Ruský profesor: Cukrovka a rakovina jsou vymyšlené nemoci a dají se léčit

Jméno profesora Ivana Pavloviče Neumyvakina se více než 40 let pojí s alternativní medicínou. Cukrovka a rakovina jsou vymyšlené nemoci, parkinson neexistuje, pokud máte zdravá střeva, k čemuž napomáhá gymnastika. Chůze zase zabraňuje zvýšenému krevnímu tlaku kategoricky, tvrdí tento vědec, který vytvořil medicínu pro kosmonauty.

Pane profesore, vy hlásáte nový druh medicíny.

Zabývám se pouze osvětou osobní odpovědnosti každého člověka za své zdraví. Studuji zákonitosti fyziologie, na základě kterých funguje lidský organismus. Dnešní medicína neaplikuje a nebere v úvahu tyto zákonitosti, i když bez jejich znalosti a s ohledem na ně nemůže být vyléčena žádná nemoc. V dnešní době se dává přednost tomu platit velké peníze za drahé léky a moderní aparaturu.

V Bulharsku se více než 20 let vedou spory ohledně alternativní medicíny.

Ano, v televizi nám říkají, že není možné, aby se člověk vyléčil z Parkinsonovi nemoci, přestože nemalý počet lékařů vědí, jak se věci mají. Problém je v tom, že si nikdo nepřeje změnit systém. Studují nemoci, jako tu Parkinsonovu a roztroušenou sklerózu, které vůbec neexistují.

Není to příliš radikální názor?

Jako nemoc se dá kvalifikovat základní stav zažívacího traktu. Ti lidé mají zácpu 10-15 dnů, jejich střeva jsou nefunkční. Znamená to těžkou otravu, je to horší než být ozářen radiací. Pokud se nenormalizuje funkce střev, nedá se těmto lidem pomoci.

Vypadá to, že oficiální medicína nedokázala úplně vyléčit ani jednoho z nich, proč?

Protože se spoléhají pouze na léky, v tom je ten problém. Když se ti lidé léčí u nás, tak za 2-3 měsíce chodí již sami nakupovat, ruce se jim netřesou. Obviňovali mě v použití nepovolených léků a div ze mě neudělali zločince. Já jsem se ale nevzdal a vydal jsem knihu „Cesta jak se zbavit nemocí, které neexistují – vysoký krevní tlak, cukrovka.“ Vysoký krevní tlak neexistuje. Stav, který nazývají těžkou hypertronií se dá vyléčit za 2-3 měsíce. A co se týká cukrovky, tak vám doporučím svou novou knihu „Cukrovka: mýty a realita“. Jak mám říci, že existuje cukrovka, když to není pravda?

Ale přece existuje více než 300 miliónů lidí po celém světě, kteří trpí tím, že jejich slinivka břišní neprodukuje inzulín?

Slinivka břišní je prostě jenom takový pracovník. U nás dokonce existuje veřejná organizace „Sbohem cukrovko“ – stačí 2 měsíce a cukrovka zmizí! Pouze cvičením okolo jedné hodiny každý den a něco málo k tomu… Tělo je náš motor. Je lepší se starat o tento motor, netrpět a pít léky. Diabetici musí speciálně dbát o své nohy. To je celý ten systém. Je potřebná každodenní gymnastika.

A začne se produkovat inzulín?

Samozřejmě! Je to všechno o fyziologii. Musíme uvnitř svého organismu vytvořit normální podmínky pro život buněk. Jen se podívejte, čím dneska krmí děti: různé sladkosti se stabilizátory, barvivy, coca-colou apod. Děti mají ve 3-4 letech cukrovku. Organismus potřebuje pouze ten cukr, který se vytvoří jako konečný produkt při zpracování potravy. Kvůli dnešním „novým“ produktům se cukr v krvi okamžitě zvedá, slinivka břišní je nucena produkovat více inzulínu, ale ona není věčná, nestačí na to.

Dnes zjišťují cukrovku již u kojenců…

Původem jsou rodiče, především matka, ovšem ne ve smyslu dědičnosti. Pokud byla matka těhotná a jedla více zbytečných věcí, tak se u dítěte rozvine cukrovka. Dispozice k tomu samozřejmě existují, ale obrazně řečeno za stejných podmínek. Pokud dítě žije stejně jako jeho rodiče, ve smyslu stejného stravování a chování, tak se nemoc projeví právě v důsledku tohoto pozadí.

Do našeho střediska přicházely celé rodiny cukrovkářů – babička, matka, otec a dítě cukrovku ještě nemělo. Dospělí pochopili, co je podstatou cukrovky a postarali se, aby jejich dítě žilo jinak – více tělocviku, otužování, zdravé stravování, konzumace zdravých potravin jako třeba mrkev apod. Cukr pouze při velkých oslavách a k narozeninám, takže cukrovkou trpět nezačalo. Stejně tak neexistuje rakovina.

Promiňte, ale to zní jako nějaká fantastika…

Rakovina je stav, do kterého se nevědomí lidé přivedli sami. Je to stav, kdy člověk překročí hranici znečištění svého organismu. Pouze podle duhovky oka mohu určit stupeň toho znečištění u každého člověka za 5 minut. Dá se říci, že pokud znečištění organismu dosáhne 35%, tak se u člověka projeví vředy, perforace nebo zánět.

