikém šoku. A ještě mě to potvrdil člověk, který stál vedle něho a ten rozhovor slyšel.

Jan: Strašné. Já vůbec nechápu, jak může žid… Židé by mezi sebou, tak říkajíc, nikdy neměli dopouštět, aby se dělo něco podobného… On mu volal osobně?

Noginský: Ano. To on dělá rád. Markovovi (ukrajinský lidový poslanec Igor Olegovič Markov) nedávno volal, a vyprávěl mu, jak ho budou v Oděse pálit, pokud přiletí. Pro něho je to zábava. Já nevím. Mám pocit, že se zbláznil. Říkám ti, že se zbláznil. A je stoprocentně potvrzeno, že ty lidi v Oděse najal on. Všechny. Jenom kvůli tomu, aby ustanovil Palicu (guvernér Oděské oblasti Igor Palica) na místo guvernéra. Potvrdili mi to dokonce v Bjutském štábu…. Situace se jim vymkla z rukou. Měli za úkol je zbít, zmlátit tak, aby je poodnášeli do nemocnic, a úplně zničit ten jejich tábor.

Jan: No, přece chápeš, byli tam Avakovci. Mohla to všechno udělat jejich skupina.

Noginský: Byla domluva. Když už… (nesrozumitelné) zbylo, v podstatě vešlo ve známost. Byla domluva. On řekl: „Co se s tou Oděsou tak páráte?“ Tam přece na tom Kulikovově poli pořád stál… non stop (tábor protestujících). „Dejte mi Oděsu na starost a bude to tam stejné jako v Dněpropetrovsku“. Jako že ani myš hlavu nevystrčí. Řekli mu: „Dobře“.

Jan: On přece už do Oděsy jezdil. Už tam pobýval.

Noginský: Je tam i teď. A stará se tam o to, že tam, na jedné straně, za poslední tři dny bylo zabito 16 lidí z těch, kteří byli zatčeni a zůstali naživu po „Domě odborů“. Dva zabili před domem. No a tak dále…

Jan: Já prostě Olegu, chápete, nemůžu uvěřit, že může Beňa dělat něco takového.

Noginský: Mně se zdá, že se prostě zbláznil. Například teď. Korban se velice aktivně snaží sebrat majetek Carjovovi. No, já o tom mlčím.

Jan: Já ho prostě neznám, proto nemohu nic říct. Já ho neznám.

Noginský: No, to je Beňův kamarád, takový tlustý…. A Filatov to tam taky vyhlásil o moskalech a dneska vyplácí. Já prostě… Jane Borisoviči, problém je v tom, Beňovy věci, jsou Beňovy věci. On může dělat, co ho napadne. Pokud se považuje za druhého Hitlera… Tak myslím, že u nás bude druhé nacistické Německo na nevelkém kousku území Ukrajiny. Beňa je multimiliardář a vlastník toho území. A co bude se židy na celém zbytku světa… Já si myslím, že je zapotřebí se od toho procesu už rychle veřejně distancovat.

Jan: Ve smyslu? Od jakého procesu?

Noginský: Od Kolomojského. Od Beni.

Jan: A jak?

Noginský: Prostě oznámit, že v daném případě světové židovské společenství za prvé: nemá nic společného s osobní pozicí pana Kolomojského, a za druhé: nepodporuje ani Oděsu, ani Mariupol, a nikoho z nich, a vyjadřuje upřímnou soustrast. A za třetí oznamuje, že pokud bude někdo z židů zamíchán v nacistických zločinech, budeme proti tomu bojovat jako první.

Jan: Sláva bohu, teď byl v tomto smyslu více méně klid.

Noginský: Tím spíš. Kvůli jednomu člověkovi, který se rozhodl stát miliardářem, multimiliardářem, nebo chce vlastnit celou Ukrajinu…

Jan: Ne problém je v tom, že synagogy… Synagogy musí být vždy mimo tyto věci. Synagoga to je modlitební stánek. Musí se zabývat tím, co je jim určeno, tj. duchovním životem židů. A konec. To je jejich poslání. A zabývat se, tak říkajíc, politikou, takovými věcmi a podporovat…

Noginský: Mám na mysli… Prostě, víte, mám takový pocit, že se nám bohužel zůstat stranou nepovede.

Jan: Co, co?

Noginský: Zůstat stranou se nám nepovede. A mimochodem, poprosil jsem Olega, aby o té věci pomlčel. Jeho první myšlenka byla to zveřejnit.

Jan: Ne. To by způsobilo, pochopitelně by to vedlo k okamžitému útoku na židy. To je jasné.

Noginský: Neblázněte. To bude šílený útok. A útočit na ně budou po celém světě.


Pokus o podpálení domu Olega Carjova 14. 5. 20144:00 Jak to všechno začalo? To bylo asi v 18:20.. Podívám se na telefonní rozhovory. To vy jste volal hasiče? Ne, to majitel, proč? … V 18:47. To byl poslední hovor, kdy jsem chtěl zavolat hasiče. A on řekl, já už jsem je zavolal. Takže vy jste si všimnul požáru, zavolal majiteli a hasičům, ano? Ne, napřed na policii. Aby přijeli, zasáhli, když tady u tebe na dvorku střílejí. ….. Takže ten cirkus začal asi v 18:20 hod. Pět minut a zase odjeli. Takže přijeli nějací ozbrojenci, a kolik aut vlastně přijelo? Tři. Tři auta. Dva mikrobusy Volkswagen bílý a modrý a jedno osobní auto… Vyskočili a věděli přesně, co dělat…….My jsme tam nos nestrkali, ještě by nás postříleli….. Potom už hořel dům.


