Ukrajina: Videopřehled z 31. 8. 2014

Ukrajinský kamelot speciál – Ilovajsk

5. prapor teritoriální obrany Přikarpatí dezertoval

Prapor dezertoval v plné sestavě i s výzbrojí. U Znamjanky je zastavily speciální jednotky. Rozhovory s nimi vede vojenské vedení a vojenská prokuratura…

Náraz ukroušů čenichem do tvrdé vody. Mapa bojových operací k 28. 8. 2014

Doněck, 28. 8. 2014. Šoková terapie zajatých karatelů

Ukrajinské úřady bijí na poplach a tvrdí, že domobrana brzy zaútočí na doněcké letiště. Dále výsledky ostřelování Doněcka (zničená škola) a reakce dvou zajatců – návodčího a střelce z minometů – na výsledky jejich snažení.

Povstalci ukořistili archiv se jmény těch, kdo bombardovali města a zúčastnili se tzv. ATO

Mezi dokumenty jsou úplné údaje o všech příslušnících ozbrojených sil, kteří se zúčastnili bojových operací. Těch, kteří ostřelovali obytné oblasti měst v Doněcké oblasti. Zapsány jsou časy, v nichž byla vedena soustředěná palba a její cíle. A také adresy a jména rodinných příslušníků vojáků, které poslali bojovat proti obyvatelům jihovýchodu…

Kyjev, 28. 8. 2014. Jaceňuk v šoku: S pravidelnou ruskou armádou si neporadíme!

Jaceňuk v šoku, že si nedokáží poradit s ruskou trénovanou armádou, no jakže taky, vždyť jich je přece 1 100 000! Situaci může vyřešit pouze zabavení zlata a financí RF nebo přivedení cizích vojsk na pomoc Ukrajině. Všimněte si řeči těla, to není vystupování lídra. Jenom aby se u toho nerozplakal.

Snižne, 28. 8. 2014. Zajatí karatelé konfrontování s občany města

Na konci stará paní: „Bodejť byste zdechli, hned jak jste se narodili!“

O matkách ruských vojáků

Já ani trochu nepochybuji o tom, že RF má vztah k tomu, co se děje na jihovýchodě mé země. Ani trochu a ani sekundu jsem nepochyboval, že zde existuje podpora separatistů. Strašně mě však zneklidňuje a rozčiluje, že každý den dochází ke zveřejňování nepravdivých informací, i když by bylo možné referovat pravdivě, což by na agresora mělo větší účinek a zahnalo by ho to do slepé uličky. Poslední novinky – matky vojáků, jak je jenom nenazývají Stavropolské, Priazovské…, jednoduše ruské matky vojáků. Na ně se odvolávají, jejich slova citují. Jsou to slova o 400 Rusech, kteří zahynuli a nejsou ničím potvrzená. Matky jsou všude, prostě všude.

První citovaná dáma – Ljudmila Bogatěnkova, je prý v čele, cituji: „Výboru matek vojáků ve městě Buděnnovsk, v Buděnnovském okrese. Matek Prikumja.“ Tedy matky ani Stavropolské, ani Priazovské. Jsou to matky Prikumja. Zapamatujte si to, ukrajinská média. V roce 2011 podala Bogatěnkova žalobu na důstojníka ruské armády Muraška. Žalobu pro urážku na cti. Muraško řekl, že je alkoholička, že bere peníze z fondu „Matek vojáků“, a že již dříve byla souzena za podvody. Tak tedy Bogatěnkova podala žalobu, aby toho lháře potrestala. Za tvrzení, že je alkoholička, se jí to povedlo. Soud nepřiznal tuto informaci za hodnověrnou, protože ji žalovaný nedokázal potvrdit. Ovšem ve všem ostatním se to nepovedlo, protože existují rozsudky Buděnnovského městského soudu ze dne 21. 06. 2001 a 23. 07. 2003, kterými byla Bogatěnkova přiznána vinnou za spáchání mnoha trestných činů…ratata….podvody a konkrétně za rozkrádání peněz vojáků a jejich příbuzných prostřednictvím podvodů a zneužitím důvěry…. Obviněná nepopírala, že se těchto činů dopouštěla a proti rozsudku se neodvolala. ..

Druhá dáma – na jejíž slova, prostě slova, se média odvolávají, a to jak ukrajinská, tak zahraniční.  Je to Ela Poljakova, vedoucí organizace Matky vojáků v Petrohradu. Zajděme na webové stránky Národního fondu demokracie (National Endowment for Democracy), který je americkou organizací, založenou v 1983 roce Kongresem USA pro šíření demokracie. Je to jasné. Za svoji misi fond považuje podporu rozvoje demokracie a svobody v celém světě. Když se podíváme na jejich web a na jejich výkazy za rok 2011. (Na výplatní listině je organizace předmětných „Matek“). V podstatě je možné se podívat i na výkazy za jiné roky. Informace je dostupná, neboť vládne demokracie. To, jak USA zavedly demokracii do Iráku, jak se tam dostaly, pod jakou záminkou… To se mi vůbec nelíbilo. Mně se nelíbí, když se někdo pokouší se zlem bojovat lží. Lež zlo neporazí, maximálně ho rozmnoží. Já nechci, aby se občanská válka změnila na světovou, protože to bude znamenat konec náš všech. To je ode mě vše.

(Překlad: Irena)

Přejít do diskuze k článku 72 komentářů