Pokud znečištění dosahuje 36, 37, 38%, tak říkám: pokud se to onkologicky neprojeví dnes, tak zítra nebo pozítří. Buňky v takovémto znečištění nemohou normálně existovat a začnou mutovat. Pokud množství takových buněk překročí kritický bod, tak jako při jaderném výbuchu se již nedá nic dělat. A říká se tomu metastázy.

Jak si můžeme poradit s takovým znečištěním?

Polovina nemocí se dá vyléčit pouze vodou. Lidé přestali pít vodu, obzvláště ti starší. Musíte pít minimálně litr a půl, dva litry. V létě dokonce tři litry vody denně. Můžete i více. Čistá voda je elektrolytem, přináší energii a informaci. Proč báby zaříkávají vodu a dokonce jí šeptají dobrá slova, aby začala působit?

Ta informace zůstává uzavřena ve vodě a ona začne pracovat. Pokud člověk pije málo vody, tak mu zhoustne krev a srdce ji nemůže normálně pumpovat. To je přírodní zákon, který dnes oficiální medicína zcela ignoruje. Odpočinek blízko vody je také prospěšný a uvolňující. A kde je srdce? Já tvrdím, že srdce je v patách.

V jakém smyslu?

Mám na mysli kapiláry. Pokud kapiláry nepracují dobře a srdce není schopné pumpovat zahuštěnou krev, tak se hromadí ve velkých cévách a krevní tlak stoupá a to je ta vaše hypertronie.

A co způsobuje, že kapiláry nefungují dobře?

Kapiláry se nacházejí ve svalech. Kvůli tomu je potřeba praktikovat ten tělocvik, gymnastiku, mnoho pohybu. Gymnastika je nutná každý den. Pokud dnes nevyčleníte alespoň půl hodinky na gymnastiku, tak je ten den pro vás ztracený. V tomto případě nehraje věk žádnou roli. Pro starší lidi je to obzvláště důležité. Samozřejmě, že můžete udělat i výjimku v případě nějakých oslav, událostí nebo cestování. Ale poté opět musíte obnovit svůj systém. V současné době se všechno člení na jednotlivé části (orgány), ale pokud se díváte na člověka jako na celistvý organismus, tak výsledkem je, že žádné nemoci prostě neexistují. Například nemoc jako vitiligo je možné vyléčit za 2-3 měsíce společně s jinými nemocemi. Prostě očistou organismu.

Mluvíte o očistě organismu a všechno to vypadá velice jednoduše, ale co to vlastně obnáší?

Pokud jídlo dostatečně nerozkousáte, pokud pijete vodu při jídle, tak jste udělali všechno možné proto, aby se to jídlo uvnitř organismu nezpracovalo. Náš organismus je vybudován velice zajímavě. Žaludeční šťáva obsahuje kyselinu chlorovodíkovou. Chleba a kaše se zpracují za půl hodiny, maximálně do hodiny a koncentrace kyseliny je nižší. Maso, ryby a vajíčka vyžadují silnější kyselinu a 2-3 hodiny pro rozložení. A mastná jídla, ta smažená vyžadují alespoň 4 hodiny, aby se touto kyselinou zpracovali. Když vezmete nějakou tekutinu a vypijete ji, tak si tím způsobem rozředíte žaludeční šťávu a snížíte koncentraci té kyseliny. Potraviny potom začínají hnít. Tyto shnilé zbytky se hromadí na vnitřních stěnách střev. Žádný klystýr je nedokáže odstranit. Všechno se to absorbuje a vstřebává a stává nedílnou součástí buňky. Odtamtud to znečištění postupuje do jater. Odtud vzniká 30-35% znečištění. Všechno to směřuje od jater k plicím, kde již není dost kyslíku. Poté srdce to znečištění dopraví do ledvin, které jsou úplně stejně znečištěné jako ta játra. Nakonec se to dostane do kloubů a krevního řečiště. Naučte se stravovat správně a kousejte jídlo, dokud nebude všechno promícháno se slinami. Není tak těžké pochopit, že dobře rozkousané jídlo sklouzne do žaludku hladce, jako po másle. Vodu pijte před jídlem. Pijte denně od jednoho a půl litru do 3 litrů. Nasyťte svůj organismus vodou jako výplachovým systémem a všechno začne fungovat tak, jak má.

Říkáte, že máme pít vodu před jídlem?

Samozřejmě. Do každé sklenice vody můžete přidat 5-10 kapek peroxidu vodíku.

 

Není to nebezpečné?

Peroxid vodíku je potřebný, aby fungoval ochranný mechanismus imunitního systému. Zabíjí a zlikviduje všechny naše vnitřní nepřátele. A těch 5-10 kapek opravdu není málo. Stávalo se mi v mé praxi, že i při 1-2 kapkách člověk ztratil vědomí.

Ale pokud budeme denně pít 10 sklenic vody s 10 kapkami peroxidu, tak to bude již 100. Není to mnoho?

V tomto případě peroxid funguje jako katalyzátor, uvádí do chodu všechny reakce. To hlavní je, že začne mohutně zpracovávat a z organizmu vylučovat veškeré znečištění, které se v něm nahromadilo. Někdy po 7 až 10 dnech z organizmu vychází nečistoty, které velice ošklivě páchnou. To znamená, že se organismus začal čistit.