Pučisté používají bílé vrtulníky s označením UN (OSN)Pozor, provokace!Pozor, provokace! Ve společnostech, které má pod kontrolou Rinat Leonidovič Achmetov, v Donbasu, a konkrétně v Metinvestu v Mariupoli a v jiných městech, začali urychleně sbírat podpisy prý rozhořčených občanů z Donbasu pod požadavkem, aby armáda kyjevské junty ihned zasáhla na území Doněcké lidové a Luhanské lidové republiky a osvobodila tato území od teroristů a separatistů. Rinat Leonidovič Achmetov tak udělal tlustou čáru za svou politickou a ekonomickou kariérou v naší zemi. Pokud to bude potvrzeno z několika zdrojů, že je to pravda, tak se domnívám, že pan Achmetov musí být ihned prohlášen za válečného zločince na území těchto republik. Jeho majetek musí být tentokrát s konečnou platností znárodněn. Tak. Protože to, k čemu dnes dochází, je zločinem proti vlastnímu národu. Zvát na donbaské občany armádu okupantů, to je zločin. Čekáme na informace odtamtud. Čekáme, že nám naši brzy poví, co se tam teď děje. Nashledanou.


Ultimátum 24 hodin na vyvedení pučistických vojsk z LuhanskaSchůze jednající o převelení přibližně 40 ozbrojených národních osvobozeneckých útvarů pod velení národně osvobozenecké armády, jejímž velitelem je Strelkov Igor Ivanovič, který se teď nachází v Doněcku obklíčený přibližně 10 tisíci muži s tisícovkou jednotek obrněné techniky, raketomety GRAD a samohybnými houfnicemi Gvozdika. Chci varovat, že pokud nebude do několika hodin od Doněcka stažena tato technika – obrněná, mužstvo a tak dále… Neručím za své činy. A nebudu již více brát ohled na to, zda se jedná o odvedence, mladé chlapce mladší 19 let nebo staré profesionály a obzvláště ne o soukromé žoldnéřské společnosti, které se nacházejí na území Ukrajiny. Promiňte, jsem unavený a zapomínám. Jednat s nikým nebudeme, kromě zástupců lidové moci v každém městě, se starosty a podobně. Počínaje Lvovem, Užgorodem, Černovci, Ivano-Frankovskem, Ternopolem, Galičinou, Vinicí, Kyjevem a tak dále. S těmi lidmi na seznamu, který se nachází na internetu, kde jsou uvedeni zrádci ukrajinského lidu, vrazi a zločinci – 16 nebo 17, soud potom vyřeší, kolik jich tam je. S těmi se nikdo nebude ani bavit. Pokud se ta technika od Doněcka nestáhne na vzdálenost 20-30 kilometrů a nebudou zrušeny zátarasy, všechno bude spáleno a zničeno. Diverzní a průzkumné jednotky mám k dispozici. Těžkou výzbroj máme…

Všechny vyzývám, poslechněte si hlas svého svědomí.

Můžete uvést konkrétní dobu?

24 hodin. Od tohoto okamžiku. Ano. Teď je devět hodin….. Můžete vyzvat vojáky, aby opustili své pozice…… V případě, že od Doněcka, Mariupole a ostatních měst, kde se nacházejí naše síly a lidový odpor, nebude stažena obrněná technika a uvolněny zátarasy takzvané zákonné vlády. Opakuji – takzvané, čímž chci říci nezákonné vlády. Mám dostatek sil a prostředků a velitel mně v tomto dnes podpořil. Všechno bude spáleno a zničeno. Rozvědka a diverzní skupiny jsou připraveny vyrazit. A některé se již nacházejí na svých pozicích.


Pučistická garda v Dobropillji. Žijete v malém městečku, kde se vůbec nic neděje a jednoho dne před domem máte…Umí střílet jenom po neozbrojených lidech. S automatickými zbraněmi na civilisty, na ženy, děti. Oni nemají matky, není jim líto nikoho. … Nasměruj to támhle. Tam stojí reportér oddaný lidu, prý říká jenom pravdu! Žijeme ve svobodné zemi.


Oligarcha Achmetov vám poví pohádku na dobrou noc

Povypráví vám, jak strašná situace je na Donbase, jak přišla na Donbas bída, a jak hodně by si přál aby všichni byli šťastní. Poví vám, co je to štěstí, prostě jsem se rozplakal, když jsem poslouchal nejbohatšího oligarchu a jeho starost o "prostý" lid na Donbase. Co dělal minulých 22 let?

 


Dnes je v Donbasu složitá situace. Panuje tady strach. Lidé zavírají obchody, kanceláře. Odjíždějí z města. Na ulicích střílejí a zabíjejí lidi. To je strašná rána pro náš kraj. Potkalo nás neštěstí, a já si přeji, aby byl Donbas a všichni jeho obyvatelé šťastni. A co je to štěstí? Víte co? Promluvíme si o tom.
(Pozn. překl.: No to je neskutečné. Oligarcha tvrdí, že štěstí je když je silná ekonomika, tvoří se nová pracovní místa, lidé mají důstojnou výplatu a důstojný život – a ten jeho přednes, dále na to nemám žaludek.)

 

Přestřelka u Kramatorska 14. 5. 2014


 

To byla jedna dávka (ze samopalu). Ano střílejí…

 

Překlad: Irena

 

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments