Švýcaři rozběhli iniciativu Vollgeld

Jako první v Česku jsme přinesli informaci o švýcarské iniciativě Vollgeld (external link)(Ve Švýcarsku se chystá revoluční občanské referendum o měně(external link)). Pokud by byla tato iniciativa úspěšná, znamenala skutečnou revoluci monetárního systému ve Švýcarsku. Jistě by netrvalo dlouho a začali by totéž požadovat i občané v jiných státech Evropy.

Sběr podpisů, kterých je potřeba v první fázi získat 100.000, byl zahájen 3. června 2014 a symbolem odporu proti zotročení občanů a boje za skutečnou svobodu a demokracii se staly dvě postavičky: Helvetia a Wilhelm Tell. Jenom během prvního týdne se podepsalo 68.000 občanů a prozatím se podařilo vybrat 200 tisíc švýcarských franků, pro úspěšnost iniciativy je však zapotřebí získat 500 tisíc franků, a to při značném nasazení dobrovolnické práce. Podrobné informace najdete na stránkách Vollgeldiniziative.ch(external link).

Zatím nevypadají šance špatně. Na otázku deníku Tagesanzeiger: „Má iniciativa Vollgeld vaši podporu u urny v referendu?“ odpovědělo při dotazníkové akci 58 % dotazovaných kladně, proti bylo 31 % a 11 % ještě není rozhodnuto. Většina je tedy pro myšlenku, že pouze nezávislá národní banka má právo vydávat veškerou měnu do oběhu, nikoliv jenom bankovky a mince. Ty beztak tvoří jen 10 % všech obíhajících peněz ve Švýcarsku. Šance na úspěch je realistická.

Dokonce se už ani mainstreamová média nemohou popřít tvrdá fakta. Politika centrálních bank žene celé státy do turbulencí překonávající všechny minulé excesy. Viz článek významného komentátora Martina Wolfa ve Financial Times pod názvem Strip private banks of their power to create money(external link). Nebo se podívejte na komentář k Martinu Wolfovi na YouTube.

I vcelku zprofanovaný deník jako je rakouský Standard, se opatrně článkem svého šéfredaktora Erica Freye (external link)zmiňuje, že „nový finanční systém by snad byl zapotřebí“ a tématu Vollgeld, neboli plnohodnotných peněz, se přestal vyhýbat.

Je jasné, že švýcarští aktivisté budou čelit značnému odporu. Čím více lidí však bude ohroženo díky současné politice centrálních bankéřů, kteří jsou ve skutečnosti plně oddáni privátním zájmům nadnárodních bankovních korporací, tím více bude padat informační kampaň na úrodnou půdu. Čím dříve občané pochopí, že současný systém neumožňuje skutečnou demokracii, že vede ke krizím, k válkám a ke znehodnocování výsledků práce poctivých lidí, tím rychleji dojde ke změně.Konkrétní technické problémy při nastavení nového systému jistě nastanou a bude zapotřebí hodně tvrdé práce při řešení logistické realizace přechodu. Každá změna systému přináší s sebou překážky a je potřeba s nimi počítat, změny by měly být nejdříve testovány a dopady objektivně vyhodnocovány.

V každém případě současný systém přináší rozklad celé západní civilizace. Uvidíme, jaký systém hodlají nastavit země BRICS. Zda budou kopírovat to, co je již v západních zemích neudržitelné, a nastaví bankovní systém poučeni z chyb západního okruhu, zcela jinak. Podle agresivity ruské Sberbanky, která se chystá mohutně expandovat i v Německu, to zatím na etické bankovnictví nového věku nevypadá. Nám se však vyplatí sledovat, jak budou postupovat Švýcaři a držet jim palce.

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
21. 6. 2014 7:01

To je ale stejně zajímavé, že snad jediná skutečná demokracie v celé Evropě je v bankovním ráji Evropy, kam si predátoři z celé Evropy i mimo ní ukládají svůj lup. Asi tam potřebují mít spokojené blahobytné lidi, kteří budou ochotni a schopni bránit svou zemi a tím i jejich zájmy.

hudryper
hudryper
21. 6. 2014 7:19

Už pár let,Bédo,si predátoři ukládají své peníze jinam.To proto,že opakovaně vyšly banky ve Švýcarska vstříc třeba us.orgánům,nebo i německým a oznámily úložky cizinců. Šlo vesměs o nezdaněné prachy a peníze z šedé ekonomiky.Ve světle demonstrací zejména mladých Němců v 60 městech NSR proti FEDu – modernímu otrokáři světa je plánované švýcarské referendum dalším silným impulsem k chápání politiky Rotschildových centrálních bank jako cesty k zotročení světa .Díky internetu se široké vrstvy mladých dostaly k přesvědčivým informacím o tom,co jim hrozí.Vedle výsledku voleb do EP je boj proti centrálnímu bankovnictví ve světě správným krokem proti ovládání Eura poskokem Goldmann-Sachs Draghim a… Číst vice »

bublin
bublin
21. 6. 2014 9:31

Díky celému pantheonu Bohů, že se u nás nevyskytuje institut referenda. Slova našeho pana prezidenta, že přijmeme Euro v roce 2017, mě uklidnila jen trochu. Je to naše smluvní povinnost, tak proč otálet. Proč nepřijmout společnou odpovědnost a možnost konečně se podílet na ESM? Je mně za naše váhání hanba.
(pro S.R. : je to míněno ironicky)

mirror
mirror
21. 6. 2014 10:36

Český text nevysvětluje, co je to Vollgeld. O co jde, to je zřejmé až z videa. Tak mne napadá, že bolševici to uměli u nás před převratem lépe než geniální kapitalističtí bankéři. Kam jsme se to propracovali?