Říká se, že jsou případy, kdy peroxid vodíku spálil sliznici žaludku některých lidí…

Peroxid není všelék. Nejdůležitější je, aby se ta dávka nepřekračovala.

Co máme dělat, abychom si uchovali své zdraví?

Nejdůležitější je využít přirozené mechanismy založené přírodou a naučit se správně zacházet se svým zdravím. To je celý systém, včetně tělocviku, stravování se, ekologie a pravidelné očisty organismu. Musíte zcela určitě pít vodu. Ve vodě je ta pravda. Pokud změníte svůj způsob života, tak můžete vyléčit jakoukoliv nemoc včetně rakoviny. Vždyť příčinou jejího vzniku je právě to znečištění, ucpání organismu. Nedávno jsem četl o ženě, která měla rakovinu plic s metastázami. Odmítli ji operovat. Začala se otužovat a přešla na zdravý životní styl. Dnes je jí již 80 let a nedávno dosáhla světového rekordu v maratónu a vyhrála zlatou medaili. Velmi důležité je také nastavit svou psychiku optimisticky. Člověk musí mít všechno v pořádku a nejvíce u sebe doma.

Zdroj: http://zabulgaria.eu/?p=38603&oid=420562

Překlad: Irena

Komentář překladatelky:

Tento článek jsem si přečetla v bulharštině a začala hledat více informací o dotyčném vědci. Stáhla jsem si některé jeho knihy a tuto – Неумывакин И.П. Перекись водорода. На страже здоровья (2012) – jsem zatím přečetla do poloviny. Někomu se může zdát to, co říká v tom rozhovoru, nadsazené, ale já po přečtení té části o peroxidu jsem mu zcela uvěřila. Doporučuji všem, kdo vládne ruštinou, si tu knihu přečíst, já v každém případě podle návodu z ní jedu peroxidovou kůru, která ovšem v té knize je popsána jinak. Nevím, zda již změnil názor na dávkování, ale tam píše maximálně 30 kapek peroxidu na den vnitřně. Najíždějících 10 dnů vypadá následovně. V 50 ml vody pít jednu kapku peroxidu třikrát denně na lačný žaludek s tím, že půl hodiny potom nic nejíte. Druhý den dvě kapky, třetí den tři kapky… až do desátého dne. Potom dva dny klid a následně již 10 kapek třikrát denně s tím, že po deseti dnech si můžete dělat dvoudenní přestávky. Já začala druhou dekádu. Vzhledem k tomu, že moc zdravotních problémů nemám, tak zatím nemůžu posloužit nějakým radikálním důkazem, ovšem známou to po třech dnech vyléčilo z půlročního průjmu, kterým trpěla a doktoři, kromě honění po různých specialistech, nevymysleli, co s tím. Samozřejmě, že to kombinuji i s pitím dostatečného množství vody, se kterou to ovšem není tak úplně jednoduché. Částečně je to popsáno i ve výše zmíněné knize, ale má o vodě úplně samostatnou knihu.

Stanův komentář: Ten peroxid, prosím, každý na vlastní nebezpečí, s těmi ostatními doporučeními nemám problém :)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
72 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
10. 2. 2015 8:55

nechapem to. plno serioznych clankov a odrazu clanok – na zlozite otazky jednoduche odpovede, typicky priznak sarlatanstva. nic proti zdravemu zivotnemu stylu a otuzovaniu, ale vazny zdravotny problem s tym nikto neodoperuje…

zajoch
10. 2. 2015 9:03

Třicet kapek peroxidu, ale jak koncentrovaného? Používají se různé koncentrace, třeba k desinfekci 3%, ten se koupí v lékárně, na odbarvování vlasů snad nějaký silnější.
Ta zázračná paní, která si vyléčila rakovinu plic s metastázami, předběhla smrt a stihla se ještě natolik zrestaurovat že v 80. běžela maraton ….
Nezpochybňuji nic z toho co je v článku uvedené, protože nevím, ale některá konstatování mě zarážejí.

Irena
10. 2. 2015 9:07

zajoch napsal

Třicet kapek peroxidu, ale jak koncentrovaného? Používají se různé koncentrace, třeba k desinfekci 3%, ten se koupí v lékárně, na odbarvování vlasů snad nějaký silnější.
Ta zázračná paní, která si vyléčila rakovinu plic s metastázami, předběhla smrt astihla se ještě natolik zrestaurovat že v 80. běžela maraton ….
Nezpochybňuji nic z toho co je v článku uvedené, protože nevím, ale některá konstatování mě zarážejí.

3%. Proto také doporučuji všem, kdo to dokážou, aby si přečetli originální zdroj, tj. jeho knihu.
abx: nevím co je šarlatánského na vědecké práci.

