Lepší podmínky, lepší lidé a zářivá budoucnost

Zdálo by se, že lepší podmínky vytvoří lepší lidi, ale přesný opak je pravdou. Je zřejmé, že vrchnost si sama vždy dobře uvědomovala nutnost hladomorů, morů a válek, a tak čas od času spáchala nějaké ty morové rány a světové války, ve kterých nechala přemnožené zbytečné poddané vyhladit.

Problém nastal s vynálezem atomových zbraní, které jsou schopné vyhladit z planety Země vše živé. Tato potíž se sice řeší jinými způsoby, ale i tak je nutné přiznat, že vrchnosti jakýsi morální kredit zcela úplně neschází, když tak dosud neučiní. Nebo má strach ze sebevraždy, ke které ji nepříznivé okolnosti, kterým není nijak vystavena, prostě nenutí.

Přemnožené lidstvo se velmi rychle stává zbytečným. Jeho životodárná síla se z něj velice rychle vytrácí, a zdlouhavý zánik lidstva v naprosté duševní omezenosti globální digitální totality se jeví jako nepraktická zdlouhavá patálie. Kvantita zcela pohltila kvalitu. Inflace lidských hodnot překonala inflaci měny před II. světovou válkou v Německu.

Předem dohodnutí vítězové atomové války mají o sebe dobře postaráno, a zvláště po takové válce se jich nikdo nebude ptát, kdo za ni může. Výčitek nechápajících kritiků se nijak obávat nemusí. Někdo musí na sebe vzít odpovědnost za zdevastovanou planetu a lidstvo, a tak dát šanci zářné či zářící budoucnosti.

Na minulost, přítomnost a zářivou budoucnost lidstva se nelze dívat sobecky, ale globálně. Lidé se již na této planetě vyřádili více než dost, a žádné štěstí jim to nepřineslo. Život je pro ně holým utrpením, ze kterého se snaží vymanit způsoby, kterým jeho utrpení ještě více umocňují.

Dnešní člověk není schopen být šťasten bez kouře, toxických nápojů a potravin; bez prudkých jedů, tisíce věcí a služeb. Není schopen žít bez tun zákonů, pravidel, vyhlášek a jiných duševních rakovin. Každá jeho vteřina od početí do úmrtí je ošetřena penězi a záludnými finančními procesy a operacemi. Dnešní člověk není schopen nijak existovat bez utrpení nejen druhých lidí a tvorů, ale dokonce ani ne bez utrpení svého.

Utrpení poskytuje člověku iluzi reality, byť naprosto falešné, bez které není schopen nijak žít, ale nijak mu to nevadí a není mu to vůbec nijak divné. Duševně zcela zdegeneroval a vůbec nechápe základní věci. Množství falešných informací, které mu systém servíruje, mu zatemňují mozek, a pokládá je za duševní bohatství. Sice jako navedený idiot 2019 let druhým vykládá a krutě vtlouká do mozku i těla, že blahoslavení jsou chudí duchem, ale jeho samotného se to nijak netýká. Jinak by nemusel křtít utrpením nebohé domorodce a celou planetu vůbec.

Zatímco většina živých a zmučených tvorů byla již člověkem z povrchu Zemského dávno vyhlazena, člověk si bohužel snadno zvykne i na šibenici. I na té se mu jeví houpání jeho mrtvoly jako pozitivně přínosné, oproti absolutní negaci, za kterou ve své hlouposti pokládá fyzické úmrtí. Duševně již zemřel dávno. S tím problém není.

Atomové zbraně dávají možnost vyřešit problém Augiášova chlévu lidské společnosti velmi snadno a rychle. Dalším otálením se jenom prodlužuje a zesiluje utrpení. Již dávno se mělo jednat. Ale vrchnost k tomu pořád nic nenutí. Také degeneruje dle pravidla, že kdo s čím zachází, s tím také schází.

Ten, kdo by objevil jen jeden jediný přínos lidstva pro planetu Zemi, pro sebe a ostatní živé tvory, a pro Vesmír vůbec, by měl ihned dostat několik Nobelových cen. Tyto se však pouze udělují jenom za přínos k dalšímu všeobecnému úpadku a postupnému vyhlazovaní všeho živého z povrchu zemského.

