Český Spolek Samých Dobráků

Když paní Alena na diskuzích om pronesla myšlenku, že by Olomouc mohla být hlavním městem Moravy, jímala mne hrůza. Ale to jsem ještě nečekal, že budeme svědky politického porna nejhorší úrovně v případě olomoucké koaly (kloaky). Rovnou bychom se tu pak mohly stát královstvím Langrovým. Oligarchická gubernie nadnárodního kapitálu s čestným titulem král či prezidentista.

To už raději božského Káju na hradě pražském, Jágra jako ministra sportu a Buchet spousta.V extrémním případě si dokážu přestavit Moravu v Euroasijské unii a Čechy v Evropské. Ale výše uvedená cesta s touto možností nijak nesouvisí. Ale hlavně máme tohle skutečně zapotřebí?!!

Politici ČSSD a vlastně i KSČM dělají Babišovi zadarmo takovou kampaň, kterou tady nikdo nikdy (s výjimkou sv. Václava Havla a punkového knížete) neměl. Ano je partie bývalých ódéesáků beroucí voliče socanům a komunistům. Spoluviníkem dané situace jsou i nevoliči.

Otázkou zůstává, kdo platí ty Tesaříky, Mačáky, Kajnary, Pišťáky a podobné. Ale není to otázka nejdůležitější. To je záležitost hodně starého data, mnohem staršího než politické hnutí ANO. A mocná pozice B. Sobotky i některých dalších ve straně už je taky staršího data a vědomí dané situace také. Jak to, že s tím zatím nikdo nic nedělá? Obětují sociálně demokratickou politiku pro politiku? Nebo jde jim jen o koryta? Nebo jde ještě o hlubší problém?

Není divu, když pak lid volí menší zlo (pokud tu možnost mají) a volí raději jednooké než slepé. Ti mezi nimi mohou být ještě králi.

Jeden z vás kdysi zdůrazňoval, že politika je především o zájmech. A přestože ty zájmy v takovém obchodním svazku jsou určovány asymetricky, kdy výrazně více na tom vydělá jedna ze stran, a část z těch uspokojených zájmů té znevýhodněné strany mohou být jen iluze živené médii, pořád takový svazek může být výhodnější než podpora zkorumpovaných českých spolků samých dobráků.

Bohužel.

A pokud taková mocná skupina lidí ovládající část kapitálu i médií nebude klást nepřekonatelné překážky lidem třeba jako nám, kteří bychom se raději vydali jinou cestou, a bude se s nimi třeba dát jednat na různých politických úrovních s důvěrou v platnost dohod, tak si myslím, že by tady mohla být cestička ke změně. Vidíte někdo jinou cestu?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ladys
Ladys
15. 10. 2014 13:45

Poněkud mám problém věřit, že soudnost této „mocné skupiny“ nechat nás vydělat si alespoň na ten bůček, pivo, vodu a trocha té energie převáží nad tím nás odrbat ještě víc. O té kvalitě zmíněných produktů se nebudu ani raději zmiňovat. Čas ukáže.

Alena
Alena
15. 10. 2014 13:47

co nejde v Česku, jde v Rakousku nebo Německu. viz. např.zde
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rakousk%C3%A9_spolkov%C3%A9_zem%C4%9B
nebo zde
http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bmeck%C3%A9_spolkov%C3%A9_zem%C4%9B
pokud se ale lidi nebudou zajímat o své nejbližší okolí, a sem tam neprovedou defenestraci, nepomůže jim sebelepší vnitřní uspořádání, přičemž to spolkové přes nesouhlas většiny vzdělaných a laskavých čtenářů OM pokládám za nejlepší.
Chce to zákon o obecném referendu a odvolatelnost politiků