Irena
10. 2. 2015 9:26

http://ezocat.ru/index.php/our-heal-ks/2606-perekisi-vodoroda Neumyvakin Ivan Pavlovič, doktor lékařských věd, profesor a činní člen Mezinárodních akademií informatiky a energoinformačních věd, Ruské akademie přírodních věd, medicínských a zdravotních věd, zasloužený vynálezce Ruska, laureát státní prémie, člen prezidia Všeruské zdravotní asociace odborníků tradiční národní medicíny a léčitelů. Od roku 1959 se po dobu 30 zabýval kosmickou medicínou – vypracováním metod a prostředků pro poskytnutí zdravotnické pomoci kosmonautům při letech s různou dobou trvání. Na základě komplexu svých výzkumů prováděných ve spolupráci s předními odborníky mnohých profilových institutů vytvořil ozdravný systém, včetně užívání peroxidu vodíků, což umožňuje zbavit se mnohých nemocí prakticky bez použití syntetických léků,… Číst vice »

zajoch
10. 2. 2015 10:20

Podle toho co uvádíte o profesorových funkcích a titulech, tak by šarlatánem být neměl. A já jej také, na rozdíl od abx, takto nehodnotím. Ale v tom co se zde píše je mnoho skoro zázračného, proto mě to zaráží. Ze svého laického pohledu nemohu zaujmout jiný názor. Ale kdo ví, moje uvažování může být ovlivněno odtržením od přírody a od jednoduchosti lidského bytí.
Jen mimochodem. I mezi vědci jsou šarlatáni. Nebo takoví, kteří se mýlí. Podtrhuji, nenarážím na tento konkrétní případ.

Tribun
Admin
10. 2. 2015 10:26

Ten člověk přece mluví velice podobně, jako třeba u nás Hnízdil. Fakt je, že my se prostě o svoje tělo nestaráme a signály, které nám dává, ignorujeme, nebo přebíjíme různou chemií. Tady je hodně na vině podle mě křesťanství s jeho oddělováním duše od těla a rezignací na hmotný svět. Přitom byste nevěřili, čeho všeho se dá dosáhnout „pouhou“ úpravou jídelníčku.

Irena
10. 2. 2015 10:55

V té knize je to osvětleno podle mě v dostatečné míře pro každého odborníka a také dostatečně odborně. Ovšem já nemám na to, abych to odborně převyprávěla, musela bych to přeložit slovo od slova, ale podstata spočívá v tom, že se H2O2 štěpí na molekulu vody H2O a „atomární“ kyslík, tj. O ne O2, přičemž ten atomární kyslík potřebují buňky k tomu aby dobře fungovaly, aby se mohly čistit, aby se de facto nastartovala naše vlastní imunita. Proto to také pomáhá tak široce, protože pokud jsem to laicky pochopila, tak si to tělo, pokud má dostatek tohoto kyslíku dokáže v… Číst vice »

Sio
Sio
10. 2. 2015 11:09

Někteří tu nabádají k zahození školních znalostí, a hlavně matematiky, ale k tomu jsem dost skeptický. Takže mi vytanul na mysl dotaz. O jak koncentrovaném peroxidu vodíku je vlastně řeč? Je 30% ale také 3% jistě může být koncentrace i jiná. Nebude se pak počet kapek zásadně lišit?

tatar
tatar
10. 2. 2015 11:15

A co místo peroxidu si prostě dát před jídlem panáka a zapít ho vodou?

Irena
10. 2. 2015 11:19

Nepotěším vás, díky tomu panáku maximálně přijdete o pár mozkových buněk a bohužel to není vtip.

Sio: 3%, ale jinak se podívejte se na ten odkaz viz výše, tam máte dávkování pro různé způsoby užití, nejen to vnitřní, ovšem od vás bych spíše čekala, že se podíváte přímo na tu knihu, ovšem možná vás přeceňuji :-)

tatar
tatar
10. 2. 2015 11:24

Tribun napsal Ten člověk přece mluví velice podobně, jako třeba u nás Hnízdil. Fakt je, že my se prostě o svoje tělo nestaráme a signály, které nám dává, ignorujeme, nebo přebíjíme různou chemií. Tady je hodně na vině podle mě křesťanství s jeho oddělováním duše od těla a rezignací na hmotný svět. Přitom byste nevěřili, čeho všeho se dá dosáhnout „pouhou“ úpravou jídelníčku. Myslím, že křesťanství křivdíte. Oddělovat duši od těla začali osvícenci, hlavně Descartes se svým dualismem. Křesťanství naopak považuje tělo za posvátné, proto se tradičně pohřbívá tělo do země a čeká se na jeho vzkříšení. Vtělení a vzkříšení… Číst vice »

Amenre
Amenre
10. 2. 2015 11:33

Jako laikovi mi přijde trochu divné, že na „opravu“ tak složitého biologického stroje, jako je lidské tělo, stačí pár kapek peroxidu nebo destilovaná voda, viz. http://www.novinky.cz/koktejl/361130-slovak-pil-35-dni-jen-destilovanou-vodu-zhubl-27-kilogramu.html

Starý doktor
10. 2. 2015 11:41

Jsem trochu skeptik. Úprava diety, dostatek tekutin a cvičení opravdu zlepší stav nemocného včetně psychiky což může nastartovat to co lze obecně nazvat nerohumorální či imunutní odpověď na danou noxu. Ale zatím jsem nenašel jeho práce s uvedením kolik pacientů léčil, jaký byl stav před započetím léčby, včetně provedených vyšetření a délku sledování po skončení léčby. To co zde uvádí jsou vpodstatě kazuistiky…. Netvrdím že u části pacientů byl úspěšný, ale je třeba upřesnit např. v jakém stadiu bylo to či ono onemocnění a jak bylo verifikováno. Vycházím z toho, že sám mám v péči pacientku u níž jsme v… Číst vice »

zajoch
10. 2. 2015 11:42

Ireno, vy si přece zasloužíte poděkování, vždyť jste zde seriózně informovala o zajímavé publikaci a napsala jste svůj názor na ni. To, že je zde vyjadřováno překvapení případně nedůvěra, nic neubírá na vaší práci. A tak mě napadlo, jste odbornice na ruštinu, co takhle to pro nějaké nakladatelství přeložit? Možná by o to zájem byl.