Jenom naprostí blázni a šílenci nevidí, kam se všechno řítí. Bohužel se jim nesmí odporovat, a tak zbývá pouze jejich zneužívání, ve kterém si oni sami tak rádi libují. Jenomže zneužívání již dosáhlo takového stupně, že již není vůbec žádné hodnoty, kterou by šlo z nich ždímat a u nich využívat. Musí se tedy vytvářet hodnoty umělé, virtuální, odvozené a náhražkové, ale ty nikoho aspoň trochu příčetného nijak neuspokojí.

Štěstí je dnes homeopaticky tak naředěné, že to, co se pod jeho názvem prodává, již neobsahuje ani jedinou molekulu ředidla, které bylo původně vydáváno za štěstí před nějakými 50 lety. Dokázat to bohužel nijak nelze, neboť původní ředidlo není již k dispozici. A tak staří vzpomínají na staré zlaté časy, zatímco mladí, kteří je nezažili, to pokládají za projevy jejich stařecké debility.

Hospodářská úspěšnost SSSR byla pravou příčinou jeho rozpadu. Po intervencích, světových válkách a pětiletkách se sovětští občané začali mít lépe než dříve předtím. V rozporu s marxisticko-leninským učením, lepší podmínky vůbec nevytvořily lepší lidi, ale naopak lidi mnohem horší. Tento nesporný fakt není třeba nijak dokazovat. Kdo nechce být slepý, může vidět obdobnou situaci minimálně již 30 let kolem sebe.

Není však potřeba se nijak vzdávat dějinného optimizmu. Nikdo nepochybuje o tom, že tentokrát se vytváří neskutečně horší podmínky, než jaké kdy vůbec na Zemi v minulosti byly. A tyto horší podmínky zaručeně vytvoří lepší lidi. Možná i ty nejlepší. Chce to jenom trochu dialektiky do toho umírání. Vězte, že člověk, který neexistuje, netrpí, a je bezesporu člověkem nejlepším. Už jenom Písmo svaté(Bible) buď toho dokladem.

(Nepřišel jsem s ničím novým. Buddha, který již před tisíci lety nabízel lidem vyhasnutí a nirvánu po dobrém, dobře věděl, že jinak k ní zaručeně dospějí po zlém. A musíme uznat, že po zlém to jde snáze, že utrpení si nelze nijak ušetřit…)

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lena
Lena
16. 7. 2019 8:28

Konečně balzám na duši. Už toho stěžování ukřivděných lumpů na jiné ne tolik ukřivděné lumpy bývá moc. Domácí ZOO obtížně chápe, že vlci v kůži beránčí jsou vlci a blbci, a nikoliv vyhlašovanými morálními autoritami. A když to tak nějak po masivní propagandě domácí zvířectvo pochopí, tak se pustí stejně jen mezi sebou do sebe, až z něj chlupy létají…. Na jednom veřejném portálu dnes řeší téma, jak má žena „rychle udělat orálně muže“. A nám ztučnělým ženám na těle i na mozku to nijak nevadí. Necháme si to, aby z nás dělali potměšilí hajzlové (promiňte odborníci) blbce. Nevíme, co… Číst vice »

zart
zart
16. 7. 2019 8:34

Jo jo. Přesně tak. Udělali ze svatého vztahu mezi mužem a ženou vulgární hnusnou prasárnu.

Punta
Punta
16. 7. 2019 9:31

Se vší úctou k autorovi, nechci se ho zbytečně dotknout, protože ho neznám. Jen je mně ho hodně líto. Tolik deziluze, smutku, vzteku, slabosti a sebelítosti …. musí se mu hodně špatně samotnému se sebou žít, když píše takové texty.

Poctivy Ovcan
Poctivy Ovcan
16. 7. 2019 9:39

Štěstí bez prokazatelné (hmotné) příčiny? Nic takového neexistovalo, neexistuje a nebude existovat! Teprve štěstí založené na ekonomické aktivitě je skutečné štěstí. Nejen, že něco (DPH, spotřební daň,…) přináší společnosti, ale lze exaktně změřit. A event. u soudu prokázat jeho ztrátu…
Štěstí bez příčiny, a z něho plynoucí uklidnění, je pro dnešního člověka chorobným konceptem.