Ladys
Ladys
15. 10. 2014 14:13

Nutné je položit si také otázku, jak je to s tím řízením státu jako firmy. Firma by měla přinášet zisk, čili tento zisk by se měl vracet do státu. Ale nepůjde ten zisk z velké části jen do rukou těch, co ten stát řídí? Spokojí se pouze s platem „dobrého ředitele“? A navíc každá firma minimalizuje náklady, nebudou občané tohoto státu se svými sociálními právy pouze jednostrannou položkou této minimalizace? Co se týče toho obecného referenda a odvolatelnosti politiků s jejich trestní odpovědností, to je naprostá nutnost. Napadá mě pouze jedna strana, která se snaží tento princip nekompromisně prosadit. Bohužel… Číst vice »

peter.
15. 10. 2014 14:26

Aby Čechom nebolo ľúto,že na Slovensku je to lepšie :
http://16588813_3ce0a75675dc81331d0d4d0e9bd5d3c0b92f14d6.blogspot.sk/

Ladys
Ladys
15. 10. 2014 14:43

je to sic mimo téma, ale přesto důležitá informace, tak to dám sem. Ruský president V.V.Putin svým výnosem omezil podíl vlastnictví zahraničních investorů ve vydavatelstvích novin z nynějších 50% na pouhých 5%. Jen tak dál.

Alice
Alice
15. 10. 2014 14:48

Peter, Vy ale máte lepší diváky. Navíc si nedovedu představit, že by naše-vaše ČT pustila do éteru dotazy těch „nesprávně“ smýšlejících. Ty nechává jen se míhat na nečitelné liště.
Posledními slovy mi Magda připomněla naši „českou Mirku“, když se za „zlatých“ odeesáckých časů chtěla stát premierkou „Tak já se už premierkou cítím být“ – odpověděla na dotaz novináře těsně po ohlášení své kandidatury. Díky za linky.

peter.
15. 10. 2014 17:50

Alice napsal

Peter, Vy ale máte lepší diváky. Navíc si nedovedu představit, že by naše-vaše ČT pustila do éteru dotazy těch „nesprávně“ smýšlejících. Ty nechává jen se míhat na nečitelné liště.
Posledními slovy mi Magda připomněla naši „českou Mirku“, když se za „zlatých“ odeesáckých časů chtěla stát premierkou „Tak já se už premierkou cítím být“ – odpověděla na dotaz novináře těsně po ohlášení své kandidatury. Díky za linky.

To je naša Magdušskoroprezidenka.Kým bola mladšia,hrala v českých filmoch,hovorila len to čo mala napísané v scenári a bola pri tom vyzlečená,tak sa na ňu ešte dalo pozerať.Teraz-ani pozerať,ani počúvať.Čo už.

Arbed
Arbed
16. 10. 2014 16:44

Alena napsal
pokud se ale lidi nebudou zajímat o své nejbližší okolí, a sem tam neprovedou defenestraci, nepomůže jim sebelepší vnitřní uspořádání,

Jak ale přimět „průměrného“ občana, aby se začal zajímat o své okolí, dával podněty k nápravě stavu a „doloval“ z veřejné správy informace? Jak přimět politiky, aby se řídili návodem http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20130822200530 ? Pořádek v obcích by mohl být nakažlivý:-)

Aleš
Aleš
17. 10. 2014 6:33

Soudnost vyprchala (nejen) z českých luhů a hájů (viz Ukrajina). Tu nehledejme nikde. Prostě zmizela. U Stropnických ji taky nehledám. Ale když není i jinde, tak si dělat těžkou hlavu z grupy mocných a taky nesoudných je jaksi zbytečné. Články jako WELCOME TO BABIŠISTAN zapomínají na jednu zcela podstatnou věc. My už v tom „Babišistanu“ žijeme hodně dlouho. A vůbec to nesouvisí se vznikem hnutí ANO. Když to zjednoduším, tak ANO vzniklo jako reakce na rozpad české společnosti, vedoucí ke konečnému řešení české otázky. Babišistán se pod vedením TOP zmetků zvrhl do takové podoby, že už to ani Babiš nerozdýchal.… Číst vice »