Irena
10. 2. 2015 11:51

Amenre napsal Jako laikovi mi přijde trochu divné, že na „opravu“ tak složitého biologického stroje, jako je lidské tělo, stačí pár kapek peroxidu nebo destilovaná voda, viz. http://www.novinky.cz/koktejl/361130-slovak-pil-35-dni-jen-destilovanou-vodu-zhubl-27-kilogramu.html Pokud jde o Neumyvakina, tak určitě ne destilované. Myslím, že jsem to zmiňovala, že má o vodě celou knihu. (Tu jsem zatím nikde nenašla, takže ani nečetla) Něco málo však zmínil i v této knize. V podstatě jde o strukturu vody, aby byla taková, jakou ji náš organismus nejlépe vstřebá, tj. dostane se do buněk. Je to tedy velice složité. Jeden z jeho receptů, jak vytvořit tzv. kvalitnější vodu je: nechat ji… Číst vice »

Irena
10. 2. 2015 11:54

zajoch napsal

Ireno, vy si přece zasloužíte poděkování, vždyť jste zde seriózně informovala o zajímavé publikaci a napsala jste svůj názor na ni. To, že je zde vyjadřováno překvapení případně nedůvěra, nic neubírá na vaší práci. A tak mě napadlo, jste odbornice na ruštinu, co takhle to pro nějaké nakladatelství přeložit? Možná by o to zájem byl.

Obávám se, že by to nebylo tak jednoduché. Myslím, že tam určitě budou hrát roli i nějaká práva.

Irena
10. 2. 2015 11:56

Irena napsal
Když se objeví první led – ta krusta nahoře a po stěnách, tak ji slít, protože v této vodě

Tady jsem se nepřesně vyjádřila, v tom ledu, po stěnách a na hladině jsou ty chemické prvky, tj. toho ledu se musíme zbavit, tu vodu dále necháváme zmrznout.

nikdo
nikdo
10. 2. 2015 12:03

Na ty tituly a organizace pozor.
Российская Академия Естественных Наук (РАЕН) — первая по популярности академия среди фриков. Является стандартом «де факто» в лженаучном мире. (Ruská akademie přírodních věd … de facto standard v pseudovědeckém světě.)… Была учреждена в 1990 году в противовес государственной Академии Наук СССР (Byla vytvořena v roce 1990 jako protiváha Akademii věd SSSR)
http://www.freakopedia.ru/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D1%85_%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA

Mezinárodní akademie informatizace má být laciné řešení pro ty, kterým peníze nestačí na RAEN http://www.freakopedia.ru/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8

Její stránky jsou zde http://iiaun.ru/index.phtml a doporučuju přepnout si mezi ruštinou a angličtinou, je to takové rychlé a informativní jak moc je ta organizace mezinárodní.

hrk
hrk
10. 2. 2015 12:11

Sama na sobě mám vyzkoušeno a léčím se – udržuji a snažím vylepšit zdr. stav alternativně. Profesora Neumyvakina často cituje naše MUDr. Vilma Partyková. Podle její metody jsem se začala řídit. Největší problém je, že starý pes (já, letos 55) se těžko učí novým kouskům, takže mi to jde ztuha. Jde hlavně o vnitřní kázeň (a to se moc dnes nenosí). Nikde se s metodou dr. Partykové nechlubím, poněvadž lidé odsuzují, aniž by cokoli věděli. Přečetla jsem dost důkladně její Hladovění pro zdraví a Urinoterapie a nemoci a pustila se do toho… před třemi roky. Zastavila jsem prudce rozrůstající mapy… Číst vice »

Jear
Jear
10. 2. 2015 13:09

Môj dedo sa bol liečiť na rakovinu v Rusku. Liečba spočívala vo veciach, ktoré boli spomenuté v článku(gymnastika,zdravá výživa, peroxid vodíka) Dnes je tomu už 10rokov a stále používa peroxid vodíka.

Starý doktor
10. 2. 2015 13:21

hrk napsal Sama na sobě mám vyzkoušeno a léčím se – udržuji a snažím vylepšit zdr. stav alternativně. Profesora Neumyvakina často cituje naše MUDr. Vilma Partyková. Podle její metody jsem se začala řídit. Největší problém je, že starý pes (já, letos 55) se těžko učí novým kouskům, takže mi to jde ztuha. Jde hlavně o vnitřní kázeň (a to se moc dnes nenosí). Nikde se s metodou dr. Partykové nechlubím, poněvadž lidé odsuzují, aniž by cokoli věděli. Přečetla jsem dost důkladně její Hladovění pro zdraví a Urinoterapie a nemoci a pustila se do toho… před třemi roky. Zastavila jsem prudce… Číst vice »