QQ
QQ
16. 7. 2019 9:41

Jen aby to s tím přemnožením lidstva nebylo podobně jako s tzv. oteplováním, kdy v letním období v Mexiku vyhlašují stav nouze kvůli metru sněhu. V Alpách o letních prázdninách sněží. Letošní květen i červenec zatím v ĆR teplotně podprůměrný. Pred pár lety v Číně největší zima za posledních sto let. Pred cca 7 lety v Austrálii nejchladnější a nejdeštivější léto za posledních šedesát pět let. Moskva letos hlásí podprůměrné letní teploty po rekordní zimní sněhové nadílce. SSA v zimě již druhým rokem za sebou dovážely rychle ruský plyn, aby mohly na východním pobřeží čelit paralýze z nebývale vysokých mrazů.… Číst vice »

QQ
QQ
16. 7. 2019 9:44

U ce E-ukrajiny se naopak díky odvozu černozemě např. do Švédska a bezprecedentnímu kácení lesů tato možnost každým dnem zmenšuje… Škoda, že si milión chvaletických chvilek nenajde aspoň chvilku jedinou na povyk před Ukr. ambasádou.

Jan Kristek
Jan Kristek
16. 7. 2019 11:04

Problém je v tom, že všechny války byly vždy vedeny tak, aby přežili ti blbější, aby ti nejblbější mohli snáze vládnout…

orinoko
16. 7. 2019 12:54

Jo, tohle je provokativni. Ale ted nemám moc casu. Snad zitra.
Něco jsem tam shledal i vtipne rizneho.
Ale na komentar celkove je to slozitejsi. Je to různorodé , byť to logická nit drží pohromade. .

PPK
PPK
16. 7. 2019 13:32

Punta napsal

Se vší úctou k autorovi, nechci se ho zbytečně dotknout, protože ho neznám. Jen je mně ho hodně líto. Tolik deziluze, smutku, vzteku, slabosti a sebelítosti …. musí se mu hodně špatně samotnému se sebou žít, když píše takové texty.

Souhlasím.

Irena
16. 7. 2019 14:02

Punta, PPK. Já bych tak přísná nebyla. Občas asi každý z toho, co se děje, musí upadnout do deprese a někdo se z ní holt vypíše. Ovšem je to přesně to, co se takto uměle udržovaným současným stavem společnosti sleduje. Otupění, deprivaci a nemohoucnost se pozvednout a věci změnit, vzepřít se. Možná, že když si autor takto promítnul to, co okolo sebe vidí a cítí, tak poté, co se z té depky vyhrabe, dostane chuť něco změnit. Občas pomůže i nazvat věci pravými jmény. V podstatě popsal koncepci současné společnosti, která skutečně vede do pekla, pokud nenajdeme dost sil ji… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
16. 7. 2019 14:37

Irena napsal Punta, PPK. Já bych tak přísná nebyla. Občas asi každý z toho, co se děje, musí upadnout do deprese a někdo se z ní holt vypíše. Ovšem je to přesně to, co se takto uměle udržovaným současným stavem společnostisleduje. Otupění, deprivaci a nemohoucnost se pozvednout a věci změnit, vzepřít se. Možná, že když si autor takto promítnul to, co okolo sebe vidí a cítí, tak poté, co se z té depky vyhrabe, dostane chuť něco změnit. Občas pomůže i nazvat věci pravými jmény. V podstatě popsal koncepci současné společnosti, která skutečně vede do pekla, pokud nenajdeme dost sil… Číst vice »

PPK
PPK
16. 7. 2019 15:37

Irena napsal
Punta, PPK. Já bych tak přísná nebyla. Občas asi každý z toho, co se děje, musí upadnout do deprese a někdo se z ní holt vypíše.

Nuže dobrá, tak to upřesním: Svůj souhlas s p.Puntou jsem napsal z toho důvodu, že jsem klepnul na „Autory“ a vyhledal si starší články pana Schw. v posledních letech. Možná se mýlím, ale připadá mi, že (jak píše p.Punta), autorovi se „… musí .. hodně špatně samotnému se sebou žít, když píše takové texty.“

Lena
Lena
16. 7. 2019 16:00

Ajajaj….většinou reakce irelevantní. Počkáme na Orinoka, jestli zachrání IQ národa. Ach ach, původnímu buddhismu, nejoptimističtější nauce, nevědomci, kteří ji prakticky ani zbla nerealizovali, přece vždy vyčítali pesimismus. Kritika od takových je to pro autora pochvalou…Nejste v obraze lidičky. Umíte vůbec číst? Mně se jeví článek veselý a pěkně jsem se při něm nasmál, i s vědomím očekávaných prostoduchých reakcí. Díky za ně.

A.Z.
A.Z.
16. 7. 2019 16:35

Výborně. Konečně bude klid.

zart
zart
16. 7. 2019 16:36

Poctivy Ovcan napsal Štěstí bez prokazatelné (hmotné) příčiny? Nic takového neexistovalo, neexistuje a nebude existovat! Teprve štěstí založené na ekonomické aktivitě je skutečné štěstí. Nejen, že něco (DPH, spotřební daň,…) přináší společnosti, ale lze exaktně změřit. A event. u soudu prokázat jeho ztrátu… Štěstí bez příčiny, a z něho plynoucí uklidnění,je pro dnešního člověka chorobným konceptem. Haha. Přesně tak. Tady Poslušný Ofčan. Nejsme přece něco jako nějaké blbé kočky, ale jsme vyspělí primáti, inteligenti. Kočka se nažere (potlačí přemnožené myši), pohraje si (pocvičí), popřede (vydává autoléčebné zvuky), pomedituje a neshání DPH, nový mobil, není debil. Je způsobná, pohledná, ladná, pohyblivá… Číst vice »

zart
zart
16. 7. 2019 16:40

Jan Kristek napsal

Problém je v tom, že všechny války byly vždy vedeny tak, aby přežili ti blbější, aby ti nejblbější mohli snáze vládnout…

Je to tak úplně správné. Jedná se o proces přeměny vědomí v hmotu, v našem případě o proces přeměny organické hmoty lidské v anorganickou. Nutné je k tomu vzdělání v abstraktním myšlení, které rozbředlé organické molekuly systematizuje do anorganických mříží.

Bety
Bety
16. 7. 2019 17:18

zart – to o těch kočkách bylo pěkné, někdy jim také závidím. Kdo o kočkách něco ví, musí uznat, že si nás ochočily úspěšně, ačkoliv si myslíme pravý opak.
Ale lidstvo už je takové.

Irena
16. 7. 2019 18:24

PPK to potom ano. Já tak do hloubky nešla. Pokud je to stav setrvalý, je to špatné.

racek
racek
16. 7. 2019 20:06

No, já se vůbec nesmál. Autor sám je pesimista. Já sám jsem mnohem větší.

Martin (už bez taky m)
17. 7. 2019 6:39

Mnohdy člověk narazí na svinstva a mrchy.
I mezi lidmi.
Mnohdy se nedaří.
Mnohé trápí nemoci…
Přesto bojují, snaží se důstojněji ŽÍT.
Nevzdávat se!
Nikdy.
Nevolat po smrti v hrůze války pro jiné!!
Svět dokáže být stále krásný,
jen si tu krásu umět najít.
A že jsou hajzlové a lumpové, mrchy??
Ano- vždycky budou,
tož musí být dost i těch normálních statečných.
Co si sami neuděláme…
Takže „příznivé konstelace hvězd“ využívat!
Ani ony nevznikají je tak zbůhdarma…
Krásné dny všem lidem,
bioroboti totiž den a noc, krásu či hrůzu nerozlišují.
My ano.
A dost vody pro všechny!