JanDrda
JanDrda
10. 2. 2015 13:34

1. Ten peroxid vodíku bude zcela jistě 3%, koncentrovanější Vám asi v lékárně běžně neprodají. 2. H2O2 + 2HCl = Cl2 + 2H2O (pro laiky: peroxid vodíku reaguje s chlorovodíkem, součást žaludečních šťáv, za vzniku elementárního chloru a vody). Pijte tedy nepřevařenou chlorovanou vodu z veřejného vodovodu, nemusíte ten peroxid kupovat. Stačí 1 polévková lžíce po ránu na lačno. 3. Ještě tomu věřte (že Vám to pomůže) a „víra Tvá Tě uzdraví“. Viz homeopatie – 1/3 molekuly aktivní substance v 1 L výsledného roztoku (ale voda má paměť na tvary, čímž je výjimečná – bez legrace, funguje to na zvířata… Číst vice »

JanDrda
JanDrda
10. 2. 2015 13:40

Irena napsal
Tady jsem se nepřesně vyjádřila, v tom ledu, po stěnách a na hladině jsou ty chemické prvky, tj. toho ledu se musíme zbavit, tu vodu dále necháváme zmrznout.

Prosím pěkně, a které prvky (jaká chééémie, tedy chemikálie, lépe chemické sloučeniny) to jsou, pokud se bavíme o pitné vodě?

Neználek
Neználek
10. 2. 2015 13:55

No ale jestli je mezi váma nějaký kyborg (opravdový, ne leho, který tak jenom vypadá), tak by vám to mohlo pomoci. Ale ne že se zase zlískáte peroxidem jak hovada.

JanDrda
JanDrda
10. 2. 2015 13:56

Maximální přípustné koncentrace (škodlivých) chemikálií v pitné vodě určené ke každodenní spotřebě (Vyhláška č. 252/2004 Sb. v platném znění, kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou a teplou vodu a četnost a rozsah kontroly pitné vody), pokud tak vyhláška stanovuje. Příloha 1, část B.: http://eagri.cz/public/web/mze/legislativa/ostatni/100064957.html.

merlin
merlin
10. 2. 2015 14:17

Irena napsal

Nepotěším vás, díky tomu panáku maximálně přijdete o pár mozkových buněk a bohužel to není vtip.

Sio: 3%, ale jinak se podívejte se na ten odkaz viz výše, tam máte dávkování pro různé způsoby užití, nejen to vnitřní, ovšem od vás bych spíše čekala, že se podíváte přímo na tu knihu, ovšem možná vás přeceňuji

Kde se bere Vaše přesvědčení, že peroxid vodíku mozkovým buňkám prospívá? Prováděly se snad biopsie po jeho požití?

mirror
mirror
10. 2. 2015 14:24

Mám příklad ze života. Kolega má potíže s prostatou. Kdosi mu poradil užívat Savo. Svěřil se s tím doktorovi a ten mu to nevymlouval. Nyní je po operaci k odstranění asi 30 cm tenkého střeva, na kterém měl onkologický nález.

cnemo
10. 2. 2015 14:26

No, na to, že není 1.4. docela odvážný článek. Nepopírám, že mnoho věcí je možné vyléčit autosugescí, prostou vůlí, rozumnějším životním stylem a pod. Nepopírám, že mnohé oficiální léčebné postupy jsou paskvil a slouží převážně ke ždímání peněz. Bláboly v tomto článku však nelze brát vážně a je docela nebezpečné některé „rady“ i zkoušet. >Ovšem já nemám na to, abych to odborně převyprávěla, musela bych to přeložit slovo od slova, ale podstata spočívá v tom, že se H2O2 štěpí na molekulu vody H2O a „atomární“ kyslík, tj. O ne O2, přičemž ten atomární kyslík potřebují buňky k tomu aby dobře… Číst vice »

cnemo
10. 2. 2015 14:34

JanDrda napsal
H2O2 + 2HCl = Cl2 + 2H2O

Hm, stydím se, tohle asi proběhne daleko dřív:)

Irena
10. 2. 2015 14:38

merlin napsal Kde se bere Vaše přesvědčení, že peroxid vodíku mozkovým buňkám prospívá? Prováděly se snad biopsie po jeho požití? Ale já vám ho přece nenutím. Jan Drda: když jste takový hledač, tak si to najděte v té knize. Já jí mám v pdf a hledat to tam nemám čas, protože se tím musí listovat, nejde to funkcí vyhledávání. Tedy víte, abyste neřekl, že nejsem seriózní, tak je to na str. 122-123! V tom prvním ledu má zůstat deuterium, kterého prý je ve vodě asi 10 g na 1 tunu vody. V louži ve středu ledu mají zůstat všechny škodlivé… Číst vice »

Mudrc
Mudrc
10. 2. 2015 14:55

Zde není o čem diskutovat! Poškození organizmu stravou a především „průmyslovou“ stravou je dnes naprosto jasné! Také obchod se zdravím, jak je prováděn současnou farmacií, je na pomezí trestních oznámení! Před „všeobecným“ návodem na „úzdravu“ od všeho bych byl trochu skeptický, protože nejsme stejní – každý organizmus má jiná kritéria, ale páně profesorův návod na jiný tělesný a duševní návod k životu podporuji a tleskám všema deseti!!! Málo pohybu, špatná strava, základ nemocí!!! Není o čem pochybovat! Večer si zase dřepněte k televizi a natlačte si do hlavy, co se tam vejde!!! Ale ani bůček není špatný, jenom se musí… Číst vice »

Irena
10. 2. 2015 15:29

mirror napsal

Mám příklad ze života. Kolega má potíže s prostatou. Kdosi mu poradil užívat Savo. Svěřil se s tím doktorovi a ten mu to nevymlouval. Nyní je po operaci k odstranění asi 30 cm tenkého střeva, na kterém měl onkologický nález.