Mirek
Mirek
17. 7. 2019 6:54

pesimista říká, „už ani hůř být nemůže“ , optimista říká, „ale může“

zart
zart
17. 7. 2019 6:54

racek napsal No, já se vůbec nesmál. Autor sámje pesimista. Já sám jsem mnohem větší. Ano, naprosto správně. Optimisté jsou idioté. Již jenom z principu prosté dialektiky. Hlupák jde za kladným koncem polární reality (viz Sysifos), a chytrák mu jej nastrukuje. Opravdu zarážející, že po těch 30 letch cukru a biče občanské stádo nepochopilo tak jednoduchý chomout, který je ovládáno a který si samo tak ješitěně, hrdinsky a samolibě nasazuje. Tomu se správně říká vstřícná kolaborace s nepřítelem, parazitem, okupantem, zločinem atd. A tací optimisté by měli být vděční zločincům, že je vychovávají ke zdravému rozumu, a nefňukat lokální a… Číst vice »

Lena
Lena
17. 7. 2019 7:05

Lidičky včera jsem našla na internetu výzvu pro zodpovědné mladé, zdopovědné za svobodu a demokracii, aby nepřipouštěli k počítači a internetu své postarší rodinné příslušníky (něco jako svého dědka a bábu), neboť prý hlatají „proruskou propagandu“ (rozuměj – odmítají tu fašistickou a proamerickou), jsou hloupí a zatížení starým režimem. Výborné. Ještě by se mělo vyřešit, že uvědomělí mladí občané budou chodit nejen bučet a hulit trávu na Letnou, ale i za své rodiče volit, že budou spravovat jejich učty a peníze, čili je okrádat (což se běžně děje), aby naši mladí lidskoprávní demokraté nemuseli pracovat a krást (jen bohatším), ale… Číst vice »

Lena
Lena
17. 7. 2019 11:51

Martin (už bez taky m) napsal Mnohdy člověk narazí na svinstva a mrchy. I mezi lidmi. Mnohdy se nedaří. Mnohé trápí nemoci… Přesto bojují, snaží se důstojněji ŽÍT. Nevzdávat se! Nikdy. Nevolat po smrti v hrůze války pro jiné!! Svět dokáže být stále krásný, jen si tu krásu umět najít. A že jsou hajzlové a lumpové, mrchy?? Ano- vždycky budou, tož musí být dost i těch normálních statečných. Co si sami neuděláme… Takže „příznivé konstelace hvězd“ využívat! Ani ony nevznikají je tak zbůhdarma… Krásné dny všem lidem, bioroboti totiž den a noc, krásu či hrůzu nerozlišují. My ano. A dost… Číst vice »

Punta
Punta
17. 7. 2019 12:13

Lena napsal Lidičky včera jsem našla na internetu výzvu pro zodpovědné mladé, zdopovědné za svobodu a demokracii, aby nepřipouštěli k počítači a internetu své postarší rodinné příslušníky (něco jako svého dědka a bábu), neboť prý hlatají „proruskou propagandu“ (rozuměj – odmítají tu fašistickou a proamerickou), jsou hloupí a zatížení starým režimem. Výborné. Ještě by se mělo vyřešit, že uvědomělí mladí občané budou chodit nejen bučet a hulit trávu na Letnou, ale i za své rodiče volit, že budou spravovat jejich učty a peníze, čili je okrádat (což se běžně děje), aby naši mladí lidskoprávní demokraté nemuseli pracovat a krást (jen… Číst vice »

orinoko
17. 7. 2019 13:15

Teď mimo clanek…
Někde je něco spatne. Na českém Seznamu jsem hledal, jak dopadla ta Němka ve včerejším hlasování eurosojuzu. Nigde nigdo a nic k tomu.
Tak jsem myslel, že hlasováni snad nakonec ani neprobehlo.
A tu nastoj! Tuto informaci jsem vzápětí získal z ruského zdroje.
Tazkze… CO2 z toho plyne?
Němka se českému echtovnimu pravicovému koryfejovi nezamlouva. A havloidi drží zobana.
Nenastane další ústavní krize? Ta dvojbanda musí mít těžkou depku. Na samet jim s.re Bilej tesak, a na liberalismus má Babis onacejsi udelatka.
Njn, co s tim?
Lide, spete!
Opona jde nahoru.

Martin (už bez taky m)
17. 7. 2019 13:29

orinoko napsal Teď mimo clanek… Někde je něco spatne. Na českém Seznamu jsem hledal, jak dopadla ta Němka ve včerejším hlasování eurosojuzu. Nigde nigdo a nic k tomu. Tak jsem myslel, že hlasováni snad nakonec ani neprobehlo. A tu nastoj! Tuto informaci jsem vzápětí získal z ruského zdroje. Tazkze… CO2 z toho plyne? Němka se českému echtovnimu pravicovému koryfejovi nezamlouva. A havloidi drží zobana. Nenastane další ústavní krize? Ta dvojbanda musí mít těžkou depku. Na samet jim s.re Bilej tesak, a na liberalismus má Babis onacejsi udelatka. Njn, co s tim? Lide, spete! Opona jde nahoru. – tady je alespoň… Číst vice »

Lena
Lena
17. 7. 2019 14:24

Pane Putna, je mi to putna, že vám kape na karbid. Nezobecňujete s opačným intelektuálním znaménkem svůj názor? Neberu vám ho. Ale, že vám ty kraviny ostatní diskutujících navadí? To bychom, vzít to podle vás, mohli OM úplně zavřít. Nohu z kabelu a zkuste vtipnou kaši na to znaménko, třeba vám to dojde.

Aleš
Aleš
17. 7. 2019 14:32

PPK: Peter Schwaz žije v Německu. Pro jeho deziluzi tedy můžeme mít pochopení. S množením blbců je to tam totiž podobné jako u nás. Růst konkurenceschopnosti nepostihuje důsledky jen kolonie ale i centrum. Jen tam mají jinou startovní čáru, tak proto asi tolik skepse.

orinoko
18. 7. 2019 13:16

K článku bych měl ještě něco dopsat. Já s ním nemám problem. Beru ho trochu jako nadsázku a slovo do pranice. A nemyslim, ze by autor byl nelida.
Už hned začátek článku říká prostou pravdu: Současná doba z lidí dělá opravdové blbce, a ještě to kryje plkanim o svobode.
Chce to trochu nadhledu. My lidi se bereme až moc smrtelné vazne.

orinoko
18. 7. 2019 13:41

Aha, teprve teď čtu diskusi. Od spoda nahoru. Lena píše cosi o rodině atd. Beru. Už jsem to sem nejspíš někdy psal. Rakusaci mají vynikajici lidovou moudrost… Clovek nemusí mít nepratele, stačí mít pribuzne. Já osobně jsem si tuto zkušenost vychlastal do dna. Přímo v rodine. Ale tak mimodek mě napada, když vidím napsáno Rakusaci, tak to připomíná tvar Rusaci. Což se vnímá negativne. Já sám to dost často pouzivam, a to proto, aby rusofobni dobytek neměl problém s vyrazem Rusove. Jakoze jim lezu kamsi. Výraz Rusaci má navíc další vyhodu. Začněte Rusakama , a vybalite hromadu veci, o kterych… Číst vice »

orinoko
18. 7. 2019 13:58

Ten článek jsem nedocetl , ale velmi mě hned zkraje zaujal. Vnímám ho jako atest článku nahore.

http://www.novarepublika.cz/2019/07/eu-od-nadeje-ke-zkaze.html#more

orinoko
18. 7. 2019 14:04

Velmi doporučuji k precteni. Je to dlouhe, ale má to mnohostranny fundament. Kristepane, co všechno pořád nevime, ačkoli jsme byli přímo u lizby.
To zase bude…

orinoko
18. 7. 2019 14:15

Tak nová Němka v čele vlastně už ani nevím čeho prý byla moc obecna. Panno Marie sedmibolestna. Ona snad ještě nehodila svůj zadek na tu židli po alkoholikovi, a už má mít revoluční plan. A to těžce konkretni. Já si dneska v práci otevírám hubu jak chci, protože po roce už vim, která tu bije, mám za sebou nějakou pracovní minulost, a pokud mi nějaký český nadřazeny idiot něco vytkne, tak mu okamžitě vpalim, že já osobně ve vyšší kvalitě udělám více kusů za jednu smenu, nez ukroboti za zbylé dve. A na Němce se chce aby dělala revoluci okamzite.… Číst vice »

orinoko
18. 7. 2019 14:32

Tak… a aby paradoxum nebyl konec … Tak diskuse pod oficiálními stránkami České armády se vede především ve slovenstine. Což by snad ani tak nemuselo vadit jako to, že slovenští soudruzi do českého prostředí injektuji jiné geopoliticke souradnice.
Na jazyku mám nejmíň milion jedovatých poznamek, ale to víte , hubu jako Švarc si nemůžu otevirat. To by se mi na onom svete mohlo vymstit.