Kdosi? Nebo renomovaný vědec.

JanDrda
JanDrda
10. 2. 2015 16:30

Irena napsal Ale já vám ho přece nenutím. Jan Drda: když jste takový hledač, tak si to najděte v té knize. Já jí mám v pdf a hledat to tam nemám čas, protože se tím musí listovat, nejde to funkcí vyhledávání. Tedy víte, abyste neřekl, že nejsem seriózní, tak je to na str. 122-123! V tom prvním ledu má zůstat deuterium, kterého prý je ve vodě asi 10 g na 1 tunu vody. V louži ve středu ledu mají zůstat všechny škodlivé příměsi kovů a chemických látek. V této vodě (po tom zpracování s ledem) mají být minerály ve formě… Číst vice »

hrk
hrk
10. 2. 2015 19:31

Pro Starého doktora: „Nejsem s Vámi ve sporu. Výrazné snížení váhy Vám opravdu mohlo prospět jak uvádíte a to díky úpravě metabolicko-hormonálních vztahů což je známo.“ Určitě mi úbytek váhy pomohl, ale nevysvětluje se tím vyloučení žlučových kamenů, a zastavení (a zmenšení) vitiliga. Těch plusů bylo více, např. ustaly žaludeční problémy, dvanáctníku, veliké zmírnění ortopedických problémů… atd., do diskuze jsem stručnější. Musím dodat, že praktikuji urinoterapii. Ujišťuji, že je to věc velice intimní a velice etická. Zavedla jsem jednodenní „hladovku“ týdně – jasné, cesta k tomu je dlouhá. Tělo i mysl se vzpouzí, ale dá se to vydržet. Posilu cítím… Číst vice »

hrk
hrk
10. 2. 2015 19:51

Mrzí mne ta ne – kladná odezva na překlad paní Ireny výseče knihy prof. Něumyvakina. Čtenář by si možná mohl uvědomit, že na základě kratičké internetové noticky by se neměl pouštět do razantní očisty svého organismu. To, že lidé většinou odsuzují alternativu, vychází logicky z toho, že ve společnosti je to nastaveno jinak. Žádná farmaceutická společnost nepodpoří (nevydá) knihu o hladovění nebo o urinoterapii (na tom by fakt nikdo nevydělal… umíte si to představit do důsledku? Např. sanatorium pro nemocné, kde se léčí různé nemoci – ale bez klasických léků, kde nemají kuchyň a jídelnu…). Jsem přesvědčena, že útoky farmaceutů… Číst vice »

orinoko
10. 2. 2015 20:08

Diskusi jsem nedočetl, protože jsem těžkotonážní skeptik. Jde o téma , v jehož ohnisku se nachází instinktivní strach člověka z nežití. Vždycky bych nakopal do prdele kriplíky , kteří na bezvládné tělo křičí BOJUJ! Klasická hollywoodská kriplovina , která se kinematografií šíří jako sněť. Dneska žijeme a zítra už tu nejsme. Podstatou je nikoli to, jestli si prodloužíme vlastní žití, ale skutečnost, jestli existují důvody, aby si nás naše lidské okolí pamatovalo. Žil 100 let – a kupodivu nezůstalo ani to hovno. Žil 20 let – a zůstalo po něm tolik emocí, že s tím mají problémy i v sousedních… Číst vice »

Alena
Alena
10. 2. 2015 20:22

o vodě , která se nechá zmrznout , jsem už také slyšela. Léky všeobecně je jedno velké svinstvo, které zanáší organismus jedy a má vedlejší účinky. Pokud to jde, je alternativní způsob léčení aspoň pro mne přijatelnější. Mimo jiné by mne zajímalo, kolik lidí zemře z předávkování léky.

peter.
10. 2. 2015 21:10

Keď už sme pri medicíne,tak údajne sa vláda USA rozhodla zneužiť modernú psychiatriu k tomu,aby vzdor proti autoritám,odpor ku konformite a akékoľvek vybočovaním z z cesty ktorá je považovaná za normu, boli označené za duševnú chorobu zaradenú do diagnostického a štatistického manuálu duševných chorôb.
http://www.maat.sk/clanok/137/natural-news-nesuhlas-je-mentalne-ochorenie-zdrave-su-iba-ovce/
Ak sa tak stane,tak sa budeme všetci liečiť tak ako nám bude určené,bez možnosti výberu medzi klasickou a alternatívnou medicínou.