orinoko
18. 7. 2019 15:24

I tohle sem patri. Možná je to k nevire, ale i tomhle Schwarz pise. Záleží na uhlu.
…omyl , ne pohledu.
Ale 3D projekci.

orinoko
18. 7. 2019 16:49

Nedá mi to , lidi , braňte se všem svinim. Já už jsem se definitivně rozhodl vzit havluv samet jako mechanismus, kterým matete tu hromadu českých , údajně ústavních sraček , vykladem havloismu. Kdyz jsem Umlaufovi psal, že toho má plné kecky, a já take, tak jsem to myslel úplně vazne. Znáte stav, kdy ve vás něco bobtna, roste … A pak už není nic ke zkoumani? České soudy, to je sračka , kterou si ani nedokážete predstavit. A ta hovn.a , která rozhoduji, nejdou pod 70 měsícne. Nikdo nezkouma jejich „spravedlnost“ , tento zasrany stát je vlecen pravnim lejnem… Číst vice »

orinoko
18. 7. 2019 17:12

Lidi, ja si prostě nepomuzu. Putin současnému Rusku naordinoval českého Svejka. Mluvím o politice.
Ale ,co není politika?
Jadro spocica v tom, že Švejk buďto atomovku má , anebo pocesku uhyba.

Petrc
Petrc
19. 7. 2019 5:10

Jen Orinokovi: Uctivý pozdrav. Máte obdivuhodnou výdrž, kterou oceňuji. Už na OMu moc nediskutuji, což je např. snadno pochopitlené podle úrovně IQ diskutujících, ze které se kladně vymykáte. Netěší mne to, si z nich dělat blázny, neboť jsou to povětšinou lidé dobří a upřímní, ale bohužel zanedbaní ohledně schopností mentálních operací. Vaše zmínka o 3D projekci je dobrá. Schopnosti vyšších mentálních operací právě dnešním lidem chybí. Obraz krychle v 2D je kravina, kterou nutno upravit 3D projekcí, která je ovšem v pozici zevního prostoru rovněž zcela klamná. Tomuto sebeklamání, a mnohým jiným, se dítka poctivě učí v školách, a pochybuji,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
19. 7. 2019 6:23

Nevěděl jsem, že přání lepšího je tak velkým znakem hlouposti- alespoň podle některých. Nevěděl jsem, že snaha najít i v těžké situaci, i v velmi tvrdém životě kousek krásy třeba v louce s kopretinami „vykosené“ po skoro 20 letech vlastníma rukama je tak odsouzeníhodná… Nikdy jsem nepochopil, proč je „žádoucí“ a „správné“ vidět skoro ve všem jen to zlé a špatné…ano tuto „žádoucnost“ a znak vyspělosti jsem nepochopil a nikdy nepochopím. Spoustu věcí a činností konáme „tzv. zbytečně“ hodně často- pokud nepochopíme, že hodně důležitá je i „ta cesta“. Nikomu nechci nic vnucovat, „chápat se jen libého“, nikdy jsem nepatřil… Číst vice »

Aleš
Aleš
19. 7. 2019 7:36

Martin (už bez taky m) napsal

https://www.youtube.com/watch?v=4jDiO7vCyJ4

Martine: Vy nám tady porušujete fyzikální zákony a ničíte západní euroatlantické hodnoty… Tak nějak jsem to s tou startovní čarou měl na mysli. A těm pesimistům prostě nedělá dobře blízkost západní hranice, chybí jim nezdolnost Chodů a slunce přicházející z východu… To je jejich moMentální úroveň.
http://www.t-videa.cz/youtube/395734-klic-pribehy.html
Konec myšlenkových pochodů snažících se přepsat naši historii koření i např. tady. Blízkost obcí Amesbury a Salisbury není vůbec náhodná. Vzdálenost je pouze na časové ose.
https://www.youtube.com/watch?v=5wazIoI8QqE#utm_content=videa&utm_term=youtube%20Asonance&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz&title=Asonance%20%2F%20%C4%8Carod%C4%9Bjnice%20z%20Amesbury