Irena
10. 2. 2015 21:20

Peter: Oni to tam v USA úspěšně kombinují s tím, že ty opravdu nemocné zase vyhnali pro změnu do ulic :-)

hudryper
hudryper
10. 2. 2015 21:26

Alena napsal Mimo jiné by mne zajímalo, kolik lidí zemře z předávkování léky. Před nedávnem jsem viděl statistiku,podle které v USA umírá skoro třetina pacientů na vedlejší následky léků.O předávkování se tam specielně nepsalo,zřejmě ale je to tam zahrnuto. Stran peroxydu vodíku mohu doporučit nákup mimo lékárny. Nedávno jsem zakoupil peroxid vodíku 30% v půllitrové tlakové plastikové lahvi za 50kč. V docela malé drogerii na přípražském venkově. Smícháním s vodou v poměru 1:10 lze získat potřebný 3% roztok k desinfekci i pro jiné použití. Za 3% roztok v lékárně v objemu 5 a půl litru byste zaplatili hodně tisícovek a… Číst vice »

Sio
Sio
10. 2. 2015 21:42

: Dobrý tip, i když nevím, zda do toho půjdu. Jen poznámka. K získání 3% roztoku je třeba k 1 dílu peroxydu 9 dílů vody. Tedy dostanete 5 l. Ale to je detail, ve výsledku se to tak moc lišit nebude.

ray
ray
10. 2. 2015 21:53

Nečetl jsem diskuzi, tak se omlouvám se jestli to tady už bylo, ale ta cukrovka u dětí je způsobena především očkováním. Nic proti panu doktorovi, ale to, jestli matka jedla v těhotenství více sladkostí hraje podle mě zcela nepodstatnou roli!

jaroslav
jaroslav
10. 2. 2015 22:26

abx napsal nechapem to. plno serioznych clankov a odrazu clanok – na zlozite otazky jednoduche odpovede, typicky priznak sarlatanstva. nic proti zdravemu zivotnemu stylu a otuzovaniu, ale vazny zdravotny problem s tym nikto neodoperuje… V prírode je všetko jednoduché, z akého dôvodu by jednoduchosť mala byť znakom šarlatánstva? A ako môžeš vedieť, že to nefunguje, keď si to nikdy ani nevyskúšal? Pozri sa na doktorov ako všetko prekomplikovali a pritom reálne nikoho neuzdravia. Dnes moderná medicína len potláča prejavy, tlmí bolesti alebo odreže nefunkčný orgán. Preto sa väčšina liekov na vážne choroby berie až do smrti – hlavný problém totiž… Číst vice »

Sio
Sio
11. 2. 2015 5:32

Hlavním zdrojem nesprávných závěrů je paušalizace. A z tohoto hlediska pár prohřešků v článku vidím. K článku: Je celkem známo, že například cukrovka a krevní tlak mohou mít spoustu různých příčin a také to nejsou jen dva neduhy, je tu značná variabilita. Cvičení, spánek, zdravá a pravidelná strava jistě mohou dokázat doslova „zázraky“. A věřím, že i ve většině případů. Ale pozor, nevěřím, že vždy a bez vyjímky. Ve hře mohou být i různá nezvratná poškození organismu nebo další faktory, třeba stres v práci nebo v rodině. Ale nejen! Stejně si myslím, že většinu rad z článku lze jednoznačně doporučit,… Číst vice »

hrk
hrk
11. 2. 2015 7:31

Pro jaa: určitě jste na správné cestě! já se s obvoďačkou viděla, ani nepamatuji… jen když potřebuji nějaké lejstro. Z diskuze lze poznat, že lidi dřív odsoudí, než by nastudovali a zkusili. Polykat prášky je (do určité míry a do nějakého času) (zdánlivě) jednodušší. Spočítejte, kolik lékáren je ve vaší obci, ve vašem městě. Udiví Vás to. A všechny se uživí! Co se týká cukrovky, i ta je léčitelná hladovkou. Už vidím zástupy skeptiků, kteří píší, že jsem na palici, při cukrovce je přece důležitý pravidelný příjem potravy. Jestli Vás to zajímá, zkuste tu Partykovou, tam si to načtete. Takhle… Číst vice »

idiotronic
11. 2. 2015 12:33

Důvěra pacienta je zásadní věc a léčitelé to vědí . Často ani ničím jiným nedisponují. Statistiky si nevedou, argumentují jedním (neověřitelným) případem. Ale pokud pacient prožije zbytek života (všichni prožíváme právě zbytek života) v optimismu a naději, je to lepší život. Ale některé věci jsou nesporné. Na člověku jsou jen dva druhy buněk (hovoří laik). Ty odumřelé -ty vidíme na člověku zvenku, jsou ve styku s vnějším prostředím a lze je mýt, dezinfikovat a vystavovat chemickým vlivům- a ty živé. Živé buňky neuvidíme , kromě harakiri, nebo při pohledu do oka.Živé buňky jsou také v plicích, pěkně v kontaktu s… Číst vice »

tomas
tomas
11. 2. 2015 14:45

lepší než peroxid by měl být perhydrol a k tomu pramenitá voda
http://www.jogin.cz/Oxyterapie-lecba-kyslikem/

dia
dia
11. 2. 2015 19:08

pani Irena a v anglictine tie jeho knihy nie su?
dakujem

Irena
12. 2. 2015 7:20

dia napsal

pani Irena a v anglictine tie jeho knihy nie su?
dakujem

To bohužel nevím.
Dají se najít různé články, když si zadáte Neumyvakin, a dokonce se vám v googlu hned nabídne i hydrogen peroxyde
Já našla třeba tohle
http://greentechenv.cz/en/articles/38-notes-on-the-topic-of-hydrogen-peroxide
což má tedy i českou verzi
http://greentechenv.cz/cz/clanky/47-pozn-mky-na-t-ma-peroxid-vod-ku