Punta
Punta
19. 7. 2019 9:03

Lena napsal Pane Putna, je mi to putna, že vám kape na karbid. Nezobecňujete s opačným intelektuálním znaménkem svůj názor? Neberu vám ho. Ale, že vám ty kraviny ostatní diskutujících navadí? To bychom, vzít to podle vás, mohli OM úplně zavřít. Nohu z kabelu a zkuste vtipnou kaši na to znaménko, třeba vám to dojde. Kraviny mně trochu vadí, konečně proto jsem reagoval na váš příspěvek. Co se týče ostatních diskutujících, jednak většina z nich kraviny nepíše a druhak nikdo z té menšiny nedosáhl vaší úrovně. OM mám rád, nevidím důvod proč ho zavírat jen proto, že diskutující mají odlišné… Číst vice »

PPK
PPK
19. 7. 2019 9:11

Petrc napsal
Už na OMu moc nediskutuji, což je např. snadno pochopitlené podle úrovně IQ diskutujících

Máte recht! Ona totiž ta 3D projekce zevního prostoru mentálních operací uvnitř hlav některých jedinců, to občas bývá i příznakem právě probuzené dříve latentní epilepsie. Bohužel však, jak se zdá vzhledem k negativnímu aspektu dané reality osobnosti takto postiženého mluvčího, to by ale pak už ani pár pořádných facek od pana Martina za účelem léčby nespravilo. Proč? Protože i kdyby ty facky byly zadarmo, byly by nadarmo.

Lena
Lena
19. 7. 2019 14:40

Punta napsal Kraviny mně trochu vadí, konečně proto jsem reagoval na váš příspěvek. Co se týče ostatních diskutujících, jednak většina z nich kraviny nepíše a druhak nikdo z té menšiny nedosáhl vaší úrovně. OM mám rád, nevidím důvod proč ho zavírat jen proto, že diskutující mají odlišné názory na texty na OM zveřejněné. A co se týče karbidu a elektrického vedení, klidně napište, že mě považujete za úplně blbého, já to nějak přežiju. Proč zbytečně ztrácet čas v jinotajích? Jestli se nemýlím, začal jste být první drzým vy. Chápu, že nevíte o čem je řeč. V tom kusu mozku, kterým… Číst vice »

Petrc
Petrc
19. 7. 2019 14:46

PPK napsal
Máte recht! Ona totiž ta 3D projekce zevního prostoru mentálních operací uvnitř hlav některých jedinců, to občas bývá i příznakem právě probuzené dříve latentní epilepsie. Bohužel však, jak se zdá vzhledem k negativnímu aspektu dané reality osobnosti takto postiženého mluvčího, to by ale pak už ani pár pořádných facek od pana Martina za účelem léčby nespravilo. Proč? Protože i kdyby ty facky byly zadarmo, byly by nadarmo.

Nejen, že šmírujete a čtete vzkazy určené jiným, kterým nerozumíte, ale jste navíc i samolibým hňu.em. Ale přesto, díky za skvělý důkaz „vařené nudle“.

racek
racek
20. 7. 2019 16:52

Podívejte, v historii Země už se odehrálo spoustu globálních i místních katastrof a po nich vždy vznikl jiný svět. Možná lepší, možná horší ale vždy živý. Nebo alespoň po určité době se obnovil. Můj optimismus, že ten poklid, bez žádné větší války nebo bez zničení civilizace ještě nějaký čas vydrží je pryč. Takže, katastrofa, přežití části života a nový začátek… Tentokrát k pramení největší nebezpečí uvnitř nás. Někdy si myslím, že se věci svým tvůrcům chaosu vymkly z rukou. Asi tak, jako když největší dravec a vládce oceánu, obří žralok Carcharokles megalodon sežral všechnu dostupnou kořist na kterou byl specializován.… Číst vice »